לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-03-2010, 09:17
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
צר לי לאכזב אותך, אבל נווה אטיב אחר יום שלג נראה כמו מקום שעבר עליו פוגרום
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "מזמן כבר אין שקיות ניילון (לגלישה) באתר החרמון"

ראינו זאת יותר מפעם אחת בטלויזיה.
פרט לכך, אני דווקא מצדיע לחברי נווה אטיב שבחרו לגור במקום המרוחק הזה ותלויים בחסדי שמיים אם וכאשר יירד שם שלג.
הושקע שם כסף רב מאד בטיפוח והפיכת המקום לפנינה אמיתית.

אבל זה לא משנה - אתה צודק בכך שבכל מקום שבו מתנחלים הסטלנים למיניהם, יש מסיבת מחששות ולכלוך.
צריך לבקר בחופי ים המלח כדי לראות מה בדיוק נפלט בחוף (הייתי שם לא מזמן) המדורות והסימנים ניכרים בשטח.

כמו בשאר התחומים אני בדעה שאת עמנו היקר צריך לחנך דרך הכיס. הרסת - שלמת, לכלכת - שלמת.
זה לא ירתיע את הארבע על ארבע לבקר, אבל לפחות שישאו בהוצאות ניקוי המקום.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-03-2010, 10:00
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עצוב לי, לפחות מעבר לממוצע, לראות את המקומות שהיו נוף ילדות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פלמינג שמתחילה ב "צר לי לאכזב אותך, אבל נווה אטיב אחר יום שלג נראה כמו מקום שעבר עליו פוגרום"

מגודרים, מוגדרים ומוכרזים באופן כזה שהופך את הטיול ליותר סיור בגן בוטני אקדמי, מאשר "שחרור הראש" בטבע: אני מניח שככל שאתה יותר מבוגר, זה אפילו כואב יותר. זוכרים את הימים שבהם אורי דביר והמכונית המצויירת הקופצת שלו היו צריכים לספר לעם ישראל על נחל בצת, או נחל עמוד, אבל אלה עברו ולא ישובו: ה GPS, רכב השטח הממוזג, מידע מפורט באינטרנט כמו גם מעבר המאצ'ו הישראלי משופוני ממוקד תיקון סובארו בשבת, מנגל וחוף פלמחים, לטיולי "שטח" (לפחות עבור גלגלי הרכב), אספרסו על פסגת ההר ורחצה ב"מעיין הנעלם" שמוכר יותר מאשר קניון איילון, שינו את המפה.

אני לא סנוב שמבכה את הימים שבהם רק קוראי מפות כמוני, וחקרנים מושבעים ידעו על איזה מעיין שכבה + בריכה על מדרון בזלת ברמה. אני משלים עם כך שחלקה זו, שבסופו של דבר גם אני לא בדיוק ויקטור גרן ומכיר אותה בזכות פלאי מודרניזציה אלה או אחרים, היא עכשיו של כולם מבחינת הנגישות. ישנן 3שיטות הרלוונטיות לארצינו:

סגירת המקום כשמורה "מחוץ לתחום" תוך הסתמכות על חוסר שבילים ואכיפה (ע"ע נחל שוח, נחל ערוגות עליון, נחל כזיב תיכון, שכולם פנינות טבע). רלוונטי רק במקומות שהטופוגרפיה עוזרת לשמור את 95% מבני האדם רחוק.

מיסוד האתר לחלוטין, כולל דמי כניסה (שלא מפריעים לי אידאולוגית, אבל זה עניין אישי), שבילים מוסדרים וגדרות "בתחום/מחוץ לתחום" (שכן מפריעים לי, גם אם אני מבין למה צריכים אותם). ע"ע נחל שניר שהיה עד ללפני עשור אתר קמפינג אחד ענק לכל דבר החל ממצנני האבטיחים בנחל, דייגים, סטלנים ומארגני מסיבות חילופי נוזלים וזוגות.

לא לעשות זה, ולא לעשות זה.התוצאה? אתה הולך בתוך תערובת של אלומיניום, סכו"ם פלסטיק, קליפות של פירות, פדים, טמפונים וכל הגועל נפש הקשור לתרבות הסטלנים.

ישן 17-03-2010, 10:43
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עניין ה"תשלום" כולל הרבה פעמים דמעות תנין
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "חסכת לי את הצורך לכתוב את אותם מילים בלבד"

"כשהייתי ילד", כמו שאומר הביטוי, היו המוני דברים בחינם שהיום הם בתשלום, אבל מצד שני אני לא זוכר שלהורים שלי (שהם בטח לא בזבזנים כמוני, ובטוח רחוקים מהבזבזנות של בני גילי האחרים) היו עודפי כסף בארנק, למרות שהיו להם עבודות "מסודרות" בארגונים ממשלתיים/ציבוריים. אני זוכר ששירותים ציבוריים היו גרועים מ"לעשות בטבע" (כולל תחנות דלק), שהרבה אתרים היו נגישים רק למי שהכיר היטב את רזי דרכי העפר, ולא פעם היית מגיע ומוצא טינופת שלא מן העולם הזה. בשביל טלוויזיה צבעונית היה צריך להוריד משכורת, ובמלונות חמישה כוכבים היו ישנים או הדודים ממיאמי או במסגרת "סמינר" מיוחד של העבודה של אבא, ואז תמיד בתחתית העונה.

היום אני מביט מסביב ורואה שלרוב האנשים יש עודפי מזומנים בסופו של יום (הם רק לא נותנים להם להצתבר), מחירי נופשונים וחלק נכבד מהמותרות הם מצחיקים ומעולם שנות השבעים והשמונים נשארנו פחות או יותר רק עם מחירי מכוניות שהיו ונותרו דרקוניים. ובכל זאת, כמו אצל איזה לאומן אמריקאי המתחבא בחווה בנברסקה, הישראלים מפתחים מין נרגנות בלתי נשלטת, תסמונת טורט אזרחית, בכל פעם שהם צריכים להוציא מהכיס שטר של חמישים שקל, כולל הרבה דמעות תנין צבועות של "דאגה לחלשים", ככיסוי תחת לקנטרנות של מי שיש לו, אבל תודעתית עדיין מתנהג כאילו הוא בימי הצנע. זה כולל גם אגדות בדים אודות נפלאות שאר העולם (כולל בתחום תרבות הפנאי) - ואני לא מדבר על מדינות שנתברכו במשאבי טבע בלתי נדלים - לעומת הדרקוניות של ישראל: עניין שכמי שמצוי היטב בצד מסחרי מאוד של עהף התיירות, אני מרשה לעצמי לבטל כקישקוש מוחלט.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:59

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר