לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2010, 15:50
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עוד סרט שבצורה מנומסת יותר או פחות הולך למתוח חוטים עבים של הקשר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הננר שמתחילה ב "סרט עלילתי על יאיר שטרן מופק בימים אלו באנגליה."

בין האקטואליה (או יותר נכון זו שנחשבת אקטואליה) ובין אירועי העבר ההוא. או שהיהודים יצתיירו כמאוד צודקים, גם אם חמומי מוח, אבל מאוד מאוד מזכירים איזשהם חמומי מוח בני ימינו שבמדינות מסויימות מתחילים לחשוב שהם הצודקים הבלעדיים, או שפשוט יתאר את היהודים כחמומי מוח שבהתאם למשאביהם הדלים עשו "הרע ככל שיכלו" ולכן צריך לקחת בחשבון שהם לא מסכנים כאלה גדולים, אפילו לא במושגי שנות ה-30 וה-40.

למרות ששטרן (עם כל ההסתייגות העצומה שלי אישית מדמויות מסוגו) הוא דמות רב מימדית ומקרה קלאסי של דמות שיכולה להוות בסיס טוב ל"סרט הוליוודי" - משמע שאפשר גם אפשר לנתקו מהקשר אקטואלי ולהשאיר אותנו עם סאגה היסטורית מרתקת נטו (מדוייקת או לא, זו כבר שאלה אחרת) אני מניח שמפחד הקהל איש לא יעז ללכת בדרך זו.

בכל מקרה: אחרי הטיפולים של השנים האחרונות בכמה וכמה סיפורים "אקזוטיים" המערבים יהודים/ישראלים נטו ("מינכן", "התנגדות" (הטוב יותר) או הסרט של טרנטינו) אני מתחיל לחשוב ש"אפשר לעשות סרט ענק על סיפורי א"י" ולכן אני מוצא עצמי מצתער על כך שהסיפור הציוני ההוליוודי ביותר, הססגוני ביותר, הרהוט, פוטוגני, מורכב ומרתק ביותר: זה שהכיל בתוכו את מקסימום החומר הגולמי לאפוס היסטורי ענק - עדיין לא עשו:

מחתרת ניל"י. בכל פעם שאני קורא על האנשים הללו אני אומר לעצמי שכל אחד ואחד מהם היה זכאי שיעשה עליו סרט הוליוודי: כולם יחד: זה פשוט טוב מכדי להיות אמיתי. זו גם הזדמנות פז (לא שמישהו שואל אותנו) להציג פן אחר - ועדיין חיובי - של המפעל הציוני: לא עוד סוציאליסטים פרועי שיער ומסונדלים, אלא דמויות של אינטלקטואלים שהם אנשי ספר, "קאובויים" כותבי שירה: יפים, רהוטים וחדורי אמונה. "חומר טוב".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2010, 17:24
  שמואל'ק שמואל'ק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "יצחק שמיר, ואדם לא רגשן כמוני לא תדיר שיוצא לו להגיד, "יהודי גדול""

תודה.

אגב (וזה קשור לדיון באשכול הסמוך, על הטעם שבגינו [תרתי משמע? כדלהלן] עזבו הבריטים את הארץ):

לפי אותו מקור (בקישור שנתתי למעלה) אמר שמיר כי בגין "היה האיש שבשלו עזבו הבריטים את ארץ-ישראל. אילולי הגיע בראשית שנות ה-40...לא הייתה מלחמה של ממש בבריטים, והם לא היו מגורשים מארץ-ישראל..."
"אבל הרי היה לח"י", אמרתי לאיש שהיה מפקד לח"י.
"לח"י לבדה לא הייתה מצליחה במשימה זו, וגם האצ"ל בלי בגין לא היה מצליח בכך!", פסק שמיר נחרצות.

מאחר ואין מדובר בכתביו של שמיר, איני יודע האמנם לא סבר (כפי שסברו חבריו) שהאצ"ל ובגין הונעו לפעול כתוצאה מפעולות לח"י...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:47

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר