לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פרסום האשכולות בפורום זה יעשה רק לאחר אישרור המנהלים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > פרש > הצעות לפורומים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-04-2010, 07:51
  nvigdora nvigdora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.08
פיגוע פורום פטנטים

נושא הפורום:

העלאת רעיונות או פטנטים בכל התחומים והפקת דיון מעמיק שמטרתו בחינת ממשות, ווידוא מקוריות והצעות לשיפור.
כמו כן ניתן לתת בידי מנהל הפורום את האמצעים להגן על "זכויות היוצר" של מפיק הפטנט בשביל למנוע גניבתו וכדי להפרות דיון מעמיק בלי חשש.
הפורום יספק "מדריך" כדי להפוך את הפטנט לפטנט בין-לאומי רסמי במידה וימצא אכן פורץ דרך או יבחר על ידי הגולשים כמועמד לכזה.

תיאור קצר:

אתן דוגמא לפטנט שכזה:

1) מקלט רדיו לאוטו שיודע להחליף את התדר אוטומטית במידה והאוטו יוצא מהתווך ומגיע לתווך שבה התחנה משדרת בתדר שונה.
ממשיות - מה נדרש כדי להפוך את הפטנט לישים (לא חובה בשלב הראשון להגיע דיוקים טכניים)
ווידוא מקוריות - האם נעשה הדבר בעבר? האם נמצא לא ישים או יקר מידי?
הצעות לשיפור - דיי ברור לא?

2) רשת מצלמות דיגיטליות שבאמצעותה אפשר לחבר שתי מצלמות דיגיטליות פשוטות אחת לשניה ולעשות סרטון שבו שני מפעילים יכולים לסנכרן בסרטון אחד שתי זוויות שונות על פי לחיצת כפתור.
ממשיות - כמה באמת צריך את זה? איזו טכנולוגיה נדרשת כדי ליישם זאת?
ווידוא מקוריות - אולי קיים?
הצעות לשיפור - אפשר להוסיף גם שהמצלמות יעשו דברים נוספים באמצעות רשת זו...

כישורים בתחום:

תמיד יש בראש שלי פטנטים שחשבתי איפה ועם מי אפשר לשתף??
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2010, 05:32

מתאים לדעתי להשכלה כללית
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "הנושא מתחלק למעשה ל-2 יישום..."

אני לא רוצה שרק אנשים שמתעניינים במדע באופן כללי ייבחנו את הפטנט, אלה אנשים מכל התחומים.
אתה, בתור חובב מחשבים, בעלי חיים או מצלמות, ייתכן שלא תיתן את דעתך על פטנט שקשור עקרונית לתחום שלך, רק כי מעולם לא נכנסת לפורום המדע והוא מעולם לא עניין אותך.
אבל אם יהיה פורום ספציפי, כולם אני מאמין, יכנסו לראות מה העניינים שם...מתוך הסקרנות שאולי יש איזה פטנט שקשור אליהם.

מעבר לזה, בשביל לתת מענה לשאלה: "כיצד רושמים את הפטנט באופן רשמי?", מספיק לעשות מדריך מנומק ולוודא לעדכן אותו מידי פעם.

ודבר אחרון - בפורום מדע יהיה קשה לעקוב מה קרה עם פטנטים שאנשים הציעו לאורך הזמן - הם יתמוססו עם שאר התחומים.
הרעיון הוא לרכז את הפטנטים ולגרום לאנשים מכל התחומים לראות, להציע ולהחליט - בגדול להסתנכרן!
ישן 03-04-2010, 20:39
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי nvigdora שמתחילה ב "מתאים לדעתי להשכלה כללית"

קשה לי להבין את טענתך, אם בנאדם לא ייכנס לפורום מדע כיוון שאינו מתעניין בכל ,תחומיו, מה יגרום לו להכנס לפורום שאתה מציע? הרי הוא אינו מתעניין בזה
אז אתה טוען שהפטנטים נפרשים על תחומים רחבים, אבל אם נניח שבנאדם מתעניין רק במצלמות או בבע"ח, מה יגרום לו להכנס לפורום פטנטים שכולל בתוכו את הכל? הרי מה הסיכוי שבדיוק תעלה שאלה בתחום הספציפי המעניין אותו?

אבל מעבר לכך, הבעייה העקרית שאני רואה כאן תהיה חוסר ההיענות, לדעתי את כמות גולשי הפורום שבאמת עוסקים בפיתוח והמצאת פטנטים ניתן לספור על יד אחת (ואולי אף על אצבע אחת - אתה..)
עד עכשיו לא זכורים לי שום אשכולות שדנו בפטנטים שהגולשים המציאו (ו"פרוייקט הטולעת" לא נחשב )

ישן 03-04-2010, 20:46
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "קשה לי להבין את טענתך, אם..."

מה עוד שכל הרעיון בפטנט זה לא לחשוף אותו לאף אחד אחר (למעט לחותמי NDA...) עד שרשמת אותו והוא שלך - כי אם מישהו אחר לקח לך את הרעיון - מה עשית בזה. אם סתם יש לך הצעות לייעול לאנשים (ולא התכוונת ב"פטנט" לפטנט מסחרי), אפשר לכתוב אותן בפורום שאליו הן הכי קשורות, ובהעדר כזה, לפורום כללי כמו מה שבראש...

וסתם בלי קשר, הפטנט הראשון שלך קיים במערכות סטריאו לרכב כבר שנים רבות... להערכתי לפחות 5+ שנים שהרדיו שלי ברכב מטייל בין תדרים של אותה תחנה כשאני נוסע למקומות שונים בארץ.

והפטנט השני שלך... נשמע כמו הקלטה סנכרונית של שני video streams - נדמה לי שכל מערכת טלוויזיה במעגל סגור (ויש תוכנות חינמיות שעושות את זה), יכולה לעשות את זה בקלות... יתרה מזאת, למיטב ידיעתי כך בדיוק מצלמים סרטי 3D...

ישן 04-04-2010, 06:56

אני מעריך את ההתלהבות להוכיח לי....
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "ואז מה? אז פורום חשמל..."

שהדוגמאות לפטנטים שהבאתי כבר קיימות - הכוונה הייתה להדגים באופן מוחשי איך מעלים הצעה, אני שמח שעזרתם לי להשלים
את השלב השני של ההדגמה באמצעות ווידוא המקוריות.....

אבל עכשיו ברצינות בלי לשון של התרסה:
אני מסכים עם העובדה, שאם מישהו רוצה לדעת אם פטנט שהוא חשב עליו הוא יעיל, אז הכי טוב זה לשאול בפורום הרלוונטי. אבל אני חשבתי
על כמה יתרונות נוספים (ואני עדיין לא מרגיש שאני מתאמץ לשכנע פה בכוח את המנהלים, כשאני ירגיש ככה אני יפסיק לנסות... )
אז ככה:
א. מה יותר פשוט מלחשוב על איזה רעיון ואז לרוץ לפורום פטנטים ולרשום אותו - הרי מה שמונע מאנשים בסוף להעלות את הרעיון על כתב, זה כל הבירוקרטיה - לחפש את הפורום המתאים ("רק שלא יעבירו לי את ההודעה, בבקשה בבקשה!" - מכירים?)

ב. לפורום יהיה מעקב כמה מהפטנטים שאנשים הציעו לאורך זמן היו בעלי פוטנציאל מימוש. זה מעניין יהיה לדעת, לאור העובדה שלהרבה אנשים עולים רעיונות לפטנטים אבל כמעט אף פעם (כמו שצויין פה) אנשים לא מעלים אותם לסדר היום ברמה כזו. תארו לכם שאם הזמן נגלה
שאף אחד לא מעלה פטנטים ממשיים, מה שיקרה זה שאנשים ישתפרו!! ילמדו מה גורם לקהל להאמין בפטנט טוב, ואם הזמן יתחילו להעלות פטנטים מגניבים - התהליך הזה ייצור פטנטים טובים יותר - בקיצור מגניב!
ג. זה ייתן אפשרות לאנשים לסנכרן בין אנשים ופטנטים כיוון שהמנהל ואחרים יתוודאו לפטנטים של אחרים, לדוגמא: "תשמע, היה פה איזה בחור שהעלה פטנט דומה לפניי חודש, יש מצב שאם תעשה ככה וככה איתו ייצא לך משהו שווה!...."
ד. לדעתי, לא תמיד צריך ליצור פורום לפי ביקוש, זאת אומרת, אפשר ליצור את הביקוש - הפורום הזה יפרה את מוחם של הגולשים, יגרום להם
לעלות את הפטנטים על כתב ולא לשמור אותם לעצמם. אני אומר - לא עוד לשמירת רעיונות מוצלחים במוחנו!!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר