לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2010, 20:49
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לא ממש הבנתי אותך... קורס..."

אתה מדבר שטויות
1. אני לא מכיר אוניברסיטה שמלמדת מדמ"ח בC, בן גוריון- ג'אווה, פתוחה ג'אווה, ת"א -סקים וגם MIT,מה שכן לא מדגם מייצג.
C היא מאוד פרקטית ויש בה משהו מאוד אלגנטי, אבל בשביל ללמד איתה מבני נתונים, או אלגוריתמים, היא... לא אידאלית.... בלשון המעטה.

2. ללמוד ממצגת זה בלתי אפשרי, בטח לא ממצגת שמיעודת שלסטודנטים יהיה במה לבהות בהרצאה...

3. במבוא למדעי המחשב נותנים לסטודנטים כלים שיכלו להתמודד עם העתיד לבוא, במבני נתונים ואלגוריתמים. החלק הראשון זה מה שאמרת, והחלק השני זה רקורסיה, מבני נתונים פשוטים, חיפושים ומיונים, ובד"כ קצת חישוביות... שכל זה מאוד מועיל למתכנת החובב...

מתכנת חובב, בד"כ רוצה לשחק עם המחשב ולעשות דברים משעשעים ומועילים, מתוכנה שמראה את השם שלו, עד תוכנה שמתחברת לIMDB ומוציאה פרטים של סרטים, וזה ממש פשוט לכתוב, אולי איזה משחק. ולכן עדיף לו ללמוד משהו פראקטי ומשעשע, ולא התחלה של תואר, אם רוצה תואר שילך לאו"פ....
אני מתוך מה שאני מכיר, ממליץ בחום שייקח ספר בפיתון, או אולי ג'אווה, או C# אם יש ספר טוב למתחילים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-02-2010, 21:14
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אתה מדבר שטויות 1. אני לא..."

וואו, וואו...
איזו קטילה...
1. אם אתה לא מחשיב את בר-אילן והטכניון - אז סליחה... אתה צודק... אבל בכל זאת הן מלמדות מדמ"ח ב C (אגב, גם בן-גוריון מלמד ב C את חלק מהמגמות... למשל, הנדסת תעשייה וניהול מקבלים את הקורס הראשון שלהם דווקא ב C ולא בג'אווה - בניגוד להנדסת תוכנה).

2. טוב, שמע - אני לא יודע איזה סטודנט אתה, אבל אני יכול להעיד על עצמי שלמדתי ממצגות ואני מוכן שתבדוק את היכולת שלי והשליטה שלי בשפות הרלוונטיות. אם לך לא עובד ללמוד ממצגות - אז סבבה, אבל בבקשה לא להכליל על שאר העולם. אתה, עם כל הכבוד לך - לא מדגם מייצג.

3. שמע, אתה מדבר שטויות... אני כתבתי אחלה תוכניות לעצמי ב C, שעושות דברים נחמדים מאוד (כמו למשל תוכנה שמסנכרנת בין סרט (DivX וכו') לכתוביות שאתה מוריד מהאינטרנט (מכיר שאתה מוריד תרגום ואז זה לא 100% מסונכרן... תמיד יש איזו שניה או חצי שניה שבהן הכתוביות מקדימות / מאחרות את הסרט?).

חוצמזה, מאיפה אתה מביא את ההגדרות שזה מה שהבנאדם רוצה ללמוד?
כולה רצה להתחיל ללמוד תיכנות... הוא אפילו לא ציין באיזו שפה (ואני לא שולל ג'אווה, אמרתי שיש לי מצגות של ג'אווה).

אני לא יודע איך קמת הבוקר מהמיטה, אבל אל תוציא עצבים עלי בבקשה. גם אם אתה לא מבין את ההודעות שלי או לא מסכים איתן, בבקשה - כיבדתי אותך בכל ההודעות שלי אליך, אודה לך אם תכבד גם אותי ואת ההודעות שלי ולא תגיד לי שאני מדבר שטויות. אני תורם מזמני החופשי בצורה הכי נעימה שאני יכול בפורום, ואני בהחלט מצפה משאר המגיבים בפורום שיתנהגו בצורה דומה.
אני מבין את הצורך של כולם להשוויץ בידע שלהם, אבל קצת ענווה לא הרגה אף אחד.

ישן 21-02-2010, 22:04
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "וואו, וואו... איזו..."

סורי עם יצאתי עליך, יכול להיות שקיבלת עצבים שלא מגיעים לך, אני מתנצל.
אני עדיין חושב שלשלוח מישהו שרוצה ללמוד לתכנת, לחומר של תואר זה טעות, פשוט כי זה לא חומר כיפי, זה חומר עיוני בניגוד לאינסוף הפרויקטים המעניינים שאפשר לעשות בלי להתעמק בתורים, מיונים וחיפושים.

ואני אישיתי הייתי ממליץ להתחיל מפייתון, קודם כל כי היא מאוד מאוד קלילה, ומהר מאוד אפשר להגיע לדברים מאוד יפים וחזקים. אני ד"א התחלתי ללמוד מC...

1. אני מכיר אישית רק את האו"פ, ויש לי חברים בת"א, ובן גוריון, אמרתי לא מייצג...
מכירים מגדלי הנוי?
הנה C:
קוד PHP:
 #include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
#include <limits.h>

#define FROM    1
#define TO    3
#define USING    2

void
dohanoi
(int Nint fromint toint using)
{
  if (
0) {

dohanoi(N-1fromusingto);

printf ("move %d --> %d\n"fromto);

dohanoi(N-1usingtofrom);
  }
}

int
main 
(int argcchar **argv)
{

long int N;

if (
argc != 2) {

fprintf(stderr"usage: %s N\n"argv[0]);
    exit(
1);
  }

strtol(argv[1], (char **)NULL10);

/* a bit of error checking, LONG_XXX should be there in limits.h */

if (== LONG_MIN || == LONG_MAX || <= 0) {

fprintf(stderr"illegal value for number of disks\n");
    exit(
2);
  }

dohanoi(NFROMTOUSING);

exit(
0);

הנה קומון ליספ (בת דודה של סקים):
קוד:
(defun dohanoi(n to from u) (cond ( (> n 0) (dohanoi (- n 1) u from to) (format t "move ~D --> ~D~&" from to) (dohanoi (- n 1) to u from)))) (defun hanoi(n) (dohanoi n 3 1 2) )

{השורה האחרונה מיותרת....}

2. הניסיון שלי עם מצגות הוא שזה בזבוז נייר, אני מעדיף ספר... עם הרבה תוכן...

3. זה משהו סימפטי לכתוב? אני לא מתווכח שC שפה מאוד חזקה, אבל אני לא חושב שזה פרויקט טוב למישהו שלומד ללכת לשחק עם פילטרים של וידאו....

תראה בד"כ יש שני מסלולים לאנשים שמתחילים ללמוד תכנות, הראשון זה האקדמי, שהוא מעולה, והשני זה הטכני, שזה לומדים שפה, ומתחילים לשחק איתה ולעשות כל מיני פרויקטים. שתי הדרכים מעולות, אבל לדעתי לא כדאי לערבב בינהן...

נערך לאחרונה ע"י hellfrost בתאריך 21-02-2010 בשעה 22:06.
ישן 21-02-2010, 23:10
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "סורי עם יצאתי עליך, יכול..."

מקבל את ההתנצלות, בשמחה

1. בכל מקרה, כפי שנוכחת לראות - הרבה מתחילים דווקא עם C, ומסיבה מוצדקת, אם אתה שואל אותי.
דווקא ב C אפשר לעשות דברים שאי אפשר לעשות עם ג'אווה. זה די תלוי במה הבחור רוצה להתעסק.
נכון שג'אווה או השפות המתקדמות האחרות נוחות יותר כי הן מאפשרות יצירה מהירה של GUI והן אפילו יעבדו מצויין בכל פלטפורמיה (מעה"פ) ולכן לא צריך לקמפל מחדש עבור כל פלטפורמה, אבל בשביל התחלה, אני חושב ש C היא דווקא מגניבה לגמרי. הוא גם די בסיסית ופשוטה. המעבר לג'אווה מ C, או ++C היה די סביר.

2. ספר זה טוב, אבל הוא לא דינאמי - כמו אתרי אינטרנט. ממצגת אפשר לעשות קופי פייסט לתוך קומפיילר ולבדוק מה קוד מסויים עושה... תראה, בסך הכל אפשר ללמוד גם מזה וגם מזה. יש יתרונות לספר.. אפשר לקחת אותו לכל מקום, לעיין בו ובכל מיני אלגוריתמים וקודים גם מבלי לזרוק לקומפיילר ולראות מה יוצא מזה...
מצגות זה לא ביזבוז נייר - הן על המחשב כקבצי PPT או PDF... דווקא ספר פחות תורם לאיכות הסביבה מבחינת הנייר

3. יש דברים שיותר נוח לכתוב ב C ויש דברים שיותר נוח לכתוב בשפות אחרות... לא שיצא לי לבדוק, אבל הבנתי שגישה ידנית לזיכרון מאוד קשה בג'אווה בניגוד ל C.
אפילו שורת הדפסה לקונסול בג'אווה ממש מסובכת:
קוד PHP:
 System.out.println("Hello world"); 

בניגוד ל C
קוד PHP:
 printf ("hello world\n"); 

שלא לדבר על ++C
קוד PHP:
 cout << "hello world\n"

מצד שני - לך תבנה GUI ב C... זה יותר מסובך

ישן 21-02-2010, 23:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
אתה כמעט מכריח אותי... :)
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מקבל את ההתנצלות, בשמחה..."

זה לא מדויק להגיד "שג'אווה או השפות המתקדמות האחרות נוחות יותר כי הן מאפשרות יצירה
מהירה של GUI והן אפילו יעבדו מצויין בכל פלטפורמיה (מעה"פ) ולכן לא צריך לקמפל מחדש
עבור כל פלטפורמה". ג'אווה או "השפות המתקדמות" האחרות האלה לא רק שאינן מאפשרות
כתיבה של קוד לכל פלטפורמה, אלא שאינן מאפשרות כתיבה של קוד לכמעט אף פלטפורמה,
אם הקוד המדובר הוא דרייבר למשל...
ג'אווה מאפשרת כתיבת סוגים מסויימים של תוכנות, אבל לא את כולם. חשוב לזכור את זה.

אפשר להשיג ספרים אלקטרוניים (וזה לא חייב להיות בלתי-חוקי). העניין הוא שנושאים מורכבים
אפשר להבין רק בשתי דרכים - ספרים, והסברים עמוקים של אנשים (בד"כ אחד-על-אחד). יש
נושאים שמצגת לעולם לא תוכל להעביר, ממגוון סיבות, החל מההיקף שלה (כמות התוכן במצגת)
וכמעט ללא סוף.

ולסיום, הקוד ב-CPP צריך להיות:
cout << "hello world" << endl;

ישן 22-02-2010, 00:22
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "נכון, מצד שני לא אמרתי "כל..."

אבל לא סייגת. בלי סייגים הכוונה למקרה הכללי, ו-C היא השפה העילית היחידה שעובדת במקרה הכללי.
כמעט אין פלטפורמות שאין עבורן מהדרי C, ויש המון פלטפורמות שיש עבורן רק מהדרי C ואסמבלרים.

בנוגע לקוד
endl לא מעמיסה על הזיכרון. אולי המימוש שלך מעמיס על הזיכרון. במצב אופטימלי endl מוגדר (בערך)
כ-‎<< '\n' << flush‎, האופטימייזר יחבר את ה-‎'\n'‎ למחרוזת שבאה לפניו (אם מדובר במחרוזת). ה-flush
"מעמיס" כמה ש-flush מעמיס, אבל זו המטרה שלו. הנטייה של מי שקורא קוד כזה היא להניח שברגע
שעשית cout הפלט אשכרה נכתב למסך...
בנוסף, גם אם יש הפרש ביצועים, לדעתי הוא מזערי, במיוחד בהתחשב בכך שמדובר בפונקציות לפלט
"מעוצב" (formatted output). אם אתה טוען שיש בעיית ביצועים שלא קשורה למימוש כושל מסוים,
אשמח לראות הוכחות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:27

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר