לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2010, 13:07
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
דאגה בצה"ל: עלייה בפליטות כדור ממקלעים - YNET

יום אחד זה ייגמר באסון: עלייה חדהומדאיגה בצה"ל בהיקף פליטות הכדור במקלעים - כך עולה מנתונים פנימיים שרוכזו בזרוע היבשה והגיעו לידי ynet. חיילים מתקשים לתפעל את הכלים הכבדים כמו מא"ג ונגב, ובכל ארבעה וחצי ימים מתרחש אירוע מסוכן. החדשות הטובות הן כי לא נרשמו נפגעים, אך בצה"ל מודים כי מדובר בתופעה מדאיגה שעשויה לגרום לתוצאות קשות.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3866153,00.html
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2010, 14:38
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Xenir שמתחילה ב "לפי מה ששמעתי מאנשים, המאג..."

הוא מאוד אמין.
אין קשר (לדעתי) בין אמינות לבטיחות.
בעיית בטיחות אחת של המאג הינה היותו מכנס פתוח (open pents כפי שאמר אחד מידידי ).
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 26-03-2010, 11:18
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "דאגה בצה"ל: עלייה בפליטות כדור ממקלעים - YNET"

מצחיק אותי שבכתבה מציינים שרוב הפליטות היו בשריון וחי"ר , שהיו כותבים גם את הנדסה והיו מכסים כמעט את כל מי שמחזיק כלים כאלה ...

לדעתי הבעיה עם מקלעים מתחלקת בעיקר לשני גורמים :
1. מקלעים על גבי רכב , מבטשית דרך קטלנית ועד טנק , מי שיורה או פורק הוא לאו דווקא פקליסט שחי את הנשק ולא ממכיר את הנשק מספיק טוב
2. פקליסטים מסוג וי , ז"א כאלו שנתנו להם קצת לירות בנשק + מדריכת חי"ר ירתה עליהם שלל נתונים לא רלוונטים (משקל המשרוקית הוא כך וכך ) ועשו עליהם וי כנגביסטים/מקחיסטים/מגיסטים .
לוחם כזה הוא לא מיומן ולא רגיל לנשק ולתפעולו ועושה את אותן טעויות של ההוא מסעיף 1 .

כמו כן , לדעתי צריך להוציא מהספירה כל פליטה שקרתה במטווח או בפריקה שבוצעה כראוי ( לעבר חומת מפגע או ב60 מעלות ), זו המטרה של פריקה , שתירה בידעה שאתה עלול לירות ולא באוהל בניקוי נשק .

ישן 26-03-2010, 14:55
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "מצחיק אותי שבכתבה מציינים..."

צריך לחלק את הירי הבלתי מכוון (פליטה זה אומר שהנשק הוא האשם הבלעדי, אבל מקרי בישול כדור, לדוגמה, הם יחסית נדירים) לשניים:
1. ירי שבוצע בפריקה מסודרת ותקינה (חומת מפגע או בתנאי בטיחות אחרים).
2. ירי שבוצע שלא בפריקה מסודרת ותקינה.

יש משהו במה שאתה אומר.. האם אני באמת חייב לדעת את אורך הנשק ומשקל כל אחד מחלקיו? (אגב, מסתבר שיש בצה"ל לפחות שתי גרסאות לגבי משקל ה-M16, אורכו וטווחי הירי שלו) האם זה מה שהופך אותי למקצועי יותר בנשק שאני לא מתפעל מספיק זמן? כי אם זה ככה נראה לי שיש פה לפחות שני קוראים שלא ירו כמעט בנשקים אבל הם מינימום מייקי הרטמן .

ישן 28-03-2010, 22:56
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left]I am sorry for having..."

לפי השיטה "שלי", שאם אני זוכר נכון יש מקומות בחו"ל שגם מיישמים אותה, "בטוח" = אי אפשר להעביר לנצור כי הנשקבמצב נקור. במצב "נצור" = יש או אין כדור בבית הבליעה, ולכן זה פחות בטוח בוודאות - כי יש סיכוי לכדור בבית הבליעה! (למעט לפי גישת התכנון של הנשק).
אני מסכים שהכללים מספר 1 ו-2 ולא בהכרח בסדר הזה הם לעולם לא לכוון לעבר אדם, מבנים וכדומה; ולעולם לא להכניס אצבע לשמורת ההדק, מתוך הנחה שהנשק תמיד טעון. ומסכים שהגיע הזמן לצמצם את עשרת הדברות של הנשקים בצה"ל ל-2-4 דברות (נשק תמיד חשוד כטעון, לעולם לא לכוון, לעולם לא להכניס אצבע לשמורה, יש לפרוק נשק במסירה וקבלה).

ישן 29-03-2010, 10:14
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לפי השיטה "שלי", שאם אני זוכר..."

Do you really think that an environment with everyone walking around with a gun on SEMI all the time and thinking this means safe would be a good thing? Let me try and explain why "your" method might be mechanically safer in theory, but in reality it is much more dangerous

What about the idiot waiting in line for lunch that thinks his gun in unchambered and taps his favorite song with his trigger finger while the selector is on SEMI?

If a soldier accidentally leaves a chambered round in his rifle or accidentally takes someone elses rifle that has a chambered round in it and touches the trigger when it is on SAFE, nothing will happen. He must first move the selector to SEMI and then touch the trigger. If on the other hand the same rifle was left on SEMI...

Moving the selector to SEMI shoot should require a conscience decision that says "I am putting the weapon rifle in a state where it now will only take a pull of the trigger to potentially send a bullet out the end at 3000 fps"

You do not want soldiers to get conditioned to seeing the rifle with the selector in SEMI position as the routine unloaded state

Soldiers must be educated that SAFE means that the trigger is blocked, but does not guarantee that there is not a round in the chamber, just as having no magazine inserted does not guarantee that there is not a round in the chamber

And why would you need a method where you could constantly check if you have a chambered round by trying to move the selector?

There is only one way to definitely know if you have a round chambered - tilt the rifle to the left, pull the bolt back a few centimeters and look inside the ejection port

I seriously doubt that will find any Army where it is official policy to keep the M16 unloaded, with the hammer forward and on SEMI. These "improved methods" are invented by bored smart-asses. The safest method is the standard way

Unfortunately, some of these people must have been promoted, otherwise I cannot explain the decision by the IDF to drop the "nikira" step from the current M16 unloading procedure

KISS - Keep It Simple Stupid --especially in regards to safety, is my mantra

Sorry for my sarcasm. My rant was against promoting this bad and potentially dangerous method and not meant to be personal

Chag Samach

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 29-03-2010 בשעה 10:28.
ישן 29-03-2010, 20:11
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "נשק שנבנה בצורה יעילה, ננצר..."

But is there really any "root problem" here?
The problem is only a mental one with users or commanders who either do not understand the weapon or try to force different weapon designs to be treated in the same way

In principle you may be correct that it is best to have a design where the hammer is released when the safety is off, but in reality the m16 mechanism is very safe. I really don't know. I am not an arms designer and do not know why the mechanism was designed to work that way

But have you ever heard of a neglegent discharge with the M16 when the selector was on SAFE due to the hammer being released unintentially?

In reality the M16 safety design is no more dangerous than that of other weapons I am familiar with. For example, the MAG58 requires the action to be cocked in order to engage the safety

In my opinion the M16 is a VERY safe design, especially due to its ability to chamber a round without moving the selector from SAFE

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 29-03-2010 בשעה 20:16.
ישן 30-03-2010, 12:05
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left]But is there really any..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13

But have you ever heard of a neglegent discharge with the M16 when the selector was on SAFE due to the hammer being released unintentially?

בזה אתה צודק.
למיטב ידיעתי הנצרה באם-16 באמת מונעת נקירה.
הבעיה היא שבאם-16 אתה לא יכול לדעת האם יש או אין כדור בקנה כשהנשק נצור.
בנשקים בטיחותיים יותר, אם הנשק נצור אתה יודע שהוא גם נקור ולכןלא יכול להיות כדור בקנה.
אני מוציא מהכלל כמובן מקרים של "נפל" או נוקר שחוק - שרלוונטיים לכל הכלים ללא קשר ליחס בין הנוקר לנצרה

ישן 31-03-2010, 11:08
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=zragon13] [left]But..."

הבעיה היא שבאם-16 אתה לא יכול לדעת האם יש או אין כדור בקנה כשהנשק נצור.

But this is true for all weapons that I am familiar with

The main function of the safety is to prevent an accidental firing of a LOADED weapon, that is with a bullet in the chamber (or with the bolt locked back in weapons that fire from the open bolt like the MAG

The only way to externally verify that there is no round in the chamber without looking into the chamber, or sticking your finger into it, is to insert a safety flag into the chamber like this http://www.midwayusa.com/viewproduc...ctnumber=421743

Not something that I would recommend to use when you are manning a roadblock
http://i190.photobucket.com/albums/...33712144204.jpg

The guys in the second pic might as well have taken the magazines out and look less ridiculous

בנשקים בטיחותיים יותר, אם הנשק נצור אתה יודע שהוא גם נקור ולכןלא יכול להיות כדור בקנה.

The second part of this sentence is also not true

I'm sorry my friend, but it seem that years of being subjected to safety-hysteria and never ending over-regulation in the IDF have confused you

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 31-03-2010 בשעה 11:17.
ישן 29-03-2010, 21:26
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
לא יעיל?
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "נשק שנבנה בצורה יעילה, ננצר..."

אז כמה רובי סער "יעילים" אתה מכיר? כמה אקדחים "יעילים" אתה מכיר?
מה שאתה מציע מונע נשיאת נשק עיקרי בבטחה יחסית עם כדור בקנה - כלומר נצור בהפוגה מלחימה אבל ללא צורך בפריקה מלאה.
כל אקדח סביר נועד להיות מוכן לירי אך "בטוח" - פטיש דרוך וניצרה פעילה, או double action ובעל מנגנון השמטת פטיש עם/בלי נצירה.
כמה רוס"רי Double Action אתה מכיר? כרגע אני יכול להיזכר באולי שניים ולא מבצעים מידי. כמה אתה מכיר אשר בעלי ניצרה שמפעילה השמטת פטיש וגם דריכתו עם שחרורה?

אתה מציע להיות בגזרת לחימה כל הזמן עם נשק טעון,דרוך ולא נצור? או לחלופין פרוק עד לרגע הדריכה? אם כן, זה בעיני חוסר יעילות טכנית ומבצעית.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 29-03-2010 בשעה 21:31.
ישן 30-03-2010, 12:10
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "לא יעיל?"

בתור התחלה תפקידם של רוס"ר ואקדח שונה בצורה מהותית, ולכן ההשוואה בינהם חסרת משמעות.
בתור המשך - ביחידה צבאית - אני לא רואה שום סיבה שנשק לא יהיה דרוך ולא נצור בלחימה, ואני בטח שלא רואה סיבה שהנשק לא יהיה נקור ונצור כשהיחידה לא נמצאת הלחימה.

נ.ב. - בחרתי בניסוח מטעה. הייתה צריך לבחור בביטוי "בטוח" במקום "יעיל". מכיוון שהדיון סבב סביב התחום הבטיחותי, ייחסתי לביטוי "יעיל" את המשמעות של "יעיל בטיחותית".

ישן 30-03-2010, 12:36
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בתור התחלה תפקידם של רוס"ר..."

ציטוט:
בתור התחלה תפקידם של רוס"ר ואקדח שונה בצורה מהותית, ולכן ההשוואה בינהם חסרת משמעות.

דיברת על "נשק לא יעיל" - נשק יכול להיות אקדח,רוס"ר,רוב"צ, מקלע וכו' כולל נשק כבד כתותח טנק- מרביתם ככולם בעלי מנגנון נצירה/אבטחת נקירה כאשר יש כדור/פגז בקנה (או אבטחת כלאיים בצורה שונה שנפוצה יותר באקדחים). בניגוד לרוס"ר דווקא אקדח מבלה את זמנו בבטיחות יחסית של נדן גם אם נישא עם כדור בקנה.
הרוס"ר הטעון,דרוך ולא נצור שלך יבלה את רוב זמנו בידי הלוחם או מתנדד על גבו/חזהו כולל בזמן ריצה,הליכה, זחילה,נפילה, טיפוס ופריקה מרכב - עוד שלל אפשרויות לירי רשלני אם הוא ללא ניצרה (בייחוד שבהרבה מקרים אין drop safety, או שאר מנגנוני אבטחת הדק בניגוד לאקדח).
ציטוט:
בתור המשך - ביחידה צבאית - אני לא רואה שום סיבה שנשק לא יהיה דרוך ולא נצור בלחימה, ואני בטח שלא רואה סיבה שהנשק לא יהיה נקור ונצור כשהיחידה לא נמצאת הלחימה.
ניסוח עם שלילות כפולות קצת מבלבל אותי אבל נניח שהבנתי, עדיין לא הסברת מה ההיגיון המבצעי? יש סוגים שונים של פעילות בגזרת הלחימה כאשר עדיין יש איום, בתנועה בין יעדים, בפריקה וכניסה לרק"ם, בעבודה מקצועית לא רובאית תחת אש. אתה מציע פריקה מלאה כל פעם, החזרת המחסנית ואז הצרכת דריכה מלאה לפני פעילות (כי שוב, אין ממש רוס"רי דאבל)
שלל פעולות שבעיני פוגמות בבטיחות, בעיקר כשהלחימה היא לא בינארית אלא בעלת רגעי הפוגה וחידוש שזורמים אחד אל השני ולעיתים זה נגרר דקות ושעות - או לחלופין לשיטתך הסתובבות עם נשק מוכן לירי ללא מנגנוני אבטחה כל זמן השהות במרחב הלחימה.
ציטוט:
נ.ב. - בחרתי בניסוח מטעה. הייתה צריך לבחור בביטוי "בטוח" במקום "יעיל". מכיוון שהדיון סבב סביב התחום הבטיחותי, ייחסתי לביטוי "יעיל" את המשמעות של "יעיל בטיחותית".
"בטוח" כן, "יעיל בטיחותית" לא במיוחד- הכי יעיל בטיחותית זה לא לקרב תחמושת לנשק אי-פעם. נשק "יעיל" ישלב אמינות טכנית, נוחות מבצעית ואמצעי בטיחות המאפשרים לחייל להשתמש בו כשהוא צריך, מתי שהוא צריך ועל המטרה הנדרשת ממנו ולא אחרת. אני לא רואה איך השיטה שלך מאפשרת זאת, ניצרה להגדרתך היא רק כסימון לכך שהנשק בטוח ולא חמוש (בניגוד גמור לא'-ב' של בטיחות שבמילא נשק "לא-בטוח" בהוויתו), ובניגוד למהותה ההיסטורית של ניצרה- מצב בטוח לנשק מוכן לירי הדורש רק הסטת אצבע רגעית לפני ירי.
אבל אולי הלוחמים פה ידעו אם השיטה שלך עדיפה להם בהיותם בלחימה מתמשכת ותנועה מבצעית.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 30-03-2010 בשעה 13:02.
ישן 03-04-2010, 17:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "[QUOTE]בתור התחלה תפקידם של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
דיברת על "נשק לא יעיל" - נשק יכול להיות אקדח,רוס"ר,רוב"צ, מקלע וכו' כולל נשק כבד כתותח טנק- מרביתם ככולם בעלי מנגנון נצירה/אבטחת נקירה כאשר יש כדור/פגז בקנה (או אבטחת כלאיים בצורה שונה שנפוצה יותר באקדחים). בניגוד לרוס"ר דווקא אקדח מבלה את זמנו בבטיחות יחסית של נדן גם אם נישא עם כדור בקנה.

צודק לחלוטין, אבל אנא השאר בהקשר של דברי - שתמשתי המינוח זה מכיוון שדיברנו על מקלעים ורוס"רים.
מה שעשית עם הכנסת האקדחים למשוואה משול לשיחה על נסיעת שטח במכונית מרוץ במהלכה מישהו פוסל מסלול נסיעה מכיוון שטנדרים לא מסוגלים "לקחת" פניות באותו אופן (הרי גם מכונית מרוץ וגם טנדר הם "כלי רכב").
שוב - דיברתי במסגרת נושא השיחה. בחרת להרחיב אותו, זכותך - אבל אל תוציא את דברי מהקשרם.

ציטוט:
הרוס"ר הטעון,דרוך ולא נצור שלך יבלה את רוב זמנו בידי הלוחם או מתנדד על גבו/חזהו כולל בזמן ריצה,הליכה, זחילה,נפילה, טיפוס ופריקה מרכב - עוד שלל אפשרויות לירי רשלני אם הוא ללא ניצרה (בייחוד שבהרבה מקרים אין drop safety, או שאר מנגנוני אבטחת הדק בניגוד לאקדח).

בתור התחלה יש מנגנוני בטיחות נוספים לנצרה, והבולט והמוכר מבינהם (לישראלי) הוא המשבת לעוזי, וגם על רוס"רים מודרניים משבתים כאלו מותקנים.
בתור המשך - פשרה מבצעית שנועדה בדיוק לבעיה זו כבר נמצאה בגלילון - ניתן לנצור אותו נקור בשגרה (סד"פ פריקה שכולל נקירה, אבל ללא דריכה נוספת לאחריה, ונצירה) ועם כדור בקנה בפעילות מבצעית.
פשרה שלא נותנת מענה מיטבי לאף מצב, אבל נותנת מענה אופטימלי לכלל המצבים הסבירים (כמו כל פשרה אחרת).

ואתה יכול לשאול לא מעט מילואימניקים ששירתו פה עם גליל וגלילון ועכשיו משרתים עם M-16 עד כמה הפשרה הזו הייתה יעילה מבחינתם.
אני יודע שלדעתי (שהסתובבתי עם גלילון רק שנה מהשרות שלי, ועם עוזי כחצי שנה) היא הייתה יעילה הרבה יותר מחוסר הוודאות של ה M-16.

ישן 05-04-2010, 09:29
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper] דיברת על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אני יודע שלדעתי (שהסתובבתי עם גלילון רק שנה מהשרות שלי, ועם עוזי כחצי שנה) היא הייתה יעילה הרבה יותר מחוסר הוודאות של ה M-16.

ה M16 בנוי על פי התפיסה האמריקאית שמאחדת מנגנונים.
כך זה בקולט (אקדח השרות) וכך זה ב M16.

האמריקאי מדבר על נשק טעון 366 יום בשנה 25 שעות ביממה.

והישראלי החכמולוג ממציא פריקה א' פריקה ב' ושיטה ז'.

לחייל נדרשת הוראה פשוטה וברורה !!!
הM16 עונה לכל דרישות הבטיחות הנדרשות - כשהוא לא דרוך קפיץ הפטיש במצב משוחרר (לא ננצר - אך אין זה אומר שאין כדור בקנה), כן ניתן לנצור אותו בעת שיש כדור בקנה לאחר דריכה.

רק בישראל לאחר שפורקים ומשחררים נקירה - דורכים ונוצרים = חוכמולוגיה=פליטות.

מעניין איזו ודאות היתה לך בעוזי - שהוא בכלל בשיטת המכנס הפתוח ?

מעניין גם כמה פעמים היה כדור בגליל/גלילון נצור בשיטת הסמוך - כמה פעמים השתחררה נצרה? וכמה תאונות תחקרת בגלילים "שלא היו טעונים" כפי שחשבו תחילה.

לוקחים דבר פשוט כמו נשק גם לאחר שנבדק "לעולם יחשב כטעון" ומתחילים להתפלפל. - מיותר.
תכניס לראש - אין נשק בלי כדור בקנה !!!

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 05-04-2010, 10:03
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "[QUOTE]בתור התחלה תפקידם של..."

ציטוט:
דיברת על "נשק לא יעיל" - נשק יכול להיות אקדח,רוס"ר,רוב"צ, מקלע וכו' כולל נשק כבד כתותח טנק- מרביתם ככולם בעלי מנגנון נצירה/אבטחת נקירה כאשר יש כדור/פגז בקנה

אני רק רוצה לציין שלא ממש קיים מנגנון מהסוג הזה בטנקים (לפחות לא בטנקים שאני מכיר) - הניצרה של התותח ניתנת לנצירה או שחרור ללא שום קשר להימצאות פגז בקנה (שכן יש מצבים בהם צריך שהניצרה תהיה במצב ירי גם ללא פגז בקנה), וכל מה שצריך לירי פגז הוא הניצרה של התותח ומתג "תותח" שנמצא אצל התותחן - אם שני אלה במצב הלא נכון, ולחיצה על אחד מ-5 הדקי הירי (במג"ח) תשחרר פגז.
בשיריון (לפחות בזמני) מסתמכים יותר על חינוך כדי למנוע פליטות פגזים, ולמיטב ידיעתי פליטות פגזים הן מאוד נדירות בשיריון ולרוב מתרחשות - אם כבר - במטווחים (נקרא "מדיבום" - במקום ללחוץ על לזירה למדידת טווח למטרה, לוחצים על הדק הירי), שזה קצת פחות נורא שכן התותח מכוון בד"כ לכיוון שטח אש שיש בו כבר אישור הרטבה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 29-03-2010, 18:09
  ishaicohen ishaicohen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי amitaikl שמתחילה ב "דאגה בצה"ל: עלייה בפליטות כדור ממקלעים - YNET"

במחזור שלי הטען שלי פלט 3 פעמים צרור במאג
והיה טען אחר שירה מעל מגנן של פלוגה אחרת
היו עוד מספר פליטות בשאר הפלוגות

הגורם האנושי היה הסיבה לכל הפליטות הללו
לא די שיידע מפקד את מלאכתו. עליו להיות אוהב את האדם, שחיי הפקוד שלו יהיו יקרים לו והחייל שנשלח אליו יהיה יקר לו, שיאהב אותו. רק מפקד כזה ימצא בפקודיו את מסירות-הנפש שתלכם לכל אשר ישלח אותם. אם המפקדים יעוררו את האמון, את הדבקות ואת האהבה בחיילים שלהם-אזי תדע כל אם עבריה כי הפקידה את גורל בניה בידי המפקדים הראויים לכך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i44.tinypic.com/bdqhi0.jpg]

ישן 01-04-2010, 11:51
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי eldad_reznik שמתחילה ב "[QUOTE]הגורם האנושי היה הסיבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eldad_reznik
ברור!
השאלה איך אפשר לעזור במניעת הפליטות או בצימצומם.

התשובה שלי היא חינוך !!!

נשק הוא נשק הוא נשק !!!!

נשק גם לאחר שנבדק יש להתיחס אליו בכל עת כאילו הוא טעון!!!

מכאן נובע אין להכניס אצבע להדק אלא בעת רצון לירות (או בסוף פריקה לפי התו"ל הישן) !!!

שני סוגי פליטות עיקריות יש : של חסרי ידע-מתחילים, ואו של ותיקים בעלי עודף בטחון עצמי המוביל לשחצאננות (כולל משחקים אסורים).

מניעה או הפחתה למינימום.

א. הכשרה מתאימה - ללא קיצורי דרך. רובאי הוא רובאי כולל הטלת האחריות !!!
ב. נקיטת אמצעים עד כדי סילוק ולקיחת נשק לצמיתות ממפירי משמעת.
ג. ודוא הבנת פעולת המנגנון לכל נשק ונשק (אין דומה מכנס פתוח למכנס סגור ואין דומה מנגנון קלאצ' למנגנון M16) והתנהגות מתאימה.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:06

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר