לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-03-2010, 13:20
  משתמש זכר הקשקשן הקשקשן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.09
שאלה שריון חשמלי שדוחה פגזים

יש כאן מאמר על לפיתוח בריטי של שריון דוחה פגזים. העתון די צהוב, אך המעבדה אמיתית.
לי זה נראה הזוי וללא בסיס פיסיקלי. אבל כנראה שאני מפספס דבר מה.
פעם הם דיברו על להעביר זרם חזק שמאדה את החלק החודר, הפעם מדובר בשיטה שונה לגמרי.
Star Trek-style force-field armour being developed by military scientists

A space-age "force field" capable of protecting armoured vehicles and tanks by repelling incoming fire is being developed by British military scientists.

By Richard Gray, Science Correspondent
Published: 2:08PM GMT 20 Mar 2010

When a threat from incoming fire is detected by the vehicle, the energy stored in the supercapacitor can be rapidly dumped onto the metal plating on the outside of the vehicle, producing a strong electromagnetic field.

The new type of armour will use pulses of electrical energy to repel rockets, shrapnel and other ammunition that might damage a vehicle.

Researchers at the Defence Science and Technology Laboratory (Dstl), which is the research and development arm of the Ministry of Defence, claim it is possible to incorporate material known as supercapacitors into armour of a vehicle to turn it into a kind of giant battery.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-03-2010, 19:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי srusha שמתחילה ב "מה דעתך להשקיע שניה במה..."

הקדשתי זמן לקרוא את התגובה שלך.
לא התכוונתי להקדיש זמן לקריאת הידיעה החדשה. והשוואתה לאשכולות הדיונים הישנים.
לפחות לא כרגע.
גם כשדיברו על הנושא לפני שנים אני לא הייתי חלק מאד פעיל בדיונים.
לפעמים אפשר לעצור לשניה ולקרוא את מה שאני כותב...

ישן 25-03-2010, 03:42
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הקשקשן שמתחילה ב "שריון חשמלי שדוחה פגזים"

על פניו נראה שמדובר באמצעי EMP, אשר אכן מסוגל להשפיע על מטען חלול, היות ומדובר בזרם פלסמה הניתן להטייה/פיזור עקב היותו מיונן. יתכן ולמערכת תהיה השפעה כלשהי גם על מרעומי קרבה. מאידך - אינני רואה סיכוי להשפעה על חודרנים קינטיים, או אפילו על נפיץ/מעיך עם מרעום מכני. חסרונות נוספים הם:
  • הנפח הגדול הדרוש לספק החשמלי ("הסופר קבל", מערכת הטעינה שלו, האלטרנטור והדלק המוקדש לכך).
  • הזמן שלוקח לטעון את הקבל = הזמן שהכלי לא מוגן.
  • סרבול ניכר באם רוצים למגן את הכלי מכל צדדיו, ויותר מכך אם גם מלמעלה.
  • הצורך להקשיח את כל המערכות החשמליות והאלקטרוניות של הכלי (וגם של כל מי שבסביבתו...) מפני פולס אלקטרומגנטי.
שורה תחתונה - תרגיל מעבדתי חביב. היישום המעשי - אם בכלל - עדיין רחוק.
ישן 26-03-2010, 00:09
  משתמש זכר הקשקשן הקשקשן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.09
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "לא אמרתי שהוא מוצק"

פלסמה זה גז מיונן. אפשר להגיד הרבה דברים על הסילון אך גז הוא לא (למשל בצילום רנטגן זה נראה מאוד חד ומוגדר).
3000 מעלות נשמע לי כמו הטמפרטורות אחרי פגיעה בשריון, ולא טמפרטורה של הליינר לפני הפגיעה.

כנראה עיקרון הפעולה של השריון הנ"ל דומה ליקרון הציפה של מוליך על בשדה מגנטי - בסרטון המצורף . כל חומר מוליך הנע בשדה מגנטי מרגיש כוח בניגוד לכיוון תנועתו. במקרה של מוליך העל הכוח לא מוגבל ולכן בכלל לא נותן לזוז. אם זה מוליך רגיל, זה פשוט מאיט.
כנראה אם להפעיל את זה על הסילון, זה יסיט אותו או יפורר אותו.

דרך אגב זה גם העיקרון של התותח האלקטרומגנטי.

לכן מסקנתי שזה יכול לעבוד על כל רש"ק מבוסס ליינר, אך לא חודרן קינטי. דרך אגב קל להיתגבר על השריון הזה: פשוט לעשות את החלק החודר מחומר לא מוליך. נשארה בעיה פעוטה לעשות ליינר לא ממתכת ...

ישן 25-03-2010, 21:36
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
Electric Armour
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "על פניו נראה שמדובר באמצעי..."

זו כתבה על "השריון החשמלי" וכל הרעיון הוא לאדות את הפלסמה גט ברגע החדירה.
תחת השם Electric armour יש הרבה חומר בוויקי
מקווה שעזרתי

MoD Develops 'Electric Armour
Saturday, June 12, 2004 at 23:03 by Carl Bloor
The Ministry of Defence recently demonstrated to top Army officials a technology they have been working on for some time now called Electric Armour.

In demonstration the new armour was applied to a medium sized general personnel carrier and it was fired upon with several anti-tank rocket propelled grenades (RPG-7's), enough to destroy the armoured car several times over. After what would normally be considered a severe beating, the vehicle trundled away under its own power, seemingly unscathed by the onslaught to which it had been subjected.

The RPG's in question are those used by many rebel groups and are particularly effective against tanks and armoured vehicles of all kinds. They work by detonating a copper core in the form of a rod or spike upon impacting with their target which liquefies at intense temperatures, and it is this that pierces the vehicles armour and essentially makes a mess of the insides, including occupants.

The new armour employs a technique used for some time now in non-lethal weaponry such as Tazers where a modest power source is used in a stepping form to charge capacitors (somewhat like a battery) up to a very high capacity. The armour itself is in several parts. Firstly the electrically grounded outer skin which is bullet proof and made from an unknown composite. The second is an insulated yet live skin. And finally there is the hard vehicle hull. The capacitors directly connected to these skins, when charged provides for the electric armour.

When the RPG round impacts with the outer armour, the inner core is detonated and liquefied and propelled forward into the armour, where it then meets with the second skin also. This makes a connection between the second inner skin and the outer skin. When the armour is active, this will essentially ground the full potential power stored in the capacitors connected to the second skin. In an instant, the full power is discharged into the armour, through the molten copper and expelled through the grounded outer skin. In this instant, most of the molten copper core is vaporised, leaving only a small amount of the copper core to be easily absorbed by the vehicle hull.

This technology presents a whole new way of handling these terrorist threats and rebel fighters. Although not completely invulnerable, driving away from a conflict with a few scratches if far preferable than casualties.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר