לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2010, 18:57
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
ניסיון הרתעה, ל"פ, השפעה על דעת הקהל אצלנו, על האליטות, על יחסינו הבינלאומיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב "מה פשרן של האמירות מכיוון סוריה ולבנון?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קפטן ווילארד
אולי חברי הפורום יוכלו להחכימני.

מה פשרם של כל האיומים והאזהרות המגיעות מכיוון סוריה ולבנון ומכוונות לכוונת ישראל לפתוח במלחמה?
מילא לאייים עלינו, אבל לפנות למדינות זרות על מנת למנוע מישראל לפתוח במלחמה?
אני מרגיש שאני מפספס משהו, אודה על תגובותיכם...

הכל ביחד- וכל אחד לחוד.
זה שסוריה מאיימת בהחרבת ערים ישראליות, או שנאסראללה מאיים בתקיפת/החרבת נתב"ג ות"א - אמור לגרום נזק לישראל ולהרתיע אותה וכו' - מבלי לסכן בעצם משאבים שלהם. כוחן של מילים.

במציאות, ירי טילים סוריים על ערים ישראליות יסתיים בדיוק כמו שליברמן תאר את זה, ואפילו גרוע יותר מבחינת הסורים.
ועל לבנון אני לא רוצה להרחיב את הדיבור. אומר רק שהפירוש המעשי של "דוקטרינת הדאחיה" יסתיים בהחרבת דרום לבנון, ריקון האוכלוסיה שם, וכיבוש ישראלי מתמשך -בדיוק המודל של רמת הגולן. מי שלא מאמין - שיסתכל שוב מה קרה לדאחיה, וכמה כפרים סוריים שרדו את 1967 ברמת הגולן. הניסיון הישראלי מלמד שהחרבת יישובים הכוללת שיטוח מלא שלהם, וגירוש האוכלוסיה מובילים לשקט ארוך שנים באותה גזרה. ואין שום משמעות לדוקטרינת הדאחיה זולתי זאת. אז כדאי מאד שנדע כולנו על מה מדובר פה.

הסורים בסרט הזה כבר היו, ולכן לא ברור מדוע הם מאיימים בהחרבת ערים. הרבה לפני שעיר ישראלית תחרב או תיפגע קשה - הסורים יירדו על ברכיהם מתחננים להפסקת אש, אלא שהפעם לא תעמוד לצידם מעצמת על כמו בריה"מ עם העומק והמחוייבות שלה, וההימור שהם ייקחו במקרה שיעזו לירות טילים על ישובים אזרחיים ישראלים הוא עצום. אם ישראל תכריע אותם - זה עלול להתסיים שוב באובדן שטחים שישראל תגדיר כ"שטחי שיגור", והם יכולים לשכוח מרמת הגולן כי ישראל תוכל לטעון ששטחים אלו נחוצים להגנתה. וכנ"ל לבנון: ירי טילים מאסיבי עלול להסתיים בכיבוש מחודש של דרום לבנון, שתרוקן מתושביה עד לחתימת הסכם שלום במהירה בימינו.

אלו סתם הרהורים. לדעתי זה מה שמטריד את הסורים והלבנונים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2010, 21:13
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב "מה פשרן של האמירות מכיוון סוריה ולבנון?"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יש לי....יש לי.....יש לי

החיזבאללה יודעים שלא חשוב איזה קונפליקט יתפתח למלחמה באזורנו,כל הדרכים יובילו איכשהו אליהם.

http://www.hizballamustdie.com/show...ink=asd9adsj1js

(או כמו שלחש גבריאל לדני באוזן "לא נורא,בפעם הבאה נדפוק אותם חזק")
חרירי וסלימאן תקועים עם החיזבאללה באופן רשמי מתוך בחירה וחוסר רצון להתמודד מולם , הם המירו את הדמעות של סניורה בתחינה לפרוטקשן מכל העולם ואישתו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3287625,00.html

הסורים משתדלים להפגין לויאליות לאיראנים ומשחקים את תפקיד ה"אח שלו" שרואה את עצמו שותף לגורל האיראנים גם במלחמה עתידית.......בפועל הם לא יעשו מאומה.

ניראה לי שההפתעה תהיה הפעם חמאס,באופן ישיר הם לא יגררו לפעולה בהתקלות ישראל-איראן,שם מבינים כיצד יראה סוף עידן חמאס עלי אדמות על בסיס הפרומו בעופרת יצוקה,בעזה יתכן ויפעילו קצת פירוטכניקה ובעיקר יאשימו כל מיני אירגוני קש אבל השלווה תישרה במחוזותיהם וחבל........

ישן 26-02-2010, 00:08
  משתמש זכר שוטניק שוטניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.06
להקשיב לנאמר
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קפטן ווילארד שמתחילה ב "מאמר פרשנות בעניין - הארץ"

הערכות לגבי השאלה "מה יהיה לכש.." והערכת היכולות של הצדדים אינן מתייחסות לשאלה שהועלתה באשכול לגבי האמירות הנשמעות לאחרונה מכיוון הציר שמובילה אירן ואיך יש להבין אותן.

כמו תמיד אני בדעה שצריך להקשיב לאויבינו. הם אומרים את שמתכוונים פשוטו כמשמעו. הם טוענים שוב ושוב שישראל עומדת לתקוף, דבר שכל בר דעת בישראל יודע עד כמה הוא מופרך.
אם כן - מדוע, ושמא ידוע להם דבר שאינו ידוע לנו - והכוונה בתחום התוכניות שלהם.

להזכיר ש"נקמת מורנייה" עוד לא נסגרה מבחינתם, כפי שגם הצהיר נסראללה שוב לפני שבועיים שהיא קרבה, והיא מבחינתם עניין שצפוי לגרור תגובה ישראלית.
פעולה שכזאת תהיה בעיתוי מושלם עבור אירן שכן כל המהומה שתתפתח תהווה את ההסחה שהם צריכים עבור תוכנית הגרעין.

הרטוריקה המתלהמת מקימה - בראייתם - את ההרתעה הנדרשת מול ישראל לקראת מצב שכזה. תקוותם להבטיח שישראל לא תרצה להסתכן בתגובה.
הבעיה שככל שהתלהמותם גוברת כן הם מתחילים יותר ויותר להאמין לעצמם ולכוחם כביכול...

כך לדעתי יש לקרוא את ההתלהמות הגוברת והבריתות הנרקמות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר