לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2010, 19:16
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
סליחה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "מילת המפתח בתגובתך היא "לשדר" ואני מסכים איתך"

אל תכניס מילים לפי ותן לי בבקשה להגדיר מהי מילת המפתח שלי.
אתה קובע שזה קשקוש מקושקש. מילת המפתח שלי היא "ערך".
אני חושב שזו רמת ערכים נמוכה וחוסר יושר קיצוני. הרמטכ"ל החליט נכון. עזוב את העיתונאים בצד.
לא הייתי הולך למלחמה עם קצין כזה. (ולא הכרתי אותו). יותר מטריד אותי איך הוא הגיע לדרגה זו (ולצערי, אני מכיר עוד שהגיעו לדרגות גבוהות ואיני מבין איך).
אני שמח שהרמטכ"ל מעביר מסר ערכי לכל הקצינים. יש להדיח אחרי 30 שנה וגם אחרי 40 שנה, כדי שאלו שנמצאים 10 או 20 שנה ידעו מהו הקו המנחה של היושרה, המוסר והערכים בצבא.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 28-02-2010 בשעה 19:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-03-2010, 19:18
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
אני לא מצליח להבין איזה סולם ערכים יש כאן בדיוק
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "סליחה"

לטעמי מדובר בשיח ערכים שטחי לחלוטין, לא בוגר, לא ממוקד ולא מבורר כלל. מי קבע שמעידה אחת קטנה באמינות מוחקת זכויות וערכים מצטברים של 30 שנה? מי קבע שערך האמינות גובר אבסולוטית על ערכים אחרים כמו ערך הרעות, ערך הניצחון, ערך המשפחה וסתם הכרת הטוב פשוטה? גם אם ערך האמינות אכן עליון על כל אלו מי קבע שהיחס בינו ובינם הוא כזה שאפילו הלכות כשרות לא מכירות? אפילו בענייני בשר וחלב יש מה שנקרא "בטל בשישים" אבל לפי הסולם של הרמטכ"ל כל מעידה הכי קטנה באמינות מחייבת התעלמות מכל דבר אחר. ולטעמי מדובר במעידה קטנה, שולית מובנת בהחלט על רקע העובדה שהאירוע כלל גם את בנו הצעיר של תמיר ולא אחת שמוחקת 30 שנה של ערכים אמיתיים שנקנו בדם בזיעה וגם בדמעות של צ'יקו עצמו ושל בני משפחתו.
אני הייתי קצין בחטיבה של צ'יקו- אישית באמת שלא סבלתי את הבן- אדם. אבל אין חולק שמדובר בקצין השייך לגזע הלוחמים בצהל בניגוד לגזע השני שהתפתח [בעיקר אצל יוצאי הצנחנים - ונא לא לראות בזה קנטור ילדותי] של קצינים שהם "פקידי ביטחון" שהזיכרון הראשון אצלם בנייד הוא של דובר צה"ל ושל יוסי יהושוע.צ'יקו הוא לוחם, מקצוען ומפקד שיודע להוביל לוחמים למלחמה וגם לנצח בה. אסור היה לצה"ל לוותר על אדם כזה ועל הערכים שהוא מביא עמו בשום אופן.
צריך לזכור שצה"ל אינו מערכת רגילה זו מערכת שבוחנת את אנשיה בשדה הקרב- ללא סוג של אוונגרד אישיותי שגורם גם לעשיית מעשים החורגים במקצת מהנורמה לא ניתן לייצר מפקדים גדולים באמת. ניתן לראות דוגמאות לכך אצל כל הגנרלים הגדולים בהיסטוריה כמו פטון, רומל ואפילו אריק שרון.

[איש דגול אחד]

ישן 01-03-2010, 23:10
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אתה מרבה מלל
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amitsur333 שמתחילה ב "אני לא מצליח להבין איזה סולם ערכים יש כאן בדיוק"

וכותב "מעידה קטנה ושולית". או. קיי. זו דעתך. עליה אתה מבסס את כל מסקנותיך.
אני איני חושב שזו מעידה קטנה. גם לא שולית. אני גם זוכר, אולי יותר ממך, אם תרשה לי, "שצה"ל אינו מערכת רגילה זו מערכת שבוחנת את אנשיה בשדה הקרב". אבל לשמחתנו שדה הקרב הוא לא כל יום. וביום-יום המפקד גם צריך לשדר לאנשיו יושרה ויושר, אמת ומשמעת. אם הוא היה המפקד שלי והייתי משקר לו - מה הוא היה עושה? איני רוצה שאדם שנתפס בשקר ובאובדן ערכים כזה יהיה המפקד שלי, לא של בני ולא בצבא בו אני משרת. יודע למה בעיקר? כדי שקצינים אחרים בצבא הזה שאני משרת בו לא יחשבו ש"זה בסדר" לעבור על החוק ואח"כ לטאטא מתחת לשטיח.

ישן 02-03-2010, 09:31
  amitsur333 amitsur333 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.12.07
אם אתה מעולם לא הוצאת דבר שקר מפיך
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אתה מרבה מלל"

אני מצדיע לך אך יש אנשים נדירים ביותר כמוך. רוב האוכלוסיה גם אנשים הגונים טובים וישרים בדרך כלל נזקקים לעתים לשקר קטן למען מטרה שנראית להם באותו הרגע חשובה מהאמת במקרה זה מדובר בהגנה של אב על בנו הקטן.
אם לעומת זאת שיקרת אי פעם- אפילו שקר קטן אפילו שקר לבן אפילו חצי אמת אפילו למען מטרה מוצדקת אפילו התנצלת על כך- הרי שלפי דעתו של הרמטכ"ל אתה אינך ראוי עוד לשמש כמפקד, כאיש צוות אוויר [ואולי אפילו כמהנדס אוירונאוטיקה....] וכל זכויותיך והמטען הערכי שצברת במשך עשרות שנות שירות שווים כליפת השום. בעיני זה סולם ערכים שגוי.
[מתנצל על הנימה האישית- היא נועדה רק להבהיר נקודה כל היכרותי עם הרזומה שלך היא דרך הפורום בלבד]

[איש דגול אחד]

ישן 28-02-2010, 19:10
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "צריך להדיח אותו ולהורידו..."

ויותר מכך:

צוער, הוא קצין לעתיד, ואם נכשל באמינותו כבר בשלב ההכשרה, הרי שאינו מתאים להיות קצין.

עם קצין בכיר בדרגת תת אלוף צריך היה להחמיר. טוב עשה הרמטכ"ל שהחליט להדיח אותו, וחבל שלא עשה זאת מזמן. הססנותו לא משדרת מכובדות.

לו הרמטכ"ל היה קצין דוגמת אלוף במילואים ישראל טל ( "מר שריון" ) , תא"ל צ'יקו תמיר לא היה נשאר אפילו דקה בצבא.

ומצד שני, אף אחד לא יכול לקחת ממנו את תרומתו לצבא ולמדינה.צריך להודות לו על שירותו עד היום, ולהורות לו מצד שני את הדרך החוצה. בהצלחה בעתיד בכל אשר יפנה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

ישן 01-03-2010, 06:50
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
שתי טעויות של תת אלוף ציקו....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "הרמטכ"ל החליט: תא"ל תמיר יעזוב את צה"ל"

א. האחת המקרה לתת לילד בן 14 לנהוג בטרקטורון צבאי והטיוח לאחר מכן.
ב. השניה שהרמטכ"ל ציפה שתת אלוף צ'יקו יתפטר ויעזוב את הצבא מיוזמתו.

כאשר זה לא קרה (אפשרות השניה) לא הייתה לרמטכ"ל ברירה ולעשות צעד ולהביע דעתו על המשמעת ויושר של הצבא. לא משנה אם בעבר הוא כתב ותמך בו עד הכרעת בית הדין, כך היה צריך לעשות לתת גיבוי ברגע קשה לחבר לנשק וקצין מצטיין.

אך הרמטכ"ל הוא גם מחנך דור חדש של מפקדים !

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 01-03-2010, 17:15
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
THE MORAL HIGH GROUND
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "יותר ויותר מסתמן שאשכנזי הופך..."

הוא מקום שראוי לשאוף אליו אך קשה מאד לשרוד בו לאורך זמן... נראה שהשינוי לחומרה אצל אשכנזי "התפרץ" ביתר שאת אחרי רצף הפדיחות התקשורתיות שצצו בלשכתו (סיפור המאבטח החשוד באונס, גניבת כרטיס האשראי וכו') לא פחות מרצף התא"לים המשקרים שצצו בצבאו... כמו כן לא ברור כיצד אותם סטנדרטים מחמירים אפשרו לאשכנזי לקדם את יאיר גולן לדרגת אלוף (אחרי שזה התעלם כזכור מפסיקת בג"ץ לגבי נוהל שכן ואף נשפט על כך, להערכתי אם היה מוגש בג"ץ כנגד המהלך הוא היה מתקבל) או להמשיך את שירותו של צ'ייני, אחרי (מסכת?) הביקורים המתוקשרת שלו במועדון חשפנות (מעניין מה היה גורלו של אל"מ או תא"ל שהיה "נתפס" כך). אני מזכיר שלא מזמן התפרסמה כתבה לא מחמיאה על פעילות מסחרית של אשכנזי (ובנו) בתקופה שאחרי פרישתו הראשונה משירות פעיל. לא משהו בקנ"מ של מכירת מניות בפרוץ המלחמה אבל עדיין מעורר תהיות.
ישן 02-03-2010, 13:18
  ישראל_היום ישראל_היום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.10
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "אנחנו כנראה לא רואים את..."

מרקויס אחי,

אין לי שום עניין להיכנס לתחתוניו של צ'ייני, מפקד רב זכויות שלא קנה את הדרגות שלו בשק"מ, הוא הרוויח אותם בזיעה ודם. הוא רוצה ללכת להתפרק? אין לי ולאף אחד זכות להגיד לו לא. חורה לי שהוא עשה זאת במקום פומבי, ובכך ביזה את עצמו. מה כבר היה לו קשה לקחת חדר במלון, להזמין מצידי 10 בחורות ולהשתולל? חסר לו כסף? המעשה שלו ליגיטימי, המקום לא מתאים לאישיות מוכרת, על אחת כמה וכמה על מפקד בכיר מאוד בצה"ל שאמור לשמש דוגמא ומופת לפיקודיו.ובזאת הסתיימו טיעוני וטענותיי בנושא מח"י.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i49.tinypic.com/20tkvf6.png]

ישן 02-03-2010, 07:15
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "מה שלא מוזכר כאן בדיון הנה..."

חשוב לשים לב לסמיכות הפירסומים:
פארס מודיע על כוונתו לדרוש החזרה לצבא > דו"ץ מוציא הודעה על הדחת תמיר > דו"ץ מוציא הודעה על הדחת דניאלי.

ההתנהגות של צ'יקו לא גרמה להדחה.
מה שגרם להדחה זה ההו-הא בתקשורת והשאלה (הנכונה לכאורה) למה עימאד פארס כן וצ'יקו ודניאלי לא.
השאלה הזאת עלתה בעוצמה כשפארס הודיע (דרך "מקורבים") שאם לא יפרישו את שני הקצינים האחרים הוא יבקש שיחזירו אותו לשירות.
כדי לא להחזיר את פארס העיפו את דניאלי ותמיר.
זאת למרות שהמעשה של פארס חמור יותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:18

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר