לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2010, 22:58
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מתנדב משטרה משתלט על "צעיר מהצפון" המשתולל בכביש

כפי שניתן לראות בסרטון בקישור המצורף
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1150202.html
המתנדב עקב אחרי נהג שביצע מספר עקיפות בקו הפרדה לבן ותיעד את מעשיו במצלמת וידאו. ה"צעיר" (לא חשוב מאיזו עדה) הבחין במעקב, עצר את ריכבו באופן שחסם את המתנדב ויצא מהרכב פעמיים. פעם ראשונה בשביל אבו עלי שלא עשה הרבה רושם ובפעם השניה חזר עם אלה. הפעם המתנדב יצא מהרכב תוך איום באקדח והשתלט על העבריין.
כמה נקודות חיוביות מאוד בסיפור:
1. השימוש במצלמת וידאו הוא תוספת קריטית לכח. אינני יודע עם זו יוזמה של המתנדב או מדיניות חדשה אבל זה מעולה והגיע הזמן. ככה החשוד לא יכול לטעון לכל מיני סיפורי אלף לילה ולילה כולל טענות על אלימות מצד השוטרים שמגיעות ישר למח"ש.
2. עבודה יפה מאוד של המתנדב. טוב לדעת שיש במשטרה מתנדבים שאשכרה מסוגלים לעשות את עבודתם בצורה מקצועית ונקיה.
ונקודה בעייתית אחת-המתנדב לבוש אזרחית וקשה להבחין בסימני זיהוי כלשהם שמלמדים על כך שמדובר בשוטר. זה עשוי להיות בעייתי בבית המשפט (למשל, להפוך את זה מ"תקיפת שוטר" ל"תקיפה" סתם, וזה משמעותי מאוד מבחינת הענישה).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2010, 17:10
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אתה שם לב למה שאתה כותב? אם..."

לפי מה שראיתי בטלביזיה הוא לא התעסק במצלמה, היא הייתה על מתקן שנדבק לשמשה הקדמית וככה הוא צילם. חוץ מזה אני מבין שאתה מעדיף אדם אלים שעוקף על פס לבן ומאיים ברצח, על אדם שאולי התעסק בפלאפון שלו כדי לעצור את האדם האלים הזה. לי ברור מי יותר מסוכן בסיפור הזה ואת מי צריך לעצור, חבל שלך זה לא כל כך ברור. וד"א לרכב ביטחון (בדוגמה שלך ניידת בתפקיד) מותר לבצע עברות תנועה כדי למלא את התפקיד, זה כולל גם ביצוע פרסה על קו לבן ואפילו מעבר באור אדום ככה שהדוגמה שלך ממש ממש לא מתאימה.

ישן 17-02-2010, 17:43
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
להפעיל מצלמה ברגע נתון(ואני מניח שהיא הייתה מחוברת לשמשה מראש)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אתה פשוט מצחיק אותי!"

זה לא עניין שדורש התעסקות מרובה יותר מלהעביר שיר ברדיו-דיסק- ולא מדובר בעברת תנועה.
אולי אתה ראית כאן מרדף הוליוודי- אני ראיתי כאן ערס ערבי מצוי(זה שגורם ל20% מתאונות הדרכים הקטלניות על כבישי ישראל), שמצולם בנסיעה רגועה של המתנדב, בזמן שהערס מבצע עברות תנועה קשות המסכנות את נוסעי הכביש.

אם יש פה מרדף הולוודי- אז הוא לא חלק מהסרטון.

ציטוט:
איך לדעתך ממשיכים לצלם לאורך כל הדרך כאשר התנועה זורמת לה בציר אחד ואותו פרחח עושה סלאלום בכבישים

גם הערסים לפעמים עוצרים באדום(בייחוד כאשר יש רכבים שעצרו לפניהם), גם הערסים רגישים לפקקים.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 17-02-2010 בשעה 17:45.
ישן 18-02-2010, 01:02
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
אתה פשוט מדבר שטויות
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "אתה שם לב למה שאתה כותב? אם..."

במתנדב חסך מאיתנו ערבי פושע, שבא לפוצץ אותו עם אלה, ואתה דואג לצילום (הוכחה
ניצחת בבית משפט) של אותו מתנדב. תעשה לי טובה. תגובה מגוחכת.

אגב, גם ניידת מסכנת אזרחים חפים מפשע כאשר היא נמצאת בסיטואציות מסויימות. לדוגמה,
במרדף משטרתי אחרי פושע שאץ במכונית - יש מרדף, והניידת לא תיסע במהירות של 70
קמ"ש כדי לשמור על החוק.

לגבי הצילום עצמו: בהנחה והוא כן הפעיל אותה ידנית - זה תקין לחלוטין, כי הדבר יכול להוות
ראייה מאוד משמעותית נגד אותו פושע. אם לא תהיה שום הוכחה או ראיה נגד אותו פושע, אז
זה בעצם המילה שלו נגד המילה של המתנדב, וכפי שעם ישראל נוכח לדעת - בית המשפט
"אוהב" פושעים והפרקליטות מזדרזת תמיד לחתום על עסקות טיעון.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 18-02-2010 בשעה 01:11.
ישן 17-02-2010, 17:35
מנהל

אם הוא לא היה בתפקיד הרי שאין כאן תקיפת שוטר
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "המתנדב לא היה במדים כי הוא לא..."

ובמשפט הוא (או יותר נכון העו"ד) ייצא בכל מיני יציאות על זה שהוא חש מאויים על ידי הנהג שצילם אותו, שהוא חשב שמדובר בעבריין שמתכנן לחסל אותו ושאר יציאות. מה שבטוח שהעונש שיחטוף יהיה פחות בהרבה מאשר אם היה מדובר בשוטר בתפקיד וחבל.
אגב, אם הוא לא היה בתפקיד הרי שהוא לקח סיכון עצמי גדול. קודם כל, הוא אכן ביצע על פניו עבירת תנועה (התעסקות בסלולרי) ואם היה נצפה על ידי שוטר, היה יכול להענש בעצמו. שנית, אם היה נפגע על ידי העבריין הרי שהוא לא היה מבוטח בדומה לשוטר בתפקיד ויכולה להיות לזה משמעות גדולה. כשעברתי את ההכשרה להיות שוטר מתנדב הזהירו אותנו מפורשות מפני התערבות באירועים פליליים כשאיננו בתפקיד בדיוק מהסיבה הזו.
בכל מקרה, יש למשטרה הרבה מה ללמוד מהמקרה הזה: קודם כל, שיש מתנדבים שאפשר לסמוך עליהם יותר מהמקובל ושנית, שיש ערך רב להוספה של מצלמת וידאו, ולו הפשוטה ביותר, לרכבי המשטרה.
ישן 18-02-2010, 07:44
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "אני אנדב לך שיפצור שנמצא..."

הראיון, על פניו נראה חכם מאד ומבחינתי אם היו מכשירים כמות מסויימת של נהגים שיהיו מוכנים לקחת על עצמם את התואר "משקיפי תנועה" (פעם היה דבר כזה) היה אפשר לדווח על מגוון של מפגעים , כמו שימוש בסלולר, עבירות תנועה וכו'.
נראה אם מישהו יהיה מוכן להרים את הכפפה.

אבל לגבי אותו מתנדב.
אני לא מבין איך אפשר לקרוא לזה צל"ש.
הבחור פשוט עשה את כל השגיאות האפשריות.
נתחיל בזה שהוא מנהל עיקוב ממושך (ארבע פעמים) אחר הרכב הזה (מכיוון שהרכב מופיע מאחוריו בכל פעם שמבצע עבירה).
עבור בכך שבעת העצירה הרביעית. גם העבריין וגם הוא עוצרים באמצע הכביש עם כל המשמעות לכך.
האיש יוצא מרכבו ושולף אקדח ומאיים על העבריין. פעולה כזאת היתה עולה לו באבדן רשיון נשק וגם העמדה לדין.
והדבר הכי לא אחראי. מזלו שלא הסתערו עליו עוד כמה עבריינים שהיו מבצעים בו לינץ'
הוא פשוט היה צריך להסתפק בצילום ולמסור את הממצאים למשטרה.

בקיצור היה לו יותר מזל משכל.
ישן 18-02-2010, 11:11
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ברצינות, ובלי התלהמות
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "המקרה הזה העלה שאלה שתמיד נמצאת איפשהו באוויר"

המקרה היחיד שבו רצוי/ראוי/מצוי להשתמש בנשק חם (כולל אפילו עצם שליפתו) כאזרח כנגד תוקף, בלי שמדובר על מניעת מצב שבו אתה/האהובים עליך, עומדים "להפסיד" משהו בלתי הפיך (חיים, שלמות הגוף, מליון שקל במזומן שאספתם כדי לשלוח בן דוד חולה לניתוח בחו"ל...) הוא אירוע חבלני מן הסוג הלאומני (וגם כאן עם הסתייגויות, אבל סבירות).

כמעט לעולם לא כדאי אפילו לשלוף אקדח באירוע שאינו מהנ"ל מפני שהסיבוכים הם מתמשכים, רציניים ובעיקר תהיה לך הרגשה שאין בישראל דין, דיין, חוקה, חוק או "קומונסנס". כל חוקר זוטר מאותגר ימרר לך את החיים, אתה תרגיש לחלוטין פושע, הפושעים האמיתיים יוכלו למרר לך את החיים (מבחינה חוקית), הנשק ילך לטייל במשטרת ישראל והרישיון לפריזר של רישוי כלי יריה ואתה תצטער על כל רגע.

אני לא נכנס לפירוט, אבל בכלל בלי שליפת נשק (או אפילו קשר לנשק שהיה עלי) מתוך הרבה כוונה לעזור התערבתי באירוע עם נפגעים (חשבתי שהוא פיגוע, אבל ממילא הייתי מתערב) ואני מצטער על כל צעד שעשיתי לכוון מקום האירוע מאז. אני לא מתבייש להגיד שכאזרח אני להבא לא מתערב בשום אירוע שדורש ממני התערבות יזומה ואינו חבלני בעליל או שמערב אנשים החשובים לי/קרובים לי. סליחה מכל האנשים הטובים, ויש המון כאלה, אבל בעולמינו אדם אמור לחשוב על עתידו כאדם פרטי בשנתיים שאחרי שהוא עוזר לכם - הזמן שאמור להיות עם ילדיו ולהשקיע בהם, הלילות בלי השינה שמובילים ליום עבודה אימפותנטי (אין פיצוי), נציגי המערכת האנטיפטיים שמתייחסים אליך כאילו אתה חיית מעבדה ובכלל ההשעיה של החיים הנורמאליים לטובת סיוט בסגנון מחלה כרונית "לא הורגת אבל לא נותנת לישון".

ישן 18-02-2010, 11:39

ממש לא אמרתי דבר כזה!
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אז ע"פ חוק מותר לי להשתמש בנשק"

ובמידה ולא הייתי ברור: אם מישהו מנסה לשסות בך אמסטף, וזה נראה מאוד ממשי, אז הצרות שיגרמו לך עקב הירי באוויר/באמסטף הם כלום לעומת הניתוחים החוזרים ונשנים שייעודו לאפשר לך ללכת בלי צליעה או בכלל לשבת בבית קפה בלי שמסביב יתלחשו "מסכן - כל כך צעיר וכבר חצי פרצוף נראה כמו פיצה. בטח תאונת אופנוע...".

הבעיה בישראל אינה החוק עצמו, אלא הפרשנות שלו שהיא כ"כ נרחבת עד כדי כך שלמעשה לפעמים ההרגשה היא שאין ממש חוק... אני לא בטוח שזה באמת כך בארה"ב, אבל לפחות המיתוס אומר שאם פגעת שם בתוקף - והכל לפי הכללים והחוקים - אז אחרי הליך טרטור מסויים, אתה חופשי, ובטח לא תחשב "אוייב המשטרה". בארץ אם כאזרח פגעת בפושע, ובמיוחד כזה שלא דקר אותך כבר 20 פעם לפני שירית בו, התחושה היא שהמשטרה רואה בך אוייב מסוג מסויים. תהיה בטוח שאיש לא יגיד לך אחרי 2 חקירות: "טוב, אתה חופשי וכל הפעולות שלך היו חוקיות ומעוגנות בחוק". לא פעם שמעתי מחוקרי משטרה, או שוטרים ותיקים, שאם אי פעם תותקף ע"י פושע (כאשר אתה אדם רגיל מן היישוב ללא שום עבר!) ובמקרה אתה בעל חגורה שחורה ולכן שלחת אותו היישר לאורטופדית, תקפיד לחבול את עצמך בכמה מקומות, אחרת ימררו לך את החיים עם "איך אתה מסביר שהוא כולו נפוח ולך אין שריטה". בקיצר: פרט לפאסיביות, לך כאזרח אין שום בטחון שפעולה שתעשה לא תסבך אותך. שום בטחון, אפילו אם יש לך עו"ד יקר, שבסופו של דבר לרוב "יוציא אותך מזה" לא כי הוא מצביע על סעיף ברור בחוקה, אלא כי הוא גילה אי סדרים בחקירה, או מחדל אישי של כמה שוטרים באירוע, ויוצר "מאזן אימה" עם המשטרה/פרקליטותש מצידם ירדו לך מהגב. וכמובן שאני מדבר פה רק על אירועים שבהם בעליל אתה "יותר מבסדר".

ישן 18-02-2010, 15:42

הפתרון היחידי הוא לחוקק חוק שמצדד באזרח התמים
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בהכללה גסה - כן"

בגלל זה לא סובלים את בתי המשפט בארץ. כי הם מושחתים, עאלק נאורים וצבועים.

מקרה שקרה למשפחתי, היינו בסכסוך משפטי על חלוקת שטח מסויים, ובקשה של שני הצדדים הייתה
פרטיות (זה שטח שעליו גרות שתי משפחות) - בסופו של דבר השופטת בכלל לא מצאה פתרון אך קפתה
על הצד שלנו חלוקה כל כך לא הגיונית, ברמות שאי אפשר לתאר. אפילו ילד בן 12 היה מתבדח מהפתרון שלה.

לכן אני אומר - בגלל זה ועוד הרבה דברים, בתי המשפט בישראל שנואים, כן - שנואים ע"י הציבור הרחב,
שלא מאמין בהם כלל. אם זה מהדוגמה שנתתי או בהפחתה מעונשו של רוצח להריגה בלבד וכו'.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 18-02-2010 בשעה 15:44.
ישן 18-02-2010, 16:09

לצערי אני לא רואה ממש פתרון, משום ששורש החולי הוא במנטליות...
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הפתרון היחידי הוא לחוקק חוק שמצדד באזרח התמים"

ובעיקר חוסר המודעות המוחלטת למהות של "מה זה מדינה" "מיהו משרת ציבור" ומה זה בכלל "חוק". מספיק לראות איך שוטרים לועגים למתנדבי התנועה במדים, בשביל להבין שאנו בבעיה... המתנדבים בחלקם הגדול באמת "רגשית" מעוניינים לאכוף את החוק (אפילו שמלכלכים עליהם שהם "מאותגרי צ'קלקה") מתוך הבנה אזרחית, בעוד שחלק גדול מהשוטרים "בשכר" רואים בעבודתם "ג'וב", באכיפה "מאמץ מבאס" וממש לא נותנים לאזרח את ההרגשה שהם מעוניינים לאכוף את החוק, אלא בעיקר לעשות מה שמוטל עליהם.

אזרח שינסה לסייע למשטרה מיוזמתו לא פעם יתקל בלעג וזלזול, אפילו שלפעמים אתה רואה אנשים שהם עדים למופת. כאשר אין מודעות למשיבות ל הפרטים הקטנים של הסדר והחוק, גם רבים שהם שומרי חוק בבסיסם נודדים לתחומים האפורים של "לכופף את החוק". דיברת על בעלות? תנסה בבית משותף להפגין חולשה במימוש הבעלות על החניה שלך (בטאבו). מייד תראה איך מופיעים דורסי רגל ומשתלטים למיניהם, כולל אנשים שלכאורה הם "הגונים". הרצון לעשות "עוד לירה" גובר על הרצון להיות הגון, אפילו כלפי אנשים שטאבו חברתי אומר שלא "מתעללים" בהם (אשה בהריון, דייר קשיש, משפחה שאחד מבניה מוגבל).

החולי העיקרי הוא לא אנשי תגרות הידיים: כאלה יש בכל חברה, אפילו במסודרות ביותר. הבעיה היא התחום האפור ההולך ומתרחב של תרבות הקומבינה. חברה שהייתה לי פעם הותקפה פיסית בידי שכן (לא צעיר!) שקדח בתקרה לפנות בוקר, אחרי שירדה להעיר לו. הייתי חייל משוחרר, והסיבה היחידה שלא פירקתי לו את הצורה הייתה שמדובר על אדם מעל גיל חמישים, מין חתיאר עצבני ששום דבר לא יעמיד את הפה שלו במקום. המטרה "סגרה את התיק מחוסר עניין לציבור"! וזה עוד אחרי שהחוקר פשוט ובלי בושה עשה כל מאמץ לשכנע אותנו למשוך את התלונה (בין השאר אני זוכר תירוץ כמו "ממילא העונש המקסימלי שהוא יכול לקבל לא יזיז לו"...). אני עם פניה בעניינים כאלה למשטרה - גמרתי. לא שאני לא חם מזג כמו כמעט כולם, אבל ברור לי שיש מקרים שהפניה למשטרה היא הארכת הסבל שלך עצמך, ואחרי גיל מסויים על מי כבר אתה עושה רושם?

בבניין בו הייתה גרה סבתי עד שנפטרה התגורר שכן מבוגר שכבר לא היה לו רכב, ובחנייתו היה חונה רק לכמה שעות ביום אדם שהיה בא לסייע לו. יום אחד עברה לגור המקום משפחה בשכירות, כאשר אב המשפחה היה מין "עארס" כזה. בחוש הריח האופייני לעארסים הוא איתר כל "פרצה" בשכונה שיכולה לשרת את השבט שלו. בין השאר התחיל להשתלט על החניה של האיש המבוגר. זה מצידו לא העיר בתחילה, אבל אחרי זה תלה פתק (שהחונה הלא חוקי - שהפך כל חניה פנויה לחניה לאורחים שכמו תמיד באים לבקר עארסים בהמונים - זרק בהפגנתיות) עד שיום אחד התעמת אתו, בנימוס, וזכה לקללות של ממש ואיומים "שיזהר".

את מה שקרה יום או יומיים אחרי זה, במקרה ראיתי מחלון הדירה של סבתי: הנכד של האיש המבוגר הגיע, וירד לחניה במקרה או לא במקרה כאשר הפולש, ובנו העארס בן ה16 יצאו מן הרכב. הוא ביקש יפה ובתקיפות שלא יחנו בחניה שלהם ללא תיאום, וזה בתגובה הצפויה. אומרים שבלי גינונים מיוחדים הוא בעט לעארס ברגל, "הפליק" לעארס ג'וניר בחוזקה באף (מה שהוציא אותו מאיפוס לחלוטין) ואז, ופה כבר יצאתי לחלון, הכריע את המבוגר יותר לקרקע, הוריד לו את מכנס הטרנינג עד הבירכיים, שלף את חגורת המכנסיים שלו עצמו והצליף בו במשך 15-20 שניות עם האבזם בתחת החשוף ואחורי הרגליים. צווחות מקפיאות דם כאלה לא שמעתי בחיי! עושה רושם שהמצליף השתדל לפגוע רק בישבן, והצליח. אחרי חצי דקה הוא הסתובב ועלה הביתה בלי הערות או גינונים נוספים. העארס, כולו יבבות קורעות לב שקשה להאמין, פחות או יותר נגרר ע"ע בנו אל מתחת לבית. תוך שבוע או שבועיים הם עברו דירה בהפתעה, באמצע החוזה. מה אגיד לך? אני מצדיע לביצוע, לתכנון ולביצים של אותו נכד הרבה יותר מאשר לסוכני המוסד... זה אחד המקרים היחידים שבו אני יכול להניח שאלימות מתוכננת ומבוקרת לא תביא לך נגד גדול מן התועלת (משום שהאובייקט הומם בתגובה מהירה, מחרידה ומפתיעה, ולכן נסוג לפי אינסטינקטים של חיה). תחליט ותשער האם אתה יכול, אפילו פעם בעשור, באמת לבצע את זה? ומה יקרה אם תגרום לחבלות כאלה שיצריכו הזעקת משטרה לחדר המיון לשם יפונה העארס? מה השגת? תיק פלילי? מי אומר שהשוטר שיגיע הוא לא מין עארס בעצמו שלא מתאים לו שאיזה ממושקף נכנס לו לתחום הסמכויות?

בכל פעם שעברתי דירה עיקר השכלולים שלי היו בתחום הזיהוי מראש של הפרצות שאני לא רוצה שיהיו ברכוש הפרטי/משותף שלי, בשכונה ובסביבה. זו גם שיטה. אין לי זמן לריבי שכנים עם כל מיני חזירי בר טיפשים. אפילו שבארסנל יש איפושהו את הקליבר התאים להשתיק אותם.

ישן 18-02-2010, 16:23

קראתי בעיון את תגובתך
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לצערי אני לא רואה ממש פתרון, משום ששורש החולי הוא במנטליות..."

הכל נכון, אני מכיר את הדברים מחיי היום יום שלי. אני זוכר מקרה שעמדתי בתור ברשת אוכל מפורסמת,
ומישהו (לא צעיר - בן 40-45) חשב שאני נדחף כדי לעקוף אותו (מה שלעולם לא עשיתי כי אני שונא לעשות
דברים כאלה). הוא פשוט התחיל לתקוף אותי בבעיטות וחניקות עד שהשתלטו עליו.

הגשתי תלונה במשטרה, ותוך כדי הגשת התלונה, החוקר אמר לי שאין לי מה לצפות שיקרה משהו.
אכן כלום לא קרה, ולא יצרו עימי קשר מאז התלונה. לפחות התנחמתי שאותו איש נלקח לחקירה
במגרש הרוסים (ירושלים) ואשתו הייתה צריכה לחוות זאת יחד עם בתו בת החצי שנה כמדומני.

יותר מזה, לפני שלושה ימים עברנו לדירה שכורה לאחר שמכרנו את הבית שלנו. אנחנו נגור בדירה
השכורה כמה חודשים עד שנקבל אישורי בנייה לבניית הבית החדש שלנו. ומה גילינו - מול הבית
ששכרנו יש את המשפחה הפושעת. הילדים העבריינים שלהם, ערסים אותנטים, רוכבים על
טרקטורונים ועושים תרגילים על שני גלגלים ברחוב הצר ועתיר הולכי הרגל. בלי אחריות ובלי כבוד.
כמובן שאין לאף אחד אומץ לעשות משהו בנידון. אמרתי לאבי שאני רוצה להתקשר למשטרה
להתלונן והוא השתגע. "אתה רוצה להסתבך עם עבריינים?". הוא מכיר את המשפחה שלהם
מקדמת דנא.

בקיצור, אין חוק נורמלי במדינה. ילדים פוחדים לצאת לרחוב בלילה כי ערסים משועממים יראו אותם
ויתחילו להרביץ להם כי משעמם. אדם ירצחו ברחוב כי לא נתן לעבריין סיגריה, ועוד ועוד.

ישן 18-02-2010, 17:46
מנהל

מסכים עקרונית, אבל יש לי כמה הערות
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לצערי אני לא רואה ממש פתרון, משום ששורש החולי הוא במנטליות..."

לגבי השוטרים והתמתנדבים: אני דווקא התרשמתי לטובה מרוב שוטרי הסיור שעבדתי איתם.הרושם שהיה לי הוא שברובם הם באמת מאמינים במה שהם עושים ופעמים רבות גם הגדילו ויזמו הרבה מעבר למה שנדרש. למשל, הייתי פעם בסיור עם שוטר שברגעים בין קריאות העדיף במקום לאכול שווארמה ליזום מארבים לפורצים ומציצים באיזורים מועדים לפורענות, והאמת שכמעט תפסנו אחד.
מה שכן, היו משימות שהם לא אהבו לעשות וכאן הם באמת התרשלו (למשל-אכיפת תנועה). הם גם הרגישו שאין להם גיבוי באכיפה של עבירות מסויימות (עברתי שטיפה רצינית למשל על כך שעצרתי נרקומן שפרץ לבית כנסת כדי להזריק) ובוודאי שלא בהפעלת כח. הרתיעה של רובם מהפעלת כח הגיעה לא פעם לכדי אבסורד גמור.
היחס להתנדבים היה בדרך כלל ספקני פשוט בגלל שרבים מהמתנדבים חסרים יכולת בסיסית והם יותר נטל מעזרה. היו מספר מקרים שבהם שוטרים הותקפו והמתנדב/ת פשוט נעלם מהסביבה-לפחות במקרה אחד שהכרתי זה נגמר ברצח של השוטר. היו גם מתנדבים שהמניע שלהם היה בפשטות טובות הנאה שקיוו לקבל וגם זה משפיע. אבל אני חושב שרוב השוטרים ידעו שרבים מהמתנדבים באמת באו מסיבות אידיאולוגיות, לעיתים חבר מביא חבר ולעיתים גם בגלל רצון לחוות קצת עבודת משטרה כמו שראו בטלוויזיה.
לצערי, המסר מהסיפור שהבאת כאן וגם מהחוויות שלי הוא שכרגע בישראל הדרך היחידה להתמודד עם בריונות היא בריונות כנגד. לא ברור לי אייך עדיין לא מבינים שם למעלה שהבריונות ואי אכיפת החוק הם איום אסטרטגי לא פחות מהטרור. הן מערכת האכיפה והן מערכת המשפט צריכות ניעור רציני ותיגבור רציני כך שכל מי שמאיים או מרים יד על אדם אחר ייעצר, יישפט וייענש בחומרה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר