לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2010, 15:43
  Eyes_Only Eyes_Only אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מתיו שמתחילה ב "מיטב והנדסאים של חיל האויר :|"

אחי עד עכשיו כל מי שעשה את זה כולל אני!!!!
עד עכשיו מתחרט על זה. טעות חיי!
אתה דוחה את הצבא בשנה וחצי סתם ככה מתגייס בגיל 20! אולי עכשיו זה נראה לך סבבה וזה טוב וגם לי באותה תקופה זה היה נשמע לא רע!
אבל תאמין לי שאין דבר יותר מבאס מללמוד איזשהו מקצוע למשל אלקטרוניקה ואחרי זה שמים אותך למרוח גריז על איזה מכונה טיפשית של נ"מ, או להחליף שמן ודלק למטוסים!
שדרך אגב כל אחד ואחד מהתפקידים שמקבלים הנדסאים יכולים גם להגיע סתם חיילים רגילים שפשוט התגייסו למערך הטכני של חיל אוויר, אותו תפקיד, אותם תנאים אותם יציאות פשוט הכל!
לעשות 11-3 שאתה ג'ובניק!!!!

יהיה לך בטירונות מפקדים בני 18 שאתה בן 20!
חברים שלך שכולם ישתחררו לך רק יהיה איזה שנה בצבא!
שאנשים יותר צעירים ממך קוראים לך "צעיר!"

ואין לך מושג איזה הרגשה חרא זאת עכשיו כשהגעתי לחרא תפקיד ולא מצליח לצאת ממנו! בידיעה שאם לא הייתי עושה את הטעות הזאת אז הייתי אמור להיות מחזור אוגוסט 7! ולהשתחרר עוד 4 חודשים!!!

אבל אם אתה עד כדי כך מתעקש לעשות את זה חיל אוויר תמיד רוצים עוד אנשים לשם, תנסה להיות שוחר/שחק/מרום טכנולוגי/רקיע!
זה לא בעיה.

נערך לאחרונה ע"י Eyes_Only בתאריך 06-04-2010 בשעה 15:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2010, 19:18
  kcout kcout אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.09
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "אני שמח ש"הסברת לי" ובכל זאת,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Zed3
אני שמח ש"הסברת לי" ובכל זאת, אינני מביע דיעה לחיוב או לשלילה, בסך הכל מבקש להציג דברים בצורה אובייקטיבית, בניגוד למה שאתה והעתודאי השני עושים כאן.
היה לכם שירות גרוע? הכריחו אותכם להתשמש בגריז, רחמנא ליצלן, בסדר, הבנו.

אינני מביע דעה. אני מתאר את המציאות כהוויתה על בסיס ידע מוצק בנושא. כשאתה מדבר על "רכישת מקצוע לאחרי הצבא" אתה מטעה, כי כפי שכתבתי בשרשור השני "במקצוע הזה יכול לעסוק כל אדם גם ללא התואר, גם בצבא וגם באזרחות. מה שחשוב בסופו של דבר הוא ההכשרה על המערכת הספציפית ביחידה או במקום העבודה." זה מקצוע טריוויאלי כמו שעובד ניקיון ופקידה הם מקצועות טריוויאליים. הידע הנרכש בלימודי י"ג-י"ד איננו שמיש וכמעט אף פעם לא בא לידי ביטוי בשירות או בעבודה. (אסייג ואומר רק שדברי הם לגבי המקצועות אלקטרוניקה, חשמל, מכונות, ומכטרוניקה. בתחום המחשבים המצב קצת יותר טוב, אבל גם על זה אני לא ממליץ.). הצבא לא מעוניין בהשכלה שמקנים לימודי י"ג-י"ד אלא בהגברת המחוייבות למקצוע שנגרמת כתוצאה מהשקעה בהמשך לימודים.
ישן 06-04-2010, 19:59
  kcout kcout אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "דעה אחרת על יג'-יד'"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סנאי
אני עומד לסיים את שירותי כטכנאי בחיל האויר, היה שירות טוב והשכלתי הרבה!

לא רלוונטי. גם בוגר 12 שנות לימוד יכול לשרת כטכנאי בחיל האויר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סנאי
נרשמתי ללימודי תואר ראשון באלקטרוניקה וזה מה שההנדסאי הקנה לי:

1. מלגת הנדסאי מצטיין 100 אחוז מימון שנה ראשונה.
2. 29 נקודות זכות לתואר 1, פטור מ11 קורסי חובה!

איפה נרשמת?

על ההטבות האלו שילמת בשכ"ל של לימודי ההנדסאי, בשנתיים שהשקעת בלימודים האלו והצטיינת בהן ובהתחייבות לשנת קבע (שאולי הצבא בחר שלא לנצלה בסופו של דבר, אך זה לא תמיד המצב). משתלם? אני לא חושב.

אולי קיבלת פטור מקורסים, אך לא קיבלת פטור מלחזור על החומר שקרוב לוודאי אינך זוכר ממנו הרבה והוא מהווה בסיס לקורסים אחרים.
ישן 06-04-2010, 20:07
צלמית המשתמש של סנאי
  משתמש זכר סנאי סנאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי kcout שמתחילה ב "[QUOTE=סנאי]אני עומד לסיים את..."

1. כתבתי שנהנתי מהשירות באופן כללי בתור טכנאי (אגב, נ"מ) בלי קשר להנדסאי, פשוט היו פה תגובות שהמקצוע הוא מעפן.

2. נרשמתי למכללת אפקה.
ההנדסאי עלה לי 2000 שקל כי ח"א מימנו את הרוב.
אני לא יכול להגיד כרגע מה שכחתי ומה אני זוכר בנוגע לחומר אבל אל תנסה להגיע למסקנות חפוזות כאשר אינך מכיר אותי כלל.
הרוב המוחלט של חברי מתחיל ללמוד יחד איתי כך שאני לא מרגיש "פספוס" של שנתיים.

אגב, הי"ג-י"ד היו השנים הכי כיפיות בחיים שלי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.quotez.org/quotez3.gif]

תואר בהנדסה זה כמו כוכבת פורנו. בסוף יש כסף טוב אבל בדרך עושים אותך מאחורה...

ישן 07-04-2010, 09:23
  Eyes_Only Eyes_Only אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "1. כתבתי שנהנתי מהשירות באופן..."

אז ל-Zed3 בוא אני אגיד לך משהו כזה מניסיון
עד עכשיו אנשים שאני מכיר שעשו מסלול כמוני השתחררו מהצבא ואף אחד בכלל לא התעסק עם המקצוע הזה יותר.
חוץ מלהיות איזה טכנאי מושתן של הוט או של יס שזה אתה גם יכול בלי שום תעודה כמו שכתבו פה מקודם. זה נותן לך שם קצת יתרון אבל לא יותר מדי.

דבר שני לא אמרתי שהשירות בהכרח מסריח כאילו בשבילי כן. אתה יכול להנות שם אם אתה נהנה מלהשקיע שנתיים מהחיים שלך במקצוע ואז בכלל להתעסק בצבא במשהו שלא קשור לזה בכלל!
וכמו שאמרתי לכל הקורסים שנפתחו כביכול להנדסאים תמיד דחפו לשם סתם מתגייסים רגילים בלי שום קשר לרקע שלהם.
ושוב לא אמרתי שלא יהיה לו שם טוב יכול להיות שהוא הכי יהנה בעולם להיות טכנאי של איזה משהו בחיל אוויר יש קורסים שהיו נשמעים לי מעניינים כמו למשל טכנאי מגדל פיקוח או טכנאי ל"א או טכנאי כטב"מ.
נותנים לך למלאות טופס של 5 עדיפויות איזה קורסים אתה מעדיף להיות וכרגיל הצבא ישים עליך זין ולא תקבל אף אחד ממה שכתבת, אני לא זוכר בדיוק מה כתבתי אבל ממש לא נ"מ.
אני אחד שנדפק לאורך כל הדרך שלו מתחילת הגיוס אבל עזוב אני לא הולך לדבר פה על עצמי כי זה לא רלוונטי זה סיפור ארוך, המצב הנתון הוא שרבתי עם כל הצבא ועכשיו במקום להיות מחזור אוגוסט 7 ולהשתחרר עוד 4 חודשים אני פאקינג מאי 9 ונפקד כבר יומיים אז לא מספיק שאני בן 21 ואין לי אפילו שנה בצבא אלא גם יהיה לי דפוק עכשיו מכל מיני סיבות שאני לא אפרט עליהם

אז בקיצור תחשוב טוב טוב לפני שאתה עושה את הדברים האלה, אני מציג בפניך את הטעות שאני עשיתי ולא רוצה שאחרים יגיעו לאותו מצב. אתה רוצה להיות בחיל אוויר? זה חיל נהדר למה שלא תנסה להתנדב לקורס טיס/שלדג/669 ?

אז לפותח ההודעה תחשוב טוב טוב לפני שאתה עושה את זה.

עריכה: להנדסאים אחרים אל תלמדו את זה ממני אני פשוט מסודר כי החברה שלי גחלת, וגם זה אני לא יודע אם יעזור לי לצאת משם

נערך לאחרונה ע"י Eyes_Only בתאריך 07-04-2010 בשעה 09:38.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר