לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-03-2010, 17:01
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
מגעיל עוד יום במדינת המשטרה: מאבטח שהעיר לשוטרות, נעצר ופוטר.

מאבטח במחסום חיזמה טוען, כי מפני שהעיר לשתי שוטרות,
שלא רשמו דו"ח לשוטר שדיבר בטלפון נייד בזמן נסיעה.
הוא פוטר מעבודתו ונפתח נגדו תיק פלילי. במשטרה אומרים כי הם חוקרים את המקרה.

ציטוט:
האירוע התרחש ביום חמישי לפני כשבוע וחצי, כשאורי פז - תושב שכונת נווה יעקב בירושלים,
היה אחראי המשמרת במחסום מטעם חברת אבטחה. "הגיע רכב אזרחי, בו נהג אדם שדיבר
בטלפון הנייד. התלוויתי לשוטרת שרצתה לתת לו דו"ח על דיבור בטלפון בזמן נסיעה. האיש הציג
תעודת שוטר וחייך לשוטרת. היא חייכה אליו ושיחררה אותו לדרכו". כאשר שאל פז את השוטרת
לפשר הדברים, היא ענתה לו לטענתו "שהיא לא נותנת דו"חות לשוטרים".

המאבטח לא ויתר והעיר לשוטרת ולחברתה, שלדבריו תקפו אותו מילולית. לטענתו הן אמרו לו:
"אתה כולה מאבטח אפס! אתה שום דבר במחסום". פז סיפר כי אמר לשוטרות בתגובה:
"המחסום הוא של כולנו וצריך לעבוד יחדיו". הוא גם ביקש את הפרטים שלהן.

אך בכך לא הסתיימה התקרית. לדברי פז, לאחר כמה דקות באו השוטרות ואמרו כי הוא עצור.
"לא הבנתי על מה ולמה", הוא אמר. המאבטח נלקח לתחנת המשטרה בנווה-יעקב,
שם ביקש שלא יאזקו אותו. בחדר החקירות, טוען המאבטח, הטונים היו דומים לזה שבמחסום.
לדבריו, החוקר אמר לו: "אני אדאג שיקחו לך את הנשק ויפתחו לך תיק פלילי, שלא תוכל לעבוד
יותר בחיים בתחום האבטחה או בכלל". הוא הוסיף כי בתחנה לא התייחסו אליו יפה.
"הרגשתי מושפל ופגוע ולא הבנתי איך ממצב שנגשתי לאבטח שוטרת נגד עבריין תנועה,
אני נמצא אזוק ומתנהגים אלי כמו ראשון העבריינים", הוא אמר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3861337,00.html

אולי אנחנו מפספסים פה משהו? משתלם להיות אחד מ 2 דברים בישראל,
או עבריין במשפחת פשע, או שוטר - כי ההבדל היחיד בינהם, זה המדים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-03-2010, 04:41
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
כן
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "הבאתי לפורום דווקא כתבה יפה..."

קצינת משטרה שנהגה לעצור את הג'יפ הפרטי המצועצע והשחור שלה על מעבר החצייה כדי ששני יורשי העצר שלה יוכלו לרדת מהרכב אל מעבר החציה (כן - ישר אל הכביש) כדי ללכת לביה"ס. כמובן שתוך כדי כך היא הפריע לכל הילדים האחרים שרצו לחצות ועקפו את הרכב מימין ושמאל. חטפה ממני בראש ואחרי שהבהרתי לה שצילמתי בעבר כמה פעמים את הסיטואציה ואני מתכוון לשלוח את הצילומים לראש ענף תנועה במטא"ר עם העתק לכמה מערכות עיתונים - לא תאמינו, היא התחילה לעצור כמה מטרים רחוק מהמעבר במקום שמותר.

העניין העיקרי בדברים כגון אלו הוא צורת ההתנהלות. אין טעם להתעקש מול שתי העברייניות במדים. הרי את פרטיהן הוא יכול היה להשיג בעקיפין או לראות על תג החולצה. את מספר הרכב בו דיבר השוטר בטלפון הוא יכול היה לרשום. כל ההתנהלות שלו הייתה "לא חכמה" כי עם הפרטים הללו הוא יכול היה להתלונן בלי לעשות רעש נקודתי. מעבר לכל זה וסליחה שאני ממעיט בערכו של המאבטח הצדיק הזה - תפקידו בכוח הוא לאבטח את השוטרים ולא לפקח על עבודתם. אם הם עושים משהו שהוא לדעתו עבירה, זכותו להגיש תלונה למח"ש.

ומעבר לכל אלו, מדובר בעניין מעצבן אבל מינורי במדינה שבה כל דפקט מדבר בזמן נהיגה בשני טלפונים, מחטט באף עם האצבע של הרגל ומחפש עם השניה בתא הכפפות. הבחור היה צריך
לחשוב על הפתגם הערבי הידוע "בידאכ תקול ענאב או תוקתול אל נטור?" (אתה רוצה לאכול ענבים או להרוג את השומר?". היינו - מה בעצם הוא ניסה להשיג מכל העניין?
ישן 16-03-2010, 04:43
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
כן ודווקא עבד
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "הבאתי לפורום דווקא כתבה יפה..."

קצינת משטרה שנהגה לעצור את הג'יפ הפרטי המצועצע והשחור שלה על מעבר החצייה כדי ששני יורשי העצר שלה יוכלו לרדת מהרכב אל מעבר החציה (כן - ישר אל הכביש) כדי ללכת לביה"ס. כמובן שתוך כדי כך היא הפריע לכל הילדים האחרים שרצו לחצות ועקפו את הרכב מימין ושמאל. חטפה ממני בראש ואחרי שהבהרתי לה שצילמתי בעבר כמה פעמים את הסיטואציה ואני מתכוון לשלוח את הצילומים לראש ענף תנועה במטא"ר עם העתק לכמה מערכות עיתונים - לא תאמינו, היא התחילה לעצור כמה מטרים רחוק מהמעבר במקום שמותר.

העניין העיקרי בדברים כגון אלו הוא צורת ההתנהלות. אין טעם להתעקש מול שתי העברייניות במדים. הרי את פרטיהן הוא יכול היה להשיג בעקיפין או לראות על תג החולצה. את מספר הרכב בו דיבר השוטר בטלפון הוא יכול היה לרשום. כל ההתנהלות שלו הייתה "לא חכמה" כי עם הפרטים הללו הוא יכול היה להתלונן בלי לעשות רעש נקודתי. מעבר לכל זה וסליחה שאני ממעיט בערכו של המאבטח הצדיק הזה - תפקידו בכוח הוא לאבטח את השוטרים ולא לפקח על עבודתם. אם הם עושים משהו שהוא לדעתו עבירה, זכותו להגיש תלונה למח"ש.

ומעבר לכל אלו, מדובר בעניין מעצבן אבל מינורי במדינה שבה כל דפקט מדבר בזמן נהיגה בשני טלפונים, מחטט באף עם האצבע של הרגל ומחפש עם השניה בתא הכפפות. הבחור היה צריך
לחשוב על הפתגם הערבי הידוע "בידאכ תקול ענאב או תוקתול אל נטור?" (אתה רוצה לאכול ענבים או להרוג את השומר?". היינו - מה בעצם הוא ניסה להשיג מכל העניין?
ישן 15-03-2010, 23:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני אשמח לדוגמה :)"

"חפצים בעלי משקל שונה נופלים במהירות זהה".
זה נכון לגבי רוב החפצים, אבל אם תיקח דף נייר או נוצה היא תפר את ההכללה הזו (לפחות באטמוספירה של כדור הארץ).

"זה מאוד מאוד מסוכן לחצות בריצה כביש מהיר".
אלא אם כן מדובר בישראל ביום-כיפור.

ואפשר לתת עוד אינספור דוגמות.
המטרה של הכללה מוצלחת אינה לתאר את המציאות במלואה, אלא לספק קירוב מוצלח (או "סביר") של המציאות לצרכים מסוימים. קל מאוד לבצע הכללות מפגרות (לדוגמה - קביעת כלל גורף על מסך מקרה בודד: "אני מכיר מישהו שלא העביר מכתב שרשרת ונדרס יומיים אחרי. לכן ברור שחייבים להעביר מכתבי שרשרת כי אחרת נדרסים."), אבל אין שום פגם ברעיון של הכללות, אלא במי שבוחר לעשות הכללות כאלה.
ישן 16-03-2010, 20:47
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לדעתי רק הוכחת למה הכללות הן..."

פרסים קמצנים, רומנים גנבים, רוסים שיכורים, מרוקו סכין, כורדים טיפשים - כל אלה הן סטיגמות
עדתיות חסרות ערך.

חציית כביש מהיר היא מסוכנת, חפצים במשקל שונה נופלים במהירות זהה, לשחק באש זה מסוכן,
אסור להרוג, בקיץ חם ובחורף קר - כל אלה הן הכללות שנכונות ברוב מוחלט, עצום וגורף של
המקרים. אנשים נורמליים יודעים להשתמש בהכללות האלה כדי לחיות חיים נורמליים. אדם נורמלי
שקם בבוקר חורפי יודע שאם הוא לא צפה בחדשות בערב לפני עדיין כדאי לו ללבוש בגדים חמים
ולא סנדלים וגופיה כי רוב הסיכויים שיהיה קר (למרות זאת שלא ידועה לו תחזית מזג האויר). למה?
כי חורף. אתה מוזמן לחיות חיים בלי הכללות, ולהטיל מטבע כדי לקבל החלטות כאלה, אבל אנשים
נורמליים מודעים לערך של הכללות כאלה (אפילו באופן בלתי-מודע) ועושים בהן שימוש יומיומי (ומוצלח).

בהינתן כל זה, זה טיפשי לכתוב משהו בסגנון "הכללות הן לא דבר חכם".
ישן 16-03-2010, 21:54
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "זה נחמד שאתה מציג את דעתך..."

זו לא דעתי, אלא דעתו של כל העולם השפוי. רוב גורף של תושבי ישראל (או מדינות מתועשות שיש בהן
כבישים מהירים בכלל) יענה לך "כן" על השאלה "האם זה מסוכן לחצות כביש מהיר בריצה"? למה, כי
ההכללה הזו יותר מועילה מאשר מפספסת את המקרה הקיצוני והנדיר ברמות של "יום כיפור במדינת
ישראל".

גם הכללות לגבי אנשים יכולות להיות מועילות, בתנאי שעושים בהן שימוש נכון ונבון, כפי שאמרתי למעלה.
לדוגמה: לא כדאי להסתבך עם "חיילים" של משפחות הפשע.
אולי יש איזה מקרה שבו זה דווקא ממש בא בטוב, אבל רוב האנשים יסכימו שכנראה שלא. ואם אתה
כל-כך מתנגד להכללות, לך ל"חיילים" של אברג'יל ותתחיל לכפכף אותם. נראה כמה חתיכות יישארו ממך
ישן 15-03-2010, 23:44
  winter_forever winter_forever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ניחוש פרוע- אולי התלונות היו..."

לא יצא לך לראות חדשות ביום של פינוי עמונה?
לא רואה שום דרך אחרת להגיד שזה היה תלונות שווא

מה גם שכמו שמצויין בכתבה תיקים שמה נסגרו עקב "עבריין לא נודע"
כי לא הפריע לחוקרים שהמפקדים לא זיהו פקודים שלהם תוקפים מפגינים פסיבים

נראה שלא התעמקת בכתבה אז קח ציטוט של החלק שמדבר על זה
ציטוט:
סטרוק טענה בדיון כי מח"ש גם לא חקרה קצינים בכירים שהתחמקו מלזהות את פקודיהם המצולמים מכים באכזריות, וסיפרה כיצד התעלמה מח"ש מניסיונות של קצינים לשבש הליכי חקירה, להעיד עדויות שקר, ומחיפוי על שוטרים אלימים. בדיון נכח גם מתי ברנע, צלם עיתונות פרילאנס, שצילם את אירועי עמונה – ומסר את החומר שהיה בידיו למח"ש. התברר, לדבריו, כי למח"ש לא היה ציוד בסיסי ותוכנות פשוטות כדי לצפות בסרטי הצילום ולהקפיא תמונות – על-מנת לזהות שוטרים אלימים. ברנע סיפר כי הוא הזמין את החוקרים לביתו, ושם צפו ביחד בסרטים וזיהו את השוטרים המכים. החוקרים ציינו זאת אף בתזכיר שכתבו – אך חודשים ספורים אחר-כך נחשף כי הם סגרו את התיק בתואנה של "עבריין לא נודע"... ברנע סיפר כי מצא צלם רויטרס שצילם במקום, ומסר את שמו ומספר הטלפון שלו לחוקרים ע"מ שישיגו ממנו את התצלומים המפלילים. החוקרים, מצידם, לא עשו דבר
ישן 15-03-2010, 23:12
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אני לא מבין למה אתה לוקח את..."

כתב שיש לו שכל תמיד ירשום "טוען" כדי לא לקחת צד, למזלי אני לא מקבל משכורת מ Ynet,
אז אני יכול להגיד שאני נוטה להאמין לבחור (וזה בלשון המעטה)

שוטרים הם סוג של מאפיה בהרבה מדינות, ובהן ישראל. הם עוזרים לשוטרים אחרים באופן שמנצל לרעה את סמכותם,
וכן אני מכיר סיפורים אישיים, שאחד מהם זה על שוטר שניצל את סמכותו לרעה כדי לנסות להפליל מישהו שגרושתו יצאה איתו,
אני לא אכנס לפרטים, אבל מדובר בניצול משאבי משטרה כגון מאגרי מידע וניידות פטרול,
הבחור שנבהל כהוגן כשהובהר לו שעומדים לתפור לו תיק אם לא יפרד מגרושת השוטר, הגדיל לעשות וירד מהארץ.

זו מדינה שבה למשטרה יש יותר ויותר כח ולנו יש פחות ופחות אמצעי הגנה נגד בריונות ממוסדת.
ישן 15-03-2010, 23:16
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "כתב שיש לו שכל תמיד ירשום..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
כ
שוטרים הם סוג של מאפיה בהרבה מדינות, ובהן ישראל.

אהה, אז הבעיה שלך היא עם משטרה בכלל ולא עם המשטרה פה? אתה מתנגד לעובדה שיש גוף ממשלתי שמותר לו להפעיל כוח נגד אזרחים? אתה טוען שניתן לחנך אזרחים כך שלא יהיה צורך בגוף שכזה? אתה רואה מצב בו החברה פציפיסטית בכללותה? החברה העולמית, הכוונה?

אם לא, אזי תמיד יהיה גוף כזה, וכמו בכל מקום בו יש בני אדם המונעים מרגש ולא רק מהראש, הכוח משחית. אלו פקידי מס הכנסה או ביטוח לאומי, אלו נציגי שלטון, אלו בוסים בעבודה ואלו גם שוטרים.

ישן 15-03-2010, 23:29

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אם כבר אתה מכניס לי מילים..."

חלילה לי מלהכניס לך מילים לפה, אבהיר את עצמי- המשפט שאמרת בעצם מראה שאתה חושב שבמדינות רבות המשטרה היא ארגון פשע, אותו משפט שציטטתי, ולגבי ישראל אמרת "משתלם להיות אחד מ 2 דברים בישראל, או עבריין במשפחת פשע, או שוטר - כי ההבדל היחיד בינהם, זה המדים". אוקי?

בתגובה עכשיו אתה בעצם מבקש גוף חיצוני שיבקר אותם. הייתי שמח לדעת למה אתה לא חושב שמח"ש נחשב, במיוחד ששוטרים כן מפחדים מהם (יש פה כמה בפורום שיספרו לך איזה תהליך ייסורים עובר שוטר שהרג אדם, גם אם בצדק מוחלט), כשתלונה נגד שוטר במח"ש מקפיאה את ההליך נגד העבריין שחופשי לשנה בעוד השוטר מוקפא בקידום ועוד.

משפט המפתח מהכתבה שהבאתי היה שהשוטרים הם חלק מהעם. ואם לא שמת לב, גם בנו האזרחים יש ערסים אלימים ולא משכילים, וגם נורמטיבים וחדורי אמונה. וכך גם בשוטרים.

ישן 15-03-2010, 23:39
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חלילה לי מלהכניס לך מילים..."

חלילה חלילה, ובכל זאת הכנסת גם הכנסת.

אני אומר מה שאני רואה. ומה שאני רואה מכל הכתבות האלה,
זה שלהיות שוטר וחבר במשפחת פשע זה די דומה,
בשני המקרים אתה מגיב מיידית באיומים ואלימות במקרה של "חוסר כבוד" (אזרח שמעיז לענות לך)
בשני המקרים יש לך חברים במקומות אסטרטגיים שיכולים לתת לך רשת של כח,
בשני המקרים יש ניצול של הכח להטבות מין (אני מפנה אותך לכתבה של אורלי וגיא
שבה הודו נערות ליווי ששוטרים באים למכון שלהם דרך קבע כדי לשכב איתן בחינם)

והרשימה נמשכת...

לגבי מח"ש, שוטרים שחוקרים שוטרים זה לא גוף חיצוני,
וקצרה היריעה מלהכיל את כל מה שנאמר על מח"ש..
אבל אם אתה מתעקש, אולי טעימה או שניים..

http://cafe.themarker.com/view.php?t=833980
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3679191,00.html
http://news.walla.co.il/?w=//1313700
http://www.haaretz.com/hasite/spages/1104101.html
http://www.binyamin.org.il/?Categor...&ArticleID=1909

וזה רק מהעמוד הראשון בגוגל
ישן 15-03-2010, 23:52

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "חלילה חלילה, ובכל זאת הכנסת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lance
חלילה חלילה, ובכל זאת הכנסת גם הכנסת.

לא, הבהרתי את עצמי.

אני אומר מה שאני רואה. ומה שאני רואה מכל הכתבות האלה,
זה שלהיות שוטר וחבר במשפחת פשע זה די דומה,
בשני המקרים אתה מגיב מיידית באיומים ואלימות במקרה של "חוסר כבוד" (אזרח שמעיז לענות לך)

ואתה לא חושב שזה תלוי באדם ספציפית ולא בתפקיד? גם סתם נהג בכביש יכול להתנהג כך, ואפילו פעמים רבות.

בשני המקרים יש לך חברים במקומות אסטרטגיים שיכולים לתת לך רשת של כח,
בשני המקרים יש ניצול של הכח להטבות מין (אני מפנה אותך לכתבה של אורלי וגיא
שבה הודו נערות ליווי ששוטרים באים למכון שלהם דרך קבע כדי לשכב איתן בחינם)

את כל מה שאמרת אני יכול להגיד על פקידי ההגירה במשרד הפנים, או ביטוח לאומי, או לשכת העבודה, הפרקליטות, חברי כנסת

והרשימה נמשכת...

לגבי מח"ש, שוטרים שחוקרים שוטרים זה לא גוף חיצוני,
וקצרה היריעה מלהכיל את כל מה שנאמר על מח"ש..
אבל אם אתה מתעקש, אולי טעימה או שניים..

http://cafe.themarker.com/view.php?t=833980
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3679191,00.html
http://news.walla.co.il/?w=//1313700
http://www.haaretz.com/hasite/spages/1104101.html
http://www.binyamin.org.il/?Categor...&ArticleID=1909

וזה רק מהעמוד הראשון בגוגל

גם זה מגוגל

"אזרוח מח"ש
בחודש מרץ 2005 התקבלה החלטה לפיה יש לאזרח את מח"ש באופן מלא. בעקבות החלטה זו, נערכה במח"ש עבודת מטה מסודרת, תוך לימוד המבנה, האירגון, שיטות ההעסקה וסולמות השכר הנהוגים בגופים דומים (דוגמת משרד מבקר המדינה והרשות להגבלים עסקיים) וגובשו עיקרי תוכנית אופרטיבית לביצוע האזרוח בפועל.

כיום נמצאת תוכנית האזרוח בשלבי הכנה מתקדמים."

לפי וויקי זה אפילו די בסוף. אגב, כבר מ-92 היחידה אינה משטרתית, והפרקליטות אחראית עליה ישירות.

ומה תגיד על זה?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2974254,00.html

"כל תלונה שנייה נגד ביטוח-לאומי - מוצדקת". אחוזים הרבה יותר גבוהים משל תלונות נגד שוטרים. למה אתה לא יוצא חוצץ נגד ביטוח לאומי המושחת שיש לסגור אותו כי הוא מושחת מהיסוד?

ישן 15-03-2010, 21:14

הנה עוד דוגמא להתנהגות למופת של המשטרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "עוד יום במדינת המשטרה: מאבטח שהעיר לשוטרות, נעצר ופוטר."

השוטר שמטריד את תושבי רחביה ממשיך לעכב עוברי אורח, אף שננזף

משטרת ירושלים ממשיכה לקבל תלונות על חיפושים גופניים אגרסיביים, קללות ועיכובי שווא

לפני חודש וחצי פרסם "הארץ" כי שוטרי סיור עורכים חיפושים שרירותיים על תושבים ברחביה. כעת מתברר כי לפחות מאחורי חלק מהחיפושים עומד שוטר בשם אור מוהיני, שאף ננזף בעקבות תלונה נגדו. ל"הארץ" נודע כי שמו של מוהיני עלה בכמה תלונות על עיכובי שווא ברוטאליים, וכי ימים ספורים לאחר הנזיפה ערך חיפוש מטריד נוסף על אזרח תמים.

נגד מוהיני ננקט צעד משמעת בתחילת פברואר בגין מקרה שבו ביצע חיפוש אגרסיבי שלא על פי הנהלים. כמה ימים אחר כך נטפל מוהיני - יחד עם שוטר נוסף - לסמואל (השם המלא שמור במערכת), מתנדב גרמני שעובד בהוספיס בירושלים. זה היה ברחוב בלפור ברחביה, בשעת לילה, כששני שוטרים שעברו בסמוך ביקשו ממנו לעצור. השניים ביקשו לערוך חיפוש על גופו, וסמואל הסכים.

"הייתי קואופרטיבי ועניתי על כל השאלות שלהם - מאיפה אני, ומה אני עושה בישראל", מספר סמואל. כשהשניים סיימו את החיפוש על גופו, ביקשו ממנו להוביל אותם לחדרו, כדי שיערכו גם שם חיפוש. הפעם סמואל סירב, אך השוטרים התעלמו. "ככל הידוע לי, הם צריכים להציג לי צו של שופט. אבל הם התעלמו מהדרישה שלי לראות צו או לדבר עם המפקד שלהם". בתגובה, לדבריו, אזקו אותו השוטרים והכניסו אותו לניידת.

המקרה שעליו ננזף מוהיני אירע לעופר נחום (41) ונילי מור (38). בני הזוג התהלכו ברחוב הל"ה, כאשר מוהיני עצר אותם ודרש לחפש בתיקיהם. כשמור ניסתה לטעון שאין לו זכות חוקית לבצע את החיפוש, התפרץ עליה מוהיני. "הוא אמר לה: 'מה, את עורכת דין? מה את מבינה?'", מספר נחום. "השוטר התלהם, העיר הערות סקסיסטיות, לא הסכים להחזיר את תעודת הזהות שלי, וכמעט התקוטט עם בן זוגי", סיפרה מור.

בעקבות האירוע פנו השניים לנציב קבילות הציבור של המשטרה. לאחר טיפול ארוך, שבמהלכו סירבו השניים להצעה לגשר בינם לבין מוהיני, קיבל ב-7 בפברואר נחום מכתב מאת רס"מ איתן ישרזדה, ממשרד תלונות הציבור במשטרת ירושלים. במכתב מודה ישרזדה כי החיפוש נערך שלא כחוק.

"מבירור הטענות מול השוטר נמסר כי סיבת פנייתו אליך מקורה בחשד שהתעורר בגין הכנסת ידיך לכיסים עת שהבחנת בניידת המשטרה, ולכן פנה אליך ודרש לברר את זהותך, לרבות הבקשה לחיפוש", כתב ישרדזה לנחום. "לא נראה כי המפגש עמך על נסיבותיו הוליד חשד סביר והצדקה לפעולותיו של השוטר. משכך, מצאנו כי תלונתך מוצדקת. כנגד השוטר יינקט צעד משמעתי כנדרש". בהמשך מבטיח ישרזדה כי המקרה ישמש "מודל" להדרכת שוטרים כדי לחדד את נושא בדיקת חשודים ברחוב.

אלא שמוהיני כנראה לא הפנים את הצעד המשמעתי שננקט נגדו. מלבד הטרדתו של המתנדב הגרמני, שאירעה ימים לאחר הנזיפה, הוטרד במתכונת דומה צעיר אחר כעבור שלושה שבועות. היה זה כשמוהיני נתקל בא' (השם המלא שמור במערכת), סטודנט לתואר שני, שהלך ליד ביתו במושבה הגרמנית.

"הוא עצר לידי בפתאומיות, כמעט פגע בי עם הניידת", מספר א'. "הוא שאל אותי אם הכל בסדר, אמרתי לו שכן, רק שישים לב איך הוא נוהג. מזה הוא ישר נדלק". מוהיני ביקש תעודה מזהה ואישור לערוך חיפוש על גופו. כאשר א' סירב וביקש ממנו לעזוב אותו, החלו הצרות.

"הוא התנפל עליי ותפס את הידיים שלי בחוזקה", משחזר א'. "אני נהייתי פסיבי, אבל הוא המשיך לתקוף אותי. המשכתי להיות פסיבי, אבל אמרתי לו שיעיף את הידיים שלו ממני. בתגובה הוא הגביר את הלחץ הפיזי במכוון, למרות שלא היה בכך צורך ממשי, כדי ליצור תגרה. הוא הדביק אותי לקיר ליד אחד הבניינים. בתגובה אמרתי לו: 'מה, אתה דפוק? מה קרה לך?'. הוא התעצבן עוד יותר וממש איבד עשתונות. פתאום הוא שלף ספריי, כיוון אותו לעיניים שלי, ואיים לרסס אותי בפלפל. אחר כך הוא קיפל אותי במושב האחורי עם הידיים על הברכיים".

בהמשך סירב א' למסור את הטלפון שלו, ובתגובה אזק אותו מוהיני. לטענת א', מוהיני אמר לו: "אני אזיין אותך, אתה תראה מה זה שוטר, אתה עצור ל-24 שעות". בתחנת המשטרה נרגע מוהיני וביקש מא' להגיע "לעמק השווה". לדברי א', ברור היה לו שמוהיני מבקש להגיע איתו להבנה שהוא ישוחרר ללא חקירה בתמורה לכך שהוא לא יתלונן. לאחר עיכוב של כ-40 דקות, שוחרר א' ואף זכה לטרמפ עם מוהיני, שבדרך התנצל על התנהגותו.

שמו של מוהיני עלה בתלונות נוספות, עוד לפני מכתב ההתנצלות לנחום. כך למשל, בתלונתו של גל כץ, סטודנט לפילוסופיה, בנוגע לכך שמוהיני עצר אותו לפני כחודשיים, ושאל אותו אם הוא נושא משהו לא חוקי.

"אמרתי לו שלא, אז הוא התחיל לדחוף אצבעות לכיסים של המעיל והמכנסיים שלי, אפילו לכיס הפנימי במעיל, שלא ידעתי שיש לי. כשהתעשתתי שאלתי אותו באיזו סמכות הוא עורך את החיפוש, והוא אמר שבסמכות ההסכמה שלי. עניתי שאני לא נותן את הסכמתי, ואז הוא ענה בצעקות: 'אם ככה, אני לוקח אותך לתחנת המשטרה'".

בחודשיים האחרונים נאספו על ידי "הארץ" כ-40 תלונות, רובם של צעירים תושבי רחביה, על חיפושים גופניים שרירותיים שבוצעו בהם על ידי שוטרי משטרת ירושלים. במשטרה מסבירים כי החיפושים הכרחיים כחלק מהמאבק בפשיעה.

באגודה לזכויות האזרח החלו בשבועות האחרונים לאסוף את התלונות ובכוונתם לפנות ליועץ המשפטי של המשטרה, כדי שיורה על הפסקת הנוהל. "ההתנהגות הזאת של המשטרה מהווה הפרה בלתי חוקית של זכויות יסוד חוקתיות", אומרת עו"ד לילה מרגלית מהאגודה. "לאדם בישראל יש זכות שהמשטרה לא תחפש על גופו, אלא אם כן יש חשד סביר שעבר עבירה".

במשטרת ירושלים מסבירים כי החיפושים נועדו להגביר את פעולות האכיפה, ההתרעה ולהגביר את תחושת הביטחון בשכונה. במשטרה הבטיחו כי הטענות שהועלו בכתבה ייבדקו.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1156022.html

את הביטחון של מי הם אמורים להגביר?
ישן 15-03-2010, 21:21

משטרה חזקה מול אזרחים אבל לא הרבה מעבר לזה
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי winter_forever שמתחילה ב "הנה עוד דוגמא להתנהגות למופת של המשטרה"

זה לא עזה ולא ג'נין אלא מרכז הארץ. תופעה: ערבים רעולי פנים תוקפים באיומי אקדח נהגים תמימים

באחרונה דיווחנו כאן על תופעה בכבישי יהודה ושומרון בה נתקלו לא מעט נהגים. הנהגים הגיעו למחסום, פקק או כל עיכוב בדרך, ולפתע מצידי הדרך הגיחו ערבים שניסו, ובחלק מהמקרים הצליחו, לשלוף את הנהג ולגנוב את הרכב. כעת מתברר שהתופעה מתרחשת לא רק בכבישי השומרון אלא גם בשאר כבישי הארץ. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם עופר (שם בדוי) שהוריו נתקלו בתופעה דומה בפאתי כביש שש.

"ההורים שלי נסעו בכביש 6. זה היה בסביבות השעה 19:00. הם יצאו במחלף בקה הקרוב ללהבות חביבה ובלולאת הכביש, ביציאה מכביש שש לכבישים הפנימיים יותר ראו בצד הדרך רכב חונה". בתוך שניות הבחינו הוריו של עופר שנהגת ברכב שלפניהם החלה נוסעת לאחור בפראות עד שפגעה בקידמת רכבם. בתחילה לא הבינו מדוע הרכב נוסע לאחור בצורה שכזו עד שהבחינו שמהרכב שחנה בצד הדרך יצאו רעולי פנים נושאי נשק שאיימו על הנהגת ברכב שלפניהם. הנהגת נעלה מיידית את דלתות הרכב וכשאלה לא הצליחו לפותחה, עברו אל רכבם של ההורים המבוהלים.

"אימא שלי זכרה שקראה איזו ידיעה באיזה מקומון וצעקה לסגור את הדלתות. הרעול פנים התקרב אל חלון הנהג ושקשק את האקדח. אימא שלי צרחה וברווח שבין הרכב של רעולי הפנים לבטונדה הוא הצליח לעבור. הם רדפו קצת אחרי הרכב ועזבו. ההורים שלשי היו מודאגים לגבי אותה נהגת שנשארה מאחוריהם והתקשרו למשטרה".

בשלב זה נתקלו ההורים הנמלטים בתגובה קרירה של מוקדני המשטרה. "אימא שלי חייגה 100 והופנתה למשטרת עירון, שם חיפפו אותם וטענו שזה לא בתחום שיפוטם. אמרו להם לעבור למשטרת חדרה ושהם עצמם יודיעו בינתיים למשטרת חדרה שיתכוננו. הם התקשרו למשטרת חדרה. אף אחד לא חיכה להם שם. לקחו מהם עדות ושלחו אותם לדרכם".

באשר לאותה נהגת, מספר עופר כי זו נפצעה קלות מפגיעת הרכבים ואושפזה לטיפול קצר. עופר מזכיר שבקרבת מקום מצוי מחנה מג"ב שניתן היה לשגר ממנו כוח למקום ההיתקלות.

בעקבות האירוע והתגובה המשטרתית הצוננת ביצע עופר תחקיר קצר, שהעלה שבאזור זה התרחשו לא מעט מקרים דומים בתקופה האחרונה. הוא שם ידו על מסמך בו כתב מנהל מחלקת הביטחון האזורית לרכזי המשק ורכזי ביטחון באזור על התופעה וביקש ליידע את התושבים ולהזהירם.

במכתבו כתב מנהל מחלקת הביטחון:

לאחרונה אירעו 4 מקרים בישובים של מ.א. מנשה השוכנת מצפון לנו, בהם נהגים שהגיעו עם רכבם לצומת הכניסה לישובם, כשהם עוצרים ומתכוונים להשתלב בכביש הראשי, ניגשו אל הנהג ברכב אנשים חמושים פתחו את דלת הנהג הוציאו את הנהג מחוץ לרכב בכוח ולקחו את הרכב.

בנוסף למקרים הנ"ל גם באזורנו בתאריך 12.2.10 חיילת שיצאה עם רכבה לצומת המעפיל, שני גברים ניגשו לרכב הוציאו אותה בכוח ולקחו את הרכב.

נא ליידע את כל התושבים בנדון ולבקשם שכאשר הם נוסעים ברכב, יוודאו שהרכב סגור וחלונות סגורים, על מנת שלא יקרו מקרים דומים באזורנו.

עופר מספר שהגיע עם הסיפור של הוריו עד למשרד לביטחון פנים אבל גם שם לא קיבל מענה מניח את הדעת.

לדבריו כל שניתן לעשות כדי למנוע מצבים שכאלה הוא אך ורק לסגור את החלונות והדלתות של כלי הרכב. הוא מספר על שיחות טלפון שקיבל משוטרים באזור שחיזקו את ידו, הביעו סימפיה, אך התנצלו ואמרו שאין ביכולתם לעשות הרבה בשל היעדר תקציב ואמצעים.

וכזכור, כל זה לא בג'נין ולא בשכם. צמוד לכביש 6.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/201841
ישן 15-03-2010, 21:32
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי winter_forever שמתחילה ב "הנה עוד דוגמא להתנהגות למופת של המשטרה"

שוב דמגוגיה. מדובר בשוטר אחד מתוך כמה עשרות אלפי שוטרים. וגם אם יש 200 שוטרים כאלה הם עדיין היוצאים מהכלל
שלא מעידים על הכלל. על כל דוגמה שתביא של שוטר אלים אפשר להביא דוגמה של שוטר שסיכן את
החיים שלו (וגם נהרג) כדי לעזור ולהציל אזרחים. הינה דוגמה אחת:
ציטוט:
ביום השני לפעילות, ביום כ' בניסן תשס"ב 1.4.2002)), נפל תומר בפעילות מבצעית בירושלים. בעיטור המופת, שהוענק לתומר לאחר מותו על-ידי המפקח הכללי של המשטרה, רנ"צ שלמה אהרונישקי, מתואר האירוע: "בתאריך 1.4.2002 סמוך לשעה 20:00 פעל צוות שוטרים, שהיה מורכב משוטר מג"ב ושני אנשי שח"מ, ביניהם רש"ט תומר מרדכי, במחסום ברחוב הנביאים פינת כביש מס' 1 בירושלים. בשעה 20:45 לערך הבחין תומר ברכב אשר נעצר בכביש מס' 1 לפני הפנייה לרחוב הנביאים כשחציו על המדרכה וחציו על הכביש. הרכב עורר את חשדו, והוא ניגש לעברו על-מנת לבדוק את הרכב והיושב בו. רש"ט תומר מרדכי הגיע לדלת הרכב החשוד. עם הגיעו נשמע קול פיצוץ עז. מן הפיצוץ נהרג החשוד שישב ברכב. רש"ט תומר מרדכי נפצע אנושות ופונה לבית חולים שערי צדק, שם נפטר מפצעיו. עיטור המופת מוענק לרש"ט תומר מרדכי, שבמעשה זה מנע בגופו פיגוע תופת בירושלים וגילה עירנות, יוזמה ואומץ לב הראויים לשמש מופת."

http://www.pmo.gov.il/PMO/Communica...playMode=Search

ישן 15-03-2010, 23:20

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "כנראה שיש סיבה טובה שאתה שומר..."

כן, היא נדירה, אבל לא, לא היא לא מוזמנת. היא פשוט מגיעה מלמטה. היה לך ספק שהשוטרים לעיתים חסרי אונים מול הפרקליטות ומערכת המשפט המקלה? מול החוסר בתקנים? מול השח,מיות הצעירות שרק מסרבלות אותם? מול עבריינים בעלי עורכי דין יקרים?

אני לא יודע מה אתה יודע על שוטרים, אולי היית פרחח צעיר והוטרדת על ידם רבות, אולי הושפעת מתוכניות טלויזיה, או שבאמת היה לך נסיון מר עם שוטר מושחת. אני מכיר שוטרים שפרצו לבתים הרוסים ובוערים לחלץ נפגעים, שוטרים שהסתערו מול מחבלים, שוטרים שמשו טובעים מהנחל הסמוך תוך סיכון רב. אני לא חי באשליה שכולם טובים ומונעים מערכים, אני לא חי באשליה שהם כולם מושחתים ורעים.

ישן 15-03-2010, 23:29
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כן, היא נדירה, אבל לא, לא היא..."

במקום לנסות לנחש אותי, אולי פשוט תשאל? אני אשמח לענות.

מה שאני יודע על שוטרים זה מה שקראתי באלפי כתבות מאז שהתחלתי לקרוא עיתונים,
מה שאני יודע על שוטרים זה מהמצלמות הנסתרות ממאות כתבות שראיתי במהדורות חדשות
מה שאני יודע על שוטרים זה מה ששמעתי מעשרות חברים ומכרים, וחלקם דברים קשים מאוד.

תראה, ברור לי שאתה סוג של מורעל על כוחות הבטחון והמשטרה, ויישר כח לך,
אני מאחל לך שלא תיפול לידיים של שוטר שלא תמצא חן בעיניו, כי אולי אתה לא יודע את זה עדיין,
אבל יש לו את הכח והקשרים למרר לך את החיים, ולך אין כמעט שום כח נגד המערכת שנותנת לו גב,
ורק ביום שאתה תחטוף את הסטירה הזו מהמערכת הזו שאתה כל כך סוגד לה, רק אז אולי תהיה מסוגל
להודות שהמשטרה הישראלית רקובה מהיסוד ומושחתת ברמות הכי עמוקות, רק אז אולי תהיה מסוגל להבין
שאתה לא יכול לצלם שוטר או להקליט אותו בזמן שהוא עושה לך עוול בלי להסתכן בתרדמת ושברים בגולגולת,
ואולי רק אז תבין, שהדרך למשטרה חזקה מתחילה מאזרח חזק, ואז גם תבין שאצלנו זה ממש לא המצב.
ישן 15-03-2010, 23:37

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "במקום לנסות לנחש אותי, אולי..."

לא ניסיתי לנחש, זרקתי הנחות לצורך הדיון. הנקודה היתה שמה שאתה מכיר זה לא מה שאני מכיר, וזה לא משנה מאיפה אתה מכיר מה שאתה מכיר, זה עדיין, אפעס, לא מה שאני מכיר.

לא מורעל של המשטרה, אין לי קרובים או חברים שם, ואני לא סוגד לאיש (פרט לעצמי).

נחש מה- גם אני קראתי עיתונים, גם אני ראיתי כתבות, ואיכשהו, מוזר, הגעתי למסקנה שונה משלך. אז אולי, רק אולי,
אין לי מה להודות בדבר שאינו אמיתי בעיני? אולי אני לא חושב שהמערכת מושחתת מהיסוד?

על בסיס איחוליך אוכל להשיב לך כך- חכה ליום בו יקריב עצמו שוטר כדי להציל את חייך, יפרוץ לבית שנהרס מקטיושה לחפש את משפחתך או לגרור אותך מתחת להריסות. חכה ליום בו הוא יקפוץ ליובלי הירדן הקפואים לחפש את הילד הקטן שלך שטבע. אז אולי תוכל להיות יותר אובייקטיבי.

אגב, אני מקווה בשבילך שלא תיפול לידיים של פקיד ממורמר בלשכת העבודה, האמן לי שהוא יכול להזיק לך לא פחות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:52

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר