לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-03-2010, 14:29
  JustMeNow0 JustMeNow0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.10
קשיי הסתגלות, קב"ן ושיבוץ..כמה שאלות

שלום,
אני אמור ללכת לקב"ן וכרגע אין לי שום סעיף נפשי, קה"ס או פרופיל נפשי.
אני סובל מקשיי הסתגלות כנראה בגלל האופי שלי במסגרת שאני נמצא בה.
קשה לי עם המרחק וזה שאני לבד ועוד יותר התפקיד, תמיד הייתי בעייתי במובן של להתחבר ולהפתח וחשבתי שבצבא אני יוכל לשנות את עצמי אך לצערי קרה הדבר ההפוך ונסגרתי עוד יותר.
בכל מקרה אני לא מסוגל להשאר איפה שאני נמצא מהסיבות שכתבתי.
אני צריך משהו בסיגנון יומיות ופה באה הדילמה הקשה:
יומיות וקל"ב בא בתנאי שהקב"ן יוריד לי ל45 נפשי או משהו בסגנון ואז אני אהיה פסול קורסים ברוב המקרים ואני ממש אבל ממש לא רוצה להיות עובד כללי או משהו בסיגנון במשך 3 שנים שלמות.
הנתונים ההשכלתיים שלי יחסית גבוהים, תעודת בגרות מלאה ידע רב במחשבים ואני רוצה איכשהו לנצל את זה.
מה אפשר לעשות ככה שבאמת יהיה לי תפקיד עם יומיות וקל"ב ואני כן אעשה משהו ולא אהיה עובד כללי? יש תפקידים כאלה? מה הקב"ן יכול לעשות בכדי לגרום לזה?

*עכשיו אני יודע שחלק מכם אולי יגידו "הו הנה עוד בכיין שלא מרוצה מהתפקיד" אז בבקשה מכם אל תשפטו אם אתם לא באותו מצב כי זה בלתי אפשרי להבין מה עובר על בנאדם כאשר האופי שלכם שונה או המצב שונה משלו.

תודה רבה לכם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-03-2010, 17:07
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
תראה, כמו שנאמר למעלה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי JustMeNow0 שמתחילה ב "מה שאני מנסה להסביר זה שאני..."

אי אפשר להחזיק את המקל בשני הקצוות.

כאשר הצבא משקיע במישהו בקורס "איכותי", הוא מצפה גם להחזר על ההשקעה בקורס הזה. לרוב, קורסים איכותיים, כלומר, כאלה שמבוקשים על ידי רבים ונחשבים מעמיקים, מתגמלים, עבודה מעניינת ולרוב גם עם ערך מוסף לאזרחות הם כאלה שדורשים השקעה במהלך התפקיד. מאחר והצבא בורר את הטובים ביותר הוא גם "מנצל" אותם. כלומר - משמרות, שבתות, עבודה קשה לאורך היום ואל תוך הלילה. אי אפשר, או כמעט בלתי אפשרי לעשות קורס כזה ואח"כ לעבוד "חצאי ימים", עם אדם שכל פעם הולך לקב"ן עם "בעיות". איני מתייחס אליך, אלא מנסה לתאר את הנושא באופן כללי.

לכן כאשר יש אדם עם מגבלות שרות כאלה או אחרות הצבא לא ישקיע בו ולא יבנה עליו על תפקיד אחראי.

לגביך, זה תלוי מהי המוגבלות שהקב"ן יגדיר. הוא לא קצין מיון. תפקידו לאבחן את הבעיה ואת מגבלות השרות שלך כתוצאה מהבעיות שיש לך ולתת המלצות לקצין המיון או למפקדים. קב"ן לא "עוזר ביומיות". הוא ממליץ על בסיס האיבחון.
קח דברים אלו בחשבון כאשר אתה בא לקב"ן. אם תצטייר בעיניו כ"מסכן" ומוגבל בפעילות, אין ספק שזה ישליך על המלצותיו וכתוצאה מכך על אפשרות השיבוץ שלך. ייתכן שאתה צריך לקחת החלטה נועזת, אם אכן אתה רוצה תפקיד מעניין ולנסות להתגבר על הבעיות איתן אתה הולך לקב"ן ולגמד אותן, עם כל המשתמע מכך.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 25-03-2010 בשעה 17:09.
ישן 25-03-2010, 17:31
  JustMeNow0 JustMeNow0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.10
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "תראה, כמו שנאמר למעלה"

אני מבין..
העניין הוא שמלכתחילה ניסיתי להתגבר על העניין שלי בכך שהלכתי להיות לוחם.
כנראה השילוב של האופי שלי ושל ההתנהגות הלא כל כך נחמדה של הסגל לא בדיוק עזרו ובנוסף היחס שקילבתי לאחר מכן בכלל היה מזוויע.
בסופו של דבר יצאתי משמה והעבירו אותי לגדוד ונתתי לעצמי כמה הזדמנויות אבל משהו פשוט קורה ואני נשבר מחדש, לכן לאחר מלחמה עם עצמי החלטתי ללכת לקב"ן כדי לקבל פיתרון.
ולאחר קריאה על הנושא הבנתי שמה שאני מבקש זה שוב כמו שאמרתם להחזיק את המקל בשני הקצוות..

במידה והקב"ן קובע קה"ס 42-43 האם תהיה אפשרות כזאת של ללכת לקורסים? לדוגמא מנהל רשתות שאני יודע שיש אפשרות כזאת שהתפקיד יהיה יומיות וזה תפקיד מעניין.
שוב, הבנתי שזה כבר יהיה תלוי בקצין מיון אבל האם הוא יוכל להציע לי את הקורס הזה?

תודה על העזרה וההבנה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר