לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2010, 18:57
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מקרה ידוע הוא של צוקרוס הלטבי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ציידי נאצים"

שחוסל בידי המוסד בדרום אמריקה (ומדינת ישראל לא הודתה בחיסולו באותם שנים, למרות שנחשדה בהחלט).

יש איזה ספר שיצא לפני 5-7 שנים ומתיימר להיול זכרונות של ישראלי שהיה חלק מחוליית חיסול של נאצים בעשורים האחרונים. קראתי כתבה עליו ומהתיאורים זה היה נשמע לי כמו פנטזיה דלוחה (נאצי זקן המתחבא ביער בצפון מזרח ארה"ב, מתחמם עם שמיכה של הוורמאכט...). אני לא זוכר את שם הספר.

קח בחשבון שרוב "ציידי הנאצים" לא היו בלשים בתחפושת, אלא אנשים שביצעו עבודת מחקר והכנה להעמדה לדין של כמה מעשרות אלפי הפושעים הנאציים שחזרו לחיות כאזרחים מן השורה באוסטריה, גרמניה ועוד מדינות, בשלושת העשורים שאחרי המלחמה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-03-2010, 08:51

לא באתי, חו"ח, ללעוג או לזלזל
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כמובן. אני פשוט מעוניין..."

פשוט נתתי רשימה של מה שאני מכיר + אזהרה לגבי ספר (שאולי תמצא אותו במקרה גם בלי המלצה שלי) שלהערכתי הוא סוג של פנטזיה.

לדעתי גם אם ישנם עשרה, או אפילו עשרים, מקרים של נאצים ועוזריהם שהובאו ל"משפט צדק" מחוץ לאולם בידי שליחים רשמיים של מדינת ישראל, ושאנו לא יודעים עליהם, עדיין התופעה הייתה מצומצמת מאוד, ואין לי ספק שמתוך כוונה ברורה של ישראל הבנגוריונית של "להראות כמדינה, ולא באנדה של פרטיזנים", גם אם במקרה של אייכמן נחצו - מבחינת הציניקנים - קווים של עולם האתיקה, המשפט והדיפלומטיה (ובאופן מגוכח עניין אייכמן נחשב, עד ממש ללפני כמה שנים, כאחת מאבני היסוד של מי שמגדירים את ישראל כ"יישות פיראטית ופורעת חוק"). אני אישית מזה כמה זמן בדיעה שבסופו של יום ההמנעות הכמעט מוחלטת מנקמה פראית ולא סלקטיבית בסופו של יום לא השתלמה, גם אם לאורך זמן לא קצר דווקא כן, או שככה נראה. אם אתה רוצה לדעת כמה קל היה למצוא פושעים נאציים "מייג'ור ליג" בשנות החמישים והשישים, תקרא את "הרוצחים שביננו" של ויזנטל. הם היו בכל מקום. דמיאניוק היה דג רקק לעומת מי שיכולת למצוא כמעט בכל אגף ממשלתי באוסטריה, לדוגמא.

מונטי: אני לא חושב שוורנר וון בראון וחבורתו היו נחשבים כפושעים שלישראל יש עניין היסטורי, או אפילו חוקי, להביא למשפט. עניין תופעת הפושעים שלא נשפטו בידי שלל מדינות הוא תופעה עצומה שאפשר לחקור עד מחר, אבל נפרדת לחלוטין מזו של "ישראל הנוקמת" בשורה ארוכה של מאפיינים, החל מן העובדה שישראל "נקמה" בפושעים רק על רקע ישיר של מעורבות בשואת העם היהודי, ובשם מנדט חוקי שנטלה לעצמה (בצדק) ללא שהייתה קיימת כיישות מוכרת כלשהי בעת התרחשות הפשעים.

ישן 31-03-2010, 11:10

זה הרברטס צוקרוס הלטבי, שהזכרתי למעלה כבר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי RavivRavR שמתחילה ב "קראתי פעם באיזה מקום על איזה..."

היה חלוץ טיס לטבי, וגם בכיר בצבא הלטבי ובמיליציה ששיתפה פעולה עם הגרמנים באופן מאוד אקטיבי. חיסולו בידי חוליית מוסד בדרום אמריקה תואר בהרחבה כבר כמה פעמים. כמובן שהלטבים רואים בו פטריוט לטבי שלחם למען עמו ובכלל לא היה מעורב ברצח היהודים בלטביה (הם כידוע פשוט נעלמו כולם במגיפה, פרט לגברים מעל גיל 18 ומתחת ל-50 בעלי אמונה קומוניסטית שהיו גם סוכני נ.ק.וו.ד שאותם הלטבים כן הרגו, אבל זה במסגרת כללי משחק הוגן. הם בשום אופן לא נגעו בשאר עשרות אלפי יהודי לטביה, שכאמור (עפ"י מקורות זרים) נעלמו ככה פתאום).

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 31-03-2010 בשעה 11:14.
ישן 31-03-2010, 11:44
  G_Zhukov G_Zhukov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.03
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לא באתי, חו"ח, ללעוג או לזלזל"

וורנר פון בראון וחבורת פייפר-קליפ בהחלט היו נכנסים לקטגוריה של פושעי מלחמה. כל מי שמצוי
במה שהתרחש בפרויקט "דורה" יודע על ניצול עובדי הכפיה (בינהם יהודים רבים) עד מוות תוך הרעבה והרעלתם במהלך
תהליכי היצור של ה-V-2.
מזלו ומזלם של חבריו שהם קיבלו חסות אמריקאית זאת על רקע המלחמה הקרה והיריבות עם הסובייטים (להם היו פון-בראונים משלהם...). מסתבר שהמלחמה הקרה היתה חומר מירוק מעולה....
מעבר לכך, מדינת ישראל לא נכנסה למרדף אחר פושעי מלחמה מלבד בודדים מאחר והדבר היה מסיט
את קהילת המודיעין ומע' הבטחון מהעיסוק הבטחוני הישיר.

חשוב להזכיר כי מיד עם תום המלחמה היה מסע ציד של מגויסי הבריגדה אחר אנשי SS. המפורסמים שבהם היו: ישראל כרמי, מאיר זורע, מרסל טוביאס, שמעון אבידן ואחרים.

נערך לאחרונה ע"י G_Zhukov בתאריך 31-03-2010 בשעה 11:51.
ישן 31-03-2010, 21:30
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לא באתי, חו"ח, ללעוג או לזלזל"

ציטוט:
אני אישית מזה כמה זמן בדיעה שבסופו של יום ההמנעות הכמעט מוחלטת מנקמה פראית ולא סלקטיבית בסופו של יום לא השתלמה, גם אם לאורך זמן לא קצר דווקא כן, או שככה נראה. אם אתה רוצה לדעת כמה קל היה למצוא פושעים נאציים "מייג'ור ליג" בשנות החמישים והשישים, תקרא את "הרוצחים שביננו" של ויזנטל. הם היו בכל מקום. דמיאניוק היה דג רקק לעומת מי שיכולת למצוא כמעט בכל אגף ממשלתי באוסטריה, לדוגמא.
מעניין. איזו תועלת היתה לישראל של שנות -50' מלאפשר "נקמה פראית ולא סלקטיבית"? מה עוד 5 או 50 פושעי מלחמה הרוגים היו מוסיפים? למה אתה מתכוון בעצם- היו התארגנויות פרטיות שהמדינה בלמה?
ישן 29-05-2012, 17:47
  ykantor ykantor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.05
המדינה לא עסקה בנקמה אלא אולי ההפך מזה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
האם יש מידע על כמה נאצים נתפסו ע"י ציידי נאצים ישראלים ומה עלה בגורלם?

(המדובר על כאלו שנתפסו לאחר הקמת מדינת ישראל ובשליחותה, בדומה לאייכמן, ולא על חיילים של צבאות בעה"ב שסגרו חשבונות באופן פרטי)..

בשנים הראשונות למדינה, היינו עניים והיו בעיות בטחוניות וחברתיות קשות, ולא עסקו בנאצים. קראתי שמיקומו של אייכמן היה ידוע שנים לפני שהמוסד פעל לתפיסתו, מכיון שראש המוסד סרב לטפל באייכמן כשהיו בעיות בוערות ומשאבים מצומצמים.

בנוסף, המדינה נעזרה בנאצים בכירים כמו סקורצני שהוזכר פה, גנרל האס.אס קורט בכר , הרוצח הנאצי ולטר ראוף .

עוד לפני קום המדינה, ההגנה העסיקה את רוצחו של טרומפלדור כמשת"פ.
ככה זה, לכל מדינה יש אינטרסים שלפעמים סותרים, וגוררים הגנה על פושעים . השאלה היא איפה הקו הדק שבין שימוש סביר ובין חילוץ פושעים עבור תועלת קלושה.

לאחר מלחמת העולם מי שפעל ביד קשה נגד הפושעים הנאצים היה משטרו של סטאלין והמדינות הגרורות. בעלות הברית לא עשו מספיק בנושא ומרגע שגרמניה המערבית הוקמה, הפקידות שם (שחלקה הגדול היה נאצי) הגנה על נאצים בהתשה של החקירה, הדלפות לפושע המבוקש ועוד.
לדוגמא פושע האס.אס ההולנדי קלאוס פאבר שברח מכלא הולנדי לגרמניה, והגרמנים סירבו להסגירו חזרה להולנד.

עצוב.

יהודה
ישן 29-05-2012, 19:51
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

אני מרגיש צורך להעיר משהו לגבי פון בראון. כמי שקרא לא מעט על האיש כולל את הביוגרפיה המאד מעניינת שלו שפרסם נויפלד. דעתי היא שבמאזן ההיסטורי הכולל (ועד כמה שקשה לכתוב את זה לאור מה שהתרחש בדורה כמו גם בלונדון ובמקומות אחרים כתוצאה מעבודתו), יש במעשיו יותר חיובי משלילי.

הוא אכן נהנה מכוח העבודה ה"זול" שהעמיד לו המשטר הנאצי האכזרי והעלים עין (במודע) ממה שקרה במחנות העבודה בהם ביקר מספר פעמים (נויפלד מתאר גם תקרית מסוימת בנושא) וללא ספק ידע ברמה כזו או אחרת מה קורה עם היהודים במקומות אחרים וכאשר הועבר לארה"ב אחרי המלחמה ניסה לטשטש ולהסתיר את עברו.

מצד שני תרומתו לתוכנית החלל ובמיוחד לפרויקט אפולו היא חשובה ביותר - בעיקר ברמה הניהולית וברמת החזון (שתי נקודות שאין לזלזל בהן כלל). כמי שרואה בפרויקט אפולו את פסגת ההישגים של המין האנושי עד היום, מדהים לראות שאיש שהיה שותף לא זוטר לפועלו של המשטר הבזוי ביותר בהיסטוריה האנושית היה יכול להיות כה משמעותי בתוכנית החלל שהיא היהלום שבכתר ההישגים של בני האדם מאז ומעולם.

זאת דעתי. לגיטימי לא להסכים.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 29-05-2012, 20:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני מרגיש צורך להעיר משהו..."

ציטוט:
מצד שני תרומתו לתוכנית החלל ובמיוחד לפרויקט אפולו היא חשובה ביותר - בעיקר ברמה הניהולית וברמת החזון (שתי נקודות שאין לזלזל בהן כלל). כמי שרואה בפרויקט אפולו את פסגת ההישגים של המין האנושי עד היום, מדהים לראות שאיש שהיה שותף לא זוטר לפועלו של המשטר הבזוי ביותר בהיסטוריה האנושית היה יכול להיות כה משמעותי בתוכנית החלל שהיא היהלום שבכתר ההישגים של בני האדם מאז ומעולם.
זו חריגה רצינית מנושא האשכול, אך יש לי שתי השגות:
א. לדעתי- אפילו בתחום ההישגים הטכניים/מדעיים, תורת היחסות, מנועי הקיטור והבעירה הפנימית, תורת הקוונטים, פרויקט הגנום האנושי, והמיקרו/ננו-טכנולוגיה עולים על תוכנית "אפולו" (שלא לדבר על התנ"ך, מדינת הרווחה, החטא ועונשו וכו'). במה בדיוק "אפולו" קידמה את המין האנושי? מאז ז'ול וורן היו מי שחלמו כיצד להגיע לירח, וגם עבורי הוא יהיה לא מושג עד שתומצא שיטת הנעה זולה יותר, בלי קשר ל-"אפולו".

ב. הרושם שלי הוא שאם ארה"ב היתה משתהה קצת, בריה"מ היתה נוחתת על הירח בסופו של דבר כמה שנים אחרי 69'. אז מה התרומה המשמעותית של ורנר פון בראון לכיבוש הירח?
ישן 29-05-2012, 21:08
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] מצד שני תרומתו..."

אכן חריגה - ובכל זאת.
מן הסתם אין סולם אובייקטיבי כלשהו של הישגי המין האנושי (אפשר לנסות לחבר אחד, זה אפילו נושק לנושא הדוקטורט שלי). אפולו הוא פסגת הישגי המין האנושי בעיני לפחות ברמת החזון יותר מאשר ברמה המעשית למרות שכשקוראים במה היה כרוך הפרויקט בספר של נויפלד אי אפשר שלא להתרשם מעומק ההישג הטכנולוגי - למעשה אפילו כמה שנים לפני הנחיתה ב-1969 כל העניין נראה פשוט כמו חלום רחוק ובלתי אפשרי כלל (יש שיחלקו עלי אבל זאת ההתרשמות שלי מהאופן בו נויפלד מציג את הדברים בראשית שנות ה-60).

בכל הנוגע לרוסים - אני מכיר את תוכנית החלל הרוסית הרבה פחות טוב (ראיתי תוכניות וקראתי פה וגם אני מכיר את הטענה הזו אבל הידע שלי מצומצם מכדי לקבוע באמת האם הרוסים היו מסוגלים טכנולוגית ובעיקר כלכלית וניהולית להנחית אדם על הירח בטווח זמן סביר לזה של ארה"ב). ואפילו אם הסובייטים אכן היו מסוגלים לכך (בין השאר הודות לעובדה שתפסו טכנולוגיה שפון בראון עצמו פיתח בסוף המלחמה) - זה לא מפחית בכלום מן ההישג של פון בראון ולא פחות חשוב מכך - הבנתי היא שהמירוץ לירח הוא במובנים רבות פרי החזון האישי שלו (ברור שגם אחרים היו שותפים לו אבל הוא הוא האיש שדחף את הממשל להקצות את הסכומים ועשה רבות למען חינוך "חלל" בהרבה מאד אספקטים שתרמו לכך שזה יהיה הפרויקט שעליו ילחמו המעצמות (הרי היו יכולות להיות יריבויות אחרות שהיו שואבות את אותם התקציבים).

אני כאמור ממליץ בחום על הספר של נויפלד - יש לנו כמה היסטוריונים מקצועיים בפורום והייתי שמח לשמוע מהם מה דעתם על הספר ועל ספרים אחרים על פון בראון ומידת מהימנותם.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 29-05-2012 בשעה 21:10.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר