לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-03-2010, 11:08
  nitz2005 nitz2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Y.S.I שמתחילה ב "שבוע ראיונות-אזהרה"

רוצה לחזק מאוד,
שבוע ראיונות נשמע נוצץ מאוד, להתקבל לכל הסיירות על סמך ראיון בלבד, מה צריך יותר מזה?
אבל בכשאתה בתוכו אתה מבין כמה שהכל מכור מראש, ולמעשה להרבה ממי שמגיע לשם צריך לקוות לנס שיקבלו אותו.
קודם כל כפי שציינו, למי שיש פזם של מעל 6 חודשים זה מאוד בעייתי על גבול הבלתי אפשרי לקבל משהו טוב, דבר שני, למי שלא מגיע מטיס, הסיכויים לקבל משהו טוב פוחתים בצורה מדהימה.

אני יודע עכשיו כולם יגידו שזה לא בגלל שהם מטיס אלה בגלל הפזם, אז חבר'ה, זה בגלל שהם מטיס, נכון שאלה שנפלו בינואר הפכו להיות יותר אטקרטיביים בגלל הפזם, אבל טייסים עם פזם של 4 וחצי חודשים מיולי, קיבלו דברים מטורפים.
אני למשל באתי מצוללות, ומתוך 8 אנשים אחד יצא מרוצה, קיבל יהלום, השאר קיבלו דברים לא משהו והרוב לא קיבלו כלום, ואני הכי פזמניק שם עם פזם של 3 וחצי חודשים, יש גם עם של פחות מ2...

פשוט היו שם טייסים שהלכו אחרי שאמרו מה כל אחד קיבל ואמרו "ביהלום דירגו אותי גבוה מאוד, צנחנים גבוה מאוד, עוקץ גבוה מאוד, מורן גבוה מאוד, ובכלל לא שמתי אותם", והדרך הטובה ביותר להבין כמה זה נכון , היה לראות את מצב הרוח ביום רביעי שאמרו לנו לאן קיבלו את כולם, האוהלים של הטייסים חגגו ונשארו ער עד מאוחר כשרוב השאר היו מבואסים ואכלו את עצמם בשקט...

מה שאני מנסה להגיד, שמי שלא מגיע מטיס גם אם יש לו פזם נמוך, הסיכויים שלו לקבל משהו טוב קלושים, וזה לא תלוי בכם, היחידות יודעות מראש את מי הם מעדיפים, ולא משנה מה תגידו בראיון זה לא משנה...
וכמובן שהדרך של מי שלא קיבל כלום סלולה לתותחנים/שריון, הדבר הכי משביז בעולם...
ראו הוזרתם

נערך לאחרונה ע"י nitz2005 בתאריך 05-03-2010 בשעה 11:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-03-2010, 13:13

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי zahi2s שמתחילה ב "ואו באסה הבעיה הזאת עם..."

האופציה של השסן לא ריאלית מכיוון שהיחידות מקבלות דף נתונים עליך ושם רשום הפזם והכל, והם מחליטים לפיו, אתה יכול להגיד להם שאתה מוכן לחתום על זה אבל כמו שאמרתי, בסופו של דבר הם מחליטים על נתונים יבשים והראיונות הרבה פעמים הם רק פורמליים...

אני בין הבודדים אם לא הבודד שלא קיבל כלום והצליח לזכות בכבוד להגיע לכפיר, במקום שיריון ותותחנים..
אני באתי לשבוע ראיונות רק לעוקץ ככה שיש לי גיבוש לשם ועוד אפשרות להגיע לשם, אז איכשהו יצאתי מרוצה, אבל היה לי מזל גדול, לאחרים לא היה

נערך לאחרונה ע"י nitz2005 בתאריך 05-03-2010 בשעה 13:18.
ישן 05-03-2010, 13:27

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "ואם היה ראיון של 30 דקות היה..."

בכיינות לשמה? מעניין עד כמה אתה מכיר את תהליך קבלת ההחלטות בשבוע הראיונות, מאיפה אתה מחליט שזו בכיינות לשמה? על סמך מה? על סמך זה שהיה לי ראיון ולא קיבלו אותי?
ואם היו שיקולים נסתרים שלא נאמרו למתראיינים, כאלה שלא אפשרו הזדמנות שווה ובעצם לרוב לא אפשרו לקבל מקום מסויים או מקומות מסויימים, האם גם זו בכיינות לשמה, או שזו טענה מוצדקת וכדאי שאנשים שמגיעים ממקומות שהם לא טיס לדעת שהסיכויים שלהם לקבל משהו טוב קטנים משמעותית...

ובקשר למי שהגיע מהמסלולים האלה ובסופו של דבר הגיע לשריון/תותחנים, פשוט הורגים את הבני אדם, במיוחד לאחר ההרגשה המגעילה שהם לא קיבלו הזדמנות שווה להגיע לדברים טובים, לא הייתה להם אפשרות להגיע לגולני גבעתי נחל, ושמים אותם בתותחנים/שריון שרבים מהם חתמו ויתור על היחידות שלהם כדי להגיע לחי"ר (חס וחלילה בלי לזלזל ביחידות, אבל אין מה לעשות זה לא חי"ר וזה מה שרבים רוצים).

ומסלול רחף זה רק בשביל להשתיק את מי שלא קיבל כלום, בסופו של דבר זה תותחנים לכל דבר בלי טירונות

ישן 05-03-2010, 15:29
  omry n omry n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "ואם היה ראיון של 30 דקות היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
ואם היה ראיון של 30 דקות היה טוב?
זו פשוט בכיינות לשמה, מה לעשות?
בתור אחד שהיה שם, וכן קיבל מה שהוא רצה בסופו של דבר, אני מקווה שלא תחשוב שהתגובה שלי באה מבכיינות.
למספר יחידות באמת הריאיון היה די חובבני, דקה או שתיים, לשם הפורמליות וזהו, וסביר להניח שגם אתה היית יוצא בהרגשה חמוצה כאשר באופן מערכתי כל יוצאי היחידה שלך מקבלים ריאיון כזה.
אני מצטער שלאנשים קשה לקבל דחייה, אבל אדם שעף ממסלול X לא שונה מכל חייל אחר שהיה מועמד לכל מסלול אחר בצבא. לא מעט חתמו ויתור כדי להגיע ליחידות שמוצעות בשבוע ריאיונות, וזה קרה באופן גורף בצוללות.
מסלולי רחף הם דבר נדיר והזלזול של נפלי מסלולים במסלול הזה הוא מבייש ומחפיר. אני באמת לא רואה איפה הוא זלזל
זלול ?של חייל שהיה עד חצי שנה בצבא ולא סיים שום דבר במסלול פיקודי הוא מבייש.
תכונה ישראלית לבוא לכולם בטענות. הוא לא בא בטענות, רק הזהיר, ובצדק, שלא כדאי שתבנה על שבוע הריאיונות, בטח ובטח אם יש לך פז"ם של מעל חצי שנה. מה שגורם לחצי מהיחידות לא לקבל אותך בכלל לריאיון הראיון לא מספיק ארוך, קבע מי? אתה? זה מה שיש.

אף אחד לא חייב לנפל טייס שום דבר
הוא לא פתח את האשכול הזה כדי להתבכיין, הוא פתח את האשכול הזה כדי ליידע אנשים שלא בהכרח צריך לקנות מה שאומרים לך בנושא, והוא צודק.(החלף המילה טייס בכל מסלול אחר) וככל שאנשים יקדימו להפנים את זה, מצבם של כולם יהיה טוב יותר.
ישן 05-03-2010, 18:58
  omry n omry n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "חייל שניגש לגיבוש רק כדי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
חייל שניגש לגיבוש רק כדי לחתום ויתור ולקבל יחידות פ33ה הוא פשוט אפס ואין לו שום זכות תלונה.
בכלל, כל הנושא של "עשיתי X ולכן מגיע לי Y" הוא מטופש וזה מה שאני מנסה להעביר כאן, כנראה ללא הצלחה.
מה שמשותף כאן למגיבים הוא שאלו שנמצאים פחות מחצי שנה בצבא מחזיקים בדעה X ואלו עם קצת יותר נסיון, מעשי ופיקודי חושבים אחרת.

אף אחד לא בא בטענות ואף אחד לא התלונן. גם אף אחד לא חושב ש"דפקו אותו". הוא פתח את האשכול הזה כדי ליידע אנשים, "להנחיל ידע", ובדיוק כפי שאנשים מחפשים תוכן על גיבושים הם צריכים לדעת מידע גם על זה.
אנשים מסוימים נכנסו לקורסים כי זה עניין אותם ולבסוף הבינו שזה לא מה שהם מחפשים. זכותם.
הוא לא אמר "מגיע לי X", פשוט רוצה למנוע מצב שאנשים יחשבו בדיוק מה שאמרת: "עשיתי X ולכן מה שמגיע לי זה Y".
ישן 05-03-2010, 20:24
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "חייל שניגש לגיבוש רק כדי..."

תרשה לי לא הסכים איתך.
לי, בדומה למה שאמרת, יצא להכיר את כל הסיפור משני הצדדים, גם בהיבט של שבועה ראיונות ספציפי ובשיגרה צבאית בכלליות.
יש אמת בדבריו של פותח האשכול. אכן יש יחידות שאפילו לא מסתירות את העובדה שהן לא מעוניינות לקבל יוצאי יחידות מסויימות או אנשים בעלי פז"מ מסויים. זה באמת מצער. לי היה מאוד קשה בזמנו לקבל מסגן מפקד דובדבן (בזמנו), אחרי ראיון של 40 דקות, ו3 שיחות טלפות שהוא עשה תוך כדי הראיון, בצד.. שהוא "מאוד התרשם" אבל יכולה להיות בעייה משמעותית עם הפז"מ שלי.. בסוף קיבלו 3 טייסים עם חודש בצבא. עזוב את זה שבסוף מצאתי את עצמי ביחידה שרציתי לקבל, אבל ההרגשהש באמת לא נעימה.
דבר נוסף.. ואת זה אני אומר כבר לא בתור סדירניק ממורמר, אלה בתור מילואימניק צעיר עם נסיון והיכרות מאוד רחבה עם כלל המערך ה"מיוחד" של יח"ש בצה"ל, לאחר שקיבלתי החלטות לגבי המשיכם של אנשים רבים במסלולם וגם הייתי עד לשיקולים של גדולים ממני.. המערכת היא מערכת מכוערת. לא תמיד צודקת, לא תמיד מתחשבת, לא תמיד הגיונית או כזאת ורוצה לחשוב ולמצוא פתרונות. עושים לרוב את מה שנוח באותו הרגע ללא השקעת מחשבה - מה יקרה לאורך זמן. המחשבות הפטריוטיות של "איפו שהצבא שם אותך - שם צריכים אותך" כבר לא חלק מתפיסת העולם עצלי לפחות. בסוף "הצבא" ברוב המקרים מסתכם באדם אחד בודד, שיכבה או שתיים מעליך שלעיתים קרובות מדי לא המקצוען הגדול ביותר בתחומו. את המערכת צריך להכיר, עם הצערכת צריך לדעת להסתדר, חייבים לדעת מה ואיך לעשות ע"מ להפיק את המירב מעצמך (לפחות במסגרת 3 שנים) בתחום שמענייו אותך ושבו אתה חושב שאתה יכול לתרום את המקסימון למדינה ולעצמך.

שוב פעם, אלה דברים שאני אומר כי אני מאמין בהם ומה שגרם לי להאמין בהם זה בעיקר הצבא.

ישן 05-03-2010, 15:27
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
שאלתי קודם שאלה ולא ענית
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Y.S.I שמתחילה ב "זה ממש לא אשכול בכיינות. אני..."

שאלתי למה "אזהרה" ועכשיו אתה כותב "להימנע מזה". מה יש? מה קרה? למה להימנע? מקבלים עונש אם מגיעים? ממש לא מבין אותך. לי נראה שכל מי שרוצה לתת יותר ולהגיע למשהו שונה, בלי הקשר לפז"מ - חייב להתאמץ.
מאידך, אני גם בדעתו של Zed3 לגבי "בכיינות". מה לעשות, יש קריטריונים ליחידות מסוימות וגם אם מישהו שולח ערעור כל חודש, אבל הוא לא עובר את הקריטריונים לטיס, לדוגמה, זה לא יעזור לו. "רצון חזק" לא מספיק כדי להגיע ליחידות מסוימות. גם זה שמישהו "חושב" שהוא עשה את כל המבחנים "טוב", זה לא מספיק.

באשר לראיון של 2 דקות - כדאי לא לשכוח שקודם עוברים על התיק. מגיעים כבר עם ידע מגובש למדי על האדם ורוצים רק השלמות. אז כן, גם בראיון קצר (והוא 10 דקות, לא שתיים) אפשר להבין הרבה לגבי אדם.

ישן 05-03-2010, 15:52

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "שאלתי קודם שאלה ולא ענית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
שאלתי למה "אזהרה" ועכשיו אתה כותב "להימנע מזה". מה יש? מה קרה? למה להימנע? מקבלים עונש אם מגיעים? ממש לא מבין אותך. לי נראה שכל מי שרוצה לתת יותר ולהגיע למשהו שונה, בלי הקשר לפז"מ - חייב להתאמץ.
מאידך, אני גם בדעתו של Zed3 לגבי "בכיינות". מה לעשות, יש קריטריונים ליחידות מסוימות וגם אם מישהו שולח ערעור כל חודש, אבל הוא לא עובר את הקריטריונים לטיס, לדוגמה, זה לא יעזור לו. "רצון חזק" לא מספיק כדי להגיע ליחידות מסוימות. גם זה שמישהו "חושב" שהוא עשה את כל המבחנים "טוב", זה לא מספיק.

באשר לראיון של 2 דקות - כדאי לא לשכוח שקודם עוברים על התיק. מגיעים כבר עם ידע מגובש למדי על האדם ורוצים רק השלמות. אז כן, גם בראיון קצר (והוא 10 דקות, לא שתיים) אפשר להבין הרבה לגבי אדם.

קודם כל אהבתי את זה שהיית בראיונות וראית שהם באמת היו 10 דקות ולא 2... הרגעת אותי,
דבר שני, ובקשר למה שאמרת
"נראה שכל מי שרוצה לתת יותר ולהגיע למשהו שונה, בלי הקשר לפז"מ - חייב להתאמץ"
בדיוק לזה אני חותר ובגלל זה אני חופר, שאנשים שמגיעים לשבוע ראיונות, אחרי שהם עברו גיבושים ליחידות מובחרות ומאמינים בעצמם, יגידו לעצמם שיתנו ראיון טוב יציגו את עצמם כמו שצריך ויהיה טוב, אז זהו, שלא... לי ממש לא איכפת אני קבלתי כפיר ואני עושה גיבוש עוקץ אז אני מרוצה, אני מזהיר את הבאים אחרי, אז תקראו בכיין למי שאתם רוצים, האנשים הבאים שיקראו את הדיון הזה משבועות ראיונות הבאים יבינו מי צודק, אני או אתם

ישן 05-03-2010, 16:34

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אני קורא "בכיין" לכל מי שמחפש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
ולעניין, מה לעשות, והחיים הם קח ותן המבוסס על היצע וביקוש.
אם יש מקום ביחידה X יציעו אותו.
מן הסתם, חייל שעבר יותר מיונים יש עליו יותר אינפורמציה מאשר אחד שלא.
ולהבא, "טייסים" הם כאלו שסיימו קורס טייס, לא כאלו שעפו ממנו.

יפה, זה בדיוק מה שאני אומר, כדאי שאנשים ידעו את זה, שמעדיפים טייסים, ולא משנה מאיזה סיבה, כי הרבה שמגיעים לשבוע ראיונות לא יודעים את זה, כמוני וכמו כל שאר האנשים שדברתי איתם מהשבוע שלי, כי לא היה מי שיגיד לנו

ואני יודע שהם לא טייסים פשוט ככה קוראים אחד לשני בשבוע ראיונות

ישן 05-03-2010, 16:19
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
לא. לא הייתי בשבוע ראיונות. סיפרו לי.
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי nitz2005 שמתחילה ב "[QUOTE=YHS]שאלתי למה "אזהרה"..."

אבל הייתי במספיק ראיונות בצבא, משני הצדדים של השולחן. אני מכיר טוב איך זה הולך.

אשלים גם את מה שנכתב מעלי, על ידי Zed3 לגבי אלה ש"אין להם מה להפסיד". אתייחס בעיקר למערכת המיון של חיל האוויר.
בראשית, אני תמיד אומר שמי שרוצה להיות טייס ורוצה לערער - שלא יבוא לפה לבלבל את המח על איך איפה ומתי. קודם כל שישלח ערעור. איך ולמי? נו, אם הוא לא יכול לאתר לבד, כנראה שהוא אולי לא מתאים לטיס.
מעבר לכך, מי שחריג, ונכשל, ונכשל עוד פעם - חביבי, מה אתה רוצה? להידחף בכח? מערכת המיון של חיל האוויר מאד מיומנת ועם ניסיון רב. כמות השגיאות מועטה עד כדי זניחה. מספר הראויים הוא גדול, ולדעתי מעבר למה שחיל האוויר יכול להכיל. אז למה לקחת גבוליים? ומה עוד - כל אחד ששולח "ערעור" סתם, כי הוא נורא רוצה להיות טייס, גורם לכך שמערכת המיון עוסקת בהרבה בקשות סרק, מקבלת, קוראת, בודקת בתיק, דנה, עונה. כל זה במקום לטפל באלה שבאמת ראויים ושאולי בשל טעות נשמטו.
אני כמעט בטוח שזה דומה במיונים ליחידות אחרות. חובלים, צוללות או סיירות.
אחד הדברים המביישים והעלובים הם כאלה שמשתדלים להגיע לגיבוש, בלי כוונה "לממש את השטר" אח"כ, רק כדי "להוכיח" לעצמם שהם יכולים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

" מספר 2, מספר אחד נוחת, עובר לשריון... תמשיך לבד"

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 05-03-2010 בשעה 16:37. סיבה: תוספות
ישן 08-03-2010, 22:03
  TNTal6 TNTal6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Y.S.I שמתחילה ב "שבוע ראיונות-אזהרה"

רק רוצה לחזק את הטענות הנ"ל לגבי שבוע ראיונות. זה באמת שבוע מכור מראש.
בכיינות או לא, מוצדק או לא, האשכול הזה בא ליידע מראש נפילי יחידות שונות לגבי הסיכויים שלהם בשבוע ראיונות, שלא יפתחו ציפיות ויתאכזבו אח"כ.
כמו שנאמר לעיל', נפל"טים עם פז"מ של עד חודשיים התקבלו כמעט לכל היחידות. נפילי קורס חובלים עם פז"מ של עד 3 חודשים ונפילי טיס עם פז"מ של 4 חודשים ומעלה התקבלו לחלק מהיחידות. נפילי קורס חובלים עם פז"מ של מעל 4 חודשים ונפילי צוללות- רובם לא התקבלו לכלום.
אז כן. השבוע הזה מכור מראש והראיונות הם בעיקר פורמלים, כדי לגבש רשימה של מועמדים לפי סדר עדיפויות, אך רובם מאותה קטגוריה.
אני נפל"ט עם פז"מ של 5 חודשים, ואני רק אקדים תרופה למכה ואגיד שאני כותב מעמדה של אחד שקיבל מה שהוא רצה, ככה שתגובות בסגנון של "אתה כותב מתוך תסכול" או "אתה לא יכול להשלים עם תבוסה" לא רלוונטיות כאן.
שבוע הנפצות- ראו הוזהרתם.

ישן 09-03-2010, 13:30
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי TNTal6 שמתחילה ב "רק רוצה לחזק את הטענות הנ"ל..."

הרבה זמן שלא התייחסו כאן לנק'
נפיל = ענק
נפל = מי שנפל
אני מניח שלא היית נפיל, אחרת לא היית נפל.....

ובכל מקרה, ואני מתכוון להרבה כותבים באשכול ולאו דווקא לזה שאני מגיב לתגובתו, הצבא זה לא תוכנית כבקשתך, נכון, זה נראה כך, שבוע ראיונות, אבל סה"כ כמו שכתבו כאן קודם, הצבא הוא מערכת וצרכי המערכת - קודמים.
מעבר לכך, YHS כבר הסביר כי שבוע ראיונות נועד בראש ובראשונה בכדי שהמערכת (עורכי הראיונות) תתרשם מהמרואיינים (כהשלמה לחומר שכבר נמצא בידיה) וזה ממש לא דומה לשבוע תעסוקה באוניברסיטה בה כל סטודנט מציע את מרכולתו למעסיק אצלו הוא מעוניין לעבוד.
יש מערכת שלמה של רצונות והעדפות וחוקים שבמקום שהם משאירים לשיקול הדעת של המראיין - על זה יקום ויפול דבר.

בסופו של דבר, גם אם חייל התמיין למסלול מובחר, אך לא המשיך בו, הרי שכנראה הוא לא שונה בהרבה מחייל שמלכתחילה לא התמיין לאותו מסלול ושיבוצו גם נקבע מבלי להתייעץ איתו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:56

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר