לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2010, 07:20
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בג"ץ החליט - תישאר בארץ למרות שאחיה פעילי טרור

בהחלטה נדירה הורה בג"ץ שלא לגרש את מנאר דקה הנשואה לישראלי למרות שכל אחיה פעילי טרור. האישה תישאר בארץ - תחת מגבלות.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/...&loc=3&tmp=7520

אני לא נכנס למקרה הספציפי הזה, אבל יש לי שאלה פשוטה: למה איחודי המשפחות האלה נעשים למדינת ישראל? אם הם רוצים כל כך להתאחד שיעשו את זה בשטחי הרשות הפלסטינאית, אם וכאשר יהיה שלום אמיתי הם יוכלו לעבור חזרה לשטחי מדינת ישראל. ברור לי שלא כל הפלסטינאים הם מחבלים, אבל אם אזרח ישראלי החליט להתחתן עם אזרח של מדינת עויינת לישראל (ואין ספק שהרשות הפלסטינאית עויינת לישראל) הוא צריך לקחת בחשבון שהוא לא יוכל לחיות עם האדם הזה בתחומי הארץ. אין שום סיבה שהמדינה תצטרך להשקיע זמן וכסף כדי לבדוק כל איחוד משפחות כזה ואין סיבה שאזרחי מדינת ישראל יהיו בסכנה אם וכאשר אחד מהאנשים האלה יחליטו פתאום לעסוק בטרור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-02-2010, 16:35
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה לא רואה כל פסול, מכיוון שמספרים לך שמדובר בפליטים.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא רואה שום דבר פסול..."

א.אין היום פליטים מאפריקה, וודאי לא כאלה שזכאים אוטומטית למעמד רק בגלל שהם באים ממדינה איקס. אולי היו לפני שנה שנתיים, אבל סודן כבר חתמה הסכם עם המורדים (ג'נגווי) ומאז כל נושא הפליטות לא רלוונטי.

ב. אם תסתכל באתר של ארגנון נתמך-הקרן שמטפל בסוגייה תגלה בדיוק ההפך ממה שטענתי. אצל הארגון - דווקא אין דבר כזה "מהגרי עבודה". גם עם הברחת את הגבול מאריתראה, אוגנדה או סיירה לאון - אתה זכאי לאזרחות ישראלית

ג. מה לדעתך האינטרס שלהם?
*

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-02-2010, 17:06
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי winter_forever שמתחילה ב "אני בטוח שהם מסוגלים לעבוד על..."

אתה רוצה הסבר בסדר.
א, זה חוק לא נחוץ, זה קישקוש מוח אחד גדול החוק של המייל, שעובר איתך לכל ספקית, בעוד יש לגוגל ויהו שירותים חינם ואלה רק שני אתרים מיני רבים עם אותו שירות חינם בעוד אם תעבור ספקית ותשאר עם אותו מייל סיכוי טוב מאוד, שתשלם עליו אקסטרה כסף בלי סיבה מוצדקת. הספקיות בארץ גובות מאיתנו יותר מדי כסף יחסית לאירופה וארה"ב ולא נותנות לנו את השירות המגיע לנו אז לתת להן עוד אופציה לסחוט מאיתנו כסף? לא הדבר הכי חכם לעשות ואולי יש פה ניגוד עניינים וח"כ זה או אחר יגזור על זה קופון בהמשך. תירוש כבר נתנה לבעלה מכרז, כאשר הייתה מנכלית משרד החינוך להזכירך ולכן צריך לחפש כאן ניגוד עניינים.
ב, עשיתי השוואה לחוק של מייל, שעובר איתך ספקיות, כי לזה כן לח"כ שלנו זמן ולעצור את בג"ץ אין להם זמן משום מה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-02-2010, 14:01

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "מה זה אין ולא הייתה? מאיפה..."

זה מאד מצחיק שבתור אחד שלא בדק בעצמו אתה יוצא בכאלה הצהרות החלטיות. תנסה לבדוק מה קרה לאזרחים יפנים, או ממוצא יפני, שחיו בארה"ב בזמן מלחמת העולם השנייה, תנסה לבדוק מה קרה לאזרחים גרמנים, או ממוצא גרמני, שחיו בבריטניה באותה תקופה וכו' וכו' וכו'. אתה תגלה שלא היה שם שום סיכוי לאיחוד משפחות. אני לא חושב שאנחנו צריכים לעשות לערבים מה שהאמריקאים עשו ליפנים, אבל אין שום סיבה בעולם שנסכים להכניס לפה אנשים שבסופו של דבר רוצים להשמיד אותנו. הם רוצים לחיות עם האויבים שלנו? שיעשו את זה במדינה אחרת, לא פה. כמובן שעוד לא ענית לי על השאלה הפשוטה - למה איחוד משפחות בארץ ולא בעזה או בגדה?

ישן 24-02-2010, 08:36

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "ודרוזי ששירת בצ"הל ורוצה..."

הדרוזים שמתחתנים עם בני זוג מסוריה/לבנון הם דרוזים מרמת הגולן, הם לא משרתים בצה"ל ולא מסתירים את הסלידה שלהם ממדינת ישראל (הם לא מחזיקים דרכונים ישראלים וכו'). החוק, לדעתי כמובן, צריך ליהיות אחד, כל מי שמתחתן עם אזרח ממדינת אויב (יהודי אירני הוא תושב מדינת אויב, אבל מין הסתם הסיכוי שהוא יפגע בבטחון המדינה הוא נמוך מאד) שיתכבד ויחיה איתו במקום אחר. יש לנו מספיק צרות ואיומים, אנחנו לא צריכים להכניס ראש בריא למיטה חולה. ד"א, עד כמה שאני יודע דרוזים שמתחתנים עם תושבי סוריה עוברים בד"כ לסוריה. עסקו בנושא הזה בסרט "הכלה הסורית".

נערך לאחרונה ע"י rubber_duck בתאריך 24-02-2010 בשעה 08:47.
ישן 24-02-2010, 14:19

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "תחליט, או שאתה רוצה שהחוק..."

את חי בעולם משלך. אנחנו במלחמה והאויב הוא מוכר ומאד מאד ספציפי. אי אפשר להתווכח עם העובדה שעד היום לא היו יהודים שלקחו חגורות נפץ והלכו להתפוצץ על יהודים אחרים, מוסלמים כאלה יש לצערנו הרבה. מכאן נובע הסיכון הגבוהה שיש ממוסלמים והסיכון הנמוך עד לא קיים שיש מיהודים, גם אם הם מגיעים מאירן לצורך העניין. אם אתה רוצה לשחק אותה אביר זכויות האדם תעשה את זה במדינה שלא נלחמת על החיים שלה. לנו אין את הפריבילגיה של לקחת סיכון ולבדוק מה יקרה אם הגברת הזו תחליט שהיא כן עוזרת לאחים שלה להוציא פיגוע בעתיד.

ישן 25-02-2010, 18:43

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "היו בארץ גם מפגעים יהודים, מה..."

הבעיה שלי, בתור יהודי, היא עם מוסלמים שמנסים להרוג אותי רק בגלל שאני יהודי.
כל אחד דואג קודם כל לעצמו ורק אח"כ לאחרים. אני נגד רצח באשר הוא, כולל רצח
של מוסלמים, אבל הבעיה של המדינה שלנו זה לא הטרוריסטים היהודים (שהמספר
שלהם נמוך מאד) אלא המספר הגבוהה של הטרוריסטים מוסלמים. הניסיון שלך
להשוות בין הטרור המוסלמי לטרור היהודי, שבהשוואה לכמות הטרור המוסלמי הוא
אפסי עד לא קיים, הוא האם אמא של הדמגוגיה. אפשר לקחת את זה גם לרמה אחת
מעל, בגלל שאפילו כמות המוסלמים שנהרגו בפיגועים ע"י מוסלמים אחרים גדולה הרבה יותר
מכמות המוסלמים שיהודים הרגו בפיגועים. הטרור היהודי הוא אפילו לא פרומיל מהטרור המוסלמי.

ישן 25-02-2010, 18:55
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "הבעיה שלי, בתור יהודי, היא עם..."

א.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי rubber_duck
הבעיה שלי, בתור יהודי, היא עם מוסלמים שמנסים להרוג אותי רק בגלל שאני יהודי.

הבעיה שלי בתור בן אדם היא עם כל בן אדם שמנסה להרוג בן אדם אחר.
ב. אם אנחנו מסתכלים על אזרחי המדינה, אני חושב שדווקא תמצא יותר יהודים שהואשמו בביצוע/תכנון מעשי טרור כאלה או אחרים, מאשר ערבים. יש מחתרת יהודית שלמה שיושבת בכלא בדיוק על זה. ואם תסכים איתי שכל אדם שזורק אבנים על חייל/מכה חייל הוא טרוריסט, אז התופעה אפילו רחבה הרבה יותר.
ג. אפילו אם הטיעונים שלך היו נכונים הם עדין לא היו רלוונטיים. גם אם יש הרבה מחבלים ערבים (ויש הרבה), זה עדין לא אומר שמותר לך להפלות לרעה ערבי שאין לך שום עדות לשום מעורבות שלו בפעילות טרור, ושום סיבה להניח שהוא מעורב בפעילות שכזו.

ישן 24-02-2010, 15:43

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "את חי בעולם משלך. אנחנו..."

ציטוט:
את חי בעולם משלך.

למה? כי אני לא חושב כמוך? נכון לכרגע, במה שרלוונטי לדיון הזה, אני תומך במצב הקיים, כך שכנראה יש לפלחות עוד כמה אנשים שחושבים כמוני.
ציטוט:
אנחנו במלחמה והאויב הוא מוכר ומאד מאד ספציפי.

כל אזרחי לבנון, סוריה, איראן, רש"פ (ואולי גם מצריים, ירדן, וכל מדינה מוסלמית אחרת בעולם - אני לא יודע, תגיד לי אתה למה התכוונת) זה ממש לא ספציפי, ואין הרבה פוליטיקאים שמגדירים את כל האנשים האלה באויבי המדינה.
ציטוט:
אי אפשר להתווכח עם העובדה שעד היום לא היו יהודים שלקחו חגורות נפץ והלכו להתפוצץ על יהודים אחרים.

נכון, לא היו. אבל היו יהודים שלקחו נשק אוטומטי, והלכו לרסס ערבים, חלקם אזרחי המדינה. והיה אפילו יהודי אחד שלקח אקדח, והחליט לירות בראש ממשלה (אגב, אף מוסלמי עוד לא עשה את זה בישראל).
ציטוט:
מכאן נובע הסיכון הגבוהה שיש ממוסלמים והסיכון הנמוך עד לא קיים שיש מיהודים, גם אם הם מגיעים מאירן לצורך העניין.

הסיכון מכל הערבים, גבוה יותר מהסיכון מכל היהודים? אני הייתי מעדיך להעלות לארץ עוד 100 ערבים אקראיים, ולא עוד עמי פופר אחד.
ציטוט:
אם אתה רוצה לשחק אותה אביר זכויות האדם תעשה את זה במדינה שלא נלחמת על החיים שלה.

אם אתה רוצה לשחק אותה לאומן, תעשה את זה במדינה שאינה מוגדרת כמדינתו של העם שסבל מלאומנות/גזענות יותר מכל עם אחר בהיסטוריה.
ציטוט:
לנו אין את הפריבילגיה של לקחת סיכון ולבדוק מה יקרה אם הגברת הזו תחליט שהיא כן עוזרת לאחים שלה להוציא פיגוע בעתיד.

אבל הייתה לנו את הפריוילגיה לבדוק מה יעשה יעקב טייטל...

ישן 24-02-2010, 22:27
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "יש הבדל בין לאומיות ללאומנות...."

לאומיות,בסדר.אתה לא תברח מזה,שבמצבים מסוימים בחיינו אנו נעדיף את הלאום שלנו על פני האחר.אדם יעדיף את אימו על פני אישה אחרת,יעדיף את קרוביו ולא אנשים שפעם ראשונה פגש בהם.אם בשבילך זה לא כך,אני ממליץ בחום-כבר לא פעם ראשונה-להתעלם ממני.אולי הפערים בין נקודות המבט שלנו על המתרחש מחוץ לעולמנו הפנימי בלתי ניתנים לגישור.

ציטוט:
וכן, אני מאמין שמשום שאנו העם שסבל הכי הרבה מאפליה, בצורתה הקיצונית ביותר, אנחנו צריכים לשאת את הדגל של הסובלנות.

כשהעולם יהיה בכללותו סובלני יותר.אחרת זה נונסנס.

ישן 25-02-2010, 09:03

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "לאומיות,בסדר.אתה לא תברח..."

ברור לי שישראל היא מדינה יהודית, ואני שמח שכזו היא. על סמך העובדה הזאת עליתי למדינה, ועל סמך העובדה הזו אני חי בה. ברור לי שלעיתים אופייה היהודי של המדינה מתנגש עם אופייה הדמוקרטי, וברור לי שלעיתים צד זה צריך לנצח ולעיתים צד זה.
גם אתה לא חושב שצריך תמיד לוותר על הדמוקרטיה של המדינה לטובת היהודים, אחרת היית מסכים עם אמירות דוגמת 'במשבר כלכלי צריך לפטר את כל הערבים, כדי לפנות עוד מקומות עבודה ליהודים', או אפילו יותר קיצוני: 'אם יהודי זקוק להשתלת איברים, מותר למדינה לקחת, בכפייה, איברים מאזרחים ערבים, כדי להציל את חיי היהודים' (אני מקווה שאתה לא מסכים עם אמירות כאלה, כי אם כן, כנראה שבאמת אין לנו בסיס משותף כלשהו).
גם אני לא חושב שהדמוקרטיה צריכה תמיד לנצח, אחרת הייתי טוען שצריך לבטל את חוק השבות, למשל, מה שאיני טוען.
השאלה היא איפה מותחים את הגבול, ובאילו מקרים צריך לפסוק לטובת צד זה או אחר.

ישן 24-02-2010, 23:14

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=rubber_duck]את חי..."

אני שמח לראות שהאינדוקטרינציה שלך הסתיימה בהצלחה. אתה שוכח מי הקורבן בכל הסיפור הזה ומי התוקפן. מי משתמש בטרור כדי לפגוע במודע ובמתכוון באזרחים ומי מסכן את החיילים שלו כדי לפגוע במינימום אזרחים מהצד השני. גם אם תקח את כל היהודים שאי פעם רצחו ערבים על רקע לאומני ותכפיל בעשרת אלפים עדיין לא תגיע לכמות המוסלמים שניסו (והצליחו) להרוג יהודים על רקע לאומני. זו הסיבה שבגללה נוצר מצב שאנחנו, היהודים, צריכים להגביל את "איחודי המשפחות" של המוסלמים. אתה יכול לקרוא לזה לאומניות, גזענות, פשיזם או איך שבא לך אבל כל שאר האנשים שגרים במדינה הזו קוראים לזה המציאות הכואבת. רוצחים משני הצדדים הם בזויים וצריכים להענש בעונשי המקסימום הקבועים בחוק, אבל עצם העובדה שקיימים אנשים כמו עמי פופר לא מצדיק הכנסה של ראש בריא למיטה חולה. אני, בניגוד אליך, מעדיף להכניס למדינה הזו 100 יהודים אקראיים על פני יחיא עייש אחד.

ישן 25-02-2010, 08:53

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני שמח לראות שהאינדוקטרינציה..."

אני לא רואה פה תשובה לאף אחד מהטיעונים שלי, אלא רק כמה אמירות דמגוגיות.
אני מסרב לחלק את העולם לטובים ורעים כמו שאתה מנסה לעשות.

אתה מניח אפריורית שכל ערבי הוא מחבל. הבעיה עם ההנחה הזאת היא שאף שזה נכון שיש יותר ערבים שרצחו יהודים, מאשר המקרה ההפוך (למרות שלומר פי עשרת אלפים זאת הגזמה פרועה, שאין לה שום בסיס), עדין יש הרבה יותר ערבים שמעולם לא רצחו יהודים ואף לא ניסו לעשות זאת או חשבו על כך. על כל ערבי שלקח חלק פעיל בארגון טרור, יש 1000 ערבים שלא עשו זאת, ולכן מבחינתי לצבוע את כולם כמחבלים זה פסול.

למה שתגיד שאני מעדיף את יחיא עייש על פני מאה יהודים אקראיים, אם ברור לך שזה לא נכון, ושזה לא מה שאמרתי? אני מעדיף שגם אנשים דוגמת הנ"ל, וגם אנשים דוגמת עמי פופר ישארו בחוץ.

ישן 25-02-2010, 18:10

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "אני לא רואה פה תשובה לאף אחד..."

ציטוט:
אני לא רואה פה תשובה לאף אחד מהטיעונים שלי, אלא רק כמה אמירות דמגוגיות

תיראה איזה צירוף מקרים משעשע, אני יכול להגיד את אותו המשפט בדיוק עליך (כולל הדמגוגיה). אפילו על השאלה הכי פשוטה עדיין לא ענית לי, למה איחודי המשפחות האלה צריכים להתרחש בתחומי מדינת ישראל? שיתאחדו בעזה, רמאללה, או ניו יורק.

ציטוט:
אני מסרב לחלק את העולם לטובים ורעים כמו שאתה מנסה לעשות

זה חמוד מאד. רק חבל שהמציאות לא משתפת פעולה עם חזון אחרית הימים שלך, במציאות העולם ועוד איך מחולק לרעים וטובים. זה הולך בערך ככה: מי שמנסה להרוג אותי הוא רע ומי שמנסה לעזור לי הוא טוב. אני מסכים שטוב ורע זו הגדרה נזילה ביותר ומי שמבחינתי הוא יכול להחשב רע מבחינת אחרים, אבל החלוקה הזו קיימת בכל מקום ובכל מצב.

ציטוט:
אתה מניח אפריורית שכל ערבי הוא מחבל. הבעיה עם ההנחה הזאת היא שאף שזה נכון שיש יותר ערבים שרצחו יהודים, מאשר המקרה ההפוך (למרות שלומר פי עשרת אלפים זאת הגזמה פרועה, שאין לה שום בסיס), עדין יש הרבה יותר ערבים שמעולם לא רצחו יהודים ואף לא ניסו לעשות זאת או חשבו על כך. על כל ערבי שלקח חלק פעיל בארגון טרור, יש 1000 ערבים שלא עשו זאת, ולכן מבחינתי לצבוע את כולם כמחבלים זה פסול.

אני לא מניח שכל ערבי הוא מחבל. אבל בגלל שאין שום דרך בטוחה לדעת מי מהערבים הוא מחבל נוצר מצב שבו המדינה צריכה להגן על האזרחים שלה בצורות שונות ולהתייחס לרוב הערבים כאנשים שלא ממש רוצים בטובתנו (ואני מתנסח כאן בעדינות). זה קורה בבדיקות בנתב"ג, זה קורה בכניסות לקניונים וזה קורה גם באיחודי משפחות. כמו שמהטרור נפגעים אנשים חפים מפשע ככה גם במקרים האלה, אבל אני מעדיף שימנעו איחוד משפחות ממליון ערבים חפים מפשע מאשר שיפגע יהודי אחד בפעולת טרור שנגרמה בגלל אותו איחוד משפחות. מה שעצוב זה שאתה לא מבין שאם נפסיק לבדוק אותם (או להגביל את איחודי המשפחות במקרה הזה) הפיגועים לא יפסיקו אלא להפך, הם יתחזקו ויגרמו להרבה יותר נפגעים.
לצבוע את כולם כמחבלים זו הדרך היחידה שלנו לשרוד כרגע, אלא אם כן יש לך שיטה לזהות מחבלים לפי הצורה שלהם למשל.

ישן 25-02-2010, 18:28

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "[QUOTE]אני לא רואה פה תשובה..."

א. מי אמר שאיחודי המשפחות חייבים להתרחש דווקא בתחומי מדינת ישראל? אני לא אמרתי דבר כזה. אם הזוג יבחר להתאחד ברמאללה, שיהיה להם לבריאות. אבל אם יש אזרח ישראלי, שווה זכויות (או לפחות אמור להיות שווה זכויות) שרוצה להביא את אשתו לגור איתו בארץ, אין שום בסיס למנוע זאת ממנו.

ב. אתה לא אומר שמי שמנסה להרוג אותך הוא רע. אתה אומר, שכל אדם שאחד מבני הלאום שלו ניסה להרוג אותך, הוא רע.

ג. בדיקות בטחוניות לא פוגעות בזכויות הבסיסיות של האדם באותה מידה כמו למנוע מאדם לחיות במדינתו, עם אשתו.

ד. לצבוע את כולם כמחבלים זאת לא הדרך היחידה שלנו לשרוד. עובדה, היום אנחנו לא צובעים את כולם כמחבלים, ועדיין שורדים.

ישן 24-02-2010, 22:32
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "דובר פה על למנוע אזרחות..."

דובר פה על למנוע אזרחות ישראלית מאזרחי מדינות אויב. יהודיה איראנית היא אזרחית של מדינת אויב, ולכן לפי ההצעה הנ"ל היא לא אמורה לקבל אזרחות. אני לא רואה שום הגיון בלמנוע מאזרחי מדינות אויב לקבל אזרחות במסגרת איחוד משפחות, אבל לאפשר להם לקבל אזרחות במסגרת חוק השבות. *

מדינת ישראל היא אוטונומית,ויכולה בעצמה לבחור,למי לתת אישור כניסה ולמי לא,בין אם זה לפי חוק השבות או חוק ניוטון.
אם שני אנשים נתנו לך מכות,כנראה שההוא,לו החזרת את המכה היותר חזקה,יכול לתבוע אותך עקב התנהגות מפלה.
אתה לא מאלה של ה 1917?

ישן 24-02-2010, 23:08

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "דובר פה על למנוע אזרחות..."

מדינה ריבונית יכולה לעשות כמעט כל מה שהיא רוצה. היא יכולה גם להחליט שהחל ממחר מחזירים את הסנהדרין, ואוסרים על נשים להסתובב ברחוב ללא כיסוי ראש.
לשמחתי מדינת ישראל בוחרת להיות מדינה דמוקרטית (בדרך כלל) ולכן מאפשרת זכות בסיסית כמו איחוד משפחות, מבלי להפלות (בדרך כלל) על פי דת גזע או לאום. האם היא יכולה להחליט לפעול אחרת? כמובן שכן. בדיוק כמו שהיא יכולה להחליט שמחר מבטלים את חוק השבות, ומאפשרים רק ליפנים ואוזבקים לעלות לישראל.
אבל איך זה שהיא יכולה לעשות את זה תומך בכך שהיא צריכה לעשות את זה?

נ.ב.
אני לא יודע מי אלה 'האלה של 1917', אז אני מניח שאני לא מהם, אבל אני לא יכול להיות בטוח.

ישן 23-02-2010, 19:54

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הפיסקה עצמה מציינת מגבלות על הנדונה"

השאלה היא אם זה סיכון שצריך לקחת. הרי אם היא תחליט פתאום לעזור לאחד מקרובי
משפחתה שהוא גם מחבל היא לא תודיע על זה מראש ותמיד קיים סיכוי שנדע על זה רק
כאשר יתרחש איזה פיגוע חו"ח. השאלה היא למה הזכות של המשפחה הזו להישאר בארץ
יותר חשובה מהזכות של תושבי המדינה לא למות בפיגוע אפשרי. אני רוצה לקוות שהסיכוי
שהבחורה הזו תעזור לטרוריסטים הוא לא קיים, אבל גם אם יש סיכוי של אחד למיליארד
שהיא כן תעזור לטרוריסטים הטובה של תושבי המדינה צריכה לגבור על הזכות שלה
להישאר פה.

ישן 23-02-2010, 20:02
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הכל עניין של פורפורציות וסבירות
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "השאלה היא אם זה סיכון שצריך..."

ברמה הקיצונית ביותר (במתכוון) צודק הרי מי שטוען ש"אין ערבים אין פיגועים". אם נהרוג את כל הערבים ברצועת עזה או אפילו "רק" את רובם באמצעות הפצצות שטיח הרי שנמנע נרצחים יהודים בעתיד ואם אתה מתנגד לצעד הזה הרי שאפשר להאשים אותך בסיכון חיי יהודים למרצחים מתוך התחשבות בחיי האוייב. אני לא בטוח בכלל שהסיכוי של האישה הזאת להיות מעורבת בטרור גבוה מהסיכוי של בחור צעיר מהכפר שלה. צריך לזכור שמדובר במישהי שכבר חיה פה הרבה שנים בלי להתעסק בטרור ויש לה ילדים קטנים. זה לא הופך אותה ללגמרי לא מסוכנת אבל מאוד מאוד מוריד מהסבירות שתתעסק בפעילות חבלנית בעתיד. אני חושב שבמקרה הזה הסיכון הוא לחלוטין מינמאלי, בייחוד עם היא תחת פיקוח.
ישן 23-02-2010, 22:24
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
יכול להיות שאני נאיבי ויכול להיות שאני טועה...
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מכיוון שאין לי בדל של ספק בכנות שלך, אני לא מפקפק בכך שאתה חש שאינה מסוכנת"

אני ממש לא רואה בעצמי "נאור" במיוחד ויש תחומים שבוודאי תופתע לדעת שאני שמרן ממך. תלוי בנושא ןבמקרה. במקרה הזה הניתוח שלי הוא כזה:
1. לאישה יש 3 אחים שעוסקים בטרור. אינני יודע לגבי שאר קרובי משפחתה אבל אני לא יכול להסיק שאם הם מחבלים אז גם היא.
2. זה שהיא רצתה להפגש עם אחיה נראה לי הגיוני ברמה האנושית. אתה לא חייב להסכים למעשים של אחיך ובוודאי שלא לשאוף ליטול בהם חלק על מנת שתירצה לשמור על הקשר עימו.
3. האמור למעלה פשוט לא נותן עדות מספקת לכך שהאישה הזאת מעורבת בטרור ואין עדויות אחרות. האם היא יכולה להפוך מסוכנת בעתיד? אולי, אבל זה אפשר לומר גם על רבים אחרים ופשוט לא נראה לי שזה מצדיק צעד קיצוני כמו הרחקה בפועל של ילדיה מסביבתם.
ולמה אין משמעות לבדיקה כל חצי שנה? אני מניח שאם יתגלה שהיא מעורבת בפעילות חבלנית היא תנוטרל בדרך זו או אחרת כמו כל אדם אחר שיתגלו כלפיו ידיעות על פעילות חבלנית. אני בטוח שיש מעקב שוטף אחריה...
ישן 24-02-2010, 15:38
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "בג"ץ החליט - תישאר בארץ למרות שאחיה פעילי טרור"

מה הרבותא בכך?

בן של מחבל מתאבד הפך לטייס? בטח.

האחים של מחבל אחר גוייסו לחצי-מיליציה אוהדת לדעותיהם (שמפקדיה ממונים ע"י הנהגה רוחנית שפועלת בהסכמה שבשתיקה של גורמים אנטי ציוניים) וקיבלו נשק? בטח שכן.

חבר בארגון טרור שעיוור חבלן מג"ב ומילכד אוטובוסים שסטודנטים מהר הצופים נהגו לנסוע בהם לעשות קניות בשבת - מה איתו? כתב ספר אוהד על חבריו הטרוריסטים וכותב בקביעות בעיתון יומי. אחד מעמיתיו להתארגנות עדיין מחנך תלמידים ואף זוכה בבג"צים בהם הוא דורש פיצויים מרשויות החוק על מכות שחטף ועל זכותו להסתובב ליד יעד שהוא מפנטז לפגע בו.

טרוריסט נוסף שניסה לרצוח חבר כנסת בהורדת מכוניתו מכביש מס' 1 לא ישב יום אחד בכלא, קיבל תפקיד חינוכי ואף הופיע ברשימת מועמדים של מפלגה תומכת טרור.

סייען טרור אחר, שהסיע מחבלים ונשפט על כך, זוכה לאבטחה צבאית לאחוזה הפרטית שבנה מכסף שהושג ממקור עלום.

ורק מחבלת אחת נרצחה ע"י אינדאני שהתגייר, על רקע פלילי לגמרי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:19

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר