לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2010, 15:06
  Hapoel_BS Hapoel_BS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.05
מה באמת אומר פרופיל עם סעיף נפשי באזרחות ?

שלום..

המקרה שלי הוא כזה, התחלתי בקרבי, אחרי שידעתי כל הזמן שאני לא מסוגל, התחילו לי שם בעיות של דיכאון, או יותר נכון התחילו כמה חודשים לפני הגיוס, לא הייתי אוכל הרבה, לא יושן הרבה, אז פניתי לקב"ן, לא שיקרתי, לא המצאתי דברים, הכל היה אמת, והו החליט לשלוח אותי לפסיכיאטר להוריד פרופיל, והפסיכיאטר אכן הוריד את הפרופיל ונתן לי הקלות של יומיות וקרוב לבית..

עכשיו מתחילה הבעיה אני משתחרר עוד שמונה חודשים, וההורים לוצים מאוד מאוד שאני אעלה את הפרופיל, הקאע הוא שאני עושה יומיות בבסיס סגור, שאם אני אעלה את הפרופיל אני יפסיק לעשות יומיות, וזה דבר שאני לא מסוגל אליו, עוד דבר הוא שהבנתי שצריך בשביל להוכיח שאתה "בריא נפשית" אתה צריך לעשות אבט"ש שבועיים וגם זה דבר שאני בכלל לא מסוגל לאיו, וגם הבסיס שלי עולה לבקעה עוד כמה חודשים ואם אני אעלה את הפרופיל אני אצטרך לעלות איתם, וכל אלו באמת דברים שאני לא מסוגל, שתבינו, כשמגיע יום שבת בבוקר אני כבר מבואס שצריך לחזור לבסיס..

הבעייה היא שההורים ממש לוצים, הם לא מבינים את זה, מצד אחד הם רצו לשלוח אותי לפסיכיאטר אזרחי בגלל בעיות חברתיות, אך מצד שני לא מבינים שאני לא מסוגל להעלות את הפרופיל בגלל מה שזה כרוך שכתבתי למעלה..

הם מאיימים שאני לא אכנס לבית אם אני לא אעלה אותו, הפחד הגדול שלהם הוא שזה דופק לי את העתיד, עכשיו השאלה שלי היא מה זה אומר באמת באזרחות ? יש לי ארבעה סעיפים בריאותיים ועוד סעיף אחד נפשי, שהוריד לי את הפרופיל ל45, והבנתי שבתעודת שיחרור יהיה רשום פרופיל רפואי, באמת מה זה אומר לגבי העתיד ?

תודה..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2010, 17:08
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hapoel_BS שמתחילה ב "מה באמת אומר פרופיל עם סעיף נפשי באזרחות ?"

לפרופיל נפשי יש השפעה מאוד מאוד מאוד מועטה על העתיד שלך.
קודם כל על השטות של אבט"ש שבועיים לא שמעתי בחיים, ממה שאני מבין אתה פשוט צריך לשכנע פסיכיאטר צבאי, כמו עם כל בעיה רפואית אחרת.
לגבי העתיד שלך, פרופיל רפואי לא מופיע בתעודת שחרור, ולא יהיה שום הבדל ניכר בין התעודה שלך לתעודה של חייל אחר, חוץ מזה כל המידע הרפואי שלך בצהל חסוי לחלוטין ומוגדר סודי רפואי, כלומר זה לא חוקי לאף גורם שלא מוסמך לכך לנבור בהיסטוריה הרפואית שלך. המקום היחיד שזה משפיע בו הוא סיווג בטחוני, אם תרצה להצטרף לשרות ממשלתי שדורש לעבור סיווג, אז זה בהחלט משהו שיעלה בתהליך.

זה ממה שאני יודע.
ישן 05-04-2010, 17:53

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב ""פניתי לקב"ן, ...והו[א] החליט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
"פניתי לקב"ן, ...והו[א] החליט לשלוח אותי לפסיכיאטר להוריד פרופיל, והפסיכיאטר אכן הוריד את הפרופיל ונתן לי הקלות של יומיות וקרוב לבית. "

כלומר רופא בסמכות צהל, החליט שמגיע לו פרופיל מסויים והקלות מסויימות, נראה לי לגיטימי. עכשיו הבחור חושש שמא פרופיל נפשי עלול לפגוע בעתידו. נראה לי חשש מאוד לגיטימי, ביחוד לאור העליהום שיש על חיילים שהצבא החליט לשחרר מסיבות של בריאות הנפש.

תודה שאתה מבין את החשש שלי, ושוב אני חוזר,אני לא מענויין להשתחרר לפני המועד, אני מתכוון לסיים את ה3 שנים שלי, שבהם תרמתי הרבה, אומנם בתפקיד שלי אבל כן תרמתי, אני פשוט פוחד מההשפעה שיש לזה על העתיד..
ישן 05-04-2010, 19:32
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Hapoel_BS שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]אלא אם כן..."

הדרך היחידה בה גורם אזרחי-מסחרי יוכל לברר זאת בצורה חוקית היא אם תחתום על כתב ויתור סודיות רפואית. גם במקרה כזה מדובר רק בתיקך הרפואי כפי שמופיע בקופת חולים ומשרד הבריאות, ולא תיקך הרפואי בצה"ל שלא נגיש לגורמים אזרחיים. אם טופלת על ידי מטפל פרטי שלא בהפנייה מקופת חולים הדבר לא יופיע באף מקום, אלא אם המטפל דיווח למשרד הבריאות במקרים של חשש לשלום הציבור/אלימות וכו' וכמובן אם זה הוביל לאשפוז.

כמובן שסעיף "טיפול נפשי" יופיע בכל טופס הצהרה רפואית אם ידרש לקבלה לעבודה כלשהי.מה שתכתוב שם די תלוי בך ורופא המשפחה בהנחה ולא נרשם עבר נפשי במשרד הבריאות/קופ"ח.
ולמרות הכל, גם עם עבר כזה אפשר לעבור סיווג בטחוני, להתקבל לעבודות בטחוניות ולקבל רישיון נשק על ידי מעבר בדיקות וחוות דעת תפקודיות מעמיקות יותר.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 05-04-2010, 19:36

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "הדרך היחידה בה גורם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
הדרך היחידה בה גורם אזרחי-מסחרי יוכל לברר זאת בצורה חוקית היא אם תחתום על כתב ויתור סודיות רפואית. גם במקרה כזה מדובר רק בתיקך הרפואי כפי שמופיע בקופת חולים ומשרד הבריאות, ולא תיקך הרפואי בצה"ל שלא נגיש לגורמים אזרחיים. אם טופלת על ידי מטפל פרטי שלא בהפנייה מקופת חולים הדבר לא יופיע באף מקום, אלא אם המטפל דיווח למשרד הבריאות במקרים של חשש לשלום הציבור/אלימות וכו' וכמובן אם זה הוביל לאשפוז.

כמובן שסעיף "טיפול נפשי" יופיע בכל טופס הצהרה רפואית אם ידרש לקבלה לעבודה כלשהי.מה שתכתוב שם די תלוי בך ורופא המשפחה בהנחה ולא נרשם עבר נפשי במשרד הבריאות/קופ"ח.
ולמרות הכל, גם עם עבר כזה אפשר לעבור סיווג בטחוני, להתקבל לעבודות בטחוניות ולקבל רישיון נשק על ידי מעבר בדיקות וחוות דעת תפקודיות מעמיקות יותר.

מה זאת אומרת סעיך "טיפול נפשי" ?

כלומר אם סתם במקום עבודה כלשהו יבקשו לדעת אני לא חייב לספר נכון ? כי זה משהו אישי וסודי שבכלל קרה במסגרת הצבא ?
ישן 05-04-2010, 19:41
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Hapoel_BS שמתחילה ב "[QUOTE=GrimReaper]הדרך היחידה..."

אתה לא חייב דבר לאף אדם ואתה גם לא חייב לעבוד. בקבלה למקומות עבודה מסויימים תצטרך למלא הצהרת בריאות עליה יחתום רופא המשפחה שלך (ולעיתים רק עבור ביטוח מנהלים). בין שלל סעיפי הצהרת בריאות סטנדרטית ישנו סעיף בסגנון "האם עברת טיפול נפשי?כן/לא/פרט" ושאלות לגבי טיפול תרופתי ואשפוז על רקע נפשי. האם אתה חייב למלא זאת? לא, אבל אם אתה רוצה לעבוד באותו מקום תצטרך למלא הצהרה זו בצורה מלאה ורופא צריך לחתום שהצהרתך נכונה. אם אין מידע שזמין לרופא ומשרד הבריאות, אז מה שקרה בשירותך הצבאי ישאר איתך בלבד.

בסופו של יום אלו האפשרויות המוכרות: לא תישאל בכלל על מצבך הרפואי; תתבקש למלא הצהרה רפואית ולהחתים רופא משפחה; תתבקש לחתום על ויתור סודיות ואז כל המידע האזרחי-רפואי יהיה נגיש ישירות לגורם; תעבור תחקיר בטחוני כולל ויתור סודיות רפואית ואז גם עברך הרפואי-צבאי יהיה נגיש לבודק.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 05-04-2010 בשעה 19:46.
ישן 06-04-2010, 10:06
  פלטיאל פלטיאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hapoel_BS שמתחילה ב "מה באמת אומר פרופיל עם סעיף נפשי באזרחות ?"

דבר ראשון, אל תקשיב לכל מיני "פטריוטים" שלא יודעים מה הם מדברים ויודעים רק לשנוא את מי שלא טחן 17 4 כמוהם.

אם היית מפסיק את השירות על פרופיל נפשי אז מילא, עוד היה לך מה לדאוג.
אבל אתה משתחרר אחרי שירות בדיוק כמו כל חייל אחר.
כשתמלא בקורות חיים שירות צבאי מלא, לאף אחד לא יהיו שום דאגות.
אם ישאלו אותך בראיונות עבודה מה עשית בשירות, תענה מה היה התפקיד שלך וזהו, לא יתעניינו מעבר.

נראה לך שבאמת סוג השירות הצבאי שעשית יעשה לך בעיות בעתיד???
כל מי שמתחת לפרופיל 72 אין לו סיכוי בחוץ?
שטויות במיץ.

זה מן הסתם ימנע ממך עבודות במשרד הבטחון וכדומה אבל, תאמין לי, יש עוד מספיייייק כיווני קריירה במדינה.

א-י-ן ל-ך מ-ה ל-דא-ו-ג

ישן 06-04-2010, 14:31
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07

תשמע
קודם כל להעלות פרופיל נפשי מבלי שהבעיה נפתרה - זה לא פתרון
א. סביר שלא יעלו לך.
ב. אם כן, הרי ששוב תהיה בבעיה ושוב תזדקק לקב"ן - מי שמטמטם את המערכת - פשוט ייזרק ממנה.

בנוסף, סביר להניח שמילואים תעשה ביח' קרבית - ואז מה ?

לגבי האזרחות, הדבר לא מונע דבר וחצי דבר.
גם בשב"כ, גם במשטרה וגם במוסד משרתים אנשים שונים שחלקם ראו קב"ן, לחלקם הורד פרופיל
הכל תלוי בנסיבות, באם תיכנס לתהליך מיון לאחד מהגופים, אתה תישאל על כך ואולי גם תידרש להביא מכתב מפסיכיאטר אזרחי על כך שהבעיה לא קיימת / לא מפריעה בהווה / לא מפריעה לתפקיד עתידי.

עשה אתה מה שאתה חושב לנכון רק תזכור - הורדת הפרופיל (גם נפשי) זה בהחלט לא סוף העולם והדבר לא סוגר בפניך שום קריירה עתידית.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:57

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר