לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2010, 00:21
  ruadam ruadam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.10
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי dany5311 שמתחילה ב "מה אני אגיד לך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dany5311
הדוגמניות ראו את התמונות שלהם? מה הן אומרות?
לדעתי אבל רק על דעתי התמונות הללו לא "כל כך מחמיאות לדוגמניות" אני הייתי משתדל לא להראות את התמונות.
אין בהם חדות, והן מרוחות(צולמו במהירות תריס נמוכה) בצמצם פתוח (כך שעומק השדה רדוד)והפוקוס במקום הלא נכון.
וחבל כי הדוגמניות שיתפו איתך פעולה ונתנו הצגה.
כאילו צילמת באטומט והמצלמה החליטה בשבילך את כל ההחלטות של צלם..

התמונות צולמו על ASA 1600 עם צמצם 1.8-2.2 עדשת 50מילימטר ומהירות תריס של 1/10-1/20 + פלאש חיצוני שהיה מכוון על התקרה (גובה 25 מטר - תקרה שחורה), במקום דיי חשוך ובעל תאורה מועטה, כשישנם 700 איש מסביב.
שתי התמונות הנ"ל שהחלטת שהן לא מחמיאות הופיעו על שער המקום אותו הן פירסמו. אז אני תוהה מה לא מחמיא בהן?
והצילומים האלה רחוקים מאוד מלהיות על מצב אוטומט
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-04-2010, 09:53
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי dany5311 שמתחילה ב "מה אני אגיד לך"

אני אשמח לשמוע הסבר לתגובה שלך.
דבר ראשון, כשמצלמים על אוטומט במצלמה ריפלקס עם פלאש - היא לא תפתח כ"כ צמצם ותוריד כ"כ מהירות, אלא תחזק מאוד את הפלאש מה שבהכרח יפחית את הצבעים היפים בתמונה.
דבר שני, אשמח לדעת למה מיקום הפוקוס על העיניים (בראשונה) ועל המשקפיים (בשניה) הוא מיקום לא נכון.
דבר שלישי, איפה אתה רואה מריחה שבאה לידי ביטוי? אם אני הייתי מצלמת במהירות כזו - זה היה יוצא מרוח. אבל כנראה שפותח האשכול הוא בנאדם יציב, והתמונות מרשימות ביחס למהירות הצילום. הטשטוש בקושי ניכר.
דבר רביעי, מה רע בעומק שדה רדוד? להיפך, אם הוא היה עמוק זה היה מקלקל. בתמונה הראשונה - נעים בהגוף שלה מיטשטש בעדינות. בתמונה השניה - למה לרצות שהרקע הצבעוני יהיה חד?

אין כאן צילומי מוצר, בהם כל המוצר צריך להיות חד מאוד, התמונה צריכה להיות נקייה מאוד והכל צריך להיות מדוייק. אלו צילומי פורטרט, בהם עומק שדה רדוד משרת את האווירה, הצבעים חשובים והתאורה המרוככת הכרחית, וספציפית פה מדובר גם בצילומי אווירה, בהם אפשר להתפשר בצד הטכני אם זה עוזר להשגת אותנטיות.

דני, זה נראה כאילו אתה רגיל לצילומי ה"צלמווסססס, צלם אותיייי!!!!1" הרגילות מהמועדונים. צילומי פלאש לפנים עם מהירות גבוהה וצמצם סגור (כי לעדשות הקיט אף פעם אין צמצם פתוח...) שלא רואים בהן כלום חוץ מעור שמנוני ומזיע שמציץ מתוכו חיוך.
אז אם התרגלת לזה - אין בעיה. אבל לקדש את זה? לבקר את התמונות הטובות האלה על שאינן דומות לתמונות שהתרגלת אליהן?
אתה בטוח שאתה רואה באשכול את אותן התמונות שאני רואה בו?
ישן 09-04-2010, 18:10
  dany5311 dany5311 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
מדריך לצילום פורטרט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ruadam שמתחילה ב "שתי תמונות פורטרט"

פעם התפרסם בפורום מדריך כללי לצלם, בו כתב המדריך שהוא צלם את הפרק הבא
לעיונכם נתחיל מצילום פורטרטים שזה עניננו.

http://www.omerzohar.com/chapter3.html

השורות החשובות לי הן

"דיוקן "קלאסי" הינו צילום של אדם בודד, אשר ממלא את הפריים כולו. המטרה בצילום היא האדם ותו לא. הסגנון המקובל הוא ראש – כתפיים או גוף מלא.
בצילום דיוקן אנו רוצים שהדמות המצולמת תהיה חדה וברורה, בעוד שהרקע מאחור יהיה מטושטש, על מנת להבדיל ממנו את הדמות ולהדגיש אותה. עדיף שהרקע יהיה אחיד, או בעל מעברי גוונים נעימים שלא ימשכו את העין, ובצבעים הנוגדים את הדמות, כך שהיא לא תיבלע בהם."

התמונות שהועלו צולמו בצמצם פתוח שטשטש חלק מהדמות , במדריך כתוב שהדמות צריכה להיות חדה ומופרדת מהרקע.

אם השתנה משהו מאז שקראתי את המדריך הזה ,אני מבקש לדעת.
אמנם השג לצלם במהירות נמוכה ,בISOגבוה(אסא זה בפילם) הדוגמניות נחמדות אבל לא מספיק חדות.
ישן 10-04-2010, 23:12
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי dany5311 שמתחילה ב "מדריך לצילום פורטרט"

אני אפילו לא מצליחה לנסח תשובה לזה. אתה באמת חושב שהמדריך הכללי הזה רלוונטי פה?
אני לא מכירה אותך, ולא זוכרת אם ראיתי צילומים שלך פה, אבל אולי כדאי שתתמקד יותר בלצלם, ופחות במדריכים...
מדריכים זה חשוב בשביל ההתחלה, אבל אח"כ מבינים שבכל סיטואציה הכל משתנה.
מן הסתם אני זוכרת בעיקר צילומים של עצמי, אז אני אתן דוגמאות מהם. קח לדוגמא את הסט הזה:
http://www.0547205977.com/Sunset/Sunsetpics.html
שצילמתי לאחרונה.
הרקע פה לא אחיד, אלא צבעוני, והאמת היא שעומק השדה די עמוק (העץ לא מטושטש). אתה חושב שאלו חסרונות בתמונות האלה? אפשר להגיד על הסט הזה כל מיני ביקורות, כמו שהוא מבויים מדי, או שהתאורה אחידה מדי, או כל מיני דברים. ואכן אמרו לי את הביקורות האלה. אבל להגיד שהרקע צבעוני מדי, משתלט על התמונה או כל דבר אחר שציטטת מהמדריך הזה? זה טיפשי ולא רלוונטי לתמונות האלה.
אתה צריך לתת הביקורת ביחס לתמונות, לא לצטט כמו תוכי.

אין שום קשר בין התמונה של ליאל שלינקקת אליה פה, לבין התמונות הנוכחיות. התנאים היו שונים, הבנאדם המצולם שונה (ולכן דורש אווירה אחרת בתמונה), הכל כ"כ לא דומה שאין מה להשוות.
במיוחד אני לא מבינה את האמירה על עומק השדה. מה מטושטש פה בדיוק? אני בטוחה שלא מפריע לך הקיר המטושטש בתמונה השניה, אז אני מניחה שמה שמפריע לך זה החזה המטושטש של הבחורה בצילום הראשון. ובכן, טכנית אין שום אפשרות לצלם מזווית כזו במרחק כזה, כך שהפנים יצאו חדות וגם החזה יצא חד. אפשר אולי פחות מטושטש, אבל בוודאי לא חד. בכל מקרה, מה בדיוק מפריע לך בזה? זה לא צילום מוצר, כמו שכבר כתבתי. זה צילום של בחורה!
המדריך שציטטת בכלל לא דיבר על צילומים מהסוג הזה, מהזווית הזו. הוא דיבר על צילומים רגילים יותר.
אם תפנה אל הבחור שכתב את המדריך ותתן לו לינק לאשכול הנוכחי, אני חותמת לך שהוא לא יסכים עם מילה ממה שאמרת.

באמת שקשה לי להבין אותך.
ישן 09-04-2010, 20:03
צלמית המשתמש של OrUsH69
  OrUsH69 OrUsH69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל OrUsH69 שלח הודעה דרך MSN אל OrUsH69
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ruadam שמתחילה ב "שתי תמונות פורטרט"

אז ככה: בתור אחד שצילם תקופות ארוכות במועדונים הצילומים שלך לא טובים.
לא משנה מועדון לא מועדון, גם עם ציוד טוב, וגם עם ציוד פחות טוב הוצאתי תמונות שמבטאות את
הצד האומנותי חזק מאוד, וכמובן הפן הטכני.

אפשר לפי דעתי לסכם ששתי התמונות לא חדות, והקומפ' שלהם לוקה בחסר.
אתה יודע מה, עזוב רגע את הקטע הטכני, מדובר פה בפורום אומנותי. אני לא רואה שום דבר אומנותי
בתמונות האלה. וכן, אפשר להוציא אומנות מהמקומות האלה.

הגוון הירוק שולט בצורה מאוד חזקה בתמונה השניה.
ובראשונה היא פשוט כהה מידי. אבל אם אתה שואל אותי, זה הכל עניין של תאורה וקומפ'.

הנה ניסיון לשפר קצת את הראשונה..
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נ.ב אם איזה ציוד אתה משתמש??

ישן 11-04-2010, 00:25
  ruadam ruadam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.10
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי OrUsH69 שמתחילה ב "אז ככה: בתור אחד שצילם תקופות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי OrUsH69
אז ככה: בתור אחד שצילם תקופות ארוכות במועדונים הצילומים שלך לא טובים.
לא משנה מועדון לא מועדון, גם עם ציוד טוב, וגם עם ציוד פחות טוב הוצאתי תמונות שמבטאות את
הצד האומנותי חזק מאוד, וכמובן הפן הטכני.

אפשר לפי דעתי לסכם ששתי התמונות לא חדות, והקומפ' שלהם לוקה בחסר.
אתה יודע מה, עזוב רגע את הקטע הטכני, מדובר פה בפורום אומנותי. אני לא רואה שום דבר אומנותי
בתמונות האלה. וכן, אפשר להוציא אומנות מהמקומות האלה.

הגוון הירוק שולט בצורה מאוד חזקה בתמונה השניה.
ובראשונה היא פשוט כהה מידי. אבל אם אתה שואל אותי, זה הכל עניין של תאורה וקומפ'.

הנה ניסיון לשפר קצת את הראשונה..
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נ.ב אם איזה ציוד אתה משתמש??

הציוד שלי
canon 40 d
1.8F 50mm
580ex ii
זה מה שהשתמשתי כדי לצלם את התמונות הנ"ל
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:14

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר