לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2010, 22:00
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זה נוגד את האינטרסים שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
זה נוגד את האינטרסים שלי
תגיד לי בכנות, זה לא נוגד את האינטרסים שלך?

למרות שזה נוגד את האינטרס שלי אני בעד החוק הזה. אני חושב שהמצב הנוכחי בו אתה יכול לגנוב בלי לשלם מחיר כ"כ מזמין עד שמעטים יכולים באמת לעמוד בפיתוי.

בוא נגיד שהיינו חיים במדינה בה זה לא אסור לגנוב אוכל. גם אז לתמוך בחוק שישנה את המציאות הזו היה נוגד את האינטרס האישי שלנו כי היינו נדרשים להתחיל לשלם תמורת משהו שהתרגלנו פשוט לקחת אבל הדבר הנכון הוא לתמוך בחוק שכזה כי כבוד לרכוש הזולת הוא מאבני היסוד של להיות חלק מקהילה וחברה תרבותית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-04-2010, 23:24
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
"הדבר הנכון"
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=sheep]זה נוגד את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
הדבר הנכון הוא לתמוך בחוק שכזה כי כבוד לרכוש הזולת הוא מאבני היסוד של להיות חלק מקהילה וחברה תרבותית.

"הדבר הנכון" כפי שאתה מכנה אותו הוא בלוף. בחברה שלנו הטמיעו בך את השטות של הזכות לרכוש, ואמרו לך שגניבה זה פסול וכל זה.
אלה לא הדעות "שלך", זו פשוט מראה של החברה בה אתה חי.

למה זה חשוב להבחין בין מה שהחברה הטמיעה בך למה שטוב לך אישית?
כי במלחמה בין מה שטוב לך אישית למה שהחברה רוצה, החברה מנצחת יותר מדי פעמים, וזה מראה שאנשים פשוט לא מודעים או מתעלמים מהכוחות החברתיים שפועלים עליהם.

אני אומר לא לכוחות החברתיים שמופעלים כנגדי ונגד האינטרסים שלי.
וכל מי שפועל אחרת הוא "מלאך" עבור החברה אך גם "פראייר" עבור עצמו.

ישן 04-04-2010, 16:08

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב ""הדבר הנכון""

תגובה יפה. אני לא מסכים אבל אהבתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
"הדבר הנכון" כפי שאתה מכנה אותו הוא בלוף. בחברה שלנו הטמיעו בך את השטות של הזכות לרכוש, ואמרו לך שגניבה זה פסול וכל זה.
אלה לא הדעות "שלך", זו פשוט מראה של החברה בה אתה חי. יש מצבים בהם באמת "מוכתב" לנו משהו ואנחנו רוצים להיות קונפורמיים אז רובנו מיישרים קו (כמו למשל אי צריכת לחם בפסח) אבל לא לגנוב זה ממש לא משהו שאני רואה בו הכתבה אלא צורך אמיתי בהתנהלות תקינה של קהילה. אם כולם יגנבו מכולם אז יהיה תוהו ובוהו ואי סדר מוחלט בעוד שאכילת לחם בפסח לא באמת פוגעת בקהילה. בבגדול אני מאוד בעד ללכת נגד הזרם כשהזרם מכתיב משהו מטופש אבל גניבה זה לא דבר שולי.

למה זה חשוב להבחין בין מה שהחברה הטמיעה בך למה שטוב לך אישית?
כי במלחמה בין מה שטוב לך אישית למה שהחברה רוצה, החברה מנצחת יותר מדי פעמים, וזה מראה שאנשים פשוט לא מודעים או מתעלמים מהכוחות החברתיים שפועלים עליהם. מה שאתה אומר באמת גדול (!) אבל אתה לוקח את זה למקום קיצוני, כאילו כל דבר הוא שלילי או שבגלל שאנשים לפעמים עיוורים לכוחות שפועלים עליהם אז עדיף פשוט ללכת על האנטי ליתר ביטחון מבלי לברור באמת מה טוב ומה לא טוב.

ישן 04-04-2010, 17:45

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "מה הקשר לאנרכיזם? ולמה אתה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
מה הקשר לאנרכיזם? ולמה אתה לא יכול להודות שהיו חברות בעולם עם תפיסת רכוש שהיא שונה רדיקלית משלנו? בטח שהיו. לא צריך ללכת רחוק. המילה "קיבוץ" קופצת מיד. אני פשוט לא מבין מה הקשר בין השאלה שהעלתי לזה.

ואיך אתה לוקח "משהו" ששייך למישהו אחר שאתה מוריד קובץ? התוכן של הקובץ הוא תוצר עבודה של מישהו. מאחורי סרט יש שחקנים, כותבים, מלבישים, אנשי סאונד, צלמים, עורכים, מפיצים, קייטרינג, הסעות, טיסות... מה לא? טונה של דברים. טונה של אנשים שעבדו ישירות ובעקיפין למוצר. הם צרכים לקבל תשלום. זה ביזנס. אם כולם יורידו הביזנס יתגמד וכולם יפסידו. גם אלו שלא יהיה להם מה להוריד. אנשים כמוני שמשלמים דמי מנוי בספריית DVD מממנים את אלו שמורידים. אם אנחנו נצטרף אליהם הכל יקרוס.

ישן 04-04-2010, 18:01
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[indent]כשבעלי הזכויות מוכרים..."

זו התחמקות, למה שבעלי הזכויות לא יקחו בחשבון גם הורדות?
כשמישהו מעלה סרט ליוטיוב זה נעשה בדר"כ מ-DVD שרכש או שכר, כלומר גם כאן בעלי הזכויות קיבלו כסף
ההבדל הוא, בשני המקרים, שהכסף שהם קיבלו לא קשור לשימוש של המקליט/מוריד

עריכה: ומה דעתך על הורדת סדרות שבעלי הזכויות העלו לרשת לצפייה חינמית, אך דרך האתר שלהם?
הרבה מהסדרות העכשוויות, כגון אבודים, ניתנות לצפייה דרך אתר הערוץ שהפיק אותה או אתר מאגד (כמו הולו)
המטרה היא לצפות דרכם, הורדה למחשב האישי נוגדת את העקרון הזה

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 04-04-2010 בשעה 18:06.
ישן 04-04-2010, 17:49
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "תגובה יפה. אני לא מסכים אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בינג
יש מצבים בהם באמת "מוכתב" לנו משהו ואנחנו רוצים להיות קונפורמיים אז רובנו מיישרים קו (כמו למשל אי צריכת לחם בפסח) אבל לא לגנוב זה ממש לא משהו שאני רואה בו הכתבה אלא צורך אמיתי בהתנהלות תקינה של קהילה. אם כולם יגנבו מכולם אז יהיה תוהו ובוהו ואי סדר מוחלט בעוד שאכילת לחם בפסח לא באמת פוגעת בקהילה. בבגדול אני מאוד בעד ללכת נגד הזרם כשהזרם מכתיב משהו מטופש אבל גניבה זה לא דבר שולי.

מה שאתה אומר באמת גדול (!) אבל אתה לוקח את זה למקום קיצוני, כאילו כל דבר הוא שלילי או שבגלל שאנשים לפעמים עיוורים לכוחות שפועלים עליהם אז עדיף פשוט ללכת על האנטי ליתר ביטחון מבלי לברור באמת מה טוב ומה לא טוב.

אם אתה חושב שזה דורש בדיקה פרטנית, אז בוא נחשוב ביחד על החוק הזה ספציפית:
אם החוק הצרפתי ייושם בארץ,
הוא ישרת את האינטרס שלך או אינטרס של מישהו אחר?

לגבי רוב האנשים בעולם - האינטרס הוא שהחוק הזה לא ייושם לגביהם. מיעוט המיעוטים יהנה ממנו באופן זניח.
האנשים שיפסידו: הצרכנים.
האנשים שירוויחו: בעלי הממון.

ישן 04-04-2010, 18:02

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=בינג]יש מצבים בהם באמת..."

האינטרס שלך במקרה הזה הוא האינטרס של מישהו אחר. של בעל הזכויות. אתה רוצה שהוא ירוויח יפה כדי שהוא ידאג לעוד תכנים. שיהיה שווה לו להשקיע ביצירה שלהם. אתה חושב על הטווח הקצר. היום חסכתי X כסף כשבטווח הארוך לא יהיה לך על מה לחסוך כסף כי לא ישתלם ליצור תוכן איכותי.

וחוץ מזה, מה לא ברור בזה שכשמישהו מייצר משהו יש לו זכות להינות מפירות המוצר? כשחברת תרופות מייצרת תרופה היא רושמת פטנט ונהנת מהרווחים במשך ככה וככה שנים. אם לא יקפידו להגן על הפטנט אז חברות התרופות לא ירוויחו את ההשקעה בחזרה ולא ישתלם להם להשקיע ביצירת תרופות חדשות. האינטרס שלך בסיטואציה הזו היא שישמרו על האינטרס שלהן כי בטווח הארוך זה יחזור כמו בומרנג.

ישן 05-04-2010, 07:21
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.08
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]"למסד" או "לשטר"..."

ציטוט:
ואני אומר שאם אנשים היו מגלים שליטה עצמית אז לא היו נזרעים הזרעים שמולידים פיקוח/שיטור. אם למשל טוקבקיסטים לא היו מנצלים את חופש הביטוי הקיצוני שניתן להם לאמירת דברים מיותרים אז לא היו קמים אנשים שיבקשו לשלול את אותו החופש. יש הבדל בין להביע דעה/ביקורת לבין להגיד דברים שקריים שמזמינים הגשת תביעה כמו שיש הבדל בין ניצול הגיוני של מרחבי האינטרנט לניצול שמתעלם מכללי ההתנהגות והחוקים של העולם האמיתי.

ומצד שני אתה צריך לזכור שלפעמים חופש הביטוי האנונימי באינטרנט מאפשר להביא ביקורת על אירגונים שלקחו את התביעות המשפטיות צעד אחד יותר מידי.
מכיר את כת הסינטולוגיה? מכיר את אנונימוס? איפה עוד אתה יכול לפגוש מאבק תודעתי נגד נוכלים שמשתמשים בחוקים של העולם האמיתי כדי לסתום את פיותיהם של מי שכותבים עליהם אמת?
ישן 05-04-2010, 13:37
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "[QUOTE=Lance]"למסד" או "לשטר"..."

צ'נדי עם כל חרות אמיתית באים גם צדדים רעים, גם במקום שהכי הרבה אין בו חרות שזה כלא,
מתרחשים דברים לא חוקיים כמו סחר בסמים, רצח, ואונס - אז מה זה אומר?
זה אומר שאין דרך אמיתית לכפות מוסר על בן אדם באמצעות חוקים והגבלים,
הדבר היחיד שזה עושה, זה רק את החיים לעגומים יותר, ואת האזרחים לחלשים יותר.
כשאזרח יודע במאה אחוז שניתן לזהות אותו באינטרנט, הוא אולי ימנע מלהוריד סרטים,
אבל הוא גם יימנע מלדווח על זוועות במקומות כמו סין ואיראן וצפון קוריאה,
הוא יימנע מלדווח על שחיתות תאגידית כמו חברות תרופות, או דברים אחרים.

אנונימיות היא החופש לפעול מבלי לשאת בתוצאות, וכמו כל דבר ניתן ליישם את זה לטוב ולרע,
כמו שאקדח ניתן לשימוש כדי להציל חיי חפים מפשע או לקחת אותם.

פתרונות כמו החוק הזה שהם בעצם כמו לירות בזבוב עם מאג, הם לא פתרונות של ממש,
אלא התחלה של משהו רע מאוד, שאי אפשר יהיה לבטל או לקחת בחזרה אחר כך.
משנה לשנה, תנאי המחייה של אזרחים בכל העולם הופכים בלי לשם לב לתנאי כלא,
ניטור כל הפעולות שלך, הפיכת המדיניות של Innocent until proven guilty ל Guilty until proven innocent
ועוד מליון דברים שאני לא אפרט בפורום הזה. השאלה היא האם אתה רוצה לחיות כמו בכלא, מנוטר בכל רגע? אני לא.

אתה מעלה בעיה שזקוקה למענה, ובהחלט חשוב להגן על היצירה כדי להשאיר אותה בחיים, אבל לא ככה.
ישן 06-04-2010, 11:46
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "אפשר להכריז על האשכול הזה..."

ציטוט:
אפשר להכריז על האשכול הזה ככישלון. אף אחד לא שוכנע חוץ ממני שמתחיל להרגיש פראייר וחושב על להתחיל להוריד.

תשמע, לך עם האמת שלך, רק בגלל שאתה בדיר חזירים, לא אומר שאתה צריך להתפלש בבוץ
יש המון המון אנשים כמוך שנוקטים עמדה מוסרית ובוחרים לשמור על החוק,
למעשה זה לא אתה שחריג, זה הרוב שחריג במדינה הזו בהשוואה למדינות מערביות אחרות.

אני דווקא הסכמתי איתך שצריך למצוא פתרון להגן על זכויות יוצרים,
אבל לא בצורה היסטרית ודרקונית שהיא בעצם לשפוך את התינוק עם המים.

אבל מי אני שאדבר, אני חוטא בדיוק כמו כולם בהורדת תכנים בחינם,
אבל זה לא בגלל הכסף, זה בעיקר בגלל המגוון האדיר שחסר לנו בארץ.
סתם לדוגמא: הייתה תקופה שהיה ב winamp ערוצי טלוויזיה פיראטיים בתשלום,
שבהם היית מקבל המון המון תכנים במחיר של כמה דולרים בחודש,
אז שילמתי את זה, כמו ששילמתי לאתרי הורדות סטייל אמזון, כשלא מצאתי שיר מסויים בחינם.

ז"א שהנכונות לשלם על תכנים ברשת קיימת, רק שתאגידים גדולים לא יודעים לגשת אליה בשכל,
ובמקום זה, פונים לכיוון של איומים ותביעות ומעקבים אחרי אנשים, מה שעוד יותר מגדיל את חוסר המוטיבציה לשלם על תכנים וחבל...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:40

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר