לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2010, 21:17
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא יפה לערוך אחרי :) אני..."

לא יפה להגיב באמצע העריכה ולהגיד שערכתי אחרי

ציטוט:
אני מסכים שלא תמיד יש מקום לצא"פ, אבל אני מתנגד לשלילת כלי זה בצורה מוחלטת.

נו יפה, אז אנחנו משדרים על אותו גל - הבעיה היא שצוא"פ הפך להיות חותמת גומי של השב"כ והמוסד,
לעשות מה שבא להם, ומישהו צריך לשמור אותם בתלם - וכמו שאנחנו רואים, בתי המשפט לא עושים זאת, אז אנחנו בבעיה.

ציטוט:
האם כפי שאתה מכיר את הפרשה, מעיתוני חו"ל, נראה לך שהצו נועד להסתיר שחיתות שלטונית? הוא לא במקום? לכן אמרתי שאין קשר לווטרגייט.

אני לא יכול לדעת בוודאות מה הצו מסתיר, אני יכול רק לנחש ממה שקראתי בחו"ל,
שהצו בעיקר נועד למנוע פאדיחה ברמת הפיקוד הבכיר.

צריך לדווח על הפרשה לציבור ולפתוח את הנושא לסדר היום הציבורי,
ולתת לבית המשפט לשקול את הסוגייה בשקיפות ציבורית, אין שום דבר סודי כאן שלא ידוע כבר "לשכנים" שלנו.
מדובר אך ורק בהתנשאות של בתי המשפט וכוחות הבטחון על הציבור שלו הם חייבים דין וחשבון ולא לאף אחד אחר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2010, 21:55
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דרכם של דיונים להמשיך למחוזות..."

אתה נתפס לקטנות ומתמקד בנקודתי, אני מדבר על הלך רוח של שופטי ישראל,
ואני לא אומר משהו שרוב העיתונאים בארץ לא אומרים - הצוים האלה הפכו להיות בדיחה,
על כל פיפס של המשטרה או השב"כ, שופט מנפיק צו כזה שפוגע בחופש העיתונות וחופש המידע לציבור.

הגיע הזמן להוריד את כוחות הבטחון מכס האלים שלהם ולהתחיל לדרוש לדעת יותר,
כבר 60 ומשהו שנה שאנחנו נותנים לסטטוס הייחודי של המדינה שלנו להפוך
את השיקולים של כוחות הבטחון והקבינט הבטחוני לאיזושהי פרה קדושה, שאל לנו להפריע לה.

זה קשקוש, ישראלים הורגלו להלך כעיוורים בארצם, הגיע הזמן לשנות פאזה ומהר,
בחסות הצוים האלה, יש שעת כושר למחדלים אמיתיים להמשיך ולהחליש אותנו כמדינה,
יש שעת כושר לשחיתות ולפאשיזם לפרוח, חייבים לעמוד עם עין בוחנת על כמות הצוים האלה,
ולבדוק עד כמה באמת בכל צו וצו כזה יש צורך - בחלקם כן יש צורך, אבל ברובם פשוט אין,
ולדעתי ברוב המקרים הסיבה שהשימוש בהם נעשה כל כך תכוף היא ממש לא בטחון שדה, אלא כסת"ח (במקרה הטוב) ותו לא.
ישן 06-04-2010, 22:02
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אתה נתפס לקטנות ומתמקד..."

הצווים שמבקשת המשטרה הם לצורכי חקירה בדר"כ, ובדר"כ כשיש כתב אישום הפרשה מתגלה. כמו מקרה טייטל, שבאותו יום של המעצר הופצה ידיעה שצונזרה מאוחר יותר באותו יום, ולאחר שגובש כתב אישום הוסרה הפרשה. אם אתה זוכר, בהתחלה הפיצו שהוא הרוצח מבר הנוער, הסתבר שלא, נכון?

הצווים של השב"כ הם בהגדרה למען בטחון המדינה, בעיניו. בית המשפט הוא זה שמכריע בין הצורך הזה לבין הצורך הלא פחות חשוב, של אינטרס ציבורי למידע.

בית המשפט מקבל את כל המידע, שאתה לא מקבל, וההחלטה שלו נשענת על מידע אמין יותר משלך, נכון? מי אתה רוצה שיקבל את ההחלטה? מי שאין לו את כל המידע?

ישן 06-04-2010, 22:12
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הצווים שמבקשת המשטרה הם..."

אוקיי אז עכשיו אתה סותר את עצמך, כי זה מה שאמרת אך לא מזמן:
ציטוט:
אני מסכים שלא תמיד יש מקום לצא"פ, אבל אני מתנגד לשלילת כלי זה בצורה מוחלטת.

אני לא שותף לאמונה העיוורת שכל שני וחמישי צריך להוציא צא"פ על כל שטות,
במיוחד אם הדבר מדווח בעיתונות הזרה, מעבר לפגיעה בעיתונות הישראלית,
דבר שיוצר אבסורד בו אזרחי המדינה שמייצרת את החדשות הם האחרונים לדעת מה קורה בה בעולם,
יש גם פגיעה אנושה בחוזק שלנו כאזרחים, הרי שקיפות כמו שב"חוק המידע" האמריקאי הביא
לחשיפת כל כך הרבה דברים איומים ועוולות שלא ייאמנו, כגון ניסוי טסקיגי שבו אזרחים הודבקו בנגיף ללא הסכמתם,
או למשל מבצע "עומר 2" אצלנו - יתר סודיות היא תמיד מתכון לכוח שחיתות ודברים רעים באופן כללי,
לכן מה שצריך לעשות, זה לשמור על מידתיות מסויימת, ולהפעיל קצת יותר שיפוט ראוי שם בבתי המשפט בעת הגשת בקשות לצוים מסוג זה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:59

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר