לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2010, 22:55
  אביתר ב. אביתר ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.10
אני ככ צריך את העזרה שלכם!

שלום לכולכם !
שמי אביתר, אני בן 17 (עוד מעט 18) מת"א.

באתי לפורום הזה כדי באמת לשמוע עוד ועוד על הצבא ועל כל המסגרת הזו שבה אני הולך לבלות 3 שנים מחיי. ואולי יותר

באתי לכאן כי אני חושב שאין פה ילדים קטנים ומעצבנים שיש להם תגובות חסרות תוכן שבאים לרדת על אחרים .
באתי הנה כדי לשמוע מאנשים שנמצאים כרגע בצבא ,
שעברו את זה לא מזמן שאולי יוכלו לתת לי את המידע אותו אני רוצה לשמוע.

הסיפור שלי הוא כזה,
אני שמאלני , גדלתי בבית שמאלני.
אף פעם לא האמנתי באלוהים.
אף פעם לא בער לי לשרת בצה"ל.

אבל לפני כ3 שנים , משהו השתנה בי.
ישבתי בבית וראיתי ביו טיוב סרטונים של הרב אמנון יצחק.
משהו בער בי!
וככה לאט לאט התחלתי יותר ויותר להאמין ולהרגיש ציוני-פטריוטי.

בצו ראשון אמרתי שאני לא מעוניין לשרת בקרבי למרות שהפרופיל שלי הוא 82.
אך שוב , לאחר שיחה מאוד ארוכה עם הוריי , החלטנו פה אחד שאני לא אהיה קרבי אך אני כן אהיה סוג של תומך לחימה אם כך אפשר לקרוא לזה.

בכל אופן , יש לי עוד שבוע פחות יום לשלוח את המנילה שלי .
הוריי ואני ישבנו והחלטנו ש3 האופציות אותן נרשום הן : תותחנים , לוחם נ"מ ולוחם חילוץ והצלה.

מה שאני מעוניין שתעזרו לי בו הוא הסדר של הדברים.

אני כן רוצה קרבי אך לא מאוד קרבי.
אין לי בעיה עם נשק.
אבל ללכת לסיורי חי"ר על הגבול או מאחורי הגבול לוודא שאין משהו , זה מפחיד אותי קצת.

לאחר הסתכלות באינטרנט , גיליתי את יחידת "מיתר" (בתה של "מורן") שנמצאת בתותחנים.
נדלקתי עליה בטירוף !!!
כמו כן גם ראיתי בתותחנים את האיכון והמטאורולוג ובעיקר את הרוכב שמיים.
זה גם הגניב אותי לאללה !!

על התותחנים משום מה שמתי עין .
אולי משום שזה מסווג וזה די מדליק אותי =]

אבל אני רוצה לשאול אתכם באמת ...
מה לפי דעתכם יותר יתאים לי מכולם?
אני אומר שוב,
אני לא ממש רוצה קרבי ,
אני לא מעוניין וזה באופן נחרץ (!!!) להיות בקו האש במידה ותיהיה מלחמה.
גם לא 40-50 קילומטר מקו האש.
אני רוצה להיות פחות פעיל בשעת מלחמה.
לפי דעתכם רוכב שמיים יתאים לי יותר מהאחרים?

מעבר להכל מה שאני מבקש מכם הוא מידע.
מידע שאולי עדיין אין לי.
מידע לגבי שעות מלחמה (=מה עושים כשיש מלחמה , על כל אחת מהחיילות)
מידע לגבי רמת הקרביות שיש בחייל.

אני ככ אודה לכם אם תעשו זאת בשבילי !!!
אין לכם מושג כמה !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2010, 06:24
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "אני ככ צריך את העזרה שלכם!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אביתר ב.
הסיפור שלי הוא כזה,
אני שמאלני , גדלתי בבית שמאלני.
אף פעם לא האמנתי באלוהים.
אף פעם לא בער לי לשרת בצה"ל.

והקשר הוא? יש גם שפע של ימניים מבתים ימניים שלא בוער להם לשרת בצה"ל, או שבוער להם לשרת פחות מהקבוע בחוק.

ציטוט:
אבל לפני כ3 שנים , משהו השתנה בי.
ישבתי בבית וראיתי ביו טיוב סרטונים של הרב אמנון יצחק.
משהו בער בי!
וככה לאט לאט התחלתי יותר ויותר להאמין ולהרגיש ציוני-פטריוטי.

בהתחשב בעובדה שאמנון יצחק הוא אנטי-ציוני (וגם די אנטי המין האנושי, המדע ומים וסבון), שקרן וגדפן פתולוגי שמתפרנס מדיג של צעירים פתאים, הזינוק הלוגי מהאזנה בגיל 15 לגבבה שלו לפטריוטיזם הוא די תמוה. אני צופה משבר זהות בעוד 1.. 2.. 3...

אם אתה רוצה לראות דברים "ממלאי מוטיבציה" ביוטיוב תנסה את זה למשל:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

ובהזדמנות תספור כמה דברים שאמנון יצחק רוצה להשמיד מופיעים שם (בתור התחלה - בחורה ששרה ברקע)

ציטוט:
בצו ראשון אמרתי שאני לא מעוניין לשרת בקרבי למרות שהפרופיל שלי הוא 82.

ברכותי, החילות האג"מיים (חש"ן, חת"ם, הנדסה) וגם כמה מחטיבות החי"ר מלאים באנשים כמוך. אם צה"ל היה צריך להסתמך רק על רצונם הנזיל והמוטיבציה הגחמנית של בני נוער, כבר מזמן היינו נוסעים בעגלת רוכלים ב"תחום המושב" ושרים "צ'יז'יק פיז'יק איפה היית".

ציטוט:
אך שוב , לאחר שיחה מאוד ארוכה עם הוריי , החלטנו פה אחד שאני לא אהיה קרבי אך אני כן אהיה סוג של תומך לחימה אם כך אפשר לקרוא לזה.

אביך הוא הרמטכ"ל ואמך היא ראש אכ"א? מה זה "החלטנו"? נא לשנות את הניסוח ל"נדמה לנו".

ציטוט:
בכל אופן , יש לי עוד שבוע פחות יום לשלוח את המנילה שלי .
הוריי ואני ישבנו והחלטנו ש3 האופציות אותן נרשום הן : תותחנים , לוחם נ"מ ולוחם חילוץ והצלה.

קח בחשבון שהחמודה מלשכת גיוס ישבה עם החברות שלה ואולי גם החליטה כמה דברים.

ציטוט:
מה שאני מעוניין שתעזרו לי בו הוא הסדר של הדברים.

אני כן רוצה קרבי אך לא מאוד קרבי.
אין לי בעיה עם נשק.
אבל ללכת לסיורי חי"ר על הגבול או מאחורי הגבול לוודא שאין משהו , זה מפחיד אותי קצת.

בימינו "משהו" יש גם באוטובוס או נופל מהשמיים. התקדמנו קצת מאז ימי הקליפ שצירפתי כאן, וגם החבר'ה הרעים עם השפם התקדמו והשתכללו. היה בחור בתיכון שלי שנורא לא רצה להיות בקרבי, ועשה המון בעיות עד ששיבצו אותו באיזה בסיס פתוח שכלל חניה של משאיות אותן הוא היה צריך להניע כל בוקר כדי למלא את המצברים. ההורים שלו היו שמחים ורגועים, עד שיום אחד הגיעו מקצין העיר וסיפרו להם שהוא הניע את אחת המשאיות כשהוא נתלה עליה מבחוץ במקום לשבת בקבינה, הבלמים שלה השתחררו והיא דרסה אותו.

אין דבר כזה "לא מאוד קרבי". במלחמת יוה"כ חיילי יחידות משטרה צבאית אוגדתיות שעשו טירונות לא קרבית וחשבו שכל מה שמצפה להם זה לכוון את כלי הרכב של האוגדה, מצאו את עצמם נלחמים בתור חי"רניקים בסיני.

ציטוט:
לאחר הסתכלות באינטרנט , גיליתי את יחידת "מיתר" (בתה של "מורן") שנמצאת בתותחנים.
נדלקתי עליה בטירוף !!!

אני מניח שמצאת את מה שכולם מצאו באינטרנט - משהו משנות התשעים באנגלית, שמספר את מה שכולנו שמענו ומי שבאמת ראה לא יאשר לעולם. אגב - מדובר ביחידה דווקא מאוד קרבית, שבימים כתיקונם עוסקת גם בפעילות רגלית בכל מיני מקומות בגבול ובודקת אם חש משהו.

ציטוט:
כמו כן גם ראיתי בתותחנים את האיכון והמטאורולוג ובעיקר את הרוכב שמיים.
זה גם הגניב אותי לאללה !!

אכן, חת"ם מפעיל מערכות טכנולוגיות רבות. כמו כל מערכת טכנולוגית בצבא, צריך גם לנקות אותן וחלקן מגיעות על נגמ"ש שנוטה להתקע בבוץ. מהיכרותי עם הצהרות היגנבות עתירות סימני קריאה מכל מיני דברים, זה בהרבה מקרים נגמר בשברון-לב (כשמגלים שאתה צריך לרדת לבוץ ולחבר כבלי גרירה לנגמ"ש) בנפקדויות ובשירות מפואר באפסנאות.

ציטוט:
על התותחנים משום מה שמתי עין .
אולי משום שזה מסווג וזה די מדליק אותי =]

בגלל זה זה מסווג. שים לב אבל שחלק הארי של מתגייסי התותחנים מתגלגלים למערך הקני, שנוטה להדליק פחות ולכן מחביאים אותו מאחורי הדברים המגניבים. ועל זה אמרו חכמי חזל"ש: "תותחנים: תחכום ועוצמה. מושכים אותך בתחכום, מ***נים אותך בעוצמה".

ציטוט:
אבל אני רוצה לשאול אתכם באמת ...
מה לפי דעתכם יותר יתאים לי מכולם?
אני אומר שוב,
אני לא ממש רוצה קרבי ,
אני לא מעוניין וזה באופן נחרץ (!!!) להיות בקו האש במידה ותיהיה מלחמה.

אם זו הגישה, אז אני יכול כבר לנבא את המילים של מפקדך בסיום טירונות תותחנים:
החייל שובץ כאפסנאי. איחלתי לחייל בהצלחה.

ציטוט:
גם לא 40-50 קילומטר מקו האש.

אל תדאג, הטווח היעיל של תותחים ורקטות הרבה יותר קצר. החלף את המרחק ל20 ק"מ בערך. חוץ מזה, במלחמת לבנון השנייה התברר ש"בקו האש" כולל גם את חדרה, וגם את החיילים הלא ממש קרביים בהר מירון.

ציטוט:
אני רוצה להיות פחות פעיל בשעת מלחמה.

תתפלא כמה יחידות חי"ר קרביות לגמרי מצאו את עצמן במלחמה האחרונה דווקא בגזרה שבסוף לא קרה בה כלום, בעוד שחיילים שבכלל לא חשבו שהם קרביים גילו שהם צריכים לרוץ עם קסדה ושכפ"ץ למרחב המוגן בזמן שצנח לו זילזאל.

ציטוט:
לפי דעתכם רוכב שמיים יתאים לי יותר מהאחרים?

אם מה שראיתי בחדשות שהציג חייל באפוד קרב מלא מזדחל לו חרישית בצד הלא נכון של גדר הגבול עם עזה כשמזל"ט תלוי על ישבנו מייצג משהו, כנראה שלא. לא נורא, מדובר ביחידה קטנה עם ביקוש גבוה ומיונים שאת חלקם תופסים נפלי טיס. זה שאתה רוצה להגיע לשם רק כי זה מלהיב לא מבטיח לך כלום.

ציטוט:
מעבר להכל מה שאני מבקש מכם הוא מידע.
מידע שאולי עדיין אין לי.
מידע לגבי שעות מלחמה (=מה עושים כשיש מלחמה , על כל אחת מהחיילות)

כשיש מלחמה, כל מי שמוגדר כלוחם עוסק בפעילות מבצעית, או מחליף בשמירות מישהו שעוסק בפעילות מבצעית. זה קורה בהיקף כזה עד שמביאים אותי מהאזרחות כדי שאני אחליף בפעילות מבצעית מישהו שעושה פעילות מבצעית במקום אחר. כמובן שיש מי שהפעילות המבצעית שלו היא לעמוד באיזה מחסום, לירות גז מדמיע בבלעין או לשבת ברמת הגולן ולחכות לסורים שבסוף לא באו, או לתפוס מבריחי סמים בגבול עם מצרים ולגלות שהם בכלל מחבלים שהביאו איתם את הקולקציה החדשה של מטעני חבלה לחורף 2009/10

ציטוט:
מידע לגבי רמת הקרביות שיש בחייל.

תכין סנדביץ' ובקבוק שתייה כדי שתוכל להחזיק מעמד עד הצהרים, תפנה יום חופש ותעשה סקר - לך לתחנה המרכזית הקרובה למקום מגוריך, תעבור בין חיילים שנראים קרביים לפי צבע הכומתה, הסיכות וכמות המכשירים האופטיים שמחוברים להם לנשק, ותבקש מהם להראות לך את תלוש המשכורת שלהם. אם הם באמת קרביים, לכולם יהיה רשום שם "רמת פעילות: א' פלוס" וזו התשובה לשאלתך.

ציטוט:
אני ככ אודה לכם אם תעשו זאת בשבילי !!!
אין לכם מושג כמה !

אייעץ לך את עצתו של דובר צה"ל נחמן שי ממלחמת המפרץ, בה השתתפתי כנער קטן בחדר האטום (תליתי על הקיר מפה של המזה"ת שנשארה לי משיעור גיאוגרפיה וסימנתי עליה דברים, והייתי בטוח שאני נורא קרבי ככה): להירגע ולשתות מים.

ישן 15-02-2010, 10:46
  Inigo Inigo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "איזה כיף שככה מזלזלים בי..."

אולי הדברים של עבדול אלהזרד נכתבו בצורה שעלולה להראות כפוגענית לנער מלא מוטיבציה לקראת גיוס,
אבל זה בעיקר בגלל שעבדול כתב את האמת, והאמת לא בהכרח מעלה מוטיבציה.
אין ספק שימלא אותך בהרבה יותר מוטיבציה לראות תמונות של הפעילויות הכי מגניבות, עם הטקסטים המפוצצים של "דובר צה"ל"
וראיונות עם סגני אלופים שנוקבים רק באות הראשונה של שמם. עם זאת, מההודעה שלך משתמע שאתה מעוניין לשמוע דווקא את
האמת כולה, ולא רק את החד צדדיות של פרסומים של כזו יחידה או אחרת (שמן הסתם אותן יחידות בעלות אינטרסים ומעוניינות למשוך אליהם כמה שיותר מתגייסים).

מתבקשת השאלה - חיפשת "רעל" או חיפשת תשובות אמיתיות?

כי אם מה שחיפשת זה "מידע" - ונעזוב לרגע את משחק ההיעלבויות - הייתי מציע לך להתייחס למידע שנכתב ע"י עבדול,
ולשאול על מה שאתה לא מבין.
ישן 15-02-2010, 11:11
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
אביתר היקר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "איזה כיף שככה מזלזלים בי..."

צר לי שאתה חש פגוע מתגובותיהם של עבדול אלהזרד ו-YHS.
יכול להיות (שוב, יכול להיות) שסגנון הכתיבה שלהם היה מעט בוטה, אך יחד עם זאת, ויעידו על כך ותיקי הפורום, הן עבדול והן YHS שייכים לסוג הגולשים שלתגובותיהם יש אחיזה במציאות, דייהנו לא כותבים שטויות.
זוהי האמת, ואתה יכול לבחור אם לקבל אותה או לא.
אם תבחר לקבל אותה, ותבין שיש עוד הרבה דברים שאתה צריך לראות, להכיר ולהבין, עשינו את העבודה שלנו.
אם תבחר שלא לקבל את דבריו של עבדול, נכונות לך לא מעט אכזבות בעתיד.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 15-02-2010 בשעה 11:32.
ישן 15-02-2010, 11:24

אם אתה מחפש כבוד, תצטרף למשפחת פשע או לכנסייה הקתולית.

אם אתה מחפש אהבה, תלבש טייטס ורוד ותסתובב בגן העצמאות.

אם אתה רוצה רעל, שחה בירקון.

אבל אם אתה רוצה לשמוע את האמת, בוא לפורום.

בניגוד ל"רב" אמנון יצחק (שבמדינה מתוקנת הדבר התנכ"י היחיד שהוא היה מתקרב אליו הוא כלוב הקופים בגן החיות התנכ"י - הם צורחים שטויות ומכוסי פרווה כמוהו) אני לא משקר לך ולא מערבב אותך בסיפורי אגדות.

"מוטיבציה" מהסוג המתאפיין במורעלות ובהתלהבות היא משהו שהצבא לא סופר בשיט. היא חסרת משמעות, שברירית, ונגמרת אחרי שמונה חודשים בממוצע. ארכיון הפורום מלא בסיפוריהם העצובים של נערים שהתגייסו עם המון התלהבות, ואחרי שגילו שהחיים וצה"ל זה לא סרט רעל ביוטיוב פשוט התרסקו. וזה עוד לפני שמוסיפים אליהם את המידע שצוברים פשוט מעצם זה שמסיימים שירות סדיר, עושים מילואים במשך כעשור, ומקבלים קבוצת מדגם מספיק גדולה כדי להסיק ממנה מסקנות.

כרגע, התפיסה שלך בנוגע לצבא והציפיות שלך ממנו מאוד נאיביים ולא מבוססים. תוסיף לזה את העובדה שבגיל 17 האישיות ממש לא מגובשת עקב היעדר חשיפה מספקת לחיים האמיתיים, ותקבל מתכון לצרות צרורות.

והאמת היא הרבה פחות ססגונית ממה שיוטיוב מראה. לצבא לא אכפת במיוחד מהמוטיבציה שיש או אין לך, והוא יגייס אותך גם אם לא תרצה. לצבא אכפת רק להכשיר אותך במידה בה תהיה מקצועי מספיק כדי לעשות את התפקיד שלך גם אם באותו רגע אתה בדיכאון או מת לישון או שגילית שהאוכל ממש מגעיל וגם חטפת צעקות ויורים עליך.

ובנוגע לצפייה בהבלי הרב אמנון יצחק, דע רק זאת: האיש שקרן. יותר שקרן אפילו מזמיר כהן. הוא ממציא שקרים אנטי-ציוניים על הרצל ובן-גוריון, מזבל זיבולי שכל על המדע בו אין לו מושג ירוק, והמטרה היחידה שלו בחיים זה להתענג על העוצמה שבהשחתת אנשים כמוך, וגביית כסף מפתאים שבאים לערבי ההסתה שלו. אם אתה כבר רוצה לשמוע דברי חוכמה ביוטיוב, תנסה את ג'ורג' קרלין:

ישן 15-02-2010, 12:27

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "אני ככ צריך את העזרה שלכם!"

אני לא באתי בגישה של לחפש כבוד , אהבה או כל דבר אחר.

אני באתי הנה כי די הרבה חברים שלי המליצו לי עליו .
כי שמעתי על האתר הזה ועל הפורום הזה שאני אוכל למצוא כאן מידע ובנוסף אנשים חמים שיעזרו לי בכל מה שאצטרך.

אני סיפרתי לכם את הסיפור שלי כמעט במלואו ע"מ שתוכלו אתם לגבש לי דעה לגבי התפקיד שאני רוצה להיות בצבא.

כי אני עדיין לא הצלחתי לגבש דעה.

לא סיפרתי לכם את הסיפור שלי כדי שתחשבו שאבא שלי הוא הרמטכ"ל ואמא שלי היא ראש אכ"א.

בנוסף,
אני חושב שמן הראוי לדבר אל בן אדם בגובה העיניים.
זה מה שקווויתי למצוא כאן.
שיחה בגובה העיניים.
זו הסיבה שכתבתי בתחילת "הסיפור שלי" שאני מקווה שאין כאן ילדים מעצבנים.

רציתי להיות כמן אחד מכם אם כך אפשר לקרוא לזה
ולא כילד בן ה17 שלא מבין כלום מהחיים שלו ובאים כביכול לעורר אותי.

ביקשתי שיחה בגובה העיניים,
באתי לספר את הסיפור שלי לאנשים בוגרים שיוכלו לעזור לי..
כנראה שטעיתי.
כי גובה העיניים זה הדבר האחרון שאפשר להגיד על התגובות שראיתי כאן.
וציניות על ההורים שלי ועליי , לא מתאים לי לקבל.

שיהיה לכם יום טוב.
ישן 15-02-2010, 13:33
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "..."

אלי התכוונת?
מה אתה רוצה ממני?

זה נראה לך סביר לבוא לפורום פתוח, מלא באנשים בוגרים יש לציין, ולבקש מהם שיחליטו בישבילך איפה כדאי שתשרת בצהל, ואתה תאמץ את זה בתור דעה?

בוא ננסה, פרופיל 82? לך לצנחנים. לא יקחו אותך תבקש נח"ל. אם יש לך סעיף שמונע ממך חי"ר, לך לשריון.
it will grow on you.

אני חושב ששם תוכל לתרום תרומה משמעותית, ולזכות בחוויות חינוכיות שילוו אותך למשך שארית חייך. חוץ מזה האתגרים יחשלו אותך, ויכינו אותך להתמודדות עם החיים האמיתיים, ואולי יפתחו אצלך חשיבה עצמאית.

עוד דעות שאתה יכול לאמץ :
1) חשיבה עצמאית זה חשוב. (כולל לגבי ההורים שלך, שלא הם הולכים לשרת בצבא 3 שנים)
2) הרב אמנון יצחק הוא ליצן, שמגבב גיבובי סרק בסרטוני יוטיוב, שמיועדים בעיקר לרפי שכל וקלי השפעה.
ישן 15-02-2010, 12:38
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
להיעלב
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "אני לא באתי בגישה של לחפש..."

זה מותרות שאתה יכול להרשות לעצמך. עכשיו. בצבא רצוי לוותר על "היעלבות".
מעבר לכך, במקום להתקוממם ולהתנגח, אולי כדאי שתיקח לעצמך זמן ותקרא את מה שכתב עבדול טוב טוב. מילה במילה - ותחשוב על כל משפט. יתכן שהוא לא הצליח להעביר נכון את המסר, ויתכן גם שאתה בכלל לא בכיוון והתייחסת למילה (מעליבה?) זו או אחרת במקום לעצם הענין. הוא ענה לך בפרוט יפה שאני מכבד מאד.

חשוב רק על האפשרות שכמו שאתה מתאר, חיית שנים "בחשיכה" ופתאום הרב אמנון הדליק לך את הפנס - אולי יש פנס יותר גדול ויותר מדויק מזה של הרב ואולי יום אחד תגלה הארה אחרת. כן. יש עוד דברים בעולם, שאולי לא ראית.
צדקו החברים שלך. זה פורום טוב. יש לך מה ללמוד. אל תפסול כל כך מהר. אולי לא גילית הכל. אולי רק לרב אמנון יש תשובות (מוחלטות) לכל דבר ואולי אין לך סבלנות. אין כאן "ילדים מעצבנים", אבל יש מבוגרים שנוטים להגיד את האמת ולא את מה שאתה רוצה לשמוע.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 15-02-2010 בשעה 12:40.
ישן 15-02-2010, 12:42

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "אני לא באתי בגישה של לחפש..."

והרי שתי תובנות לחיים:

1) החיים לא הוגנים. מצד שני, האופציה האלטרנטיבית הרבה יותר גרועה.

2) אף פעם אל תבקש מאנשים לקבוע עבורך מה דעתך. תבקש מהם מידע, תצליב אותו עם מידע אחר, ותחליט לבד. מי שנותן לאנשים אחרים להחליט בשבילו בדרך כלל מאבד את הארנק בתור התחלה, ואח"כ מתעורר מטושטש ממשהו בתוך פח זבל בדרום העיר כשהוא לבוש בגרביונים ומסיכה של זורו.

יכולת לקבל תשובות של פדופילים (בוא שב על הברכיים של הדוד מלש"ב חמוד...) או תגובות של קריאות רעל חסרות בסיס (אני בן 12 ואני הולך לחיל הטילים האטומים! מוות לכולם! תחי מדינת ישראל ויחי הקדוש-חרוך-הוא משמיד העמלקים!) ובמקום זה קיבלת את מה שבאמת רצית - תגובות בגובה העיניים שמסבירות לך איך כמה דברים עובדים באמת.

אבל כנראה שכמו בנוגע לציפיות הקצת לא ריאליסטיות ("החלטנו", "הגניב אותי") שבנית על הצבא, גם כאן אתה מגלה שהאמת משוננת ולא נעימה במיוחד. אז אתה יכול להקשיב לאנשים שמדברים על סמך מה שהם ראו ועשו, ולשאול שאלות ספיצפיות, או להסתמך על מקום שבו באמת יש איזה איש נחמד עם מכנסיים מהירים שמחלק ממתקים.

ישן 15-02-2010, 17:31

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Israeli Mosad שמתחילה ב "הגד נא לי, כותב המגדיר עצמו..."

א) גם אלו המכונים "משתמטים" משוחררים לפי חוק. זה שהחוק מאפשר משהו לא אומר שהוא ראוי או הוגן.

ב) אין שום קשר בין דעות פוליטיות להתחמקות מגיוס. אם סקרים מציירים מגמה כלשהי, אזי מסתבר שאחוזי הנוער הלא-מתגייס גבוהים-משהו באזורים בהם בני נוער מביעים עמדות ימניות דווקא, מספיק כדי לרמז על כך שיש מספיק צעירים שנורא בעד נצחון צור ישראל ובועלו, אבל שמישהו אחר יעשה את זה.

ובנוגע לאלוהיך - יש לי חוסר סימפטיה מסויים לאנשים בלתי נראים שמאיימים לרצוח יהודים רק בגלל שיהודים אחרים אכלו איזה חזרזיר. על הרבה פחות מזה ישראל ירתה טילים על השיח' יאסין.

ישן 16-02-2010, 13:12
  משתמש זכר Israeli Mosad Israeli Mosad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "א) גם אלו המכונים "משתמטים"..."

" אין שום קשר בין דעות פוליטיות להתחמקות מגיוס. אם סקרים מציירים מגמה כלשהי, אזי מסתבר שאחוזי הנוער הלא-מתגייס גבוהים-משהו באזורים בהם בני נוער מביעים עמדות ימניות דווקא, מספיק כדי לרמז על כך שיש מספיק צעירים שנורא בעד נצחון צור ישראל ובועלו, אבל שמישהו אחר יעשה את זה"

אשמח אם תוכיח אמירה זו, עד שתוכיח, דווקא כשאני וכיתתי נסענו ל"יום חיילות" בבסיס תל השומר ושאלו אותנו כמה מאיתנו נרצה להיות לוחמים - כולנו הרמנו את ידינו - אני לומד בביה"ס דתי בירושלים (כיתתי כן מייצגת מגזר מסוים מכיוון שרוב בתי הספר הדתיים הציונים הם כבית ספרנו)ורוב ילדי כיתתי הינם בעלי דיעות ימניות, אותו מדריך ששאל אותנו היה מופתע לגמרי, הוא טען שכאשר שאל את אותה שאלה בבתי ספר רבים מהמרכז - חילוניים, הרימו את ידם שניים או שלושה מילדי הכיתה.

ואני חייב לציין שאין הרמנו את ידינו ללא ביסוס, אני עד שכבר הרבה מילדי כיתתי עברו גיבושים של מטכ"ל,שייטת וטיס וגם מי שעוד לא עבר מיונים קדם צבאיים משוכנע שישרת 3 שנים בתור לוחם.

ועוד עובדה שסותרת את דבריך(הייתה לנו שיחה עם מפקד בה"ד 1), אחוז הקצינים הדתיים הציונים והלוחמים הדתיים ביחידות המובחרות ובגדודים גדול מאחוז הדתיים בחברה הישראלית , משמע שהדתיים הציונים כככל משתמשים ביכולות שלהם לתרום לצבא יותר מהחילוניים.

"ובנוגע לאלוהיך - יש לי חוסר סימפטיה מסויים לאנשים בלתי נראים שמאיימים לרצוח יהודים רק בגלל שיהודים אחרים אכלו איזה חזרזיר"

משפט זה בכלל לא דורש התייחסות כי הרי הוא מדבר על מיעוט קטן בתוך העדה בחרדית, אל תסתכל על האנשים הקיצוניים האלו כאל האנשים במייצגים את אלוקיי .

עכשיו ברור שתוכל להגיב לתגובתי, הרי פיקח לא קטן אתה ותמצא דרך מוצא, אין אני בא להשמיץ את החילוניים חס וחלילה אני אוהב כל יהודי כאח (וגם דרוזים אשר תורמים למדינה - הרי הם גרים ומצווה עלינו לכבדם) הבעיה שלי היא שאנשים מחפשים כל הזמן את הרע , בכל מגזר , וזה מרתיח אותי כי רק כאשר אנחנו באמת מאוחדים אף אחד לא יכול לגבור עלינו, אין אתה יכול למנות דברים רבים שהדתיים תרמו למדינה? סבא של מי מאיתנו לחם באצ"ל לטובת הקמת המדינה?.אבות אבותי מי מאיתנו עלו לארץ הרבה הרבה לפני תנועת הציונות וגם במהלך העליות הציוניות?אנא ממך קח את תגובתי כתגובה חיובית לכל דבר.

ישן 16-02-2010, 13:42

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Israeli Mosad שמתחילה ב "אשמח אם תראה לי איפה השתחצנתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Israeli Mosad
אשמח אם תראה לי איפה השתחצנתי או התנהגתי ביוהרה?

ציינת ש"בבית הספר שלך כולם יתגייסו" תוך ביזוי וזילזול בהרבה מאוד אנשים כמוני שכבר התגייסו וגם הספיקו להשתחרר.

ציטוט:

אני ציינתי עובדות ותו לא.

ציינת השערות ושיחררת התפארויות בדברים שעוד לא קרו.

ציטוט:

ואם נדבר על שחצנות, מי מאיתנו (עבדול ואנוכי) מזלזלים באל של השני? או במגזר? באמת חוצפה מצידך!

לשמחתי, כחילוני אין לי באמת "מגזר" שאני צריך ליישר איתו קו.

כמו כן, אתה מוזמן לזלזל באלוהי, מפלצת הספגטי המעופפת, כמה שבא לך.

ישן 16-02-2010, 13:39

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Israeli Mosad שמתחילה ב "" אין שום קשר בין דעות..."

זה שבבית הספר שלך כולם הצביעו ואמרו שהם רוצים להתגייס, לא אומר שכולם יטרחו לעמוד בסטטיסטיקה הזו בעתיד. על "אל יתהלל חוגר כמפתח" שמעת?

בבתי הספר של צפון תל אביב הסטטיסטיקות של המגוייסים הן בסביבות 90% (חפש בפורום "צבא וביטחון, זה שם בארכיון), אגב.

וזה שכל מיני אנשים שפגשתם ליטפו לכם את האגו, זו לא "עובדה" - המח"ט של החטיבה בה הייתי בסדיר אמר פעם בכנס של הגדוד שלי ש"זה הגדוד הכי טוב בחטיבה" אבל חברים מגדוד מקביל אמרו שגם להם הוא אמר את זה, וגם כשהלכתי פעם לקנות חליפה המוכר שפך עלי תשבחות כאילו אני מינימום נראה כמו דוגמן בחליפה שלו. מעניין, האם זה בגלל שהוא רצה למכור לי אותה?

בנוגע לכמה שדתיים עושים בצבא יותר מכל אחד אחר, יש לנו כאן בדרך כלל תערובת של שקרים, גוזמאות, וביזוי כבוד המתים. אחד השקרים הקבועים הוא למשל זה שטוען ש"רוב מסיימים בה"ד 1 הם דתיים" בעוד שהסטטיסטיקה האמיתית מדברת על הרבה פחות - למשל 18.4%:
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/907/556.html

ישן 16-02-2010, 16:19

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "זה שבבית הספר שלך כולם הצביעו..."

ציטוט:
זה שבבית הספר שלך כולם הצביעו ואמרו שהם רוצים להתגייס, לא אומר שכולם יטרחו לעמוד בסטטיסטיקה הזו בעתיד. על "אל יתהלל חוגר כמפתח" שמעת?

ציטוט:
ציינת ש"בבית הספר שלך כולם יתגייסו" תוך ביזוי וזילזול בהרבה מאוד אנשים כמוני שכבר התגייסו וגם הספיקו להשתחרר.

אני ביזתי אנשים שהתגייסו? מתי? באמת שאתה מעוות את המציאות. נכון אין אני יכול להתפאר בכיתתי, אך בכיתות מעליי? ש100 אחוזים מהם התגייסו ורובם לקרבי , אני מכיר המון חילונים בגילי, המון (הייתי פעם אמרגן מסיבות לדאבוני) וראש מעניינם של חלק רב מהם כרגע הוא איך להוציא את התנאים הכי טובים בצבא - יומיות, אישורי עבודה וחלקם מוציאים פטורים ללא סיבה מוצדקת בכדי לא לשרת כלל, האמת שבעבר רוב החילונים כן היו משרתים ולא נפלו ממסירות הנפש של הדתיים (יש גם כאלו היום רבים אך לא כמו בעבר) אך היום כאשר אנו נסחפים אחר תרבות המערב אט אט נחלשת האש הציונית בקרב החילונים - שוב אומר שיש רבים שכן תורמים וממלאים את חלקם אך לצערי יש גם את אלו שמחפשים אך ורק את טובתם האישית- אני מבזה ומזלזל ,כדברך, דווקא באילו שלא התגיסו או שפועלים לכך שלא יתגיסו.

ציטוט:
בנוגע לכמה שדתיים עושים בצבא יותר מכל אחד אחר, יש לנו כאן בדרך כלל תערובת של שקרים, גוזמאות, וביזוי כבוד המתים. אחד השקרים הקבועים הוא למשל זה שטוען ש"רוב מסיימים בה"ד 1 הם דתיים" בעוד שהסטטיסטיקה האמיתית מדברת על הרבה פחות - למשל 18.4%:

לא יודע אם שמת לב אך הבאת דוגמא של קק"צ בודד, לא מצאתי סטטיסטיקות על קק"צים אחרים, אשמח אם תראה לי עוד. ושוב אחזור על דברי -כנראה אינך קורא נכון, אחוז הקצינים הדתיים הלאומיים בצה"ל גדול מאחוז הדתיים הלאומיים באוכלוסיה לא ראיתי פה שום רוב. ואת זה עדין לא פסלת בדוגמתך.

ואם כבר אתה מביא דוגמאות בודדות, ידוע לי במאה אחוזים(בן דוד שלי ששירת בשייטת עבר כקצין לדובדבן) שצוות בדובדבן מונה כ70 %( 14 מתוך 20 )דתיים לאומיים, זה אומר שבכל היחידות המובחרות יש 70 אחוז דתיים? לא.

ציטוט:

בבתי הספר של צפון תל אביב הסטטיסטיקות של המגוייסים הן בסביבות 90% (חפש בפורום "צבא וביטחון, זה שם בארכיון), אגב

זה שהם מתגייסים זה לא אומר שהם אינם משקרים לרופאים ולקב"נים על מנת להוציא פטורים , שוב אני מדגיש, כי למזלנו לא כולם כאלו בקרב החילונים ואולי גם לא רובם. אך מה שכן נכון הוא שמבחינה יחסית לדתיים יש יותר מוטיבציה לשירות צבאי. והיא באה לידי ביטוי בשטח.

ציטוט:

לשמחתי, כחילוני אין לי באמת "מגזר" שאני צריך ליישר איתו קו.

כמו כן, אתה מוזמן לזלזל באלוהי, מפלצת הספגטי המעופפת, כמה שבא לך.

והנה אתה מצהיר כי אין לך כבוד לדברים שחשובים לאנשים אחרים ושהם מעבר לאני העצמי שלך. אם זוהי דרכך..

ישן 16-02-2010, 16:53

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Israeli Mosad שמתחילה ב "[QUOTE]זה שבבית הספר שלך כולם..."

א) אשרי האיש שיש לו מגזר, ככה הוא יכול להשוויץ בדברים שאנשים אחרים עשו כאילו הוא עשה אותם.

ב) הסטטיסטיקות של קורסי הקצינים די אחידות עד כמה שראיתי עד כה - בסביבות 20%, פלוס מינוס, של אנשים שמגדירים את עצמם דתיים שבתוך זה בטח יש גם דתיים לא-מגזריים. פעם אחת בתולדות בה"ד 1 היה (כנראה, אולי גם זה בלוף שנופח) מחזור שכלל הרבה מאוד בוגרי מכינות שהקפיצו את זה ל40%.

ג) ביחידת המילואים שלי קלטנו לפני אי אלו שנים צוות שלם מדובדבן. חוץ מהמפק"צ שהגיע איתם (לא המקורי שהיה להם אלא אחד אחר שהשתחרר איתם) שהיה מכיניסט מעלי, אף אחד מהם לא היה קרוב להיות דתי. מה זה אומר? שלא בונים מדגם מצוות אחד.

ד) אם יחסית לדתיים יש מוטיבציה יותר גבוהה, למה בכל מחזור גיוס יש לנו (לפני נתונים שפורסמו בעיתונות) בסביבות 2000 דתיים שמתגייסים בקומבינה לשירות מקוצר, בו השהייה שלהם בפלוגה מבצעית מסתמת בשורה התחתונה בכחצי שנה? הנה מתמטיקה פשוטה: 18 חודשים זה פחות מ36 חודשים, חצי שנה זה פחות משנתיים. מי שעושה פחות זמן, פשוט עושה פחות, אז למה לקרוא לזה יותר?

ה) לא ביזית? אני מצטט: "האמת שבעבר רוב החילונים כן היו משרתים ולא נפלו ממסירות הנפש של הדתיים (יש גם כאלו היום רבים אך לא כמו בעבר) אך היום כאשר אנו נסחפים אחר תרבות המערב אט אט נחלשת האש הציונית בקרב החילונים" תעבור בתור התחלה על רשימת דפי ה"יזכור" של מלחמת לבנון השנייה. יש שם בסביבות מאה שמות של אנשים מהסוג שירקת עליו כרגע. לא בדקתי את עוצמת האש הציונית שלהם, אבל מסתבר שבשביל סתם אש שנפתחה עליהם הם היו מספיק טובים. אם אתה רוצה לדעת למה בני נוער דתיים לפני גיוס שמתרברבים ב"תרומתם" לצבא הם מעוררי סלידה כל כך, תתחיל מהגישה הזו. אבל ככתוב במשלי השיח' סולימן "אם הגמל היה רואה את הדבשת שלו, הוא היה נופל ושובר את המפרקת שלו".

נערך לאחרונה ע"י עבדול אלהזרד בתאריך 16-02-2010 בשעה 17:05.
ישן 16-02-2010, 17:31

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "א) אשרי האיש שיש לו מגזר, ככה..."

ציטוט:
א) אשרי האיש שיש לו מגזר, ככה הוא יכול להשוויץ בדברים שאנשים אחרים עשו כאילו הוא עשה אותם.

אני בעצמי עברתי גיבוש ליחידה מסוימת שלא כדאי לפרט עליה כאן, וחוץ מזה אני לא התחלתי לכתוב בכדי להשוויץ עד כמה המגזר שלי תורם, אלא בכדי להדוף את ההשמצות השקריות שלך.

ציטוט:
ב) הסטטיסטיקות של קורסי הקצינים די אחידות עד כמה שראיתי עד כה - בסביבות 20%, פלוס מינוס, של אנשים שמגדירים את עצמם דתיים שבתוך זה בטח יש גם דתיים לא-מגזריים. פעם אחת בתולדות בה"ד 1 היה (כנראה, אולי גם זה בלוף שנופח) מחזור שכלל הרבה מאוד בוגרי מכינות שהקפיצו את זה ל40%.

אותם דתיים הם אכן מהגזר המדובר ,הם משרתים בצבא - לאומיים ,הם מגדירים עצמם כדתיים - דתיים ,מה יצא? - דתיים לאומיים(לא כל הדתיים הלאומיים הינם מתנחלים) משמע שכ20% מבוגרי קק"צ הינם דתיים לאומיים, שזהו אחוז גדול יותר (במעט) מאחוז הדתיים הלאומיים באוכלוסיה

ובהקשר לאותם בוגרי מכינות, בימים אלו עולה מספר הדתיים הלאומיים שהולכים למכינות קדם צבאיות אשר מוציאות מאות נערים אשר תורמים ברמות גבוהות מאוד בצבא, ואם כך אין לך מה להתווכח. העובדות הן שמהמכינה שאני הולך אליה, לא חשוב שמה, יוצאים 70% מהתלמידים ליחידות מובחרות בצבא.

ציטוט:

ביחידת המילואים שלי קלטנו לפני אי אלו שנים צוות שלם מדובדבן. חוץ מהמפק"צ שהגיע איתם (לא המקורי שהיה להם אלא אחד אחר שהשתחרר איתם) שהיה מכיניסט מעלי, אף אחד מהם לא היה קרוב להיות דתי. מה זה אומר? שלא בונים מדגם מצוות אחד.

זה בדיוק מה שאני באתי להסביר בדוגמא שלי על הצוות הנ"ל

ציטוט:

אם יחסית לדתיים יש מוטיבציה יותר גבוהה, למה בכל מחזור גיוס יש לנו (לפני נתונים שפורסמו בעיתונות) בסביבות 2000 דתיים שמתגייסים בקומבינה לשירות מקוצר, בו השהייה שלהם בפלוגה מבצעית מסתמת בשורה התחתונה בכחצי שנה? הנה מתמטיקה פשוטה: 18 חודשים זה פחות מ36 חודשים, חצי שנה זה פחות משנתיים. מי שעושה פחות זמן, פשוט עושה פחות, אז למה לקרוא לזה יותר?

אני אישית נגד ההסדר של ישבות ההסדר שאתה מדבר עליהם, אך אומר מילה לטובתם, הם עושים ימי מילואים מלאים כנדרש בחוק, בניגוד לחלק מהחילוניים שמתחמקים מהשירות במילואים, ואל תשכח שיש להם את האופציה לחתום "תורתו אמנותו" ולא לשרת כלל, אך הם בכל זאת נותנים שנה וחצי לצבא, ותשים לב שיש הרבה יותר מ2000 חילוניים שמתחמקים משירות בכלל, או שמחפשים פטורים לא מוצדקים

ציטוט:

לא ביזית? אני מצטט: "האמת שבעבר רוב החילונים כן היו משרתים ולא נפלו ממסירות הנפש של הדתיים (יש גם כאלו היום רבים אך לא כמו בעבר) אך היום כאשר אנו נסחפים אחר תרבות המערב אט אט נחלשת האש הציונית בקרב החילונים" תעבור בתור התחלה על רשימת דפי ה"יזכור" של מלחמת לבנון השנייה. יש שם בסביבות מאה שמות של אנשים מהסוג שירקת עליו כרגע. לא בדקתי את עוצמת האש הציונית שלהם, אבל מסתבר שבשביל סתם אש שנפתחה עליהם הם היו מספיק טובים. אם אתה רוצה לדעת למה דתיים שמתרברבים ב"תרומתם" לצבא הם מעוררי סלידה כל כך, תתחיל מהגישה הזו. אבל ככתוב במשלי השיח' סולימן "אם הגמל היה רואה את הדבשת שלו, הוא היה נופל ושובר את המפרקת שלו".

אתה באמת לא רואה מה אתה קורא? זה מצחיק, אני הדגשתי
ציטוט:
שוב אני מדגיש, כי למזלנו לא כולם כאלו בקרב החילונים ואולי גם לא רובם
שאכן יש חילונים רבים שמוסרים נפשם והם גיבורי ישראל אותם חיילים שנפלו וגם אותם חיילים שלחמו ולא נפלו בכל מלחמות ישראל, אני רק טוען שמבחינת האחוזים אצל החילוניים יש אחוזי השתמטות גבוהים יותר מאצל הדתיים הלאומיים, תשאל את ראש הממשלה. או את ראש אכ"א נראה לי שגם הוא ידע.

ועוד עובדה שלצערי אתה לא מודע אליה, הסיבה העיקרית שאנו מתגייסים לצבא על מנת להגן על עמנו ועל ארצנו, נובעת מהתורה, הציווי של הקב"ה שעלינו לכבוש את הארץ ולגור בה הוא שמלמד אותנו להלחם עליה, אשאל אותך שאלה, מדוע הנך גר בארץ ישראל? כי טוב פה? בשוויץ יותר טוב, כי יפה פה? בדרום אמריקה יותר יפה,כי אתה אוהב לחוש בסכנה מפיגועים או פצצות אטום וכו? באירן יותר מסוכן לך.

אתה(וכל העם שפה) פה בגלל הציונות שבך, ומדוע יש לך ציונות? מהתורה. אפילו מייסדי הציונות שהיו כופרים והתרחקו מהדת כמה שיותר, אפילו הם גדלו בבית דתי. מאיפה צץ בהם הרעיון הציוני? מהבית. מדוע הם החליטו שארץ היהודים תהייה בא"י ולא באוגנדה? מהבית הדתי שלהם שממנו הם שאבו את הרעיונות הללו, התורה של אבותיהם התחלחלה בהם כאשר היו קטנים ולמדו את התורה, תשאל פסיכולוגים - הדברים שהילד גדל עליהם (חלקם מהציונים החילוניים למדו בבתי מדרש עד גיל נעורים) נשארים בו בתת מודע, וזו הסיבה שהם בחרו בא"י. ולכן אתה ,הורי והוריך שירתו בצבא.

נערך לאחרונה ע"י Israeli Mosad בתאריך 16-02-2010 בשעה 17:33.
ישן 15-02-2010, 13:10
  פלטיאל פלטיאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07

רגע רגע תרגע, "הם רוצים עושה בדיחה איתך"

תראה, כן יש כמה נק' תמוהות בהודעה הראשית שלך שאולי שווה *לתהות על קנקנן*....

העובדה שאתה בא מבית שמאלני....?
לא קשור בכלל, ממתי שמאלני זה בסוגריים "לא רוצה לעשות צבא"?
תבין שיש משהו שנורא מעורר סימני שאלה כשאתה בכלל חושב שזה רלוונטי לציין את זה.

אמנון יצחק עורר בך איזשהו רצון לשרת בצה"ל?
גם...קצת....בוא נגיד שבדרך כלל שומעים נערים מספרים שאיזה טיול בפולין עורר בהם את זה,
לא הרצאה של הרב קוקו.

עוד משהו שנורא חשוב לי שתבין:
" לאחר שיחה מאוד ארוכה עם הוריי , החלטנו פה אחד שאני לא אהיה קרבי אך אני כן אהיה סוג של תומך לחימה אם כך אפשר לקרוא לזה.
הוריי ואני ישבנו והחלטנו ש3 האופציות אותן נרשום הן : תותחנים , לוחם נ"מ ולוחם חילוץ והצלה."

נ"מ, תותחנים וחיל חילוץ הם ב-פ-י-ר-ו-ש לא תומכי לחימה נקודה.
וגם במקומות האלה אתה יכול למצוא את עצמך באיזה אבט"ש, נשלח ביחד עם כוח כלשהו לבדוק משהו...

נערך לאחרונה ע"י פלטיאל בתאריך 15-02-2010 בשעה 13:16.
ישן 15-02-2010, 13:41
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

אביתר שלום.
אני רואה שלא סיננת מבין העוקצנות של התגובות פה את המידע הבאמת מועיל שקיבלת.

הטרוניה הראשונה שאל אנשים כאן היא אזכור הדעה הפוליטית איתה גדלת. אין לה קשר להחלטה היכן לשרת, אלא אם תבהיר ותגיד שבית הוריך הוא מעוז של חד"ש ותמיד הייתם נגד גיוס באופן כללי.

בנוסף- ההרצאות של אמנון יצחק ממש לא אמורות לגרום לך לרצות להתגייס, היות והוא בעצמו אנטי ציוני. אם היית אומר שישבת בהרצאה של רב סרוג כלשהו אז מילא. בנוסף אציין שהשפעות זרות כאלו דינן להיעלם כפי שצצו, ולא משנה מי נתן את ההשפעה.

הלאה- פרופיל 82- ככל הנראה הצבא ייקח אותך לקרבי בגלל הנתונים. אתה לא רוצה קרבי? אתה יכול לנסות עתודה אקדמאית. תותחנים נ"מ ופלח"צ הם בהחלט שירות קרבי לכל דבר. קרבי זה לא רק החי"רניק או השריונר. אז דבריך מוטעים וענו לך עליהם.

עזוב את מה חשבת שאתה יודע על הצבא, אתה ככל הנראה לא יודע כלום. יחידת מיתר למשל, לפי פרסומים זרים, היא יחידה מובחרת וממש לא אחת ש"לא מגיעה לגבול". בנוסף, גם תותחנים, נ"מ ופלח"צ מבצעים קווים בשטחים. אז שוב הזינו לך מידע מוטעה.
רוכב שמיים למשל- אם מדובר למזל"ט לטווח קצר לשימוש הכוחות בטח, מאוד הגיוני שתצטרך להיות איתם בפנים. שוב- שכח מה שאתה חושב שאתה יודע. נתנו לך כאן תשובות נכונות, גם אם לא בהכרח באופן בו ציפית לקבל אותן.

אם היית בהכרה לפני 3.5 שנים אתה בטח זוכר שחצי מדינה היתה בקו האש, ואם אתה תושב שדרות אז 8 שנים, ואם אתה תל אביבי אז אולי אתה זוכר כשאנשים פחדו לעלות על אוטובוסים. כל העם צבא וכל העורף חזית, מכיר?

ואני אפילו לא נכנס לסטט' שמראות שיותר אנשים מתים בכביש מאשר בלוחמה, מה שאולי מצביע שלג'ובניקים יותר מסוכן כי הם נוהגים לבלות בבית יותר זמן... עזוב את זה.

יכול להיות שייקחו אותך לשריון או לחי"ר, אל תשכח את זה, יכול להיות שאתה תתבאס רצח ותרצה לעוף משם. ובכן, לא תמיד יתעקשו איתך ויכריחו אותך להישאר, אבל אתה תסיים את השירות כחימושניק שטוחן ממש כמו הלוחמים או עובד רס"ר בבסיס שכוח אל למשך 3 שנים. זה מה שאתה רוצה? אני לא חושב כך. אני גם חושב שבראייה לאחרו יש לא מעטים שמתחרטים על שעשו זאת. קבל בהבנה את המקום אליו ישלחו אותך, צה"ל משתדל להתחשב אבל לא מבטיח כלום. חרוק שיניים, כי זה באמת לא נורא כל כך.

ישן 15-02-2010, 15:03

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אביתר שלום. אני רואה שלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shruki
אביתר שלום.
אני רואה שלא סיננת מבין העוקצנות של התגובות פה את המידע הבאמת מועיל שקיבלת.

הטרוניה הראשונה שאל אנשים כאן היא אזכור הדעה הפוליטית איתה גדלת. אין לה קשר להחלטה היכן לשרת, אלא אם תבהיר ותגיד שבית הוריך הוא מעוז של חד"ש ותמיד הייתם נגד גיוס באופן כללי.

בנוסף- ההרצאות של אמנון יצחק ממש לא אמורות לגרום לך לרצות להתגייס, היות והוא בעצמו אנטי ציוני. אם היית אומר שישבת בהרצאה של רב סרוג כלשהו אז מילא. בנוסף אציין שהשפעות זרות כאלו דינן להיעלם כפי שצצו, ולא משנה מי נתן את ההשפעה.

הלאה- פרופיל 82- ככל הנראה הצבא ייקח אותך לקרבי בגלל הנתונים. אתה לא רוצה קרבי? אתה יכול לנסות עתודה אקדמאית. תותחנים נ"מ ופלח"צ הם בהחלט שירות קרבי לכל דבר. קרבי זה לא רק החי"רניק או השריונר. אז דבריך מוטעים וענו לך עליהם.

עזוב את מה חשבת שאתה יודע על הצבא, אתה ככל הנראה לא יודע כלום. יחידת מיתר למשל, לפי פרסומים זרים, היא יחידה מובחרת וממש לא אחת ש"לא מגיעה לגבול". בנוסף, גם תותחנים, נ"מ ופלח"צ מבצעים קווים בשטחים. אז שוב הזינו לך מידע מוטעה.
רוכב שמיים למשל- אם מדובר למזל"ט לטווח קצר לשימוש הכוחות בטח, מאוד הגיוני שתצטרך להיות איתם בפנים. שוב- שכח מה שאתה חושב שאתה יודע. נתנו לך כאן תשובות נכונות, גם אם לא בהכרח באופן בו ציפית לקבל אותן.

אם היית בהכרה לפני 3.5 שנים אתה בטח זוכר שחצי מדינה היתה בקו האש, ואם אתה תושב שדרות אז 8 שנים, ואם אתה תל אביבי אז אולי אתה זוכר כשאנשים פחדו לעלות על אוטובוסים. כל העם צבא וכל העורף חזית, מכיר?

ואני אפילו לא נכנס לסטט' שמראות שיותר אנשים מתים בכביש מאשר בלוחמה, מה שאולי מצביע שלג'ובניקים יותר מסוכן כי הם נוהגים לבלות בבית יותר זמן... עזוב את זה.

יכול להיות שייקחו אותך לשריון או לחי"ר, אל תשכח את זה, יכול להיות שאתה תתבאס רצח ותרצה לעוף משם. ובכן, לא תמיד יתעקשו איתך ויכריחו אותך להישאר, אבל אתה תסיים את השירות כחימושניק שטוחן ממש כמו הלוחמים או עובד רס"ר בבסיס שכוח אל למשך 3 שנים. זה מה שאתה רוצה? אני לא חושב כך. אני גם חושב שבראייה לאחרו יש לא מעטים שמתחרטים על שעשו זאת. קבל בהבנה את המקום אליו ישלחו אותך, צה"ל משתדל להתחשב אבל לא מבטיח כלום. חרוק שיניים, כי זה באמת לא נורא כל כך.

שלום לך.
הבנתי את מה שכתבת ואני מודה לך על תגובתך הכנה.
אני יודע שזה יהיה קצת חופר אבל..
הנה המנילה שקיבלתי , הנה האופציות ה"חמות" שקיבלתי ...
לאחר שאכתוב אותם , אכתוב למה כתבתי אותם.
-חיל התותחנים (תותחים/מנתץ/יחידת "מורן"/"רוכב שמיים"/מכ"מים)
-לוחם איסוף בחיל האיסוף הקרבי
-חיל השריון (כולל פלוגות סיור - פלס"ר)
-משמר הגבול (כולל ימ"ס)
-חיל הרגלים( חי"ר)
-חיל ההנסדה הקרבית (כולל היחידה לסילוק פצצות ,סיירת "יעל")
-לוחם במערך הנ"מ (נגד מטוסים)
-לוחם חילוץ והצלה
-מאבחן בטחוני

-----------
מה לדעתך הוא הכי פחות קרבי.
ואני יודע שאמרת שכל המנילה שלי היא קרבית אבל..
מה לדעתך הכי פחות?
שוב , אין לי בעיה עם נשק או כל דבר אחר.
אבל אני רק מפחד מסיורים שנמצאים בשטחים .
אני לא יודע איך להסביר את עצמי בצורה הטובה ביותר כדי שבאמת תבין .
האם יש סיכוי שאלך לתותחנים ובמידה ואבין שזה לא בשבילי , יעבירו אותי משם ?
האם בתותחנים , "רוכב שמיים" או מכ"מים - הם קרביים גם כן?
במה זה מתבטא במידה וכן?
באיזה חייל יש הכי פחות סיורים בשטח ? (ברוב המקרים...)
ישן 15-02-2010, 15:36
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
שמע בחור צעיר
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אביתר שלום. אני..."

חבל שאתה לא קורא בעיון את התשובות שענו לך.

אין בצה"ל שום מדד לרמת ה"קרביות". אין לזה ציונים. זה לא ששריון זה 79, תותחנים זה 73, גולני 87 וגבעתי 86. כל אחד ששירת בצה"ל בדרך כלל שרת ביחידה אחת ואין אפשרות להשוות בין ה"קרביות" של יחידה אחת לשניה. כמו שאמרו לך, גם משטרה צבאית מצאו את עצמם לוחמים במלחמת יום כיפור. גם בעופרת יצוקה היו "לוחמים" (המרכאות במכוון) ששמעו על המלחמה רק מהרדיו ובשלום הגליל II היו "ג'ובניקים" שמצאו את עצמם מטווחים.

ומעבר לכל - אם אתה חושב שתרשום במנילה על משהו 5 ועל משהו אחר 3 ותקבל בדיוק מה שאתה רוצה - אתה טועה. אתה עלול להגיע לנ.מ ובמלחמה הבאה, אם תהיה, כל ה"לוחמים" יילחמו ואת הנ.מ ישלחו לסייר בשטחים. עזוב, אתה מחפש דיוק מתמטי או אפילו סטטיסטי. אין דבר כזה. וזה עלול להיות אולי בעוד שנה, קצת אחרי שתסיים את הטירונות. מה? אתה פוחד למות או להיפצע? כולנו. גם אני וגם עבדול וגם אחרים כאן או שלא כאן. אבל מישהו צריך לשמור על הבית. אלו לא סתם מילים. מי אתה רוצה שישמור? הרבי?

(צה"ל הוא לא צבא כבקשתך. אם תלך לתותחנים - מרבית הסיכויים שתישאר שם. מה אתה חושב? שכל חודש תעבור למקום אחר עד שתגיד לצבא "ניחא"?)

תוריד קצת פרופיל (לא פרופיל רפואי). עבור על ההודעות הרלבנטיות מהחודשים האחרונים ותחכים מעט.

(אתה יודע למי יש הכי פחות סיורים בשטח? לטייסים בחיל האוויר).

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 15-02-2010 בשעה 15:43.
ישן 15-02-2010, 18:18

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי אביתר ב. שמתחילה ב "[QUOTE=shruki]אביתר שלום. אני..."

ציטוט:
-חיל התותחנים (תותחים/מנתץ/יחידת "מורן"/"רוכב שמיים"/מכ"מים)

קרבי, רמ"פ (רמת פעילות) א+ כולל פעילות בשטחים, בגבול לבנון והשתתפות במלחמות גדולות.

ציטוט:
-לוחם איסוף בחיל האיסוף הקרבי

קרבי, רמ"פ א+. אבל כאן יש נקודות שכדאי להכיר:
א) יש פלוגות שנמצאות רק בשטחים, וכאלה שרק בגבול הצפון. אף אחד לא יכול להבטיח לאן תגיע.
ב) לוחם איסוף אמור, בעיקרון, להטמע בשטח, לאסוף מידע ולהימנע מלחימה. זה לא עוזר לו כמובן אם חושפים את המחבוא שלו, אם יורים אש ארטילרית סביב ולפעמים המחבוא שלו נמצא בעומק שטח האויב. למעשה, לוחם איסוף בהרבה מקרים יהיה הרבה לפני הכוחות, עמוק בחזית.

ציטוט:
-חיל השריון (כולל פלוגות סיור - פלס"ר)

קרבי, רמ"פ א+ משתתפים בכל העימותים בערך מאז 1948. חיל מסתער.

ציטוט:
-משמר הגבול (כולל ימ"ס)

הרבה עבודת שיטור בשטחים, אבל לא רק - יש גם שיטור כפרי (מחפשים גנבים בקיבוצים) ותפקידים באזורי ספר (כמו תפיסת סוחרי סמים בגבול לבנון וכיו"ב)

ציטוט:
-חיל הרגלים( חי"ר)

קרבי, רמ"פ א+ משתתפים בכל העימותים בערך מאז 1948. חיל מסתער.

ציטוט:
-חיל ההנסדה הקרבית (כולל היחידה לסילוק פצצות ,סיירת "יעל")

קרבי, רמ"פ א+. פעילות מבצעית מכל הסוגים והמינים + התעסקות בחומרי נפץ שונים ומשונים, טרקטורים וכו'. נחש מי הולך לפני הכוחות ומסלק שדות מוקשים או מפלס דרכים?

ציטוט:
-לוחם במערך הנ"מ (נגד מטוסים)

בחלק מהמערכים יש פעילות רגלית בשטחים, האחרים מטווחים ע"י רקטות מפעם לפעם. קרבי, רמ"פ א+.

ציטוט:
-לוחם חילוץ והצלה

מבצעים פעילות בט"ש בשטחים כשלא מחלצים אנשים מבתים שקרסו. נדמה לי גם רמ"פ א+, פעם לא היה כנראה שעכשיו כן.

ציטוט:
-מאבחן בטחוני

אם זה החבר'ה שמעבירים את המיונים בלשכ"ג, אז תפקיד עורפי, בבסיסים שנמצאים בטווח רקטות החיזבאללה וכל מחבל מתאבד יודע איפה הם. מה כתוב בפירוט התפקיד?

-----------
ציטוט:
מה לדעתך הוא הכי פחות קרבי.

לכאורה, מאבחן בטחוני. מצד שני, זה עלול להיות שם אחר למשהו משמים שנקרא פעם "אבטחת מתקנים" שאם הייתי חוזר עכשיו אחורה בזמן והיו מציעים לי אותו, הייתי מעדיף שוב לעשות שני קווים בלבנון ולא יום אחד באבטחת מתקנים.

ציטוט:
ואני יודע שאמרת שכל המנילה שלי היא קרבית אבל..
מה לדעתך הכי פחות?

על פניו, שירות בנ"מ, ביחידות הוק/פטריוט בממוצע פחות מערב פעילות בט"ש מהסוג שיש בחילות האחרים. מצד שני, שמעתי על מישהו שטבע בבריכה שעומקה הממוצע הוא שלושים סנטימטר, ואם שום דבר לא השתנה אז חיילי יחידות אלו מוצאים את עצמם לפעמים גם נותנים את חלקם בבט"ש רגלי. חוץ מזה, אם אתה פורס באזור הצפון או הדרום ויש ירי רקטות, לצעוק לעבר החמאס/חיזבאללה "אבל באינטרנט הבטיחו לי!" לא יהיה פרודוקטיבי במיוחד.

יתר על כן, נ"מ הוא מערך קטן מאוד, ובערך 4 אנשים ממלאים אותו כעדיפות ראשונה על כל מקום פנוי.

ציטוט:
אבל אני רק מפחד מסיורים שנמצאים בשטחים .

לדעתי הרבה יותר מפחיד לנהוג בכביש מס' 1 בשעות השיא. בשטחים אתה לפחות יכול לירות באנשים מרגיזנים שמנסים להרוג אותך. כמו כן, בשטחים האלה גרים גם כל מיני חרדים, וילדים קטנים, וזקנות שקוראים להן ברוריה ובתיה, ונראה שהרבה פחות מסוכן להם שם ממה שנראה בטלויזיה. בין היתר אולי כי הצבא מסתובב שם כל הזמן, או כי הפלסטינים עסוקים גם בלגנוב מכוניות ולגדל ירקות ולא רק לזמום מזימות רצח וחבלה.

ציטוט:
האם יש סיכוי שאלך לתותחנים ובמידה ואבין שזה לא בשבילי , יעבירו אותי משם ?

כן. אפשר תמיד להיפלט לתפקידים תומכי לחימה במסגרת הגדוד או החיל בכללו. מה ז"א? סמב"צ, אפסנאי, קשר וכיו"ב.

ציטוט:
האם בתותחנים , "רוכב שמיים" או מכ"מים - הם קרביים גם כן?

כן. מאוד.

ציטוט:
במה זה מתבטא במידה וכן?

בזה שהם נמצאים בשטח ומשתתפים בפעילות מבצעית. המכ"ם בתותחנים אמור לסייע בטיווח ארטילריה, אז מן הסתם הוא יהיה בשטח לא הרחק מהתותחנים, ולא מוחבא אי שם ליד איקאה בנתניה.

ציטוט:
באיזה חייל יש הכי פחות סיורים בשטח ? (ברוב המקרים...)

כנראה מערך הטילים בנ"מ, אבל ברגע שאתה מוגדר כלוחם אז "כל איש הוא כריש" - מלחמת לבנון פרצה ומישהו צריך לעמוד במחסומים? ברוך הבא. אתה יושב בהר מירון? יש מצב שתחטוף אש רקטות ומרגמות. מלחמת המפרץ שוב הגיעה? תתכונן לסגור חודש על איזה הר בלי מקלחת צמוד למסיכת אב"כ.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:31

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר