לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-03-2010, 19:54
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אני יודע מה זה רגסטרי.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "במקומך בתור אחד שבברור לא..."

ציטוט:
DATABASE שמיועד לשמור קונפיגורציה לאפליקציות ולמערכת ההפעלה

אשר שומר טונות של מידע- אשר הצורך לשמור חלק לא מבוטל ממנו, נטול בספק רב עד מאוד.

הרגסטרי גדל מיום ליום למימדים מפלצתיים- אתה יודע למה גורמים לקבצים שמאכסנים כמות עצומה של מידע?
1)סרבול.
2)שגיאות.
3)איטיות.

שלושת הגורמים בסופו של דבר מאלצים להתקין מערכת הפעלה מחדש.

ציטוט:
וזה ממש לא קונספט יחודי.

זה קונספט מאוד ייחודי- רק מייקרוסופט הם היחדים שהצליחו לחשוב על דבר כל כך מטומטם.
הגדרות כל תוכנה צריכה לשמור לעצמה בנפרד- אין שום סיבה שבעולם(אלה אם בכוונתך לייצר מערכת הפעלה גרועה), שלמור הכל במקום אחד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2010, 20:29
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני יודע מה זה רגסטרי."

אתה לא יודע מה זה רגיסטרי. אתה לא מבין את המשמעות , הצורך או ההשפעה.
הוא לא קשור לביצועים של המערכת. לא בפני עצמו. אין שום קשר, מקרי לחלוטין.
הבנת? עדיף תמצא גורם אחראי להאשים.
והוא גדל או משתנה רק כשאפליקציה רוצה ממנו משהו, וזה לא לעיתים קרובות, ד"א הריג'סטרי במחשב שלי הוא 60MB ממש לא ענק. עקרונית הוא משפיע כמעט רק על זמני עליה של המ"ע הפעלה.

היו בעיות של קבצי רג'יסטרי גדולים, אבל הם נעלמו עם המעבר לXP, בגלל האחסון והניהול השונה של הקבצים שבהם נשמר המידע.

לגבי קונספטים דומים, לשמור קונפיגורציה ב /etc/ זה לא שונה בצורה מהותית, וגם GConf לא כזה רחוק.

----
עזוב אותך שטויות אני הולך לחגוג את יום האשה הבינ"ל אני מציע גם לך
ישן 08-03-2010, 20:49
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
הממ...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אתה לא יודע מה זה רגיסטרי...."

ציטוט:
אתה לא יודע מה זה רגיסטרי. אתה לא מבין את המשמעות , הצורך או ההשפעה.
הוא לא קשור לביצועים של המערכת. לא בפני עצמו. אין שום קשר, מקרי לחלוטין.
הבנת? עדיף תמצא גורם אחראי להאשים.
והוא גדל או משתנה רק כשאפליקציה רוצה ממנו משהו, וזה לא לעיתים קרובות, ד"א הריג'סטרי במחשב שלי הוא 60MB ממש לא ענק. עקרונית הוא משפיע כמעט רק על זמני עליה של המ"ע הפעלה.

פשוט לא נכון- הוא משתנה כל הזמן.
אתה פשוט לא ממש יודע על מה אתה מדבר.
סתם דוגמא מטופשת שעולה לי בראש- אתה יוצר קובץ TXT חדש, משנה לא את הסייומת לXYZ, הנה נרשם ערך חדש ברגסטרי, זו סתם דוגמא שקפצה לי לראש.
בוודאי שככל שהקובץ גדול יותר המערכת איטית יותר, כי לוקח זמן רב יותר לשלוף מידע- בייחוד עם ההרדיסק בעל דפרגמנטציה מרובה.
ההנחה שלך שרק עליית המחשב מתארכת יחד עם הסרבול ברגסטרי, היא פשוט תלושה מהמציאות.

ציטוט:
היו בעיות של קבצי רג'יסטרי גדולים, אבל הם נעלמו עם המעבר לXP, בגלל האחסון והניהול השונה של הקבצים שבהם נשמר המידע

הבעיות לא נעלמו הם קיימים גם בXP, וגם בWIN7(אולי יש שיפורים)

ציטוט:
לגבי קונספטים דומים, לשמור קונפיגורציה ב /etc/ זה לא שונה בצורה מהותית, וגם GConf לא כזה רחוק.

אני לא מכיר אף מערכת הפעלה אחרת ששומרת הכל במקום אחד, במערכות אחרות נשמר מידע מצומצם למדי, אשר לא נותן גשה פומבית לתוכנות צד שלישי.
אני חוזר על עצמי אין שום סיבה לשמור הגדרות של תוכנות צד שלישי ברגסטרי, וגם לא עשרית מהמידע של המערכת שנשמר שם, אמור להשמר שם מידע מצומצם ומוגדר.

הקונספט של וינדוס-רגסטרי הוא בהחלט קונספט ייחודי, יחודי ומאוד מטופש.
ישן 09-03-2010, 18:58

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אוקי-נסכם זאת כך..."

פשוט כמו לנהל דיון עם ילד מפגר....

האמת זה כן מסובך לבדוק... מה ששמעת, ומה שסיפרו לך (אחרים שאין להם מושג) לא בהכרח קשור למציאות. וגם סתם רפרוף בוויקי לא יעזור לך.
בישביל לבדוק, ואחרי זה גם להבין על מה מדובר, צריך ללמוד לא מעט.

קודם כל צריך ללמוד איך מערכת הפעלה עובדת, איזה רכיבים יש במערכת הפעלה ואיך הם צריכים לתקשר בינהם.
אחרי זה צריך להבין מה יכול לרוץ על מערכת הפעלה, ואיך הרכיבים האלה יכולים לדבר בינהם.
אחרי שמבינים את הצורך בכל מיני רכיבים שונים (חלקם מתוך המ"ה, וחלקם התקנות חיצוניות), ואת הצורך שלהם לתקשר, מגיעים לצורך לנהל קונפיגורציה משותפת.
עכשיו קונפיגורציה משותפת צריכה שיהיה לה ניהול ריכוזי, וDB קטן ויעודי לצורך זה פתרון לא רע.
אחרי זה צריך לחשוב מה שומרים שם, למי מותר לשמור מה, ולמי מותר לגשת למה. ואז צריך לחשוב על מימוש.

הדוגמאות שאני מכיר הן etc/ , GConf , והרגיסטרי של ווינדוס. ואני חייב להגיד שהפתרון של ווינדוס לפחות איך שהוא ממומש מאז XP, והשיפורים בויסטה, נראה לי דיי מוצלח. מדובר בDB בינארי קטן ומהיר, מפוצל למספר קבצים. עם מנגנון שעושה מין קשינג בזכרון (אז כאילו לא באמת צריך לקרוא את כל הקובץ כל פעם....), עם פעולות אטומיות וטרנזאקציות....

אכן היו בעיות עם העבודה של הריגסטרי בחלונות 9X. ואכן קיים עד היום חוסר מאוד גדול לדעתי בכל המימוש של מנגנון ההרשאות בחלונות ובגישה לרגסטרי בפרט.
אבל אני לא בטוח כמה זה רלוונטי...

בכל מקרה, להגיד שDB יחסית קטן (עשרות~ מגות), שבכלל שומר הגדרות, ושהשימוש בו הוא בנינו לא כזה עמוס, הוא הוא מקור בעיית הביצועים של מערכת ההפעלה חלונות זה קצת אמממ שטויות.
ישן 09-03-2010, 19:44
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "פשוט כמו לנהל דיון עם ילד..."

זה פשוט משום שאנשים שומעים חצאי דברים.

קודם כל, השיטה של הקבצים ב etc עדיפה, בכך אין שום ספק. שכל ההגדרות של תוכנה X שמורות בקובץ או בספריה בודדת, הרבה יותר קל לבודד אותה, לעשות מעקב על מה השתנה, להעתיק תצורות בין מחשבים, וכך הלאה. אבל נעזוב את זה לעת עתה.

הבעייה ברג'יסטרי, יותר מהיותו מסד נתונים עצום (60 מגה היא כמות עצומה של נתוני "קונפיגורציה" - האם אתה יכול לחשוב על 480 מליון אפשרויות "כן/לא" שבחרת במחשב שלך שמצדיקות את הגודל הזה? וכן - 60 מגה הם 480 מליון ביטים...) - היא היותו: א. משותף ב. משפיע על מערכת ההפעלה.

ואני אהיה יותר ספציפי: הקטע הזה עם כל ה DLL-ים האלה שנטענים בלי קשר לכלום (שלא לדבר על חוסר יכולת שילוב גירסאות שונות של הספריות הנ"ל, בגלל ששם הקובץ נשאר, ברוב המוחלט של המקרים - אותו דבר). צורת האינטגרציה, היכן שיש, בין אפליקציות (למשל תוכנות שמופיעות ב Context Menu שעושים כפתור ימני על קובץ) - וכמובן הפיזור המטורף של הנתונים בלי שום סדר הגיוני שאין שום דרך נוחה לטפל בו (כמה פעמים קרה לך ש Uninstall נכשל, או אפילו לא נכשל, אבל עדיין השאיר הרבה זבל של התוכנה מאחוריו?)

זו אחת הבעיות הגדולות של חלונות. גם אם תהיה משתמש מושלם, ולא תתקין שום זבל - עצם השימוש השוטף במערכת, עם תוכנות שהן "בסדר", לאורך זמן, ממלא את המחשב בזבל שמאט אותו לעייפה. זו עובדה נתונה שמחשב שהותקן, לפני, נניח, שנה, ויש עליו סט של תוכנות X - אם אפרמט אותו, אתקין עליו שוב את אותה מערכת הפעלה, ואתקין עליו את אותו סט X של תוכנות - הוא יעבוד הרבה יותר מהר. אני חוזר: זו עובדה. שמאות מליוני אנשים בעולם מכירים בה. כולל אפילו חובבי מיקרוסופט שלא מוכנים לשמוע על שום דבר אחר. את חלונות צריך להתקין מדי פעם (כמה? לא ידוע מראש) מחדש בשביל שאפשר יהיה לעשות עבודה משמעותית מבלי לתפוס שנת לילה באמצע.

ובתור אחד שיש לו נסיון במערכות חלונות (על כל הגירסאות החל מ 3.0 ועד ל 7), ועל מערכות אחרות (לינוקס, BSD, HP-UX, Solaris, OpenVMS בתור התחלה...) - ומרוויח את לחמו מהתחום - אני יכול להגיד לך שכל התופעות לעיל מתרחשות רק בחלונות; ויתרה מזאת; הן התחילו כשהומצא הרג'יסטרי. אלה, ידידי, העובדות.

ובנושאו של פותח האשכול: וויסטה היא הגרועה מכולן (אם לא נתחשב במערכת שהייתה על המדף שבועיים לפני שהורידו אותה מבושה, ושמה "ME") - עם זמן פעילות-סבירה-לפני-פרמוט שיורד לפעמים לאורכי זמן מגוכחים, כמו... שבועיים.

ישן 09-03-2010, 23:28

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זה פשוט משום שאנשים שומעים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
זה פשוט משום שאנשים שומעים חצאי דברים.

קודם כל, השיטה של הקבצים ב etc עדיפה, בכך אין שום ספק. שכל ההגדרות של תוכנה X שמורות בקובץ או בספריה בודדת, הרבה יותר קל לבודד אותה, לעשות מעקב על מה השתנה, להעתיק תצורות בין מחשבים, וכך הלאה. אבל נעזוב את זה לעת עתה.

הבעייה ברג'יסטרי, יותר מהיותו מסד נתונים עצום (60 מגה היא כמות עצומה של נתוני "קונפיגורציה" - האם אתה יכול לחשוב על 480 מליון אפשרויות "כן/לא" שבחרת במחשב שלך שמצדיקות את הגודל הזה? וכן - 60 מגה הם 480 מליון ביטים...) - היא היותו: א. משותף ב. משפיע על מערכת ההפעלה.

ואני אהיה יותר ספציפי: הקטע הזה עם כל ה DLL-ים האלה שנטענים בלי קשר לכלום (שלא לדבר על חוסר יכולת שילוב גירסאות שונות של הספריות הנ"ל, בגלל ששם הקובץ נשאר, ברוב המוחלט של המקרים - אותו דבר). צורת האינטגרציה, היכן שיש, בין אפליקציות (למשל תוכנות שמופיעות ב Context Menu שעושים כפתור ימני על קובץ) - וכמובן הפיזור המטורף של הנתונים בלי שום סדר הגיוני שאין שום דרך נוחה לטפל בו (כמה פעמים קרה לך ש Uninstall נכשל, או אפילו לא נכשל, אבל עדיין השאיר הרבה זבל של התוכנה מאחוריו?)

זו אחת הבעיות הגדולות של חלונות. גם אם תהיה משתמש מושלם, ולא תתקין שום זבל - עצם השימוש השוטף במערכת, עם תוכנות שהן "בסדר", לאורך זמן, ממלא את המחשב בזבל שמאט אותו לעייפה. זו עובדה נתונה שמחשב שהותקן, לפני, נניח, שנה, ויש עליו סט של תוכנות X - אם אפרמט אותו, אתקין עליו שוב את אותה מערכת הפעלה, ואתקין עליו את אותו סט X של תוכנות - הוא יעבוד הרבה יותר מהר. אני חוזר: זו עובדה. שמאות מליוני אנשים בעולם מכירים בה. כולל אפילו חובבי מיקרוסופט שלא מוכנים לשמוע על שום דבר אחר. את חלונות צריך להתקין מדי פעם (כמה? לא ידוע מראש) מחדש בשביל שאפשר יהיה לעשות עבודה משמעותית מבלי לתפוס שנת לילה באמצע.

ובתור אחד שיש לו נסיון במערכות חלונות (על כל הגירסאות החל מ 3.0 ועד ל 7), ועל מערכות אחרות (לינוקס, BSD, HP-UX, Solaris, OpenVMS בתור התחלה...) - ומרוויח את לחמו מהתחום - אני יכול להגיד לך שכל התופעות לעיל מתרחשות רק בחלונות; ויתרה מזאת; הן התחילו כשהומצא הרג'יסטרי. אלה, ידידי, העובדות.

ובנושאו של פותח האשכול: וויסטה היא הגרועה מכולן (אם לא נתחשב במערכת שהייתה על המדף שבועיים לפני שהורידו אותה מבושה, ושמה "ME") - עם זמן פעילות-סבירה-לפני-פרמוט שיורד לפעמים לאורכי זמן מגוכחים, כמו... שבועיים.

דיון ענייני זה כבר טוב.

קודם כל לגבי התופעה של ""עייפות החומר"" ,כמו שZ הגדיר, אני לא מתווכח. זה תופעה מוכרת, אמפירית, לכל משתמש חלונות באשר הוא, הגורם נשגב ממני, אבל זה מעצבן אותי כל פעם מחדש, כמו את כולם...
אני חייב לציין שXP SP2 ויסטא SP2 ו 7 מתנהגות יפה דווקא. אבל לגבי שתי האחרונות זה כנראה גם קשור לזה שהחלפתי שולחני בדרך. מה שמזכיר תופעה שחוזרת עם כל המוצרים של מיקרוסופט שעד ה SP אין בכלל מה לחשוב על לעבור לגרסה החדשה.

לגבי הetc אני חושב שזה הפתרון הכי פשוט והכי שקוף למשתמש ולאדמיניסטרטור שיש וזה יתרון גדול, מצד שני הוא לא נותן יתרון של consistency שDB קטן נותן ולמי שכותב אפליקציה זה לא כזה משנה לזרוק לETC או לריגסטרי, אפילו להפך לעבוד מול מיני DB זה יתרון. ד"א הETC שלי באובונטו הוירטואלי החדש דנדש הוא כבר 10 מגה ועוד לא התקנתי כלום, למרות שאני בספק שהוא יתקרב לווינדוס. בכל מקרה זה גישה וזה גישה לשתיהן יש יתרונות וחסרונות. זה גם לא נכון להגיד שהם שומרים תשובת של "כן/לא", הרגיסטרי של ווינדוס הרי נוצר בישביל COM ולסדר DLLים למינהם....

וגם Dependency hell זה לא משהו יחודי לחלונות זה טימטום שחזר על עצמו בכמה מקומות, גם בכמה מנהלי חבילות....

במסגרת העבודה יצא לי להיחשף ללא מעט חומר על חלונות ואיך היא עובדת, בגרסאות הישנות היתה לפעמים נטייה לרגסטרי לטפוח ולהעיק על המ"ה, התופעה הזאת מתה איי שם במהלך הגרסאות של XP. מצד שני מערכת קונפיגורציה מבולגנת עם זבל, ודברים שנקראים ונטענים בלי סיבה אמיתית- זה בהחלט מעיק על המחשב. אבל זה לא המנגנון של הרגסטרי אשם אלא השימוש בו, והקלות שכל מי שבא לו עושה אינטגרציה למ"ה.

מההתרשמות שלי עד עכשיו, ממערכות הפעלה וזה בעיקר חלונות ואובנטו אבל גם מהפצות אחרות של לינוקס, הכי טוב היה אם היה אפשר לקחת ולשלב את הנורמליות של הקישקע של לינוקס, והסימפטיות למשתמש של חלונות... אני הייתי שמח להשתמש במערכת כזאת...
ישן 10-03-2010, 00:18

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]זה פשוט משום..."

הסברתי לך ממה נגרמת עייפות החומר. ברג'יסטרי יש כמות בלתי נשלטת של חומר. זה כל כך *לא* פועל כמו DB (ואני מתכוון לאחד שהוא מסוג Relational). אין קישורים בין טבלאות. אין מעקב. אין סדר... ולכן אין סיכוי בעולם שאם לכל האפליקציות בכדור הארץ יש אפשרות להכניס שינויים למערכת הזו, שמישהו יוכל להצליח לעקוב אחרי מה הולך שם. זה היה נס אם זה היה עובד, והאדם/צוות שחשב על הקונספט הזה לראשונה, לא ברור מה עבר לו בראש. מזכיר לי את הויכוח שלי עם מרצה ל ++C שטען ש"אסור להשתמש במשתנים גלובליים". אני לא הסכמתי איתו. עברו עשר שנים, כתבתי לא מעט קוד מאז, ואני עדיין לא מסכים איתו. אין שום בעייה אם משתמשים במשתנה גלובלי שיודעים בדיוק מה הוא עושה, ושרק התוכנה שלנו נוגעת בו אם המשתנה הזה מועיל לנו. היכן שזה לא מועיל, בהחלט, רצוי להשתמש במשתנים מקומיים. הרג'יסטרי של חלונות הוא מערך רב מימדי גלובלי שמשותף לכל התוכנות בכדור הארץ. NOT A GOOD IDEA, מצטער. באשר ל GConf שהבאת קודם באשכול - אותו טמטום! רק קש הצלחתי לאכול מזה...

לגבי Dependency Hell - זה באמת תלוי בהפצה יותר מהכל. הפצה שמתקינה ספריות יחד עם הגירסא שלהן ומלנקג'ת בהתאם, לא אמורה להיות בעייה. בהפצה שאני משתמש בה יש כלי שדואג לבצע קימפול מחדש של תוכנות שהספריות שלהן השתנו כדי לוודא שהכל נשאר במקומו כמו שצריך (נקרא revdep-rebuild).

לגבי אי האשמה - ודאי שזו אשמת הרג'יסטרי. פעם הוא לא היה, ודברים עבדו באופן כללי. וכשהם (כלומר, אפליקציה בודדת, לא כמו שקורה היום) נדפקו, מחקת את קובץ ה ini של התוכנה, והופס, זה הסתדר. פעם לא היה צריך להתקין את חלונות מחדש, וזה היה עד גירסא 3.11... ברגע שמיקרוסופט הודיעה לכל המפתחים ששותים בשקיקה את חומר הלימוד שלהם (מישהו אמר document.all?) - שהרג'יסטרי זה ה ini החדש ובטח גם דאגה שסביבת הפיתוח שלה יעשו את זה מאוד "נוח" להשתמש בו - איזו תוצאה היה ניתן להעלות על הדעת חוץ מאשר שימוש המוני בדבר המיותר הזה?

אני לא מבין מה הבעייה ב"קישקעס" של לינוקס כששולחן העבודה הוא KDE (וכמובן כשההפצה נורמלית - קרי לא מבוססת *בונטו). רק שתדע, בפגישות עבודה שהיו לי עם אנשים מחברות אחרות שלא הכירו אותי קודם לכן (ולכן לא יכלו לדעת מה סביר להניח שנמצא על המחשב שלי) - וראו את שולחן העבודה שלי במשרד לפני יותר משנה, הם שאלו: "מה, זה הווינדווז החדש הזה שיוצא? 7?" כמובן שהתשובה שלי הייתה שווינדווז 7 היה רוצה להיות זה

ישן 11-03-2010, 00:08

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הסברתי לך ממה נגרמת עייפות..."

אני רגיל לויסטה, זה עיניין של הרגל בישבילי אני מניח, היום ראיתי KBUNTU ואני חייב להגיד שהוא נראה הרבה יותר נחמד מהU. עיקר הניסיון שלי עם לינוקס צברתי מול טרמינל או מול GNOME...

לגבי הרגסטרי שלנו זה DB היררכי כמו ה IBM IMS (אינסוף דימיון כן אבל שניהם היררכיים ), זה נותן יתרון כשהרבה אפליקציות מתעסקות איתו, ואם היה שם ניהול נורמאלי של הרשאות אז זה בכלל היה עוזר.
כל הבעיות האלה לא היו קימות לפני ה3.1, אבל הרגסטרי מאפשר לעשות אינטגרציה לתוך המערכת הפעלה (למרות שלא בתוך שצריך), והוא עושה סדר בעולם הCOM. בכלל הוא נועד במקור בישביל כל העיניין של COM, ואחרי זה גם לעשות סדר בקונפיגורציה של המ"ה.

בתור מפתח אפליקציות (איי שם בשנות ה90) שרוצה לכתוב רכיבי COM לווינדוס שיהיו משותפים לאנשים אחרים זה פתרון לא רע בכלל, וחוסך ליישם מנגנון דומה לאפליקציה שלי. היום יש פתרונות יותר טובים...

שוב לדעתי הבעיה זה לא ברעיון עצמו, אלא בשימוש, בקלות שאפליקציה חיצונית יכולה להידחף למערכת ההפעלה ולהתעסק איפה שלא צריך...
גם כל מיני פרוססים לא ברורים שמופיעים על המחשב, וזה לא ממש קשור לרגסטרי...
ישן 11-03-2010, 05:32

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "אני רגיל לויסטה, זה עיניין של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
אני רגיל לויסטה, זה עיניין של הרגל בישבילי אני מניח, היום ראיתי KBUNTU ואני חייב להגיד שהוא נראה הרבה יותר נחמד מהU. עיקר הניסיון שלי עם לינוקס צברתי מול טרמינל או מול GNOME...

לגבי הרגסטרי שלנו זה DB היררכי כמו ה IBM IMS (אינסוף דימיון כן אבל שניהם היררכיים ), זה נותן יתרון כשהרבה אפליקציות מתעסקות איתו, ואם היה שם ניהול נורמאלי של הרשאות אז זה בכלל היה עוזר.

היררכיים... מאיפה מוכר לי הקונספט של היררכיה עוד מלפני שהומצא הרג'יסטרי? אה כן! נזכרתי!

קוד:
etc # find . -type d . ./pam.d ./sandbox.d ./runlevels ./runlevels/boot ./runlevels/default ./runlevels/single ./runlevels/nonetwork ./splash ./splash/natural_gentoo ./splash/natural_gentoo/images ./splash/gentoo ./splash/gentoo/images ./splash/emerge-world ./splash/emerge-world/scripts ./splash/emerge-world/images ./splash/emergence ./splash/emergence/images ./t1lib ./opt ./fonts ./fonts/conf.avail ./fonts/conf.d ./gconf ./gconf/schemas ./gconf/gconf.xml.defaults ./gconf/gconf.xml.mandatory ./gconf/gconf.xml.system ./gconf/2 ./bluetooth ./java-config-2 ./java-config-2/build ./eselect ./eselect/boost ./eselect/compiler ./pango ./pango/x86_64-pc-linux-gnu ./mc ./mc/extfs ./esd ./env.d ./env.d/cblas ./env.d/cblas/lib64 ./env.d/python ./env.d/gcc ./env.d/binutils ./gnome-vfs-2.0 ./gnome-vfs-2.0/modules ./terminfo ./terminfo/d ./terminfo/a ./terminfo/x ./terminfo/s ./terminfo/l ./terminfo/v ./terminfo/r ./ssh ./htdig ./modules.autoload.d ./ssmtp ./eclean ./xinetd.d ./gimp ./gimp/2.0 ./profile.d ./modprobe.d ./X11 ./X11/Sessions ./X11/xinit ./X11/xinit/xinitrc.d ./X11/app-defaults ./X11/xdm ./X11/xdm/authdir ./X11/xdm/authdir/authfiles ./hotplug ./hotplug/usb ./php ./php/cli-php5 ./php/cli-php5/ext-active ./php/cli-php5/ext ./gtk-2.0 ./gtk-2.0/x86_64-pc-linux-gnu ./kde ./kde/shutdown ./kde/startup ./pm ./pm/sleep.d ./pm/config.d ./pm/power.d ./ca-certificates ./ca-certificates/update.d ./xdg ./xdg/menus ./xdg/menus/applications-merged ./xdg/autostart ./mail ./cron.hourly ./ConsoleKit ./ConsoleKit/seats.d ./ConsoleKit/run-session.d ./ConsoleKit/run-seat.d ./default ./pulse ./sasl2 ./mplayer ./sane.d ./sane.d/dll.d ./bonobo-activation ./qt4 ./acpi ./acpi/events ./dbus-1 ./dbus-1/system.d ./dbus-1/session.d ./init.d ./kernels ./conf.d ./bash ./cron.weekly ./logrotate.d ./ssl ./ssl/private ./ssl/certs ./ssl/misc ./skel ./skel/.ssh ./portage ./portage/postsync.d ./portage/bin ./udev ./udev/rules.d ./ld.so.conf.d ./mysql ./alsa ./revdep-rebuild ./openldap ./openldap/schema ./cron.d ./lvm ./xml ./adobe ./security ./security/limits.d ./security/namespace.d ./bash_completion.d ./cron.monthly ./cron.daily ./hal ./hal/fdi ./hal/fdi/policy ./hal/fdi/preprobe ./hal/fdi/information ./gpm ./gre.d ./ggi ./ggi/filter

אאוריקה!

הטענה שצריכות להיות שם הרשאות היא יפה - אבל אין שם ניהול נורמלי של הרשאות. מודלים "מתוחכמים" כאלה קיימים באופן מפתיע במערכת הפעלה אחרת, שבה כל סרביס רץ ביוזר משל עצמו, והתוכנות של היוזר ביוזר משל עצמן, כשאף אחד לא יכול לדרוך על אף אחד אחר...

ה"מתוחכמים" כמובן במרכאות משום שעולם היוניקס משתמש במודל הזה עוד מלפני שמיקרוסופט קיימת - כך שהם אפילו לא היו צריכים לחשוב על זה - רק להעתיק משהו שמוכח שהוא עובד...

ציטוט:
כל הבעיות האלה לא היו קימות לפני ה3.1, אבל הרגסטרי מאפשר לעשות אינטגרציה לתוך המערכת הפעלה (למרות שלא בתוך שצריך), והוא עושה סדר בעולם הCOM. בכלל הוא נועד במקור בישביל כל העיניין של COM, ואחרי זה גם לעשות סדר בקונפיגורציה של המ"ה.

בתור מפתח אפליקציות (איי שם בשנות ה90) שרוצה לכתוב רכיבי COM לווינדוס שיהיו משותפים לאנשים אחרים זה פתרון לא רע בכלל, וחוסך ליישם מנגנון דומה לאפליקציה שלי. היום יש פתרונות יותר טובים...

צר לי אך לא הבנתי למה הרכיב של ה COM לא יכול לנהל את הקונפיגורציה שלו, נניח, ב c:\windows\conf\mycomponent.ini ועדיין להישאר משותף. תוכל להסביר למה?

ציטוט:
שוב לדעתי הבעיה זה לא ברעיון עצמו, אלא בשימוש, בקלות שאפליקציה חיצונית יכולה להידחף למערכת ההפעלה ולהתעסק איפה שלא צריך...
גם כל מיני פרוססים לא ברורים שמופיעים על המחשב, וזה לא ממש קשור לרגסטרי...

לא, הבעייה היא כן ברעיון. אין שום סיבה שקונפיגורציה של רכיבים שונים שלא קשורים אחד לשני, תהיה במסד נתונים גלובלי שכל אחד יכול לשנות ואין שום דרך לדעת מה עשה שם מה. למקרה שתגיד שאם כך, "הרעיון בסדר אבל המימוש לא" - בסוג כזה של דבר, הרעיון והמימוש הם היינו הך. אם מראש היית חושב על כך שכל דבר שמטפל בקונפיגורציה עושה זאת ב"ממלכה" שלו, אתה בעצם חוזר לרעיון של קונפיגורציה בקבצים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:51

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר