לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2010, 00:38
  שאלן חשמל שאלן חשמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.10
טרנספורמטור 220/110

שלומות
לאחרונה רכשתי בארצות הברית מכשיר לייבוש מזון הכולל בעצם סליל חימום ומאוורר (כמו מייבש שיער שאמור לפעול מס' שעות).
המכשיר צורך 425 וואט ואני יודע על שני סוגים של טרנספורמטורים המתאימים לוואט הנ"ל:
1. שנאיים כבדים בשם step up/down transformers שאני יודע שעושים את העבודה אך עולים מאות שקלים.
2. שנאיים קלים שנכנסים לשקע ואליהם מתחבר הכבל של המכשיר. אלו מסוגלים לעבוד עם מייבשי שיער אך לא ברור לכמה זמן. מחירם של אלו עשרות בודדות של שקלים.

שאלותי הן- לאיזה שנאי אני זקוק? מה ההבדל בין השניים? מדוע יש הבדל כל כך גדול בין השנאים במחיר אם שניהם מתמודדים יפה עם אותם וואטים? (אני יודע שהנטייה הטבעית היא לחשוב שאני טועה ואלו שמתחברים לקיר עובדים עד 50 וואט בלבד אך בדקתי את הנושא ויש גם עד 1650 וואט), מה הנזק שעלול להיגרם משימוש בשנאי לא נכון- נזק למכשיר או לשנאי? איפה קונים את מה שאני צריך באיזור ירושלים?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-02-2010, 09:36
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שאלן חשמל שמתחילה ב "טרנספורמטור 220/110"

ה"שנאים" הקלים והזולים אינם שנאים כלל, אלא מעגלים אלקטרוניים מבוססי טריאק, שמעבירים לעומס רק חלק מהמחזור של כניסת ה 220V (בלי לשנות את המתח).
כשמדובר בעומס כגון גוף חימום, זה לא משנה הרבה. מה שחשוב זה מתח ה RMS - והוא שווה ל 110V למרות שמדובר בפולסי מתח גדולים יותר (לפרקי זמן קצרים יותר).
לגבי מוצרים אלקטרוניים, שמיישרים את מתח הכניסה, לא חשוב מתח ה RMS וכן חשוב מתח הפיק (שהוא גבוה). מסיבה זו שנאים כאילו כוללים אזהרה שהם אינם מיועדים למכשירים אלקטרוניים (או שהאזהרה מוסתרת בכך שנאמר שהם מיועדים לגופי חימום).
באשר למכשיר שלך - לגוף החימום לא תהיה בעיה עם "שנאי" כזה. נראה לי שגם למנוע לא (אך אני לא בטוח). בנוסף, אם למכשיר שלך יש גם מעגל בקרה פנימי - אז הוא נכנס להגדרה של "מכשיר אלקטרוני" ואסור להשתמש בשנאי כזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:33

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר