לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2010, 00:39
  A2x A2x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי A2x שמתחילה ב "יעוץ בקניית הרחבת אחריות מאק"

היי,
המוח שלי נכנס לבלגן ממש גדול אשמח אם תוכלי לעזור לי.

בפורום D Spot כתוב במדריך לקניית אחריות מאק:
בקניית ציוד צילום בארץ, אחריות יצרן קיימת רק לציוד הנקנה עם אחריות היבואן הרשמי של הציוד בארץ, למשל, אחריות של "הדר" לציוד מתוצרת ניקון, או אחריות "קרט" לציוד מתוצרת קנון. לכן, כאשר רוכשים ציוד צילום שאינו באחריות היבואן הרשמי בארץ, אין לציוד זה אחריות יצרן וחשוב להקפיד לרכוש תעודת אחריות הנכנסת לתוקף לאחר 30 יום מיום קניית הציוד.

-----
כשקניתי היום את המצלמה שלי D450 קנון, רציתי לקנות גם אחריות מאק.
שאלתי את המוכר "האם האחריות תקפה החל מיום הרישום באתר?" הוא אמר לי "לא, האחריות תקפה אחרי סיום האחריות שלנו" - שנה אחריות ארליך, שלוש שנים מאק.

כתוצא מאי-וודעות החלטתי לא לרכוש כרגע אחריות עד שאני יברר מה אני צריך לקנות.
כמו שאפשר להבין יש כאן בעיה של מידע ניגודי.

על פי המאמר אפשר להבין שהאחריות הזאת לא תקפה לגבי, מצד שני, לפי החנות הבנתי שזה כן תקף.

מה אני צריך לעשות?
(מייל למאק כבר שלחתי, ואני מחכה לתשובה)

נערך לאחרונה ע"י A2x בתאריך 25-03-2010 בשעה 00:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2010, 02:15
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי A2x שמתחילה ב "היי, המוח שלי נכנס לבלגן ממש..."

אין לך אחריות של היצרן, יש לך אחריות של החנות שמכרה לך (מיבוא לא רשמי). במקרה שלך: ארליך. אחריות מאוד מכובדת במעבדה שנחשבת נהדרת (אני אישית נכוויתי מהם לשלילה, אבל תמיד יש גם מקרים כאלה).
המקרה שלי דומה לשלך, אלא שאני קניתי במקום קצת פחות מכובד, שנקרא "קאמרה". אז לי יש בשנה הראשונה אחריות שלהם.
שנינו צריכים/רוצים אחריות שתתחיל מאחרי השנה הראשונה, ותתן לנו עוד שלוש שנים של אחריות. סיבה: בשנה הראשונה יש לנו אחריות של החנות שמכרה לנו. זה אמנם לא רשמי, אבל יש מספיק סיפורים שמתארים איך יבואן לא רשמי נתן שירות טוב יותר מיבואן רשמי. כמובן שיש גם סיפורים הפוכים.
בפועל זה לא משנה, הרי ארליך נתנו לך תעודת אחריות ואפילו אם הם היו מעבדה מפוקפקת כמו קאמרה (והם לא), הם היו מחוייבים לספק את האחריות. ובשביל להכריח אותם קיימים בתי משפט...

אגב, הסיבה שיש אחריות למשך שנה, ככל הידוע לי, היא שהחוק במדינת ישראל מחייב אותם לתת את זה. אבל אני לא בטוחה לגבי זה.

ועוד אגב, יש חנויות שאם אתה קונה בהם מצלמה ואחריות של מאק, הם מוכרים לך בכוונה אחריות שמתחילה מרגע הרישום, ואז אתה בעצם מבזבז שנה של אחריות מהחנות שמכרה לך. ככה אם יש לך תקלה בשנה הראשונה החנות תגיד לך לפנות למאק, במקום שהם עצמם יצטרכו לטפל בזה ולשלם על התיקון. זו רמאות חצופה (כי מאק מוכנים להשקיע עד סכום מסויים בכל פריט, ואתה עלול להזדקק ליותר תיקונים ממה שהם מוכנים לאשר), אבל זה קיים. לכן ממליצים לקנות אחריות מאק במקום אחר מהמקום בו קנית את המצלמה (או פשוט להתעקש על אחריות החל מסוף השנה הראשונה).
כמו שאתה רואה, למרות שקנית דרך ארליך מצלמה+אחריות הם לא רימו אותך, וכן מכרו לך אחריות שמתחילה מסוף השנה.
ישן 25-03-2010, 18:22
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי A2x שמתחילה ב "אוקי אני רוצה לרכוש את..."

אני לא יודעת אם זה בסדר כי אין לי כוח לקרוא את האנגלית. יש שני סוגים של אחריות שלוש שנים: אחת שמתחילה מיד אחרי שרשמת את האחריות (אחרי שקנית את המצלמה) והשניה שמתחילה בתום השנה הראשונה.
למה שלא תשאל את ארליך, שגם ידברו איתך עברית וגם יסבירו לך בדיוק מה אתה צריך?
מבחינת התקנון של מאק לא מזיז להם מה יש לך בשנה הראשונה, מה זה קשור אליהם? אכפת להם רק שהם מתחילים מסוף שנה א'. בכל מקרה, אני יודעת בוודאות שזה בסדר, אפשר לקנות אחריות מאק שמתחילה בסוף השנה הראשונה, כשהשנה הראשונה בעצמה מכוסה ע"י החנות ממנה קנית את הציוד.
בהצלחה.

(ניר, לא לגמרי הבנתי מה אמרת בנושא הזה.)
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר