לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2010, 21:33
  -erez- -erez- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.10
שומר מסך: ברית מילה האם צריך או לא.

ציטוט מתוך מתלוננים בתכנית "שומר מסך":
אנו צריכים להגן על זכויות האדם ולא לפגוע בכבודו וקל וחומר בו, וחוק זה צריך להיות קיים גם אצל התינוקות ולכן אסור לקחת ולחתוך אבר מאבר המין של התינוק כי זה גורם לו סבל.

אני אישית לא הבנתי מה הם רוצים.
1. לפי המסורת היהודית זה לא מתקבל על הדעת, מתוך סברה שמי אנחנו שנקבע ונחליט דברים שרק הקב"ה מחליט.
2. היום המדע גילה שאחרי שמונה ימים מיום לידת התינוק הוא מפריש הורמון משכך כאבים בגופו, מה שמונע ממנו סבל בעת המילה.
3. אחרי מחקרים נרחבים המדע גילה שמעל ל90% מהאוכלוסייה שעושה ברית מילה לא סובלת ממחלת איידס מכיוון שהערלה שנמצאת באיבר המין יש לה סיכויים הרבה יותר גדולים להינגע במחלה.

ועוד לא ראיתי אדם שהתלונן*שפגעו בכבודו בגלל שעשו לו ברית מילה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2010, 05:14
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
מיתוסים מיתוסים ועוד מיתוסים!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "שומר מסך: ברית מילה האם צריך או לא."

אחרי שמונה ימים הילד מפריש הורמון שמשכך כאבים? לפחות תספר את המיתוס נכון:
ציטוט:
בגיל שמונה ימים כמות חומרי הקרישה בגופו של התינוק מגיעה לשיא, ומשם היא רק יורדת

בכל מקרה מדובר בקישקוש מוחלט. אין אף תופעה פיזולוגית בגוף האדם שמתרחשת אצל כולם בדיוק באותו היום. וחוץ מזה, לתינוק בן שמונה ימים יש חצי ליטר דם בגוף, לעומת מבוגר שיש לו חמישה ליטר. למי מהם יש יותר סיכוי לסבול מדימום קטלני?

ציטוט:
מחקרים נרחבים המדע גילה שמעל ל90% מהאוכלוסייה שעושה ברית מילה לא סובלת ממחלת איידס

נו באמת! אתה מוכן להעמיד את ברית המילה האישית שלך במבחן כדי להוכיח את זה? כל המחקרים של "ברית מילה מונעת איידס" נערכו באפריקה על אוכלוסיה של גברים שמסרבים להשתמש בקונדום באופן עקרוני, ואי אפשר להסיק מזה דבר וחצי דבר לגבי אוכלוסיה מערבית. לך ספר את זה ל6000 נשאי האיידס, רובם ככולם נימולים, שרשומים במשרד הבריאות הישראלי.

ואני בהחלט מכירה כמה גברים שכועסים על ההורים שלהם בגלל שביצעו בהם את הניתוח הזה. יש גם כאלו שמנסים לשחזר את החתיכה החסרה. שלא לדבר על אלו שנפגעו ממש.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 09-02-2010 בשעה 05:21.
ישן 09-02-2010, 12:46
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הנושא לא כל כך ברור כפי שאת טוענת. אי אפשר להתעלם מירידה של 50% הדבקה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "מיתוסים מיתוסים ועוד מיתוסים!"

Male Circumcision for the Prevention of Acquisition and Transmission of Sexually Transmitted Infections

The Case for Neonatal Circumcision

Aaron A. R. Tobian, MD, PhD; Ronald H. Gray, MD, MSc; Thomas C. Quinn, MD, MSc

Arch Pediatr Adolesc Med. 2010;164(1):78-84.

The American Academy of Pediatrics (AAP) male circumcision policy states that while there are potential medical benefits of newborn male circumcision, the data are insufficient to recommend routine neonatal circumcision. Since 2005, however, 3 randomized trials have evaluated male circumcision for prevention of sexually transmitted infections. The trials found that circumcision decreases human immunodeficiency virus acquisition by 53% to 60%, herpes simplex virus type 2 acquisition by 28% to 34%, and human papillomavirus prevalence by 32% to 35% in men. Among female partners of circumcised men, bacterial vaginosis was reduced by 40%, and Trichomonas vaginalis infection was reduced by 48%. Genital ulcer disease was also reduced among males and their female partners. These findings are also supported by observational studies conducted in the United States. The AAP policy has a major impact on neonatal circumcision in the United States. This review evaluates the recent data that support revision of the AAP policy to fully reflect the evidence of long-term health benefits of male circumcision.

Male Circumcision for the Prevention of HSV-2 and HPV Infections and Syphilis
ABSTRACT
Volume 360:1298-1309
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://content.nejm.org/icons/spacer.gif]
March 26, 2009
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://content.nejm.org/icons/spacer.gif]
Number NEJM

Background Male circumcision significantly reduced the incidence of human immunodeficiency virus (HIV) infection among men in three clinical trials. We assessed the efficacy of male circumcision for the prevention of herpes simplex virus type 2 (HSV-2) and human papillomavirus (HPV) infections and syphilis in HIV-negative adolescent boys and men.

Methods We enrolled 5534 HIV-negative, uncircumcised male subjects between the ages of 15 and 49 years in two trials of male circumcision for the prevention of HIV and other sexually transmitted infections. Of these subjects, 3393 (61.3%) were HSV-2–seronegative at enrollment. Of the seronegative subjects, 1684 had been randomly assigned to undergo immediate circumcision (intervention group) and 1709 to undergo circumcision after 24 months (control group). At baseline and at 6, 12, and 24 months, we tested subjects for HSV-2 and HIV infection and syphilis, along with performing physical examinations and conducting interviews. In addition, we evaluated a subgroup of subjects for HPV infection at baseline and at 24 months.

Results At 24 months, the cumulative probability of HSV-2 seroconversion was 7.8% in the intervention group and 10.3% in the control group (adjusted hazard ratio in the intervention group, 0.72; 95% confidence interval [CI], 0.56 to 0.92; P=0.008). The prevalence of high-risk HPV genotypes was 18.0% in the intervention group and 27.9% in the control group (adjusted risk ratio, 0.65; 95% CI, 0.46 to 0.90; P=0.009). However, no significant difference between the two study groups was observed in the incidence of syphilis (adjusted hazard ratio, 1.10; 95% CI, 0.75 to 1.65; P=0.44).

Conclusions In addition to decreasing the incidence of HIV infection, male circumcision significantly reduced the incidence of HSV-2 infection and the prevalence of HPV infection, findings that underscore the potential public health benefits of the procedure. (ClinicalTrials.gov numbers, NCT00425984 [ClinicalTrials.gov] and NCT00124878 [ClinicalTrials.gov] .)

http://archpedi.ama-assn.org/cgi/co...xtract/164/1/94

אי אפשר לזלזל במחקר רק כי הוא נעשה באפריקה וכי אולי התוצאות אינן מתאימות לתאורית המתנגדים למילה. הנושא נבחן ע"י מנהל בקרת המחלות הCDC, אני מניח כי תוכלי למצוא מידע גם שם.

בעניני מדע הגישה לפיה זורקים חץ ואח"כ מסמנים עיגול סביבו אינה נכונה. לשני הכיוונים. דברים נבדקים, מחשבות משתנות. נכון לכרגע המטוטלת נראית כנעה לאו דווקא לצד המתנגדים. ענין דלקות דרכי השתן למשל שצוין כיתרון בעבר - יתכן ונע כעת לצד השני.

אני חושב שאת הדיון על ברית המילה כדאי להותיר מחוץ לתהיה המדעית [וזה נכון גם לארז, לשופר, צופר וכו']. ברית היא מעשה בעל משמעות בהסטוריה של העם היהודי. זה כואב, לפעמים בעל פוטנציאל נזק ולא תמיד ניתן להסבר בנימוקים 'הגיוניים'. בערך כמו 'להיות יהודי בארץ ישראל'. אפשר לחיות באופן בטוח יותר וברמת חיים גבוהה יותר בניו זילנד ובטורונטו ובכל זאת - אנחנו כאן.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 09-02-2010 בשעה 13:04.
ישן 09-02-2010, 13:32
  -erez- -erez- אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הנושא לא כל כך ברור כפי שאת טוענת. אי אפשר להתעלם מירידה של 50% הדבקה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי .ישראלה היפהפיה

אני חושב שאת הדיון על ברית המילה כדאי להותיר מחוץ לתהיה המדעית [וזה נכון גם לארז, לשופר, צופר וכו']. ברית היא מעשה בעל משמעות בהסטוריה של העם היהודי. זה כואב, לפעמים בעל פוטנציאל נזק ולא תמיד ניתן להסבר בנימוקים 'הגיוניים'. בערך כמו 'להיות יהודי בארץ ישראל'. אפשר לחיות באופן בטוח יותר וברמת חיים גבוהה יותר בניו זילנד ובטורונטו ובכל זאת - אנחנו כאן.

ניסוח יפה מאד.
אני יהודי חרדי ואני מסכים אתך בכל דברייך, רק שאני רוצה לראות שכשמביאים הוכחות מדעיות למצות ברית המילה וחשיבותה איך יגיבו על זה. עכשיו נתת לי את הביטחון לדבר חופשי.

ישן 10-02-2010, 09:02
  -erez- -erez- אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "מחלקים חיסונים עכשיו בבתי קפה..."

אחרי שגיליתי מה זה חרדי אני חושב שגם אם היו נותנים לי חיסון הייתי חוזר בתשובה.
עכשיו נותנים לי טיפולים מתקדמים וזה לא עוזר לצערם הרב.

ואני מסכים עם EtEor, שמי שלא מל את בנו הוא מוציא אותו מכלל ילדי ישראל כי זה ברית שכרתנו עם הקב"ה וזה צריך להישאר עד עולם.
חוץ מזה שמי שמל את בנו אינו מקיים שום אכזריות ושום פגיעה וגם אינו עובר על שום חוק. אלא להפך זה רק מועיל, ומי שפגוע מזה כנראה שהוא לא שמע על המושג הזה ברית ועל חשיבות המצווה,
(ומי שמתנגד לזה הוא כנראה עבר למצב מתקדם בהיותו שמאלני.)

ישן 11-02-2010, 10:19
  -erez- -erez- אינו מחובר  

אני מצטרף.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "לא, לא צריך להיות שום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
כבר נאמר "מתוך שלא לשמה בא לשמה". מה זה משנה לך למה מישהו מל את בנו? או לא מל?

אני גם מסכימה שאי-מילה בארץ זה לדון את בנך למסכת של לעג ובוז מיותרים...

אני חושבת שהשיוך שלך לשמאלנים כמקשה מיותר ומכליל.

נאה דרשת! "מתוך שלא לשמה בא לשמה" נאמרה על אותם אלה שמלים את בנם אע"פ שאין יודעים את חשיבות המצווה ויש להם רצון. (אבל אני עדיין חושב מי שעושה מילה לבנו מתוך כפייה ובתוך תוכו לא רוצה לעשות מילה זה יהיה קשה להגדיר אותו ב"מתוך שלא לשמה")

ואני מצטער על שהכללתי את השמאלנים.
תבורכי מן השמיים

ישן 09-02-2010, 13:38
צלמית המשתמש של minimax

וכמו קודמך, שים לב לשורה התחתונה במאמר:
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "הנושא לא כל כך ברור כפי שאת טוענת. אי אפשר להתעלם מירידה של 50% הדבקה"

ציטוט:
The American Academy of Pediatrics (AAP) male circumcision policy states that while there are potential medical benefits of newborn male circumcision, the data are insufficient to recommend routine neonatal circumcision.

כלומר, ממש אין פה המלצה מפורשת למול את כל הזכרים באופן שיגרתי.
שים לב שבכל הדיון הזה לא עלה הנושא של אמונה דתית שאתה העלת. כשבחור דתי טוען: "אני מקיים את כל מה שהקב"ה ציווה עלי, גם אם זה כואב וגם אם זה מסוכן" אני לא יכולה להתווכח איתו. אבל האבסורד הגדול הוא שיש אנשים שמחללים שבת בפרהסיה, בועלים נידות, אוכלים רמשים, ובכל זאת חותכים את הילדים שלהם בלי לחשוב פעמיים.

ישן 09-02-2010, 18:33

'אהבתי' את 'לשניכם'...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "וכמו קודמך, שים לב לשורה התחתונה במאמר:"

כפי שאמרתי ביחס למחקר מדעי: "מחשבות משתנות. נכון לכרגע המטוטלת נראית כנעה לאו דווקא לצד המתנגדים. ענין דלקות דרכי השתן למשל שצוין כיתרון בעבר - יתכן ונע כעת לצד השני."

אין מקום להמלצה גורפת אין משמעותו הכל עורבא פרח. המלצה גורפת על ברית היא בעלת משמעויות כלכליות וחברתיות לא מבוטלות.

אני לכשעצמי לא מחפש איצטלה מדעית לנושא הברית. מילה היא פעולה דתית ולא תוצאה של מחקר מבוקר. ככזו יש להתיחס אליה. למה אנו עושים זאת? יתכן והדבר בא מאותם מעמקים הגורמים לנו לחיות כאן. אולי מאותם מקומות הגורמים לנו לאמר 'ברוך השם' בעת שמשהו שחששנו מפניו מתחלף בבשורה טובה.

למה מצוות אחרות לא ואת זה כן? זו כבר שאלה תאולוגית. מן הסתם התשובה היא כי ברית מצטיירת כאקט חד פעמי שאינו מצריך שנוי אורח חיים וכי הדבר מקובע עמוק בתפיסות השייכות והמסורת שלנו. עוצמת חשיבות הברית ביהדות מחד ואי שותפות של הורים רבים מכל שכבות האוכלוסיה בתפיסה כי הברית היא דבר נורא. אמהות ואבות חוזים בבריתות כאורחים בילדותם וכהורים בבגרותם הם חושבים יותר מפעמיים שלושה ובכל ממשיכים למול גם את הילדים הבאים.

למה אנו כהורים מוכנים להכאיב לילדינו לשם כך? אני מניח כי התשובה אינה כי 'אנו הורים בסטנדרטים נמוכים' אלא אולי כי ההתיחסות לכאב ולברית אינה כאל כריתת איבר וכי יש עוד דרכים פיזיות ובעיקר לא פיזיות שהורה 'מכאיב' בהן לילדיו.

החל מעגילים באוזניים, דרך טיפולי אורטודנטיה [הרי זו רק אסטטיקה והילד לא בוחר מאומה], עבור דרך חינוך ציוני לשרות צבאי ראוי [כואב, לא בריא ומסוכן], עונש הגורר ימי בכי ארוכים יותר מבכי הברית בעבור התחצפות למורה שהיתה ראויה להתחצפות ועוד.

מה שמתמיה אותי יותר הוא מדוע לא מתנהל מסע צלב מקביל כנגד עגילים באוזניים הגורמים יותר זיהומים ובעלי פוטנציאל סיבוך גדול יותר.מדוע אין מסע כנגד ניתוחים פלסטיים ואסטטיים בילדים? יתכן שהתשובה טמונה במיעוט התגובות למאמר של אחת 'יעל תמיר' שלעג למתנגדים למילת נשים - המאבק בברית המילה הינו אג'נדה. אג'נדה המקנה מראית עין של נאורות וקדמה לנושאיה. שונה אך דומה לקרב נגד החיסונים או נגד טיפול בלקויות קשב. דומה לצמחונות אדוקה. ההימור שלי הוא אגב כי הגברת שחתומה על המאמר המוחה כנגד מניעת מילת נשים שייכת לאותה אג'נדה התוקפת את ברית המילה היהודית.

ישן 10-02-2010, 17:23
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "וכמו קודמך, שים לב לשורה התחתונה במאמר:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי minimax
כלומר, ממש אין פה המלצה מפורשת למול את כל הזכרים באופן שיגרתי.
שים לב שבכל הדיון הזה לא עלה הנושא של אמונה דתית שאתה העלת. כשבחור דתי טוען: "אני מקיים את כל מה שהקב"ה ציווה עלי, גם אם זה כואב וגם אם זה מסוכן" אני לא יכולה להתווכח איתו. אבל האבסורד הגדול הוא שיש אנשים שמחללים שבת בפרהסיה, בועלים נידות, אוכלים רמשים, ובכל זאת חותכים את הילדים שלהם בלי לחשוב פעמיים.

כן,אני מחלל שבת,אוכל חזיר ומרגיש את עצמי יהודי.ובתקווה,שאם יתאפשר,אעשה ברית לבנים,אם יהיו.
מה האבסורד?את מקיימת את כל המצוות?לא.אבל חלק-כן.לא הורגת,לא גונבת(כנראה).יהודי אתאיסט-עדיין יהודי,אלא אם התנצר או התאסלם.

ישן 10-02-2010, 19:15
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. מי אתה שתקבע מה חייב להיות..."

מי אתה,שתקבע בשבילי,מה אני קבעתי ומה לא?ואיפה קבעתי?
אתה שם לב למה שאתה קורא?-".אין בי את הפן הדתי,אז לפחות הלאומי-מסורתי(אם כי באופן חלקי בלבד) חייב להיות."
אני מדבר על עצמי,אך היתי רוצה,שכל יהודי זכר יעבוד ברית.אם הבעת דעה מתורגמת אצלך לקביעה,אין טעם להתיחס אליך.
אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה.בשבילי הסדר הוא כזה:מכיוון שאיני שומר על כשרות בחומי חיים רבים,אני חייב להשאיר את הפן הלאומי אצלי.אם יכולתי לעשות את הקצת-לעבור טקס ברית צילה-זה כבר טוב.זה חלק ממסורת,בלי קשר למפגש בין אברם לאלוהים.יהיו כאלה שיגידו,שאם איני שומר על שבת,אזי אני לא יהודי טוב.נכון,מבחינתם זה כך.מבחינת ההלכה הם צודקים.
ברית מילה היא חלק מהדמות היהודית של זכר.אם אתה אוהב להטיל ספק בכל הסובב אותך,תפנה לדקארט,יש לו מה לומר על כך.ולא רק לו.

אני מזלזל בחלק מאנשים אחרים עם דעות שמנוגדות לי.לא בכולם(כנראה שלא קראת את המילה בתוך הסוגריים).
מי שפוגע בי,לא יכול לצפות ליחס אחר.לפעמים דעות מספיק דוחות אותי,כדי שאני אפסיק לראות באדם הנושא אותן,מושא לדו שיח.
אתה תמיד יכול לעזוב אותי בשקט.קראתי כמה מדבריך כאן בפורום,הם לא אהובים עליי.מאד.

ישן 09-02-2010, 08:59
  -erez- -erez- אינו מחובר  

אלו לא מיתוסים, הייתי צריך לפרט.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "שומר מסך: ברית מילה האם צריך או לא."

ממחקר שהתפרסם בניו־יורק בשנת 1953 עולה, כי בעוד שלפני היום השמיני קים חוסר משמעותי בחומרי הקרישה, ואילו לאחר היום השמיני חומרי הקרישה עומדים על רמה מספקת וקבועה הנשארת לאורך כל חיי האדם (100%), הרי שלקראת היום השמיני מתרבים חומרים הקרישה בקצב מהיר והם עומדים ביום השמיני על רמה של 110%(!). כלומר, ביום השמיני, ורק ביום השמיני, מגיע ריכוז חומרי הקרישה לשיא של כל הזמנים, מעל הכמות הרגילה המלווה את האדם לאורך כל חייו. (המחקר מובא בספרו של י. מרוז, ''השם: הווה'' עמ' 61).

ועוד ראוי לציין כאן, כי אע''פ שבכל הגוף העור משמש כשכבת מגן המגנה על הגוף מפני חדירת חיידקים, מקום אחד יש בגוף אשר אדרבה, העור גורם להתרבות עצומה של חיידקים נבגים ופטריות מחוללי מחלות שונות. והוא מקום הערלה וזהו מקור המחלה.

וההסבר - על פני כל הגוף העור צמוד ודבוק אל השכבות שמתחתיו, מלבד עור העורלה שאיננו דבוק אלא קיים חלל בין העור לבין העטרה, כאשר הפתח הצר (שבראש העטרה) גורם לחדירת זיהום אל החלל, ההופך בהכרח למרבץ נוח להתרבות חיידקית נוראה. בהסרת העורלה סר איום זה. (משום כך כל תינוק הנולד בבית המלוכה הבריטי, עובר תהליך מילה להסרת העורלה). {אגב מכל היצורים עור העורלה קיים רק אצל בני האדם. נקודה למחשבה].

(לכל מבין רואים מכאן שלא זו סיבת ברית המילה, אלא סיבה רוחנית מרוממת. אלא שבכל מצוה רוחנית הטביע הבורא תועלת גשמית.)

אם יש אנשים שעדיין פגועים מזה אני בטוח שזה מכיוון שהם לא ראו את המחקרים.*

נערך לאחרונה ע"י -erez- בתאריך 09-02-2010 בשעה 09:14.
ישן 09-02-2010, 09:42
צלמית המשתמש של minimax

עוד מיתוסים לכסח, איזה כיף.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "אלו לא מיתוסים, הייתי צריך לפרט."

1. הנה מחקר הסותר את אילה אברהמוב, שכאמור מסתמכת על המאמר מ- 1953 שכל כך אוהבים לצטט:

החוקרים ביקשו לדעת האם אפשר לוותר על תקופת ההמתנה הנהוגה למתן שתן ראשון לאחר מילה (זו כנראה אינדיקציה רפואית ל"תקינות הצנרת", נוסף כמובן על העדר דימום והגלדה תקינה).

נבדקו תינוקות שעברו לידה נורמלית ללא סיבוכים.
התנוקות נימולו 6 עד 130 שעות לאחר הלידה, כאשר התחום עבור יונקי חלב-אם היה 6 עד 60 שעות לאחר הלידה, ונמדד משך הזמן עד מתן שתן ראשון לאחר המילה, כמופיע בטבלה.

אגב, המחקר הזה הוא מלפני כמעט 60 שנה. אתה יכול להביא מחקרים קצת יותר ישנים, אולי מחקרים מימי הביניים?

2. עד גיל 3-4 העורלה צמודה לגמרי אל העטרה, בדיוק כמו שהציפורן צמודה לאצבע. ההפרדות היא תהליך הדרגתי, שיכול להימשך עד גיל הבגרות. וחוץ מזה, זיהומים מונעים בעזרת היגיינה בסיסית, ואם צריך מורחים משחה אנטי בקטריאלית או אנטי פאנגאלית. לא ע"י כריתת חלקים בריאים מהגוף. כל אישה פעילה מינית סובלת מצריבות בשתן ופטריות. האם גם לה תמליץ על מילה בשביל לפתור את הבעיה?

3. המיתוס של משפחת המלוכה הוא המיתוס החביב עלי. והנה העובדות האמיתות: הנסיך צ'ארלס נימול, וזה היה לפני יותר מ60 שנה! הנסיכים וויליאם והארי לא עברו את התהליך, כי הנסיכה דיאנה לא הסכימה. וחוץ מזה, משפחת המלוכה הבריטית הם ממש לא דוגמא להתנהגות מופתית בשבילי.

בקיצור, כדאי שתלמד את הנושא, קצת מעבר למיתוסים..

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 09-02-2010 בשעה 10:23.
ישן 09-02-2010, 09:55
  -erez- -erez- אינו מחובר  

עוד מיתוסים ברשותך.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "עוד מיתוסים לכסח, איזה כיף."

גלוי-דעת של האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים -

American Academy of Pediatrics )), הראשון למרץ 1999:
ההוכחות המדעיות הקיימות מצביעות על תועלת רפואית פוטנציאלית של ברית-מילה לרך נולד זכר... זה לגיטימי עבור ההורים לקחת בחשבון שיקולים תרבותיים, דתיים ומסורתיים-אתניים, מלבד השיקולים הרפואיים, כשהם מחליטים החלטה בנושא.

גילוי-דעת של האגודה הקנדית לרפואת ילדים,

Canadian Pediatric Society , , 16 למרץ, 1996:
מכיוון שההוכחות הכוללות על היתרונות והנזקים של ברית מילה הם כל כך שקולים, אין להמליץ על נוהג קבוע של ברית מילה ברכים נולדים. כשהורים נמלכים בדעתם בענין ברית מילה יש לייעץ להם על פי המצב העכשווי של המידע הרפואי על היתרונות והנזקים. מסקנתם יכולה להיות מבוססת בסופו של דבר על גורמים אישיים, דתיים או תרבותיים.

Mosby Year Book, Inc.

Focus & Opinions: Pediatrics, Vol 1 #2 1995

כל בני בית המלוכה הבריטי נימולים (עי מוהל יהודי) בזה כנראה את צודקת משום שזה בדיקה שנעשתה בשנת 1995

נערך לאחרונה ע"י -erez- בתאריך 09-02-2010 בשעה 09:58.
ישן 09-02-2010, 10:37
  -erez- -erez- אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "רצית לקלל ויצאת מברך:"

לא התכוונתי לקלל חס ושלום ואולי יצאתי מברך,

אני רוצה להביא את הדברים עם הוכחות מדעיות עכשוויות ולכן הבאתי את המחקר שיצא מברך,
משום שרציתי להוכיח בזה שלא צריך להתייחס אל ברית המילה כאל ניתוח מסורתי אכזרי שנעשה בשביל לפגוע באדם, אלא להפך להועיל לו. כי גם לפי המידע הרפואי מילה רק מועילה ואין לה שום חסרונות וזה לא שונה מניתוח פלסתי שכל מטרתו להועיל.
בעצם יש קצת שוני משום שבעת ניתוח פלסתי יכולים להיווצר סיבוכים ואילו במילה יש חשש קטן מאד לסיבוכים כגון תינוק חולה אמופליה.

נערך לאחרונה ע"י -erez- בתאריך 09-02-2010 בשעה 10:51.
ישן 10-02-2010, 14:29
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "אני לא מבין מה המטרה שלך ,..."

באמת?! אז כל דבר שנשמר הרבה זמן, הוא טוב?
הסינים היו קושרים לבנותיהם את כפות הרגליים במשך 1000 שנה, בצורה שגרמה להן לסבל רב ולבעיות אורטופדיות קשות. בשבט ארוכות הצוואר בתאילנד קיים מנהג (עתיק למדי) של הארכת הצוואר על ידי טבעות. מיותר לציין שגם למנהג עתיק יומין זה יש השלכות בריאותיות חמורות למדי.
אני לא אומר שברית מילה זה טוב או רע, מבחינה בריאותית. יש מספיק מחקרים שמראים לכאן או לכאן. לטעמי, בעולם מושלם לא היו מטילים מומים בתינוקות חסרי ישע, בלי שיש סיבה טובה לכך.
מי שמאמין כי מדובר בציווי אלוהי - אין לי ויכוח איתו. עם אמונה אי אפשר להתווכח. אבל חילונים שעושים זאת כי 'ככה כולם עושים' ומאמינים שהם עושים את הדבר הנכון, לטעמי הם קונפורמיסטים.

ואני? אם יוולד לי בן, אני אמול אותו בלב כבד. פשוט בגלל שזו, לדעתי, טובתו האישית של ילד שיגדל בחברה בה מי שלא נימול נחשב מצורע.*

ישן 10-02-2010, 19:11

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "תראה לפי דעתי יש הבדל בין..."

לא אמרתי שברית מילה צריכה להיות מוקצה. איש איש, באמונתו יחיה, ואם יש אנשים שמאמינים כי ישנו צו אלוהי לימול את ילדיהם, שיבושם להם. כל עוד אין בכך נזק בריאותי משמעותי, אני לא רואה בכך בעיה (מה גם שיש שבמדינות רבות אחרות, כולל מערביות, יש נימולים רבים, וגם שם האקט אינו מוקצה). עם זאת אני לא חושב שצריך להיות קונצנזוס, גם בקרב החילונים, שיש חובה לימול את הבנים. לטעמי מדובר בעוד טקס דתי, שמי שרוצה שיקיים, ומי שלא רוצה שלא יקיים, כמו כל טקס דתי אחר.

ובלי קשר לכך, למה אם נהיה 'עוד מדינה דמוקרטית רגילה' נאבד את זכותנו על האדמה הזאת? הרי לכל המדינות הדמוקרטיות הרגילות האחרות יש זכות על אדמתן, אז למה לנו לא? מדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי, בין אם לבני העם הזה יש עורלה, ובין אם לאו.

ישן 10-02-2010, 19:40
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא אמרתי שברית מילה צריכה..."

שמע זה מוביל אותנו לשאלות הגדולות מכולן
שהן: מי הוא יהודי
מה מגדיר אותי בתור יהודי

אני לא דתי אבל אני מאמין שכן יהודי מי שנולד לאמא יהודייה ו.

מה שמגדיר אותי בתור יהודי אצלי זה ברית מילה, זה מנהגים וחגים יהודיים, בר מצווה.

לשכננו הערבים אני יסביר שהסיבה שבאנו מכל מקום דווקא לפה כי אבותי אבותי שהיו יהודים והתקימו על פי אותן "טקסים" היו לפני אותם שכנים ערבים אז זה המקום שלי

אם הייתי אותו שכן ערבי שרואה שאותו עם שיושב אין לו באמת סממנים כי אתו עם בחר לברוח לתרבות המערב וזרק את כל מנהגים הפרימיטיבים ושצאצאיו כבר לא מרגישים זיקה למי שהם או מהמקורותיהם כי זה נעלם בתרבות של בוא נזכור וזהו הייתי ימרגיש שהאדמה הזו יותר שלי משל אותו ישראלי.

על פי הדעה שלך מה שאני מבין שצריך לזרוק את כל המנהגים ולהתייחס אליהם כאל קוריוז.
אני מאמין בשימור מסורת בסיסית כי צריךלהיות עמוד שדרה וסממנים שיגדירו אותנו כעם

ישן 10-02-2010, 19:58

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "שמע זה מוביל אותנו לשאלות..."

לעם היהודי, כמו לכל יתר העמים, יש את הזכות הבסיסית להשתנות עם הזמן, ולשנות את מנהגיו ואת מסורותיו.
אורח החיים שלנו היום, שונה מאוד מזה של אבותינו שחיו כאן לפני 2000 שנה. אורח החיים של החרדים אולי קצת יותר דומה (למרות שגם הוא מאוד שונה), אבל אני לא חושב שבשל כך יש להם יותר זכות על המדינה מאשר לחילונים הגמורים ביותר.
אם יבוא היום, בו לאף יהודי בארץ ישראל לא תהיה ברית מילה, עדין אף אחד לא יוכל להגיד לנו שזו אינה מדינתינו ואדמתינו.
אני חושב שכדי לשמר את זהותינו כעם, עלינו להבין כמה שיותר מהר שדת יהודית ולאום יהודי הם שני דברים שונים לחלוטין, ושמדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי, ושלבני הלאום היהודי יש זכות עליה מהיותם בני הלאום היהודי, והם לא חייבים שום הוכחה דתית לאף אחד.
מבחינת הלאום שלי - אני יהודי, ולכן זכותי לחיות במדינה הזאת.
מבחינת הדת שלי - אני אגנוסט, אבל זה לא פוגע בזכותי על המדינה כבן הלאום היהודי.

לא אמרתי שעלינו לזרוק את המסורות לפח. חלק מהמסורות היהודיות חביבות עלי מאוד, ואני לא רואה סיבה לוותר עליהן. יש גם מסורות שהתעצבו בשנים האחרונות, ואינן בנות אלפי שנים (מנגל ביום העמצאות...) שגם אותן אני מחבב. עם זאת יש מסורות שאיני מפיק מהן שום תועלת או סיפוק, ולכן איני מקים אותן. זהו טבען של מסורות - תבחר מה שמתאים לך. לחגוג את יום פטריק הקדוש הוא חלק בלתי נפרד מהמסורת האירית, אבל אף אירי לא יסתכל על אירי אחר, שבחר להישאר בבית ולא להשתכר, כמו שיהודי ממוצע יסתכל על יהודי לא נימול.

ישן 10-02-2010, 22:03
  -erez- -erez- אינו מחובר  

אני לא יודע בדיוק מה עבר לך בראש כשאמרת את זה.
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לעם היהודי, כמו לכל יתר..."

אבל אני יודע שאם התורה לא הייתה נשמרת העם היהודי היה נעלם ומדינת ישראל הייתה הופכת למדינה ככל האומות ואפילו הכי גרועה.

כמדומני בשנת 2000 או בקירוב, מדינת ישראל הייתה מקום ראשון לשחיתויות מבין כל המדינות, והמוסדות התורניים הם אלה ששיפרו את מצבה של המדינה.

יהודי נבדל מכל האומות בהיותו "מוסרי"! כי באף דת אחרת לא נמצא את המוסריות שנמצאת בעם היהודי שמקורו בתורה שלא השתנתה 4000 שנה! ואם חס ושלום ההפך הרי ידוע שהעם היהודי הוא נבחר בשכלו ובערמומיותו, כך שאם התורה תעלם וכל אדם ילך לפי דרכו שלו הוא ייתן ל"מוסר האנושי" לשלוט עליו, וכידוע המוסר האנושי יכול לגרור אחריו הרבה פשעים כי על כל פשעים תכסה אהבה כי כל אדם יאהב את עצמו וילך לפי האינטרסים בלבד!

ישן 10-02-2010, 23:29

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "אני לא יודע בדיוק מה עבר לך בראש כשאמרת את זה."

אני אפילו לא יודע איך להתחיל לענות לטיעונים שלך, אבל ככה זה בדרך כלל כשאני מתווכח על נושא שקשור לדת עם דתיים - הנחות המוצא שלנו פשוט הפוכות. אני אנסה בכל זאת:

א. התורה לא השתנתה 4000 שנה?! התורה עצמה אולי לא, אבל אם היינו נוהגים כלשון התורה, היינו, כנראה, סוקלים הומואים, נוקמים נקמות דם (אלא אם האדם אותו אנחנו רוצים להרוג ברח לעיר מקלט, ויושב שם ומחכה שהכהן הגדול ימות), ומתחתנים עם 1000 נשים כמו המלך שלמה. כל שאולי מה שכתוב בתורה לא השנתה, אבל מה שבוחרים לקחת משם, השתנה גם השתנה... אחרת מה טעם לך להלל את הצדיקים שחיו בימי חז"ל?

ב. לגבי השחיטות - כן אני יודע שיש הרבה שחיטות במדינה, גם אריה דרעי ושלמה בניזרי יודעים... אל תספר לי סיפורי מעשיות על איך המוסדות התורניים מצילים את ישראל משחיתות, כי המוסדות האלה נגועים בשחיטות לא פחות, וכנראה אף יותר, מהמוסד הממוצע במדינה.

ג. לגבי מוסר - אני אדאג לשלי, ואתה לשלך. הדתות המונוטאיסטיות הביאו הרבה דברים טובים לאנושות בזמנו, אבל מאז אותה תקופה האנושות התקדמה והתפתחה, והמוסר שמציגה הדת היהודית כבר רחוק מלהיות חזית הטכנולוגיה בתחום המוסר האנושי.

ישן 11-02-2010, 10:07
  -erez- -erez- אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני אפילו לא יודע איך להתחיל..."

א. זה נכון לא אמרתי אפילו לא רמזתי שמה שהוצאנו מהתורה הוא לא משתנה! הרי ידוע שיש את התלמוד שהוא בעצם "פירוש" של התורה ולא סנגור שבא לתקן מה שכתוב. ולכן אני אתקן אותך ברשותך: לגבי נישואין עם 1000 נשים מבואר בתלמוד שעזרא הסופר תיקן שאסור לאדם להתחתן אלא רק עם אשה אחת. לגבי דיני נפשות (סקילת הומואים שרפת כוהנת שזינתה וכו') מבואר בתלמוד שמאז שמתו הסנהדרין אסור לנו לדון דיני נפשות, ולכן זה לא שייך. ולידיעתך מועצות הדתיים ובתי הדינים הם שביקשו מבג"צ להוריד את עונש המוות מספר החוקים. (וזה לא סיפורי מעשיות שמעתי את זה בחדשות.)

ב.*לגבי השחיתויות - אמרתי את דבריי ע"פ סקרים רבים שנעשו בזמן השחיתויות ונמצא שבבתי ספר תורניים כמעט ואין בכלל שחיתויות לעומת זאת בבתי ספר חילונים כ65% מהילדים מסתובבים עם אולרים סכינים סמים וכו' מה שבבתי ספר תורניים אין בכלל זה נכון שגם בבת"ס תורניים לא חסר אלימות וזה דבר שנמצא בכל מקום.

ג.לגבי המוסר - "אם אין אלוקים במקום הזה והרגוני'' אמר אברהם אבינו, אבי האומה העברית. והתכוון לומר כי המוסר האנושי יכול להצדיק את הפשע האיום ביותר. פרופ' יעקב טלמון אומר כי התיאוריה האבולוציונית הכופרת באלוקים הולידה את הרצחנות של השואה: ''הדרוויניזם הפיל את אחד המחסומים החזקים ביותר שהגנו על ''לא תרצח''.
גם לפי האמונה המונותאיסטית יש עדיין שאלות רבות שאין עליהם תשובות והשאלה המרכזית היא: איך יכול להיות שאנשים רעים עושים פשעים רבים ויוצאים מזה בשלום ללא שום עונש?.

נערך לאחרונה ע"י -erez- בתאריך 11-02-2010 בשעה 10:10.
ישן 11-02-2010, 13:23

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "א. זה נכון לא אמרתי אפילו לא..."

א. אז שנינו מסכימים שפירוש התורה משתנה עם הזמן. אפשר היה להיכנס עכשיו לדיום תיאולוגי, שמצדיק את הרפורמים, וכו'. אבל באמת אין לי חשק... זה גם לא ממש שייך לנושא של השרשור הזה.

ב. מה עניין שמיתה להר סיני? מה הקשר בין ילד עם סכין, לבין שחיתות?

ג. כדאי לבדוק את העובדות לפני שבאים בהצהרות. האבולוציה אינה פוסלת את קיומו של אלוהים. המדע באופן כללי לא מתיימר לעסוק בשאלת קיומו או אי-קיומו של אל כזה או אחר. בעלה של בת-דודתי הוא חרדי, וד"ר לאבולוציה במכון וולקני. לטענתו אם מעמיקים לחקור, שום דבר במדע, אינו סותר את דבר התורה, לרבות האבולוציה. לגבי טיעון שלך שהאבולוציה 'הצדיקה' את השואה - אין שום קשר בין אבולוציה ודארויניזם לדארויניזם חברתי. מדובר כמו שהיטלר סילף את המדע כדי להצדיק את מעשיו, אפשר גם לסלף את התורה כדי להצדיק מעשים נוראיים. עיין ערך ג'ק טייטל, ברוך גולדשטיין, יגאל עמיר ושות'. בכל מקרה אתה מבלבל מדע ומוסר. המדע בא לתאר את העולם, לא להכתיב לאנשים איך נכון לפעול.

ישן 11-02-2010, 13:59
  -erez- -erez- אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. אז שנינו מסכימים שפירוש..."

א. ומה רצית להוכיח בזה? שהדת היהודית היא כשאר כל הדתות? ובכן זה הופרך.

ב. התבלבלתי בין שחיתויות לאלימות כוונתי הייתה לאלימות. (ודרך אגב גם שחיתויות כמעט ואין במקומות חרדים וכבר יצא הסקר שבקושי 7% מתקציב המדינה הולך לחרדים וכל השאר זה מתורמים אמריקנים, ארגנטינאים, מקסיקנים, ועוד, כך שאין להם סיבה לזאת אמנם שמעתי שהיו כמה הונאות פונזי וזה נדיר מאד בכל מקרה אין לעשות הכללה.)

ג. אם המדע לא קובע לנו איך לפעול אז לפי מה אתה פועל ידידי?
האבולוציה כן כופרת בתאוריית בריאת העולם של התורה וכך גם בחוקיה של התורה. וחוץ מזה שיש הרבה הוכחות המפריכות את האבולוציה עד היסוד. (יכול להיות שבשביל להשאיר את תאוריית האבולוציה על מקומה מנסים לדחוק ולומר שהאבולוציה לא מכחישה את התורה)

ישן 11-02-2010, 14:16

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "א. ומה רצית להוכיח בזה? שהדת..."

א. לטעמי אין הבדל מהותי בין הדת היהודית לדתות האחרות, אבל ברור לי שאתה לא תסכים איתי, ובאמת שאין לי רצון להיכנס לוויכוח הזה. אנחנו לא מסכימים על העובדות הבסיסיות.

ב. רוצה לדבר על שחיתות של העולם החרדי? תקרא את הספר "חרדים בע"מ" ותחזור לדבר איתי. רמות השוק האפור, העלמת המיסים והזלזול בכל דבר שלא יוצא מפי רבנים (לרבות חוקי מדינה), בעולם החרדי מדהימות. כמובן שלכל כלל יש יוצאים מהכלל, אבל באופן כללי שחיטות היא נורמה בחברה החרדית.

ג. המדע מעולם לא התיימר ולעולם לא יתיימר להגיד לאנשים איך לפעול. כמו שאמרתי כבר, מטרת המדע היא להבין איך העולם פועל. כוח המשיכה הוא לא סוגייה מוסרית, הוא פשוט שם בין אם זה מוצא חן בעיניך ובין אם לאו. אני פועל לפי כללי מוסר (יש הרבה תיאוריות בדבר מהו הדבר המוסרי, אני אישית אוהב את זו של ג'ון סטיוארט מיל), אין קשר בין מוסר למדע.

ד. האבולוציה לא מדברת בכלל על בריאת העולם, ולכן אינה יכולה לכפור בסיפור התנכ"י לבריאת העולם. כופרת בחוקיה של התורה?! שוב, האבולוציה היא תיאוריה מדעית, היא לא אומרת לאף אחד איך להתנהג, ולכן לא יכולה לכפור בשום חוק.

ה. מי אמר לך שיש הוכחות שמפריכות את תיאוריית האבולוציה? הרב שלך? יש לי המלצה בשבילך, כמו שפרופסור לביולוגיה לא מבין בהלכה, כך רב לא מבין בביולוגיה. אל תאמין לכל מה שאומרים לך.

ישן 11-02-2010, 16:51
  -erez- -erez- אינו מחובר  

זה בדיוק השאלה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. לטעמי אין הבדל מהותי בין..."

הפרכה לאבולוציה:
ד``ר מרדכי הלפרין
ערבוב מושגים והעדר אבחנה בין הנחה או תיאוריה לבין מסקנות הנובעות מניסויים מבוקרים, מהווים תופעות מצויות. אין פלא שניתן להאזין, לפעמים, לדו שיח של חרשים על אבולוציה, דו שיח המבוסס על העדר מידע והבנה מדעית של שני המשוחחים. הגיע הזמן להבהיר את המושגים המדעיים, ולהבדיל בין חוקי טבע הניתנים להוכחה מדעית,לבין תיאוריות אקסטרפולטיביות חסרות הוכחות מדעיות, המשמשות כעוגן רגשי לאתאיסטים מושבעים.

המפץ הגדול - תיאוריית קדמות העולם ספגה מכות רבות במאה האחרונה. עדויות מדעיות רבות מדגימות התרחקות מהירה של הגלקסיות והתפשטות פיזית של כל החומר ביקום החוצה מנקודת המרכז שלו. עדויות אלו מצביעות על נקודה קדומה במרחב הזמן, בה כל החומר ביקום היה מרוכז בנקודה אחת, ממנה החלה התפשטותו בחלל.

עדויות אלו ואחרות הביאו את הפיזיקאים להניח את קיומו של המפץ הגדול - פרץ אנרגיה אדיר בעבר הרחוק, במועד בוהחל היקום להתפתח ולהתפשט בחלל מתוך נקודה זעירה במרחב רב הממדים שלו. תיאוריות מודרניות אלו אינן תומכות, בלשון המעטה, בהנחת קדמות העולם. כבעבר יש גםהיום אנשי מדע המאמינים בקנאות בקדמות העולם, והנאלצים משום כך, לפתח תאוריותקפיץ על התפשטויות והתכוצויות מחזוריות של העולם.

לתיאוריות אלו אין שום בסיס מדעי פרט לצורך הנפשי לישב את הממצאים המדעיים עם האמונה בעיקרון קדמות העולם.למעשה, מדענים בכירים רבים שוללים היום מבחינה מדעית את האמונה האריסטוטלית בקדמות העולם.

ליתר פרטים אפשר להיכנס לכאןhttp://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=9223
ולכאן:http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=8054
לידיעתכם אדם שלומד תלמוד יכול להבין כמעט בהכל (ויש שוני בין פרופסור לביולוגיה לבין פוסק הלכה מבחינת רמת שכלו(ע"פ סקרים שנעשו))

נערך לאחרונה ע"י -erez- בתאריך 11-02-2010 בשעה 17:00.
ישן 11-02-2010, 17:11

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "זה בדיוק השאלה"

ידידי, אתה פשוט הורג אותי. אתה יוצא בכזאת חריפות נגד תיאוריית האבולוציה, וכנראה שאתה לא יודע מה התיאוריה אפילו ברמת החיפוש בויקיפדיה. איך המאמר שהבאת כאן קשור לאבולוציה?
הרשת מלאה באלפי מאמרים, (המבוססים על חצאי אמיתות במקרה הטוב, על שקרים מוחלטים במקרה הרע, ועל מתודה שמתיימרת להיות מדעית, אבל היא רחוקה מכך מאוד, בכל המקרים) שמתיימרים לשלול את תיאוריית האבולוציה. אבל המאמר הזה מדבר בכלל על המפץ הגדול (מה עניין שמיטה להר סיני, כבר אמרתי?)! ובלי קשר הוא אינו סותר את תיאוריית המפץ הגדול, אלא תומך בה.

נ.ב.
למה גזלת מד"ר הלפרין את התואר 'רב'?

נ.נ.ב.
בנוסף לזה שהמאמר שהבאת לא עוזר לנקודה שלך בשום צורה, הוא גם מלא באמירות לא נכונות. כמו שאמרתי כבר - בענייני הלכות, מומלץ לצטט רבנים, בענייני רפואה - דוקטורים, בענייני אבולוציה - ביולוגים (עדיף כאלו שחוקרים אבולוציה) ובענייני אסטרו-פיזיקה - אסטרופיזיקאים.

ישן 11-02-2010, 20:00

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "|ROTFL| תחפש את העובדות באתר..."

קראתי את המאמר. הד"ר המכובד מבין באבולוציה כמו שהרמב"מ מבין במכונאות רכב.
לפני שאתה מחליט אם אתה מסכים או שולל את תיאורית האבולוציה, תבין מה היא אומרת. כנראה המאמר הראשון שקראת על אבולוציה הוא מאמר של רב ד"ר כלשהו, שלא מבין באבולוציה דבר וחצי-דבר, אך טורח לשלול אותה בטיעונים שהקשר בינם לבין המציאות מקרי בהחלט.

מילא אם הייתה בעיה ליישב את האבולוציה עם הדת, אבל אין בעיה כזאת! כמו שכתבתי קודם, בעלה של בת-דודתי הוא חרדי לבעל דוקטורט באבולוציה.

אי אפשר להוכיח את תיאורית האבולוציה, כמו שאי אפשר להוכיח כל תיאוריה אחרת (את זה פופר אמר) אבל העדויות לקיומה של אבולוציה כה רבות, שלשלול אותה יהיה קשה ומפתיע בערך כמו לשלול את קיומו של כוח המשיכה.

ישן 11-02-2010, 17:08
  -erez- -erez- אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "עזוב אותך, יש הרבה! רק את זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
עזוב אותך, יש הרבה!
רק את זה שאלוהים ברא את העולם, על עצמות של דינוזאורים בילט-אין באדמה, אף אחד לא הצליח להפריך.

אתה הסכמת שהתלמוד הוא זה שמסמל את היהדות נכון?
ובכן יש הפרכה לדינוזאורים - בתלמוד מבואר שבזמן נח היו יצורים ענקיים שנקראים ראם ועוד סוגי תנינים.
ואחרי המבול הם נכחדו (ובזה אפשר להבין את מה שהאבולוציה טוענת שהם נכחדו ע"י מטח מטאורים - ההסבר הנכון הוא - המבול. משום שבתלמוד מבואר שהמבול היה מאד חזק עד שהארץ נפתחה ויצא ממנה לבה רותחת והיא חיממה את הארץ והזקינה אותה במיליוני שנים)

ישן 11-02-2010, 17:52
  -erez- -erez- אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "כן, רק שלפי אנליזות פחמן,..."

ציטוט:
אני אעזור לך - אם מניחים את קיומו של אלוהים, הכל אפשרי, ואין לי שום דרך לסתור את קיומו של אלוהים.

אתה לא הורג אותי אני מבין אותך. כנראה אתה לא מבין את עצמך. תגיד אתה לא מבין?
אי אפשר לקחת את אלוקים בתור אחד שברא את העולם ולהשאיר את תאוריית בריאת העולם לעצמך כך אתה נותן פתח ל"הכל אפשרי". למשפט הזה יש הרבה משמעויות.
אין אפשרות להאמין באלוקים ולטעון "איש באמונתו יחיה" (אין משפט כזה בכלל, מקורו בנביאים והניסוח הנכון הוא "צדיק באמונתו יחיה")
בשביל זה יש לנו את התורה שהיא ה"הוראות יצרן" של בריאת העולם וגם איך להתנהג!
אני לא מנסה להוכיח את מציאות האלוקים שהרי זה ברור שיש אלוקים כמו שאתה אמרת. גם אנשטיין שאם תחפש בויקיפדיה תראה איך הוא מבזה את הדת - בסוף חייו הוא חזר בתשובה ואף הביא הוכחות מדעיות בשביל זה.
אני לא יכול לפרט את הכל אבל יש אינספור הוכחות לאמיתתה של התורה.

ישן 11-02-2010, 18:37
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit] אני אעזור..."

אני מצטער קשה לי להתאפק.
ויכוחים כאלה הם מיותרים, זה כמו להתווכח עם בחורה, צד אחד מחפש טיעונים רציונליים, והצד השני מביא טיעונים אמוציונליים. אז למרות זאת ואף על פי כן:

קודם כל המאמר פה :http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=9223 הוא אוסף גיבובי סרק, ואאל"ט הרב הוא ד"ר לרפואה. גיבובי סרק כי הוא מביא חצאי אמיתות בתור טיעונים, ומביא מהצד השני רבעי עובדות בשביל לסתור.

אין אלוהים. אתה טוען משהו אחר? תוכיח. אין דרך להוכיח שיש אלוהים, כי זה עניין של אמונה, והוכחה סותרת אמונה. מותר לך להאמין במה שבא לך. אבל "אלוהים" אינו טיעון מדעי, גם לא שום דבר שכתוב בתורה, או בתלמוד. טיעון מדעי זה משהו שאפשר לראות בניסוי (שאפשר לשחזר) או טיעון לוגי, אלוהים לא יכול להיות חלק בטיעון לוגי.
התנך התלמוד חזל והיהדות כבודם במקומם מונח בכל מה שקשור למוסר, תאולוגיה, הלכה ו1001 דברים אחרים. אבל אי אפשר לעשות שעטנז בין עובדות או מדע לאמונה.

האבולוציה, היא תאוריה, כך גם המפץ הגדול. גם תאוריית המכניקה הקלסית, תאוריית החשמל הקלסית, תאוריית היחסות, מכניקת הקוונטים, מבנה מערכת השמש לפי קופרניקוס, או כל תאוריה מדעית אחרת. תאוריות מדעיות אינן מושלמות, לא רק זה, אלא שרוב התאוריות המדעיות שהאנושות המציאה היו שגויות. זה חלק מהתהליך המדעי, יש עובדות, יש ניסוים יש תיאוריה, יש תאוריה טובה יותר, יש תאוריה טובה פחות. אין פה שום קשר לאמונה, אפשר להביא עובדות שיסתרו, אפשר לפגוע בתוקף התאוריה, אבל זה לא מוכיח שום דבר מעבר.

צורת חשיבה כזאת הייתה אחת הסיבות ששום התקדמות מדעית לא נעשתה באירופה במשך כ1000 שנה. קוראים לה חשוכה, משום שמקורה בימי הביניים החשוכים, הסיבה ששרפו נשים אנשים אחרי שהאשימו אותן בזה שהן מכשפות, והסיבה ששרפו אנשים שאמרו שכדור הארץ מסתובב סביב השמש, או שהיו שורפים את דרווין אם היה מפרסם את התאוריה שלו לפני 500 שנה. משום שבאותה עט האמינו שכל חשיבה מדעית שנוגדת את מה שכתוב בספר בראשית עד פרק יב היא כפירה וצריך לשרוף את הכופרים. בגלל זה חשיבה כזאת מפחידה ועושה צמרמורת אצל כל אדם שפוי ונורמלי.

ואל תגיד לי שאלה נוצרים ואנחנו יהודים, כי כולנו בני אדם וכולנו באנו מהקוף, וכולנו כל הקופים המגלחים שהולכים על שניים ומאכלסים את הכוכב, יהירים באותה מידה, נתונים להשפעה, מתנהגים כמו עדר, ומסוגלים לבצע אכזריות נוראית. כמו כל בניו של אדם.

ד"א הרבנים של הקהילה החרדית מתנהגים בדיוק כמו הכנסייה הקתולית, הם שומרים על אחדות הקהילות שלהם, ועל ההגמוניה שלהם ע"י הפחדה, וטמטום הקהילה שלהם, והפרדתה מכל מה ששונה. שזה ד"א מנוגד לכמה ערכים ככה מהיהדות.

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 11-02-2010 בשעה 18:51.
ישן 11-02-2010, 19:00
  -erez- -erez- אינו מחובר  

כל אלה טיעוני סרק
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני מצטער קשה לי..."

האם אתה מכיר את הספר מורה נבוכים?
האם אתה מכיר את הספר היד החזקה?
האם אתה מכיר את כל מי שכתב את המאמרים שנמצאים באתר הזה?

אני אחרי ששמעתי את צד האמת אני הבנתי שלכל הטענות שלך יש הפרכה "וזה כבר לא הגיוני בשבילי להגיד שאין אלוקים".
כל אתאיסט יכול להביא את טענותיך ויש אפילו הרבה שאלות קלות שעל ידם אפשר להפריך את מציאות אלוקים כגון: איך אלוקים יכול לברוא אבן שאינו יכול להרימה? בעיני זה שאלה מצחיקה.

בא נאמר שבסוף כל אדם ילך לפי דרכו אבל עם האמת לא הרבה ישלימו. ומי שלא משלים עם זה לך לספארי לבקר את האבות שלו סגורים בתוך הכלוב.

ישן 11-02-2010, 19:42

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. כן, שלום שלום. 2. לא. 3...."

למה להאמין שאין אלוהים יותר משעשע מלהאמין שיש אלוהים?
מכיר את קנקן התה של ראסל?
"אילו הייתי טוען שבין כדור הארץ לשמש מסתובב קנקן תה במסלול אליפטי, לא היה ניתן להפריך את הטענה שלי כל עוד הייתי דואג לציין שמידות הקנקן כה קטנות, כך שלא ניתן לצפות בו אף בטלסקופ החזק ביותר שיש ברשותנו. אך אילו הייתי ממשיך בטיעון, ואומר כי מכיוון שלא ניתן להפריך את הטענה, תהיה זאת עזות מצח מצד ההיגיון האנושי לפקפק בה, אחשב בצדק למי שמדבר שטויות. אם, לעומת זאת, יטענו לעצם קיומו של קנקן תה שכזה בטקסטים עתיקים, ילמדוהו כאמת מקודשת בכל יום ראשון, ויחדירוהו לראשיהם של תלמידי בית ספר, אזי פקפוק באמונה כזאת ייחשב לסימן לחריגות, ועלול להוביל את המפקפק לטיפול פסיכיאטרי בעידן הנאור, או לאינקוויזיציה בעידן קדום יותר."

אנשים מאמינים שאין אלוהים פשוט כי הם לא מוצאים סיבה להאמין שיש אלוהים. אתה ואני שנינו מאמינים שאין קנקן תה שמסתובב במסלול אליפטי סביב כדור הארץ, אז למה אנחנו לא יכולים להאמין שאין אלוהים?

ישן 12-02-2010, 00:07

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "א. מפלצת הספגטי היא..."

ציטוט:
א. מפלצת הספגטי היא מודיפיקציה של קנקן התה...
ב. הודעה #74 היא שלי.
ג. אלברט איינשטיין אמר הרבה דברים, חלקם גאוניים, אבל זה שהוא היה גאון בענייני פיזיקה, לא אומר שדעתו בכל הנוגע לדת נכונה יותר מזו של מוכר הפלאפל בפינת הרחוב.
ד. היקום מדהים. איך אלוהים קשור?

0. אל תזלזל באמונות של אנשים.
1-. אל תזלזל בהלכה היהודית
2-. אל תזלזל באנשים שעשו תואר שלישי ברפואה(אאל"ט). אין לי ספק שאותו רב מבין היטב את תורת האבולוציה.

א. מפלצת הספגטי יותר מצחיקה....
ב. התכונתי לזה http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...55&postcount=76
ג. אל תזלזל באחד הפיזיקאים הגדולים בתולדות האנושות.
ד. החוויה האישית שלי מהחיים, ומהיקום ויופיו, משאירה אותי במצב של פליאה. אני אישית, אצלי המילה אלוהים עולה בראש. זה לא מונע ממני להיות יהודי מאוד גרוע.

אתה לא תשכנע אותי אחרת, קודם כל כי אני מכיר את רב הטיעונים בעד ונגד, והטיעונים של היוני הרבה יותר חזקים מכל מה שהעלתה עד עכשיו, ודבר שני כי אתה מזלזל ובז לכל מי שחושב אחרת ממך, בדיוק כמו ארז. אתה, מאמין שאין אלוהים.
ישן 12-02-2010, 11:46

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "[QUOTE=benny.zhit]א. מפלצת..."

0. למה שמישהו שעשה דוקטורט ברפואה יבין באבולוציה? כמה קורסים באבולוציה לוקחים לדעתך בתואר ברפואה? אפס, זה כמה. אני עשיתי תואר בביולוגיה, ולקחתי מספר קורסים בנושא, ואני יכול להבטיח לך שהרופא הנ"ל אינו מבין (או אולי בוחר בכוונה שלא להבין) דבר וחצי דבר באבולוציה.
2.17828182845904546. אני ממש לא מזלזל באיינשטיין. הוא אכן אחד הפיזיקאים הגדולים בתולדות האנושות. אבל בגלל שאין שום קשר בין פיזיקה לדת, לאמירותיו בהקשרי דת אין יותר תוקף מאשר לאמירות שלי או שלך.
3.1415926. אני לא מזלזל באנשים, אני מזלזל באמונות. האנשים האם בסך הכל תינוקות שנשבו, זו לא אשמתם שמילדות חינכו אותם להאמין במשהו.
4. אני לא מאמין בלא להאמין. אני אננוסט. אני לא יכול לומר בוודאות שאין אלוהים (כמו שאני לא יכול לומר בוודאות שאין קנקן תה, או מפלצת ספגטי מעופפת), אבל אני לא רואה שום סיבה להאמין שיש.
5. העולם כל כך מדהים, בעיקר משום שהוא מצליח להתקיים בזכות עצמו, בלי שום צורך באלוהים.
over 9000. אני יודע שאני לא אשכנע אותך, אבל אני נהנה מהתהליך.

ישן 12-02-2010, 14:58
  תהילה123 תהילה123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.10
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "0. למה שמישהו שעשה דוקטורט..."

אני מכירה את הרב ד"ר מרדכי הלפרין ובהחלט אסור לזלזל בו הוא לא רק ד"ר לרפואה כי אם כן אז הוא לא היה מביא את מאמריו הנכונים באתר.

לפי דבריך אני מבינה שמי שעושק בתחום מסויים הוא צריך להיתקע איתו כל חייו כמו שאמרת "למה שמישהו שעשה דוקטורט ברפואה יבין באבולוציה"?
אני חושבת שכל אדם רוצה למצות את כל הצדדים שלו אני מכירה את התאוריה של אנשטיין על הקרינה האלקטרומגנטית. ומשם אפשר להוכיח שהעולם נברא יש מאין כלומר: שלא היה כלום לפני כן ומישהו ברא את העולם.
וזה כבר מוכיח את מציאות אלוקים.
וכמו ש hellfrost אמר אתה הפכת את זה לאישי מידי, כי היום דעות סתמיות של אדם מהשורה לא תמיד נכונות.
ישן 12-02-2010, 15:25

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי תהילה123 שמתחילה ב "אני מכירה את הרב ד"ר מרדכי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תהילה123
אני מכירה את הרב ד"ר מרדכי הלפרין ובהחלט אסור לזלזל בו הוא לא רק ד"ר לרפואה כי אם כן אז הוא לא היה מביא את מאמריו הנכונים באתר.

לפי דבריך אני מבינה שמי שעושק בתחום מסויים הוא צריך להיתקע איתו כל חייו כמו שאמרת "למה שמישהו שעשה דוקטורט ברפואה יבין באבולוציה"?
אני חושבת שכל אדם רוצה למצות את כל הצדדים שלו אני מכירה את התאוריה של אנשטיין על הקרינה האלקטרומגנטית. ומשם אפשר להוכיח שהעולם נברא יש מאין כלומר: שלא היה כלום לפני כן ומישהו ברא את העולם.
וזה כבר מוכיח את מציאות אלוקים.
וכמו ש hellfrost אמר אתה הפכת את זה לאישי מידי, כי היום דעות סתמיות של אדם מהשורה לא תמיד נכונות.

חמודה, אי אפשר להוכיח שהעולם נברא. ואי אפשר להוכיח שיש אלוהים. אפשר להאמין שיש אלוהים, אבל אי אפשר להוכיח, זה חלק מהקונספט של אמונה.
את מדברת על השדה האחיד, או על היחסות הפרטית? ואיך הם קשורים לאלוהים? או לתחילת היקום?

ד"א זה טיעון לוגי נגד אלוהים, אחד מהם, אם אלוהים ברא את העולם, מי ברא את אלוהים.
כאילו אם יש אלוהים, אז הבריאה היא לא יש מאין אלא יש מיש.
ישן 11-02-2010, 00:24

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לעם היהודי, כמו לכל יתר..."

מה ההגדרה שלך ללאום יהודי?, על פי מה אני מגדיר את עצמי בלאום הזה? מעצם התשובה תבין שזהות הלאום באה מהמסורת כי בזה אנחנו נבדלים משאר העמים והדבר היחיד שמחבר בין אותו חילוני גמור לחרדי זה שהם שניהם נחשבים יהודים בגלל שהאמא יהודייה והוא עבר ברית מילה אם זה יעלם גם אז כבר לא יהייה שום דבר שמקשר בין זרמים שונים בעם. נכון שיש הבדל ביני לבין החרדים לבין הדתיים הלאומיים אבל בהדרה שלך אנחנו כולנו חלק מהלאום היהודי שמה שמחזיק אותנו תחת אותה מטרייה זה הדברים בסיסים שמגדירים אותנו יהודים.

כמובן שאתה תקבל את מה שאני כותב רק אם אתה בדעה של מי הוא יהודי שזה שאלה שמקום המדינה מתווכחים עליה .

ישן 11-02-2010, 15:02

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "יש הגדרות רבות ללאום. חלקן..."

קשה לי לענות על השאלה הזו תכלס , באמת למה השבת לא נכנסה כדבר שאין לוותר עליו. פשוט האמונה האישית שלי שאפשר להתווכח על הכל אבל הויכוחים צריכים להתחיל מבסיס מסויים שיש לשתי הצדדים. אני יכול לדון עם דתי על מהות השבת וההלכות שלה אבל בשביל שאותו דתי ידון איתי על זה צריך שתהייה נקודת פתיחה מסויימת ששנינו יהודים , אתה בטח תכעס על זה אבל אם נגיד אני הייתי בן של גויה מה שאומר על פי ההלכה שאיני יהודי , אותו יהודי שזה חשוב לו לא משנה אם הוא חילוני דתי או חרדי לא יכנס איתי לאותו ויכוח כי אני בכלל לא יחשב יהודי, אני כן מאמין בחוקים האורתודוכסים הבסיסיים שמהם אפשר לצאת לפולמוסים עם שאר הזרמים .

אני מבין את הדעה שלמה טקס של לחתוך חלק מאיבר מין כל כך חשוב ומגדיר עם . אתה לא תאהב גם את זה לשמוע אבל לפי דעתי זה דבר שהוא הכרחי שיהייה כי חייב להיות דברים שיהיו משותפים לכל העם שכבר באמת היו תמיד לפני הרבה שנים , על פי דרכך שכל אחד יעשה כל מה שהוא רוצה יכול לגרום לאיבוד זהות לאומית, יש דברים בסיסים שחייב לעשותם כדי למצוא מכנה משותף, גם הדמוקרטיה מונחת על חוקי יסוד שחייב לעשותם , יש דברים שחובה לעשות רק על פי בחירה אישית , אבל דברים שמגדירים אותנו בלאום שלנו, במסורת שלנו ,חייבים להשאר ואני שמח שזה עדיין משהו שהשתרש חזק בחברה הישראלית היהודית כי בלי זה היו לנו עוד הרבה בעיות בליכוד העם היהודי תחת מכנה משותף.

בסוף זה מסתכם עד כמה זה נראה לך חשוב בשמירת צביון העם היהודי וחשיבות המסורת

נערך לאחרונה ע"י TIMON the mongoose בתאריך 11-02-2010 בשעה 15:05.
ישן 11-02-2010, 15:44

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "קשה לי לענות על השאלה הזו..."

עכשיו אתה אולי תכעס, אבל החשיבה שלך היא מעט גלותית לטעמי. לפני שהייתה לנו מדינה, היהודים היו מפוזרים בכל רחבי העולם, והיו צריכים לשמור על כל קמצוץ של מסורת משותפת כדי למנוע אובדן של הצביון הלאומי.
תחשוב על זה, למה אף עם אחר לא חייב לעשות שום דבר כדי לשמור על הצביון הלאומי שלו? למה צרפתי הוא צרפתי בגלל שהוא צרפתי, והוא לא צריך לעשות שום דבר כדי להוכיח את זה, ואף אחד בעולם לא חולק על זה?
למה רק היהודים מרגישים צורך להוכיח משהו למישהו (או לעצמם) כל הזמן?

נ.ב.
לטעמי מישהו שאביו יהודי ואמו לא יהודיה, והוא בוחר להגדיר את עצמו כיהודי, מבחינת לאום, הוא יהודי. אם היטלר היה עלול להרוג אותו בשל יהדותו, מי אני שאשלול אותה ממנו?

ישן 09-02-2010, 13:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי -erez- שמתחילה ב "אלו לא מיתוסים, הייתי צריך לפרט."

נו, אז עברנו ממשכי כאבים לחומרי קרישה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -erez-

ועוד ראוי לציין כאן, כי אע''פ שבכל הגוף העור משמש כשכבת מגן המגנה על הגוף מפני חדירת חיידקים, מקום אחד יש בגוף אשר אדרבה, העור גורם להתרבות עצומה של חיידקים נבגים ופטריות מחוללי מחלות שונות. והוא מקום הערלה וזהו מקור המחלה.

זו, כמובן, שטות מוחלטת. העור לא גורם לשום דבר, תנאי הלחות בו עושים זאת, ולכך יש דרישה בשביל לשמר את איבר המין, בגלל הרגישות שלו. בני האדם לא הלכו (בניגוד למה שחושבים) רוב תקופת קיומם לבושים, אלא ערומים ומטרת העורלה היא להגן על איבר המין מפני פגיעות פיזיות

ו. {אגב מכל היצורים עור העורלה קיים רק אצל בני האדם. נקודה למחשבה].
גם זו שטות מוחלטת שכל מי שהתבונן אי פעם ביונק כלשהו היה עולה עליה. לכל היונקים יש עורלה, אם כי היא הרבה יותר קשיחה מאצל האדם. אבל בפעם הבאה שאתה הולך לגן חיות, תסתכל היטב מה יש לקופים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-02-2010, 13:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני מרחם על האנשים האלה, שמתעסקים במסורת ותרבות של אחרים"

ציטוט:
כל אחד יחייה את חייו כאוות נפשו, אבל מי שלא מבצע
ברית מילה לילדו - נוקם בו בישראל. ישראל זאת מדינה יהודית ומי שיש לו את החוצפה להשאיר
ילד ללא מילה בגלל גחמות ושנאה עצמית - לא ראוי לילד כלל

אתה חוצפן. מי שמך לקבוע מי ראוי ומי לא ראוי לגדל ילד? באיזו זכות אתה מטיף מוסר לאחרים מה הם צריכים או לא צריכים לעשות?
הורה צריך לעשות את השיקול שלו ולהחליט, כמו שהוא מחליט בהרבה נושאים אחרים לילדים שלו.
ההתיימרות שלך לקבוע מה לא נכון ומי ראוי לילד היא התנשאות מחוצפת שראיתי מעט מאוד כדוגמתה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-02-2010, 23:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "תרגיע את הטון שלך, וזאת לא בקשה"

אני אתבטא באותה חריפות שאתה מאפשר לעצמך.
אתה מתכוון לומר שהורים יהודים בארה"ב ובמדינות אחרות הם חסרי אחריות בכך שהם גורמים לילדיהם להיות שונים משאר ילדי בית הספר? אולי הם לא ראויים להיות הורים בגלל שהם יוצרים שונות בין ילדיהם לבין ילדים אחרים שלא נימולים? האם זו הטענה שלך?

דבר שני - אני די בטוח שאתה לא מכיר את הרכב הגנים כיום - כמות הילדים הלא נימולים היא כבר די משמעותית (ולא מדובר בגנים שנמצאים בריכוזים של עולים). לא מדובר כבר בעולה החדש שכולם רצים לראות את איבר המין שלו בשירותים.

ישן 11-02-2010, 05:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 127 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אתה די בטוח, ואני בטוח שאתה טועה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR

ולענייננו, מספר הילדים שאינם נימולים (בגלל הוריהם האצילים) הוא בסך הכל בישראל כמה
אלפים. וזה כלום, אפס, נאדה, לעומת האוכלוסיה הכללית. זה כמו שתגיד לי שיש כמות משמעותית
של טלי פאחימות, כי יש יותר מארבע כאלה בישראל. בדיחה.

תכנס לגנים ותראה את המצב. לא מדובר באנשים בודדים.

ציטוט:
אתה מתכוון לומר שהורים יהודים בארה"ב ובמדינות אחרות הם חסרי אחריות בכך שהם גורמים לילדיהם להיות שונים משאר ילדי בית הספר? אולי הם לא ראויים להיות הורים בגלל שהם יוצרים שונות בין ילדיהם לבין ילדים אחרים שלא נימולים? האם זו הטענה שלך?

לא ענית לי.

ישן 11-02-2010, 11:34
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "סתם באקראי נתקלתי אמש בנתון אודות 75% נימולים באוכלוסיה הבוגרת בצפון אמריקה."

אני מכיר מספר נמוך יותר, אבל זה מאוד הטרוגני - יש אוכלוסיות ושנתונים שמשנים את המיצוע בצורה חריפה.

ישן 10-02-2010, 09:43
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי minimax שמתחילה ב "חייבת להגיד שרק בשביל התגבוה של סוכן שקט היה שווה להשתתף בדיון הזה"

בצבא הצרפתי עושים מילה לחיילים שיש להם תסמונת שמונעת מהעורלה להפתח לגמרי.

ישן 10-02-2010, 15:32

באופן תאורטי - בוודאי. באופן מעשי כמעט ולא...מיתרונותיה של ארצישרואל
בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני משער שאתה מכיר את התסמונת..."

אבל התהיה שלי היא לא לגבי האפשרות של פימוזיס אלא לגבי 'למה זה יהיה אכפת לצבא צרפת'?

לגבי התהיה אודות 'למה לצרפת צבא' - חן חן להלפרוסט על הקישורים אבל עדיין לא שוכנעתי כי מאז ימי אבונה-בארטה אללה ירחמו הצליחו הגנרלים הצרפתיים להחליף גרביים או להעביר חוטר בלי עזרת האומה הבריטית.

לבנות כסוציומטים מבחוץ על ברית נאט"ו שתעצור את הרוסים, לסגת ולהתקשר ללונדון שישלחו עזרה או לעשות סרטים 'על המחתרת' יכולים הצרפתים גם בלי צבא.

וכדי להדגיש את העדר הסימפטיה שלי למדינה התופסת משום מה מושב במועצת הבטחון ולחבר בין שני הנושאים בהם אנו עוסקים - אדגיש את מה שחודש לי בקישור לויקיפדיה: לואי השש עשרה סבל מפימוזיס יותר זמן משהוא סבל מהגיליוטינה
ישן 09-02-2010, 21:49

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אני מרחם על האנשים האלה, שמתעסקים במסורת ותרבות של אחרים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
ישראל זאת מדינה יהודית ומי שיש לו את החוצפה להשאיר
ילד ללא מילה בגלל גחמות ושנאה עצמית - לא ראוי לילד כלל.

יסלח לי כבודו, אבל מי אתה חושב שאתה שתחליט מה אנשים צריכים לעשות לאבר המין של ילדיהם?
קודם כל אין בזה שום יתרון בריאותי, לכאורה מוריד מעט את הסיכוי להידבק בHIV (קונדום יותר טוב), ומעלים את הסיכוי לדלקת(לא כזה מפחיד). בטח לא מול הסיכוי לסיבוכים.

לפי אותו היגיון עדיף עדיף להפיל ילדים ג'ינג'ים כי הם יהיו שונים ויצחקו עליהם, ובטח שלא צריך לשלב אתיופים במערכת החינוך, או להעלות עולים חדשים לארץ ישראל כי רחמנא ליצלן ילדיהם יהיו ערלים.
כאילו שקבלה חברתית של ילד תלויה במצב אבר מינו. לא מבין את מי זה מעניין בכלל מה מצב אבר המין של חברו.

עם כל הכבוד לך ולשכמותך מילה, ובכלל איך מה עושים לגופו של אדם צריכה להיות בחירתו האישית, אולי של הוריו.
בוודאי שהורים שנמנעים מלהטיל מום ולקטום איברים לבנם אין זה אומר שהם ראוים פחות, אולי להפך...
אבל מי אני שאשפוט
ישן 10-02-2010, 00:09
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "זה קצת בעייתי בתור טקס להגדרה..."

שמעתי פעם נתון לפי מחצית מהגברים בארה"ב נימולים. לא בדקתי את הנתון.
לא כל המילות, הן מילות לפי ההלכה (אם כי אני חושב, שהמילה בארה"ב די דומה בתוצרה הסופי לזו היהודית).
בעוד המילה המוסלמית למשל, שונה משלנו. (לא ראיתי, קראתי).
מילה רפואית הנעשית בישראל, היא לרוב לפי ההלכה.

גם כאשר העם היהודי היה עם חדש וטרי, טקס המילה היה מקובל בחלק מהעמים העתיקים. כל העובדות האלו לא מעלות או מורידות דבר למעט העובדה הבאה: בין עמים שונים אופנות ומנהגים באים והולכים.
אולם אנחנו מקיימים את המנהג הזה כבר חמשת אלפים שנה ברציפות. וזה כל הייחוד וכל המטרה.
אנו עושים טקס מסויים, שאינו קשור גיאוגרפית למקומינו, לתרבות המקומית של הגלות בה חי יהודי, או התקופה שאליה נולד. עובדה היא, שאפילו מי שמשוייכים לשבטים האבודים, מקיימים את מצוות המילה! זהו בדיוק כוחה של טקס המילה.

ישן 10-02-2010, 21:44
  -erez- -erez- אינו מחובר  

צריך לדייק
בתגובה להודעה מספר 160 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "שמעתי פעם נתון לפי מחצית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
שמעתי פעם נתון לפי מחצית מהגברים בארה"ב נימולים. לא בדקתי את הנתון.
לא כל המילות, הן מילות לפי ההלכה
(אם כי אני חושב, שהמילה בארה"ב די דומה בתוצרה הסופי לזו היהודית).
בעוד המילה המוסלמית למשל, שונה משלנו. (לא ראיתי, קראתי).
מילה רפואית הנעשית בישראל, היא לרוב לפי ההלכה.

כל העובדות האלו לא מעלות או מורידות דבר למעט העובדה הבאה: בין עמים שונים אופנות ומנהגים באים והולכים.
אולם אנחנו מקיימים את המנהג הזה כבר חמשת אלפים שנה ברציפות. וזה כל הייחוד וכל המטרה.
אנו עושים טקס מסויים, שאינו קשור גיאוגרפית למקומינו, לתרבות המקומית של הגלות בה חי יהודי, או התקופה שאליה נולד. עובדה היא, שאפילו מי שמשוייכים לשבטים האבודים, מקיימים את מצוות המילה! זהו בדיוק כוחה של טקס המילה.

92% מתושבי ישראל מקפידים על ברית מילה בטקס מסורתי (בכך מתגשמת הנבואה לאחרית הימים לפיו עם ישראל יקפיד על שמירת מצווה זו, בניגוד לשאר המצוות. זכריה הנביא ניבא ואמר: וגם בדם בריתך שילחתי אסירייך מבור אין מים בו. פירוש - שאפי' אם הדור יהיה בלי מים (בלי תורה) ויהיה אסור ברחבי העולם בבחינת אסיר בגלות - רמז לנו בכך שבאחרית הימים לא תישאר בידם אלא מצוות מילה (כך מפרש הרמב"ן))

מתוך סקר מכון גוטמן למחקר חברתי שימושי, דצמבר 1993
60% מהילודים בארהב נימולים, 48% מהילודים בקנדה נימולים

ידיעות אחרונות, 3.3.99
באמצע שנות השמונים הגיע שיעור הנימולים בארצות הברית אז ל- 90% מהתינוקות הזכרים

הארץ, 12.8.94
פרופסור תומס וויסוואל לרפואת ילדים בג'פרסון מדיקל קולג', פילדלפיה, פנסילבניה: בידי מידע מעודכן ממאגרי המידע הרפואיים של הצבא האמריקאי המצביעים על מעל ל- 80% נימולים בארהב!

צריך לדייק - אף סוג של מילה אחרת לא דומה להלכה.

וה"טקס" של ברית המילה נעשה כ3500 שנים מאז מתן תורה.
בטקס הזה הוא בעצם ברית שכרתנו עם הקב"ה.
ואם אפשר אני מנחש שאתה אטאיסט - גם בגל ניסוח הכתיבה המדויק וגם בגלל החתימה. (סון טסו)

נערך לאחרונה ע"י -erez- בתאריך 10-02-2010 בשעה 22:12.
ישן 11-02-2010, 01:45
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
תודה על ההתייחסות כבודו,
בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "[QUOTE=EtEoR]ישראל זאת מדינה..."

אני לא כתבתי שצריך לקבוע להורים מה לעשות, אני לא אמרתי חלילה לקיים בנושא חוק. אני
טענתי משהו מאוד ברור (ומשום מה לא ראית אותו). אני טענתי שההורים שעושים זאת לילדיהם,
לדעתי כמובן, פוגעים בהם. אמנם כל אחד והשגעונות שלו. יש הורים שעושים קעקוע בגיל 40,
יש כאלה שקוראים לילד שלהם פשוש, ויש כאלה שמחליטים לא לעשות לילד ברית מילה.

הדוגמאות שנתת הן אבסורדיות. פה אתה במודע משאיר את הילד שלך שונה משאר האוכלוסיה,
ועוד למה? גחמה אישית של הורה מתוסכל, שאולי רוצה "להתנקם" בדת שקיפחה אותו או משהו
בסגנון. בדרך כלל אנשים נורמליים, שהחיים שלהם יפים ואין להם הרבה צרות בחיים לא מחפשים
לעשות שטויות כאלה.

ואכן, לילד אין בחירה אישית בעניין. הוא יגדל ואז כשיבין למה יש לו איבר מין שונה, אז ההורים
המאגניבים שלו יגידו: "לא רצינו לעשות לך ברית, כי אנחנו שונאים יהדות ואנחנו רוצים להראות
'להם' מה זה. אנחנו לא בדיוק יודעים מי זה 'הם', אבל אנחנו הראינו להם, על חשבונך, ייאיי!".

ועזאזל, כל הדיון הלוהט הזה והמילה ילד בקושי עלתה פה. הכל פה גחמה של ההורים, ושכחו
שיש פה ילד שהולך לחיות ולגדול. זאת הבעיה של אותם הורים, הם אוהבים את עצמם יותר
מאשר את הילד.

ישן 10-02-2010, 20:42
  -erez- -erez- אינו מחובר  

אתה צודק - אבל...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אני לא אכנס לפאן המדעי או הרפואי של העניין, אך אומר כי מדובר בחבורת אנשים חסרי חיים,
בלי הרבה חברים, שמחפשים בנרות איך להישמע.

ברית מילה זה טקס יהודי שקיים כבר אלפי שנים. בין אם מדובר בעניין דתי או רפואי (ויש כמובן גם
לא-דתיים שעושים זאת ברחבי העולם). כל אחד יחייה את חייו כאוות נפשו, אבל מי שלא מבצע
ברית מילה לילדו - נוקם בו בישראל. ישראל זאת מדינה יהודית ומי שיש לו את החוצפה להשאיר
ילד ללא מילה בגלל גחמות ושנאה עצמית - לא ראוי לילד כלל.

זה לגיטימי לגמרי להורים לקחת שיקולים רפואיים לפני שהם מלים את בנם.
גם לפי המסורת התורה וההלכה עצמה יש חילוקים ענקיים לגבי המצב הרפואי של התינוק.
לדוגמה: תינוק שקיבל צהבת אסור לחלוטין למולו ביום השמיני אלא צריך להמתין עד שירפא מהמחלה.
או - תינוק חולה אמופליה שזה פשוט מאד שאסור למולו.
כך שגם אם אנו הולכים לפי המסורת ורוצים לקיים מצות המילה בגלל שזה "טקס" אסור להבליג ולהתעלם מהמצב הרפואי של התינוק, משא"כ בטקסים של דתות שונות.

נערך לאחרונה ע"י -erez- בתאריך 10-02-2010 בשעה 21:06.
ישן 10-02-2010, 15:20

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "למה אתה מזניח את החרדים? כי..."

הזנחתי את החרדים מפני שהם לא משרתים בצבא בכל מקרה, מפני שהם פטורים משירות או שהצבא לא מגייס אותם.
לכן הם בכלל מחוץ ל"סקר". ה"סקר" שהיצעתי מתייחס למי שחוק שירות חובה חל עליו בפועל, דה-פקטו.

טקס המילה אינו מלכד אף אדם עם אף אדם אחר. לכידות לא נוצרת בגלל הטקס. אלא בדיוק הפוך: אנשים עוברים את הטקס בבגרותם מתוך צורך פרטי להשתייך לכלל ישראל. לעבור טקס המשותף לכל בני הלאום היהודי.
עובדה: יש בוגדים שנימולו, כפי שיש נאמנים שלא נימולו. טקס המילה, כמו כל טקס לאומי אחר (או חברתי), הוא מכשיר או אמצעי תרבותי כדי להצטרף לקהל מסויים, כדי להיות חלק מקבוצה.

ישן 10-02-2010, 15:35

בתגובה להודעה מספר 175 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "הזנחתי את החרדים מפני שהם לא..."

אני חושב שאם ננסה לרגע להיות אובייקטיביים, ולהתבונן בנושא מהצד, נבין שלחתוך לילד שלך חתיכה מאיבר כזה או אחר, זו דרך מאוד מוזרה לשייך את עצמך לקבוצה זו או אחרת, וכפי שכתבתי בתגובה אחרת, זה שעשו את זה במשך אלפי שנים, לא אומר שזה רעיון טוב.

בנוסף, אתה מקבל כאן החלטה לא בשביל עצמך, אלא עבור מישהו אחר. לילד בן שמונה ימים אין את היכולת לבחור אם לשייך את עצמו או לא לשייך את עצמו לקבוצה זו או אחרת, ובאיזו צורה. אז נכון - אנחנו מקבלים החלטות רבות עבור הילדים שלנו, אבל לטעמי, זאת החלטה שעדיף היה אם היו משאירים אותה לאדם עצמו. חשוב גם לזכור, שההחלטה לא לימול את ילדך, היא החלטה הפיכה, להבדיל מההחלטה כן לימול אותו.*

ישן 10-02-2010, 17:21

בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני חושב שאם ננסה לרגע להיות..."

יאללה! בוא נהייה "אובייקטיבים". בשיא האובייקטיביות, לפחות אני, כן יהודי.
אני יהודי וזו עובדה מוצקה, מדעית ואובייטיבית למדי.

כיהודי, אני חושב ששייוכי הלאומי חשוב.

שיוך לאומי נעשה במספר דרכים במקביל, שאחת מהן הם טקסים.
הטקס החשוב שבהם, הוא טקס המילה.

אי-ההפיכות של טקס המילה הוא זניח, משתי סיבות:
א. חלק מאוכלוסיית העולם הלא יהודית - נימולה גם היא, מסיבות רפואיות (בעיקר בארה"ב) או דתיות (מילה איסלאמית).
ב. יהודים שנימולו יכולים תמיד להשתמד, להפוך לקומוניסטים / איסלמיסטים / קאתולים / כתות עב"מים או בני כל אמונה או כת דתית אחרת.

אי-שיוך לאומי גורם נזק חברתי ממשי לכל אדם ובכלל זה לילדים. הנזק הנגרם מכך הוא אמיתי בעוד הנזק הנגרם ממילה הוא תיאורטי. מכאן, החישוב פשוט.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 10-02-2010 בשעה 17:29.
ישן 10-02-2010, 20:53
  -erez- -erez- אינו מחובר  

יש הבדל
בתגובה להודעה מספר 178 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "איך זה שצרפתים, גרמנים,..."

בדתות שונות אם תבדקו לעומק הם שומרים על המסורת שלהם בלי להתחשב במצב העכשוי המדעי "והמוסרי".
לדוגמה:

הודו הינדואיזם:
בהודו היום (ובצפון מזרח ציילון המיושב טאמילים) כמעט כל האוכלוסיה, כמיליארד בני אדם, סוגד לאלילות ההינדואיסטית מרובת האלילים, לבד ממיעוטים של סיקים (כ- 15 מיליון) ג'יינים (כחמישה או ששה מיליון), ועובדי-אש פרסים (כנראה כחצי מיליון) אלו האחרונים מחזיקים בדת האמגושים העתיקה שרדתה ביהודים באכזריות בתקופת התלמוד.
אחד ממנהגיהם המוזרים - הם מניחים את מתיהם על גגות הבתים – מאכל לעוף השמים. וזו גם סיבה למחלות החולפות עם הרוח מאדם למישנהו... או טמונים בחדרים הבנויים לכך ונאטמים, בסוברם שאין ראוי לטמא את האדמה הקדושה בקבורת מתים!) בעבר היו גם אינדוזיה, הפיליפינים ואפילו מדגסקר תחת תחום ההשפעה ההינדואיסטי בשל התפשטות האימפריה הטריויג'יאנית אבל האיסלם דחק את רגליה אפילו במחוזות הצפוניים של הודו גופא (פאקיסטאן ובנגלה דאש).

ועוד דבר מאיפה הבנת שהשבת היא לא סמל ביהדות להפך זה אחד מהסמלים המבליטים את היהדות.
ובגללנו המוסלמים לא עובדים יום ראשון (כל זה זה חיקוי של היהדות)

נערך לאחרונה ע"י -erez- בתאריך 10-02-2010 בשעה 20:59.
ישן 11-02-2010, 15:51

בתגובה להודעה מספר 194 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "[font=Verdana]אני לא חובש..."

אני לא חושב שהכיפה היא זו שמגדירה אם אדם הוא דתי או חילוני.
אם אתה מאמין שישנו 'ציווי עליון', כזה או אחר, לעשות ברית מילה, אז מהבחינה הזאת דינך כדין דתי, ואין לי ויכוח איתך. כמו שאמרתי קודם, איש איש באמונתו יחיה.

שמת לב שהטרמינולוגיה בכל הקשור לדת שונה בין היהודים לבין עמים אחרים?
- תשאל אמריקאי מאמין מה הדת שלו הוא יגיד לך שהוא נוצרי. תשאל אמריקאי לא מאמין מה הדת שלו הוא לא יגיד לך שהוא נוצרי חילוני, הוא יגיד לך שהוא אתאיסט.
- לעומת זאת, כמעט כל יהודי (לפחות פה בארץ) שתשאל אותו מה הדת שלו, יגיד לך שהוא יהודי, אפילו אם הוא חילוני גמור שלא מאמין ולו בקמצוץ אחד מהדת היהודית. למה? מה החשש להגיד 'אין לי דת, אני אתאיסט בן הלאום היהודי'? *

ישן 11-02-2010, 17:11
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
יש מגוון נסיבות חברתיות והיסטוריות שהביאו למצב הזה, אבל לפני שמדברים על ה"פחד" הזה
בתגובה להודעה מספר 195 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא חושב שהכיפה היא זו..."

כדאי שתוכיח את הטענה שלך לגבי "עמים אחרים". יש אינספור "דתיים חילונים" בעולם כמו
אלה שאתה מייחד את קיומם לישראל בלבד. חצי מה"נוצרים" האמריקאיים הם חילונים ואפילו
לא מגיעים ביום ראשון לכנסיה. יש אפילו כנופיות רחוב (ובאמריקה מדובר באלימות אמיתית)
שטוענות לשייכות דתית.

אמונות המזרח הרחוק שונות כל-כך משלוש הדתות המונותאיסטיות ששמות דגש חזק על צווים
וחוקים (אפילו בנצרות יש חשיבות לטקסים מסוימים כמו sunday church, חתונה, ועוד למרות
הנטייה של הנצרות מול היהדות והאסלאם לעשות באמונה הפנימית של האדם במקום בקיום
צווים דתיים), שלא ברור שיש בכלל מקום להשוואה כזו.

תתחיל לקרוא מכאן: http://en.wikipedia.org/wiki/Major_religious_groups

באפריקה לדוגמה יש מוסלמים, נוצרים ובני דתות אפריקאיות, אבל כמעט אין אתאיסטים
(http://en.wikipedia.org/wiki/Religi...egate_estimates)
מעט האתאיסטים שיש מרוכזים בצפון אפריקה ובדרום אפריקה - שני אזורים בהם הייתה
השפעה אירופית קולוניאליסטית חזקה, וגם שם האתאיזם הצליח להגיע ל-1.2% ול-3%
בהתאמה.
ישן 13-02-2010, 15:49
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני חושב שאם ננסה לרגע להיות..."

אז אתה באמת ובתמים לא מבין מה ההבדל בין זה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.orangeinks.com/wp-content/uploads/2008/06/cool-spiderman-chest-tattoo.jpg]

(לינק לתמונה)

לבין זה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.uihealthcare.com/depts/medmuseum/wallexhibits/images/ScarBack.jpg]

(לינק לתמונה)

העובדה שמדובר באיזשהו טקס נטול חשיבות בריאותית (וגם זה נתון לויכוח) אינה פוגמת במאום
בכך שהוא מהווה שיוך עממי וקבוצתי, ממש בדומה לדוגמה שהבאתי.

משעשע שהאדם ה"נאור" רואה עצמו עדיף על פני שבטים, עמים ותרבויות שהתקיימו פה כמה עשרות
אלפי שנים לפני שמישהו בכלל חשב על מונחים כמו גלובליזציה וקוסמופוליטיות.
ישן 13-02-2010, 13:32
צלמית המשתמש של minimax

EtEoR, אני חייבת לומר שאני קצת מוטרדת מההתבטאויות שלך באשכול הזה
בתגובה להודעה מספר 239 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "קודם כל, הורים שמלו את ילדם, חינכו אותו בצורה מסויימת"

אתה מתבטא בצורה משתלחת ובוטה מאד , ואני עוצרת את עצמי מלהגיב באותה הצורה.
הורים שלא מלים את הילד שלהם הם טיפשים חסרי חיים, שעושים דווקא ומזיקים לילד שלהם? הלו, לא הגזמנו קצת?
יש בארץ מאות, אם לא אלפי זוגות יהודים שהחליטו להשאיר את הילד שלהם שלם. אנשים נורמליים לחלוטין, שהילד שלהם יגדל שמח ומאושר. אני לא הולכת לבריתות באופן עקרוני, ואם אי פעם יבוא תינוק תחת חסותי, אז בוודאי ובוודאי לא אחתוך אותו. ולכן, נעלבתי מהדברים שאתה כותב באופן אישי.
אגב, שים לב ששאר הכותבים שמצדיקים מילה הצליחו להעביר את דעתם בצורה הרבה יותר נעימה.

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 13-02-2010 בשעה 13:46.
ישן 13-02-2010, 13:41
צלמית המשתמש של student1

"קודם כל, הורים שמלו את ילדם, חינכו אותו בצורה מסויימת"
בתגובה להודעה מספר 239 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "קודם כל, הורים שמלו את ילדם, חינכו אותו בצורה מסויימת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EtEoR
אתה לא תראה ילד שגדל במדינה יהודית, עם הורים יהודיים, מחליט לצאת נגד כל המוסכמות.

מצד שני,אותי חינכו בצורה הכי חילונית שיש,אני 95% גוי,אפשר לומר.ובכל זאת רציתי לעשות ברית,כשעליתי לארץ.ולא מצטער.וחושב,שזה מאד פרימיטיבי להצטער על כך.

ובאמת,מי שלא רוצה,שלא יעשה(לעצמו או לבניו הקטנים). אישית,אני מקבל בחילה קטנה מהצפת ההומניזם.גם כאן,אבססיביות לא מובילה לדבר טוב.

ישן 14-02-2010, 19:13

מזל טוב! זהו האשכול בעל מספר התגובות הרב ביותר כלומר הארוך ביותר בתולדות הפורום.

היום בחצות ימלאו לו שמונה ימים והגיע הזמן למול אותו!

כולם מוזמנים לברית, נא להביא כיבוד + צ'קים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:2SZP2OBu7aiaOM:http://www.ynet.co.il/PicServer2/20022007/1028460/brit_wa.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:bXPza-QorlPVYM:http://blog.tapuz.co.il/MDYSH/images/2747265_112.jpg]

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:xcEpTWRJtSA85M:http://www.sweetlife.co.il/images/siteCont/gaPic134_big.jpg]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:28

הדף נוצר ב 0.42 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר