לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - ברוכים הבאים לפורום מוטוריקה ורכב, אנא קראו את כללי הפורום - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מוטוריקה ורכב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2010, 20:55
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Gretzky99 שמתחילה ב "למה פעם בחצי שנה?"

הקלאץ' בנוי מדיסקיות שביצירת חיכוך בינהם מועבר הכוח מהמנוע לתיבת ההילוכים. כשהקלאץ' לא לחוץ עד הסוף ויש חיכוך שמאפשר תנועה מזערית של הרכב (גלישה), הוא נשחק וצריך להחליפו.

בעיית ההדרדרות בקורולה הרובוטית נובעת מכך שאחרי מספר שניות שהרכב במצב בלימה, מחשב הגיר מנתק את הקלאץ' לחלוטין. כשעוזבים את הבלם הרכב מדרדר בעליות קשות, כי הרובוט מחזיר את הקלאץ לאט למניעת קפיצות של הרכב. או בעברית, הוא לא יודע לעשות זינוק בעליה.
מה ש(אני מניח ש) עשו בעדכון התוכנה, זה שגרמו לקלאץ' לא לחזור אף פעם למצב מנותק לחלוטין, ואז מקבלים למעשה התנהגות שקרובה יותר לרכב אוטומטי; הרכב תמיד במצב גלישה כל עוד לא נותנים גז. המצב הזה היה יכול לעבוד סבבה עם קלאץ' הידראולי (ואז מקבלים מכונית אוטומטית רגילה..) אך כיוון שהקלאץ נשאר אותו אחד, זה עלול לגרום לתופעות שהזכרתי. אלא אם מצאו דרך אחרת לגרום למחשב להיות חכם יותר ולבצע זינוקים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-04-2010, 16:23
  משתמש זכר yoramL yoramL אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.10
קרורלה רובוטית
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי yakir1111 שמתחילה ב "זיו צודק, העדכון תוכנה גורם..."

כבעלים (מאוד מרוצה !) של קורולה עם גיר רובוטי, אני ניתקל הרבה בשאלות כאלו על התדרדרות ובכלל על התנהגות המכונית ותיבת ההילוכים. השאלות הללו מראות על בורות מכנית ואי הכרה של השואלים מה זה גיר רובוטי.
גיר רובוטי הוא גיר רגיל כמו הגיר של רכב ידני. החיבור למנוע עם קלצ' ולא עם ממיר מומנט כמו באוטומטי. את הפרדת הקלצ' והעברת המהלכים מבצעים יחידות חשמליות מפוקחות מחשב.
לכן צריך לנהוג במכונית בדומה קצת לגיר ידני רגיל. כמו שבגיר ידני רגיל ברברס בירידה/עליה, או בזינוק בעליה, משתמשים בבלם יד כדי שהמכונית לא תידרדר, כך גם במכונית עם גיר רובוטי.
בהאצה תנו גז ותרפו, ההילוך יתחלף!
כל המבקרים את הגיר הרובוטי מתעלמים מהיתרונות שלו: חיסכון בדלק (הקורולה שלי עושה 14 ק"מ לליטר בנסיעה שחלקה עירונית!\ הקודמת האוטמטית באותם דרכים עשתה 9!) ובנוסף - המכונית מאיצה מהר יותר באופן משמעותי מהאוטומטי. אני מאוד מרוצה לאחר תקופת התרגלות קצרה ההילוכים מתחלפים חלק - ואני מאוד נהנה ועושה קילומטרז' גדול בכיף.

נערך לאחרונה ע"י yoramL בתאריך 24-04-2010 בשעה 16:26.
ישן 29-04-2010, 22:35
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי yoramL שמתחילה ב "קרורלה רובוטית"

לא אמרתי שזה רע, אמרתי שצריך להתרגל לזה. ומי שהיה רגיל לרכב אוטומטי, פשוט לא יכול להתרגל לזה, כי הוא לא מבין את התהליך של העברת ההילוכים בגיר ידני. אנשים כאלה לא ירפו מהגז באמצע האצה (איזה מין רעיון...) כדי לתת לרובוט להחליף הילוך בשלום, ואז יקבלו בעיטה בישבן.

לגבי בלם יד ברור לך שזה קשקוש... אני נוהג כבר למעלה מ10 שנים על סוגים שונים של רכבים ידניים, ומעולם לא הרגשתי צורך להשתמש בבלם יד לצורך זינוק בעליה :\ אז אוקיי, אם בלם יד הוא מצרך חובה לזינוק בעליה ברכב הזה, יש צורך לכתוב זאת במפורש במדבקה גדולה ליד החלון: "יש לעשות זינוק בעליה בעזרת בלם יד בלבד", (ולקוות שבעלי הרשיון האוטומטי יבינו את המושג "זינוק בעליה" ) יחסוך כמה וכמה הדרדרויות והתנגשות פגושים בחניות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:47

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר