לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-02-2010, 22:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי עיתון "במחנה" שמתחילה ב "יכול מאוד להיות שכן"

יש כאן דיון בפורום על הראשון שירה טיל טאו (עורב). אין תשובה חד משמעית. גם לא לגבי ה"לאו".

אבל, תוכלו לאתר את הראשון שירה סאגר!
ציטוט:
טילים בארגזי תנובה
בגיוס המילואים של מלחמת יום הכיפורים התברר לרבים מיוצאי יחידות הנ"ט כי הם מוצבים בחטיבת המילואים "חוד החנית". בזכות המוניטין המקצועי שלהם ניתנה להם האפשרות לבחור היכן לשרת בחטיבה. "קראו לנו אשפים לא רק בזכות הטיל שירינו", נזכר דוד, "היו לנו בחבר'ה אשפים טכניים, בניווט שטח ואפילו אשפים קולינאריים". 25 מיוצאי פלוגת האשף שובצו לפלוגה אחת, "שהיתה מעין המשך לפלוגת האשף הקודמת, למרות שלא יועדנו לשרת כנווטי נ”ט".
אבל לוחם נ"ט לא נפרד בקלות מעברו הצבאי. הפלוגה נלחמה בשטח סיני ומעבר לתעלה. לוחמיה לא יכולים היו להתעלם מכמויות טילי הנ"ט מסוג סאגר (רוסי) שהתגלגלו בשטח בתום המלחמה. הקמתה של מחלקת הסאגר הגדודית היה רק עניין של זמן. "כנווטי נ"ט ידענו לזהות את הפוטנציאל הצבאי הגלום בשלל הזה והיינו משוכנעים שנוכל לנצל אותו", אומר צבי בר–חיים שנבחר על ידי חבריו להיות סמל המחלקה.
בני (בנו) שמואל היה הראשון שזכה לירות בטיל שלל במהלך המלחמה. "זה היה לאחר שחיל האוויר הניס כוחות מצריים ממצודת ראס אל ג'ונדי הנמצאת בחלקו המערבי של חצי האי", הוא מספר. "הכוחות המצריים השאירו בשטח כמות גדולה של טילי סאגר ומשגרים. כשראינו שהמצרים בורחים התקרבנו לציוד ואמרתי שאני יודע לשגר את הטיל הזה. לא באמת ידעתי לאיזה טווח הוא מיועד ומעודי לא יריתי טיל מסוג סאגר, אבל ביקשתי מהמפקד בביטחון לבחור מטרה בטווח 2,000 מטרים ופגעתי בה. לא עזבתי את המקום לפני שהעמסתי 27 טילים בארגזים של תנובה".

עיינו באשכול הזה
או ישירות ב"ביבשה" של מז"י (אבל תפסידו את התגובות)
לג

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-02-2010, 19:54
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש איש מצ"ח בגובה של כשני מטרים ועשרה"

אני מניח שדברים כאלו אפשר לבדוק במאגר הנתונים של השלישות.

בגליון "ספר השיאים של צה"ל" של שנות ה- 90' היו שיאים כמו "הג'ובניק הכי מורעל" (פקיד במרכז בינוי בקריה שנע עם ת.א, ח"ע וטסטר משופצרים בפק"ל כיסים), "הג'ובניק הכי קל"ב" (גר קומה מעל הבסיס שלו- בקצין העיר דימונה), "בעל הזיכרון הטוב בצה"ל" (שני נגדים- אפסנאי שזוכר תיאור כל מק"ט, ונגד רכב שזוכר את פרטי כל רכב צבאי בפיקוד דרום), "הנשק שמפרק הכי מהר עוזי" ("המילואימניקים בטוחים שאני מוכר פלאפל ולא מאמינים שאני נשק בקבע"), כך שזה הכיוון- למי שמעוניין.
אגב, אפשר להגיש מועמדות בקטגוריה "הקורא שזוכר הכי הרבה מגליון ספר השיאים הישן"?
ישן 09-02-2010, 20:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני מניח שדברים כאלו אפשר..."

אווו!
קטגוריות משונות זה טוב!
יש לי מישהו מהפלוגה שאפשר להגיש אותו בתור "המילואימניק הכי מסור" - הוא נפלט מהמערכת ואסור לחייל אותו מסיבות ששמורות עימי. אבל הוא ממשיך להגיע למילואים. במלחמה הוא התחייל איכשהו ועלה לטנק. כל פעם שהגיעו שוטרים צבאיים לעצור אותו הוא (עם הטנק והצוות ולפעמים המחלקה) נכנס לתוך לבנון ללחימה. שם המ.צ. לא יכולים להגיע אליו!

ישן 09-02-2010, 21:08
  nitch nitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אווו! קטגוריות משונות זה..."

היה לי הפטור הכי הזוי בצה״ל, הוא עדיין זרוק אצלי באיזו מגירה:
אטימה כפולה במסדרי בוקר.
כשכולם חיכו שאגיע למסדר בשביל לראות את הרס״ר מתפלץ, ראש התחום שלי זימן אותי בבהילות למשרדו ופטר אותי לחלוטין ממסדרים, תוך פקודה שאוסרת עלי להגיע למסדר. התפדח המסכן.
באופן כללי נהגתי לאסוף פטורים מוזרים עקב אינספור הסעיפים שהיו לי, בצירוף מוטיבציה גבוהה לתרום, אבל מוטיבציה נמוכה מאוד לכל מה שהריח מצבאיות. החגיגה הגדולה נגמרה כשמישהי בחר"פ שמה לב שלפי הנתונים שלי הייתי צריך לקבל פרופיל 21 כבר בלשכה, אבל מישהו פישל. הוסבתי למתנדב עם פטור כולל מתורנויות ומדים, וכבר לא היה על מה לתזז את המרפאה.

נערך לאחרונה ע"י nitch בתאריך 09-02-2010 בשעה 21:16.
ישן 09-02-2010, 20:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עיתון "במחנה" שמתחילה ב "ספר השיאים הגדול של צה"ל"

אם יש בידכם את הגירסה המקורית של ספר השיאים הצה"לי משנות ה90 אז 'המאגיסט הכי נמוך בצה"ל נ' מסיירת גולני' הוא היום המח"ט הכי נמוך בצה"ל (וכנראה גם הכי נחמד).

תא"ל רוני נומה קיצר פז"ם ועלה בסולם הדרגות מסא"ל לתא"ל בזמן שיא של כחמש שנים בלבד!

ישן 14-02-2010, 09:24
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אם יש בידכם את הגירסה המקורית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
אם יש בידכם את הגירסה המקורית של ספר השיאים הצה"לי משנות ה90 אז 'המאגיסט הכי נמוך בצה"ל נ' מסיירת גולני' הוא היום המח"ט הכי נמוך בצה"ל (וכנראה גם הכי נחמד).

נראה לי שאני יודע על מי אתה מדבר...
אנחנו מדברים על אותו אל"מ שבשגרה משמש גם רמ"ט באוגדה שלו כיום, ושבלבנון נפצע פעמיים (חטף כדור פעם אחת ורסיסי רימון בבטן בפעם אחרת)?

ישן 09-02-2010, 21:13
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "איך בדיוק מדדו מרחק של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
איך בדיוק מדדו מרחק של קילומטר אחד, והוא בסופו של דבר רץ 42192 מטר? משהו היה מקולקל במד המרחק של הג'יפ

הפוך גוטה, הפוך
הבנת לא נכון. המדידה במד מרחק של הג'יפ הראתה קילומטר אחד.
בפועל מן הסתם זה כל דבר שאינו קילומטר אחד.
ועל דרך המשל יש להניח שזה יותר קרוב למרתון (42192 מטר) מאשר לקילומטר אחד.
מה שמראה שהג'יפ תקין

הגיון עקום, אני יודע - אבל הי! זה הצבא שלנו!
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 09-02-2010, 21:35
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
ספר השיאים של צה"ל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עיתון "במחנה" שמתחילה ב "ספר השיאים הגדול של צה"ל"

במסגרת המילואים (כצלם במחנה) יצא לי לצלם כמה שיאים שנכנסו, וגם כאלו שנפסלו - לגיליון ההוא (יש לי אותו בבית).

בין השיאים שצילמתי:

הרב יוסי הראל - בזמנו גם הרב הראשי של המועצה הדתית הרי יהודה - צהח עם ספר תורה במיתלה במבצע קדש, ומאוחר יותר - גם היה זה שתקע בשופר ברשת הקשר של פעולת כרמה. אח"כ פגשתי אותו בטקס חנוכת תחנת מתמי"ד של מג"ב כפרי בצובה (אאל"ט)

היה גם את פסח טולצ'ינסקי (פוסי) מכפר גלעדי - שבמלחמת העצמאות המריא מבית הערבה במטוס דקוטה כשבתוכו כמעט פי שניים כמות הנוסעים מזו שהותרה, וזאת על מנת למנוע נפילתם בשבי.

היה בחור מדימונה ששרת הכי קל"ב - הוא שרת בקצין העיר בדימונה שהיה הבית הסמוך למקום מגוריו.

היה פיתום צבאי שבנוסף למקצוע הייחודי שלו (דיבור מהבטן) - עבור הבובה שלו תפרו את המדים הכי קטנים בצה"ל.

שיא שנפסל - טבח ממחנה שורק שעבר ארבע פעמים טירונות (ולפחות ככמות הזו ישב בכלא עד למועד הראיון)

היה גם תא"ל (שכחתי את שמו) שהיה שיאן ההצבות בצה"ל ושיאן המעברים בין תפקידים.

היו גם שיאים ביזאריים כמו חמורים בשרות צבאי (בוטרוס מטייסת אבירי הצפון), פקודת מטכ"ל הכי הזוייה (אסור להכניס אצבע לפיו של דג) ועוד כמה שכאלה...

אם אתם מחפשים את הגיליון - אשמח לסייע.

ישן 10-02-2010, 16:18
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

אאל"ט לחיל הלוגיסטיקה אמורים להיות שמורים הנתונים של הנעל הכי קטנה וגדולה שהם ניפקו, המדים הכי קטנים וגדולים וכו'.

אפשר גם על העדה הכי קטנה בצה"ל - אסקימוסים (חייל אחד שכנראה כבר השתחרר מזמן)

החייל עם ההורים הכי צעירים - חייל בודד בן 21 שאומץ באופן חוקי ע"י חייל משוחרר (בן 21 גם) ואשתו (בת 20) - היה על זה משהו באחד העיתונים לפני עשר שנים.

החייל הכי מאובטח (יאיר נתניהו)

המשפחה הכי מגוייסת (משפחת משולמי, 17 או 18 אחים שכמעט כולם בצבא או היו בצבא, אחד מהם נפל במלחמת לבנון השניה).

הקצין הערבי-מוסלמי הראשון (הישאם אבו-ריא, קצין בחיל החינוך)

הילד הראשון שנולד בבסיס צה"ל בסיני (איתם, נקרא על שם הבסיס, אין לי מושג מה שם המשפחה - קראתי על זה באיזה מקום)

הקורס הכי יקר בצבא (נדמה לי שקורס טיס, ואח"כ קק"ש)

קורס הקצינים הכי ארוך (טיס, חובלים, וחה"ן צוערים שעושים קורס קציני חי"ר מלא ואח"כ השלמת הנדסה, קורס קשרג"ים גם ארוך נורא אאז"נ)

היחידה עם הכי הרבה בעלי דרגות בכירות מחוץ לקריה (יחידת התובלה "אבירי הצפון" שהמון תאל"ים שהוציאו רשיון על משאית משרתים בה בהתנדבות)

ישן 12-02-2010, 13:43
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "וגם רבש"ץ שרק פצע מחבל שרצח..."

תל-אביב זכתה להשמצות מרושעות בהרבה (ולאיחולי מוות בפיגועים וטילים לתושביה) על סטטיסטיקות הרבה יותר צנועות של לא-מתגייסים והצבעה למפלגות מסויימות מאשר הסטטיסטיקה לפיה אחד מכל 30-40 גברים בוגרים (מבוסס על חישוב על בסיס כך שבישוב יש 60 משפחות) הוא מחבל.

אבל לא זו הנקודה, אלא צירוף האירועים המצמרר, שעכשיו אפשר לתאר אותו ככה:

מחבל מוסלמי רוצח חייל דרוזי, ונפגע על ידי איש ביטחון יהודי, שתחת אחריותו חייל מוסלמי איבטח ישוב יהודי שגר בו יהודי שרצח מוסלמי ועוד יהודי שניסה לרצוח יהודי.

ישן 12-02-2010, 14:41
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "תל-אביב זכתה להשמצות מרושעות..."

אנחנו נחדול מניהול הדיון הזה פה ואתה תחדול מהאיזכורים הללו.

לחילופין, אתה יכול לבחור לאזכר שתי אמירות חיוביות על כל ישוב לפני שאתה כותב עליו אמירה שלילית אחת.
על שבות רחל, למשל, יכולת לכתוב שבישוב מתגוררים כמה צל"שניקים (אם לפי הסטטיסטיקה שלך יש רק 30-40 גברים בישוב הרי שריכוז הצל"שניקים בישוב גבוה אפילו ביחס לעלי. כמובן שבין המספר שציינת לבין המציאות אין קשר), שבישוב משקמים נוער וכו'
ככה אתה תזכה לחקור קצת ולהיפטר מהסטיגמות שמושרשות בך ואנחנו נזכה למנוחה מההפרות שלך את חוקי הפורום גם בלי לחסום אותך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:29

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר