לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-04-2010, 20:36
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "או-קי זו לא הנק'"

עוד גיבוב של שטויות.
קח סטודנט שלא למד חשבון כלל (אתה אמרת 12 שנה, לא אני) ותיקח אותו להרצאה בחדו"א 1.
הוא ישר יפלוט: "מה זה כל הסימנים האלה על הלוח?" ו-"מה זה X?" שלא לדבר על מה זה חיבור, חיסור כפל חילוק וכל הקשקושים הנוספים (1,2,3,4,5,6,7,8,9).
מע' החינוך שלנו לא טובה, אבל לא כ"כ גרועה כמו שאתה מציג את זה.

ואם אני אתעלם מההודעה האחרונה שלך, בטענה הכללית אתה בוודאי צודק, אבל מי בכלל משווה? למה להשוות את מע' החינוך למע' ההשכלה הגבוהה? שניהם דברים שונים ולא אמורים כלל להתחרות בינהם. מע' החינוך צריכה ללכת לפי קצב שבו הרוב הגדול יבין את החומר ויתקדם עד כמה שאפשר.
אם בבצפר יתחילו ללמד בקצב גבוה (ואני לא מדבר על הקצב של אוניברסיטאות) רוב התלמידים לא יעקבו, יישארו מאחור, יפתחו פערים ומה תקבל? אתה לא ממש רוצה לדעת..

נערך לאחרונה ע"י hzhz בתאריך 11-04-2010 בשעה 20:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-04-2010, 13:56
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
אתה עדיין לא מבין את מה שרשמתי.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי hzhz שמתחילה ב "עוד גיבוב של שטויות. קח..."

אמרתי שבמקרה הכי גרוע(זה לא יכול לקרוא לאדם שעשה 5 יחידות, ואדם שעשה 3 לא אמור להגיע לאונברסיטה, ואם כן אז לא למחלקה שעוסקת במתמטיקה), אפשר להגיעה מכלום לרמה הרצוייה תוך מספר חודשים.

אז לא יקרה כלום אם סטודנט לפני התחלת הלמודים ישקיעה חודשיים-שלוש וילמד את החומר שנדרש.
הטענה שלי שמה שמלמדים בבית ספר 12 שנה בחשבון, זה משהו שאפשר ללמוד בחצי שנה.

ציטוט:
אם בבצפר יתחילו ללמד בקצב גבוה (ואני לא מדבר על הקצב של אוניברסיטאות) רוב התלמידים לא יעקבו, יישארו מאחור, יפתחו פערים ומה תקבל? אתה לא ממש רוצה לדעת..

זה פשוט לא נכון- אתה לא ממש מבין, על מה אתה מדבר...

המערכת חינוך בארץ היא הזבל שבזבל- בברית המועצות כולם בסוף 11-10 שנות לימוד ידעו מתמטיקה ברמה של 5 יחידות לימוד- כולם, כולל "הטפשים ביותר"(זה אף פעם לא כולם, אני מדבר על אנשים בראים), בארץ מחלקים לקבוצות, ומסמנים אותך כבר מגיל 9.

מן הסתם לא צריך שכל אחד יעשה תואר באונברסיטה(מי יינקה רחובות)? המערכת חינוך נמצאת לא רחוק מהמקום שבו היא רוצה להיות- אין כל הגיון שבמדינה קפטליסטית עם משכורת מינימום עלובה כולם יעשו 5 יחידות וילכו לאונברסטאות.

גם במצב של היום יש די והותר סטודנטים. אולי לפעמים מגזמים והרמה הופכת לנמוכה מדי, אבל בגדול הרמה בערך כמו שצריכה להיות.

בכל מקרה מי שרוצה ללמוד תמיד יוכל, גם אם אין לא בכלל בגרות, אז מגדשים עוד שנה-שנתיים מהחיים והולכים למכינה.

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 13-04-2010 בשעה 14:06.
ישן 13-04-2010, 15:44
  משתמש זכר hzhz hzhz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אתה עדיין לא מבין את מה שרשמתי."

אני מסכים איתך שהעובדה שעושים הבחנה גסה כזו וסלקציה בין תלמידי 5 יחידות ל3 יחידות היא בולשיט אחד גדול. צריך למיין רק עפ"י ממוצע בגרות ופסיכו ולא להחשיב את כמות היחידות שאדם עשה או לא עשה (אבל אני כן מסכים לשיטת הבונוסים הנהוגה לתלמידי 5 לעומת 3 או 4 יח"ל. מה לעשות, זה קשה יותר).

אני מסכים בהחלט שהפערים בין תלמידי 5 יח"ל ו-3 יח"ל נמחקים לאחר מספר חודשים ספורים של לימודים.

אני לא יודע מה הלך בבריה"מ ולמען האמת אני לא יודע כמעט כלום על מערכות חינוך במדינות זרות, ובנושא הזה אין לי ויכוח איתך.
כמי שלא ראה ולא פגש מערכת חינוך שונה משיש לנו כרגע (ולא, ב-12 שנה לא השתנה הרבה..) אני רואה פגמים רבים שלא זה המקום לפרטם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר