לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-03-2010, 12:05
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
כצל'ה מציג: פתרון לשוהים הלא חוקיים - לרכז אותם במחנה עבודה לרווחת תושבי הדרום

הקמת "עיר מסתננים" ליד גבול מצרים שתיבנה על ידי השוהים הלא חוקיים מאפריקה ורק בה הם יורשו לגור; והעסקתם של אותם פליטים ומהגרים בעבודות יזומות כמו בניית גדר המערכת החדשה וסלילת נתיבי תחבורה לרווחת תושבי דרום הארץ - אלה רק כמה מההצעות שמעלה חבר הכנסת יעקב כ"ץ (כצל'ה) מהאיחוד הלאומי, יו"ר ועדת הכנסת לבחינת בעיות העובדים הזרים, למאבק בתופעת ההסתננות של רבבות פליטים ומהגרי עבודה אפריקנים לישראל.

במכתב גדוש ביטויים קשים שהפיץ כ"ץ באינטרנט, הוא מסביר: "ייתכן שעבודות אלה יכבידו על המסתננים והדבר ישפיע עליהם באופן כזה שלא ייעצו לקרוביהם בחו"ל לבוא בעקבותיהם ארצה.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/085/436.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-03-2010, 13:54
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "פשוט מאוד."

אוקי.. אתה מדבר על מה שאמרתי עליך, טוב.

אז א': אני מתנצל מעומק ליבי אם נפגעת, זו ממש לא האג'נדה, והניסוח באמת היה קר מדי
ב': אתה בעצמך אמרת
ציטוט:
רעיון טוב שהסיבה היחידה לא ליישמו היא הקונוטציות השליליות שהוא מעלה.

ז"א שאתה כן בעד הרעיון, אבל בגלל איך שהוצגה הכתבה, זה דיכא אצלך את החשיבה הטבעית.
הביקורת היא לא עליך או על אף אחד אחר באופן אישי, הביקורת היא על העדר חשיבה עצמאית,
אנחנו כל היום מופצצים בטריקים פרסומיים, מסרים סמויים, סוגסטיה זולה ושטיקים עיתונאיים,
וחשוב, דווקא עכשיו בעידן השחור ביותר של העיתונות החופשית לשעבר, להצליח לראות מבעד מסך הכזבים,
ולגבש דיעה עצמאית עפ"י העובדות היבשות, ולא להגרר למצגות הטפה שנועדו להכתיב לך מה לחשוב.

הביקורת שלי היא לא בעד או נגד התוכנית, היא על העדר חשיבה עצמאית,
ודווקא בגלל שהעדת בכותרת, שאתה כן היית תומך בתוכנית כזו, אבל בגלל הקונוטציות (מהכתבה) אתה לא,
זה מה שהצית בי להעיר לך על כך, כי באמת שאין דבר יותר מכעיס מלראות את השטיקים האלה עובדים על אנשים.

זה ממש לא היה במטרה לפגוע, אני מקווה שאתה מודע לזה.
ישן 23-03-2010, 14:46
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ההתנצלות התקבלה. יחד עם זאת נראה שלא הבנת למה התכוונתי
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אוקי.. אתה מדבר על מה שאמרתי..."

התייחסתי לציטוט שלו כמי שרוצה שהעובדים יעבדו כדי להרתיע אחרים מלבוא, זה שימוש בעבודה כענישה כדי ליצור הרתעה נגד קבוצה אתנית מלבוא לכאן, כלומר, הקונוטציה השלילית הייתה צצה גם אם בכתבה היו מכנים את זה "קייטנת עמלים"

הכתבה לא דיכאה אצלי את החשיבה, לו היא הייתה מדכאת את החשיבה כלל לא הייתי מסיק שמדובר ברעיון טוב בעיקרו. כידוע לך , אני מייחס חשיבות רבה לסימבוליקה ולכן אני לא מעוניין במחנה/עיר/וכו' שכזה כאן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 23-03-2010, 13:20
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
אפשר היה לנסח את הכתבה הזו אחרת לגמרי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "כצל'ה מציג: פתרון לשוהים הלא חוקיים - לרכז אותם במחנה עבודה לרווחת תושבי הדרום"

אבל כנראה שדמגוגיה מוכרת יותר טוב,
אז שמים כותרת עם המילה "מחנות עבודה", ותמונה כזו ("אחח אם רק העורך היה מרשה לנו להוריד בפוטושופ את האצבעות התחתונות"):

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/027/623.jpg]

ונותנים לקוראים לעשות את השאר.

באותה מידה אפשר היה לכתוב שהוא מציע הקמת "עיר מסתננים" כמו שהוא הגדיר זאת במילותיו,
אבל יאללה, אוטוטו יום השואה, בוא נעשה איזה מחווה קטנה...

זו עיתונאות מהסוג המגעיל ביותר, ובגלל זה העיתונאות הממסדית פשטה את הרגל,
היא עובדת יותר על דיעות מוכתבות מאשר על דיווח מידע ניטרלי.

במה רע יותר הקמת עיר כזו מאשר הכלא שבו מבלים חודשים אנשים שמגורשים ממדינות כמו יפן וארה"ב?
ישראלים רבים שעברו את זה יעידו, שלהיות באוויר הפתוח והצח של הדרום עדיף בהרבה מכלא חשוך ומחניק.

אגב זה לא בא להביע תמיכה בכצל'ה (וגם לא בהכרח ברעיון הזה שלו שיש לי הסתייגויות ממנו) בטח לא עם אימרות מדאיגות בעליל כמו אלה:
"אין מנוס מהצורך בהכרזת ראש הממשלה על משטר חירום"

אבל זו כן תעודת עניות לאובייקטיביות שהייתה פעם מצופה מגוף חדשות.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 23-03-2010 בשעה 13:32.
ישן 23-03-2010, 17:25
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.09
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "איך אתה מגדיר: "במכתב גדוש..."

תגיד למה המסתננים לא עוצרים במצרים? למה אנחנו חייבים לקבל את כולם? למה שום מדינה לא מסכימה לקבל אותם ואין לך שום תלונות כשהמצרים יורים עליהם? אם אנחנו לא מתכוונים לאזרח אותם ומעמדם כמו פליטים אין מה לעשות חייבים לרכז אותם , בתנאים טובים, בכבוד(אנחנו עדיין יהודים) אבל אתה יודע טוב מאוג שאם נתן להם להיות איפה שהם רוצים לעשות מה שהם רוצים (ראה דרום תל אביב) הם ידרדרו לפשע בגלל ההתחבאות שלהם והעוני ונראה לי שזה כבר קורה (הייתה כתבה בעובדה על על אונס , שודים וכודמה) אנחנו עדיין לא מדינת כל אזרחיה(אני גם לא מייחל לזה) והשהייה היחידה שלהם היא לשם השתקמות וחזרה לביתם האמיתי בסודן ושאר מדינות אפריקה.

ישן 23-03-2010, 13:36
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
בהנחה שלא הוציאו את דבריו מהקשרם, אזי הוא שבר שיא בהתבטאות טיפשית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "כצל'ה מציג: פתרון לשוהים הלא חוקיים - לרכז אותם במחנה עבודה לרווחת תושבי הדרום"

במיוחד שבסיסו של הרעיון לא כ"כ נורא כפי שמנסים להציג אותו.

אם היה מדובר בהקמת "עיר" למסתננים, בה יוכלו להתפרנס בכבוד (ולא משנה אם מדובר בעבודה שמקורה במדינה) מתוך רצון לפתור את המצוקה שלנו ושלהם, הרי שמדובר בדבר ראוי.
(גם כאשר מדובר בפליטים, שישראל מחויבת עפ"י החוק הבינ"ל לדאוג לשלומם, בשום אמנה לא כתוב שחייבים לשכן אותם דווקא במרכזי הערים).

ברגע שהוא התחיל לדבר על "ייתכן שעבודות אלה יכבידו על המסתננים" הוא איבד את הלגיטימציה שיש ברעיון הבסיסי.

ישן 24-03-2010, 10:44
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אני חוזר על דבריי, ריבית בבנק היא לא עונש.
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אפקטיבית כל הדברים הללו הם..."

מדובר בשירות שניתן לך ע"י הבנק (הלוואה - בין אם בצורה ישירה ובין אם במסווה של "מינוס") הכולל בתוכו שקלול מספר פרמטרים אשר מהווים, בסופו של דבר, מקור הכנסה לבנק.

כצה'לה היה יכול, בקלות, למצוא דרך פחות מקוממת להציג את דבריו, אם טיעוניו היו מתבססים טיעון בטחוני (הורדת החיכוך בין המסתננים לאוכלוסיה המקומית), או טיעון כלכלי (מציאת מקומות עבודה, גם אם לא בדיוק "מבחירה" למסתננים למען מטרה לאומית, תוך כדי תשלום שכר, גם אם לא שכר הוגן במיוחד בקנה מידה ישראלי, וזאת על מנת להחזיר למדינה חלק מעלויות הגירוש), הדבר היה מעורר הרבה פחות התנגדות.

ישן 24-03-2010, 11:44
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "טנקים משמשים להגנה על חיי אזרחי ישראל"

אם לדבר על מסתננים ולא על פליטים,אז:
צריך לעשות להם כאן תנאים כאלה,שהם לא רק שלא ירצו להסתנן לפה,אלא שגם אלה,שכבר כאן,ילכו.עד שלא החליטו-שיעבדו באיזה אתר בנייה,ותקרא לו מחנה עבודה,מחנה ריכוז,מחנה קיץ,-אותו דבר.
ואני כבר כתבתי למעלה:יש פה אוסף של היסטוריונים,שחוץ משואה לא מכירים שום ארוע היסטורי בחיי היהודים ובכלל.אם קצת היתם פותחים את הראש האטום שלכם,לפני להוציא מהמגירה את ארגומנט השואה,האנוס והנשחק-בהקשר למחנות עבודה-היתם יודעים,שמחנות עבודה(מחנות ריכוז,ליתר דיוק) היו לא רק אצל הנאצים,ולא הם אלה שהמציאו אותם.ובכל מקרה,אף אחד לא מחזיק אותם כאן בכח.ההיפך.

ישן 24-03-2010, 12:22
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "הנאצים לא המציאו שום דבר"

חידשת לי.חשבתי שצלב קרס הומצא ב 1941 בחדר של היטלר.
אני לא מציע כלום,אני מציע שלפני שהחכמולוגים-בניהם אתה- יבצעו כל מני השוואות,שיחשבו קצת.ההצעה של כצל"ה די רדיקאלית,אבל צריכים למצא פיתרון(כבר עלתה לך המחשבה על פיתרון סופי?) לבעיית המסתננים,בלי להרוג אותם ובלי לתת להם אישורי שהייה בארץ,כי אין זה ממנהגינו לתת אשרות כאלה,אלא אם הוכח אחרת בכל מקרה נפרד.בלי קשר לעובדה,שהגבול שלנו חייב להיות אטום ונשמר יותר מאשר עכשיו.
אם אותו מסתנן מעדיף להישאר בארץ ולעבוד בעבודה שחורה,שישאר.תמיד אפשר להקשות כך,שאפילו החזקים יותר יתייאשו.ויחזרו לביתם.

ישן 24-03-2010, 13:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
שאלה טובה
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "למה אתה מממן את המאסר של כל פושע בכלא?"

ויש לכך הרבה סיבות, ואף אחת מהן אינה טריביאלית. גם המסקנה שאנחנו צריכים לממן את שהותם
של אסירים בכלא אינה טריביאלית (ודאי שלא פריבילגיות שונות מהן חלקם נהנים).
אחת מהסיבות היא שמדובר באזרחי ישראל, ואזרחותם קנתה להם את ה"זכות" לשבת בכלא. מהגרי
העבודה המסתננים אינם אזרחי ישראל, ולכן אין להם את הזכות הזו.

אין זה משנה כיצד "כצל'ה" הציג את דבריו, ולא כל שכן כיצד הוצגה בתקשורת הדרך בה הציג את
דבריו (קראת את המכתב המקורי שמדברים עליו?), אלא תוכן ההצעה. הוא יכול להציג אותה ביוונית
עתיקה מצדי, וזה עדיין לא משנה. במקרה זה, ההצעה היא שאותם "פליטים" יתנו משהו בתמורה
לזה שיקבלו אוכל, מגורים, ואוטובוס בחזרה למצרים. מדינת ישראל איננה מוסד נדבנות.
ישן 24-03-2010, 17:18
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אני נגד מספר אלמנטים בהצעה.
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "נו, אז בשורה התחתונה אתה בעד..."

ואלו בדיוק אותם אלמנטים שגורמים להצעה להישמע כמו משהו שמזכיר תקופות פחות טובות בעם שלנו (הן בתקופת שנות השלושים של המאה הקודמת בגרמניה והן בתקופת העבדות במצרים).

אם מפשטים את הבעיה לרכיבים מקבלים את התמונה הבאה:
א) ישנה אוכלוסיה שהסתננה ממצרים לישראל.
ב) חלק נכבד מאותה אוכלוסיה אינה בלעת מעמד חוקי בישראל ולכן מיועדת לגירוש.
ג) פעילות פוליטית מונעת הוצאת גירוש לפעול וכפועל יוצא מכך, השהות שלהם בארץ מתארכת.
ד) שילוב של אוכלוסיה ממדינות עולם שלישי + מצב כלכלי רעוע מוביל לכך שבאזורים שונים בארץ בהם יש ריכוז אוכלוסיה זו ממש מפחיד להסתובב.

אם ההצעה היתה מתרכזת ב:
א) הגבלת אזור המחיה של אותה אוכלוסיה. (לא נוגד את האמנות עליהן ישראל חתומה. בשום מקום לא כתוב באמנות הקשורות לפליטים כי חובה לשכנם במרכז הארץ במגדלי יוקרה).
ב) הצעת תעסוקה - אם ממש מתאמצים, ניתן למצוא בכך אלמנט קלוש של ניצול, אולם בסופו של דבר, גם אם התמורה לעבודה לא תהיה משכורת עתק, הרי שעדיף המצב הזה מאשר רביצה ללא מעש.
ג) המשך פעילות משפטית על מנת לקבוע את מעמדה של אותה אוכלוסיה, בין אם לגירוש ובין אם לא (כולל שהיה חוקית למשך X שנים בארץ, כאשר לאלו שנקבע מעמדם יהיו הגבלות קטנות יותר).

אזי היא הייתה עוברת עם הרבה פחות ביקורת.
לעומת זאת, התבטאות בסגנון "נעביד אותם קשה, שיסבלו קצת, אולי אז הם ישכנעו את מכריהם שלא להסתנן לישראל" מסכלת כל אפשרות להתיחס לתוכנית הנ"ל באופן רציני.

ישן 24-03-2010, 15:12
צלמית המשתמש של student1

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "אבל גם במצרים הם נרדפים. אני..."

אתה יודע כמה נרדפים יש בעולם?הרבה,הרבה מאוד.אנחנו צועקים מדי פעם "רק כאן יכול להיות ככה וככה",בלי להבין,שמיליונים של אנשים היו מוכנים לחיות בתנאים שלנו,אפילו אם הם אינם נרדפים בארצם.אתה המוכן לקלוט את כולם?
אתה יודע,יש גם את הפליטים הפלסטיניים-כמה מיליונים.אולי נקלוט אותם "קודם",מאשר כל מני אפריקאים,שחלקם גם מוסלמים?אפשר לקלוט גם את הקופטים של מצרים,גם הם מיעוט(איזה 10-15 מיליון סך הכל) נרדף,הסובל מאיסלמיסטים.
בשביל זה בנו כאן מדינה?כדי שנהיה אמא תרזה לכל האנושות?

מסתננים לא קולטים,מסתננים מגרשים.או יורים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:19

הדף נוצר ב 0.21 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר