לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2010, 04:23
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
יש הבדל בין הכותרת לבין הזמרת.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב ""לא שיר של הסתה""

היא ענתה את זה בתגובה לשאלה . היא דווקא עושה רושם של בחורה לעניין, כולל היכולת להצביע על הבעייה האמיתית של העולם הערבי - חכמי הדת הפרימיטיבים - המפיצים שנאה, בורות ומתאכזרים לנשים. היא אפילו הזכירה את הניפוח המלאכותי של הבעייה הפלסטינית שמשתלט שם על סדר היום למרות שרוב האנשים לא באמת אמורים להיות מוטרדים בגללו. בקיצור, אני הייתי נותן לה פרס נובל לשלום - היא פעילת זכויות אדם אמיתית ולא מהזן הנפוץ בארץ ישראל של לוחמי ארקפה.

לו כל הערבים היו כמו "אמא" , היה בהחלט ניתן לעשות שלום במזה"ת. לצערנו רוב האנשים הם כמו הנייה או אבו מאזן (מוסלמים קיצוניים ופרימיטיביים או צמאי דם מקצועיים)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י looklook בתאריך 08-04-2010 בשעה 04:27.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2010, 00:31
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "וכמו שאתה בעצמך ציינת, אין לך..."

עובדה: רוב העולם הערבי הוא אנאלפבתי; אנאלפבתיות = טמטום -> קיצוניות דתית.

הנה לך הוכחה שיש לה יסודות מדעיים אך כתובה בצורה בוטה מספיק כדי שכל אחד יוכל להבין. צר לי, אך הפוליטקלי קורקט המטופש שבחרת להשתמש בו הוא חסר משמעות בהקשר הזה. על פי הסילוגיזם שביצעת, ניתן לאסור על אנשים לומר שהנאצים היו אנטישמים (הרי אין לנו באמת הוכחה שכו-לם שנאו יהודים, רק כמה מהם שבנו כמה מחנות פה ושם - אבל כולם? נו באמת זו כבר הכללה וזו כבר גזענות כלפי הגזע הנאצי, או הארי או מה שזה לא יהיה), שלא כל הקוזאקים החזיקו בדיעות אנטישמיות כלפי יהודים (מאיפה סבא וסבתא יודעים בכלל מה היו העמדות של הקוזאקים שטבחו ואנסו בהם? אולי הם לא עשו זאת מטעמים אנטישמיים אלא בכלל ממניעים אנושיים כמו רעב למזון או רעב למין?) ושאר טענות שכולם יודעים שאפשר וצריך להכליל בהן.

מאוד פשוט למצוא יוצאי דופן ובכך למנוע הכללה, כשלמעשה אם תהלך ברחובות יפו בשלש לפנות בוקר ותבחין בחבורת אנשים עם חזות ערבית מתקדמת לכיוונך בצעדים מהירים, ספק אם תזכור בכלל ליישם את שיטת אי ההכללה כי זה גזעני ותברח משם מחשש לחייך. אתה יודע מה אומרים, איש שמאל זה בסך הכל איש ימין שעדיין לא חווה נסיון שוד (באנגלית זה נשמע הרבה יותר טוב)

אז כן, רוב הערבים פנאטים קיצוניים והתרבות שלהם לא דמוקרטית, לא ליברלית ולמעשה מסמלת יותר מכל רגרסיה תרבותית. אולי המצב היה שונה לפני כמה מאות או אלפי שנים, אבל תור הזהב של האיסלאם חלף ובמקומו יש חבורת פנאטים המהווים מעין כוח עולה המאיים על שלום תרבותנו, חיינו והמשך קיומנו בעולם המערבי שאנו כה מתיימרים להשתייך אליו.
ישן 09-04-2010, 19:49
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "עובדה: רוב העולם הערבי הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
עובדה: רוב העולם הערבי הוא אנאלפבתי; אנאלפבתיות = טמטום -> קיצוניות דתית.
הנה לך הוכחה שיש לה יסודות מדעיים

אתה אמיתי?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
ניתן לאסור על אנשים לומר שהנאצים היו אנטישמים (הרי אין לנו באמת הוכחה שכו-לם שנאו יהודים, רק כמה מהם שבנו כמה מחנות פה ושם - אבל כולם? נו באמת זו כבר הכללה וזו כבר גזענות כלפי הגזע הנאצי, או הארי או מה שזה לא יהיה)

אין גזע נאצי.
לגבי הגזע הארי - זה נכון שלא כולם היו אנטישמים. חלקם אפילו נחשבים לחסידי אומות עולם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
שלא כל הקוזאקים החזיקו בדיעות אנטישמיות כלפי יהודים (מאיפה סבא וסבתא יודעים בכלל מה היו העמדות של הקוזאקים שטבחו ואנסו בהם? אולי הם לא עשו זאת מטעמים אנטישמיים אלא בכלל ממניעים אנושיים כמו רעב למזון או רעב למין?)

סביר להניח שאכן לא כולם היו אנטישמים, ולא כולם אנסו והרגו יהודים. כך שכן, גם פה מדובר בהכללה פסולה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
אם תהלך ברחובות יפו בשלש לפנות בוקר ותבחין בחבורת אנשים עם חזות ערבית מתקדמת לכיוונך בצעדים מהירים, ספק אם תזכור בכלל ליישם את שיטת אי ההכללה כי זה גזעני ותברח משם מחשש לחייך.

אני לא. מניסיון. ובינתיים לא קרה לי כלום... כנראה שהיה לי מזל להיתקל דווקא בערבים הבודדים שלא מחפשים להרוג יהודים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
אז כן, רוב הערבים פנאטים קיצוניים והתרבות שלהם לא דמוקרטית, לא ליברלית ולמעשה מסמלת יותר מכל רגרסיה תרבותית. אולי המצב היה שונה לפני כמה מאות או אלפי שנים, אבל תור הזהב של האיסלאם חלף ובמקומו יש חבורת פנאטים המהווים מעין כוח עולה המאיים על שלום תרבותנו, חיינו והמשך קיומנו בעולם המערבי שאנו כה מתיימרים להשתייך אליו.

כל התגובה שלך נגועה בגזענות, שאם תחליף בה את המילה "ערבים" במילה "יהודים" יכולה להתפרסם בעיתון אנטישמי כזה או אחר.

ישן 12-04-2010, 14:05
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "[QUOTE=Bimler]עובדה: רוב..."

השאלה שבחרת לפתוח בה, מעידה יותר מכל על הבורות שלך ביחס לעולם הערבי שעליה אתה מחפה בנסיון קטילת הבסיס של פלוני להגיב ע"י פקפוק מטופש שלא מגובה בדבר זולת נטייה מצחיקה לחזור על מנטרות ליברליות שמבוססות על נתונים אמיתיים כמו שאתה מצחיק:

http://www.iiz-dvv.de/index.php?article_id=208&clang=1

אפילו הערבים חקרו ומצאו שיש אחוז רב של אנשים שלא יודעים קרוא וכתוב במדינותיהם, על אף שבמשך העשורים האחרונים יש מדינות רבות שעשו כברת דרך במאמציהן לגרום לכלל האוכלוסיה לדעת קרוא וכתוב. אך גם אלה שיודעים לקרוא ולכתוב באופן סביר, ייחשבו לא פעם לאנאלפבתים ע"פ הסטנדרט המערבי - ההגדרה של האנלפבתיות משתנה ואינה קבועה. על כל פנים, בערות מובילה לקיצוניות דתית; טיפשים נוטים לקיצוניות רבה יותר מאנשים שלמדו דבר מה וסיגלו בלימודיהם מחשבה ביקורתית. בדרך כלל ככה זה.

כך למעשה רוב החברה הערבית הינה בורה. ייתכן ובמראה שהנתונים הללו מציבים נראית תמונה מזוויעה של העולם הערבי שאתה לא חפץ לראות, שכן אז דתך תחדל מלהיות מלאת תקווה כל כך, אך אתה כבר ילד גדול. תתמודד עם זה.

בהתייחס לאיוולת2: גם אם היו חסידי אומות עולם מקרב האס.אס, נתון שאני מטיל ספק באמיתותו, קיומם של פרטים יוצאי דופן לא מאפשר לך שלא להכליל. דרך הבריחה שלך מהמציאות האנושית הייתה יכולה לגרום לך להכריח יהודים בבודפשט 1944 לבדוק קודם אם הנאצים המפטרלים ברחובות הם חסידי אומות עולם או לאו ורק עם התבהרות תמונה זו להחליט האם לברוח או להשתמש בעזרתם לברוח. מעשה מגוחך זה מתאר היטב את דרך המחשבה שלך: אסור להכליל בשום מצב כי אז זו גזענות (לא, הכללה זו לא גזענות לידיעתך) ואם אסור להכליל יש להתייחס לכל אדם מכל קבוצה אתנית או פוליטית כרגיל וקודם לברר ולא להסיק מסקנות חפוזות - הדרך הישירה לבית הקברות במצבים מסוכנים.

לסיכום, ההודעה שלך במקרה הטוב מגוחכת ואתה כמובן מנסה להצמיד את קלף הגזענות להודעה שלי בהתעלם ממה שכתבתי וזאת בעיקר מפני שאין לך אפשרות להתמודד עם הטענות הללו מבלי לשנות את השקפת עולמך שככל הנראה מקנה לך מידה מסוימת של נחת. הדוגמה עם הערבים ביפו למשל מתארת טיפשות מאשר אומץ ליברלי - אדם שקבוצת אנשים מתקרבת אליו במהירות בשלוש לפנות בוקר צריך לחשוש, ובייחוד כאשר מדובר באנשים בעלי חזות ערבית (מה לעשות, הסיכוי שתיחטף או תירצח על רקע לאומני הוא גבוה מהסיכוי שתיחטף או תירצח על רקע פלילי). הוא צריך לחשוש לחייו או לרכושו ולא להמשיך להלך כך סתם כי ככל הנראה החבר'ה האלה פשוט מאחרים לאנשהו.
ישן 12-04-2010, 16:08

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "השאלה שבחרת לפתוח בה, מעידה..."

א. מה בדיוק הוכחת במאמר שקישרת אליו? אתה באמת חושב שכששאלתי האם אתה אמיתי, התייחסתי לנתונים אודות ידיעת קרוא וכתוב בעולם הערבי? הרי ברור לך שמה שמגוכח בהודעה שלך הוא שתי ההשלכות שעשית מהנתון הזה. ההשלכה הראשונה, שאנאלפבתיות מעידה על טמטום היא פשוט הזויה. הרי ברור שידיעת קרוא וכתוב נקבעת בראש ובראשונה על ידי מערכת החינוך אליה משתייך (או לא משתייך) האדם, ולא על ידי יכולותיו הקוגניטיביות. אגב, אם הטענה שלך הייתה נכונה, הרי שהיא לא הייתה רלוונטית לגבי ערבים ישראלים, מהם אתה כל כך פוחד, שכן אחוז האנאלפביתיות בקרבם הוא פחות מ10%. עוד היית מגלה שהמוסלמים הכי פחות קיצוניים בדתם, נמצאים ככל הנראה באיראן, בה יותר מ50% מהאוכלוסיה יודעים כתוב וקרוא.
ב. חוסר היכולת שלך להבחין בין בני הגזע הארי, עליהם דיברתי, לבין קציני אס אס, עליהם אתה מדבר, הוא סימפטום נוסף של המחלה הנקראת גזענות.
ג. אני גר בחיפה, ומבלה הרבה מזמני באוניברסיטת חיפה. אם הייתי נס על נפשי כל פעם שהייתי רואה ערבי, כנראה שהייתי מת מתשישות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
מה לעשות, הסיכוי שתיחטף או תירצח על רקע לאומני הוא גבוה מהסיכוי שתיחטף או תירצח על רקע פלילי

ד. טענה מעניינת, אם כי שקרית בעליל. כמה אנשים נרצחו על קרע לאומני, וכמה על קרע פלילי בשנה האחרונה?

ישן 12-04-2010, 14:09
  Bimler Bimler אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "איך אתה יכול להעביר ביקורת על..."

אכן כן, הקבוצות ה"פנאטיות" אצלנו תומכות ברצח אזרחים, נשים וילדים ערבים וזריקתם לים. אנלוגיה ואבחנה לא אינטיליגנטית בעליל; ילדותית משהו אפילו. כשליברמן יכריז שהוא בעד חיסול הישות "הערבית" בשטחי א"י, אז אולי יהיה בסיס לטענה המגוחכת שלך.

מה גם שהפתח והחמאס הינם פלגים קיצוניים, במקום לחלום על מו"מ שיוביל לשום מקום, יונים, פרחים ושלום עולמי, כדאי שתחשוב על האפשרות שאולי אין סיכוי גדול לשלום בשנים הקרובות עד אשר יצמח מאותם פנאטים ערבים המנהיג שישים קץ לעוינות ולשפיכות הדמים.

הנהייה שלך אחר הסכמים ונסיונות הכללת "קבוצות קיצוניות ומתונות" תוך העמדת ראי עקום מול הפוליטיקה הישראלית, היא פטתית.
ישן 12-04-2010, 16:18

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "ההבדל בין ישראל ביתנו, עליה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alonmore28
ההבדל בין ישראל ביתנו, עליה אתה רומז, לבין החמאס או הפתח הוא עצום!

ישראל ביתנו זה לא ארגון טרור, אין לו זרוע צבאית. המפלגה הזו, גם אם הרעיונות שלה לא הכי מרנינים לרוב האוכלוסיה, פועלת בדרכי ובגבולות הדמוקרטיה.

לא עשיתי שום השוואה שכזו.
לא השוותי בין מפלגות, אלא בין מצביעים.
לחמאס ולפתח יש זרוות צבאיות, אבל המצביעים שהצביעו למפלגות, לא הצביעו לזרוע צבאית, אלא למפלגה שהתמודדה בבחירות דמוקרטיות.
להאשים את כל הפלסטינים בפיגוע שמוציא חמאס או פתח, זה כמו להאשים את אמא שלי, שהצביעה בזמנו לאולמרט, בהרג חפים מפשע בזמן מבצע עופרת יצוקה.

ישן 08-04-2010, 08:24
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הביקורת שלי לא אליה אישית, כמובן
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "יש הבדל בין הכותרת לבין הזמרת."

תאמין לי שיש לי "שותפים" לעבודה מירדן, מצריים (שלא לדבר על תורכיה) ואני יודע שיכולים להיות גם מוסלמים, גם לאומיים (אני מניח ברמה גבוה של סבירות) וגם לא לשים רגל של ארנבת וראש שום כשהם פוגשים אותי: יותר מכך - הם אפילו יודעים לזכור לאחל "יום עצמאות שמח" או "שנה טובה" בזמן הנכון, ותאמין לי שאני מביט מסביב וממש לא רואה איך מישהו מהסובבים אותי אי פעם הראה סימן קלוש שהוא יעלב אם ימנעו ממנו את זה. עכשיו ניחא הירדנים והתורכים (ששם עמודי תווך בכלכלה נוטים להיות די קוסמופוליטיים, בסגנון המזה"ת) אבל אצל המצרים דווקא חילוניות יחסית מתערבבת לא רע עם לאומנות ג'ינגואיסטית וכמובן איבה בסיסית לישראל: תאמין לי שבצנעה חלקם יודעים לדלג על משוכה זו, ואם מישהו הזמין אותי לביתו לפגוש את משפחתו, אז אני מניח שהוא מבין שאני לא אשתה את הדם של הילדים שלו.

העניין הוא עצם העניין שהבחורה הזאת מעוררת כזאת סערה: ושלא תבין לא נכון, מספר גדול של ערבים (אני לא מכיר את כווית, או כוויתים, אבל מדבר על מדינות ערביות אחרות) כן מאמינים לשטויות האלה, לא טורחים לעולם באמת לבדוק מקורות בעין טיפ-טיפה ביקורתית, ולא הם לא מאמינים באופן כללי למוסלמים קיצוניים מטיפים.

הפעם היחידה בחיי שבה נפגשתי עם פאנל גדול של ערבים משלל מדינות, ולא באירופה, היה בשנת 2000, שניה ורבע לפני שערפת פוצץ הכל, כשהוזמנתי לסמינר של שבועיים בירדן מטען איזו קרן שבדית שרצתה ליצור מסורת כזאת של סמינרים לארכאולוגים צעירים מכל מדינות המזה"ת, לזכרו של המלך חוסיין. הצתרפתי כי היה ברור לי שזו הזדמנות פז שאולי לא תחזור (גם משום שהיה ברור לי שתפרוץ במהרה מלחמת האזרחים שבאמת פרצה, וגם כי בכ"ז לא כל יום אתה מוזמן לפאנל כזה, ועוד בחינם. חוצמזה שמבחינה ארכאולוגית זה היה מעניין). היו 2-3 נציגים מכל מדינה, משהו כמו 15 מדינות. מצחיק אבל הנציג השני מישראל היה סטודנט ערבי (שזכותו לצאת, כמובן, אבל זה איכשהו מחטיא את מטרת הסמינר...), אגב. מבחינתי זה היה אירוע סופר מעניין כי הוא חשף אותי לאורך מספיק זמן (כדי שתווצר דינמיקה בין האנשים) לנציגים שונים של העולם הערבי, ולדעתי איש שם לא היה מהטיפוס של המוסלמי המונע ע"י אידאולוגיה דתית. היה מאוד פשוט להבחין בדינמיקה הפנים מוסלמית-ערבית של הדומיננטיות של הדיבור החד צדדי מתלהם - כל מי שניסה לחרוג מזה, ולו בשם איזו "הוגנות" של דיון, "נקרא לסדר". זה היה, האמת, בעיני מאוד עצוב, כי באותם ימים ריחמתי על האנשים האלה.

היום, עשור אחרי, כלל לא מפתיע אותי שכל השיח נשלט על רטוריקה כזאת. אם בני 20+ ככה חשבו בשנת 2000, כאשר הדומיננטיות שלהם בליבו של המערב עוד הייתה רחוקה ממה שהיא היום, אז אין פלא שב 2010 הם מדברים כאדוני האמת לכל דבר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:50

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר