לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2010, 21:39
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Eli173 שמתחילה ב "אז ככה, אכן מדובר בבסיס מנוס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Eli173
אז ככה, אכן מדובר בבסיס מנוס שנמצא כמה ק"מ ספורים צפונית לרמת חובב. אני יודע שהבסיס שימש בעבר חילות אחרים אבל בתקופת שירותי הבסיס שימש בסיס אימונים לאחד מגדודי חיל ההנדסה. כנראה בגלל הזיהום האויר שנגרם מרמת חובב, החליטו לסגור את הבסיס. אני זוכר שהעבירו אותנו לשיזפון.

ביקרתי בבסיס הנטוש השבוע וצילמתי כמה תמונות.

מחנה מנוס שימש את גדוד 603 של חה"ן עד לשנת 1997 (אם אני לא טועה), פונה עקב ריחות הברום שעלו (ועולים) ממפעלי רמת חובב.
אחרי פינוי הבסיס המשיכו יחידות שונות להשתמש בשטחו (המבנים ננטשו ונבזזו) ובשטחי האש הצמודים אליו תחת מגבלה של שהייה מקסימאלית מוגבלת לשבועיים לכל היותר.
לא ממש הקפידו על כך, אנחנו עשינו שם אימון של חודש*בשנת 1998.

נערך לאחרונה ע"י עומר מסינג בתאריך 03-03-2010 בשעה 21:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-03-2010, 22:27
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "סטנדרטיים? לא שאני מכיר, לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
סטנדרטיים? לא שאני מכיר, לא בארץ ולא בצבאות זרים (פרט למערכות נשימה מלאות כמו אלו של צוללנים לדוגמא).
קיימים אמצעי מדף, שמיועדים לשוק המצומצם שעוסק בחומ"ס מסוג זה, אבל הם לא מהווים פריט סטנדרטי בגופים ממשלתיים בכל המדינות אותן אני מכיר, לפחות לא למיטב ידיעתי.

זה לא נושא האשכול ולכן אתן תשובה קצרה.
לא מדובר על אמצעים צבאיים וזו ככל הנראה הסיבה שאתה לא מכיר, פריט זה אינו חריג בתעשייה האזרחית ולמעשה נמצא בעיתונים מקצועיים של תעשיות כימיה וסביבה בתור מוצר מדף שניתן לקנות ללא בעיה מיוחדת.
מעבר לכך, תעשיות ברום אינו המפעל היחיד בעולם ורמת חובב לא המציאו את אמריקה. מסנני ברום קיימים בעולם, גם אם לא בצורה סטנדרטית....

ישן 05-03-2010, 09:17
צלמית המשתמש של TheOrev
  TheOrev TheOrev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.10
בתור מישהו שקשור מאוד למפעל שהזכרת כאן
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]סטנדרטיים? לא..."

אני חייב לציין שזה כבר ממש ממש לא נכון.
גם בתור תושב שכונה דרומית בבאר-שבע שקרובה לרמת חובב אני יכול להעיד שהמצב אינו כך.

ברום הוא לא הדבר שמגיע לאזור באר-שבע והאימונים כיום, אולי הדבר היה נכון בשנות ה80 ותחילת ה90 אך קיום המצב במפעל מנוטר היטב.

רוב הריחות שמגיעים לאזור באר-שבע מגיעים ממפגעי אמוניה ובעיקר ממפעל מכתשים, שבניגוד לתרכובות ברום מייצר המון חומרים, יודע מי שהסתובב אי פעם בכמה וכמה מפעלים ברמת-חובב שההבדל בין הריחות במתקנים שנמצאים במכתשים זה פשוט איום ונורא.
מילא בתרכובות ברום הכל בניחוח ברום וקצת אמוניה, אבל במתכשים הריחות הרבה יותר גרועים...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר