לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2010, 15:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע טקס לציון סיום פרוייקט ישראלי-טורקי להשבחת טנקי M60A1

בטורקיה התקיים אירוע מיוחד לציון מסירת הטנק האחרון בפרויקט השבחה של 170 טנקים לצבא טורקיה בהשתתפות משרד הביטחון התעשייה הצבאית ואלביט

בטקס שנערך במרכז שיקום ואחזקת טנקים בעיר קייזרי שבטורקיה, צוין באירוע מיוחד סיום פרויקט הטנק הטורקי המשותף למשרד ההגנה הטורקי והתעשייה הצבאית ומסירת הטנק האחרון במסגרת פרויקט השבחה רחב היקף, שבמהלכו הושבחו ע"י התעשייה הצבאית 170 טנקים מדגם M60A1 לרמה מקבילה לרמתם של טנקי המערכה המתקדמים בעולם. מדובר בפרויקט השבחת הטנקים הגדול מסוגו בעולם.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הטנק הטורקי - תמונת ארכיון
הטקס התקיים בראשות שר ההגנה הטורקי, מר H.E. M.Vecdi GÖNÜL והשתתפו בו בכירים ממשרד ההגנה הטורקי ובהם תת שר ההגנה לתעשיות מר מוראד באייר, קצינים בכירים מצבא היבשה הטורקי ומנהלים בכירים של התעשיות הצבאיות הטורקיות.

מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אודי שני, יצג את מדינת ישראל בטקס. את תעש יצגו יו"ר התעש תא"ל (מיל') אבנר רז, מנכ"ל התעש מר אבי פלדר. ואת אלביט יצג נשיא אלביט, מר יוסי אקרמן. כמו כן השתתפו בטקס תא"ל (מיל) דוד אנגל אשר לווה את הפרויקט מטעם משרד הביטחון, תא"ל ירון לבנת ראש מנהלת הטנק (מנת"ק) ונציגים נוספים של תעשיות ישראליות וזרות ששימשו כקבלני משנה של התעשייה הצבאית בפרויקט.

פרויקט השבחת הטנק הטורקי נחתם במרץ 2002 בהיקף של 687.5 מיליון דולר במסגרתו התחייבה התעש להשביח 170 טנקים תוך שדרוג תשתיות וכוח אדם של הצבא הטורקי וכן להעביר ידע לייצור חלקן של מערכות הטנק לתעשיות ביטחוניות טורקיות.

מהות הפרויקט הינה השבחת פלטפורמה מיושנת של טנק M60A1 האמריקאי (משנות השישים) למערכת נשק חדישה ומתקדמת, בה משולבות מערכות מתקדמות של טנקיוניקה, הנעה, כוח אש ומיגון, המשולבות בהצלחה גם בטנקי מערכה של צה"ל והמבוססות על ניסיון צבאי וטכנולוגי שהצטבר במערכת הביטחון, בתעש ובתעשיות הביטחוניות הישראליות במשך עשרות שנים במסגרת פרויקט המרכבה.

הפרויקט, שהסתיים בהצלחה מרובה לאחר שמונה שנות פעילות, זכה לסיוע של משרד הביטחון . במסגרת ההשבחה הוחלפו כל המערכות העיקריות של הטנק המקורי במערכות חדישות ומתקדמות, כמפורט:

• כוח אש -תותח 120 מ"מ ומערכות בקרת אש והנעת צריח מתקדמות.
  • מיגון הצוות - מערכת מיגון היברידית שהוכחה בניסויים מקיפים.
  • ניידות ועבירות - חטיבת כוח (מנוע וממסרת) חדישה HP1000, הינע סופי ומערכת מזקו"ם חדישה .

התוצאה הסופית הינה טנק בעל ביצועים גבוהים, המעמידים אותו בשורה אחת עם טנקי המערכה המובילים בעולם.
בפרויקט נטלו חלק, כקבלני משנה של התעש, חברת אלביט, כקבלן משנה עיקרי, אורדן, אורלייט, ועשרות חברות נוספות מהארץ וחברות מחו"ל שהעיקריות שבהן חברת MTU וחברת RENK מגרמניה. שיתוף פעולה ייחודי התקיים עם התעשיות הטורקיות אסלסן ו- MKE אשר כלל בין היתר העברת ידע ליצור ותחזוקה.

הטנק המושבח אושר ליצור סדרתי לאחר סדרה ארוכה של ניסויים מפרכים בישראל
ובטורקיה שבוצעו על ידי צוותי ניסוי טורקיים בשיתוף ובתמיכת התעשייה הצבאית
וקבלני המשנה שלה בפרויקט.

קו ההשבחה בוצע במרכז שיקום והשבחת הטנקים של צבא טורקיה אשר שודרג באמצעים וטכנולוגיות ייצור ייחודיות שנדרשו למימוש הפרויקט. צוותים של התעשייה
הצבאית וקבלני המשנה שלה ליוו את קו הייצור לכול אורכו וסיפקו ללקוח הטורקי
את הידע והתמיכה הטכנית הנדרשים.
במסגרת הפרויקט סופקה לצבא טורקיה תמיכה לוגיסטית כוללת (ILS) הכוללת הדרכת צוותי ומדריכי הפעלה, הדרכת מדריכי אחזקה, ספרות טכנית וחלפים. וזאת בנוסף על שירותי אחריות ותמיכה טכנית בטנקים המוצבים ביחידות השדה של צבא טורקיה.

ר ההגנה הטורקי, H.E. M.Vecdi GÖNÜL פרט את היתרונות הטכנולוגים של הטנק המשודרג, וציין כי הטנק עבר בדיקות קפדניות בטרם נכנס לשימוש מבצעי, וכל הניסויים הממושכים שבוצעו עברו בהצלחה. שר ההגנה ציין שעל מנת לנצל את הידע והניסיון שנרכשו בפרויקט זה – תעש חתמה עם חברת אסלסן הטורקית פרוטוקול לשיתוף פעולה, במטרה לפעול בפרויקטים נוספים בעולם. כמו כן ציין כי בטקס נמצא סגן מפקד צבא יבשה של קולומביה, הגנרל ארדילה שבא לבחון את ביצועי הטנק.

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אודי שני, אמר: "אני גאה להיות כאן היום על אדמת טורקיה ולקחת חלק באירוע מסירת הטנק האחרון במסגרת פרויקט ההשבחה. עוד פרויקט משותף בין התעשיות הושלם בהצלחה. פרויקט זה הינו ייחודי בהיקפו בשתי המדינות , אשר רתמו למשימה את מיטב כוחותיהם. כקצין שריון ברוב הקריירה הצבאית שלי, אני מאמין שזהו טנק הטוב מסוגו , וישרת היטב את הצבא הטורקי באתגרים העומדים לפניו. את הידע והמיומנויות שנרכשו בפרויקט זה, נוכל להרחיב בפרויקטים הבאים אשר אני מאמין שיתרמו לביטחון שתי המדינות. המנכ"ל הודה לתעשיות הנוספות שהיו חלק מהפרויקט והביע הערכה מיוחדת לשר ההגנה הטורקי.

מנכ"ל התעשייה הצבאית, אבי פלדר, שהיה בין יוזמי הפרויקט ומלווה אותו מתחילתו, אמר באירוע כי בפרויקט זה באים לידי ביטוי יכולות הניהול והביצוע של החברה בפרויקטים מורכבים המחייבים שיתוף פעולה והתאמה לדרישות המבצעיות של הלקוח.הפרויקט הינו פרויקט השבחת הטנקים הגדול ביותר בעולם שזכה לתמיכה וסיוע של משרד הביטחון הישראלי ומנהלת טנק המרכבה. תעש גאה במוצר הסופי ובטנקי המערכה המתקדמים שיקלטו בצבא תורכיה. הפרויקט שהסתיים בהצלחה זכה לשבחים רבים מצבא טורקיה וממשרד ההגנה הטורקי. מנכ"ל תעש ציין לשבח את שיתוף הפעולה הפורה בין הצוותים הטורקיים והישראלים.

יו"ר תעש, אבנר רז, הביע את ביטחונו כי פרויקט זה הינו שיתוף פעולה ראשוני לפרויקטים נוספים בין המדינות, וציינו את ייחודו של הפרויקט ותרומתו לשיתוף הפעולה הביטחוני בין ישראל לתורכיה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2010, 14:49
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "..."

בקס"ג למג"ח 7ג' יש מיגון תקרת צריח (כלומר, על הצריח למעלה), ומיגון גחון. מלבד שני אלה, הטנק נראה זהה לחלוטין לטנק מג"ח 7ג' "רגיל", ולמעשה לעין בלתי-מיומנת הוא יראה זהה...

ל-6ב' מצד שני, יש מיגון קס"ג היקפי, שעושה אותו מאוד דומה ל-7ג' בכמה אספקטים:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://idfmodelling.free.fr/ref_veh_pictures/magach7d/magach7d_05.jpg]

זה מג"ח 6ב' קס"ג בתמונה - נכון שנראה מאוד כמו 7ג'?
למעשה, הייתי אומר שמבחינת מראה המיגון החיצוני לפחות, ה-Sabra 2 נראה כמו שילוב בין מג"ח 7ג' ל-6ב' קס"ג...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-04-2010, 21:04
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "אני חושב לישראלים יש אינטרס..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Taurus84
אני חושב לישראלים יש אינטרס להטיל חרם צרכנים על תורכיה, ונופשים ישראלים בתורכיה זה דבר לא מעודד בכלל.

למה? אז צריך לעשות חרם צרכני על טורקיה אבל זה בסדר למכור להם אמל"ח ועסקאות ביטחוניות במאות מיליוני דולרים...

דרך אגב, לא רק שהחרם על טורקיה יש השפעה זניחה, החרם פשוט לא עובד (קישור)

למה באמת לא עושים חרם כלכלי על רוסיה, שהרי זאת מדינה שמשתפת פעולה עם אירן ומסייעת לה לבנות את היכולת הגרעינית שהיא שואפת לה, אז למה לא חרם כלכלי על רוסיה?

למה משרד החוץ הישראלי לא מותח ביקורת על התנהלות הרוסית באיזור המזרח התיכון, ולא מביא את השגריר הרוסי ומשיב אותו על כיסא נמוך? שהרי המדיניות של רוסיה פוגעת באינטרס הישראלי הרבה יותר מההתבטאיות של ארדואן

דרך אגב, אפשר לעשות רשימה של עשרות מדינות שצריך לעשות חרם עליהם...בוא קצת נחשוב בהגיון.
ישן 13-04-2010, 06:08
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מיזם של טורקיה וישראל יספק טנקים לקולומביה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "טקס לציון סיום פרוייקט ישראלי-טורקי להשבחת טנקי M60A1"

אם אינני טועה בעבר הוצעה מרכבה סימן 3 לטורקיה, על פי הכתוב סבירות נמוכה מאוד שקולומביה תקנה טנקים חדשים עקב שיקולי מחיר.

נתון מעניין מהכתבה:
ציטוט:
האנליסט העריך, כי מחירו של טנק מרכבה סימן 4 חדש הוא ארבעה מיליון דולר, בעוד שעלות טנק אברמס חדש תהיה קרובה לתשעה מיליון דולר

http://www.globes.co.il/news/articl...000552473&fid=2

מיזם של טורקיה וישראל יספק טנקים לקולומביה

תעש והחברה הטורקית אסלסאן ישדרגו טנקי מערכה אם 60 מתוצרת ארה"ב לפי מפרטים של צבא קולומביה ■ הטכנולוגיה – ישראלית, אך רוב העבודה תבוצע בטורקיה ■ המיזם הישראלי-טורקי מתחרה בהצעות ישראליות אחרות לקולומביה, לרבות, בפעם הראשונה, טנק המרכבה

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 13-04-2010 בשעה 06:15.
ישן 13-04-2010, 10:06
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
Magach armor information and Turkish tank photos
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "טקס לציון סיום פרוייקט ישראלי-טורקי להשבחת טנקי M60A1"

While looking for some information on the Turkish/Sabra upgrade (M60T) I found this site that contains lots of hi res photos of it, as well as other Turkish armored vehicles, including unmodified M60s, upgraded M48s as well as Leapord tanks. http://www.tank-net.org/forums/lofiversion/index.php/t25872-50.html

The Turks certainly seem to like the tall commander cupola (perhaps because they don't have a history of tank vs tank experience?). Interesting that not only do the Turks keep the high-profile commander cupolas of the M60, but in their upgraded M48 models that have a tall M1 cupola, they put an external M2 50 cal MG on top of it with what looks to be a remote firing control mechanism (as in photo below

Also stumbled upon this article which gives a more detailed description of the Magach 7 and 6bet Batash armor versions than I've read anywhere else: http://www.army-guide.com/eng/product3186.html

ישן 13-04-2010, 14:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "Magach armor information and Turkish tank photos"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
The Turks certainly seem to like the tall commander cupola (perhaps because they don't have a history of tank vs tank experience?). Interesting that not only do the Turks keep the high-profile commander cupolas of the M60, but in their upgraded M48 models that have a tall M1 cupola, they put an external M2 50 cal MG on top of it with what looks to be a remote firing control mechanism (as in photo below

הדום המפקד (כיסא שיכול להתקפל למשטח שניתן לעמוד עליו) מתכוונן למעלה ולמטה בצורה "טלסקופית". יש לו כמה מצבי גובה, כשהנמוך בינהם משאיר את המפקד כולו בתוך הצריח, והגבוה בינהם הוא כמו שאתה רואה בתמונות הנ"ל, כך שמה שאתה רואה כאן הוא לא מצב קבוע של מיקום המפקד גבוה, אלא פשוט הדום מפקד מוגבה למקסימום
בקרב, רוב הסיכויים שהמפקד יהיה נמוך הרבה יותר, ואולי אף כולו בתוך הצריח.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 14-04-2010, 07:22
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "[QUOTE=zragon13] [left]..."

I realise that the platform/seat that the commander stands/sits is adjustable, similar to the that in the M113 and that these are parade photos

However even with just his nose sticking out, the commander in the tall M48 or M60 cupola will be higher off the ground than one in a Urdan type, and outside the greater protection of the turret, and thus increase his chances of being hit. If I am not mistaken, weren't there incidents in 1967-73 where hits on the tall cupola took it off together with the unfortunate commander?

Not to mention that it raises the overall sillluette of the tank, which makes it easier for the enemy to spot, and that the internal MG is both difficult to operate and limited in its ability to respond to close range infantry threats.

Even the Americans dropped the idea with the post73 M48A5 upgrades and the M1 Abrams series

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 14-04-2010 בשעה 07:29.
ישן 14-04-2010, 08:15
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left]I realise that the..."

אה הבנתי למה אתה מתכוון, חשבתי שהתכוונת לגובה המפקד ביחס לצריחון שלו, אבל בעצם אתה מתכוון לצריחון המפקד עצמו.
כן, יש בזה משהו - למיטב ידיעתי אחת המטרות של רובה הצלפים בארט הוא לפגוע במפקד הטנק שבתוך הצריחון. אכן, כיום ככל הנראה הצריחון מפקד עם הצללית הגבוהה כבר אינו רלוונטי, שכן הוא מהווה דווקא נקודה מאוד פגיעה בטנק שמקלה על פגיעה במפקדו.
בכל מקרה יש לו יתרון כלשהוא - בדגמים האמריקאים הישנים מקלע המפקד היה בתוך הצריחון - מה שאיפשר לו ירי במקלע בצורה בטוחה מאוד מפני רסיסים וירי נק"ל.

לשאלתך, אין לי מושג למה הטורקים החליטו להשתמש בצריחון הזה דווקא - אולי הם לא מתכננים להעמיד את הטנק הנ"ל באיומים כאלה שמצדיקים הסרה של הצריחון, או שהם החליטו שהוא דווקא שימושי למטרתם.

ציטוט:

ישן 15-04-2010, 10:39
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "Magach armor information and Turkish tank photos"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
Also stumbled upon this article which gives a more detailed description of the Magach 7 and 6bet Batash armor versions than I've read anywhere else: http://www.army-guide.com/eng/product3186.html

Is anyone familiar with the following Lebanon incidents mentioned in the linked article
?

ציטוט:
In November 1997 two Magach 6Bs fitted with Blazer were hit by heavy ATGMs fired by Hezbollah guerrillas. Unlike in 1982, when repeated RPG and ATGM hits had failed to penetrate Blazer-equipped tanks, on these occasions the tanks' armour was breached. The result was one dead loader and five other crewmen wounded

The Magach's extra armour has proved literally a life saver. In autumn 1997 a Magach 7A was reported to have been hit by salvos of Sagger missiles, in an ambush launched by Hezbollah guerrillas. Twenty Saggers hit the tank, two of which, fired downwards from hilltop positions, actually penetrated it. Israeli operational analysis determined that with an applique suite of Blazer rather than passive armour, nine warheads would have penetrated

ישן 13-04-2010, 12:00
  newday newday אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.09
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Taurus84 שמתחילה ב "איפה עובר הגבול בין "יותר..."

קטונתי מלנסח את האיזון העדין, שבין מה אפשרי ולבין מה לא, אב בכל מקרה נראה לי שהוא בהחלט מופר יותר מדי.

לא התייחסתי באופן ספציפי לעסקה הזו וגם לא ברור לי בדיוק איזה טכנולוגיות העוברו לידי הטורקים ובאם יש ביניהן גם טכנולוגיות ישראליות ייחודיות או כאלה שעשויות לעבור הלאה ואפילו לשמש כנגדנו, אבל ברור לי למשל שההתעקשות ליצא לטורקים מזל"טים מתקדמים בכל מחיר (שהיו גם בלב המחלוקת כשהעימות עלה לטונים גבוהים, כך בתקשורת לפחות), כאילו אם רק נמכור להם עוד כמה נשקים "שווים" אז הם ירגעו ויאהבו אותנו.

ובמיוחד כשרואים את ההתקרבות הטורקית לאיראן, תרגילים צבאיים משותפים וכן הלאה. מה, כולם טיפשים ? לאף אחד זה לא מדליק נורות אזהרה ? אם יתעלמו מזה אז יהיה בסדר ?
ישן 14-04-2010, 10:05
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי newday שמתחילה ב "אני חושב שההיסטוריה לימדה..."

השאלה היא מה בדיוק תרוויח טורקיה-של-אחרי-הפיכה-איסלמית מכך שיש לה M60 משודרגים בידע ישראלי.
- מבחינת איכות, האם יש להם יתרון בולט על מתמודדות אחרות במכרז? אם ישראל לא היתה משתתפת בו, אני מניח שהיו הרבה מדינות אחרות שהיו שמחות להציע קיטים באיכות דומה. טורקיה חברה בנאטו וקשה להניח שהיינו משכנעים מישהו לא למכור לה טכנולוגיה מתקדמת בגלל סכנת הפיכה איסלמית.
- היכרות עם טכנולוגיה ישראלית שבשימוש צה"ל: סיכון רציני. מאפשר ניתוח של המיגון ומערכות הל"א.

לפחות אפשר להתנחם שלטורקיה יש הרבה טכנולוגיה מערבית מתקדמת, כך שהתקרבות שלה לאירן ולארגוני טרור היא כאב ראש להרבה מדינות ולא רק לשראל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:42

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר