לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חדשות טיולים אפריל 2014 - הסתיימו עבודות הסדרת הדרך לדיר עזיז ע"י מועצה אזורית גולן. ניתן לשוב ולטייל באתר. הסגירה שהתקיימה באזור דרך בורמה מערב, הסתיימה וניתן לטייל באתרים כרגיל. עקב סיום עונת החורף שביל מספר 9363 (סימון שבילים כחול) שבשמורת נחל שורק נפתח חזרה למטיילים. נפתח מחדש מסלול נחל רקפת בכרמל שהיה סגור למטיילים. עקב פעילות צבא באזור אילת במהלך חודש אפריל אין להגיע לאתר "נ.ג. 292" מצפון לאילת. | חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מטיילים ותרמילאים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2010, 14:36
  Kewl_T Kewl_T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
שאלות לגבי ציוד לשביל ישראל+דרום אמריקה

אהלן.

אני מעוניין לקנות כמה פריטים שישמשו אותי גם לשביל ישראל (במרץ הקרוב) וגם מאוחר יותר לטיול גדול יותר בחו"ל, כנראה דרום אמריקה. מן הסתם, אני רוצה לקנות דברים שיתאימו לשני הטיולים ולא לקנות שום דבר כפול.

לגבי תיק, התיק שנדלקתי עליו הוא Deuter Aircontact. שאלה ראשונה היא מה ההבדל בין הAircontact הרגיל לAircontact Pro? שאלה שניה - אני מתלבט בין הדגם של ה65+10 לבין ה75+10. מן הסתם לשביל ישראל ה65+10 יספיק לי, ואני מודע לזה שהרבה אנשים מייעצים לא לקנות תיק יותר מדי גדול בגלל שכל נפח שיש בתיק - יתמלא וכך התיק יהיה כבד יותר. יש לציין שאני מאמין שאני אדע לא לדחוף לתיק דברים מיותרים ולא לנפח אותו יותר מהנדרש. השיקול שלי הוא שאני רוצה שהתיק יתאים לי לדרום אמריקה, וגם שם ה65+10 יספיק לי לטרקים ארוכים, אבל האם כדאי שיהיו עוד 10 ליטר שיישמשו אותי בין לבין הטרקים? כלומר להעביר ציוד ממקום למקום, שימוש של מזוודה כביכול. כמו כן, ההבדל במחירים בין ה65+10 לבין ה75+10 ממש לא משמעותי.

פריט שני - שק"ש. גם כאן, אני רוצה לקנות שק"ש שיתאים גם לשביל ישראל ולארץ, וגם לטרקים קפואים יותר בדרום אמריקה. האם יש שק"ש כזה שעונה על שני הצרכים האלה? איזה טווח טמפ'? בינתיים אני קיבלתי המלצות חמות על השק"שים של סלווה.

פריט שלישי - אוהל. אני לא בטוח בכלל כמה הדבר הכרחי לשביל ישראל, אבל לדרום אמריקה הבנתי שכדאי. גם כאן אשמח לשמוע המלצות ושיקולים על איזה אוהל כדאי לקחת. אני חשבתי על אוהל קטן של שני אנשים מקס'.

תודה לעונים ולעוזרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2010, 14:54
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kewl_T שמתחילה ב "שאלות לגבי ציוד לשביל ישראל+דרום אמריקה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kewl_T
אהלן.

אני מעוניין לקנות כמה פריטים שישמשו אותי גם לשביל ישראל (במרץ הקרוב) וגם מאוחר יותר לטיול גדול יותר בחו"ל, כנראה דרום אמריקה. מן הסתם, אני רוצה לקנות דברים שיתאימו לשני הטיולים ולא לקנות שום דבר כפול.

לגבי תיק, התיק שנדלקתי עליו הוא Deuter Aircontact. שאלה ראשונה היא מה ההבדל בין הAircontact הרגיל לAircontact Pro? שאלה שניה - אני מתלבט בין הדגם של ה65+10 לבין ה75+10. מן הסתם לשביל ישראל ה65+10 יספיק לי, ואני מודע לזה שהרבה אנשים מייעצים לא לקנות תיק יותר מדי גדול בגלל שכל נפח שיש בתיק - יתמלא וכך התיק יהיה כבד יותר. יש לציין שאני מאמין שאני אדע לא לדחוף לתיק דברים מיותרים ולא לנפח אותו יותר מהנדרש. השיקול שלי הוא שאני רוצה שהתיק יתאים לי לדרום אמריקה, וגם שם ה65+10 יספיק לי לטרקים ארוכים, אבל האם כדאי שיהיו עוד 10 ליטר שיישמשו אותי בין לבין הטרקים? כלומר להעביר ציוד ממקום למקום, שימוש של מזוודה כביכול. כמו כן, ההבדל במחירים בין ה65+10 לבין ה75+10 ממש לא משמעותי.

לא מכיר את ההבדלים בין התיקים, אבל בנוגע לגודל אני הייתי הולך על ה-75+10, נכון הרבה יגידו שזה מיותר ולא נחוץ, אבל אני חושב שאף פעם לא מזיק שיש מקום. אני בדרום אמריקה טיילתי 8 חודשים עם תיק של 70+20 וזה היה אחלה.

פריט שני - שק"ש. גם כאן, אני רוצה לקנות שק"ש שיתאים גם לשביל ישראל ולארץ, וגם לטרקים קפואים יותר בדרום אמריקה. האם יש שק"ש כזה שעונה על שני הצרכים האלה? איזה טווח טמפ'? בינתיים אני קיבלתי המלצות חמות על השק"שים של סלווה.

לא נראה לי שתוכל למצוא משהו שמתאים לשניהם. בארץ הטמפרטורות הכי נמוכות שתיתקל בהן הם באיזור ה-0, ובד"כ מהכיוון החיובי שלו, בדרום אמריקה לי לישון כמה וכמה פעמים בטמפרטורות של סביבות המינוס 10. אני מציע לך בארץ להשאיל שק"ש ממישהו לטיול (או אם יש חנויות שמאפשרות להשכיר ציוד טיולים אז גם טוב), ולקנות אחד איכותי לדרום אמריקה. שלי היה עם טמפרטורת "נוחות" (comfort) של 10- מעלות וזה היה אחלה.

פריט שלישי - אוהל. אני לא בטוח בכלל כמה הדבר הכרחי לשביל ישראל, אבל לדרום אמריקה הבנתי שכדאי. גם כאן אשמח לשמוע המלצות ושיקולים על איזה אוהל כדאי לקחת. אני חשבתי על אוהל קטן של שני אנשים מקס'.

לא יודע לגבי שביל ישראל, וגם לא כזה בטוח לגבי דרום אמריקה.
במדינות כמו פרו ובוליביה, היציאה לטרקים היא בד"כ מאורגנת והחברה שתצא דרכה בד"כ תספק את את האוהלים, ככה שאין טעם להסיחב עם אחד.
בצ'ילה וארגנטינה זה כבר תלוי באופי הטיול שאתה מתכנן, בגדול אין בעיה להשכיר אוהל - כמעט בכל עיירה שיש ממנה יציאה לטרק תוכל למצוא חנות טיולים שמאפשרת להשכיר ציוד.
מצד שני אוהל משלך נותן לך יותר גמישות, ובטווח הארוך אם אתה מתכנן הרבה טרקים גם חיסכון כלכלי.
אני את האוהל שלי קניתי בבוליביהממש לפני שנכנסתי לארגנטינה וזה, אוהל של שני אנשים (רוב הזמן ישנתי בו לבד) ב-40 דולר והוא היה אחלה.

תודה לעונים ולעוזרים.

כמה הערות:
א. אל תלחץ מבחינת ציוד, אפשר הכל, אבל באמת הכל למצוא בדרום אמריקה ושל החברות הכי טובות. במחירים די דומים לאלה שבארץ (לאו דווקא זולים יותר...).
ככה שאם לא לקחת משהו, תמיד תוכל לקנות אותו שם.

ב. אני לא חושב שיש סיבה לקנות אוהל בארץ, זה דבר די כבד שתופס הרבה מקום, עדיף להגיע לדרום אמריקה ואם אתה רואה שאתה צריך אחד, תקנה אותו שם.
ישן 13-02-2010, 21:55
  Kewl_T Kewl_T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Kewl_T שמתחילה ב "שאלות לגבי ציוד לשביל ישראל+דרום אמריקה"

דבר ראשון, תודה לעונים. יש לציין שבתגובות שלכם התייחסתם בעיקר לדרום אמריקה, שזה יגיע גם אבל בעתיד היותר רחוק. כרגע אני מייחס חשיבות לשביל ישראל שזה יהיה בקרוב, בדגש על קניית דברים שיתאימו כמה שיותר לשני הטיולים.

לגבי תיק, קיבלתי את מה שאתם אומרים. גם ככה הנטיה שלי הייתה לכיוון ה75+10, ועזרתם לי להיות בטוח בה. אני עדיין לא בטוח לגבי ההבדלים בין הPro לרגיל ואשמח אם מישהו שמכיר את הדגמים האלה יוכל לשפוך על הנושא קצת אור.

לגבי שק"ש, אני בכל מקרה רוצה שיהיה לי שק"ש שלי ושאני לא אהיה תלוי בהשכרה כזו או אחרת, שתהיה לי עצמאות מוחלטת. וזו קניה שתשמש אותי בטיולים בכלל ולאו דווקא לדרום אמריקה. לגבי סוגיית השני שק"שים - אין שק"ש שהטווח של הטמפ' קומפורט שלו והאקסטרים שלו יכול להתאים גם לישראל וגם לתנאים קרים יותר? נגיד משהו בין 0 ל10-?

ולגבי האוהל - הבנתי שבדרא"מ אפשר להשכיר וכל זה, השאלה היא מה לגבי שביל ישראל? כמה אוהל הוא מיותר או לא? יכול להיות שאני אעשה את השביל לבד, אז חשבתי שאוהל יוכל טיפה גם להגן מבחינת הציוד וגניבות וכאלה. ומעבר לזה, כמה שכיף לישון תחת כיפת השמיים, נראה לי קצת יותר מפנק בסופו של יום לישון בתוך אוהל נחמד...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:22

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר