לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2010, 09:46
  ofir1234 ofir1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.10
שריון vs איסוף קרבי.

אני די נעול על איסוף קרבי, אבל יש לי עקמת אף על פי שאני בעל 82 אני מפחד מהמשקלים שם (איסוף קרבי).

חוות דעתכם- מה עדיף לי? שריון או איסוף קרבי?

מצד אחד אני רוצה לראות דברים מסווגים, הסוואה, מודיעין ודברים כאלה, אבל מצד שני אני פוחד על הגב שלי.

אני אומר דבר כזה,יש אפשרות להתגייס לאיסוף קרבי, לצוותים הרגליים בהתאם לפרופיל, ובמידה שאני אתפרק שם אני אעבור לשריון? סביר שיתנו לי נכון כי לאיסוף קרבי יש יותר ביקוש מלשריון.

האם אפשרלהוציא פטור מסחיבת משקלים? איך זה הולך??

הבעיה שלי עם שריון שלא מתאים לי לשבת עם עוד 3 חבר'ה בתוך טנק.

אני מעדיף לרוץ, לזחול, הסוואה... מה שכן אני לא מזלזל בכלל בכלל בשריון, אני גם מעדיף טירונות טיפה יותר קשה.....

מה לעשות? אני מוכן לקחת את הסיכון שאני איפגע מבחינת הגב, אבל יש גבול.

מה אתם הייתם עושים במקומי ולמה?
תעזרו לי..

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2010, 10:49
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofir1234 שמתחילה ב "שריון vs איסוף קרבי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ofir1234
אני די נעול על איסוף קרבי, אבל יש לי עקמת אף על פי שאני בעל 82 אני מפחד מהמשקלים שם (איסוף קרבי).

חוות דעתכם- מה עדיף לי? שריון או איסוף קרבי?

מצד אחד אני רוצה לראות דברים מסווגים, הסוואה, מודיעין ודברים כאלה, אבל מצד שני אני פוחד על הגב שלי.

אני אומר דבר כזה,יש אפשרות להתגייס לאיסוף קרבי, לצוותים הרגליים בהתאם לפרופיל, ובמידה שאני אתפרק שם אני אעבור לשריון? סביר שיתנו לי נכון כי לאיסוף קרבי יש יותר ביקוש מלשריון. לא, לא סביר. הצבא זה לא תוכנית כבקשתך.

האם אפשרלהוציא פטור מסחיבת משקלים? איך זה הולך?? ומה תעשה בתור לוחם?

הבעיה שלי עם שריון שלא מתאים לי לשבת עם עוד 3 חבר'ה בתוך טנק.

אני מעדיף לרוץ, לזחול, הסוואה... מה שכן אני לא מזלזל בכלל בכלל בשריון, אני גם מעדיף טירונות טיפה יותר קשה.....גם בשריון הטירונות קשה.

מה לעשות? אני מוכן לקחת את הסיכון שאני איפגע מבחינת הגב, אבל יש גבול.

מה אתם הייתם עושים במקומי ולמה? אני במקומך הייתי קורא את דבר המנהל. אתה מתקרב לחסימה עם כל הודעה נוספת שאתה שולח.
תעזרו לי..

תודה.
ישן 08-02-2010, 11:28
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
מאחר ושאלת קרוב למיליון שאלות בהודעה אחת,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ofir1234 שמתחילה ב "שריון vs איסוף קרבי."

אני אענה לך בכלליות.

צה"ל לא תוכנית כבקשתך, אם התגייסת לחייל אחד קרוב לוודאי שתשאר בו (ללא קשר לכמה אנשים מבקשים אותו במנילה).
רמת הרובאי (03,04,05,07....) היא לא "רמת קושי". המספר מסמל את הכשרת החי"ר שעברת. אתה יכול ליפול אצל סמל חי"ר רגוע יחסית וסמל שיריון שרק יזחיל ויריץ אותך על היום. הכשר החי"ר היא לא זאת שקובעת את הקושי. אם אתה מדמיין שהכשרה בשיריון לא רצים-קופצים-זוחלים-סוחבים פצועים, אתה טועה.
בנושא הפטור מסחיבת משקלים עניתי mes, תבדוק שם.

תרשה לי לתקן אותך: "הבעיה שלי בשיריון היא לשבת עם עוד 3 חבר'ה בתוך טנק" - זאת לא הבעיה שלך.
הבעיה האמיתית היא באיך את מדמיין שירות קרבי, לעומת איך המציאות. אני אציג לך את השגרה בשאר המקומות בצבא,
ואתה תגיד לי איך מהאלטרנטיבות נשמעת לך הכי "מגניבה":

בשיריון תעביר את הבט"ש או בקו טנקים (שפירושו מארבים - ע"ע 4 אנשים בתוך טנק), או בקו חי"ר באיו"ש (לעמוד לבד בעמדת שמירה \ לעמוד במחסום, 4 שעות או 8 שעות רצוף בהתאם לסד"כ). בחי"ר הבט"ש דומה, בדר"כ תאייש עמדת שמירה (4 או 8 שעות ברצף, כאמור) או סיור. באס"ק (איסוף קרבי) - ברכובים, תבלה את רוב זמנך בהאמר עם עוד 3 חבר'ה ותבצע שמירה רכובה ובצוות רגלי תהיה מצופף עם שאר הצוות שלך או חלקו בתוך עמדה שאי אפשר לעמוד בה \ לחרבן ותאלץ להשתין בתוך בקבוקים.

צר לי לבשר לך, אבל קרבי זה קצת שונה ממה שאתה מדמיין. התפקיד של חייל קרבי הוא לשמור על המדינה, וזה מה שהוא עושה ביום יום. זה לא סרט הוליוודי ולא אקשן מטורף, זה לשמור, וכל חייל מצא לו את הצורה שלו לשמור - שבכולם הרעיון די דומה, מונוטוני ולא נוצץ כפי שאתה מדמיין אותו.
ישן 08-02-2010, 11:44
  ofir1234 ofir1234 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "מאחר ושאלת קרוב למיליון שאלות בהודעה אחת,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Inigo
אני אענה לך בכלליות.

צה"ל לא תוכנית כבקשתך, אם התגייסת לחייל אחד קרוב לוודאי שתשאר בו (ללא קשר לכמה אנשים מבקשים אותו במנילה).
רמת הרובאי (03,04,05,07....) היא לא "רמת קושי". המספר מסמל את הכשרת החי"ר שעברת. אתה יכול ליפול אצל סמל חי"ר רגוע יחסית וסמל שיריון שרק יזחיל ויריץ אותך על היום. הכשר החי"ר היא לא זאת שקובעת את הקושי. אם אתה מדמיין שהכשרה בשיריון לא רצים-קופצים-זוחלים-סוחבים פצועים, אתה טועה.

תרשה לי לתקן אותך: "הבעיה שלי בשיריון היא לשבת עם עוד 3 חבר'ה בתוך טנק" - זאת לא הבעיה שלך.
הבעיה האמיתית היא באיך את מדמיין שירות קרבי, לעומת איך המציאות. אני אציג לך את השגרה בשאר המקומות בצבא,

בשיריון תעביר את הבט"ש או בקו טנקים (שפירושו מארבים - ע"ע 4 אנשים בתוך טנק), או בקו חי"ר באיו"ש (לעמוד לבד בעמדת שמירה \ לעמוד במחסום, 4 שעות או 8 שעות רצוף בהתאם לסד"כ). בחי"ר הבט"ש דומה, בדר"כ תאייש עמדת שמירה (4 או 8 שעות ברצף, כאמור) או סיור. באס"ק (איסוף קרבי) - ברכובים, תבלה את רוב זמנך בהאמר עם עוד 3 חבר'ה ותבצע שמירה רכובה ובצוות רגלי תהיה מצופף עם שאר הצוות שלך או חלקו בתוך עמדה שאי אפשר לעמוד בה \ לחרבן ותאלץ להשתין בתוך בקבוקים.

צר לי לבשר לך, אבל קרבי זה קצת שונה ממה שאתה מדמיין. התפקיד של חייל קרבי הוא לשמור על המדינה, וזה מה שהוא עושה ביום יום. זה לא סרט הוליוודי ולא אקשן מטורף, זה לשמור, וכל חייל מצא לו את הצורה שלו לשמור - שבכולם הרעיון די דומה, מונוטוני ולא נוצץ כפי שאתה מדמיין אותו.

צר לי שהבנת אותי כך, אתה לא מכיר אותי ואתה לא תאמר לי מה הבעיה שלי, תאמין לי שאני לא אוכל סרטים הוליוודים בסגנון של בלאק הוק דאון או להציל את טוראי ראיין, אני לא כזה.
אבל מאחר ודודים שלי ושאר המשפחה שלי משרתים בשייטת 13, גבעתי, גולני וכל היחידות האלו, מן הטבעי שבנאדם שגדל בסביבה כזאת ישאף להגיע לשם לא?
אז לשייטת לא אגיע כבר,אבל אם כבר אני מנסה להגיע לחי''ר, אבל מאחר ויש לי בעית גב קלה, איאלץ לשרת בשריון ככל הנראה.

מה שכתבת עכשיו הוא חיי הלוחם בשגרה, אבל במלחמה הסיפור מעט שונה, יש יותר פעילות, יותר מארבים ויותר משקלים.

אני לא בא נגדך, אני מנסה להסביר לך למה התכוונתי.

רק שאלה קצרה, כמה זמן טירונות של שריון?
ואם אני מעוניין לשרת כקצין, ויש לי קב''א 49, ולחברי לצוות הטנק יש קב''א של 52 +, האם זה אומר שהם יצאו לקצונה ואני לא?

מה אתה עושה אחריי שאתה חוזר מק''צ? אתה חוזר לצוות שלך המקורי או שאתה מפקד על צוות לוחמים חדש?
ישן 08-02-2010, 12:03
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
nnnn....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ofir1234 שמתחילה ב "[QUOTE=Inigo]אני אענה לך..."

"מה שכתבת עכשיו הוא חיי הלוחם בשגרה, אבל במלחמה הסיפור מעט שונה, יש יותר פעילות, יותר מארבים ויותר משקלים." -
אל תדאג, במלחמה יהיה לך אקשן איפה שלא תהיה. גם אם תהיה בחי"ר וגם אם תהיה בשיריון.

את אורך הטירונות של חי"ר ושיריון אני לא זוכר, היא גם משתנה מפעם לפעם. תבדוק באתר של מז"י ותמצא את התשובה.

הקב"א המינימלית לקצונה היא 53, ולכן יהיה לך קשה יותר לצאת לקצונה מאשר אנשים בעלי קב"א גבוה יותר. קיימים חריגים, ואני מכיר מקרוב מישהו שיצא עם קב"א 51, אבל קשה יותר וזה דורש המלצות טובות יותר.

בנוגע לשאלה "לאן אתה חוזר" - אי אפשר להגיד את זה, בטח שלא כרגע. אתה יכול לחזור כמ"מ טירונים, מפקד מחלקה במבצעית או תפקידים אחרים.
ישן 11-02-2010, 15:16
  BELTZUSH BELTZUSH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Inigo שמתחילה ב "מאחר ושאלת קרוב למיליון שאלות בהודעה אחת,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Inigo
אני אענה לך בכלליות.

אחרי 3 שנים, אני מעריך מאוד את מה שרשמת.
הלוואי וכולם היו יודעים זאת מלכתחילה, היו מגיעים להיות לוחמים רק
אנשים שבאים מהסיבות הנכונות.
ישן 17-02-2010, 18:17
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ofir1234 שמתחילה ב "נהג/תותחן.... רק טען ברוב..."

ציטוט:
נהג/תותחן.... רק טען ברוב (דגש על רוב) המקרים מריב משקלים, והוא מן הסתם אמור להיות אדם גדול בדומה למאגיסט... לא נראה לי שבנאדם ששוקל 60 כמוני יוכל להרים משאות כבדים..

טען הוא לא בהכרח בחור גדול או שרירי במיוחד. שירתתי עם טענים ששקלו 60 ואפילו פחות מזה. לטעון פגזים זה ההרבה יותר עניין של טכניקה מאשר כח בידיים.
גם נהגים ותותחנים מפעילים את השרירים. כולם סוחבים תחמושת, מרימים זחל עם לום חש"ן ודופקים עם פטיש 5 קילו מתי שרק אפשר.
בדרך כלל (כך היה לפחות לפני 10 שנים), טענים הם החיילים שלא קיבלו ציון גבוהה מספיק בסימולטור כדי להיות תותחנים, והמפקד האישי שלהם המליץ למ"מ שהם יתאימו יותר לתפקד כטען מאשר כנהג.

ציטוט:
אני מעוניין בטנק עם הכי הרבה מיגון, כי יש לי את החשש הזה להיפגע (כמו לכל לוחם).

יותר מיגון לא יהפוך אותך לפחות פגיע.
אם אתה כל כך חושש להיפגע, אז אני ממליץ לך שלא לצאת מהבית.

וקח עצה לעתיד מבעל נסיון: תעשה כושר לפני הגיוס. אם אתה שוקל 60 ק"ג ולא מסוגל להרים משאות, אתה תתקשה בטירונות - אפילו אם זאת תהיה טירונות 02.
אם לא תהיה לך היכולת לרדת לשכיבות שמיכה ולרוץ, הטירונות שלך תהיה קשה מאד.

נערך לאחרונה ע"י NimDod בתאריך 17-02-2010 בשעה 18:24.
ישן 19-02-2010, 07:06
  DisasterPiece DisasterPiece אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.09
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ofir1234 שמתחילה ב "נהג/תותחן.... רק טען ברוב..."

תשובות לחלק מהשאלות שלך.. אני כרגע מסיים את הטירונות שלי בשריון נוב' 09.. כך שהטירונות היא 3 חודשים כאשר היא מתחלקת לטירונות חי"ר ולמקצועות, בכל אופן, צא מהסרט הזה שטירונות חי"ר קשה יותר.. אותו חרא בכל מקום..
וד"א אני טען ואני שוקל 60, איך זה? כי זה נטו רבאק וטכניקה.. יש טענים ששוקלים 90 ולא טוענים בחצי מהמהירות שלי..
ובכלל, גם אני רציתי חי"ר ואפילו ישבתי במעצר בשביל זה, אבל וואלה מצטער להגיד לך שהטנק הוא הרבה יותר ממה שאתה מדמיין..
דיברת גם על בעיות גב, אז תן לי לחדש לך, אולי בזמן השהייה בטנק לטען יש את העבודה הכי קשה, אך בזמן טפ"ש[טיפול שבועי] הנהגים והתותחנים מקבלים את העבודות הכי קשות בעוד הטענים יושבים ומנקים את המא"ג..
אתה תרים חוליות זחל תדפוק פיני זחל תעשה מתח זחל והגב שלך יישבר.. אז תחשוב טוב טוב..
וכמו שהרבה אמרו פה, חיל השריון הוא חיל מסתער ומוד"ש הוא חיל מסייע.. וזה בעצם עושה את כל ההבדל..

ישן 17-02-2010, 15:11
  eagle701 eagle701 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ofir1234 שמתחילה ב "אז למה זה חיל שמאפשר למלשבים..."

למה?
כי מה לעשות הביקוש לשריון היום עומד על 0.8
בממוצע בכל פלוגת טירונים בשריון ישנם 95 חיילים
מתוכם עפים 20 במהלך הטירונות
ועוד איזה 10 במהלך הצמ"פ בגלל בעיות גב וכ'ו
אז למה מגייסים אותם בכל זאת? כי לפעמיים מגלים שהבעיה לא כזאת חמורה והנה הרווחנו לוחם!
נהג לא מרים משקלים? שטויות!
נעזוב שניה את המושב נהג שזה דבר שפשוט שובר את הגב!
את הבוגי בזחל מי מחליף? החימוש? לא! כל הצוות בעיקר הנהג
את החוליות בזחל מי מחליף? לרוב הנהג והמפקד
פגזים הטען מעמיס על הטנק לבד? לא, הנהג כמובן עוזר לו
איש הצוות שהכי סובל מכאבי גב במהלך השירות זה הנהג ושוב פעם בעיקר בגלל הכיסא שלו והבלם
בקשר לאיזה טנק עדיף, כל אחד יגידו לך משהו אחר
סימני 4 יגידו לך שהכי טוב סימני 4 כי הם הכי חדשים, סימני 2 יגידו לך שהכי טוב סימני 2 כי יש עם הטנק הכי הרבה ניסיון
וסימני 3 ימציאו את התירוץ הכי מפגר שהטנק שלהם הכי טוב כי הוא לא ישן מידי ולא חדש מידי
בתאכלס מה שיעשה לך את השירות זה האנשים.
איפה יש אנשים טובים יותר? שוב פעם זה גם כל אחד והדעה שלו
בקשר לטנקים תידע שעם תגיע לסימני 2 אין לך ממה להתאכזב אתה לא תאמין כמה שהטנק הזה מדהים ולא ישן וגרוטעה כמו שהחטיבות האחרות מנסות להוציא אותו

אגב עוד דבר טען ממש לא צריך להיות גדול וחזק
למשל בסימני 2 ששם יש את העבודה הכי קשה לטען אז היו לי מספיק חיילים קטנים ורזים שהיו טענים מצוינים
זה לא נכון שזה כמו בחיר שהמאגיסט חייב להיות חזק וגדול
כן זה יתרון אבל זה לא חובה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:50

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר