לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2010, 07:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סנייפר שמתחילה ב "מגיע לצה"ל רמטכל מחיילות..."

אני מתקשה להבין את התגובה שלך.
נתחיל בסיפא:
"יום עצוב" נניח. שר הביטחון מניפולטור שעושה ספין על חשבון הביטחון.
אבל אם "יום עצוב" מתייחס לדעתך ש"אשכנזי צריך עוד שנה בתפקיד" אז כנראה שאתה מתעלם מההודעות של אשכנזי עצמו, עם כניסתו לתפקיד, לפני חצי שנה, ואמש, שהוא לא מעוניין בשנה נוספת.

ונחזור לחלק הראשון של התגובה שלך: "מגיע לצה"ל רמטכ"ל מחילות היבשה" זה אומר שמבין המועמדים אתה פוסל את גלנט (אין באמת מועמד אחר שמגיע מזרועות האוויר, הים או המודיעין. אולי אתה רומז שמישהו חושב להצניח את מאיר דגן מראשות המוסד לכס הרמטכ"ל?! אחלה רעיון! ). אם לא גלנט אז מי כן?
גנץ?
איזנקוט?
איך זה מסתדר עם הדרישה שלך שהמחליף יהיה ממשיך דרכו של אשכנזי (בייחוד הצנחן הנכשל)?
להחזיר את קפלן מהאזרחות?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2010, 07:58
  חנית רפאים חנית רפאים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.09
וחוצמזה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סנייפר שמתחילה ב "מגיע לצה"ל רמטכל מחיילות..."

מה זאת אומרת:
"משום מה נראה לי שאשכנזי צריך עוד שנה בתפקיד להשלים את השינוי שהוא חולל בצהל"....

אולי הוא צריך עוד חמש שנים כדי להשלים מהלכיו המדוברים ב"הפיכת צה"ל לצבא אחר"?
למה דווקא שנה אחת? מאיפה כל הידע הזה על תוכניות החומש של אשכנזי?

מי באמת יודע להגיד כבר עכשיו תוך כדי כהונתו האם הוא צריך עוד שנה או פחות והאם הוא רמטכ"ל מצוין באמת?
אנחנו ניזונים בעיקר מספוקלציות ופרשנויות עיתונאים ועליהם עושים ניתוחים "מלומדים" - זה לא רציני!
אין לנו באמת כלים לדעת תוך כדי הכהונה שלו האם וכמה בדיוק רא"ל אשכנזי שגם אני מצדיע לו, עזר לצה"ל וכמה שיפר ושינה את פניו.
קצת סבלנות ורצינות שיסיים הכהונה קודם כל.
ישן 07-04-2010, 11:12
צלמית המשתמש של סנייפר
  סנייפר סנייפר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.10
תגובה ליוסיפון וחנית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ADIR0266 שמתחילה ב "המירוץ נפתח: מי יהיה הרמטכ"ל ה-20?"

זה לא חדש שצהל שלנו הוא מערכת גדולה ומסורבלת. אשכנזי החל בשינויים והייתי אומר רה-ארגון של המערכת שאם הינכם זוכרים לא ממש תיפקדה ב 2006 לבנון 2 . כדאי להטמיע שינויים במערכת שכזאת צריך זמן המון זמן . אני בטוח שהצבא כרגע בעיצומו של התהליך ואם קבלות אי אפשר להתווכח שינויים והתקדמות ניכרים לכל בכל האספקטים שקשורים לצבא. שר בטחון שלא מונע משיקולים פוליטיים צריך לקרוא ואף לבקש מאשכנזי להמשיך והייתי אומר עד אשר שינויים אלו יוטמעו במערכת נקודה !

לגבי מעומד מעודף עליי באמת שאין לי פייבוריט מספיק לי רמטכל שיהיה מזרוע היבשה כי עדיין יש לי זכרונות לא נעימים מהרמטכל המעופף
ישן 07-04-2010, 17:24
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
קפלינסקי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ADIR0266 שמתחילה ב "המירוץ נפתח: מי יהיה הרמטכ"ל ה-20?"

מדוע לא?
א. להחזיר ברצף שני אלופים בגימלאות לרמטכ"לות? מה זה אומר על קאדר האלופים בצה"ל?
ב. לעזוב את הפירסט-קלאס, התנאים והמשכורת המפנקים של בטר-פלייס/משפחת עופר לטובת מדים, תיזוזים, סכינאות וכו'?
ג. בדומה לחלוץ, צבוע חזק מאוד שרון-קדימה בגלל עברו כמזכ"צ בתקופה ההיא
ד. חלק מ "מקליקת גולני", שאינה מקורבת לשר הבטחון הנוכחי, בעיקר לא בימים אלו (זה פקטור גם אצל אייזנקוט).
ה. כסגן רמטכ"ל, הוביל חלק מהשינויים במבנה ותו"ל צבא היבשה שתרמו לכשלון במלחמת לבנון השניה
ו. כסגן רמטכ"ל, לא שינה מהותית את התנהלות פיקוד הצפון במלחמת לבנון השניה
ז. מינויו יוביל בהכרח לפרישתם של בני גנץ ויואב גלנט.
ח. מינויו יוביל בהכרח למצב בו שוב יש רמטכ"ל (קפלן) וסגן (אייזנקוט) אנשי גולני... ראו סעיף ד

מדוע כן?
א. "גנרל של חיילים", איש צנוע, מקסים ולבבי

להערכתי ברק יודיע בקרוב על מינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ"ל הבא של צה"ל מהסיבות הבאות:
1. מפקד נועז, מקצועי, כריזמטי ונערץ (במילים אחרות - מאד מזכיר לברק את עצמו)
2. עתיר קבלות משנים ארוכות של לחימה בכל הדרגות ובכל המתארים, כולל כמובן גולת הכותרת מבצע עופרת יצוקה תחת שר הבטחון ברק
3. "האדם הנכון במקום ובזמן הנכונים", נטול תקלות דרמטיות, שלא התלכלך במלחמת לבנון השניה (בניגוד לשלשת האחרים)
4. נטול (לכאורה) שאיפות פוליטיות ו/או צבע מפלגתי
5. שנוא נפשו של אשכנזי - מבחינת האויב של אויבך הוא חברך
6. היה מתמנה לסגן רמטכ"ל כבר מזמן אלמלא הוטו שאשכנזי הטיל בעניין

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 07-04-2010 בשעה 17:27.
ישן 08-04-2010, 09:38

רמטכ"לים ממאדים, אלופים מנגה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי rocketman25 שמתחילה ב "נחמד... ובכל זאת?"

כתבתי את זה בעבר ואני אכתוב זאת שוב – גבי אשכנזי הוא רמטכ"ל מעולה ומפקד משכמו ומעלה אך בה בעת הוא אינו האמא תרזה. יש לו אינטרסים ורצונות משלו (כמו לכל אחד) וסגנון פיקוד משלו (סגור וצנטרליסטי) והדברים אינם תמיד מתיישבים עם רצונותיהם של הבוס ו/או של הכפיפים. אשכנזי נטול הפוזה אינו מתראיין ואינו אוהב שכפיפיו הבכירים מתראיינים. לכן שהאלוף גלנט מככב חודשים שלמים בכותרות, פעמים רבות לצד שר הביטחון או ראש הממשלה, (למשל סביב ביצוע מוצלח של מבצע עופרת יצוקה), הדבר יוצר התנגשות בלתי נמנעת. תקראו לזה אגו, תקראו לזה סגנון פיקוד, דרך מחשבה, אורח חיים, WHATEVER. האלוף גלנט הוא מפקד ותיק, נועז, מוערך, עם קבלות, שאינו רואה עצמו כפחות או "נחות" בהשוואה לרמטכ"ל ובוודאי שלא בהשוואה למתמודדים האחרים. זאת בניגוד למשל לקפלינסקי ולאייזנקוט, שצמחו כמפקדים ב "חטיבה של גבי" ואחרי זה ב "אוגדה של גבי" ואחרי זה ב "פיקוד של גבי" וכו'. האלוף גלנט הוא גם אינו YES MAN אלא אדם דעתן, שמעולם לא חשש להתעמת או להביע דעה קולנית, גם לא בתפקידים זוטרים אל מול קצינים בכירים. וגם זה לא מתיישב עם אופי הקצינים הצייתנים, נטולי האמביציה והאגו שאשכנזי מעוניין ככל הנראה לראות סביבו במטה הכללי. קצינים בשלים, שבאים יותר לעבוד ופחות לדבר ובעיקר פחות להצטלם. דוגמאות "טובות" הם דן הראל, בני גנץ, גדי שמני, אייזנקוט ואנשי ח"א, דוגמאות "רעות" הם יואב גלנט, טל רוסו, יאיר גולן ואבי מזרחי. "גבי אשכנזי מעולם לא ביקש מראש הממשלה או שר הביטחון שנה חמישית..." אוי שיעשה טובה לכולנו ויפסיק כבר להיתמם ולשלוח אחרים להפריך בלוני ניסוי, אם בהסכמה ואם בקריצה. גם סטנלי פישר " מעולם לא ביקש מראש הממשלה או שר האוצר כהונה שנייה כנגיד בנק ישראל..." ולמרות זאת ידוע וברור לכולם שהוא מעוניין בכך. גם מבלי שאשכנזי ביקש זאת במפורש, ברור לכולם שהוא מעוניין גם מעוניין בשנה חמישית בתפקיד, בעיקר לאור הארכת כהונתם המקבילה של ראשי השב"כ והמוסד והאתגרים הביטחוניים הכבירים העומדים בפתח העשור השני של המאה ה-21. גבי אשכנזי גם סולד מ "מינויים של" (איתן דנגוט והמזכירים הצבאיים החדשים של רוה"מ ושר הבטחון, מינויים שאשכנזי עיכב ו/או חסם במשך תקופה ארוכה וכתוצאה מכך הסתכסך קשות עם ברק), מקצינים שחוטאים לאמת (חסם את המשך דרכו של האלוף כליפי וסלל בכך את דרכו הביתה ושלח לגמלאות 2 תא"לים ולפחות אל"מ אחד) וכמובן ממדליפים (שלח לכלא אל"מ). אשכנזי הספיק כזכור להסתכסך גם עם רוה"מ ממש בתחילת דרכם המשותפת, כאשר התפרץ עליו בצורה ילדותית ומביכה באמצע דיון ממשלה סביב נושא העלאת גיל פרישת אנשי הקבע, ועל כן אל יתפלא שנתניהו מגבה לחלוטין את שר הביטחון שלו בנושא 4 השנים. קיצר, לאשכנזי יש הרבה צדדים טובים ואפילו חיוניים בשעת מבחן זו, הוא בעיקר עושה יותר ומדבר פחות (בניגוד לקודמו), אבל זה אינו הופך אותו לאמא תרזה/כליל השלמות, כפי שאף בן אדם אינו כזה.

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 08-04-2010 בשעה 10:02.
ישן 08-04-2010, 02:15
צלמית המשתמש של סנייפר
  סנייפר סנייפר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.10

בזמן שהייתי בטירונות שלב ב' נבי מוסא 1987 טירון בגולני עצרה לידי פורד אריקה צבאית ירד ממנה אלוף משנה עם כומתה חומה ! גבי אשכנזי מפקד החטיבה .... ממש הסגן של אלוהים ....ביקש ממני להעביר את הכומתה מהכיס של הדגמח לכותפת והזמין אותי להכנס לרכב . כל הנסיעה הוא שאל המון שאלות שמראות התענינות בפרט לגבי רמת האימונים . יחס המפקדים ואפילו אם הגעתי לחטיבה מרצוני ואם אני מרוצה ואפילו איזה פק"ל אני נושא ( ררנ"ט) הגענו לשטח הוא איחל לי בהצלחה ...אין ספק שהוא השאיר עליי רושם שלא ישכח .... כעבור כשנה תרגיל חטיבתי ברמת בגולן ...באיזהו שלב הוא ניגש אליי שאל איך היה מסע הכומתה ואם אני דואג לשים אותה בכותפת ולא מחביא אותה בכיס.

איש מדהים.....אחד מאלה שתלך אחריהם לקרב בעיניים עצומות.
ישן 09-04-2010, 19:16

שנה אחרת, תפקיד אחר, רשימת מועמדים זהה וגם שם אף אחד מהם לא זכה :-)

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=466046

אייזנקוט, גלנט או גנץ - מי יהיה ראש אמ"ן?
אחרי שהפוליטיקאים סיימו את משחקי הכיסאות, הגיע תור הצבא

מאת עמוס הראל

בקרוב צפויים ברק ואשכנזי להכריז על סבב מינויים בצמרת צה"ל. על הפרק: ראש אמ"ן, סגן הרמטכ"ל ומתאם הפעולות בשטחים

אחרי טלטלות פוליטיות מרובות, מתברר שהצמד שימשיך להוביל את מערכת הביטחון הוא בדיוק זה שעמד בראשה במשך קרוב לשנתיים: שר הביטחון, אהוד ברק והרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי. מבחינתם של האלופים ותתי-האלופים במטכ"ל, יש בעובדה זו פתח לתקווה כי השניים ייגשו, סוף סוף, לשורת החלטות המתעכבת כבר חודשים רבים באשר לאיוש סבב התפקידים הבא בצמרת צה"ל.

ברק היה כנראה עסוק מדי בחודשים האחרונים בשאלת הישרדותו הפוליטית מכדי להקדיש זמן למינויים. אשכנזי, בניגוד לדימויו הציבורי הנחוש, אינו חובב גדול של החלטות בשאלות פרסונליות. ישנם אלופים הטוענים, ספק ברצינות, כי אילו היו הדברים תלויים רק ברמטכ"ל, הוא היה מעדיף להקפיא את כל המינויים לארבע שנים. מדוע למנות ולעורר סערה ותסכול אצל מי שלא יזכה בתפקיד? התוצאה, בכל מקרה, היא שבמשך 13 חודשים לא הוחלט על שום שיבוצים חדשים במטכ"ל. המינוי האחרון היה זה של תת-אלוף אמיר אשל, שבפברואר 2008 הוחלט לקדמו לדרגת אלוף ולמנותו לראש אגף התכנון.
ישן 11-04-2010, 14:33

עמנואל סקל
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "מה היו הסיבות למינוי הזה? אם..."

ממצביאי השיריון הטובים והנועזים שקמו לעם ישראל, מג"ד גיבור במלחמת יום כיפור, ממפקדי האוגדות הבולטים במלחמת לבנון הראשונה, פטריוט קשוח וצנוע מאין כמוהו. ב 1986 שכל את בנו יואב ז"ל לוחם סיירת גולני בלבנון ולעניות דעתי לדבר היה השפעה וקשר לפרישתו בטרם עת מהשירות הצבאי בשלהי אותה השנה, אחרי תפקיד אלוף בודד. הוא וברק נקשרו בקשרי חברות טובים כאשר שרתו במקביל כמג"די שריון בסיני בתקופה שאחרי מלחמת יוה"כ ועמנואל סקל אף החליף את ברק תחילה כמפקד חטיבה 401 ולאחר מכן כמפקד אוגדה 252. כאשר ברבות הימים הפך ברק לרמטכ"ל גמל לחברו האמיץ והחזירו לשירות פעיל בתפקיד המתאים ביותר עבורו, שבסיומו פרש סקל בפעם הרביעית והאחרונה מצה"ל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:23

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר