לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2010, 17:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
העבודה האמיתית (=משרה מלאה) הראשונה בחיי
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כלומר מעדיפים פוזה על פני..."

(ובעצם הראשונה אחרי צבא) הייתה כספק חומרי גלם מסויימים למסעדות, מזנונים ובתי אוכל שונים ומשונים בת"א - אי שם באמצע שנות התשעים. עקב הגבלות של פקקים, וזמינות צירי תנועה חשובים (כמו אלנבי שפתוח לתנועת כלי רכב לא ציבוריים רק בשעות הבוקר) היינו אני והנהג מתחילים את ה"קו" בדרום ת"א העמוק, והיינו מסיימים את היום ברמת אביב, או הרצליה, או רמה"ש (תלוי ביום). חומר יהגלם היו אותם חומרי גלם, אבל היו אריזות שונות ודרגות "גימור" שונות של עיבוד המזון, שהשפעתו העיקרית הייתה בשאלה האם מי שמכין ממנו את מוצר המזון המוגמר עצלן יותר או ממוקד רווח בכל מחיר.

אלה היו ימים שעוד לא היו "איים" ברורים של קולוניאליזם צפוני-בועתי ברורים בדרום ת"א, ומצד שני ה"צפון" היה עוד די נטול "פוסט בת ימים" כמו היום, כך שהשינוי ההדרגתי על בסיס "דרום לצפון" היה מאוד מאוד ברור. אלה היו כמו עולמות אחרים לחלוטין! ההבדל בין המקומות שהיו באלנבי פינת רוטשילד (שאז פרט לארקפה ומנדלבאום ובירנבאום זצ"ל, עוד היה אזור על טהרת מזנוני סטייל פועלים עם עירקים זקנים שהפעילו את המקומות האלה עוד מימי הצנע...), שלא לדבר על רחוב אילת והעליה, ובין מקומות שהיו בנורדאו, שלא לדבר על מרכז שוסטר - היה פשוט של שחור-לבן! מה שהיה לבן באלנבי, היה שחור בבזל, וההיפך. קו השבר הברור ביותר היה: "עיצוב ופוזה VS מחיר וגודל". ואני מדבר על תוצרי מזון ששום פוזה בעולם לא יכולה לעשות אותם לשונים מאלה שברחוב אילת אצל הבולגרי בעגלה ששישים שנה כבר מחוברת למדרכה בכבלים של חלודה, סחף ולכלוך.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2010, 17:42
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כלומר מעדיפים פוזה על פני..."

זה ז'אנרים בפיצה
יש כאלו שאוהבים עוגות כמו שפיצה האט מכרו בתחילה ויש כאלה שאוהבים רוטב על קרטון כמו עגבניה או פינו המפורסם.
יש כאלה שמשתגעים על טוני וספה ואני לא יכול לאכול את הבצק המוזר שיש שם, שהוא נחשב לעילוי בפיצה.
אני בכלל אוהב פיצה מטר עם ירקות וגבינות כשאני אוכל לעתים רחוקות פיצה וגם הבצק שלהם בינוני, לא עוגתי מדי ולא קרטוני מדי.
בתל אביב יש הכל מהכל וכמובן שהרבה אנשים אוכלים את הז'אנר ולא את הטעם קרי פוזאיסטים חסרי אנינות.

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 27-03-2010, 18:23
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הם לא מוכרים מוצרי בצק, דבר שאסור להציגו בפומבי, על פי החוק.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "מוזר שהם לא מוכרים חמץ בכלל,..."

אבל לא מדובר במטבח שהוכשר והושגח ע"י הרבנות, ולכן לא מדובר במוצרים כשרים לפסח.

יהיו אלו שיטענו כי מדובר בפשרה נוכח העירוב הלא טבעי בין דת ומדינה באצרנו הקטנה, אני חושב שמדובר בפתרון ממנו אף אחד לא באמת נהנה:
א) שומרי הכשרות לא יפקדו את פיצה האט בפסח, מפני שהסניפים הכשרים סגורים.
ב) כופרים, יקבלו פיצה מקמח תירס שבוודאי פחות טעימה (אם היתה טעימה, הרי שמלכתחילה היו עושים את הפיצות מקמח תירס).
ג) "מסורתיים" - יאלצו לקבל החלטה האם לאכול מוצר שאינו כשר לפסח על פי ההלכה, אך לא מכיל בצק חיטה, וזאת במקום שגם פתוח בשבת ובחג.

ישן 27-03-2010, 18:33
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
הדיון הוא על האם חמץ שהוצג בתוך שטח בית העסק נחשב כ"הצגתו בפומבי"
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "בדיוק, בגלל זה הפתרון הזה..."

ופסק דין שניתן (בפעם יחידה שהדבר הגיע בכלל לבית משפט, וכל זאת תודות לראש עיריית ירושלים לשעבר, לופליאנסקי, שהתעקש על הגשת תביעה נגד בתי עסק שהגישו חמץ בפסח במקום לנקוט בשיטה שהיתה מקובלת עד אז - חלוקת קנסות) קבע שלא.

עדיין, מדובר בנושא שיכול להתהפך לכאן ולכאן, וכנראה שהחליטו בהנהלה לא לקחת סיכונים (אולי גם מפחד של חרם דתיים על הסניפים הכשרים במידה ולא יעשו כן).

הדבר שהכי מצחיק אותי בכל הנושא הנ"ל הוא נסיון להעביר הצעת חוק שתחייב את הקופות בסופרים למנוע העברת בר-קודים של מוצרים שאינם כשרים לפסח.
מדוע מצחיק? מפני שאותם סופרים הם, מן הסתם, סופרים כשרים הנמצאים תחת השגחת הרבנות. במקום לחוקק חוק מיותר שכזה, מדוע לא מאיימים על סופרים שנתפסו מוכרים חמץ בפסח בשלילת הכשרות?

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 27-03-2010 בשעה 18:35.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:00

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר