לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-03-2010, 22:16
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
נראה לי שאת מפספסת משהו...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "|מבולבל| - אופס - כנראה לא..."

והתקוטטתי על זה בפורום כבר כמה פעמים בעבר:

לרוב המוחלט של ההורים ה"מתנגדים" אין בעיה עם זה שיש ילדים ממוצא אתיופי בגן/כיתה, אלא עם אחוז גבוה מאוד, שתאהבי את זה או לא, הרבה פעמים (במציאות אני מדבר, לא באוטופיה או באיזו אופרת סבון) הוא נתון עם זיקה ישירה לבעיות שונות. מסיבות פשוטות הקשורות בעלויות מחיה (כמו גם מדיניות של משרד הקליטה) ישנם ריכוזים גדולים של יוצאי אתיופיה בכמה שכונות ויישובים, והעדרות כמעט מוחלטת ברוב האחרים. הסיבה היחידה שהקרובים לליבך לא "זוכים" בכסוד המפוקפק להחשב כחזירים גזעניים בעניין זה ממש היא (בוודאות) שאין בשכונה שלהם ריכוז גדול של יוצאי אתיופיה, או בכלל "אוכלוסיות חלשות".

כל דיבורי הגבורה על "אנטי גזענות" או "להיות יפים" נגמרים כשהילד שלך מתחיל לשחות לבד במערכת החינוך. אני אומר את זה דווקא כהורה לילדים שהיה בין הבודדים שלא הוציא אותם ממסגרת מסויימת בשל דומיננטיות ברורה של אוכלוסיה מסויימת בה (מה שאגב כלל לא היה מקרי, אלא פרי מדיניות שבשתיקה של המערכת), אבל כן ראה את רוב השאר עושים את זה. במקרה שלי לדעתי (שהוכחה כנכונה) הייתה השפעה מאוד קטנה לנושא ההרכב התרבותי-אתני של הילדים. לו היה גן הילדים של הילדים שלי קולט אחוז מכריע של ילדים מרקע חברתי שבמבחן התוצאה מוכר וידוע כמשפיע על התנהלות הפדגוגית של הגן, בהחלט הייתי מסוגל להוציא את ילדי משם.

מסריח? החיים מסריחים, בוקר טוב. הם מריחים טוב רק למי שמטפס לקומות העליונות ויושב לו שם בבדידות מזהרת.

(מוגש כשירות לכל אלה שחושבים שדרומה לשכונה היפה שלהם חיים חיות אדם שעושים הכל מתוך בורות ורוע לב).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2010, 17:33
צלמית המשתמש של amit2
  משתמשת נקבה amit2 amit2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "נראה לי שאת מפספסת משהו..."

אם אחוז האתיופים גבוה בגן - זה מראה שה”מתנגדים” חיים באיזור בו אולוסיה אתיופית גדולה.
הבעיה היא כנראה במשרד החינוך, שנענש על התנהלותו.
כל אחד צריך לשאוף לתת לילדיו צ’אנס לחינוך והשכלה הכי טובים שיכול.
בארה”ב למשל - זוגות צעירים מנסים להקים בית באיזור שידוע שהבה”ס טובים.
יש לי חברים שאינם עשירים - אז העדיפו לחיות בבית צנוע ולשלם מיסים גבוהים - רק כדי שהילדים ישתייכו לביה”ס מסויים.
לאחותי דירה באיזור אחלה - מקום שכיף לגור שם - אבל הבינה שביה”ס שם לא טוב.
כשהילדים הגיעו לגיל ביה”ס - הם עברו לגור בשכירות במקום אחר.
היא לא מכרה - כי ירצו לחיות שם בעתיד.
(האמת לדעתי שזה לא נטו בית הספר - כמו שרצתה להתקרב לאמא שלי שתעזור לה...
אבל בטח לא גזענות)

לדעתי - אתה יכול לבחור איפה ואיך לחיות, ולאיזה בתי ספר לשלוח את הילדים שלך -
אבל לא להחליט לאחרים איפה ואיך ללמוד או לחיות.
ובטח לא למנוע ממי שלא מתאים לך -

בטח הרבה פיפסתי בעניין. כמו שפתחתי - הפריעה לי מאוד הכתבה.
לא שמעתי יותר מידי שיחות בנושא איכות בתי ספר - ששמורות להורים.
אבל כשאני חושבת עכשו על בית הספר שאני למדתי -
לדעתי זה סיפור מעניין שאולי אעלה מאוחר יותר.
ישן 18-03-2010, 15:07
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה לא "מונע" מאיש
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "אם אחוז האתיופים גבוה בגן -..."

אתה פשוט לא רושם את ילדיך למקום מסויים (בין אם רשמית יש בידך הבחירה ובין אם אתה עושה "קומבינות" בשביל זה), וע"י כך מביא למצב שבו במוסד מסויים יש ריכוז של ילדים ממוצא או חתך מאוד ברור, ובאחר לא.

נראה לי שאת יותר מדי משליכה מהמציאות בארה"ב על זו של ישראל. אנשים פה לא עוברים דירה כ"כ מהר, ואין סיבה שיעשו כך. היכולת של מערכת החינוך "לחנך" גם ככה מוגבלת וכל הפרה של האיזון הקיים, שהוא גם ככה לא מאוד "מאוזן", מחמיר את המצב במהירות. ביישובים הוותיקים - בניגוד לערים והשכונות והמצפים ה"חדשים" ששם יש עמותות הורים וכל מיני ועדות ומכבסות של מילים וניירת שמצליחות "לשמור על הרמה" בלי הצורך להיות מתוייגים כ"גזענים" - הדינאמיות עצומה ומהירה, ולתושבים אין שום השפעה על מה שקורה, פשט לצורך להיות "עם היד על הדופק" ותמיד לבדוק מה קורה עם הילדים. אני זוכר עד היום את האסון של השנה שבה קמו חטיבות הביניים בראשון לציון: איש לא הרוויח - היו כאלה שהפסידו (הרבה) והיו כאלה שזה לא שינה להם דבר. הייתי שם - ממש באמצע התהליך, והרגשתי בזמן אמת. הערים הוותיקות הפכו להיות "פח הזבל" לכל מיני ניסויים, או סתם תופעות שרוצים לשכוח. אני מדבר עם חברים שגרים במודיעין, או גדרה (שלא לדבר על מקומות יותר סנוביים...) ושומע על אילו שיטות ממוסדות יש להם "לשמור על הרמה", וממש לא מרגיש שהשכנים שלי, שמודדים כל אחד משלושת בתי הספר היסודיים ברובע המסויים בו אנו גרים בפרמטרים נטולי PC, הם גרועים כל כך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר