לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2010, 08:16
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "התחלתי ללמוד PHP בקורס וידאו, תוהה לגבי משהו"

האשכול שלינקקת אליו מדבר על ספריית הקוד שבה PHP משתמשת כדי להתחבר ל MySQL, מגירסאות חדשות. ומדברים על זה שהגירסאות החדשות יותר של ספריות הקוד, מאפשרות לנצל תכונות חדשות ומשופרות של MySQL עצמו. בשום מקום לא דיברו על זה ש MySQL מיושן.

בנוסף לכך, אני מאוד מקווה שבקורס שאתה לומד ממנו, התקנת PHP על IIS היא לא האפשרות היחידה. אם היא כן, עם כל הכבוד ל CBT Nuggets, אני ממליץ שתלמד ממקום אחר. לא רצוי להריץ אתרים על IIS משלל סיבות (ביצועים, אבטחה, "כח" [פיצ'רים], ועוד). ובד"כ גם לא נוהגים לעשות כן, אא"כ היית טמבל וכתבת את האתר שלך בסביבה שעובדת רק במוצרי מיקרוסופט (קרי ASP ֹודוד מת) שהרי אז כמובן שאין לך ברירה. כשאתה עובד עם PHP, אין סיבה לא להשתמש בשרתים אמינים יותר עם רקורד אבטחה טוב יותר, שגם נותנים לך, בתור מתכנת, הרבה יותר כח, כי הם לא מוגבלים כמו IIS. בחלונות כנראה שהשרת הכי עדיף הוא Apache.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2010, 23:28
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "האשכול שלינקקת אליו מדבר על..."

היי שימי וכל השאר...
תודה על התגובות, לא חשבתי שמחוסר הבנה שלי יצא דיון כל כך מעמיק

בקשר לCBT NUGGETS, אכן שם מסבירים איך לעבוד עם IIS, אבל נאמר שם כמה פעמים שיש אפשרויות אחרות כמו APACHE...
הסיבה שאני הולך לפי איך שהם מסבירים היא כי זה פשוט עובד.
הם מסבירים בדיוק איך להגדיר כל דבר (לא רק בIIS, גם בPHP וגם בENVIRONMENT VARIABLES) ובלי ההסברים האלה לא הייתי מסתדר, אני כרגע ממש בהתחלה ולכן מעדיף קודם כל ללמוד את השפה ואח"כ לחשוב איפה ואיך הכי טוב להשתמש בה (בניגוד לאופי שלי בד"כ, קודם למצוא את האולטימטיבי ורק אח"כ לעשות). הרי אם אני מבין נכון הסביבה בה אני לומד לא תשפיע על מה שאני אלמד... כל מה שאני מתכוון לעשות כרגע זה אצלי במחשב, ולא באינטרנט לקהל הרחב. אח"כ תאמין לי שאעשה הכי טוב ונכון שאפשר.

תודה שוב ואני מניח שעוד תראו אותי פה בפורום עם שאלות כאלה

ישן 26-03-2010, 09:19
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rl_21 שמתחילה ב "התחלתי ללמוד PHP בקורס וידאו, תוהה לגבי משהו"

קודם כל MYSQL זה ממש לא מיושן, יש לו חוסרים מסוימים מול RBDMSים אחרים, ויתרונות מסויימים שלאחרים אין, בכל מקרה אתה בתור מתחיל ממש לא תשים לב. בכלל הנוחות שלך מול הRBDMS שלך תלויה בעיקר בספריה שלך.

חלק מהיופי בשפות שהן סטנדרט זה שאתה יכול להריץ אותן בכל מיני מקומות, גם IIS גם אפצ'י ואפילו Zend ובכלל איפה שבא לך, ובכלל בתור מפתח זה צריך לעניין אותך כמה שפחות.

לגבי איך "ללמוד" אין דרך אחידה, כל אחד ומה שנוח לו, תקרא, תנסה, תשחק, בסוף תצליח...
ואישית, אני מבין שהמון משתמשים בPHP וכמות האתרים נוסקת, ויש המון אתרי ענק וזה, אבל לי השפה קצת עושה בחילה... ושוב אישית, אני ממליץ לך ללמוד שפת תכנות כללית C# \ JAVA אם אתה אמיץ אז Python
ישן 26-03-2010, 09:36

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "קודם כל MYSQL זה ממש לא..."

רק קח בחשבון שאם אתה לוקח את ההמלצות שבשורה האחרונה של מר hellfrost שמצא את שפת התכנות הכי פשוטה בעולם כ"מזעזעת", תצטרך להתחיל להתרגל לדברים הבאים מהר מאוד:

JAVA - Out of Memory Exception (Have some gigs of RAM ready to run your app... )
.NET - "Server Application Error in /"
פיית'ון - איטיות... קוד מפסיק לעבוד כל פעם שמשדרגים לך את הפיית'ון בשרת, וצריך קימפול מחדש... וכו'.

שכולן, אגב, נכתבות בסינטקס דומה למדי ל PHP, רק יותר מסובך (בג'אווה ודוד-מת צריך להתעסק עם הגדרות משתנים, ובפיית'ון יש איזה קטע מצחיק כזה שיש רק בשפות שכוחות-אל כמו פורטרן: מיקום תחילת השורה [מספר התו של תחילת שורת הקוד בשורה], הוא זה שקובע את ה flow של התוכנה, כי הם החליטו שהסימנים { ו } הם מיותרים...) - שלא לדבר על הרבה פחות תמיכה בשרתי אחסון באופן כללי, ובשיתופיים בפרט - מה שגוזר עלות חודשית גדולה יותר.

ישן 26-03-2010, 10:19

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "רק קח בחשבון שאם אתה לוקח את..."

שימי לא מתאים לך לכתוב שטויות...
קודם כל מה שרשמתי זה מה שנקרא עצה דעתנית והיא מטבעה נתונה לוויכוח.

1. JAVA היא השפה הכי חזקה במה שנקרא עולם ה Enterprise שזה רב השוק, JAVA היא כללית ולא רק שפת סקריפט לאתרים, אז היא פותרת סט הרבה יותר רחב של בעיות. ומה שאתה כתבת זה פשוט הנפצה, אין דרך אחרת לתאר את זה, להגיד שג'אווה תופסת יותר זיכרון? למה? ולפי מה בדיוק ההשוואה.

2. אני רק רוצה לציין ש .NET זה לחם חוקי. ואחרי JAVA באותו עולם אנטרפרייז נמצאת .NET. אני גם רוצה לציין שאני בחיים לא ראיתי שגיאת IIS כזאת באתר נורמלי"In the wild" , ותעופות זה נראה לי משהו שיכול לקרות בכל שפה שיש בה טיפול נורמאלי לשגיאות...

3. פייתון זה חדש, ובאופן טבעי פחות נתמך מהשאר, וההתנהגות שלו תלויה באיזה גרסה ומימוש בחרת...

שוב PHP זה נחמד, ויש המון פיתוח בPHP. למרות זאת אני לא הייתי מציע ללמוד PHP בתור שפה ראשונה כי היא לא "שפה כללית" אלא "שפת סקריפטינג לאתרים"
ישן 26-03-2010, 10:34

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "שימי לא מתאים לך לכתוב..."

אני לא כותב שטויות. אני מבסס תמיד את מה שאני אומר על נסיון חיים...

1. "הנפצה" שמבוססת על הודעות שגיאה שאני רואה יום יום בשלל אפליקציות שכתובות בנ"ל, כל עוד שלא סיפקו להם כמויות מטורפות של RAM בכל קנ"מ (הכוונה ל -Xmx) באופן יחסי למה שהאפליקציות הנ"ל עושות.

2. ניחשתי שזה לחם חוקך. רק מי שזה לחם חוקם מצליחים לטעון שמדובר במשהו טוב. לפעמים נדמה שעד כדי סוג של שטיפת מוח במהלך הלימוד (רק אל תעלב לי. פשוט מדהים אותי איך שמפתחים בסביבה הזו מתלהבים מדברים שבעצם מקשים להם את החיים - כאילו נדמה שהם לא מודעים לכך שבכל מקום אחר, דברים נעשים בצורה הרבה יותר פשוטה כך שלא היה צריך בכלל להמציא את הדברים שהומצאו שם.) לגבי קריסות - אתה לא ראית, אני ראיתי. למשל באתר microsoft.com. מכיר? (האם נראה לך שהם העלו קוד חדש לאתר שלהם בלי להעלות אותו קודם לשרת Staging ולבדוק שהוא עובד?) מה שיפה, זה שזה שגיאות שנעלמות אחרי הפעלה מחדש של השרת (שום דבר לא השתנה מאז ASP) - מה שמראה שזו לא בעיית קוד, בהכרח, אלא פשוט בעיית אימפלמנטציה של הסביבה. כי הרי הקוד לא מסתדר כשמאתחלים את המחשב, הלא כן? אני משער שזה נובע מאי-שחרור משאבים בסוף ריצת ה instance כמו שקורה בסביבות נורמליות, שיודעות לעשות garbage collection, ולא כאלה שרק מצהירות שיש להן GC ובפועל אתה חייב לקרוא לו כדי שהוא באמת יעשה את הפעולה שלו כראוי (Java, .NET, מישהו? אפשר פשוט לחזור לשחרור משאבים עם free/delete כמו שעשינו ב C/C++ אם כבר ממילא צריך להריץ לבד...)

3. נו, אז תרום לזה שהמלצת לו, תגיד לו באיזה גירסא ו"מימוש" (על הדרך - יש עוד מימוש לפיית'ון חוץ מזה שכולנו משתמשים בו?) - אני יודע שכל פעם שאני משדרג את פיית'ון, צריך לקמפל הכל מחדש, כי האפליקציות שמורות ב bytecode, והחבר'ה, מה לעשות, שוברים תאימות אחורנית.

לגבי PHP אני מסכים שזו לא השפה הראשונה ללמוד - אם אתה בכלל מעוניין ללמוד שפת תכנות כללית. אם כן, רצוי שדווקא תלמד את שפת C/C++ - היסוד של היסוד, שמשם ניתן ללמוד את כל העקרונות הכי טוב. כן, לא קל. אבל קשה באימונים - קל בקרב. מה עוד שכשאתה יודע C, אתה בעצם כבר יודע PHP, כי זו אותה השפה בדיוק (כלומר, אפשר אפילו להשתמש באותן פונקציות!), פשוט בלי הצורך להגדיר משתנים ואת סוגם, ולהתעסק בהקצאות. - הדבר היחיד שאתה צריך לשנות, הוא שיש להוסיף את סימן ה $ לפני שם של משתנה. אבל אם לפתח אתרי Web זה מה שאתה רוצה, אין שום סיבה שלא להתחיל, כבר מההתחלה, בסביבה הכי טובה שקיימת היום. שאל את פייסבוק...

לקינוח, קצת הסטוריה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לסיכום: אני יודע שאני לא אשכנע אותך. עוד לא הצלחתי מעולם לשכנע מתכנת דוט נט שהוא טועה. שימשיכו כולם לעשות פרוייקטים שלוקח להם פי 3 שנות אדם לממש מהתכנון המקורי + תחזוק מתמיד של תקלות לאורך ה lifetime של המוצר, וש"יהנו" מהחרא שמיקרוסופט דוחפת להם עבור שאר האנשים, שיודעים מה טוב להם - שיכתבו את האתר ב PHP...

ישן 27-03-2010, 17:47

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני לא כותב שטויות. אני מבסס..."

תראה ההתרשמות שלנו היא מאוד שונה, ובאה מכיוונים שונים, אתה אני מבין איש סיסטם אני מפתח, הנקודות הסתכלות שונות לחלוטין...

1. לגבי ג'אווה אני לא יודע איזה אפליקציות אתה מכיר מי כתב אותן ואיך, אבל אני יודע עובדתית שרב האפליקציות בעולם האנטרפרייז נכתבות בJAVA, ובזמן האחרון יותר ויותר גם בפיננסי, והן עובדות מעולה...

2. אי אפשר באמת לקרוא לGC של .NET, כאילו יש פונקציה אבל הוא מחליט אם בא לו לעבוד אחרי שקוראים לו. תראה .NET זה טכנולוגיה חדשה יחסית שהולכת ומשתפרת והולכת ומתחזקת והIIS הולך איתה בהתאם. היא לא מושלמת אבל שום דבר לא מושלם בעולם, עדיין עובדתית הזמני פיתוח בה קצרים בהרבה מבC++ ושות' . עצם זה שאתה יוצא פה נגד ה OOP מראה שאין לך ניסיון בפיתוח מערכות גדולות.OOP זה לא קסם, אבל שימוש נכון בעקרונות שהוא מביא איתו מוביל לפיתוח יותר נכון ומהיר של מערכות בסדר גודל, כל העקרונות האלה היו קיימים גם לפני, אבל שימוש נכון בOOP מביא אותם איתו בצורה מובנת. דא זה ממש לא בעיה ליצור באגים במערכת שיקרו רק בתרחישים מסויימים, שריסט יסדר: קשינג, קשינג בDAL, לוגיקה שמשותפת לכל הלקוחות... הרבה יותר קל להאשים את הIIS מלחפש את הבאגים במה שהמתכנת כתב.... וד"א צברתי לאחרונה גם פזם לא רע עם C++ על לינוקס אז יש לי בסיס טוב להשוואה...

3. אני לא מכיר מספיק פייתון, ממה שאני מכיר CPYTHON אמור להיות יותר רציני מהשאר ובו חייבים לקמפל...

הבעיה שלי עם C ו C++ זה שהן פשוט לא נוחות לעבודה, יש בהן המון כוח, וכיף לתחנת בהן, אבל לי אישית חסר ה GC וחסרים אלמנטים של תכנות פונקציונלי שאני מתחיל לאהוב יותר ויותר.

ד"א לגבי השכנוע .NET הוא לחם חוקי היום, אבל אני גמיש, מחר אני אשמח להתפתח באסמבלי או ברובי
ישן 28-03-2010, 15:00

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "תראה ההתרשמות שלנו היא מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
תראה ההתרשמות שלנו היא מאוד שונה, ובאה מכיוונים שונים, אתה אני מבין איש סיסטם אני מפתח, הנקודות הסתכלות שונות לחלוטין...

1. לגבי ג'אווה אני לא יודע איזה אפליקציות אתה מכיר מי כתב אותן ואיך, אבל אני יודע עובדתית שרב האפליקציות בעולם האנטרפרייז נכתבות בJAVA, ובזמן האחרון יותר ויותר גם בפיננסי, והן עובדות מעולה...

אולי. האפליקציות שאני מכיר הן בעיקר של חברת Atlassian - לצערי המפתחים אצלנו התלהבו קשות מהמוצרים שלהם, וקנו אותם למרות ריג'קטים על צורת העבודה שלהם ממני (ונחש מי צריך לטפל בבעיות). מדובר במוצר די "רציני" (הם דורשים - ומקבלים - אלפי דולרים על רכישת רשיון שלו עם עדכונים לשנה עבור 250 משתמשים בלבד) - והוא פשוט בולע זיכרון ברמה שלא תאמן, למרות שהוא לא עושה שום דבר מסובך (לעניות דעתי...) משאילתות פשוטות ל DB ורינדור HTML. משהו מקביל ב PHP לא היה צורך יותר מכמה מגהבייטים של זיכרון... הנ"ל צורך כבר גיגה שלם, והיד עוד נטויה.

אפליקציה נוספת שאני מכיר, היא אפליקציה שמפותחת אצלנו in-house. גם שם יש צריכת זיכרון שערורייתית למוצר, שלמיטב הבנתי, בכלל לא מטפל בכמויות גדולות מדי של מידע, אלא שוב, עושה בעיקר בקבלה ושליחה של הוראות, ועדכון נתונים ב DB.

ובאופן כללי, בתור משתמש בטכנולוגיה מאז כיתה ב' (קצת יותר מעשרים שנה...) - יש לי "תחושה" שכזו, שתמיד שראיתי את ההודעה Out of memory - ג'אווה הייתה מעורבת שם. כמובן שאני לא שוכח את ימי הדוס העליזים - אבל שם ההודעה הייתה אחרת! Program too big to fit in memory (הו, הפרגמנטציה!)

ציטוט:
2. אי אפשר באמת לקרוא לGC של .NET, כאילו יש פונקציה אבל הוא מחליט אם בא לו לעבוד אחרי שקוראים לו. תראה .NET זה טכנולוגיה חדשה יחסית שהולכת ומשתפרת והולכת ומתחזקת והIIS הולך איתה בהתאם. היא לא מושלמת אבל שום דבר לא מושלם בעולם, עדיין עובדתית הזמני פיתוח בה קצרים בהרבה מבC++ ושות' . עצם זה שאתה יוצא פה נגד ה OOP מראה שאין לך ניסיון בפיתוח מערכות גדולות.OOP זה לא קסם, אבל שימוש נכון בעקרונות שהוא מביא איתו מוביל לפיתוח יותר נכון ומהיר של מערכות בסדר גודל, כל העקרונות האלה היו קיימים גם לפני, אבל שימוש נכון בOOP מביא אותם איתו בצורה מובנת. דא זה ממש לא בעיה ליצור באגים במערכת שיקרו רק בתרחישים מסויימים, שריסט יסדר: קשינג, קשינג בDAL, לוגיקה שמשותפת לכל הלקוחות... הרבה יותר קל להאשים את הIIS מלחפש את הבאגים במה שהמתכנת כתב.... וד"א צברתי לאחרונה גם פזם לא רע עם C++ על לינוקס אז יש לי בסיס טוב להשוואה...

נכון, אי אפשר. הכוונה הייתה לזה שצריך להשמיד מידע בשביל שהוא ינוקה, אפילו אם ברור מה flow של התוכנה שלא יהיה בו שום שימוש בעתיד. (לצורך ההשוואה, ב C, וכמובן ב PHP, כשפונקציה נגמרת, כל המידע המקומי שלה מושמד, כי אין בו צורך יותר... לא צריך לעשות את זה ידנית. יוצא דופן הוא כמובן הקצאות זיכרון ידנית באמצעות malloc. במקרה זה, אתה באמת צריך לעשות את ה GC לבד [ולכך השוויתי] - אבל ב PHP אין צורך ב malloc, ולכן... ! )

ציטוט:
3. אני לא מכיר מספיק פייתון, ממה שאני מכיר CPYTHON אמור להיות יותר רציני מהשאר ובו חייבים לקמפל...

הבעיה שלי עם C ו C++ זה שהן פשוט לא נוחות לעבודה, יש בהן המון כוח, וכיף לתחנת בהן, אבל לי אישית חסר ה GC וחסרים אלמנטים של תכנות פונקציונלי שאני מתחיל לאהוב יותר ויותר.

ד"א לגבי השכנוע .NET הוא לחם חוקי היום, אבל אני גמיש, מחר אני אשמח להתפתח באסמבלי או ברובי

אני מסכים איתך שזמן הפיתוח ב C ו ++C הוא ארוך מאוד. אבל האשכול עסק בפיתוח אפליקציות Web, ואני מכיר מעט מאוד אתרים שאפליקציית ה Web שלהם נכתבת ב C (יש כאלה שנאלצים לעשות כן, משום שהם צריכים ביצועים ויעילות ברמות מטורפות, ואז, כמובן, אין שום ברירה אחרת. נדמה לי שב Slashdot הם עושים/עשו זאת בעבר... ואני משער שגם גוגל עושים זאת ב backend שלהם, שחייב להיות ממש מהיר...)

אם טרם ניסית PHP, אני בהחלט ממליץ שתעשה זאת לפני שאתה רץ לאסמבלי ולרובי... אני מאמין שתופתע לטובה.

ישן 30-03-2010, 19:55

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "לג'אווה יש בעיה כזאת שממש קל..."

האמת שהם בזבזו די הרבה זמן (ולכן כסף) על git/mercurial בסוף החליטו שישתמשו במה שאני המלצתי לעבור אליו כבר לפני 4 שנים: subversion...

באשר ל trac... מוצר חביב, אבל הם כבר די מימשו לבד בסקריפטים את כל מה שהוא עושה על ידי שילוב של המון כלים שונים [מסחריים כמובן; אני תוהה אם היו עושים כן אם זה היה כסף שלהם]

באשר לג'אווה ודוט נט - אולי אתה צודק - אבל עובדה שתמיד אלו השפות שמעורבות ב exhaustion של משאבים שונים שלא מתפנים: socket-ים, חיבורים ל DB, זיכרון, ועוד... בהחלט ייתכן שכל המוצרים שיצא לי לראות עד היום נכתבו על ידי מתכנתים גרועים. אבל בשפה ה"מתחרה", השפה "אוכלת" את מה שגרוע אצלם, מה שאומר שהיא יותר tolerant לשגיאות מתכנת. תמיד עדיף מתכנת שלא טועה - אבל לא מזיק שהסביבה תכסה על שגיאותיו של המתכנת במקרה והוא כן טעה. זאת למרות שהאחריות למצוא מתכנת טוב היא של המנהל שלו, לא של סביבת הפיתוח... לצערנו לא נדיר שמנהלים טועים, ולאחר מכן ממשיכים בטעות שעשו בעבר כדי לא להודות שטעו קודם ובזבזו, נניח, מליון שקל. (עדיף לבזבז עוד 5 מליון כדי ליצור כשלון מהדהד מלהודות שבזבזת מליון עד עכשיו ולתקן את הטעות, לא?)

ישן 30-03-2010, 22:39

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "האמת שהם בזבזו די הרבה זמן..."

תראה, .NET וJAVA הן פלטפורמות בעייתיות, ביום יום הן עושות את החיים שלך יותר קלים, אבל בישביל לכתוב משהו גדול צריך הבנה עמוקה של הפלטפורמה איך היא עובדת ואיפה היא יכולה לדפוק אותך. חוץ מזה מימוש רכיבי תשתית כבדים - תרדינג, תקשורת, גישה לדאטה, ביחוד במערכות גדולות, המתכנת צריך לדעת מה הוא עושה ופה זה כבר לא יותר פשוט מC++ .

לגבי SUBVERSION יצא לי לעבוד איתו המון, והוא בסדר, הוא פשוט קצת איטי, וסיוט לעשות איתו מרג'. עם GIT אין לי כמעט ניסיון, רק שמעתי שבחים, אבל עם Mercurial יצא לי לעבוד לאחרונה וזה ממש נחמד, מה שכן יש לו עוד קצת מחלות ילדות. זה גם כנראה פלאגים שונים לסביבות פיתוח שונות, אז זה גם פרמטר....
ישן 26-03-2010, 12:20

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "למה לא פיית'ון?"

לא רואה איך פיית'ון היא write less do more יותר מפהפ, מצטער.

אתה מכיר אתר רציני שכתוב בפיית'ון ? האמת שהמקום היחיד שיצא לי לראות את הסיומת py בדפים הייתה בדפי ה Q&A של גוגל, ועם כל הכבוד לגוגל: א. יש להם משאבים בלתי מוגבלים (פרקטית) ב. אפליקציה ששולפת דף עזרה מ DB היא... לא מי יודע מה מתקדמת, הלא כן?

בטח יש איזו סיבה, לא?

לגבי המהירות - האמת שלא מבוסס על בנצ'מרק. פשוט שאני מריץ על המחשב שלי סקריפטים שכתובים בפיית'ון (למשל מנהל החבילות של ההפצה שלי), הכל נראה "זוחל", יחסית לכל סקריפט בכל שפה אחרת... אבל אולי כל ה"אפליקציות" (סקריפטים) שאני מריץ הן "כבדות". אני מוכן להניח לעניין המהירות לעת עתה - ולהמתין עד שיהיה מישהו שישתמש בה בעולם ה web... שזו השאלה החשובה יותר (תמיד אפשר לקנות עוד חומרה ועוד שרתים. תשאל את כל אלה שכותבים בדוד-מת )

ישן 26-03-2010, 12:40
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא רואה איך פיית'ון היא write..."

ציטוט:
לא רואה איך פיית'ון היא write less do more יותר מפהפ, מצטער.

ככה
האמת המבחן הזה לא כ"כ הוגן - זה נראה שהוא לא מנסה לצמצם את PHP כמו שעשה עם Python. אז הנה הניסיון שלי לצמצם (אני לא מכיר מספיק את Python אז אשמח לתיקונים שלא שמתי לב אליהם):
קוד PHP:
 class Species {
    private 
$_type$_name;
    function 
__construct($type$name) {

$this->_type $type;

$this->_name $name;
    }
    function 
__get($fieldName) {
        if (isset(
$this->$fieldName))    return $this->$fieldName;
        else throw new 
Exception("Attempted to access invalid property: ".$fieldName);
    }
}

class 
Human extends Species {
    function 
getLegs() {
        return 
2;
    }
}

$person1 = new Human('Neanderthal''Reinhold Weber');
echo 
$person1->name;
echo 
' has '.$person1->getLegs().' legs.'

קוד:
class Species: def __init__(self, type, name): self.__type = type self.__name = name def get_name(self): return self.__name class Human(Species): def get_legs(self): return 2 person1 = Human("Neanderthal", "Reinhold Weber") print person1.get_name() print ' has ' + str(person1.get_legs()) + ' legs.'

ניסיתי להיות כמה נחמד שאפשר בנוגע ל-PHP. שים לב איך קריאות הקוד שונה בין השפות - Python הרבה יותר מובנת מאשר PHP.

ציטוט:
אתה מכיר אתר רציני שכתוב בפיית'ון ?

דווקא לא מעט, לפי המקורות הבאים:
http://python.about.com/od/gettings...tispython_3.htm
http://python.about.com/b/2008/09/0...thon-anyway.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Python_software
http://www.developertutorials.com/t...0426/page7.html
ציטוט:
לגבי המהירות - האמת שלא מבוסס על בנצ'מרק. פשוט שאני מריץ על המחשב שלי סקריפטים שכתובים בפיית'ון (למשל מנהל החבילות של ההפצה שלי), הכל נראה "זוחל", יחסית לכל סקריפט בכל שפה אחרת...

יצא לך להריץ סקריפט בסדר גודל דומה ב-PHP? שיהיה אפשר להשוות...

אגב, המהירות די חשובה אבל יש עוד דברים שצריך להסתכל עליהם כמו השימוש בזיכרון וקריאות הקוד.
ישן 26-03-2010, 13:29

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]לא רואה איך פיית'ון..."

כמו שאתה יודע (או שלא) אני לא כל כך בקטע של OOP. אני מסוג האנשים שקולט שאת כל המידע שהקוד הזה מייצר, היה אפשר לכתוב בשורה וחצי בלי ה OOP וזה גם היה נותן ביצועים טובים יותר

על פניו אני לא רואה הבדל בין הקודים אם מורידים את הטיפול בשגיאות שבפיית'ון לא טרחו לעשות (ויעיפו את הסקריפט אם יתרחשו), חוץ מזה שדווקא ה PHP קריא לי יותר ואני חושב שאני מבין מה כל שורה עושה שם, ואני מזכיר שוב, אני לא יודע OOP... כך ששני קטעי הקוד הם "שפה זרה" עבורי...

שים לב, ללא OOP המיותר:
קוד PHP:
<?php
$humans 
= array('Neanderthal' => 'Reinhold Weber');
$legs = array('Neanderthal' => 2);

foreach (
$humans as $type => $human)
 echo 
"$human is a $type and thus has {$legs[$type]} legs.\n";
?>

(ועוד הקוד שלי יודע להציג אוטומטית את כל סוגי האנשים וכמה רגליים שיש להם, ולא צריך לבקש אחד אחד...)

אבל היי, תמיד כיף לכתוב סתם קוד!

ישן 26-03-2010, 13:54
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כמו שאתה יודע (או שלא) אני לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
כמו שאתה יודע (או שלא) אני לא כל כך בקטע של OOP. אני מסוג האנשים שקולט שאת כל המידע שהקוד הזה מייצר, היה אפשר לכתוב בשורה וחצי בלי ה OOP וזה גם היה נותן ביצועים טובים יותר

על פניו אני לא רואה הבדל בין הקודים אם מורידים את הטיפול בשגיאות שבפיית'ון לא טרחו לעשות (ויעיפו את הסקריפט אם יתרחשו), חוץ מזה שדווקא ה PHP קריא לי יותר ואני חושב שאני מבין מה כל שורה עושה שם, ואני מזכיר שוב, אני לא יודע OOP... כך ששני קטעי הקוד הם "שפה זרה" עבורי...

שים לב, ללא OOP המיותר:
קוד PHP:
<?php
$humans 
= array('Neanderthal' => 'Reinhold Weber');
$legs = array('Neanderthal' => 2);

foreach (
$humans as $type => $human)
 echo 
"$human is a $type and thus has {$legs[$type]} legs.\n";
?>

(ועוד הקוד שלי יודע להציג אוטומטית את כל סוגי האנשים וכמה רגליים שיש להם, ולא צריך לבקש אחד אחד...)

אבל היי, תמיד כיף לכתוב סתם קוד!

קוד PHP:
<?php
$humans 
= array('Neanderthal' => array('type' => 'Reinhold Weber''legs' => 2));
foreach (
$humans as $human => $info)
    echo 
$info['type'].' is a '.$human.' and thus has '.$info['legs'].' legs.';

הרבה יותר סקסי לשמור הכל במערך אחד
אגב, קראתי איפשהו שבPHP 6 העתידי לצאת, יתמכו בתחביר הבא:
קוד PHP:
 foreach ($humans as $human => list($type$legs)) 

זה כבר פשוט... שלמות
ישן 26-03-2010, 18:43
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "רק קח בחשבון שאם אתה לוקח את..."

איטיות? מבנצ'מארקים שראיתי Django - אחד מהפריימוורקים המובילים של python מהיר משמעותית מכל המתחרים האחרים (Ruby on Rails, Symfony, cakePHP, codeIgniter)
(כמו זה)

אני מסכים איתך חלקית עם מה שאתה אומר.
זה נכון שלא צריך להכניס OOP לכל שטות, ותאוריטית הקוד שאתה נותן יותר טוב.
אבל פרקטית, יש לקוח שמשנה את דעתו כל שני וחמישי, ובשביל להתמודד עם זה אתה צריך מבנה שמתוכנן בצורה טובה ככה שמה שייצא יהיה כמה שפחות bloatware, ופה יש ל-OOP יתרון עצום.

והנה סתם משהו שקראתי לא מזמן, אולי זה אומר משהו ואולי זה לא.. פחות מבין בנושא

Exec is the object-oriented multi-tasking kernel of AmigaOS. It enabled true pre-emptive multitasking in as little as 256 kByte of free memory (as supplied with the first Amiga 1000s). Exec provided functionality for multi-tasking, memory allocation, interrupt handling and handling of dynamic shared libraries. "Exec's heavy reliance on inheritance is what makes it so compact"

ולגבי זה שלא ראית אתרים עם סיומת
py
זה לא אומר כלום.. יש
mod_rewrite
וכדומיו

נערך לאחרונה ע"י tnadav1 בתאריך 26-03-2010 בשעה 19:02.
ישן 27-03-2010, 19:27

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "[right]איטיות? מבנצ'מארקים..."

אתה מדבר איתי עכשיו על פריימוורקים שכתובים בשפה מסויימת, שמי יודע מה יש בהם, מול קוד בשפה עצמה, ראש בראש?

אני לא יודע איך OOP מתוכנן בצורה "יותר טובה" (ונראה לי שזה תלוי בכשרון של המתכנת הרבה יותר מאשר בצורת כתיבת הקוד) לעניין הבוס שמחליף קוד, אבל אני כן יודע דבר אחד: בסופו של דבר - תמיד יוצא שב OOP פשוט כותבים הרבה יותר קוד לצורך אותה עבודה - משמע שאם הבוס שלך עושה הרבה שינויים, זה רק אומר שאתה הולך לכתוב עוד הרבה יותר קוד אבל בהחלט ייתכן שאני לא מבין משהו בסיסי כאן. למזלי, כנראה, אני לא עובד בתור מתכנת, ככה שאין לי בוס שמחליף לי את העבודה כל יום - וכל הקוד שאני כותב - אני כותב על דעת עצמי - ולכן מתכנן מראש כמו שצריך עם מחשבה לעתיד - ככה שהקוד שלי גם לא OO, ואני גם מרחיב אותו בהמשך... נכון שזה אומר שלוקח לי הרבה זמן לכתוב אותו (כי אני סתם מכניס hook-ים שכרגע אין לי בהם שום שימוש), אבל למזלי יש לי את הלוקסוס הזה

לגבי mod_rewrite... אני בספק שמישהו משתמש ב mod_rewrite כדי לשנות את py ל php/asp/aspx/cfm (כן, אני רואה אפילו יותר ColdFusion מ Py, ומי בכלל משתמש בזה? ) - וברוב האתרים עדיין אתה רואה סיומות לקובצי ה server side - ככה שכנראה שאין שם פיית'ון. הטענה שלך טובה רק עבור אתרים שבהם לא רואים שום סיומת, ולצערי יש הרבה שהם עדיין לא כאלה (אנשים לא מבינים שבשנת 2010 אסור לדחוף ל URL-ים מידע לא נחוץ שנובע מהסביבה שבחרת להשתמש בה היום ואתה עלול להחליף מחר...). וכן, אני יודע שפרש הוא כזה גם, זה מוצר מדף עם גירסא שיצאה ב 2004

לסיכום, אין לי שום בעייה שהחמישה מפתחי אתרים שיש בישראל שכותבים בפיית'ון ימשיכו בכך, ונראה אותם מוכרים את זה למישהו אני משער שה"קונים" יעדיפו שפה יותר פופולארית שלא משתנה כל שני וחמישי...

ישן 27-03-2010, 21:32
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה מדבר איתי עכשיו על..."

ציטוט:
לסיכום, אין לי שום בעייה שהחמישה מפתחי אתרים שיש בישראל שכותבים בפיית'ון ימשיכו בכך, ונראה אותם מוכרים את זה למישהו אני משער שה"קונים" יעדיפו שפה יותר פופולארית שלא משתנה כל שני וחמישי...

אם כך חמשת המפתחים האלו הספיקו לכתוב לא מעט אתרים בסביבת python בגלוי
לדעתי מי שכותב בפייתון כנראה יש לו הבנה כללית קצת טובה יותר - מה שסביר להניח יגרום לו להשתמש ב- mod_rewrite ליצירת URLs יפים.
PHP זו שפה מאוד קלה להבנה, וזו גם הסיבה שהרבה מתכנתים לא-טובים-במיוחד כותבים בה (לא שזה רע, אבל זה מסביר למה הרבה אתרים מבוססי PHP בגלוי... לא כך?)

יש גם תמיכה במעבר ל- python3, לא יודע עד כמה היא טובה. נכון שחוסר תאימות זה כואב - אבל גם אצל PHP, החל מגירסא 3 שלה היא התחילה לכלול תאימות לאחור (התחביר של PHP3 דומה לתחביר של היום) אז למה שלא ניתן סיכוי לפיית'ון כמו שנתנו ל-PHP?
בסה"כ היא מתפתחת. מה שמוזר לי זה שפיית'ון נכתבה לראשונה מוקדם יותר מאשר PHP, ומשום מה PHP נתפסה טוב יותר.
ישן 28-03-2010, 14:38

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]לסיכום, אין לי שום..."

אתה יודע ש"חמישה" היה הגזמה, כן? זה יותר בסדר גודל של אולי 5%...

פיית'ון לא תופסת... כנראה מהסיבות שציינתי. אנשים משתמשים בסביבה מסויימת בגלל אחת משתי סיבות:

א. מעולם לא הייתה להם בחירה / כפו עליהם בעבודה / בלימודים / זה הדבר הראשון שיצא להם להכיר בגלל מונופוליזציה של סביבת עבודה מסויימת (להלן: כמעט כל המתכנתים בדוט נט - ואלה שלא בקבוצה זו, אין ביכולתי לתפוס, לוגית, מדוע עשו זאת מבחירה אם אכן הכירו את האלטרנטיבות)

ב. כי הייתה להם אפשרות בחירה - הם עשו מחקר שוק, ניסו כמה דברים, ובחרו במה להישאר. זה די דומה לאקספלורר מול פיירפוקס מול אופרה וספארי. בראשון משתמש רק מי שלא יודע דפדפן מה הוא, ופשוט התרגל לזבל. בשאר - משתמשים כל השאר - כלומר כל אלה שבחרו לפני שהתחילו להשתמש. והאוכלוסיה מתחלקת בין מוצר מוביל (זה שהוא פשוט הכי טוב מבין כולם - מה שלא אומר שהוא מושלם - אלא הכי פחות גרוע) - קרי פיירפוקס - לבין מוצרים שיש אחוזון בודד של משתמשים שמתעקש שהוא "טוב, מהיר, עושה הכל יותר טוב מאחרים, טס, מוביל בבנצ'מרקים, וכו'" (נשמע מוכר?) - ולכן יש את פיירפוקס עם עשרות אחוזים, ואת אופרה וספארי, שיחד, מגיעים, אולי, ל 5%. פיית'ון זה בדיוק אותו דבר

ישן 28-03-2010, 00:01
צלמית המשתמש של tnadav1

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אתה מדבר איתי עכשיו על..."

השוואה של פריימוורקים זה בדיוק מה שרלוונטי אלי, כי אני לא מתכוון להמציא את הגלגל, ככה שבהרבה מובנים ההשוואה הזאת הרבה יותר פרקטית.

בכל מקרה, הנה עוד בנצ'מארק, בלי פריימוורקים:
http://xodian.net/serendipity/index...l-vs.-Ruby.html

נכון שתכנון בצורה טובה תלוי במתכנת, אבל OOP בכללי עוזר. כמו ש .Net מעודד מתכנתים לתכנת בצורה גרועה, OOP בכללי מעודד מתכנתים לתכנת בצורה טובה.

אתה בעצמך אמרת שאתה לא מתכנת ואין לך את הניסיון עם בוס שמשנה את דעתו של שני וחמישי, תאמין לי, OOP עוזר, לא סתם זה נהיה טרנד.

בגלל ש-python היא שפה לשימוש כללי, בסביבת ה-Web רוב האתרים שנכתבים ב-python נכתבים בשימוש framework מסוים. ה-Framework השולט מבחינת כמות האנשים שמשתמשים בו הוא Django.
ב-Framework הזה יש סוג של mod_rewrite מובנה ככה שכל האתרים שבנויים ב- Django לא כוללים סיומת py. מכאן יוצא שרוב האתרים שכתובים ב-python אין להם את הסיומת הזאת.

ולגבי התמיכה ב-python בשרתים?
לגבי מחיר הנה דוגמא לשרת שמריץ python במחיר בין הנמוכים שיש בשוק.
לגבי כמות אני מעדיף שרת אחד טוב מעשר שרתים זבל. מבחינתי העובדה שאני משתמש ב-python חוסך לי הרבה זמן בלבדוק עשרות שרתים לא טובים

נערך לאחרונה ע"י tnadav1 בתאריך 28-03-2010 בשעה 00:09.
ישן 28-03-2010, 14:45

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "השוואה של פריימוורקים זה..."

אוקיי, כאמור, רצינו להשוות מהירות. שאתה רוצה מהירות, אתה לא משתמש ב OOP. ובלי OOP, ניתן לראות, אפילו בבנצ'מארקים שלך, ש PHP מהירה יותר. אגב, זה שהוא בדק אותה עם הפאצ' של suhosin שבוודאות עושה overhead על המנוע - בחירה מוזרה. כמו כן, אסור לשכוח שברוב ההתקנות של פהפ מתקינים גם bytecode cache בתוך המנוע (שלא מותקן בברירת מחדל, ויהיה בברירת מחדל רק ב PHP6, אבל ממש לא בעייה להתקין), ואז המהירות של PHP נעשית גבוהה בהרבה (משהו כמו 90% חסכון בזמן על הקומפילציה ל bytecode...) - ואז סביר להניח עוברת את המתחרות אפילו ב OOP...

לגבי התמיכה, יותר מעניין העלות - זה העניין של למצוא. למה לי, בתור לקוח, לשבור את הראש? אני מעדיף משהו שקל לי למצוא מי שיתמוך בו - ולא משנה איפה אני אחפש. בהגדרה, כל אירוח בתשלום על שרתי לינוקס (וגם חלק מהחלונות) - תומך ב PHP. כיוון שרוב ספקי האירוח הרציניים משתמשים בלינוקס (למי יש כוח לעשות ריסטרטים לשרתים כל היום, להתקין פאצ'ים ולנקות וירוסים 24 שעות ביממה, וכו'?), מציאת שרת שתומך ב PHP היא טריוויאלית - קרי - תמצא ספק אירוח רציני - יש לך PHP - בדוק. כשמדובר בפיית'ון - לא ממש. בכל מקרה, זו באמת אחת הבעיות הקטנות של פיית'ון - הרי כשמריצים אתרים רציניים, אתה ממילא רץ על שרת משל עצמך ויכול להתקין בו מה שאתה רוצה. הבעיות היותר מהותיות בפיית'ון הן האחרות שהזכרתי - והאמת שעוד אחת "קטנטנה": היא לא נועדה להיות שפה ל Web - אלא היא שפה גנרית. הקונספט המפורסם של עולם היוניקס טוען שתמיד, אבל תמיד, כדאי לבצע משימה בכלי כמה שיותר ייעודי אליה, שעושה את המשימה על הצד הטוב ביותר. פיית'ון הוא לא הכלי הזה. את התוצאות רואים במדד כמות האתרים שמשתמשים בטכנולוגיה הזו, שכמו שאומר דור, קיימת עוד לפני PHP, וכמעט אין בה משתמשים באופן יחסי (וצריך לתהות האם מקומות שמשתמשים בה עשו זאת מבחירה מודעת, או בגלל שהמפתח שלהם הוא zealot של פיית'ון, כמו ה zealot-ים של אופרה, לדוגמא). בהחלט יכול להיות שכולם מטומטמים (עובדה, תראה כמה כותבים אתרים בדוט נט =] [וחשוב לציין שזה בעיקר בארצנו שטופת המיקרוסופט בחסות המושחתים שמי יודע מה האינטרס שלהם]) - אבל גם יכול להיות שפיית'ון פשוט לא טובה, או לכל הפחות, לא טובה לעניין המסויים הזה... וצריך לקבל את זה.

ישן 28-03-2010, 15:05
צלמית המשתמש של tnadav1

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אוקיי, כאמור, רצינו להשוות..."

בלי OOP ובלי פונקציות, אתה באמת מתכוון לכתוב תוכנה בלי פונקציות?
בשביל הבדל זניח לטובת php בלי שימוש בפונרציות או OOP לעומת הבדל ענקי לטובת python בשימוש ב-oop ופונקציות, אני הייתי בוחר פונקציות. אם הקטע שלך זה קוד ספגטי, לך על זה..

הקונספט של יוניקס צודק, אבל חוץ מכלי כמה שיותר ייעודי, צריך שפה שעושה את המשימה על הצד הטוב ביותר, ו-PHP היא לא הכלי הזה.
להגיד כולם משתמשים ב-PHP אז תשתמש ב-PHP זה כמו להגיד כולם משתמשים ב- .NET אז תשתמש ב-.NET, כולם משתמשים באקספלורר אז תשתמש באקספלורר וכולם משתמשים ב-windows אז תשתמש ב- windows.

בינתיים מי שמביא עובדות ובנצ'מארקים זה אני, לעומת זאת אתה מסתמך על תחושות.
אתה יודע מה? הנה עוד בנצ'מארק

ישן 28-03-2010, 15:14

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי tnadav1 שמתחילה ב "בלי OOP ובלי פונקציות, אתה..."

ודאי שעם פונקציות. רק בלי OOP :)

ושוב, תמשיך להביא בנצ'מארקים שרצים בשורת פקודה ולא בצורה הרגילה שמתקינים היום PHP באתר פרודקשן. אפשר גם להוסיף לקוד של PHP גם (sleep(10 בהתחלה, לשם הכיף...

כן, בצורת ברירת המחדל, שבה PHP מפרסרת ומפרשת כל קוד, בכל ריצה שלו, היא איטית יותר. השפות האחרות מהירות יותר או בגלל שהן מקמפלות את הקוד לפני הריצה שלו - קימפול שאתה לא סופר - או שהן פשוט לא מכילות את ה featureset שלרוב מובנה ב PHP בברירת מחדל (בהתאם לאופציות שבחרת לקמפל איתן...) - ואני תוהה אם הסביבות האחרות שלך היו רצות כשהיית טוען את כל הספריות שלהן, בכל פעם, באותה צורה. שהרי לרוב כן משתמשים ב featureset באתר אמיתי - המקום היחיד שלא משתמשים בו - הוא ב benchmark ... אז אל תשכח להוסיף לפיית'ון שלך import-ים לכל הדברים שבד"כ משתמשים בהם בבניית אתר, במקרה שלך, ה"פריימוורק", ואז תעשה את הבנצ'מארק שלך (ועדיין, תהיה לא הוגן משום שאתה לא נותן ל PHP להנות מהיכולת שיש לה באתרי אמת - של bytecode caching וגם של optimizer-ים למיניהם, שיש מי שמתקין...)

לסיכום, אתה לא משווה כאן תפוזים ותפוזים. אם אתה לא מבין את זה, אני לא יכול להסביר את זה יותר טוב. (ולא אכנס בכלל לזה שבתגובות לא בדיוק מסכימים שיש לבחור מושג על מה הוא עושה בנצ'מרק, ושהוא לא מבין שהוא לא כתב את אותו קוד....[1])

תכתוב בפיית'ון, ושיהיה לך בהצלחה...

[1] Hongli: I agree that the tests should be as similar as possible and that the actual function doesn’t really matter for this benchmark’s goal, as long as you’re doing the same thing in each language. But Frank’s post does point out that you may not have kept the programs similar enough.

Doing four counts in three loops isn’t really fair if you use a non-counting solution in your the main competiter. If I use your ruby and php examples, I get 7.8 seconds for PHP and 5.6 for Ruby. If I, however, change your while-loops in php from reading "while(count($a) > 0 …)" to "while(!empty($a) …" and leave all the rest the same, PHP only uses 3.9 seconds.

And I think that that small change to the code even makes it more similar to the Ruby-variant of your code.

ישן 31-03-2010, 19:26
צלמית המשתמש של tnadav1

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ודאי שעם פונקציות. רק בלי OOP..."

אז אם תסתכל שוב פעם על הנצ'מארק שהבאתי, גם בפונקציות יש הבדל משמעותי של ביצועים לעומת הבדל זניח כאשר לא משתמשים לא ב-OOP ולא בפונקציות.

לגבי הבנצ'מארקים, אם הם לא משקפים כלום אז בעצם אין דרך להוכיח שום דבר ומפה אנחנו במבוי סתום ולכן אין משמעות לויכוח בנושא הזה.

עוד לא התחלתי לדבר על המחלות האחרות של PHP כמו שמות פונקציות לא עקביות, העובדה המבלבלת שחלק מ-PHP היא case sensitive וחלק אחר הוא case insensitive, כל ה-OOP עשוי בצורה עקומה (לי זה חשוב), namespace רק בגרסא 5.3, אין משהו כמו ה- import ב- python והעובדה שב-python יש את Django שהוא פריימוורק ברמה שלדעתי אין פריימוורק ב-php שעובר אותו, וכמו שראית, הוא גם מאוד ייעיל מבחינת ביצועים

ישן 28-03-2010, 16:23
צלמית המשתמש של rl_21
  משתמש זכר rl_21 rl_21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.06

מצטער שאני רוכב על האשכול הזה, פשוט זה משהו שדיברתם עליו ולכן אשמח להבהרה.
החלטתי שאני רוצה לעבוד עם APACHE כי משהו מוזר קורה בקורס, בחלק של ההתקנה מסבירים איך להתקין IIS + PHP + MYSQL אבל בחלקים הבאים המדריכה של הקורס עובדת עם APACHE
אני רוצה להוריד את הקבצים הבאים והשאלות בהמשך הם לגבי קבצים אלה.
Apache httpd-2.2.15-win32-x86-no_ssl.msi (Installer)
PHP 5.3 (5.3.2) VC6 x86 Thread Safe (ZIP),
MySQL Community Server 5.1.45 Windows (x86, 32-bit), MSI (Installer)

1. APACHE:
האם יש משהו לשנות בהגדרות חוץ מDirectoryIndex?
האם צריך להוסיף לhttpd.conf את השורות הבאות:
קוד:
# PHP5 module LoadModule php5_module "c:/php/php5apache2_2.dll" AddType application/x-httpd-php .php PHPIniDir "C:/php"

?

2. PHP:
האם יש משהו לשנות חוץ מEXTENSION_DIR, הפעלת EXTENSIONS שאני צריך, הגדרת MAIL?
והוספת המיקום של PHP ל:System variables בWINDOWS?

כי בהסברים לIIS הוסברו הדברים האלה (ראה רשימה למטה) שלא צויינו בשאלות שלי מקודם, האם הם באמת נחוצים?
  • הגדרת DOC_ROOT לתיקיית WWWROOT (האם צריך להגדיר את זה לתיקייה התואמת של APACHE)?
  • שינוי SESSION.SAVE_PATH לתיקייה חדשה בשם SESSION בתוך IIS - האם צריך ליצור תקייה תואמת בתיקייה של APACHE?
  • הוספת המיקום של PHP לUSER VARIABLES תחת PHPRC - האם צריך?

תודה רבה מראש, מקווה שלא שיגעתי אותכם יותר מדי...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:33

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר