לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2010, 12:59
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
חשיפה ארוכה...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "מישהו יכול להסביר מהו האור..."

...לדעתי יש כאן חשיפה של כמה שניות ורואים את הנותבים כ"נמרחים".
זה דומה אם תציב מצלמה מעל לכביש ראשי בלילה ותפתח את הצמצם לכמה שניות.
(תנסה זמנים שונים עד שתקבל את הרצוי לך)

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2010, 19:28
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מדהים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
איך מדינה שמצליחה לתכנן, ולבנות את מטוסי הקרב שנחשבים לטובים בעולם (במקביל לארה"ב), לא מצליחה לתכנן ולבנות מלטי"ם.

הבעיה היא לא אצל המייצרים והמפתחים אלא בכך שהצבא לא יכול להחליט מה הוא רוצה, וגם בגלל שהנושא הזה היה מוזנח זמן רב (חוסר תקציב, חוסר עניין וכד'). צריך להבין שאין שום סיכוי בעולם שכמה מערכות כטבמ"ים שהרוסים הזמינו מספיקים להם. אז אחד ההסברים שהיה כאן בפורום הוא שהרוסים רוצים להנדס לאחור את הכטבמ"ים כדי להעתיק אותם. אבל ההסבר הזה איבד כל בסיס לאחר שהתפרסם כי הרוסים מעוניינים בהספקות נוספות, כי הרי אם היה מדובר בהנדסה לאחור, אז המספרים שהם קיבלו היו מספיקים לצורך זה. אז למה באמת הרוסים הזמינו שלושה מערכות כטבמ"ים שונות ברמות משקל שונות במספרים מצומצמים? כדי לפתח תו"ל הפעלת כטבמ"ים בצבא ולהגדיר את הדרישות שתוצגנה למפתחים. זה נאמר בפרוש בכמה הודעות לעתונות, וגם הוקם מרכז מיוחד לצורך זה. אם כך, אז למה אנחנו שומעים על התעניינות במערכות כטבמ"ים נוספות? בגלל שמפתחים והיצרנים עדיין לא סיפקו את מה שהצבא רוצה. למה לא? כי לוקח מזן לפחת ולייצר כטב"מ, וזה לא שנה ואפילו לא שנתיים. ברור שבסופו של דבר המערך התעשייתי הצבאי של רוסיה יוכל לספק לצבא את מה שהוא רוצה, אבל בינתיים סוגרים חורים במה שאפשר (כפתרון זמני).

ציטוט:
יכול להיות שהפער (הטכנלוגי) בין ישראל לשאר העולם בתחום המטוסים הלא מאויישים, הוא פשוט גדול מדיי.

יש פער טכנולוגי, אבל הוא לטובת הרוסים, אם אנחנו מדברים על כטבמ"ים כבדים. היתרון הישראלי הוא, לדעתי, בתחום המטע"ד האלקטרו-אופטי איכותי וקומפקטי, שבבים, במערכות שליטה ובקרה ובמיוחד בניסיון רב-שנים שיש לחברות ישראליות בתחום. מצד שני, לרוסים יש יתרון בתחום האירודינמיקה (מחקר והנדסה), מנועי סילון, הנדסת חומרים. בשנים האחרונות אנחנו רואים גם מאמץ רוסי גדול להתקדם בתחומי ההי-טק.

בינתים אפשר לראות שברוסיה מי שמפתח כטבמ"ים קלים\בינוניים הן חברות קטנות ופחות מוכרות, ואת הכטבמ"ים הכבדים מפתחים חברות גדולות כמו יאקובלב ומיג (הטופולב כבר יצא מהתמונה, למיטב ידיעתי). אותן החברות הקטנות מתחילות את דרכן בתחום הכטבמ"ים בדומה לאיך שזה התחיל כאן בארץ לפני עשרות שנים: עם משאבים מוגבלים ומלמטה. מצד שני, החברות הגדולות שמפתחות כטבמ"ים כבדים, נהנים מבסיס ידע ענק, יותר משאבי אנוש ויותר תמיחה ממשלתית. והבעיות שאנחנו שומעים עליהן מתייחסות לכבטמ"ים קלים\בינוניים, אבל כמעט ולא שומעים כלום על התקדמות בתחום הכטבמ"ים הכבדים. לכן לא יהיה נכון לעשות הכללות ולהסיק מסקנות גלובליות, אלא צריך לקחת את הדברים בפרופורציה ובקונטקסט שלהם.

ישן 07-04-2010, 21:08
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]איך מדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
יש פער טכנולוגי, אבל הוא לטובת הרוסים, אם אנחנו מדברים על כטבמ"ים כבדים. היתרון הישראלי הוא, לדעתי, בתחום המטע"ד האלקטרו-אופטי איכותי וקומפקטי, שבבים, במערכות שליטה ובקרה ובמיוחד בניסיון רב-שנים שיש לחברות ישראליות בתחום. מצד שני, לרוסים יש יתרון בתחום האירודינמיקה (מחקר והנדסה), מנועי סילון, הנדסת חומרים. בשנים האחרונות אנחנו רואים גם מאמץ רוסי גדול להתקדם בתחומי ההי-טק.

ברור!
לפי הלוגיקה שלך, חוף השנהב קונים מטוסים מרוסיה כי יש להם (לחוף השנהב) יתרון טכנולוגי על הרוסים

וברצינות, איזה יתרון יש לרוסים באווירודינאמיקה של מל"טים על ישראל? אני רוצה להזכיר לך שהמל"טים המיועדים לא אמורים לבצע "קוברה", אלא לטוס י"א לטווח מקסימאלי / לשהיה מקסימאלית.
ואיזה יתרון יש לרוסים בהנדסת חומרים, כאשר רוב החומרים במל"טים הם פולימרים / מרוכבים?
וגם לגבי מנועי סילון קטנים אני לא בטוח שיש להם כזה יתרון.
ישן 07-04-2010, 22:44

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion] יש פער..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
ברור!
לפי הלוגיקה שלך, חוף השנהב קונים מטוסים מרוסיה כי יש להם (לחוף השנהב) יתרון טכנולוגי על הרוסים

בכלל לא. הסברתי למה הרוסים רוכשים כטבמ"ים מישראל - כדי ללמוד את שיטות הפעלה, לפתח תו"ל ולקבוע דרישות למפתחים הלאומיים. אמרתי גם שלישראל יש יותר ניסיון בתחום ובטכנולוגיות שקריטיות יותר לכטבמ"ים הקלים\בינוניים. מוזר איך הגעת מכל זה לאנלוגיה של חוף השנהב.

ציטוט:
וברצינות, איזה יתרון יש לרוסים באווירודינאמיקה של מל"טים על ישראל?

מה זה אירודינמיקה של מל"ט? יש הבדל בין אירודינמיקה של מל"ט לאירודינמיקה של מטוס? הטייס מייצר כוח גרר או משהו?

ציטוט:
אני רוצה להזכיר לך שהמל"טים המיועדים לא אמורים לבצע "קוברה", אלא לטוס י"א לטווח מקסימאלי / לשהיה מקסימאלית.

והאירודינמיקה רוסית טובה רק לביצוע ה"קוברות"? תסביר את עצמיך, כי נשמע לי כאילו שאתה אומר שבארץ פיתחו אירודינמיקה מיוחדת בשביל הכטבמ"ים, והרוסים התעסקו באירודימניקה כלשהי אחרת.

ציטוט:
ואיזה יתרון יש לרוסים בהנדסת חומרים, כאשר רוב החומרים במל"טים הם פולימרים / מרוכבים?

האמירה שלך מתייחסת לכל הכטבמ"ים ויש לך גם מספרים להדגים? אבל נניח. לרוסים יש יתרון בהנדסת חומרים, כי הם מפתחים אותם לצורך כלי טייס אחרים כמו מטוסי נושאים, מטוסי קרב ומסוקים, וזה כולל גם חומרים מוכבים שנעשה בהם שימוש רב במטוסים כמו S-37, PAK FA, SSJ, MS-21 וכו'.

ציטוט:
וגם לגבי מנועי סילון קטנים אני לא בטוח שיש להם כזה יתרון.

בקטנים - אינני יודע וגם לא בדקתי, אבל בגדולים (מה שרלוונטי לכטבמ"ים כבדים) יש יתרון מוחלט.

ישן 07-04-2010, 23:07

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "לא מסכים עם שום דבר שאמרת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
לא מסכים עם שום דבר שאמרת, אבל לא משנה.

יש לך גם הסבר למה אתה לא מסכים, או שזה ברמה אידאולוגית?

ציטוט:
ולגבי אווירודינמיקה, אני יכול לשאול אותך אותו דבר.
יש אווירודינאמיקה יחודית למטוס, שהרוסים טובים בה כלכך?

לא, אין אירודינמיקה יחודית (כלומר יש, אבל לא בקונטקסט הזה), והרוסים הם מהמובילות בתחום.

ציטוט:
והתשובה היא שכן. מה לעשות שתכנון כנף של מטוס קרב, עם עומס כנף של מטוס קרב, שמיועדת לפעול במאך 0.5-2.5, שונה מתכנון של כנף HALE \ MALE שמיועדת למאך 0.2-0.5.
- ובזה, יש לישראל יותר ניסיון.

כלומר הרוסים דילגו על מהירויות תת-קוליות וחישובי עומס הכנף שלהם לא מותאמים לכנף של כטב"מ? זה טיעון מעניין, אולי תוכל להרחיב בנושא.

ניזכרתי שההודים רכשו מנועים רוסיים בשביל הכטב"מ שלהם. אז כנראה שגם במנועי סילון קטנים יש להם יתרון.

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 07-04-2010 בשעה 23:16.
ישן 07-04-2010, 23:30
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion] כלומר..."

טוב די, צא מימי הזלזול ברוסים.

על הBear ונגזרותיו שמעת?

תת-קולי, עם טווח וזמן שהיה באוויר מדהימים... מטוס שנכנס לשירות בשנות החמישים ונגזרותיו עדיין טסות - ולמה? כי הוא עד כדי כך טוב.

אז גם בזמן שהייה, בטיסה ארוכה ללא תמרון, במהירות תת-קולית, לרוסים יש את כל הידע הדרוש.

היו הרבה מקומות שבהם הטכנולוגיה הסובייטית של המלחמה הקרה נפלה ממקבילותיה במערב (אני זוכר בביטאון חיל האוויר שנה או משהו כזה אחרי העריקה של באסם עאדל כמה שהם ירדו על הנדסת האנוש במיג 23 שלו)...

אבל מכאן ועד להאמין שהרוסים נחותים טכנולוגית, לא מסוגלים לפתח או משהו אחר בסגנון - נסחפנו

ישן 07-04-2010, 19:28
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
איך מדינה שמצליחה לתכנן, ולבנות את מטוסי הקרב שנחשבים לטובים בעולם (במקביל לארה"ב), לא מצליחה לתכנן ולבנות מלטי"ם.
.

,מעניין למה הרוסים לא מצליחים לפתח מערכות בלתי מאויישות משלהם, למרות שהם מנסים כבר תקופה ארוכה, הם פשוט לא מצליחים לפתח מל""טים באיכות טובה.

אולי חסר מימון בהיקף גדול יותר (כי נראה לי ש 170 מיליון דולר זה סכום קטן), מה שבטוח זה שהתעשייה הצבאית הרוסית נחלה כישלון צורב בתחום הזה.

ציטוט:
יכול להיות שהפער (הטכנלוגי) בין ישראל לשאר העולם בתחום המטוסים הלא מאויישים, הוא פשוט גדול מדיי.

בוא אני אתקן לך את המשפט כדי שיהיה מצאותי ונכון, והדבר הנכון הוא שהפער בין ישראל לרוסיה בתחום המל"טים גדול מדיי.
ישן 07-04-2010, 19:34
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06

יכולות להיות סיבות רבות. הרי הכישלון הוא של פרויקט מסוים (או מספר פרויקטים) ולא של תעשיה שלמה. למשל:
א. בעיה בהגדרת הדרישות (הגיוני במערכת מטיפוס שעוד לא נמצא בשימוש): דרישות מופרזות שקשה לעמוד בהן (נאמר- עורק תקשורת חסין, שהות ארוכה מאוד, מחיר יחידה נמוך מאוד) או נמוכות מדי (והמוצר הסופי אינו עומד בדרישות המבצעיות העדכניות).
ב. תעשיה ספציפית חסרת ניסיון בתחום, שהציעה מחיר נמוך ולא ריאלי או שהממשל רצה לפתח כתחרות לקונצרנים הקיימים.
ג. שחיתות וניהול כושל

לפרופורציות, אפשר להשוות לפרויקט המל"ט האמריקאי AQUILA שג"כ היה כושל ויקר, למרות יכולות ארה"ב בתחום התעופה- ושלא מנע מארה"ב לבנות אח"כ מל"ט טובים.
ישן 10-04-2010, 14:11

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "למען הבורים שבינינו (או לפחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MS_Rogue
למען הבורים שבינינו (או לפחות אני), האם יש משמעות להעברה הזו מבחינת מה שזה אומר על שלבי הפיתוח של המטוס?

מכון לניסוי טיסה ע"ש גרומוב (LII Gromova) הוא הכתובת לניסוי טיסה, ושם מרוכזים המומחים וציוד בדיקות. מה שאפשר לעשות בשדה תעופה של המפעל KnAAPO זה בדיקות ומידידות בסיסיות בלבד - מעבר לזה יש צורך בניסוים בז'וקובסקי. בהתחלה, על פי הדיווחים, הייתה התלבטות האם להתחיל את ניסוי הטיסה בז'וקובסקי מהתחלה או בשדה תעופה של KnAAPO, והאופציה האחרונה נבחרה כדי להתחיל את ניסוי הטיסה מוקדם יותר (ולדעתי אולי גם מפני שבמקרה שמשהו ישתבש קל יותר לשמור על סודיות בקומסומולסק-על-אמור מאשר בפרברי מוסקבה). ההבדל הנוסף הוא שמסלול המראה בז'וקובסקי יותר בטוח לניסוים בגלל המימידים היותר גדולים שלו (יש יותר מקום לטעויות). שם גם נערך השלב הראשון של בדיקות קבלה (בדיקות\ניסויי קבלה של המפעל) לפני הכנסת המטוסים לשירות מבצעי. לאחר הבדיקות ב-LII יש ניסוי קבלה של הצבא בליפצק ולסיום ניסוי קבלה ממלכתיים באחטובינסק.

ישן 24-04-2010, 01:09

צוללת דיזל-אלקטרית דור 4 רוסית ""סנקט-פטרבורג" עברה את המבחנים הממלכתיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "המדור הרוסי..."

http://lenta.ru/news/2010/04/23/trials

למעשה הכותרת אומרת הכל.

צוללת היא מהדור החדש, דור 4 על-פי הקלסיפיקציה הרוסית. היא שייכת לדגם 677 Lada (או Amur בגירסאות הייצוא שלה) ונועדה להחליף את הצוללות Kilo (פרויקים 877 ו-636 על דגמיהם). היא מפורסמת בזכות בדיקות קבלה ממושחות ובעיות מתמידות בשלל המערכות שלה (סונאר, הנעה וכו').

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://img99.imageshack.us/img99/5122/507686954131020.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 24-04-2010 בשעה 01:12.
ישן 27-06-2010, 07:31
צלמית המשתמש של האזרח

נשק קל של SPECNAZ

מצרף כאן בלוג של קצין רוסי מכוחות מיוחדים עם צילומים של כלי הנשק שלהם.
מקווה שמומחי רוסית שלנו יתנו תרגום טוב למעוניינים:

http://k-a-r-d-e-n.livejournal.com/?skip=10

...ו לאלה שלא שולטים ברוסית:.

http://world.guns.ru/sniper/sn19-e.htm

ישן 06-08-2010, 09:30
צלמית המשתמש של האזרח

מגה השריפות ברוסיה

השריפות ברוסיה השמידו שטחים עצומים. עשרות אלפי כבאים וצבא משתתפים בפעולות כיבוי.
נזקים לנשק איסטרטגי .

http://wyborcza.pl/1,91446,8210365,...e_sprzetem.html

גם בארץ הקודש היו כמה שריפות קשות לאחרונה. מקווה שהלקח נלמד אצלנו במהרה וננקטו פעולות ע"מ למנוע איזה "וועדת בדיקה" או "וועדת חקירה ממלכתית"...

ישן 15-10-2010, 08:01
צלמית המשתמש של האזרח

האם מלחמה חדשה באופק?

אזרבז'אן רוכשים נשק בכמויות עצומות כנגד מי? השנה הוכפל תקציב הבטחוני שלהם. יש להם הכנסות גדולות נפט. מה שמפריע להם זה חבל NAGORNO KARABACH ושם נמצאות יחידות רוסיות השומרות על השקט (כולם עדיין זוכרים את המלחמה בג'ורג'יה )

http://www.altair.com.pl/start-5187

אולי אפשר לקבל פרטים נוספים מדורי רוסית. מקווה שישראל הפעם לא תהיה מעורבת בסכסוך הישן.

ישן 15-10-2010, 08:59

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "האם מלחמה חדשה באופק?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי האזרח
אזרבז'אן רוכשים נשק בכמויות עצומות כנגד מי? השנה הוכפל תקציב הבטחוני שלהם. יש להם הכנסות גדולות נפט. מה שמפריע להם זה חבל NAGORNO KARABACH ושם נמצאות יחידות רוסיות השומרות על השקט (כולם עדיין זוכרים את המלחמה בג'ורג'יה )

http://www.altair.com.pl/start-5187

אולי אפשר לקבל פרטים נוספים מדורי רוסית. מקווה שישראל הפעם לא תהיה מעורבת בסכסוך הישן.

אזרבייז'אן מעוניינת להחזיר את נגורני קרבאך שנמצא בשליטת אכלוסייה ארמנית מקומית אבל בתוך שטח אזרי. הרוסים נמצאים בתוך ארמניה (ולא בנגורני קרבאך) מה שמבטיח שהעימות האפשרי לא יעבור לשטחה הריבונית של ארמניה אלא ישאר מחוצה לה, ובכך ממתנת את הסיכונים.

לפני הגעת הצבא האדום בשטח התנהל מאבק בין הארמנים לאזרים. לאחר הכנסת ארמניה ואזרבייז'אן בברה"מ, נגורני קרבאך נכנס לרפובליקה אזרית בתור אוטונומיה ארמנית. לאחר פריקת ברה"מ המאבק החמוש חודש עד שהוקפא באמצעות התערבות רוסית ב-1994.

למרות הקפאת הלחימה, האזרים לא מרוצים מהמצב ופועלים לחזק את הצבא שלהם בכוונה ברורה לנסות שוב להחזיר את שטח המסוכסך. לצידם צבא גדול יותר עם חימוש טוב יותר, כאשר נגורני קרבאך סומך על תנאי השטח הקשים ומתנדבים מארמניה ומדינות אחרות. רוסיה, כידידה של ארמניה הייתה מעוניינת לשמר את המצב הקיים, אבל מבחינה פוליטית אין לה אפשרויות (ודם לא רצון) להתערב ישירות. לכן רוסיה מנסה לשמור על נייטרליות כשמצד אחד היא מחזיקה בסיסים בארמניה ומצד שני מנהלת יחסים טובים עם אזרבייז'רן ומוכרת לו נשק מפעם לפעם. לאזרבייז'אן יחסים טובים עם טורקיה (האזרים והטורקים קרובים מבחינה אתנית), היא עשירה במשאבים ובלעת גישה לים הכספי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-01-2011, 09:08
צלמית המשתמש של האזרח

מטווח אי שם ברוסיה

מעניין אם מערכות המכ"מ מוכרות לנו וכל הכלים היורים?

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

טילי קרקע-קרקע

גראד הידוע לנו...

"כריזנטמה" נ"ט

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:31

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר