לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2010, 17:41
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Spawn שמתחילה ב "לימודים בבינתחומי הרצליה"

שלום לך.

גם אני שמעתי את השמועות הללו, אבל בניסוח קצת אחר. שמעתי שהבינתחומי "נחשב" בתחומים
האלה. אז הלכתי לנסות. טלי ביקשה שאני אגיב, אז אני אנסה, אבל קח בחשבון שאני תלמיד שנה
א', וזה אומר שעברתי עד עכשיו סמסטר אחד בלבד, ולכן קח את הדברים בערבון מוגבל.

אין לי כל-כך דרך להשוות את הרמה למוסדות אחרים, אבל אני יכול לתת לך מספר נקודות ספציפיות
שאולי יעזרו לך להשלים את הפאזל על מה שאתה יודע על הבינתחומי.
  • עד עכשיו הלימודים לא קלים, אבל גם לא מאוד קשים. הייתי אומר שמידת הקושי סבירה לחלוטין.
  • אם תסתכל ברשימת הקורסים והמרצים תראה שיש שם כמה שמות די רציניים, אבל הקורסים
    איתם הם בשנים הבאות (הקורסים בשנה א' הם מה שנקרא בפיהם "מבואות" שזה נושאים לא
    שיא המעניינים), כך שלגבי זה אני לא יכול לחוות דעה, אבל נשמע שיש פוטנציאל.
  • יש מקצוע אחד שבו אני כן יכול להשוות למוסדות אחרים, כי לימד אותנו מרצה שמלמד גם
    במוסדות אחרים (אבי סגל), ולמדנו פחות מבמקומות האחרים בהם הוא לימד. מצד שני, זו
    הייתה השנה הראשונה בה הוא לימד בבינתחומי, והוא הודה שתכנון הזמן לא היה אפוטימלי,
    אז הייתי נזהר מהסקת מסקנות גורפות מדי מזה.
עניין שחשוב מאוד לשקול הוא שכר הלימוד: אתה עומד בקריטריונים שלהם למלגת הצטיינות
על סמך בגרות ופסיכומטרי? יש לך מלגה ממקום אחר? אתה הבן של שרי אריסון?

אם יש לך שאלות ספציפיות יותר אני יכול לנסות לענות.

בהצלחה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-04-2010, 05:38
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "1. אני לומד "ממשל דיפלומטיה..."

לא איכפת לי אם יש להם כסף או אין להם כסף, מעניין אותי איך הם מתנהגים...הסטיגמה היא שמדובר בחוברת צפונבוניות וסנובים, עד כמה זה נכון?

ובאותה הזדמנות מהי איכות האנשים בבי"ס הבינ"ל (מעבר לעובדה שכרגע אני לא מחפש לתפוס תיירת... ) שוב, ע"פ המידע שאני הצלחתי לאסוף מדובר בחבר'ה עם רגליים על הקרקע יותר מאשר הבי"ס "הרגיל", עד כמה זה נכון?

בנוגע לתואר בממשל- מה אתה אישית מתכוון לעשות איתו (אם לא איכפת לך לספר )?

מה בכלל האפיקים לעשות אתו?

מה אפשרויות הפיתוח בתוך הבי"ס? (השתלבות במכוני מחקר, הישארות באקדמיה וכו')

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 03-05-2010, 16:36
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא איכפת לי אם יש להם כסף או..."

יש כמות מכובדת של צפונים, אבל לא משהו שמפריע לדעתי, ואני לא בטוח שזה שונה מהמצב
במוסדות אחרים. אחרי הכל, צפונים זה פשוט עוד סוג של אנשים שחיים איתנו בעולם. בסנוביזם
לא ממש נתקלתי.

אין לי ידע אישי לגבי הבי"ס הבינ"ל. אני יכול להגיד לך שיש שם גם אנשים מבוגרים יחסית שנראים
די רציניים, אבל מצד שני שמעתי שהלימודים שלהם קלים יותר משלנו.

אין לי מושג מה אני הולך לעשות עם התואר.

מה האפיקים? עבודה במגזר הציבורי לסוגיו, חברות ייעוץ, לוביזם, מכוני מחקר למיניהם.

פיתוח בתוך הבי"ס? יש תואר שני בבינתחומי. חלק מהתלמידים ממשיכים לתארים מתקדמים בכל
מיני מוסדות מכובדים למדי בחו"ל. שני מכוני המחקר שכנראה הכי קשורים לבית-הספר לממשל
הם המכון למדיניות ואסטרטגיה שמארגן את כנס הרצליה, והמכון למדיניות נגד טרור. האחרון
מעסיק הרבה סטודנטים כמתמחים.
ישן 11-04-2010, 00:05
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Spawn שמתחילה ב "תודה רבה על התגובה, בנוסף..."

הבינתחומי זו מכללה. בגדול, במרבית התחומים, המכללות נחשבות ברמתן לטובות פחות מהאוניברסיטאות (זה לא משנה מי המרצה שלך, אלא עם מי אתה לומד ועד כמה קשים המבחנים שלך) ואתה יכול לישון בשקט גם אם תקבל בפסיכומטרי 650 והממוצע שלך ישאר כפי שהוא עכשיו - אתה תתקבל.

אני לא יודע לגבי ממשל ושאר תארים כלליים אבל קח בחשבון שככל שזה נוגע לאפיקי לימוד שבסופם אתה אמור לקבל דיפלומה (עו"ד, רו"ח וכיו"ב) שמן של המכללות טוב פחות מזה של האוניברסיטאות ועל כן יהיה לך הרבה יותר קשה להשיג התמחות מעמיתיך עם ציונים דומים מהאוניברסיטאות ויש מקומות שבשל ההיצע הגדול של עו"ד בשוק למשל, יפסלו אותך עוד בשלב קורות החיים בגלל שלמדת במכללה (אנשי הבינתחומי והמכללה למנהל יקפצו לומר שזו רק סטיגמה ואלה שתי המכללות המובילות וכו', אבל שיקחו בחשבון שמלבד גאוות ה"יחידה" שלהם, יש מציאות מרה בשוק ויש יתרון בולט לתלמידי אוניברסיטאות בתחומים אותם מנית, בעיקר מהעברית ואת"א). בנוגע לממשל, יכול להיות שאתה צודק, אבל כדאי לך לבדוק את הנושא - אם יש לך 97 בבגרויות ותוציא מעל 700 נראה לי שתוכל להתקבל בנקל גם לכל אוניברסיטה באשר היא - זה לא תחום לימודים עם ביקוש גדול כל כך אחרי הכל :-)

ואגב, תקשורת למשל זה תחום שהתואר בבינתחומי מאוד נחשב בו. משפטים, יותר מרוב המכללות, פחות מכל האוניברסיטאות.
ישן 11-04-2010, 00:17
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "הבינתחומי זו מכללה. בגדול,..."

לא הבנת אותו. עם 700 בפסיכו' ובגרות גבוהה הוא יקבל מלגה של 50%, ולזה הוא שואף.

ההכללה שלך לא ממש נכונה, היא תתאים יותר למדעים- מדוייקים, הנדסה וכו'. במקצועות ההומניים - ממש לא.

לגבי מקצועות עם דיפלומה- בעוד אכן אחוזי מעבר בחינות לשכת עורכי הדין גבוהים יותר בקרב אוניברסיטאות, בקרב רו"ח אין הבדל מובהק, לעיתים חבר'ה ממכללות עוברים יותר ולעיתים חבר'ה מאוניברסיטאות.
אגב, מי שטוב- יגיע לאן שהוא רוצה. יש בוגרי המכללה למנהל במשפטים שמתמחים בעליון, ויש בוגרי המכללה למנהל בראיית חשבון שמתמחים בביג פור. שמע לי- זה תלוי יותר בך מאשר במוסד.

עוד על מקצועות עם רשיון- מקצועות שוק ההון (ניהול תיקים, ייעוץ ושיווק השקעות ופנסיוני). אני יכול להגיד לך שדווקא בתחום זה יש יתרון מובנה לבוגרי מכללה היות והלימודים שלהם יותר פרקטיים מלימודים של אוניברסיטה. למה זה חשוב? כי אם אתה הולך להתעסק עם השוק, אתה רוצה מרצים שבאים מהשוק. אין אפס.
אגב, רבים מהמנהלים הבכירים בשוק ההון, בעיקר הצעירים יותר שבהם הם בוגרי מכללות ולא אוניברסיטאות, ואני מדבר על בכירים בסדר גודל של חברות המגלגלות עשרות מיליארדי ש"ח.

ישן 11-04-2010, 15:03
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא הבנת אותו. עם 700 בפסיכו'..."

אני יודע ממקורות ראשונים שככל שזה נוגע לעו"ד, רבים מתלמידי המכללות, גם מהמכללות הנחשבות כמו הבינתחומי או המכללה למנהל, נפסלים עוד בשלב קורות החיים. מה לעשות, השוק מוצף ומשרדי עו"ד הגדולים לעולם יעדיפו בוגרי אוניברסיטאות. באשר לרו"ח, המכללה למנהל באמת נחשבת איכותית מאוד\ אבך מההיכרות שלי עם כמה אנשים שסיימו שם את המסלול ועוד בהצטיינות, הם זומנו לפחות ראיונות מאשר עמיתיהם מהאוניברסיטאות שהיו בעלי ציונים גבוהים אך לא מצטיינים.

אתה צודק כשאתה אומר שזה מאוד תלוי בך מאשר בנתונים אחרים ובייחוד ברושם שאתה משאיר בראיון, אבל לך תבנה תכניות על אם תרשים ואיך תרשים בראיון שאותו תעבור בעוד 3-4 שנים, וזה עוד אם לא יפסלו אותך כי למדת במכללה.

יש מקצועות שדורשים פרקטיקה והמכללות טובות לשם כך. אני לא יודע מה הולך בשוק ההון, אבל אני בטוח שאדם עם תואר פרקטי כמו חשבונאות מאוניברסיטה (לא כלכלה, הרי זה תואר די כללי אחרי הכל) יקבל עדיפות גדולה יותר מזו שקיבל אחר בעל תואר דומה ממכללה. מה לעשות, יש חוגים ומקומות שנחשבים יותר מאשר אחרים; אין זה אומר שתלמידי מכללות לעולם לא ישיגו עבודה ויחיו ברעב, אלא רק שיהיה להם קשה יותר.

זו גם הסיבה שהצעתי לו שאם הוא כבר בונה על לעבור את ה-700 שיבחן אופציית לימודים באוניברסיטה. גם נחשב יותר וגם זול יותר (גם עם ההנחה של ה-50%).
ישן 11-04-2010, 03:05
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Spawn שמתחילה ב "תודה רבה על התגובה, בנוסף..."

לגבי המלגה, כנראה שהכי טוב יהיה שתתקשר ותדבר איתם.

מבחינת התמחויות - יש שם איזה מנגנון שנקרא "המרכז להכוון תעסוקתי" אבל מטבע הדברים עוד לא היה לי מגע איתו.

נפגשנו עם מספר בוגרים של הבינתחומי שנראה שהתסדרו לא רע בעבודה, שלא להזכיר את אלה שכבר עכשיו במקביל ללימודים עובדים במסדרונות הממשל (נו טוב, אני מכיר רק אחד כזה). בהרבה מקצועות אחרים (נגיד, מדעים מדויקים), כנראה שהייתי מזלזל במכללה בהשוואה לאוניברסיטה. בתחום הספציפי הזה, אני לא כל כך בטוח. מכוני המחקר של הבינתחומי מארגנים לפחות שני כנסים די נחשבים (כנס הרצליה והכנס של המכון למדיניות נגד טרור), כך שאמנם לא מדובר באוניברסיטה, אבל גם להגיד "זו רק מכללה" זה לא לגמרי מדויק.

אני לא יכול להמליץ לך מה לעשות, אבל אני יכול להגיד לך איך אני קיבלתי את ההחלטה בסופו של דבר:
קיבלתי מלגה שסיפקה אותי, אז לקחתי את הסיכון. 33 אלף שקל בשנה לא הייתי משלם.
ישן 02-05-2010, 17:48
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Spawn שמתחילה ב "מודה על התגובות. דבר אחרון,..."

שלום למיטב הבנתי הבינתחומי מלמד התמחות בטרור שהיא התמחות יחודית בארץ יש לי חבר שלומד שם שנה ראשונה והוא מרוצה הוא יכל להתקבל לכל אונברסיטה בתחום והעדיף תבין תחומי .(בגלל ההתמחות היחודית)

דרך אגב אונברסיטה יש לה מכלול גדול מאוד של התמחויות היא לא יכולה להיות חזקה בהכל לכן מכללות ששמות לעצמן לדגל מקצועות כמו חשבונאות או ממשל ואסטרטגיה יכולות להיות טובות מחלק או מכל אונברסיטה .

אני למשל הולך ללמוד חשבונאות וכלכלה במכללה שהסטודנטים שלה עוברים את מבחני ההסמכה לא פחות טוב ולרוב יותר טוב מאונברסיטה אז מי יותר טוב ? הרי שם זה מבחנים אחידים לכולם יש יותר משקף מיזה .? צריך להפסיק עם הפרה הקדושה של האונברסיטה .

אני מכיר אדם שעשה תואר ראשון בממשל פולטיקה ואסטרטגיה בהתמחות בטרור בבינתחומי תואר שלי באונברסיטה בת'א הוא היה ממש מבסוט מהרמה והמאיכות בבינתחומי והוא טעם גם אונברסיטה בתחום הוא עושה דוקטורט או שהוא עזב כי הוא מצא עבודה במשרד החוץ שגרירות אני כבר לא זוכר :\.

דרך אגב יש לך כיוון של תואר שני בתחום לדעתי מתבקש לא ?

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 02-05-2010 בשעה 17:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר