לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2010, 06:25
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]טנקים מסוג T-80 ו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
לא נפטר אלא מאחסן זמנית בקרבת תחנת רכבת. וכמובן שאם היו לרוסים רק 400 טנקים כמו לגרמנים במקום 20,000, אז אולי הם היו דואגים יותר לכל אחד ואחד מהם. אבל מה לעשות שלצבא הרוסי המסכן יש 20,000 טנקים ולא 400 כמו לגרמניה...

20 אלף טנקים?! נו באמת, הרי רובם הגדול גרוטאות ישנות, הצבא הרוסי מתכוון להשאיר בשירות מבצעי 2,000 טנקים, ואפילו מתוך אותם טנקים יש רק כמה מאות שנחשבים ליריב (ממש לא שקול) לטנקים מערבים. אז באמת, כל אותם מספרים לא ממש מיצגים את כוחו של הצבא הרוסי, לא הייתי מתפאר בכלים ישנים ומתפוררים.

400 טנקים שהם הטובים והמתקדמים ביותר בעולם בשילוב מערכות מתקדמות שהן חזית הטכנלוגיה המערבית, הרבה יותר עדיפים מאלפי טנקים גרוטאות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-02-2010, 09:53
  The_last_Apachi The_last_Apachi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אתה מבזבז את זמנך לריק. תן..."

ציטוט:
20 אלף טנקים?! נו באמת, הרי רובם הגדול גרוטאות ישנות, הצבא הרוסי מתכוון להשאיר בשירות מבצעי 2,000 טנקים, ואפילו מתוך אותם טנקים יש רק כמה מאות שנחשבים ליריב (ממש לא שקול) לטנקים מערבים. אז באמת, כל אותם מספרים לא ממש מיצגים את כוחו של הצבא הרוסי, לא הייתי מתפאר בכלים ישנים ומתפוררים.

סימוכין?

ציטוט:
אתה מבזבז את זמנך לריק.
תן לגרוטאות האלה להירקב בשקט בשלג.
אפילו כסף לדלק אין להם.
אבל לתת S300 לפרסים יש להם.
ההיסטוריה תשפוט אותם.

שוב, סימוכין? תמונות S-300 אצל הפרסים?
ולגבי הדלק, לפי עדויות של כמה קצינים בצבא היבשה של רוסיה, הטנקים מתודלקים בתמציות רוח הקודש והפלא ופלא, זה עובד לא רע.
ישן 28-02-2010, 14:43
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]הכמות יכולה..."

ציטוט:
יותר מזה - עם הכמות בד"כ יכולה לפצות אל האיכות, האיכות לא יכולה לפצות על הכמות. לכן כל מדינה שלוכחת את חיל השיריון שלה ברצינות דואגת גם לאיכות וגם לכמות. לישארל הקטנטונת למשל יש פי כמה יותר טנקים מאשר לגרמניה, למרות היתרון האיכותי של מרכבות על השיריון של מדינות שכינות.

אני מזכיר לך שלגרמניה יש את חיל השריון הגדול ביותר באיחוד האירופי, לגרמנים ולאירופים יש תו"ל שונה, של בהכרח מצריך שימוש באלפי טנקים, ונסמכים יותר על העליונות הטכנלוגית של כלל זרועות הצבא ומערכות פיקוד ושילטה מתקדמות.

לגרמניה היו אלפי טנקים, והרבה מאותם טנקים, הגרמנים נתנו בחינם למדינות אירופיות אחרות, ולדעתי האישית,כמו שאמרתי 400 טנקים זאת כמות מכובדת בהתאם לתו"ל הגרמני והאירפי, ולצבא הגרמני יש ארסנל גדול ומתוחכם של חימוש נ"ט מתקדם שיתן מענה הולם במקרה הצורך.

עכשיו, בהרבה מקרים בהחלט עליונות טכלוגית עדיפה על כמות, אז להסתער באלפי טנקי T-64 לעבר אויב מתקדם עם טנקים הרבה יותר מתקדמים ולקוות ש "הכמות תפצה על האיכות" הוא דבר טיפשי, כי אותם טנקים לא ישרדו דקה אחת בשדה הקרב המודרני...
ישן 28-02-2010, 20:55
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]יותר מזה -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
אני מזכיר לך שלגרמניה יש את חיל השריון הגדול ביותר באיחוד האירופי, לגרמנים ולאירופים יש תו"ל שונה, של בהכרח מצריך שימוש באלפי טנקים, ונסמכים יותר על העליונות הטכנלוגית של כלל זרועות הצבא ומערכות פיקוד ושילטה מתקדמות.

לגרמניה היו אלפי טנקים, והרבה מאותם טנקים, הגרמנים נתנו בחינם למדינות אירופיות אחרות, ולדעתי האישית,כמו שאמרתי 400 טנקים זאת כמות מכובדת בהתאם לתו"ל הגרמני והאירפי, ולצבא הגרמני יש ארסנל גדול ומתוחכם של חימוש נ"ט מתקדם שיתן מענה הולם במקרה הצורך.

אלא שאתה מפספס את הנקודה העיקרית - הגרמנים מפתרים מהטנקים כי הם לא מרגישים מאויימים ע"י הרוסים. אז הסיבה שיש להם רק 400 היא לא בגלל שזה מספיק כדי להתמודד מול צבא רוסיה, אלא בגלל שאין כוונה להתמודד מול הרוסים. ולמלחמות כמו באפגניסטאן 400 טנקים בהחלט מספיקים.

ציטוט:
עכשיו, בהרבה מקרים בהחלט עליונות טכלוגית עדיפה על כמות, אז להסתער באלפי טנקי T-64 לעבר אויב מתקדם עם טנקים הרבה יותר מתקדמים ולקוות ש "הכמות תפצה על האיכות" הוא דבר טיפשי, כי אותם טנקים לא ישרדו דקה אחת בשדה הקרב המודרני...

אז הסבר לי בבקשה למה ישראל שומרת על אלפי טנקים בשירות, אם האיכות מפצה (ולפיך אפילו עדיפה על הכמות).

ישן 01-03-2010, 14:13
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]אני מזכיר לך..."

ציטוט:
אלא שאתה מפספס את הנקודה העיקרית - הגרמנים מפתרים מהטנקים כי הם לא מרגישים מאויימים ע"י הרוסים. אז הסיבה שיש להם רק 400 היא לא בגלל שזה מספיק כדי להתמודד מול צבא רוסיה, אלא בגלל שאין כוונה להתמודד מול הרוסים. ולמלחמות כמו באפגניסטאן 400 טנקים בהחלט מספיקים.

כן,אחרי סיום המלחמה הקרה ונפילת ברה"מ הולחט במערב על קיצוץ דרסטי בצבאות, וזה כולל גם את ציי הטנקים של מדינות אירופה,אבל זה לא רק העניין הזה, זה גם עניין של חשיבה באופן אחר,שמדברת על צבא קטן וחכם בשילוב מערכות טכנלוגיות מתקדמות , ואותו צבא יהיה יותר אפקטיבי בהשגת היעדים שלו.

גם הרוסים, מבצעים קיצוץ מסיבי בכמות כדי לבנות צבא יותר איכותי.

תמיד אפשר לרצות גם וגם, זאת אומרת, צבא גדול ומתקדם של מיליון חיילים ואלפי טנקים מתקדמים כמו של ארה"ב, אבל בשביל זה צריך תקציב של 500 מיליארד דולר...

ומה זאת אומרת שאין לגרמנים כוונה להתמודד נגד רוסיה? נכון שהעניינים השתנו אחרי נפילת ברה"מ והיון היחסים בין גרמניה לרוסיה הם טובים, אבל זה לא אומר שהצבא הגרמני לא ערוך כדי להגן על גרמניה מפני פלישה רוסית, ולא רק על גרמניה אלה גם על מדינות מזרח אירופה שמאויימות על ידי הרוסים (כחלק מקואליציה אירופית).

ציטוט:
אז הסבר לי בבקשה למה ישראל שומרת על אלפי טנקים בשירות, אם האיכות מפצה (ולפיך אפילו עדיפה על הכמות).

נו, מלחמות ישראל מוכיחות שאיכות מפצה על כמות, כי הרי מדובר במדינה קטנה שנלחמה נגד צבאות הרבה יותר גדולים. למה הם מחזיקים אלפי טנקים? כי יש להם תו"ל שונה מזה של האירופים, לכל מדינה יש את הצרכים שלה.

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 01-03-2010 בשעה 14:22.
ישן 01-03-2010, 15:41

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]אלא שאתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
כן,אחרי סיום המלחמה הקרה ונפילת ברה"מ הולחט במערב על קיצוץ דרסטי בצבאות, וזה כולל גם את ציי הטנקים של מדינות אירופה,אבל זה לא רק העניין הזה, זה גם עניין של חשיבה באופן אחר,שמדברת על צבא קטן וחכם בשילוב מערכות טכנלוגיות מתקדמות , ואותו צבא יהיה יותר אפקטיבי בהשגת היעדים שלו.

צבא קטן וחכם עובד רק בתיאוריה, אבל הצבא שנלחם ו\או מתכוון להילחם חייב גם כמות. כי האיכות לא מפצה על הכמות, וראינו שאפילו ארה"ב עם הצבא הגדול והחזק שלו מתקשה לנהל שני מערכות בעיראק ואפגניסטאן מבחינת כוח אדם, ואעכשיו גם שומעים על דינוי הדוקטרינה האמריקאית שדיברה על היערכות למלחמה גדולה בשתי חזיתות.

ציטוט:
גם הרוסים, מבצעים קיצוץ מסיבי בכמות כדי לבנות צבא יותר איכותי.

למעשה הרפורמה שהרוסים מנהלים באה כדי להגדיל את מספר היחידות הפעילות. לכן, למעשה, היא מקטינה את יחידות המילואים ובו זמנית מגדילה את היחידות הפעילות, וגם מגדילה את הכמות של חיילי קבע לאומת חיילי חובה. אני לא הייתי קורא לזה "קיצוץ מסיבי".

אם הרוסים היו יכולים להסתפק ב-400 טנקים כמו הגרמנים, הם היו עושים את זה ומכניסים לשירות "אוביקט 195" לשם כך (עם ביצועים שהם הרבה מעבר לאלו של Leo).

ציטוט:
תמיד אפשר לרצות גם וגם, זאת אומרת, צבא גדול ומתקדם של מיליון חיילים ואלפי טנקים מתקדמים כמו של ארה"ב, אבל בשביל זה צריך תקציב של 500 מיליארד דולר...

אם אמריקאים היו בוחרים באיכות על הכמות, הם יכלו לעשות את זה. אבל מה שאנחנו רואים, זה שהם בחרו להסתפק ב-M1A2 משודרג במספרים גדולים במקום טנק חדש מתקדם יותר במספרים קטנים.

ציטוט:
ומה זאת אומרת שאין לגרמנים כוונה להתמודד נגד רוסיה? נכון שהעניינים השתנו אחרי נפילת ברה"מ והיון היחסים בין גרמניה לרוסיה הם טובים, אבל זה לא אומר שהצבא הגרמני לא ערוך כדי להגן על גרמניה מפני פלישה רוסית, ולא רק על גרמניה אלה גם על מדינות מזרח אירופה שמאויימות על ידי הרוסים (כחלק מקואליציה אירופית).

בחייך... א', הגרמנים מוגנים ע"י ארה"ב במסגרת נאט"ו, ולכן כל מה שהם צריכים למעשה זה להחזיק כוח שמספיק לפעולות כמו באפגניסטאן. לכן אנחנו רואים שכל צבאות האירופה מצתמצמים. וב' - גרמניה נערכת להדוף פלישה רוסית בערך כמו שהיא נערכת להדוף פלישה ממאדים.

ציטוט:
נו, מלחמות ישראל מוכיחות שאיכות מפצה על כמות, כי הרי מדובר במדינה קטנה שנלחמה נגד צבאות הרבה יותר גדולים.

כן, ישראל קטנה צריכה אלפי טנקים נגד ערבים, וגרמניה מסתפקת ב-400 נגד רוסיה... ממש הגיוני מה שאתה אומר...

ציטוט:
למה הם מחזיקים אלפי טנקים? כי יש להם תו"ל שונה מזה של האירופים, לכל מדינה יש את הצרכים שלה.

נכון. לצה"ל יש צורך להילחם מול אוייב חזק ולגרמניה אין. זאת הסיבה - לא תו"ל שונה.

ישן 01-03-2010, 23:47
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]כן,אחרי סיום..."

ציטוט:
אם הרוסים היו יכולים להסתפק ב-400 טנקים כמו הגרמנים, הם היו עושים את זה ומכניסים לשירות "אוביקט 195" לשם כך (עם ביצועים שהם הרבה מעבר לאלו של Leo).
.

ומה זה "אוביקט 195"? " עם ביצועים שהרבה מעבר לאלו של Leo" ..סתם שטויות ואתה יודע את זה..

ציטוט:
בחייך... א', הגרמנים מוגנים ע"י ארה"ב במסגרת נאט"ו, ולכן כל מה שהם צריכים למעשה זה להחזיק כוח שמספיק לפעולות כמו באפגניסטאן. לכן אנחנו רואים שכל צבאות האירופה מצתמצמים. וב' - גרמניה נערכת להדוף פלישה רוסית בערך כמו שהיא נערכת להדוף פלישה ממאדים.

הגרמנים הם חלק מקבוצה, וכל לחימה עתיד של הצבא הגרמני תהיה כמובן כחלק מקאולציה יותר רחבה.אתה מאוד מזלזל בכוח של הצבא הגרמני, הוא בהחלט מסוגל להגן על גרמניה ועל האינטרסים שלה מול כל אויב, לא הייתי מציע לשום מדינה לנסות את זה.

בנתיים ה"הפלישה הרוסית" שאני רואה לעבר גרמניה, זה מהגרים עניים וזונות ב 50 יורו,ברגע שהטנקים רוסים ינעו מערבה, תאמיני שהתגובה תהיה מכרעת..

ציטוט:
אם אמריקאים היו בוחרים באיכות על הכמות, הם יכלו לעשות את זה. אבל מה שאנחנו רואים, זה שהם בחרו להסתפק ב-M1A2 משודרג במספרים גדולים במקום טנק חדש מתקדם יותר במספרים קטנים.

האמריקאים "מסתפקים" ב M1A2 משודרג,מה אתה אומר, הטנק האמריקאי עדיף בהרבה מכל טנק רוסי אחר, הפעק דיי גדול, אבל את ממשיך להתעלם מזה
ישן 02-03-2010, 03:19

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "עדיף לפי אילו קריטריונים? תן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
גם האמירה שה"אובייקט 195" מתעלה על כל השאר היא קצת מוגזמת ולו רק כי הוא עדיין לא קיים, לפחות לא בצורה גלויה.

לא אמרתי שהוא מתעלה על כל שאר (למרות שזאת הנחה סבירה, אם לוקחים בחשבון את הטנקים הקיימים) אלא מתעלה על Leo2A6. למה? כי מדובר בדור חדש של טנק מערכה עיקרי שהדרישות כלפיו הן הרבה מעבר למה שהיה קודם, גם בניידות, גם במיגון, גם בעוצמת האש וגם בתחומים האחרים. זה שעוד לא ראינו אותו לא אומר שהוא לא קיים. למעשה, ידוע בוודאות מוחלטת שהפרויקט הזה קיים, אפילו שעוד לא ראינו אותו במו עינינו.

ישן 02-03-2010, 08:06
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=The_last_Apachi]גם..."

ציטוט:
לא אמרתי שהוא מתעלה על כל שאר (למרות שזאת הנחה סבירה, אם לוקחים בחשבון את הטנקים הקיימים) אלא מתעלה על Leo2A6. למה? כי מדובר בדור חדש של טנק מערכה עיקרי שהדרישות כלפיו הן הרבה מעבר למה שהיה קודם, גם בניידות, גם במיגון, גם בעוצמת האש וגם בתחומים האחרים. זה שעוד לא ראינו אותו לא אומר שהוא לא קיים. למעשה, ידוע בוודאות מוחלטת שהפרויקט הזה קיים, אפילו שעוד לא ראינו אותו במו עינינו.

תאמר לי בבקשה - זה שהדרישות כלפיו הן "הרבה מעבר למה שהיו קודם", הכל טוב ויפה - אבל האם הבחור עונה על הדרישות האלה? אני מניח שאתה לא יודע, ושלצורך העיניין מעטים מאוד יודעים את התשובה, והם מן הסתם לא יפרסמו אותה ברבים - אז עד שאין נתונים קונקרטיים, דרישות גבוהות הן טובות ללוח הסרטוט, אבל לא להשוואה לכלים קיימים שכן הוכיחו עצמם ברבים - ולכן עדיף שתישארנה בחוץ...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 02-03-2010, 03:11

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion] [right]אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
ומה זה "אוביקט 195"? " עם ביצועים שהרבה מעבר לאלו של Leo" ..סתם שטויות ואתה יודע את זה..

אתה לא יודע מה זה, אבל אתה מצהיר הצהרות. איך זה יכול להיות הגיוני?

ציטוט:
הגרמנים הם חלק מקבוצה, וכל לחימה עתיד של הצבא הגרמני תהיה כמובן כחלק מקאולציה יותר רחבה.

אז לא טענת שגרמניה ערוכה וזמינה להדף התקפה רוסית?

ציטוט:
אתה מאוד מזלזל בכוח של הצבא הגרמני, הוא בהחלט מסוגל להגן על גרמניה ועל האינטרסים שלה מול כל אויב, לא הייתי מציע לשום מדינה לנסות את זה.

אלא שהיא לא מתכוונת לעשות את זה לבד אבל במסגרת הנאט"ו, וגם זה כאשר האיום של ההתקפה הסובייטית על מערב אירופה כבר לא קיים. כלומר, אם להגיד את זה בצורה ברורה - גרמניה מסוגלת להגן על עצמה מול כל כוח כזהאמריקאים והצרפתים והבריטים והטורקים והאיטלקים והשבדים וכו' מחלקים איתה את הנטל הזה.

ציטוט:
בנתיים ה"הפלישה הרוסית" שאני רואה לעבר גרמניה, זה מהגרים עניים וזונות ב 50 יורו,ברגע שהטנקים רוסים ינעו מערבה, תאמיני שהתגובה תהיה מכרעת..

הא, הטיעון הנפלה הזה של זונות רוסיות. כאשר לא נשאר מה להגיד, תמיד נזכרים בזה. אולי תוכל לספר לנו (במספרים מבוססים), כמה מהגרים רוסיים עניים וזונות ב-50 אוירו הגיעו לגרמניה בשנים האחרונות? לא שזה קשור בכלל לדיון, אבל אם כבר העלת את הנושא המעניין הזה...

ציטוט:
האמריקאים "מסתפקים" ב M1A2 משודרג,מה אתה אומר, הטנק האמריקאי עדיף בהרבה מכל טנק רוסי אחר, הפעק דיי גדול, אבל את ממשיך להתעלם מזה

כלומר אתה לא מסכים שהאמריקאים מסתפקים בשידרוג הטנקים שלהם, וטוען שהם מייצרים דור חדש של טנקים? או שעובדתית אתה מסכים, אבל מגרד לך להכניס סיסמה ריקה "עדיף בהרבה על כל בר רוסי" (וכבר התברר, שמבחינתך כל טנק מערבי עדיף על כל טנק רוסי וזה בגדר אקסיומה שלא דורשת שום ביסוס אלא רק צריך לחזור עליה כמה שיותר פעמים).

ישן 02-03-2010, 15:22
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]ומה זה "אוביקט..."

ציטוט:
אתה לא יודע מה זה, אבל אתה מצהיר הצהרות. איך זה יכול להיות הגיוני?

אתה מביא טנק שעוד לא קיים, אף אחד לא יודע נתונים לגביו, ואפילו איך הוא נראה,ובאיזה שלב פיתוח הוא נמצא ומתי יכנס לשירות מבצעי אם בכלל, אבל זה לא מונע ממך להצהיר שהוא "הרבה יותר מתקדם מטנק לאופרד 2" ..איפה לעזאזל ההגיון שבדברים שלך?!

והנה עוד שטויות שאתה כתבתה

"לא אמרתי שהוא מתעלה על כל שאר (למרות שזאת הנחה סבירה, אם לוקחים בחשבון את הטנקים הקיימים) אלא מתעלה על Leo2A6"

אתה לא בטוח שהוא מתעלה על שאר הטנקים בעולם, אבל בכל זאת אתה דיי בטוח שהוא מתעלה על הטנק לאופרד 2A6...טוב

ציטוט:
לא שהיא לא מתכוונת לעשות את זה לבד אבל במסגרת הנאט"ו, וגם זה כאשר האיום של ההתקפה הסובייטית על מערב אירופה כבר לא קיים. כלומר, אם להגיד את זה בצורה ברורה - גרמניה מסוגלת להגן על עצמה מול כל כוח כזהאמריקאים והצרפתים והבריטים והטורקים והאיטלקים והשבדים וכו' מחלקים איתה את הנטל הזה.

גרמניה ערוכה להתמודד מול כל אויב, ואי אפשר להבדיל בין גרמניה עצמה משאר מדינות נאט"ו והאיחוד האירופי,גרמניה היא חלק אינטגראלי מרשת הביטחון של נאט"ו, והיא גם מסייעת לצבאות מזרח אירופה כחלק מהאסטרטגיה הביטחונית של גרמניה

ציטוט:
[ אם להגיד את זה בצורה ברורה - גרמניה מסוגלת להגן על עצמה מול כל כוח כזהאמריקאים והצרפתים והבריטים והטורקים והאיטלקים והשבדים וכו' מחלקים איתה את הנטל הזה.
/QUOTE]

כן, כמו שחיילים גרמניה ילחמו למען פולין, איטליה וכל מדינות אירופה, זה בגדול הרעיון של ברית נאט"ו.

[QUOTE]הא, הטיעון הנפלה הזה של זונות רוסיות. כאשר לא נשאר מה להגיד, תמיד נזכרים בזה. אולי תוכל לספר לנו (במספרים מבוססים), כמה מהגרים רוסיים עניים וזונות ב-50 אוירו הגיעו לגרמניה בשנים האחרונות? לא שזה קשור בכלל לדיון, אבל אם כבר העלת את הנושא המעניין הזה...

הדברים שלי נאמרו כגיחוך על הדיבורים והאיומים בפלישה רוסית לאירופה...

אין לי בעיה עם שום קבוצה איתנית זאת או אחרת. אם זה מעניין אותך, יש בגרמניה יותר מ 3.5 מיליון מהגרים מברה"מ, והם נחלקים בעיקר לשלושה קבוצות, deutsche russen,רוסים אחרים שאין להם קישור משפחתי לגרמניה, וגם מהגרים יהודים מברה"מ.

ציטוט:
כלומר אתה לא מסכים שהאמריקאים מסתפקים בשידרוג הטנקים שלהם, וטוען שהם מייצרים דור חדש של טנקים? או שעובדתית אתה מסכים, אבל מגרד לך להכניס סיסמה ריקה "עדיף בהרבה על כל בר רוסי" (וכבר התברר, שמבחינתך כל טנק מערבי עדיף על כל טנק רוסי וזה בגדר אקסיומה שלא דורשת שום ביסוס אלא רק צריך לחזור עליה כמה שיותר פעמים).

הם משדרגים את הטנקים שלהם, אבל, הם בהחלט עדיפים על היציע של האויב. בקשר לפיתוח דור חדש של טנקים, יש לא מעט תזוזה גם לכיוון הזה.

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 02-03-2010 בשעה 15:27.
ישן 28-02-2010, 21:11

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]בדוק את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
למה את מדבר שטויות, הרי דנו בעניין הזה באשכולקודם, והנה קישור לכתבה על התוכנית הרוסית לצימצום דרסטי במספר הטנקים, אז למה את ממשיך לדבר על 20,000 טנקים, המספרים הללו לא עובדים על אף אחד. בסרטון שהבאתי רואים בבירור איך הצבא הרוסי נטש את הטנקים שלו במצב קשה זרוקים ליד אותו כפר ושתושבי המקום מתלוננים על כך, אבל את בשלך, אתה מגדיר את זה כ "מאחסן זמנית בקרבת תחנת רכבת",את מתעלם מהמצאיות, ומנסה לצייר ציור שונה לגמרי מהמציאות ...

מה זה שירות מבצעי? אתה מתכוון כמה טנקים מוכנים לפעולה בכל רגע נתון? זה הרי לא רציני, במיוחד עם מדובר בצבא שבונה על מילואים במלחמה גדולה. אז יחד עם בסיסי מילואים, בתי הספר לשיריון וכד' אחרי הרפורמות צפוי לצמצם את מספר הטנקים הכשירים ל-5,000-6,000 אלפים, מה שעדיין נותן יחס של 12.5-15 לאחד בהשוואה למספר הטנקים שיש לצבא גרמניה סה"כ. ומתוך 5,000-6,000 טנקים הללו תוכל למצוא גם כמה מאות טנקים מודרניים יותר (כלומר כאלה שמיוצרים עכשיו או יוצרו לפני שנים בודדות) מ-Leo2A6, עם מערכות לא פחות טובות ואולי אף יותר טובות.

בסרטון, אני חוזר שנית, רואים טנקים מאוחסנים זמנית בתחנת רכבת. הטנקים במצב טוב כפי שאפשר לראות בתמונות שהבאתי, והם כבר מועברים לבסיס הקבע שלהם. זה זבמהלך הרפורמה הצבאית הגדולה רואים אמל"ח שנשאר ללא שמירה הולמת וחשוף לאיתני הטבע זה כמובן לא בסדר, אבל אלו לא גרוטאות, הם לא ננטשו וזה לא ליד הכפר אלא בתחנת רכבת. אם אינך חושב שאני מביא לך מידע אמין, תביא הוכחות לכך. אני מצידי הבאתי את ההוכחה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בכמה כפרים שאתה מכיר יש מעבר עילי להולכי רגל ועמודי תאורה (או מה שזה לא יהיה) כאלה?

ישן 01-03-2010, 13:57
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]למה את מדבר..."

ציטוט:
תוכל למצוא גם כמה מאות טנקים מודרניים יותר (כלומר כאלה שמיוצרים עכשיו או יוצרו לפני שנים בודדות) מ-Leo2A6, עם מערכות לא פחות טובות ואולי אף יותר טובות.

מה אתה אומר, מה זה השטויות האלה,אתה יודע שיש פער גדול בין איכות הטנקים המערבים לטנקים הרוסים, להשוות את Leopard 2a6 זה טיפשי ומגוחך, הפער הטכנולוגי דיי גדול, ואתה יודע שאותו טנק גרמני מייצג את חזית הטכנלוגיה המערבית והרבה טנקים מערבים משתמשים ברכיבים גרמנים...טנקים זה פשוט המומחיות של הגרמנים.

מסקרן אותי, איזה טנק רוסי אתה חושב שהוא שווה ליכולות של Leopard 2a6?

ציטוט:
בסרטון, אני חוזר שנית, רואים טנקים מאוחסנים זמנית בתחנת רכבת. הטנקים במצב טוב כפי שאפשר לראות בתמונות שהבאתי, והם כבר מועברים לבסיס הקבע שלהם. זה זבמהלך הרפורמה הצבאית הגדולה רואים אמל"ח שנשאר ללא שמירה הולמת וחשוף לאיתני הטבע זה כמובן לא בסדר, אבל אלו לא גרוטאות, הם לא ננטשו וזה לא ליד הכפר אלא בתחנת רכבת. אם אינך חושב שאני מביא לך מידע אמין, תביא הוכחות לכך. אני מצידי הבאתי את ההוכחה

בסרטון רואים שהטנקים זרוקים בלי השגחה ושאזרחים מתלוננים על כך, ואפשר לראות שאזרחים נכנסים לתוך אותם טנקים. ככה מאחסנים טנקים?! את עושה צחוק או משהו? למה סתם להמציא תירוצים במקום לתת ביקורת על אותו מחדל?

אני אגיד לך מה ההבדל בינך לביני, אם אתה היית מביא סרטון שבו מראים טנקי לאופרד נטושים בלי השגחה במצב תחזוקתי לקוי, הדבר הראשון שהייתי אומר זה שצריך להקים וועדת חקירה ולפטר את האחראים למחדל הזה, ואילו אתה ממשיך לספק תירוצים לדבר שברור שהוא מחדל קשה כדי כיביכול להגן על כבודה של המולדת.

את מבין אותי? זה ההבדל בין מנטליות מערבית למנטליות של עולם שלישי,זה לא רק המקרה הזה צריך לראות את התמונה הגדולה, ואת אופן החשיבה השונה.

ולמה התחלת לעשות השוואה עם גרמניה, למה אחרי שהצגתי את הסרטון הזה, קיבלת עצבים והתחלתי בתגובות ילדותיות בסגנון " לרוסים יש אלפי טנקים ואילו לגרמנים יש רק כמה מאות"?
ישן 01-03-2010, 16:09

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion] תוכל למצוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
מה אתה אומר, מה זה השטויות האלה,אתה יודע שיש פער גדול בין איכות הטנקים המערבים לטנקים הרוסים,

הפער קטן ממה שאתה חושב.

ציטוט:
להשוות את Leopard 2a6 זה טיפשי ומגוחך, הפער הטכנולוגי דיי גדול, ואתה יודע שאותו טנק גרמני מייצג את חזית הטכנלוגיה המערבית והרבה טנקים מערבים משתמשים ברכיבים גרמנים...טנקים זה פשוט המומחיות של הגרמנים.

לגרמנים יש מנועי ותותחי טנקים טובים במערב. זאת לא אומרת שלרוסים אין תותחים ומנועים טובים. מבחינת המכשירים התרמיים, המדינה המובילה בתחום, להבנתי, היא צרפת, ורוסים משתמשים בכוונות תרמיות צרפתיות. וד"א, זה גם מראה, שאם למערב יש יתרון במערכות מסויימות, הרוסים מוכנים לרכוש אותן. מבחינת המיגון קשה להגיד, אבל אין סיבה לחשוב שמיגון מערבי טוב יותר ממיגון רוסי. גם מבחינת החימוש הרוסים לא מפגרים, ולפעמים אפילו מובילים (טילי נ"ט). לכן אני לא רואה איך ניתן לקבוע דברים בהחלטיות מוחלטת כפי שאתה עושה.

ודרך אגב, Leo הוא טנק טוב, אבל זה לא היהלום שבכתר - גרמניה הפסיקה לפתח ולייצר טנקים, וכל מה שהיא יכולה לעשות עכשיו זה לשדרג. וברור ששידרוג פחות טוב מאשר ייצור טנקים חדשים.

ציטוט:
מסקרן אותי, איזה טנק רוסי אתה חושב שהוא שווה ליכולות של Leopard 2a6?

אני לא יודע האם שווה, אבל T-90A די קרוב לדעתי בביצועים, ועולה עליו מבחינת עלות\תועלת.

ציטוט:
בסרטון רואים שהטנקים זרוקים בלי השגחה ושאזרחים מתלוננים על כך, ואפשר לראות שאזרחים נכנסים לתוך אותם טנקים. ככה מאחסנים טנקים?! את עושה צחוק או משהו? למה סתם להמציא תירוצים במקום לתת ביקורת על אותו מחדל?

תגיד, אתה לא מבין שקיימת מציאות אובייקטיבית מעבר לדימיון שלך? הסבירו לך כבר מה קורה כאן, אבל אתה ממשיך להתווכח כאילו אתה היחיד שיודע את האמת.

ציטוט:
אני אגיד לך מה ההבדל בינך לביני, אם אתה היית מביא סרטון שבו מראים טנקי לאופרד נטושים בלי השגחה במצב תחזוקתי לקוי, הדבר הראשון שהייתי אומר זה שצריך להקים וועדת חקירה ולפטר את האחראים למחדל הזה, ואילו אתה ממשיך לספק תירוצים לדבר שברור שהוא מחדל קשה כדי כיביכול להגן על כבודה של המולדת.

ההבדל בינך לביני הוא שאני משתדל לא להיכנס לדיונים על הדברים שאין לי מושג בהם ולא לקובע דברים באופן אולטימטיבי ונחרץ כאשר העובדות מראות על הפוך. האם נכנסתי פעם לאשכול על אמל"ח גרמני והתחלתי לצעוק סיסמאות ריקות ומגוכחות? זה ההבדל בינינו.
ציטוט:
את מבין אותי? זה ההבדל בין מנטליות מערבית למנטליות של עולם שלישי,זה לא רק המקרה הזה צריך לראות את התמונה הגדולה, ואת אופן החשיבה השונה.

לא היה פעם מקרה בארץ שמצאו נגמש"ים ללא השגחה או משהו? לא היה לא מזמן מקרה באירופה מערבית כאשר "הירוקים" נכנסו לבסיס עם חימוש גרעיני או משהו וטיילו שם? תאר לעצמך שהייתי בא ומכריז הצהרות כפי שאתה עשית - הייתי נראה מגוכח בדיוק כמוך.

ציטוט:
ולמה התחלת לעשות השוואה עם גרמניה, למה אחרי שהצגתי את הסרטון הזה, קיבלת עצבים והתחלתי בתגובות ילדותיות בסגנון " לרוסים יש אלפי טנקים ואילו לגרמנים יש רק כמה מאות"?

אוי, אם התגובות שלי ילדותיות אז איך אפשר לקרוא לתגודות שלך? פעוטיות? באשכול הזה עשית מעצמיך צחוק כבר כמה וכמה פעמים - על תחפש גרגיר חול באחרים כאשר אתה כולך מלא בוץ.

ישן 02-03-2010, 03:21

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]היתרון הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ralf
חברת ריינמטל מציעה את הטיל "להט" לטנקי לאופרד 2A4 , הצבא הגרמני דחה את השימוש בטילי להט בטנקי "להט" כי התותח החדיש L- 55 יכול לפגוע במטרות במרחק רב (5000-6000 מטר) ולכן לא צריך טיל מונחה שמשוגר מתותח הטנק.

הסובייטם משתמשים באותם טילים כדי לפצות על הנחיתות של התותחים שלהם, אותם תותחים לא אפקטיבים למרחקים גדולים, ולכן יש צורך בשימוש בטילים מונחים שיתנו לטנק יכולת לתקיפת מטרות יותר רחקות.

זאת תאוריה מעניינת אבל היא לא קשורה למציאות. הבאתי לך את הדוגמה של "להט" בצה"ל. למה צריכים אותו, עם יש תותח שיכול לפגוע במטרות מרוחקות ב-5\6 ק"מ ואף יותר?

ישן 02-03-2010, 04:26

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion]היתרון הוא..."

תשמע, אני מבין שאין לי קרוב לאלף הודעות בפורום, אז אפשר להתעלם מהתגובות שלי. אבל, אולי תאשיר את שאר חברי הפורום בנתונים שיש לך לגבי טנקים מערביים מול נתונים של טנקים רוסיים, שכן אני רוראה שיש לך ידע נרחב שמאפשר לך לצאת בהצהרות בומבסטיות.
אני אגיד, לך מה. טילי מונחים משוגרי קנה נכנסו לשירות בברה"מ הרבה לפני "להט" או כל מקביל "מערבי".
לגבי L55 והטווח. כל עוד הפגז שנורה מאותו קנה אינו מונחה, ההשוואה לטיל מונחה, נראת לי קצת משונה. ברור שאם אתה יורה על מטרה נייחת אז הביצועים של שניהם מבחינת דיוק יהיו קרובים. אבל, אם אני לא טועה, זה מן איזשהו קטע כזה של טנקים שהם ניידים ולא יעמדו במקום כשיורים עליהם (אלא אם אלה גרוטאות בשטח אש). לכן בירי על מטרה ניידת לדעתי (הלא מומחית, בכנות) לטיל מונחה יהיה אכן יתרון מסויים.
ישן 02-03-2010, 00:14
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=ralf]מה אתה אומר, מה..."

ציטוט:

לגרמנים יש מנועי ותותחי טנקים טובים במערב. זאת לא אומרת שלרוסים אין תותחים ומנועים טובים. מבחינת המכשירים התרמיים, המדינה המובילה בתחום, להבנתי, היא צרפת, ורוסים משתמשים בכוונות תרמיות צרפתיות. וד"א, זה גם מראה, שאם למערב יש יתרון במערכות מסויימות, הרוסים מוכנים לרכוש אותן. מבחינת המיגון קשה להגיד, אבל אין סיבה לחשוב שמיגון מערבי טוב יותר ממיגון רוסי. גם מבחינת החימוש הרוסים לא מפגרים, ולפעמים אפילו מובילים (טילי נ"ט). לכן אני לא רואה איך ניתן לקבוע דברים בהחלטיות מוחלטת כפי שאתה עושה.

היתרון של הגרמנים הוא לא רק במנועים והתותחים של הטנקים שלהם, חברת ריינמטל ידועה גם במערכות האלקטרוניות שלה לטנקים, והאופטיקה מסופקת מחברה עלומת שם, שאני לא יודע אם אתה שמעת עליה , אותה חברה נקראת Carl zeiss , אומרים שהיא חברה טובה בתחום האופטיקה..

ציטוט:
ודרך אגב, Leo הוא טנק טוב, אבל זה לא היהלום שבכתר - גרמניה הפסיקה לפתח ולייצר טנקים, וכל מה שהיא יכולה לעשות עכשיו זה לשדרג. וברור ששידרוג פחות טוב מאשר ייצור טנקים חדשים.

זה לא נכון, הפיתוחים בנושא טנקים נמשכים ויש לא מעט פרויקטים בעניין הזה,רק לאחרונה הבאתי אשכול שעוסק בפיתוחים של חברת ריינמטל בתותחים חדשים, גם בתחום המיגון חברת IBD מציגה טכנלוגיות מיגון פסיבי מתקדמות וגם מערכת הגנה אקטיבית לטנקי לאופרד...

בעתיד הקרוב יותקן על טנקי לאופרד 2A6 תותחים בקוטר 140 מ"מ ומנוע שיכול להפיק 1800 כ"ס, כך שיש לא מעט התפתחויות בעניין הזה..

ציטוט:
ההבדל בינך לביני הוא שאני משתדל לא להיכנס לדיונים על הדברים שאין לי מושג בהם ולא לקובע דברים באופן אולטימטיבי ונחרץ כאשר העובדות מראות על הפוך. האם נכנסתי פעם לאשכול על אמל"ח גרמני והתחלתי לצעוק סיסמאות ריקות ומגוכחות? זה ההבדל בינינו.

עובדות על מה?! אתה זה מסיט את הדיון לכיוונים שונים, כדי לא להתעסק במחדל של נטישת 200 טנקים ללא השגחה..

ציטוט:
לא היה פעם מקרה בארץ שמצאו נגמש"ים ללא השגחה או משהו? לא היה לא מזמן מקרה באירופה מערבית כאשר "הירוקים" נכנסו לבסיס עם חימוש גרעיני או משהו וטיילו שם? תאר לעצמך שהייתי בא ומכריז הצהרות כפי שאתה עשית - הייתי נראה מגוכח בדיוק כמוך.

היו לא מעט מקרים ומחדלים בארץ ומדינות מערביות , אבל זה היה נגמר בוועדת חקירה ופיטור האחראים לאותו מחדל, לעומת זאת, הגישה שלך היא פשוט להתעלם מהמציאות ולצעוק "הכל בסדר גמור, אנחנו המדינה הכי טובה בעולם", מעין סגנון חשיבה שאומר אם מתעלמים מבעיות, סופם של הבעיות להיעלם. אמרתי לך, זה עניין של מנטליות שונה..

ציטוט:
אוי, אם התגובות שלי ילדותיות אז איך אפשר לקרוא לתגודות שלך? פעוטיות? באשכול הזה עשית מעצמיך צחוק כבר כמה וכמה פעמים - על תחפש גרגיר חול באחרים כאשר אתה כולך מלא בוץ

.
אתה זה שעושה מעצמך צחוק ומתעלם מהמציאות, את מתעקש על זה ש "הכל בסדר גמור!" בלי יכולת לראות את המציאות כמו שהיא...

הנה כתבה בעברית על אותה תקרית

רוסיה: היכן נמצאה דיביזיית הטנקיםהאבודה?

מה מוצאים רוסים ביערות? אזרח רוסי שטייל ביער כ-160 קילומטרים מהעיר יקטרינבורג שבהרי אורל, שפשף את עיניו טוב טוב, כדי לאמין למחזה שנגלה לנגד עיניו בין העצים. בקרחת יער, בלב שממת החורף של סיביר, עומדים בין 100 ל-200 טנקים מסוג T-80 של צבא רוסיה. בלי שמירה, עזובים לגמרי.

האזרח, שסבר כי איש לא יאמין לו, החליט לצלם את דביזיית הטנקים האבודה באמצעות הטלפון הנייד שלו, ושלח את התמונות לאמצעי תקשורת שמיהרו לפרסם. הוא גם העלה סרטון לרשת האינטרנט.

היום (שבת) נאלץ צבא רוסיה במבוכתו לפרסם הודעת הבהרה לפיה מדובר ב"חנייה זמנית" וכי הטנקים יועברו בחודש הבא לבסיס תחזוקה.

ואולם, אזרחים שהתראיינו לעיתונות המקומית סיפרו כי הטנקים חונים בקרחת היער מאז חודש נובמבר, כשהתובות או הצריחים שלהם פתוחים, וכל מי שרוצה יכול להיכנס פנימה. "אפילו שמדובר בטנקים ישנים, לא היתה שם כל שמירה", סיפרו
ynet.co.il

(שים לב לדברים של השדרן בסוף הסרטון)

נערך לאחרונה ע"י ralf בתאריך 02-03-2010 בשעה 00:21.
ישן 02-03-2010, 13:21

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "הרמיזות שלך לגבי הצבא הנאצי..."

א. איך זה תמיד מגיע לנאצים? אם הטנק יוצר בגרמניה הנאצית הוא לא בר השוואה לשום דבר אחר, האטומים בשריון שלו שונים מכל מה שמוכר בטבלה המחזורית? אני סה"כ אומר שהיה כבר נסיון ליצור כלים אימתניים בגודלם והלקח כבר נלמד - בהערה זו התייחסתי להגדלת קוטר התותח והספק המנוע (ומשקל הכלי מן הסתם).
Been there - done that - didn't work

ב. טאו ומילאן גם טילים רוסיים? תלמד תוד"א. איזה באסה זה, כשהמג"ד שומע שאת הקורנט הנטוש זיהה חובש ולא קמב"ץ?
מה אתה קשור? אין לך מה להוסיף לדיון - אל תוסיף. ראיתי מספיק פצועים מהמלחמה הזאת וגם טיפלתי בכמה, אז להגיד שטילי נ"ט לא אפקטיביים - וזה כבר בלי קשר להשוואה בינם לבין פגזים - וזה שמערכת הגנה כלשהי (אקטיבית, שבשים וכו') מורידה את יעילותם פלאות זה כמו להגיד הבחור שהביאו לי מטנק שנפגע מטיל לא היה קיים במציאות והוא בכלל יציר דמיוני.

ג. לגבי יחס של 25 טילים לפגיעה - לא כל החיזבלונים טילאים מלידה, עד כמה שאני יודע, מה שפגע במטרה בד"כ גם חדר. זה שהרבה טילים הלכו לאיזור "הלבן" זאת למזלנו (לדעתי) בעיה של יחידות הנ"ט של נסראללה.

נערך לאחרונה ע"י The_last_Apachi בתאריך 02-03-2010 בשעה 13:25.
ישן 02-03-2010, 14:31
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי The_last_Apachi שמתחילה ב "[QUOTE]בעתיד הקרוב יותקן על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_last_Apachi
היה פעם טנק כזה. מה שמו? אה, כן, MAUS שמו. הוא שקל 180 טון, היה בעל מהירות מקסימלית של קצת יותר מעשרים קמ"ש ובעל תותח ענק. מרשים! רק אני מאוד בספק אילו יכול היה לנוע על גבי משטח שהוא לא בטון.

ומה הקשר?! מה הקשר בין הטנק MAUS לטנק לאופרד 2 חמוש בתותח 140 מ"מ ? 180 טון?! מאיפה הבאת את זה, הוא ישקול הרבה הרבה פחות (בסביבות 65-70 טון)

העניין הזה של פיתוח תותחים בקטרים גדולים יותר וא לא רק בגרמניה,גפ מדינות אחרות עוסקות בזה ומתכוונות לפתח תותחים בקטרים גדולים יותר..

תותח 140 מ"מ של חברת ריינמטל פותח בשנות התשעים ועבר סידרה של ניסויים וגם פיתוח של תחושת בקוטר המתאים לאותו תותח שיכול להיות מותקן על טנקי לאופרד 2 , אבל בגלל כובד הפגזים בקוטר הזה, טען אנושי לא יהיה יעיל ולכן צריך לפתח טען אוטומטי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://farm3.static.flickr.com/2527/4072310916_96889bcbc6.jpg]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:11

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר