לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2010, 04:59
  טרור WATCH טרור WATCH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.10
חשיפה:מסמך פנימי של משטרת החמאס הקורא להלחם ביורי רקטות

חשיפה:מסמך פנימי של משטרת החמאס הקורא להלחם ביורי רקטות
כתב:יוני אלפר. מערכת ישראל און ליין .12/2/2010
http://israel-online.co.il/

לפניכם מסמך פנימי של משטרת החמאס ברצועת עזה אשר הגיע לידי מערכת ישראל און ליין , המדבר על פעולות המנע של חמאס נגד ירי הרקטות מהאזור. המסמך נשלח לבכירים במשטרת הרצועה והוא מבקש , לרדוף , לעצור ,לחקור ולאסור יורי רקטות משטח הרצועה לעבר ישראל. המסמך חתום ע"י מפקד משטרת החמאס , אבו עוביידה אל ג'ראח ומשרד הפנים השייך לפתחי חאמד המשמש כשר הפנים בממשלת החמאס.

בין השאר מתבקשים אותם בכירים להראות רמת מחויבות גבוהה להוראות החדשות ולשמור על האינטרס הבטחוני של התושבים ברצועה-שמירה של השקט באזור.

כפי שדיווחתי בעבר , חמאס פועל בצורה נחרצת נגד ירי או לחילופין מעוניין לשלוט עליו משטחו ,מתוך אינטרסים שונים . ממידע אשר מגיע ממקורות פלשתינים עולה כי חמאס פורס מחסומים ובודק מכוניות בכל רחבי הרצועה זאת כדי הגעה של חוליות לאזורי שיגור.עיקר פעולות הארגון הם נגד גורמי אל קעידה אך גם נגד פלגים פלשתינים אחרים המתנגדים לדרישה אותה העביר לאחרונה הארגון הקוראת להפסקת הירי. מדיווחים שונים מתוך עזה עולה כי אנשי חמאס מחרימים אמל"ח רב , כספים ואף ומבצעים מבצעי מעצרים גדולים של פעילי טרור וחוליות יורי רקטות .

לאחרונה חשפתי סרטון אשר נשלח ביוזמתי לערוץ 10 , בו נראה אחד מארגוני אל קעידה ברצועה מצלם בחשאי פעילים של כוחות הביטחון של חמאס בזמן שהם מנטרלים משגר שמטרתו הייתה לירות רקטות לעבר ישראל. לאור ההתנהלות הזו של חמאס , מתנגדיו של הארגון הדביקו לו את הכינוי "משת"ף של ישראל " , או לחילופין "שומר הגבול " שלה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i46.tinypic.com/fe435x.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2010, 16:59
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[QUOTE=efekt]כמובן ש"הפסקת..."

לא רחוק מזה. ברוב המקומות בעולם לאחר הפסקת אש יש מו"מ שלרוב שני הצדדים מגיעים בו להבנות... לאיזה הבנות תגיע עם חמאס? "תעשו הפסקה עכשיו, ותחזרו להשמיד את היאהוד אח"כ"?
עם ארגוני טרור לא צריך לעשות הפסקות אש, מה גם שעם החמאס זו לא בדיוק הפסקת אש כי הם מעולם לא מפסיקים לנסות ולהוציא פיגועים - אז הם מנעו ירי של כמה רקטות - ביג דיל. אם זה לא רקטות אז זה פיגועים על הגדר, ואם לא על הגדר אז החדרת מחבלים... לא אכפת לי באיזו צורה זה מגיע - מי המקור, זה מה שמשנה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 13-02-2010, 18:00
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי טרור WATCH שמתחילה ב "הבעיה של ישראל שהמדיניות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טרור WATCH
הבעיה של ישראל שהמדיניות הבטחונית שלנו מול חמאס היא יחסית פאסיבית...

זו גם רוב הזמן המדיניות הבטחונית שלנו כלפי הסורים (עם חריגה קטנה ב2007), ושל ההודים כלפי הפקיסטנים, ושל רוסיה כלפי אוקראינה. לפעמים לבעוט בדלי יהיה יקר מידי ולא בהכרח מועיל.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טרור WATCH
אנחנו נותנים לארגון טרור המשמש כזרוע איראנית להמשיך להתחמש.

החמאס נמצא בסביבה מהתקופה בה האיראנים היו עסוקים לריב עם העיראקים, והוא לא "זרוע איראנית" עם כל כמה שזה מגניב לייצר כותרות זולות כאלה. לכל היותר יש לחמאס כמה מטרות משותפות בהן הוא והאיראנים יכולים להועיל זה לזה. לא כל יחסי פטרון-קליינט הם בהכרח יחסי גוף-זרוע...

ישן 15-02-2010, 05:36

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אולי לא תמיד, אבל פעולותיו..."

אם בשנות התשעים האיראנים שלחו מישהו כדי שידבר עם החיזבאללה, וגם הסורים שלחו מישהו וזה נהיה מפגש משולש, כנראה שהחיזבאללה לא קופץ כל פעם שאומרים לו לקפוץ.

באותה מידה אפשר לטעון שישראל עושה דברים שהיא לא הייתה עושה אם ארה"ב לא הייתה מבקשת, אבל ישראל היא לא הזרוע האמריקאית במזה"ת.

התפיסה הזו שיש איזה "תמנון" שראשו נמצא בעיר הבירה של הרעים (פעם במוסקבה, היום בטהרן) וזרועותיו ברחבי הגלובוס, הייתה שגוייה עוד בימי מלחמת ויאטנם (שגם שם חשבו שהעסק מנוהל מהקרמלין. טעות פאטאלית).

ישן 15-02-2010, 16:33
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "בוודאי שהחמאס הוא זרוע איראנית"

אז למה חאלד משעל פעל מעמאן, ועכשיו מדמשק- ולא מטהרן? זה לא היה נוח יותר ל-"בעל הזרוע"?
ברצינות, את מידת האוטונומיה אפשר לראות כשהאינטרסים של הארגון ומי שמפעיל אותו מתנגשים. ראש של "זרוע" שפועל נגד האינטרסים של ארגון האם-יודח (למשל- אינספור גנרלים שהיו פזיזים או זהירים מדי). אם האינטרס של הארגון גובר, או שהוא לא באמת זרוע-או שהוא משרת ארגון-אם אימפוטנט (וגם אז הוא עצמאי..) . איזה אינטרס אירני בדיוק משרתת הרגיעה היחסית שהיתה בפועל לפני ואחרי "עופרת יצוקה"? פיגועי ההתאבדות האחרונים שהיו קשורים ישירות לחמאס היו בדימונה ב-2008 ולפני זה בתחילת 2005. האם לדעתך לאירנים יש אינטרס לשמו על חיי ישראלים?
ישן 15-02-2010, 18:47

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אני מבין"

אני אנסה לעשות סדר בבלגן:

זרוע: חלק ארגוני ממשהו. ההוראות מתקבלות מלמעלה ועוברות בצורה היררכית, התלות הלוגיסטית ב"גוף" גבוהה מאוד, הגוף שולט במינוי וקידום ראשי הזרוע או לכל הפחות משפיע עליהם, וברמת העיקרון קיימת אפשרות לקידום מתוך הזרוע אל הגוף העיקרי. לדוגמא - "הנמרים השחורים" היו זרוע של נמרי השחרור של טמיל אלאם.

זרוע צבאית: מונח שבו מופיעה המילה "זרוע" אבל הוא יותר "צל". הפרדה-לכאורה בין גופים פוליטיים לצבאיים של ארגונים למטרות מידור, תירוצים ומשא ומתן. יש מי שיגיד שההפרדה הזו אומרת שיש מתונים בצד השני, ויש מי שיגיד שזו עבודה בעיניים. לדוגמא - השין פיין והמחתרת האירית, החמאס ועז-א-דין-אל-קסאם.

פרוקסי/שליח: דומה לזרוע, אבל מנהל מדיניות קצת יותר עצמאית. מבצע פעולות לטובת שולחו בתמורה לתמיכה לוגיסטית ופוליטית. פרוקסי יכול להיות גוף עצמאי שפיתח תלות גבוהה בשולחו, או גוף שנוצר על ידי שולחו כדי לעשות בשבילו עבודות מלוכלכות ותפס קצת עצמאות. לדוגמא - ישראל וצד"ל, ארה"ב ודרום ויאטנם, בריה"מ והגוש הסובייטי.

קליינט: כמו בעל ברית רק יותר מעפן. לקליינט יש פטרון שתומך בו לוגיסטית, צבאית ופוליטית, ובתמורה לזה הוא צריך לדאוג לאינטרסים של הפטרון. לקליינט יש גם אינטרסים משלו, שלפעמים עלולים להפריע לאינטרסים של הפטרון. לדוגמא, איראן וחיזבאללה, ישראל וארה"ב, בריה"מ ומצרים עד שנות השבעים.

רשת: לא ברור כאן מי הראש ומי הזנב. אוסף של תאים שמעבירים מידע ביניהם ומתארגנים סביב אינטרס משותף, עם הנהגה יחסית מבוזרת. דוגמא - אלקעידה.

ישן 14-02-2010, 10:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] בלי שליטה מלאה בשטח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
אולי לזרוק מרבי קומות, להוציא להורג בלי משפט או סתם לירות רקטות על מסגד שממנו פועל ארגון שממרה את רצון החמאס? וכמובן, לעצור חשודים בחברות בארגון ולחקור אותם בעדינות.

את מי תזרוק מהחלון? תוציא להורג בלי משפט? תירה רקטות למסגד שלו?
את אלו שאולי עשו את זה? את אלו שנראה לך שעשו את זה? סתם אנשים אקראיים?

צ'ה גווארה כתב שרק לאחר שנחת עם האחים קסטרו בקובה ישר למלכודת של הצבא, והם ברחו ליערות הוא הבין שהעם הקובני עדיין לא מוכן למהפכה. המסקנה שלו הייתה שהוא צריך להכין אותם לקראת המהפכה שהוא רצה לעשות, מה שהעלה את הפער של חוסר באמצעים.
אז הוא נתן לצבא האויב לפעול בשבילו.
על כל פעולת טרור שהוא פגע בה בצבא, הצבא תקף את הכפר הסמוך, ולמחרת הוא יכל להיכנס לכפר ולקבל מחסה, מזון, נשק ומתנדבים נוספים, כל מה שנמנע ממנו לפני שהצבא הפך את האזרחים לאויביו.
ככה הצבא שנועד להגן על הממשל "הכין" את העם למהפכה שצ'ה חשב שנכון שהעם יבצע כנגד אותו ממשל.

לתקוף מטרות אקראיות יוצר טרור, לא מונע התנגדות.
אם אני חושב על שיטות בהם מדינות כובשות השתמשו בהם בהצלחה בשביל למנוע התנגדות אני לא מצליח להזכר בהרבה - השמדה, הטמעה חברתית/דתית/אתנית, גירוש, המלכת אופוזיציה פנימית, בעלת לגיטימציה בעיני אותו העם, על העם הכבוש.
אתה חושב על דרך פעולה נוספת שעבדה?

ישן 14-02-2010, 12:38

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]אולי לזרוק..."

א. האינתיפאדה הראשונה דוכאה. המרד הערבי של 36'-39' דוכא. "הקרב על אלג'יר" ב- 58' (?) הוכרע ע"י הצנחנים הצרפתיים. הבריטים החזירו את הסדר לבורמה בשנות ה- 50'. ה- IRA וויתר על ההתנגדות המזוינת. פרו ניצחה את "הנתיב הזוהר". כל אלו ללא אמצעים מסדר גודל של השמדת עם או טרנספר*. ומי מגביל את החמאס מלעשות טרנספר לחמולה שמתנגדת לו, ולנקוט ביתר שיטות מוצלחות של הנאצים, הסובייטים (במזרח אירופה) והסינים (בטיבט)?

* לפחות לא כאלו שהתפרסמו ונחרתו בזכרוני

ב. הנקודה המעניינת היא שאתה מניח שה-"עם" בעזה מנותק מהחמאס ועוד יותר קיצוני ממנו, וממש לא יכול להתאפק מלירות רקטות קסאם על ישראל שבוודאי תגיב- כלומר, להוט להכאיב לנו באצבע אפילו אם הוא יאבד עין. אין לי ידע בנושא- אני יכול רק לציין שהדעה הרווחת היא שהחמאס קרוב מאוד לרחוב, מייצג אותו, וולא יחלום אפילו "לתקוף כפר סמוך למקום התקרית". המקרים שציינתי היו של אנשי פתח וג'ונד-אל-איסלם (?)- לא שמעתי טענה שאלו היו "אנשים אקראיים ברחוב". הרושם שלי הוא שיורי הקסאמים כרגע הם קבוצות מיעוט שנתמכות מבחוץ, מחפשות יח"צ לעצמן ומנסות להביא את שראל לפגוע בחמאס ולעשות להן את העבודה. אני מניח שהחמאס היה שמח מאוד לפרסם את העובדה שהוא בעצם גוף ממתן ברחוב העזתי.
ישן 14-02-2010, 14:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. האינתיפאדה הראשונה דוכאה...."

ציטוט:
א. האינתיפאדה הראשונה דוכאה. המרד הערבי של 36'-39' דוכא. "הקרב על אלג'יר" ב- 58' (?) הוכרע ע"י הצנחנים הצרפתיים. הבריטים החזירו את הסדר לבורמה בשנות ה- 50'. ה- IRA וויתר על ההתנגדות המזוינת. פרו ניצחה את "הנתיב הזוהר". כל אלו ללא אמצעים מסדר גודל של השמדת עם או טרנספר*. ומי מגביל את החמאס מלעשות טרנספר לחמולה שמתנגדת לו, ולנקוט ביתר שיטות מוצלחות של הנאצים, הסובייטים (במזרח אירופה) והסינים (בטיבט)?

לא הסתובבתי פה תקופה, שכחתי שדיונים איתך יכולים להיכנס לעובי הקורה :-)

האינטיפדה הראשונה - איך בדיוק ישראל ניצחה אותה? האינטיפדה של 88 אמנם "רשמית" הפסיקה להתקיים החל מהסכם אוסלו, אבל זה קרה רק בגלל שהיא הפכה לשרשרת הפיגועים כנגד הסכם שלום (93-97), שמה שהפסיק אותם (לזמן קצר) היה רק הנכונות של נתניהו לתת דיונים ושטחים תמורת רגיעה ללא הסכם כולל, תקופת רגיעה שהביאה לאינטיפדת אל-אקצה.

המרד הערבי של 36-39 "דוכא" על ידי הספר הלבן "של מקדונלד" בו בריטניה התכחשה לכך שיוקם "בית לאומי לעם היהודי", הכריזה על הקמת מדינה דו לאומית (ערבית למעשה עקב הרכב האוכלוסיה), קביעת מכסות עליה לערבים ואיסור על מכירת קרקעות ליהודים (כי לערבים ריבוי טבעי גדול יותר, אז הם צריכים לפחות 95% מהשטח).

הקרב על אלג'יר (פספסת בקצת, המבצע נגמר ב 57) - דוגמא נהדרת ל"ניצחו את הקרב והפסידו את המלחמה". ניצחון פירוס הזה איחד חלק גדול מהאלג'יראים סביב ה FLN, הביא להפלת הרפובליקה הרביעית בצרפת (הכלכלה קרסה בגלל הלחימה הממושכת), והביא את דה-גול לשלטון, מה שבתורו הביא לנסיגה מלאה מכל אלג'יר.

בורמה - למה אתה מתכוון? הבריטים יצאו משם ב 48, ולפני זה נלחמו עם חלק מהבורמזים בצבא בורמה שנלחם לצד היפנים...

IRA - אם אתה שוכח, הבריטים וויתרו על רוב שטח אירלנד ב 1921, וביתר השטח יש כיום ממשלה צפון-אירית ופרלמנט צפון-אירי שנבחר על ידי התושבים המקומיים (שמשוריינים להם גם 18 מושבים בפרלמנט של הממלכה המאוחדת ד"א) בצורה דמוקרטית ויכול לחוקק כל חוק כל עוד הוא לא סותר את חוקי האיחוד האירופאי, האמנה האירופאית לזכויות אדם או מפלה על רקע דת, גזע מין או דעות פוליטיות, פרט למספר תחומים מוגדרים היטב שאסור לו לעסוק בהם (גיוס והפעלת צבא, גיוס והפעלת משטרה, זכויות קניין רוחני, חוקי שייט ותעופה ועוד מספר תחומים דומים).

הנתיב הזוהר בפרו - בתור התחלה הנתיב הזוהר לא היווה קבוצה אתנית נפרדת, אלא קבוצה של בעלי אותו לאום עם אמונה אידאולוגית שונה למיטב זיכרוני. בתור המשך מה ששבר אותם היו לא רק הוצאות להורג המוניות של חברים בנתיב הזוהר, ובטח שלא ענישה לא-סלקטיבית של חשודים, כמו שהם ניסו לעשות בהתחלה. חימוש של מיליציות מקומיות ע"י הצבא, ה"רונדוס", היה הצעד הראשון, והצעד השני היה הקמת "וועדות ההתפייסות", בהן הממשלה הכירה בפשעים שביצע הצבא, פרסמה את ממצאי החקירות (שמצאו אשמים ליותר מ 80% ממקרי הרצח, הישג נדיר במלחמת אזרחים, אם כי סביר שלפחות חלק מהחקירות "טוייחו"), ולקחה אחריות.
בכך שהממשלה עשתה זאת, היא הפכה בעיני רוב האזרחים ל"פחות גרועה" מהטרוריסטים והם התחילו לתמוך בה.

אז מה היה לנו עד כה? כשלון טוטאלי בדיכוי ההתקוממות (האינטיפדה הראשונה), כניעה לטרור (המרד הערבי, הקרב על אלג'יר, האירים), פעולה לטובת האזרחים (הנתיב הזוהר) ודוגמא אחת שאני לא מבין, או שחסר לי רקע היסטורי לעסוק בה (בורמה).

כך שאלא אם כן אנחנו רוצים להיכנע או להיכשל - אתה תומך בלהיות "בעד האוכלוסיה ונגד הטרוריסטים" בו זמנית. רעיון נהדר, הייתי מסכים איתו, אלמלא העובדה שיש שוני אתני בין הממשלה (ישראל) לאוכלוסיה (של עזה) וזהות אתנית בין העם לטרוריסטים - אז אני חושב שזה לא יעבוד לנו.

האופציות היחידות שאני מכיר, וכבר ציינתי אותן פה (ואני בטוח שאתה היית נזכר בהן אם רק היית חושב על זה קצת יותר) הן הבריטים במלחמות הבורים ובמלאיה ("ייבוש האגם" - הכנסת כלל האוכלוסיה לבתי כלא מפוקחים עד לתום הלחימה), או מציאת גורם פנימי שכן יוכל לממש את מה שעשו בפרו ("בעד האוכלוסיה ונגד הטרוריסטים") שימנע מלחימה בנו בגלל אינטרסים פנימיים שלו (אוטונומיה בסגנון האירי אולי?)

ציטוט:
ב. הנקודה המעניינת היא שאתה מניח שה-"עם" בעזה מנותק מהחמאס ועוד יותר קיצוני ממנו, וממש לא יכול להתאפק מלירות רקטות קסאם על ישראל שבוודאי תגיב- כלומר, להוט להכאיב לנו באצבע אפילו אם הוא יאבד עין. אין לי ידע בנושא- אני יכול רק לציין שהדעה הרווחת היא שהחמאס קרוב מאוד לרחוב, מייצג אותו, וולא יחלום אפילו "לתקוף כפר סמוך למקום התקרית". המקרים שציינתי היו של אנשי פתח וג'ונד-אל-איסלם (?)- לא שמעתי טענה שאלו היו "אנשים אקראיים ברחוב". הרושם שלי הוא שיורי הקסאמים כרגע הם קבוצות מיעוט שנתמכות מבחוץ, מחפשות יח"צ לעצמן ומנסות להביא את שראל לפגוע בחמאס ולעשות להן את העבודה. אני מניח שהחמאס היה שמח מאוד לפרסם את העובדה שהוא בעצם גוף ממתן ברחוב העזתי.

הרושם שלי הוא שאם החמאס יתחיל להרוג אזרחים ברחוב ללא קשר לשיוכם הארגוני או לפעולותיהם (ולו רק הפללה של פעולותיהם), מהר מאוד הארגונים הקטנים האחרים יתפסו על ידי מירב האוכלוסיה כ"הרע במיעוטו" ואותם ארגונים כבר לא יהיו זניחים וחיצוניים.
זה פחות קשור לרמת הקיצוניות של האוכלוסיה, יותר לכך שאנשים נוטים להתאגד כנגד מי שמכאיב להם יותר...

ישן 14-02-2010, 19:58

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור] א. האינתיפאדה..."

א. סליחה- התבלבלתי בין מלאיה ובורמה.

ב. אתה התחלת לדון בשאלה, מה יקרה אם החמאס יתחיל בפעולות תגמול אלימות ולא מכוונות כדי לסכל ירי של ארגונים קיקיוניים ברצועה. אני אישית מאמין- על סמך התקשורת בלבד- שדווקא החמאס נהנה מתמיכה עממית ושהוא מסוגל להפעיל כוח כלפי הארגונים בלי לעורר את האוכלוסיה נגדו. הוא הרי כבר עשה זאת בעבר- נגד הפתח וג'ונד אנסר אללה. לכן אין לו שום צורך "לירות באנשים ברחוב".

כללית, ישראל בהחלט מכניסה את החמאס לפינה בה הוא יכול להחליט בין התנגדות לישראל ואבדן השלטון בעזה, לבין להיות "גורם פנימי שכן יוכל לממש את מה שעשו בפרו ("בעד האוכלוסיה ונגד הטרוריסטים") "-שלטון בעזה תוך הפסקת אש, לחימה בארגונים קיצוניים ומצור ישראלי. אבל הדיון הכללי נוגע רק לרצון של החמאס להילחם בארגונים העצמאיים. יכולת בטח ובטח שיש לו, בלי "לשים חייל כל 10 מ"ר" ובלי לנקוט באלימות חסרת אבחנה.
ישן 14-02-2010, 22:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. סליחה- התבלבלתי בין מלאיה..."

ציטוט:
א. סליחה- התבלבלתי בין מלאיה ובורמה.
קורה. אני התבלבלתי בדיון אחר היום בין חמאס לחיזבאללה...

ציטוט:
ב. אתה התחלת לדון בשאלה, מה יקרה אם החמאס יתחיל בפעולות תגמול אלימות ולא מכוונות כדי לסכל ירי של ארגונים קיקיוניים ברצועה. אני אישית מאמין- על סמך התקשורת בלבד- שדווקא החמאס נהנה מתמיכה עממית ושהוא מסוגל להפעיל כוח כלפי הארגונים בלי לעורר את האוכלוסיה נגדו. הוא הרי כבר עשה זאת בעבר- נגד הפתח וג'ונד אנסר אללה. לכן אין לו שום צורך "לירות באנשים ברחוב".

אמממ.
אתה דיברת על לירות באנשים, לזרוק אותם מחלונות ולפוצץ מסגדים - מבלי להסתמך על שום עובדה שהם אשמים במשהו.
אם אנשי החמאס יסתובבו ברחוב ויזרקו אנשים מהחלונות בגלל שמהרחוב הזה מישהו ירה קסאם, מהר מאוד הוא ימצא את האוכלוסיה מתנגדת לו.
לא בגלל שהם אוהבים יותר את הארגונים האחרים - אלא בגלל שהחמאס פוגע בהם יותר מכל האחרים.

ציטוט:
כללית, ישראל בהחלט מכניסה את החמאס לפינה בה הוא יכול להחליט בין התנגדות לישראל ואבדן השלטון בעזה, לבין להיות "גורם פנימי שכן יוכל לממש את מה שעשו בפרו ("בעד האוכלוסיה ונגד הטרוריסטים") "-שלטון בעזה תוך הפסקת אש, לחימה בארגונים קיצוניים ומצור ישראלי. אבל הדיון הכללי נוגע רק לרצון של החמאס להילחם בארגונים העצמאיים. יכולת בטח ובטח שיש לו, בלי "לשים חייל כל 10 מ"ר" ובלי לנקוט באלימות חסרת אבחנה.

שוב - איך?
איך מונעים פעילות טרור מבלי לשים חייל על כל 10 מטר, או לחליפין, כמו שהבריטים עשו במלאיה ומלחמות הבורים "לנקות" את השטח מאזרחים ע"י שליחתם לבתי כלא ייעודיים רק בגלל שהם הוגדרו כאוכלוסיית אויב?
למד אותי איך עושים את זה.
אני מחכה לשמוע.

ישן 14-02-2010, 23:29

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור] א. סליחה-..."

ציטוט:
אמממ. אתה דיברת על לירות באנשים, לזרוק אותם מחלונות ולפוצץ מסגדים - מבלי להסתמך על שום עובדה שהם אשמים במשהו

והבהרתי ב- 13:38
ציטוט:
המקרים שציינתי היו של אנשי פתח וג'ונד-אל-איסלם (?)- לא שמעתי טענה שאלו היו "אנשים אקראיים ברחוב"

ציטוט:
איך מונעים פעילות טרור מבלי לשים חייל על כל 10 מטר, או לחליפין, כמו שהבריטים עשו במלאיה ומלחמות הבורים "לנקות" את השטח מאזרחים ע"י שליחתם לבתי כלא ייעודיים רק בגלל שהם הוגדרו כאוכלוסיית אויב?
למד אותי איך עושים את זה.
אני מחכה לשמוע.

אתה מניח שהאזרחים תומכים ביורי הרקטות על ישראל. אני מניח שרובם תומכים בחמאס- כך שהוא יכול לפעול נגד הארגונים כפי שפעל נגד פתח וג'ונד אנסאר איסלם: לעצור פעילים ידועים, לחקור אותם, לאתר את הפעילים הצבאיים, ולתקוף אותם. כפי שחוסלו הבריגדות האדומות, באדר-מיינהוף, הרשת של אודי אדיב וכו' ארגונים חסרי תמיכה ציבורית רחבה.
ישן 15-02-2010, 08:44
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] אמממ. אתה דיברת על..."

אני לא מניח תמיכה אוטומטית של רוב האוכלוסיה באחד הפלגים.
אני מניח תמיכה במידה גבוהה במי שפוגע בהם פחות.
כל עוד החמאס יפגע רק בחברי אותם ארגונים ויחזיק את הנזק ההיקפי ברמות שמוגדרות נסבלות על ידי האוכלוסיה - לדעתי האוכלוסיה לא תפנה נגדו.

אבל אנחנו עדיין לא ענינו על השאלה הראשונה - נורתה רקטה מפרדס ליד שכונת מגורים בה 10% תומכי ג'יהאד, 20% תומכי חמאס, 5% נוספים תומכי ארגון אחר והיתר שייכים לרוב הדומם.
את מי תזרוק דרך החלון?
גם אם תעשה זאת לפי שייכות פוליטית (תניח מראש שרק תומכי הג'יהאד מסוגלים - הנחה מאוד בעיתית, כי היא בהכרח תוביל ללימה גלויה נגד הארגון) - איך תדע האם מי שזרקת מהחלון הוא באמת איש ג'יהאד ולא שהמשת"פ שלך בשכונה לא רוצה להיפטר מהבחור ששם עין על אחותו?
כי אם תתחיל לזרוק אנשים מחלונות על סמך זה שמישהו בשכונה טען ששיוכם הפוליטי כזה או אחר - מהר תאוד תזרוק הרבה אנשים שכל השכונה יודעת שהם חפים מפשע, שלא לדבר על כך שמי שיש לו שכל מהארגונים האחרים יבוא וילשין על חברי החמאס דווקא - ואז מה תעשה? תזרו גם אותם מהחלון על סמך הלשנה, או "תוכיח" לכולם שאתה הורג חפים מפשע בשביל לכסות על האנשים שלך? (וזה לא משנה האם הם אשמים או לא, משנה השמועה ברחוב).

אז שוב - איך אתה מוצא את מי לזרוק דרך החלון???

ישן 15-02-2010, 14:11

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני לא מניח תמיכה אוטומטית של..."

בוא נראה אם אני מצליח לחשוב כמו מפקד משטרת ביטחון:
א. אחרי הרקטה הראשונה אני יושב עם הרכז שלי באזור ולומד ממנו מי הם הארגונים שיכלו לעמוד מאחורי הירי. הוא מקבל תגבורת קטנה והוראות ללמוד לעומק את השטח. הוא מתחיל לעבור על 20% שתומכים בנו, ולשאול אותם לגבי התנהגות חשודה של X, שכנם ברחוב שידוע לנו שפעיל באחד הארגונים. אני מזמין את ראשי הארגונים לשיחה ומסביר להם באדיבות שיש לי הוראות ברורות "להגן על אזרחי עזה" ושהם נדרשים לשתף פעולה עם כוחות הביטחון. אני מדבר עם מפקד המשטרה הכחולה ומורה לו על סיורים מוגברים באזור, כדי להרתיע את מי שלא קשור לארגונים שאיתרתי.
ב. אחרי הרקטה השניה אני סוגר משרדים של אחד הארגונים (זה שחשוד בעיני, או סתם זה שמתרפס פחות לחמאס) ועוצר את כל הפעילים הידועים. חוקר אותם בעדינות אך משאיר אותם במעצר. אם אני מוצא נשק/משהו מפליל אחר בחיפוש, אני שופט את החשוד למאסר בינוני. אפילו אם זה לא הארגון הנכון, הרתעתי קצת את מי שכן ירה.
ג. מתישהוא נגלה מישהו שזוכר משהו לגבי פעילות חשודה בפרדס ביום הירי, או שראה את Y מחפש תמרורים וסורביטול, או שמע את Z חופר בחצר באמצע הלילה, או שם לב ש- A נוסע יותר מרגיל מחוץ לשכונה. מעצר, חיפוש, חקירה אלימה. מתישהוא נשבור מישהו בארגון, ונגיע למבצעים. רק אז, כשיש לנו ראיות נסיבתיות וגם ראיות ממשיות (ואולי גם הודאה שאומתה) שהארגון אכן מעורב אפשר לדון עם כוס קפה עם הל אם נירה בחברי הארגון העצורים בחצר, נזרוק אותם מהגג או נשאיר אותם בכלא.
סה"כ הפעלתי כוח הרבה יותר ממה שמדינה מערבית יכולה, אך הרבה פחות ממה שיקומם את האוכלוסיה נגדי.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 15-02-2010 בשעה 14:15.
ישן 15-02-2010, 23:02
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "בוא נראה אם אני מצליח לחשוב..."

כמו שכבר אמרתי, הדרך הקלאסית להתמודד עם טקטיקה כזו היא להפליל את אותו רכז מודיעין מקומי שלך.
שעתיים לפי השיגור שים לו בחצר האחורית תמרור עקור ושק סוכר בבאגז' של הרכב, ותגיד לשלושה אנשים לפזר שמועות שראו אותו בפרדס ממנו בוצע הירי.
עכשיו הברירה שלך היא או לזרוק אותו מהחלון, או לתת ליריבים שלך תחמושת תעמולתית מהמדרגה הראשונה (האנשים שלהם מבצעים את הירי וזורקים אחרים מחלונות בגלל זה - כדאי שתזהר, מחר זה יהיה הבן שלך, אם לא תעזור לנו לעצור אותם...)

ישן 16-02-2010, 15:00

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כמו שכבר אמרתי, הדרך הקלאסית..."

אם כבר, לא צריך לשתול ראיות- די להיפגש איתו בנסיבות "חשודות" ולהפיץ שמועות שהוא בעצם עובד בשביל הארגון השני. יש לא מעט רכזי מודיעין משטרתיים שנחשדו בפלילים.

השאלה היא כמה זה נפוץ בפועל בעולם ביטחון הפנים. הרי יש אי-סימטריה גדולה בין השלטון וארגונים שמנסים לחתור תחתיו- יש בשכונה 3 רכזים מיומנים ושתי מחלקות משטרה כחולה, מול ארגון של 5 אנשים (ברמות מיומנות שונות, שגם צריכים לעבוד מדי פעם) ו-50 תומכים ברמות שונות. סביר שהם מבלים יותר זמן בלהתחמק מאשר בלהפליל את אנשי השלטון. חוץ מזה, אם יש לי חשדות ברכז שלי אני אעביר אותו לחקירה ואשעה אותו, לא "אזרוק אותו מהחלון"- בגלל המורל בתוך הארגון שלי, לפני שבכלל אשקול מה תהיה ההשפעה על הרחוב. אתה מכיר איפושהוא בעולם ארגון גרילה שהצליח לסכל כך את הלחימה בו? אשמח לשמוע!
ישן 14-02-2010, 16:49
  אחד_שבא_והולך אחד_שבא_והולך אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אם אני אתעלם לרגע מהפוליטיקה..."

תיהיו בטוחים שזה לא מגיע מאיזה עלון שמחולק ברחובות הרצועה, זה הרבה יותר עמוק מכך.
נסה להכנס רגע לנעלים של המוח שעובד מאחורי החמאס (ואני לא מדבר עם הפעילים הזוטרים, אלא על הבכירים שחושבים בצורה יותר אסטרטגית ורחבה)

אז מה בעצם יש לנו פה?

לפני עופרת יצוקה
- מחסני אמל"ח מלאים בכמויות אדירות של פצמ"רים, רקטות הום מייד\תקניות\גראדים וכו'..
- ההברחות לתוך הרצועה נכנסות ללא שום תקלות או קשיים וממשיכות להיות אויר הנשימה של הארגונים ברצועה.
- כל פעיל זוטר (לא חשוב לאיזה ארגון הוא משוייך) יורה מתי שבא לו, איך שבא לו, כמה שבא לו, ומאיפה שבא לו.
- שימוש ברקטות ארוכות טווח, לא רק כאלה שמגיעות לקיבוצים\ישובים ליד הרצועה - עד אשקלון מגיעים בלי לחשוב פעמיים.
- כוח הרתעה גדל ומתעצם - לא חשוב כמה ישראל מגיבה על ירי תמ"ס, הארגונים מאיימים לירות עוד ועוד רקטות, ואף עומדים בהבטחתם - המון יוהרה, המון מוטיבציה...
- כוח, אמנם קטן, אבל שעדיין נמצא בגדה, שמדי פעם עושה רעש ומנסה למרוד בשלטון הרשות.

ואז.....עופרת יצוקה קרתה
- ישראל מורידה כמות נכבדת מאוד ממחסני האמל"ח של הארגונים הפועלים ברצועה.
- ניתנת תשומת לב בינלאומית רחבת היקף לסוגית ההברחות לתוך הרצועה; ארה"ב מתערבת, מצרים לבסוף בונה חומה, שאמנם לא חוסמת הרמטית את המנהרות מסיני, אבל מקשה פסיכולוגית ובצורה אפקטיבית על הברחות האמל"ח לרצועה.
- חמאס מוכה, למרות שהם לא מודים בעובדה, הם יודעים שהם נפלו, וחזק. בקושי הייתה לוחמה פיזית; כל עקרונות הלחימה (תו"ל) של הארגון (והיו מספיק כאלה) לא קרו בשטח; פעילים ברחו ולא נלחמו פנים מול פנים מול כוחותינו; המוטיבציה יורדת - פחד מתחיל להשתרש אצל הפעילים; בכירים רבים מחוסלים ע"י ישראל בחיסולים ממוקדים ממדרגה ראשונה שמאלצים את שאר הבכירים שנשארו בחיים להתחבא - הפו"ש נפגע וכך גם ניצול הכוחות של הארגונים הפלסטינים ברצועה.

אחרי עופרת יצוקה, חמאס מנסה להשתקם, גם מבחינת כוחו הצבאי וגם מבחינת דעת העולם.
הוא צריך לגייס עוד כסף, גם ממדינות ערב המתונות שכבר לא ממש הולכות שבי אחריו, גם מהמדינות המערביות שיודעות בדיוק לאיפה הכסף הזה הולך.
המאבק מול הפת"ח הולך ומחריף; הרשות מנסה לנצל המבצע לאינטרסיה - לקנות את דעת העולם גם בהקשרי מו"מ עתידי עם ישראל (רוצים להיות הפרטנר אל מול ישראל - להראות שהם מייציגים את דעת הקהל הפלסטינית), וגם בהקשרי הסולחה בינה לבין החמאס.

בסופו של יום...אחרי עופרת יצוקה, החמאס עושה חישובים ורואה מולו מספר יעדים חשובים שאותם הוא חייב להשיג על מנת להמשיך ולשלוט ברצועה כמו לפני המבצע:
- גיוס כספים.
- אמל"ח, והרבה.
- לקנות חזרה את דעת הקהל הערבית והפלסטינית - בהקשרי מו"מ עתידי עם ישראל, וכן לקנות את דעת הקהילה הבינלאומית.
- שקט - על מנת לבנות שוב את כוחו בלי הפרעות של כוחותינו- לחזור להיות השולט העיקרי ברצועה, לא לתת לארגוני ג'אהד עולמי שהם קיצוניים ורדיקלים הרבה יותר מהחמאס לחדור לרצועה, ולהשריש שם את תורתם ואמונתם; ולהשליט סדר ברצועה, במיוחד במובן הצבאי. כבר לא קיים דברכזה פעילים שעושים מה בא להם, יורים ומפצמ"רים מתי שבא להם, לא חשוב מאיזה ארגון הם. כל פעילות טרור לא מחושבת שתצא מהרצועה תפגע באינטרסיה הרגעיים של החמאס, ולכן הארגון מעדיף לשמור על שקט יחסי לאורך ציר הוברס ברצועה.

עכשיו, אחרי כל זה, הרבה יותר הגיוני להבין את החלטותיו של החמאס לנסות למנוע את הירי לשטחי ישראל.
יש לו אינטרסים, כמו שלנו יש אינטרסים, וכרגע, האינטרסים הללו משותפים - לשמור על שקט יחסי בגבול הרצועה....
ישן 15-02-2010, 23:08
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "זו דרישה מופרכת שאינה קיימת במציאות"

הסיבה שאיום בכוח מספיק חזק לעצור אותך היא חינוכית בלבד
סביר להניח שאותו איום לא מונע ממך לסוע 110 קמ"ש בכביש שמותר בו חוקית 90, אבל ימנע ממך להרים יד על אדם ברחוב.
אנשים עם תובנות אחרות וחינוך שונה (מה שאנחנו אוהבים לקטלג כ"התנהגות עבריינית א-סוציאלית") לא נרתעים מרצח, אונס ושוד.
תושבי עזה חיים בתרבות בה מי שמחזיק נשק קובע את החוק כבר עשרות שנים, הרבה מלפני שאנחנו נכנסנו לשם. אותם האיום לא סביר שירתיע, רק הפעלת העונש בתכיפות גבוהה ירתיע אדם שלחוק ככתבו אין משמעות בעיניו.

ישן 15-02-2010, 23:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
לחלוטין לא
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "הסיבה ש[b]איום[/b] בכוח מספיק..."

ישנם שני קריטריונים עיריים שקובעים אפקטיביות של איום שיחד מצטרפים לכלל ה"סכנה" שהאיום
מהווה עבורך - גודל הסנקציה שתופעל נגדך, ואמינות האיום. זאת בנוסף להסתברות שתיתפס וכו'.
הסיבה שאנשים כן עוברים עבירות "פעוטות" כמו נסיעה במהירות מעט גבוהה מהמותר ולא רוצחים,
בארץ, היא שהסנקציה על עבירות פעוטות אלו היא מזערית (נדמה לי שכל עוד ההפרש הוא עד 10%
לא יקרה לך כלום), בעוד שעל רצח הסנקציה הפוטנציאלית גבוהה מאוד. (בנוסף, גם ההסתברות
להיתפס בהרגשה של העבריין הפוטנציאלי היא גבוהה יותר כשהוא מבצע עבירה חמורה כמו רצח -
שאותה יחקרו ברצינות רבה יחסית)

נכון שאצל אנשים שונים זה מתבטא בצורה שונה, אבל גם אצל אנשים בעלי "התנהגות א-סוציאלית"
הפרמטרים האלה קיימים. בסבירות גבוהה מי שרוצח באופן קבוע, לא בדיוק נמנע מביצוע עבירות
קלות יותר ביום-יום.

הבעיה בעזה איננה רק ש"מדובר בברברים חסרי כבוד לשלטון החוק", אלא שאין איום אמין מטעם
השלטון לחקור ולהעניש מפרי חוק. (וחוץ מזה, יכולים להרוג אותך סתם כי אתה מעצבן אותם, כמו
שכבר קרה, ככה שגודל הסנקציה לא מרשים אותם)
ישן 16-02-2010, 21:35
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "לחלוטין לא"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
הבעיה בעזה איננה רק ש"מדובר בברברים חסרי כבוד לשלטון החוק",

בתור התחלה אני אודה לך אם לא תכניס לי מילים לפה. לא מכובד ולא הגון.
אני מעולם לא קראתי להם ברברים, ואני גם לא חושב שהם ראויים לכינוי הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
בסבירות גבוהה מי שרוצח באופן קבוע, לא בדיוק נמנע מביצוע עבירות
קלות יותר ביום-יום.

לא נכון. בעליל.
חלק גדול מאוד מהרוצחים הסדרתיים לא עבריינים ביתר האספקטים של חייהם (לפחות לא יותר מהאדם הממוצע בתרבות שלהם).
הטענה שניתן לזהות רוצחים/אנסים סדרתיים לפי זה שהם יעברו באור אדום/לא ישלמו מיסים - לא מחזיקה מים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ישנם שני קריטריונים עיריים שקובעים אפקטיביות של איום שיחד מצטרפים לכלל ה"סכנה" שהאיום מהווה עבורך - גודל הסנקציה שתופעל נגדך, ואמינות האיום. זאת בנוסף להסתברות שתיתפס וכו'.

זה נכון רק לגבי מי שגדל באווירה בה רצח זה פשע ומהירות מופרזת היא "משהו שכולם עושים".
בתרבות אחרת, בה "רצח" הוא דבר מקובל חברתית (השלטון היעקוביני בצרפת כדוגמא הוציאו להורג אנשים בגלל קרבה משפחתית לאצולה וחשדות לפשעי מחשבה נגד ה"עם") אבל זכויות האישה לא (רוסו, שהיה הפילוסוף עליו היעקובינים בנו את האידאולוגיה שלהם, היה מאוד פטריאכלי) - לזרוק מישהו מהחלון, כי הוא סירב להפוך את הכנסיה שלו למחסן נשק או סירב להסכים שלהוציא להורג "פושעי מחשבה" זה דבר טוב, היה מאוד מקובל חברתית בעוד אישה עובדת היה דבר מאוד לא מקובל חברתית, והיווה פשע שאם היית קולני מדי היה מביא אותך לביקור בגליוטינה.

המכפלה של הסבירות שתתפס בחומרת העונש נכונה תמיד - אבל רק במסגרת המוסכמות החברתיות הקיימות.
אתה מנסה לכפות את צורת החשיבה שלך על אחרים. מה לעשות - להם יש מסורת ותרבות שונים.
מה שבעינם מהווה התנהגות עבריינית - בעינייך מהווה התנהגות נורמלית וההפך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:13

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר