לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-03-2010, 08:56
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
פרשת דובאי-הצד השני של המטבע.

היות והאשכול הראשון מלא וגדוש חשבתי להוסיף לנושא עוד צד אחד.

מצרף כאן קישור מה קורה בדובאי. מתברר (לפי הקישור) שזאת המדינה הכי מרושתת בעולם!!!
מתברר גם שתוכנות אשר השתמשה משטרת דובאי הן הכי מודרניות והכי מתקדמות בעולם .
עוד מוסיף כותב המאמר כי באמת היה צריך צוות גדול לביצוע המשימה.
ואם הכל זה נכון (לפי המאמר) אז היתה רשלנות גדולה של מי שביצע את ההתנקשות.
חומר למחשבה...

http://online.wsj.com/article/SB100...1440351704.html

http://online.wsj.com/article/SB100...31686:b31154700

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-03-2010, 10:12
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "Robert Baer"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
לפי מה שכתוב עליו בקישור המצ"ב האיש נראה לי חכם לפחות ממני.
על אחרים לא יכול לדבר כי לא מכיר אותם...

http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Baer

כנראה גם ממני. אני לא מפקפק בהכשרתו של האיש (אם כי גם לפי המאמר עליו בוויקיפדיה, נראה שהאיש חתום על מכתבי ההמלצה של עצמו). אני רק מציין שהוא איננו מבסס את דבריו על ראיות, לא כל שכן הוכחות, אלא על הנחות... והנחות, אף כי כבודן במקומן מונח, מרשימות אותי הרבה פחות מדברים שמבוססים ראייתית.

זאת ועוד: מבחינה מבצעית אני לא רואה על איזה כישלון הוא מדבר. אם נצא מנקודת הנחה שהגרסה הדובאית נאמנה למציאות (כלומר 26 או יותר סוכני מוסד) הרי שהמטרה חוסלה ללא נזק משני לרכוש או לבלתי מעורבים, כל המשתתפים בפעולה חזרו הביתה בשלום ואפילו התמונות שכביכול יש בידי חלפן תמים אינן, כנראה, מספיקות כדי לשרוף את הסוכנים. אם נשווה את זה לניסיון הכושל להוריד את משעל בעמאן, ניסיון שנגמר בביזיון מוחלט, בשרידתו של המטרה וכאב ראש דיפלומטי לא קטן, בהחלט ניתן לומר שהפעולה הזו הלכה יותר טוב

וכל זה אך ורק אם נקבל לרגע את גרסתו של חלפן תמים.
ישן 06-03-2010, 22:03
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "פרשת דובאי-הצד השני של המטבע."

"תוכנות המתקדמות בעולם"?
אני לא מבין למה החלטת לפתוח אשכול חדש. באשכול הקודם כבר ציינתי שיש שתי חברות ישראליות שמוכרות תוכנות לניתוח וידאו בזמן אמת שיכולות להתריע על התנהגות שיכולה להתפרש כזדונית. חברה מסויימת מוכרת תוכנה שמזהה (לפחות לכאורה) שמתבצע מעקב אחרי מישהו או שדמות מסויימת שינתה את הופעתה בצורה פתאומית.
חברה ישראלית אחרת מוכרת תוכנה שמסוגלת להתאים צילומים (וידאו או סטילס) גם באיכות נמוכה ואפילו חלקיים, ולאתר אם מופיעים בהם אנשים מסויימים. התוצאות מגיעות מהר מאד. האפליקציה של החברה הזאת כבר עובדת המקומות מסויימים בעולם ומתאימה תמונות גם לפירסומים פומביים ומאגרי מידע (מצטער על הניסוח המעורפל מטעמי סודיות מסחרית).

ישן 06-03-2010, 22:35
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
פן השני של המטבע...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""תוכנות המתקדמות בעולם"? אני..."

באשכול הראשון יש למעלה מ-100 תגובות. כאן חשבתי לתת צד נוסף של "דובאי" .
מפקד משטרת דובאי שכל העולם צוחק ממנו ומהסיפורים שלו המטובלים בדמיון מזרחי עשיר, אולי בכל זאת יש בידיו איזה קמצוץ של אמת והאיש צודק במשהו...
אם נראה לך שאפשר לאחד את שני האשכולות, אז U R THE BOSS.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 07-03-2010, 12:38
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב ""תוכנות המתקדמות בעולם"? אני..."

הטכנולוגיה שדובאי משתמשת בה איננה ישראלית כי אם אמריקאית:

http://www.airport-technology.com/news/news41966.html

זהו אתר החברה שזכתה בבלעדיות ל-25 שנה הקרובות:
http://cryptometrics.com/products_securident.php

אגב יעילות המערכות הללו - בתוכנית BBC בהנחייתו של ג'ון קליז (כן, ההוא ממונטי פייטון) לגבי המוח האנושי הפגין הנ"ל כיצד בפשטות ניתן להערים על תוכנות זיהוי הפנים הקיימים בלונדון. בעוד שהמערכות הללו די בנקל נכשלו בזיהויו לאחר שהרכיב על ראשו מספר תחפושות (כגון כובע, משקפיים, שפם) הרי הצופים הנכבדים (כולל אני) מייד זיהו את קליז בתוך המון גדול ברחובות לונדון דרך מצלמות האבטחה.
זאת משום שהמוח האנושי, בניגוד לתוכנות הזיהוי, לא מחפש ומתמקד במאפיינים חוזרניים כי אם באבנורמליות ומשום שלקליז תווי פנים יחודיות (בשלון המעטה) חרף תחפושותיו המוח האנושי חיש קל מזהה אותו. משום כך אנו כאנשים מהר מאד מזהים קריקטורות של אנשים למרות לרוב הקריקטורות אינן כלל נאמנות לדמות אלא ישנה רק העצמה של אבנורמליות (אף גדול, אזניים בולטות וכו').

מעניין אם המוסד יודע זאת (בנימה צינית גמורה לאור המאמרים הסתמיים שנכתבים כפטריות לאחר הגשם).
ישן 07-03-2010, 13:54
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "הטכנולוגיה שדובאי משתמשת בה..."

קישרת להודעה על מערכות זיהוי בשדות התעופה. כשאדם מגיע לאמירויות עם דרכון זר, אפשר לבדוק האם הוא מופיע במאגר של האמירוית ואולי האם הוא מתאים לדרכון אותו הוא מציג. לא בטוח שחברי החוליה אותרו לפי התאמת צילומיהם ביציאה/כניסה מדובאי לתמונות מצלמות האבטחה, שהיו ברזולוציה קטנה יחסית (ולכן היו מאות/אלפי התאמות אפשריות לסרטי האבטחה). סביר יותר שבאופן הדרגתי איתרו תמונה של אחד הסוכנים נרשם במלון או נכנס לחדרו, בדקו את פרטיו במחשב המלון, חיפשו מי עוד בדובאי התקשר למספרים אליהם התקשר, מי החזיק בכרטיס אשראי של אותה חברה וכו'.

אם אני מבין את המאמר הראשון, הוא טוען שהתנקשויות "אינן מקובלות" בעולם המערבי, ולכן כשמתנקשים במישהו (לפחות במקום בו נמצאים מערביים, ולא בגבול פקיסטן-אפגניסטן או בעזה) יש לשמור Plausible deniability. אני מניח שהוא היה מעדיף שמבחוח יחוסל (עם כל מי שאיתו בבניין) בסוריה או לבנון, באמצעות פצצה של חצי טון.
אגב, הוא מזכיר מבצע דומה בו סוכני ה- CIA התקשרו למשפחותיהם מהמלון באיטליה- ובכ"ז מבקר את המקצועיות של המבצע בדובאי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:25

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר