לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2010, 00:46
צלמית המשתמש של 4l0n
  משתמש זכר 4l0n 4l0n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
שאלות כלליות לגבי חילות שונים (בעקבות צורך למלא מנילה)

1. אני מאוד מתלבט לגבי לוחם איסוף קרבי. לפי כל התיאורים של התפקיד, זה נשמע לי ממש מתאים לי וגם די מעניין (הסוואות, ניווטים, הכוונה, טכנולוגיה מתקדמת).
מצד שני אני שומע המון תגובות של אנשים שאומרים שזה לא כמו שזה נשמע, ושסתם יושבים בצפיפות בתוך בור במשך כמה ימים ושמשעמם וכו'.
מישהו יכול בבקשה לתאר את התפקיד בצורה הכי אובייקטיבית?

2. תותחנים / נ"מ. הרבה אנשים אומרים שלא כדאי להגיע לחילות האלה, שהם גרועים, שמשעמם, שאם כבר קרבי אז ללכת לחי"ר וכו'.
למה הסטיגמות האלה? מה באמת עושים ביום-יום בחילות האלה?

3. הנדסה קרבית. לפי ההסברים של החיל עושה רושם שיש מגוון תפקידים מעניינים ושמשתמשים בציוד טכנולוגי מתקדם ומיוחד.
מצד שני היו גם אנשים שאמרו לי שלא כדאי להתגייס לשם, ושזה לא באמת כמו שזה נשמע.
שוב, התלבטות בגלל שאני לא באמת יודע מה הולך שם.

אני לא מזלזל באף חיל ולא מביע שום דיעה. אני רושם מה שאני חושב שהדיעה על החילות האלה מאנשים ותגובות שקראתי.
אני מקווה שהצלחתי להעביר בצורה טובה את המחשבות שלי.
אני רק מקווה לתגובות עניינות שיעזרו לי ולא לתגובות ציניות כאלו ואחרות, כי בסה"כ אני שואל בתמימות גמורה בשביל לדעת טוב יותר מה למלא במנילה.

תודה מראש.

נערך לאחרונה ע"י 4l0n בתאריך 10-02-2010 בשעה 00:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-02-2010, 09:55
  dor_darhari dor_darhari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 4l0n שמתחילה ב "שאלות כלליות לגבי חילות שונים (בעקבות צורך למלא מנילה)"

תראה לגבי כל מה שרשמת אני יכול לענות לך בשתי מילים: "הכל תלוי"....

תראה לגבי לוחם איסוף.. יש הסוואות יש ניווטים יש מכשום איסוף מתקדם... אבל הפעילות עצמה יכולה להמשך מספר ימים כשלא ממש עושים משהו ופשוט מתצפתים על איזה בית ומחכים למשהו / מישהו...
יש כאלה שיראו את זה כמשעמם.., ויש כאלה שיקחו את זה לכיוון אחר הכל תלוי תבין לוחמי האיסוף הם חברה איכותיים והם גם צריכים להיות סבלניים.... אם אתה חושב שאתה לא אחד שמסוגל לשבת ולתצפת במשך ימים בלי שמשהו אחר יקרה אז אולי זה לא בשבילך.. מהבחינה האחרת אני מכיר חבר שנמצא שם והוא נהנה מכל רגע!!..

תותחנים ונ"מ - תראה זה לא בדיוק המערך הלוחם אלו התומחי לחימה.. ואתה לא תהיה בחזית... תראה לגבי תותחנים אני לא ממש יודע אז אני לא רוצה לדבר אני ישאיר את זה למישהו אחר..
אבל לגבי נ"מ שוב רוב העבודה היא על מכ"מים והסתכלות עליהם... עכשיו בנ"מ יש לך את הסטינגר שזה בעצם טיל כתף.. העבודה שלהם היא בשטח העבודה קשה... המערכות היום בנ"מ מאד מתקדמות.. שוב אם זה מעניין?.. יש אנשים שיגידו כן ויש כאלה יגידו לו.. קח בחשבון שבסטינגר אתה סוחב המון!!!... ככה שאם יש לך ביות גב/ ברכיים לא מומלץ..

לגבי הנדסה קרבית לא ממש יודע הרבה חוץ מזה שסבא שלי היה שם חחח (אני בטוח דברים השתנו) ושנן דוד שלי היה שם... שוב מתעסקים עם מוקשים וחומרי נפץ... יחידה שאני יודע עליה זה ס"פ סיקול פצצות הם מתלווים ליחידות קרביות ומפנים להם גישות למשל לפתוח איזה דלת של מבנה עם חומר נפץ...
מעניין אני חושב שכן.. השאלה מה אתה חושב.... קח בחשבון שתפקיד מאד מסוכן כל ההתעסקות עם חומרי הנפץ אבל זו העבודה ואתה תוכשר אליה ודאך אגב יש גם את האב"כ (אטומי ביולוגי כימי) שמזה אומר לא ממש יודע...

בקיצרו שורה תחתונה תקרא את החוברת טוב טוב... לגבי מעניין או לא הכל תלוי אך ורק בכך בתחומי העיניין שלך וברצונות שלך.... אתה תדע יותר טוב ממני ומכל אחד אחר בפורום אם זה מעניין אותך או לא...

יש לי בן דוד שפרש מקורס טיס וביקש להגיע לשיריון!!.. שם הוא יצא לקצונה ופרש כבר שהוא היה מ"פ היה בקבע 4 שנים!!.. למרות מה שאומרים על שיריון זה מה שהוא חשב למעניין וזה מה שהו בחר..

ותקן אותי אם אני טועה אבל התפקידים פה הם לא ממש תפקידי לחימה... הם יותר תומח"ל..
אתה לא רוצה לוחם?..
ישן 10-02-2010, 18:13
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי dor_darhari שמתחילה ב "תראה לגבי כל מה שרשמת אני..."

עשה טובה, ואל תבלבל ת'מוח. תותחנים ונ"מ הם לא תומכ"ל, אלא לוחמים לכל דבר.
ולפותח האשכול, לגבי השאלה השניה- יש לתותחנים ולנ"מ סטיגמה בגלל סיבות שונות, רובן קשורות לעובדה שהם לא מסתובבים בתחנה המרכזית עם טריג' ופלאטופ ומשוויצים על חיסולים שהם עשו בעזה.
מבחינת עבודה, בתותחנים (משם אני מגיע) יש הרבה פעילות מבצעית, חלקה בחי"ר (בקווים רגועים יחסית- אם אתה מחפש לעשות מעצרים בלב עזה, תותחנים זה לא המקום) וחלקה עם התותחים. יש פעילות והכשרה רצינית, חבר'ה טובים וחבר'ה פחות טובים, כמו כל מקום אחר בצבא.
אם אתה מתלבט בין חי"ר לבין תותחנים, אני מניח שהשאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא האם אתה רוצה להתעסק עם כלים כבדים (כמו תותחים)- דבר שכולל טיפולים ארוכים, מכונאות רבה, גריז ולכלוך אבל גם כוח אש שאין שני לו, או שאתה מעדיף לסחוב ולהסתער בראש הכוח הלוחם כמו בחי"ר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-02-2010, 21:55
  משתמש זכר AcidicJimmy. AcidicJimmy. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 4l0n שמתחילה ב "שאלות כלליות לגבי חילות שונים (בעקבות צורך למלא מנילה)"

אף מקום בצבא הוא לא מה שאתה חושב שהוא. אומרים על מלחמה שהיא 90% שעמום (ו-10% אימה) אז מה נגיד על שגרה? חוץ מזה צא מנקודת הנחה שהחיילות האלה מנסים למכור את עצמם אז הם דואגים ליפות דברים.
ברוב המקומות רוב מה שתעשה זה קווי חי"ר למיניהם, אימונים או כוננות איפשהו. התעסקות בטכנולוגיה (שיש מתקדמת יותר ויש פחות, שוב, מנסים למכור פה דברים כן?) ובציוד ייחודי יש ברוב המקומות.
ניווטים, הכוונות וכ"ו הם לא משהו שמיוחד לאיסוף קרבי אגב.
ולגבי נ"מ ותותחנים- מדובר בשני מערכים\חיילות שונים מאוד, תלוי מה מעניין אותך ומה השאיפות שלך אבל מנסיון אני יכול לומר שלפחות בתותחנים המציאות רחוקה מהשמועות וההתעסקות בטכנולוגיה היא מאוד משמעותית (לפחות בחלק מהיחידות).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר