לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-02-2010, 14:37
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10
מגעיל קיבוץ דפנה: אתם ממארוקו? תסתלקו מהר מפה.

ציטוט:
בעודנו מפטפטים וצוחקים עם הילדים, הגיע מבוגר עצבני שהציג עצמו כמנהל הפארק. "מי אתם?" שאל באגרסיביות. הצגנו את עצמנו כתושבי קריית שמונה... אז הוא דרש מאיתנו לצאת מהמקום! "באיזו זכות אתה אומר לנו לצאת מכאן? שאלתי בנימוס. "המקום הזה הוא רק לתושבי הקיבוץ". הוא השיב. "יופי", אמרתי, "אני אורח של תושב ההרחבות". "של תושב ההרחבות?!", הוא שאל בזילזול ומייד ענה לעצמו, "אם הוא לא נמצא איתכם אתם לא יכולים להיות כאן", הוא אמר. "אם באתם אליו שיהיה איתכם!". "אז אני מבין שאתה מגרש אותי מהמקום שאבותינו נלחמו עליו כדי ששנינו נוכל לחיות כאן חיים טובים ומאושרים", שאלתי בציניות. "הגיע הזמן שתשנו את הגישה שמה ששייך לכם הוא רק שלכם ומה ששייך לנו הוא של כולנו", הקשתי. מנהל הפארק רתח: "אתה בטח מהמזרחיים...", פלט לעברי. יצא המרצע מן השק. הגזענות, מסתבר, תמיד שיחקה במקום הזה תפקיד מרכזי. כאן, כמו שמכירים אותי חברי, כבר לא יכולתי להמשיך בשיחה רגועה והטחתי בו דברים קשים, אך אמיתיים... "איך יש לך את החוצפה לדבר כך. לנסות לסלק זוג הורים עם שלושה ילדים קטנים שמרכיבים פאזל על הדשא? איך אתה לא מתבייש לדבר בסגנון הזה ליד ילדים קטנים? עד מתי תבער עוד אש השנאה? איך היית מרגיש אם הייתי מונע ממך להיכנס לקריית שמונה? אדמת ארץ ישראל היא לא של אדם או גוף פרטי, אלא של כולנו. מה, קנית את האדמה הזו? או אולי רכשת את הפארק הזה? הרי את כל האדמות האלה נתנה לכם המדינה כדי להפיח בארץ חיים ושמחה ולא כדי שתמנעו מיהודים כמונו את הגישה אליהם. לידיעתך, בחור יקר, אנחנו מתכוונים להמשיך ולהיות כאן כל זמן שנרצה", הטחתי בו. נראה לי שההתקפה שלי הממה אותו והוא פלט כמה שטויות שלא הבנתי ועזב את המקום.
לכתבה במלואה: http://www.kr8.co.il/BRPortal/br/P102.jsp?arc=53988 ( ההדגשה באדום היא שלי, ישראל_היום )

אני מציע למנהל הפארק לפתוח עסק משותף עם המסעדה הערבית בחיפה: "הגזעניה". שישימו שלט בכניסה: אין כניסה לחיילים, מזרחיים, וכלבים.

אני הייתי מביא לשם אוטובוס עמוס בחיילות וחיילים אתיופים. נראה אותם מעיזים להעיר להם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-02-2010, 17:17
  קוני קוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "גם התפוזים שגדלים על אדמות..."

אז ככה , חביירים.
כל המתואר לי אינו זר לי,קיבוצי נמצא באותו איזור.
ולענין עצמו - מנגלים , שינה על הדשא עם ובלי אוהלים ועשית צרכים בגינות פרטיות הם מעשה נפוץ במחוזותינו, במיחד בעונת החגים ובאיזור הקיבוץ שנמצא בסוף מסלול ההליכה של נחל עורבים.
גם שערים נעולים לא מרתיעים - ראיתי ושמעתי כבר הכל ממטילים שרוחצים בבורות מעינות השתיה שבאחריותי (אז לןמה לא כתוב שאסור ?..-אחרי ששברו את המנעולים) וכלה במעשים שלא מדברים עליהם בשעת הסעודה דרך השתוללות טרקטורונים על מדשאותהקיבוץ.

בקיצור , אנחנו קיבוץ באמת סובלני אבל נראה שהישראלי המצוי שכח כבר מזמן את הגבול וגם בשטחים החקלאיים שלהבדיל, אינם מגודרים.
לענין עצמו - הקיבוץ הוא קהילה אוטונומית שקיבלה מממ"י את הזכות להתגורר , על פי תנאיה בשטח וככזו היא רשאי להכתיב את התנאים ובמיוחד מול אלו שלא מכבדים את המובן מאליו.
ישן 26-02-2010, 16:59

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ומשנתנו לו אישור כניסה,זכותו להכנס."

הם גובים דמי כניסה לקיבוץ? כבר ראינו איך נווה אטיב ניכסו את אתר החרמון לעצמם, והם גובים דמי כניסה לאדמה שהיא לא שלהם. אז במה הם שונים מעבריין שמשתלט על שטח ריק, תולה שלט "20 ש"ח לשעה" ולוקח כסף מבעלי מכוניות שרוצים לחנות?

והכותרת?

רוב תושביה המזרחיים של קרית שמונה הם יוצאי מארוקו.

ויש שיר עממי שהולך ככה:

הלכתי לישכת עבודה,
שאלו אותי מן איפה אתה
אמרתי להם ממארוקו
אמרו לי תסתלק מהר מפה.

אז קרית שמונה+שיר עממי=כותרת יוצרת רייטינג.

אם אחד המנהלים רוצה להחליף אותה לכותרת המקורית של הכתבה, הוא לא צריך שום אישור ממני, זו זכותו, ואין ל שום בעיה עם זה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

ישן 26-02-2010, 17:13

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לפי ההסקה שלך כאן אפשר להבין איך אתה מסיק גם בנושא מסויים אחר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
ולגבי ההבדל בין אתר החרמון ובין מגרש החניה הפירטיים:
האחד חוקי והשני לא. באחד אתה משלם משום שמישהו משקיע הון רב בהקמת האתר ובתיחזוק שלו. בשני אתה משלם בשביל הזכות להחנות במגרש פנוי שה"בעלים" כביכול בו השקיע בשער מאולתר.

ביהמ"ש: עמוס לוזון ושותפיו ישלמו 15 מ' שקל פיצויים לאחר שבנו מרכז מסחרי על קרקע שאינה שלהם

מה שעשה נווה אטיב זה בדיוק אותו דבר, והגזל נמשך כי אף אחד לא תובע אותם. נראה אותך לוקח שטח ריק באריזונה, בונה עליו איזה קגנסלנד, ומתחיל לגבות כסף. תוך יומיים אתה בכלא.

סיפרת שהיית שוטר מתנדב. אני מקווה שלא חצית את הקווים.

ישן 26-02-2010, 18:31

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אריזונה? אתה רוצה להעביר לשם את נווה אטי"ב?"

כן , LEMON MOUNT. אני בטוח שהם יוכלו לקחת שם בלי לשלם כמה אלפי אקרים, לבנות איזה קגנסלנד ( אנחנו צריכים לדון בקומישן/רויאלטיז מהפרוג'קט ) , והמושל ואובמה בטוח יאשרו להם.באותה הזדמנות אפשר לתת לאלפרונים את ניו יורק, ולאברג'לים את לוס אנג'לס, חינם, תמורת בניה ופיתוח. ככה הם יהיו רחוק אחד מהשני, וגם מאיתנו.יש לך גם פיתרון לחרדים? העברת הכותל? משהו?

זה מזכיר לי בדיחה על אשדוד, מארוקאים, גרוזינים, ועבר מכני, אבל נעזוב את זה.יש כרגע מחסור חמור בחוש הומור בפורום, כנראה סייד אפקט של הפרג באוזני ממן.

ישן 28-02-2010, 11:39
  משתמש זכר עו"ד אחד עו"ד אחד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.08
אתה מבלבל את השכל בלי שום מושג
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אין דבר כזה פרק "פתוח" בתוך קיבוץ."

העובדה שקרקע היא פרטית לא קשורה להיות רשות הרבים או לא.
יש מיליון קניונים בארץ שבנויים של אדמות שנרכשו על ידי היזמים, מגדורים, עם שומר בכניסה וכל הבבל"ת שמופיע בכל מיני הודעות טיפשיות בשרשור הנוכחי. ולמרות כל זאת, הקניון, מפעיליו וכו'... מחוייבים על פי חוק לנהוג בשוויון כלפי כל אדם באשר הוא וכפוף גם לכללים אחרים שחלים על מקומות ציבוריים, לדוגמא איסור עישון.
אדם שיושב עם ילדיו על הדשא ומרכיב פאזל לא "עושה בפארק כשלו" ואל תנסו לצייר את הדברים לא כפי שהם.

אני גם לא מבין ממה הזעזוע.

מישהו חשב שהגזענות נעלמה? לדעתי היא תמיד הייתה ותמיד תהיה פה. לעתים אני אפילו רואה בה דבר חיובי.

במקרה הזה זה מדובר בהתנהגות מעוררת בחילה שאופיינית מאוד לחברה הקיבוצית (לא לכולם).

לא מפתיע בכלל!

נערך לאחרונה ע"י עו"ד אחד בתאריך 28-02-2010 בשעה 11:41.
ישן 26-02-2010, 21:26
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
למיטב ידיעתי לא הייתה מעורבות של בית המשפט בענין מרום נווה [אבל אולי החמצתי]
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אם כך יש כאן ויכוח עז בינך ובין big joe"

חזונו של אברהם קריניצי לגבי גני רמת גן בכלל ולגבי הפארק הלאומי בפרט גרס את היותם של הגנים פתוחים לכל. הוא הדגיש את עיקרון אי נטילת הכסף בעבור הנופש במקום. מאחר והפארק הלאומי היה עד לפני שני עשורים המקום היחיד בו גם מדשאות רחבות המאפשרות פיקניקים רבי משתתפים ומאחר ובלאו הכי אין המדשאות צמודות לבתי מגורים - לא עלתה הסוגיה הנ"ל. התערבות קטנה הייתה לדעתי לאחר 'פרוץ השלום' כאשר הוצף הפארק בחובבי ציון מהשטחים שהתנהלותם לוותה בצדדים לאומניים. העיריה התערבה וגם האינתיפאדה השניה עשתה את שלה והדבר פסק. הפארק הלאומי הוא מקום נופש לרמת גנים חילוניים אשר תאורטית כספי הארנוננה שלהם וחלוקת השטחים הירוקים של עירם 'מממנים' פארק זה ובין כל דיכפין, יהודי, ערבי, חילוני וחרדי. פשוט יופי של מקום. ללא אידאולוגיה מוצהרת נקטה כך גם עיריית ת"א בפארק הירקון ולתושבי המרכז רווח.

פארק מרום נווה הינו איזור מדשאות פתוחות בלב שכונת מגורים שהפך למשמעותי לפני שניים וחצי עשורים. תושבי המגדלים הסובבים [אני לא משם, אפשר לנשום לרווחה ] הוטרדו מנסיונות פיקנוק שהופסקו חיש קל ע"י העיריה, מימי הולדת רעשניים של תושבי המגדלים עצמם שהוגבלו ע"י הפיקוח שאסר שימוש באמצעי הגברה ומהצפה של שטח הפארק ע"י תושבי העיר השכנה שהינה דלה להחריד בשטחים פתוחים ורבה בילדים [ואיני רומז לגבעתיים]. ההתנהלות הראשונית של הילדים שהיו מגיעים לבד מהעיר השכנה הייתה בבחינת הכל הפקר והכל מותר והעימותים הקטנים אך המיותרים העיבו על השלווה בגינה.

הועלתה הצעה לסגור את הגן לבעלי תעודת תושב או לגבות שקל ממי שאינו תושב העיר אך כל ההצעות היו מכוערות ולא ישימות. השער הפונה לבני ברק נותר סגור זמן רב והבני ברקים הלכו עוד 500 מ' שבסום הגיעו לדשא הנכסף אך לא הדבר הזה צמצם את החיכוכים אלא ההדברות בין העיריות. משהו השתנה לטובה ורב המגיע עם 30 תלמידי כתתו אינו מותירם להשתולל כרצונם אלא עומד ומשגיח כפי שמצופה ממורה.

בניית מגדלים גם בצד הפונה לבני ברק אילצה את עיריית ר"ג לפתוח את השערים הפונים מזרחה והדבר רק היטיב. כיום מגיע למקום מגוון של תושבי בני ברק ומבוגרים רבים והילדים אינם חשים כאילו הם בשטח הפקר ויודעים כי יש גם עין פקוחה משלהם.

עד כאן 60 שניות על גנים פתוחים ברמת גן...

אם ידוע לך משהו על פסיקה בנושא - אשמח לקרוא.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 26-02-2010 בשעה 21:29.
ישן 26-02-2010, 15:34
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "קיבוץ דפנה: אתם ממארוקו? תסתלקו מהר מפה."

איפה הגיבורים שתומכים בחוק דרומי נרדמו עכשיו ?
ומחר הילדים המזרחיים/אשכנזיים/צרפתים/גרמנים/ניגרים/צ'רקסים ישבו לכם בחצר שאבותיהם נלחמו לשחרר ?
ומחרתיים הם כבר לא יהיו ילדים וכשתבקשו מהם לצאת מהשטח שלכם הם יוציאו סכין/מגרפה/מזמרה/אקדח/רובה/תותח/אגרוף ??
חוק דרומי רציתם ? תחנכו את הילדים שלכם שלא יכנסו למקומות לא שלהם.
וההוא שאמר את מה שאמר, טיפש. אם אכן אמר את מה שאמר.
זה לא נותן אפילו לא שנייה נוספת לאדם להיות במקום שמוגדר כפרטי ולא שלו.
סבא שלי הקים במו ידיו לא מעט קיבוצים בצפון, זה מקנה לי זכות לאכול בחדרי האוכל שלהם ?

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 26-02-2010, 16:01
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "איפה הגיבורים שתומכים בחוק..."

איך הגעת משם לחוק דרומי? וסתם לתזכר אותך פן תדביק את כולם בדמגוגיה- חוק דרומי :

"לא יישא אדם באחריות פלילית "למעשה שהיה דרוש באופן מיידי כדי להדוף מי שמתפרץ או נכנס לבית המגורים, בית העסק או המשק החקלאי המגודר, שלו או של זולתו, בכוונה לבצע עבירה, או מי שמנסה להתפרץ או להיכנס כאמור".
עם זאת, החוק לא יחול אם "המעשה היה לא סביר בעליל, בנסיבות העניין, לשם הדיפת הפורץ או הנכנס", או אם "האדם הביא בהתנהגותו הפסולה להתפרצות או לכניסה תוך שהוא צופה מראש את אפשרות התפתחות הדברים". החוק מגדיר "משק חקלאי - לרבות שטח מרעה ושטח המשמש לאחסון ציוד וכלי רכב במשק חקלאי".

איך זה קשור למקרה שלנו? זוג הורים עם ילדים המרכיבים פאזל?

ישן 26-02-2010, 16:08
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איך הגעת משם לחוק דרומי? וסתם..."

גם בשבוע שעבר הגיע זוג לצפות בתאטרון ולא קם מהמקום אליו פלש עד שהגיע המשטרה כולל הרמת ידיים עד שהגיעו.
מה הקשר בין להעיר למישהו לעזוב את המקום לבין אשפוז בבית חולים עם שבר פתוח בגולגולת ?
לפעמים הקשר הוא שלושים שניות.
חוק דרומי נותן לבן אדם את הזכות על השטח שלו.
הרי אם מישהו יכנס לחצר שלך ויעשה שם מנגל אתה תגרש אותו והארוע יכול להפוך בשניות לארוע כאילו אותו דם נכנס בשביל לפגוע בך, זה הקשר לחוק דרומי.
פתאום מותר למזרחיים לשבת במקום שאין הם צריכים להיות בו רק בגלל שמישהו כינה אותם מזרחיים ?
ואם המזרחיים היו ערבים ? מישהו היה מונע מאותו גזען לשלוף גם נשק ולאיים עליהם שיעזבו את המקום ?
כוונתי היא שפתאום גזענות היא עבירה חמורה יותר מהסגת גבול, וכוונות רעות ורצחניות לעתים נוצרות על המקום ללא תכנון מוקדם.

john reese

ישן 26-02-2010, 17:21

צריך להזהר מכתבות שכאלה. מקומונים עושים עבודה אפילו פחות מדוייקת מהעיתונים הגדולים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל_היום שמתחילה ב "קיבוץ דפנה: אתם ממארוקו? תסתלקו מהר מפה."

וגם הם מחפשים את הסנסציה.

אז מה יש לנו כאן?

[1] אחד עד שאמר ש...

[2] אחד איש [אשר אם הדברים נכונים] גס רוח

[3] אחד ענין משפטי שלא עולה לדיון בחי היום יום כי בד"כ הוא לא מפריע לאף אחד

לגבי 1+2 אני יכול ברבע שעה למצוא גם בבית המשותף שלי מישהו שיעיד בנקיטת חפץ שאמרו לו 'ככה וככה' ומישהו ש'מסוגל להתנהג כבהמה'. לפעמים אפילו מדובר באותו בן אדם.

לא מדובר במנשר שהוציא מזכיר התנועה הקיבוצית ולא בחבורת מפא"יניקים שהרביצו בקלשונים לראש עירית ק"ש כי הוא קיצר דרך השדות שלהם.

לגבי [3] האדמות מצויות תחת אחריות הקיבוצים. האם אדמות הציבור של הישוב הקיבוצי כמוהן כאדמות הציבור של הישוב העירוני? שאלה טובה. הקשת המזרחית עשתה מכך מטעמים ואולי גם קצת ביאושים אבל לא פתרה את בעיית השימוש המסחרי באדמות חקלאיות. זה סיפור אחד.

שימוש לענין נופש באדמות ציבוריות בקיבוץ זו סוגיה מעניינת שלא אמורה להיות מוכרעת בין שומר לבין אורח. ברוב המקומות לא תגיע הסוגיה לידי דיון מאחר ומי שיכול לעשות פקניק בפארק ת"א או באחד מהגנים הלאומיים הרבים - אינו חש בצורך עז להדליק את המנגל המשפטי בין שתי שקוביות משנות השישים תוך סכנת דריסה מקלנועים.

יש גם סעיף [4] הלו? משה...? תשמע אני בפארק של הקיבוץ איפה שהשארת אותנו והשומר רוצה לסלק אותנו. הנה, קח ודבר איתו... כי אין הרי ספק שתושב הקיבוץ ללא קשר למעמדו במדרג הסוציאלייסטי יכול לארח חברים ללא השגחה צמודה ולזב"ש את השומר תוך פתרון הבעיה בשלום ובמנוחה. למה זה לא קרה? תמהתני...

ישן 28-02-2010, 07:45
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אז מה היה לנו פה???(פלגים פלטינות שמן ברקס)"

וכמו תמיד האמת איפושהו באמצע.
אני חי בקיבוץ ואני יודע שכמעט בכל קיבוץ יש לכמה אנשים בעית גזענות. אגב בד''כ זה נגד מזרחיים אבל יש גם מקרי גזענות "הפוכים".
אני מאמין שזו רעה חולה שתחלוף ותעלם באופן טבעי כשהגזענים הקטנים ייעלמו מהעולם, כי לפחות אצלי בקיבוץ לעולם אלו יהיו המבוגרים יותר ולא הצעירים.
אבל לא לשכוח שהגזענות קיימת לפעמים גם לכיוון השני .
אמנם לא קשור לגזענות אבל ל"סובלנות", בזמנו כשרק הגעתי לקיבוץ היו בחירות ואני הצבעתי לצומת של רפול.
אללה יוסטור מה שעשו לי, אפילו ניסו לאלץ אותי למחוק ולהוריד כרזות, ומישהו שם לי פתק בתא דואר שהוא ידאג שאני לא אתקבל לחברות (הייתי בשלב המועמדות).
אבל הזמן עבר ובבחירות האחרונות היו לליברמן 12 קולות רק בקיבוץ פה. איך שזמנים משתנים..

ישן 28-02-2010, 08:15

הצבעת 'צומת' בזמן מועמדות??!! לזה יקרא אומץ....
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "וכמו תמיד האמת איפושהו..."

באופן טבעי הייתי שואל באיזו עיר אתה מתגורר עכשיו אבל כבר ספרת שזה עבר בשלום...

אני כמובן מניח שהם כעסו כי הם ידעו ברוח הנבואה שגולדפרב ושגב יקבלו מיצובישי ויעבירו את אוסלו בקולות צומת ופשוט לא רצו שזה יקרה...

נ.ב

ספור ישן. דמות הייתה בקבוץ בו שהיתי אי שם. בחור חרוץ ושד משחת. מלך הפלאחים מצאת החמה עד צאת הנשמה ואיש עבודה נערץ. הגיע קצת לאחר המייסדים ולימדם דבר או שניים. ולאיש הגיעה אישה שהייתה גם היא חרוצה שבחרוצות, אמממה - חברה בועד למען פולארד ובעלת דעות שונות משל התנועה הקיבוצית. חיו בנחת לחמו בקדחת עד שבא יום ההצבעה לחברות. בדיון עלו ללא כחל וסרק כנושא מרכזי דעותיה הפוליטיות של הגברת. השוטים הקשיבו לעצתו של הבטלן הגדול של המשק שגרס כי כדאי להפיל אותה בהצבעה הנוכחית כדי שתוריד את האף עם הדעות שלה ותלמד את מקומה ובהצבעה הבאה נקבל אותה.

כולם נשנקו כעבור מספר ימים כאשר הבחור שהיה נטוע באדמה עמוק יותר מהעצים הודיע כי הוא מקפל את משפחתו ועוזב. כמובן שבתור נקמה קטנה סרבו לשלם על טיפול שיניים שביצע טרם הפרישה. למיטב ידיעתי, הנ"ל ורעייתו מושבניקים מצליחים מאוד אי שם. למי שמתעניין בפאלחה עובדים תאילנדים. והבטלן הגדול של המשק?... עודנו יושב על מקומו...

ישן 28-02-2010, 11:58
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
מכיוון שניהלתי פה דיון עם כמה וכמה אנשים ולא נוח לענות לכל אחד בנפרד, אני אסכם כאן.

א. הקרקע של הקיבוץ, כנראה אכן חכורה ולא פרטית.
ב. הנתון הזה מאוד רלוונטי, מכיוון שלדעתי לא יעלה על הדעת, מבחינה מוסרית, שחוכרים יקחו יישוב שלם, שהוחכר להם למטרה מסוימת ויעשו בו כבתוך שלהם. וזה נכון גם לקיבוץ וגם למי שירצה לסגור שכונה ברמת גן
ג.מכיוון שכך, למנוע כניסה מאזרח למקום יישוב ועוד כזה שאינו על קרקע פרטית. זה עוול . יישוב איננו בניין בודד ודינם אינו שווה לדעתי
ד. גם לו נניח שהקיבוץ הוא מקום פרטי לחלוטין ונתיר התנהגות של אדנות בתוכו, עדיין - משהכנסת אורח הביתה, אין זה נאה לצעוק עליו שהוא לא ביקש רשות ללכת לשרותים.
ה. נכון יהיה לבקש מהאורח לעשות שימוש סביר בבית, לא יעלה על הדעת שהוא יחטט במגרות חדר השינה
ו. גם מאורח בקיבוץ אפשר לצפות שלא יעשה "ככל העולה על רוחו". הוא לא יכנס לחדר האוכל ויאכל שם , אלא אם כן התירו לו בפירוש, הוא לא יקח טרקטור ויסע בו
ז. יחד עם זאת, לשבת ולבנות פאזל עם ילד על הדשא , לא נראה לי כמו שימוש חורג במשאבים ומי שטוען אחרת - יכול לטעון גם שהליכה על המדרכה ונשימת האוויר הצח מהרפת היא שימוש חורג, שכניסה לצרכניה היא שימוש חורג וכו וכו..אני עצמי לא הייתי מעלה על דעתי לבקש היתר להכנס לפארק פתוח בתחום קיבוץ
ח. אם מישהו רוצה בכל זאת לאסור את זה, שיתכבד וישים שלט גדול "הכניסה לחברים בלבד"
ט. תחושתי היא כי אין סימון כזה מכיוון שיש כאלה שנותנים להם להכנס בקלות כפי שציין שרוקי למעלה ויש כאלה שניגשים אליהם וצועקים עליהם שהם מזרחיים ולא מתכוונים שם לא לקשת המזרחית ולא למזרח לפלנד
י. כנראה ששני הקיבוצניקים שהזדעזעו מהסיפור הבינו כמוני, אחרת - מדוע הזדעזעו
יא. חבל על כל חברי הפורום שניסו לתרץ באופן מלא או חלקי את מעשיו של גזען אחד נקלה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 28-02-2010, 17:15
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
והבית שלך על אדמה פרטית או חכורה?
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מכיוון שניהלתי פה דיון עם כמה וכמה אנשים ולא נוח לענות לכל אחד בנפרד, אני אסכם כאן."

1. רוב הבניה בישראל היא על אדמה חכורה.
2.ברגע שחכרת את המקום, או אפילו רק שכרת, הוא מרוב הבחינות שלך. כמו שלאף אחד אין זכות לעשות לך מנגל בחצר ללא רשות, כנ"ל בפארק שבתוך הקיבוץ.
3. אין שום הבדל בין בניין מגורים בעיר וקיבוץ. קיבוץ הוא קהילה שמקבילה לבניין משותף (במקרה הטוב).
4. בלי צביעות בבקשה. אני רוצה לראות איך תייחס לזר שיכנס אליך הביתה בטענה שהוא חבר של הבן שלך ויבקש להשתמש בשירותים אבל במקום זה יתישב לך בחדר שינה. ואין שום הבדל עקרוני בין להכנס לחדר אוכל של הקיבוץ או להשתמש בפארק של הקיבוץ שהוא מתקן שהקיבוץ יצר וטיפח לצרכיו. אני מדמיין איך בקיבוץ של בני משפחתי היו מגיבים אילו היו מגיעים זרים ומתנחלים להם באיזור בריכת השחיה (יש שם מדשאה נאה שלפעמים עושים שם פיקניק). רק מהמבטים היו מבריחים אותם ומי שמכיר את המבטים של קיבוצניקים מבוגרים כלפי זרים יודע למה אני מתכוון.
וכאן אנחנו מגיעים לנקודה החשובה ביותר, שאתה מאמין לכל מילה שאומר ה"אורח". הם בסך הכל עשו פאזל? לא היה איזה מנגל קטן בסביבה? הטענה שהם נדרשו ללכת בגלל שהם מזרחיים היא מגוחכת. אפילו לפי הסיפור המפוקפק נושא המזרחיות עלה רק כשה"אורח" התחיל בכל מיני הרצאות שלפי ניסיון החיים שלי עם אנשים מסוגו, כללו גם כל מי האשמות בגזענות. ובכלל אני ואחרים כאן בספק גדול אם הקיבוצניק אמר "מזרחיים" כעילבון או שהיו 2 קיבוצניקים שהוא סיפר להם את המקרה ובאמת הזדעזעו. שלא לדבר על כך שלא ברור מימה בדיוק הזדעזעו. מעצם הדרישה לא להיות בפארק ללא אישור של המארח או מהגזענות כביכול.
חבל על כל חברי הפורום שמשתפים פעולה עם ניסיונות לקרבות מאסף להחיאת העימות הבין עדתי בישראל. ניסיונות שכוללים כל מיני סיפורים מפוקפקים ופתטיים.
ישן 28-02-2010, 19:55
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מכיוון שניהלתי פה דיון עם כמה וכמה אנשים ולא נוח לענות לכל אחד בנפרד, אני אסכם כאן."

אתה תסכם ?
את דבריך אולי, אבל פתחת נושא חדש לגמרי.
בלי לרדת לפסים אישיים, הדברים שלך די מייצגים את הישראלי הטיפוסי (לא השתמשתי במילה החזקה יותר בכוונה).
הכל מותר.
זה הסיכום של הדברים שלך וזו תמצית ההתנהגות הישראלית.
גם בארץ וגם בחו"ל.
הכל מותר. נכנסתי לקיבוץ לבקר חבר, הקיבוץ שלי כל עוד ארצה בכך, ואוכל גם לבקר את החבר הזה אפילו כשאינו בבית.
הכסא בתאטרון שלי, הרי שילמתי כניסה.
החנייה של הנכה היא שלי, הרי אני לא רואה נכים בסביבה כרגע ואני בסה"כ קונה גרעינים או ארוחת שלוש מנות במסעדה הסמוכה.
אתה מעיר לי ? אה, זה כי אני מהעדה הלא נכונה.
אם ככה אתה רואה את הסיכום של דבריך אז צדקתי, אם אתה מתנער מהדברים, אז אתה סתם נטפלת למקרה ספציפי והפכת קטנוני ומדקדק בכל פסיק של החוק הכתוב, שזו גם התנהגות טיפוסית בישראל. חוקים לא כתובים משלימים את החוק הכתוב, כמו שאין תורה בלי תורה שבעל פה.

john reese

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:53

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר