לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-02-2010, 17:36
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
שאלה מכירת רישיון של OEM בלי מחשב צמוד אליה שאלה בעניין

אח שלי לא מבין בזה כלום והלך ורכש רישיון של OEM והמוכר ראה, שאין לו מושג בחומרה או תוכנה ומכר לו רישיון של OEM בלי מחשב ואחי כבר התקין את הדיסק, אך עוד לא עשה הפעלה לקוד.

עכשיו שימי בדיון אחר העלה את התמונה הבאה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המוכר לא אמר לאחי מה החיסרונות של ה OEM ולא ציין את העובדה שרשומה בתמונה למעלה. בקיצור שמעתי את זה מאחי עכשיו ועכשיו השאלה כיצד ניתן לפנות ל ms ולדווח על אותו בעל עסק ולקבל החזר מלא.

ממתין לתשובות שלכם.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

נערך לאחרונה ע"י linuxsboot בתאריך 10-02-2010 בשעה 17:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2010, 14:17
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "נכון, מוזכרת הפעלה. התכוונתי..."

מה אתה רוצה?
קודם אמרת שלא מוזכרת אקטיבציה והשווית את זה להורדת תוכנה.
אני עומד מאחורי מה שכתבתי, גם באשכול הנוכחי.
מכירת רשיון OEM מחוייבת בקניית חומרה.
הרשיון וכן חברת מיקרוסופט לא אומרים באיזו חומרה מדובר.
כמו שאמרתי, לפי הפירוש המילולי, אפשר לקנות מפצל מולקס וזה עומד בתנאי הרשיון.
יש קונצנזוס שמדביקים את המדבקה על המארז אבל בשום מקום ברשיון לא כתוב במה מדובר.
ואם אתה רוצה להחליף את המארז מה תעשה?
לפי תנאי הרשיון מותר לך לבצע אקטיבציה שלוש פעמים לחומרה בקונפיגורציה שונה.
שוב, למחשב ביתי, זה יותר ממספיק.
אני אישית ביצעתי אקטיבציה בטלפון גם לאחר שלוש פעמים. פעם או פעמיים נדרשתי להסביר למה. בשאר הפעמים הפנו אותי למערכת האוטומטית.

ישן 11-02-2010, 18:24
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "ומה קורה אם המדבקה הולכת לאיבוד?"

מדבקה שהודבקה (ועל פי תנאי הרשיון - אתה אמור להדביק אותה - בדיוק כדי שאי אפשר יהיה להעביר אותה ממחשב שאמור להיות חדש למחשבים אחרים), קשה לי להאמין שתלך לאיבוד. לגבי הישחקות - מנסיון - המדבקה הזו לא אוהבת לרדת בקלות, אז אלא אם כן אתה מגרד אותה עם סכין יפני...

יש לי בעבודה עדיין מכונות של קומפאק עם מדבקת OEM של חלונות 2000 - המדבקות האלה שם כדי להישאר.

לגבי דבריו של Zed3, הוא אולי חכם גדול, אבל מי שמשתמש בחלונות OEM שהותקנה לא עם מחשב חדש (לא יודע מאיפה היציאה על "כבל" - ניתן לראות בצילום שהביאו בשמי לעיל שכתובות המילים "fully assembled computer system" - וכבל זה לא computer system, ובוודאי שלא fully assembled) - זה אולי יעבוד לו - אולי יעבור אקטיבציה - אולי אפילו טלפונית במיקרוסופט - אבל בסופו של יום, אם מיקרוסופט תתבע אותו על גניבת זכויות יוצרים, בית המשפט יפסוק לטובתה, מהסיבה הפשוטה שהוא משתמש בתוכנה ללא רשיון - אין רשיון שמאפשר לקנות חלונות במחיר זול (יחסית למחירי ה Retail הכוונה, לדעתי המחיר של המערכת שערורייתי...) עבור מחשב שאינו חדש. פשוט כך. במילים אחרות, ההבדל היחיד בין התקנת רשיון OEM על מחשב שאינו חדש לבין הורדת עותק פיראטי של חלונות מהאינטרנט, הוא שיש פרייאר ששילם כ 150$ (מחיר של XP Pro, ב 7 המחירים כבר עולים אם רוצים מערכת שאשכרה עושה טיפה יותר מ XP) על כלום. בשני המקרים המשתמש עובד עם תוכנה ללא רשיון.

ישן 11-02-2010, 19:01
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני לא אמור להדביק אותה."

זה מחשב נייד שגוררים אותו על שולחנות וכו'?

במקרה זה הבעייה אכן מוכרת. הפתרון שלי הוא לכסות את מדבקת הרישיון בכיסוי קשיח כלשהוא ולהדביק אותו למארז

זה מה יש

בכל מקרה, אצלם יהיה קשה למיקרוסופט לזכות במשפט התיאורטי שעליו דיברתי: לצערי לא ניתן (לפחות עד כמה שבדקתי) לקנות מחשב מהנ"ל בלי לקנות את הזבל של מיקרוסופט יחד איתו, אפילו שאתה כלל לא מעוניין במערכת והולך להתקין מערכת אחרת - עדיין אתה צריך לשלם מס מיקרוסופט... אבל עדיין - גם אם המדבקה נשחקת - שאריות יש...

ישן 11-02-2010, 19:27
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
כן זה מחשב נייד שמ2005 כל הזמן בשמוש מאסיבי..
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה מחשב נייד שגוררים אותו על..."

ציטוט:
במקרה זה הבעייה אכן מוכרת. הפתרון שלי הוא לכסות את מדבקת הרישיון בכיסוי קשיח כלשהוא ולהדביק אותו למארז

כן לומדים מנסיון...

ציטוט:
בכל מקרה, אצלם יהיה קשה למיקרוסופט לזכות במשפט התיאורטי שעליו דיברתי: לצערי לא ניתן (לפחות עד כמה שבדקתי) לקנות מחשב מהנ"ל בלי לקנות את הזבל של מיקרוסופט יחד איתו, אפילו שאתה כלל לא מעוניין במערכת והולך להתקין מערכת אחרת - עדיין אתה צריך לשלם מס מיקרוסופט... אבל עדיין - גם אם המדבקה נשחקת - שאריות יש...

אכן הדגם הזה נמכר *רק* עם (וזה לפי האתר של לנובו)XP PRO.
כמובן שעדיין נשארו שאריות מהמדבקה, וברור שהייתי זוכה במשפט- אבל זה לא שיש לי זמן לדברים הללו... הספיק לי להתדיין איתם 10 דקות על קו הטלפון.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:15

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר