לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2010, 00:18
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי overclock שמתחילה ב "אנחנו גם ככה מתרבים בקצב שמתחיל להפריע לאיזון בכדוה"א"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי overclock
ברגע שאנשים לא ימותו יותר, לא נוכל להביא צאצאים חדשים כי האנשים שקיימים כרגע יבינו שאי אפשר לא למות וגם להביא עוד אנשים חדשים...

כמו שכבר אמרתי פה, אם חחי נצח אינם בגדר מדע בידיוני, אז גם התיישבות על כוכבים אחרים, אינה בלתי ניתנת לתפישה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי overclock
כמובן שהכל הוא דיון ספקולטיבי בלבד... לא היה ולא יהיה כדבר הזה...

אין לי מה לענות על זה מלבד נחיה ונראה, O ye of little faith. הרבה דברים שלפני 100 שנה הופיעו בספרי מדע בדיוני, ונשמעו בלתי אפשריים, היום מהווים חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-03-2010, 12:01
  Robinbad Robinbad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "למה לדבר על חיים אחרי המוות? מי אמר שאנחנו בכלל חייבים למות?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
בעקבות הדיון בנושא החיים שלאחר המוות, שהיה בעיקרו תיאולוגי, החלטתי להעלות לפורום נושא אחר - נושא חיי הנצח.
העתידן ריי קורצוויל אמר: "אין סיבה להשלים עם המוות רק משום שלאורך ההיסטוריה כולם מתו עד היום."
המאמר הזה מדבר על חיי נצח וירטואליים:
http://www.hayadan.org.il/wp/toward...tality-0701105/
האם אתם חושבים שבעתיד אכן תהיה לנו הטכנולוגיה לחיות לנצח?
האם הדבר יקרה בימינו?
ושאלה אחרונה, באתיקה של המדע, האם בכלל מוסרי ונכון, להביא את עצמנו למצב בו לא נמות?

חיי נצח? האם זה בכלל אפשרי? ומה אם זמן הוא סופי? אז בסופו של דבר הקץ שלנו יהיה עם קץ הזמן...

מוסר זהו מצב תודעתי חברתי, אז אם נרצה זה יהיה מוסרי ולנכון

נערך לאחרונה ע"י Robinbad בתאריך 07-03-2010 בשעה 12:04.
ישן 08-03-2010, 06:37
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
למה שמישהו ירצה לחיות חיי נצח?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "למה לדבר על חיים אחרי המוות? מי אמר שאנחנו בכלל חייבים למות?"

כל אחד צריך למות בסוף, תודה לאל (ולא, אין לי אף לא נטייה אובדנית קלה שבקלות). מוסרי? טוב, אי אפשר לדעת למה בדיוק דבר כזה יגרום (מבחינה ביולוגית-אנטומית בגוף האדם), אבל אם קצב ההתרבות יישאר זהה או דומה, תוך לא הרבה זמן מרגע הגילוי של סוד חיי-הנצח לא יהיה כלום בעולם חוץ מבני אדם...

עריכה: אם מתייחסים לדברי בני, וישנה אפשרות של התיישבות על כוכבים אחרים, אז אנחנו פשוט נגיע למצב הרסני שבו (אם ניתן - ובהחלט ניתן - לקחת בחשבון קיום של "חייזרים" ביקום) אנחנו הגזע הכי גדול, בצורה משמעותית, וכולנו יודעים מה קורה כשיש גזע אחד שהוא הרבה יותר גדול וחזק מכל שאר הגזעים.

נערך לאחרונה ע"י puzpuz בתאריך 08-03-2010 בשעה 06:40.
ישן 15-03-2010, 12:04
צלמית המשתמש של דורון Doron
  משתמשת נקבה דורון Doron דורון Doron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "לא נראה לי שהגבת לאדם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
לא נראה לי שהגבת לאדם הנכון...
ולגוף העניין - מהיותי אדם חילוני, אני לא מאמין שיש משהו אחרי המוות, מלבד אי קיום.
במילים אחרות, אני ארגיש אחרי שאני אמות בדיוק כמו שהרגשתי לפני שנולדתי*.

* השימוש במילה 'להרגיש' היה ציני במידה מסויימת.

ומה עם כל האנשים שחווים מוות קליני?
ציטוט:
היישות דיברה עימם בדרך של העברת מחשבות. הם ראו את כל קרוביהם וידידיהם שנפטרו לפניהם באים לקראתם, הם ראו תמונות מהירות אך ברורות, מחייהם, וכולם, בלי יוצא מן הכלל, היו מסוגלים לראות ולשמוע את הנעשה סביב גופם הגשמי שעזבו ''למטה''.
כולם סיפרו פרטי פרטים על שולחן הניתוחים עליו '' נפטרו'' או על המכונית המרוסקת בה ''נהרגו'', פרטים מדוייקים עד לפרט הרפואי הקטן ביותר, והרופאים שטיפלו בהם אינם מבינים איך קלטו אותם בזמן שהיו ''מתים'' לפי כל כללי הרפואה ללא דופק, ללא נשימה, וללא גלי מוח.
''ידעתי שאני נפטרת'' סיפרה אישה ש''נפטרה'' אך לא יכולתי לעשות דבר, כי אף אחד לא שמע אותי. יצאתי מתוך הגוף, אין לי ספק בכך, כי ראיתי את גופי מונח על על שולחן הניתוחים ושמעתי את הרופאים ''מוותרים '' עלי, הרגשתי נורא, כי לא רציתי למות. פתאום ראיתי אור. הוא היה עמום תחילה אך התחזק. זה היה אור עצום, קשה מאד לתאר אותו. הוא עטף את הכל, אך לא סינוור אותי ויכולתי להמשיך לראות את חדר הניתוחים. כשהאור הגדול היה עלי - או נכון יותר, כשהייתי בתוכו - לא הבנתי מה קורה, אך כשהאור שאל אותי אם אני מוכנה למות, היתה לי הרגשה כאילו שאני מדברת עם אדם. זה היה האור שדיבר...שתקשר.
ידעתי שהאור יודע שלא הייתי מוכנה למות. הייתה לי הרגשה כאילו אני נבחנת. הרגשתי כ''כ טוב. הרגשתי בטחון ואהבה. קשה לתאר וקשה להסביר...''

ישן 29-03-2010, 22:46
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04

ובכן, השאלות אכן מעניינת.
אני מאמין שבסופו של דבר, הטכנולוגיה קיימת. בקשר לשאלה של האם האנושות תצליח להגיע לשם - לדעתי הניחוש שלך הוא טוב כמו של האדם הבא.
לכן גם אני יותר בספק האם נראה זאת בימי חיינו.
השאלה באיזו צורה יראו חיי הנצח הללו. בגופים ביולוגיים מתחלפים, או בצורה וירטואלית לחלוטין.
וכמובן יש להגדיר את המונח חיים, מפני שאם אתה אינך מתרבה האם אתה עדיין חיי?
לדעתי יישוב כוכבים אחרים צריך להגיע לפני קיים נצחי, לכן לחלק של המשאבים לא שווה לדאוג לדעתי.
כמו כן באופן כללי, אני מאמין שבסופו של דבר, לאנושות יש משאב אחד, והוא האנשים. כל השאר הוא תלוי במה האנשים עושים איתו.
בנוגע לאתיקה, והמוסר. האם אדם אשר בוחר לא להביא ילדים לעולם כיום נראה בעיני החברה כלא אתי?
לדעתי לא, וזהוי בחירתו האישית.
וכמובן שבחברה שלנו הערך העליון הוא חיי אדם, ומשקיעים אין סוף משאבים לשמרם כמה שיותר. לפעמים למרות מחלות סופניות או חוסר הכרה. לכן לדעתי חיי נצח יהיו בקו אחד עם המוסר הזה.

ובנימה אישית, אני מקווה מאוד שנראה את זה בימי חיינו, לי יש עוד (בממוצע) לפחות 45 שנים לחיות, ואני מאוד מצפה לראות מה העתיד תומן בחובו.

ישן 30-03-2010, 11:00
  משתמש זכר כל אדם הוא פילוסוף כל אדם הוא פילוסוף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07

לא נראה שאי פעם נגיע לחיי נצח, אבל אפשרי בהחלט שנגיע לתוחלת חיים בת מאות שנים בעתיד הרחוק(עוד 300 שנה בערך).
מבחינה רוחנית יותר, אולי זו תהיה הדרך לרוגע נפש ושלמות שכולנו מחפשים; הרי בסופו של דבר אדם ילמד כל מה שיש ללמוד, ויגיע לאמת; בכך יוכל לתרום לעולם בצורה משמעותית.

מנהיגים בטח לא יהיו מתחת לגיל 200, דבר שיוביל לעתיד טוב יותר, ואולי לעולם מאוחד.

מבחינה אתית לדעתי לא תהיה בעיה רצינית, ואילו כן, אני חושב שהחכמים הזקנים יסכימו להגבלת גיל.

בגדול כל הרעיון נראה ממש סוריאליסטי, הוא ישפיע בכל תחום ותחום, תרבות, ספרות ואפילו בכלכלה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:49

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר