לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2010, 04:10
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אם בחורה שומעת רק מזרחית זה אומר עליה משהו?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -TsAcHi -
התחלתי בקשר טלפוני עם מישהי ואני אמור לצאת איתה מתישהו בסופ"ש. אבל לא יודע.. היא שומעת רק מזרחית והיא בכלל ממוצא רוסי. נכון מוזר?
גם רוסיה בהכחשה, קוראים לה נטשה והיא רוצה שאני יקרא לה נטלי..

איך אפשר לשמוע רק מזרחית? איך?? איך אפשר להיות מקובע רק על סגנון מוזיקה אחד? ועוד מזרחית??
מזרחית - שירים עם אוצר מילים רדוד ועלוב שפוגע באינטלגנציה של המאזין. כל השירים במזרחית נשמעים לי אותו דבר..במיוחד הלחן. מוזיקת מסחרה שמזמן איבדה את הנשמה שלה.

זה בכלל לא מוזר. הייתה לי חיילת שקראו לה נטשה והיא העדיפה נטלי, היא רוצה להשמע ישראלית - זכותה. לגבי מזרחית - אני חושש שאתה שופט את כל הז'אנר לפי חוסר האיכות מרבית הטקסטים שלו. הטקסטים בישראל לא איכותיים בכל הז'אנרים - זו מחלה של הרבה "יוצרים". עצה, שאל אותה איזה מזרחית היא שומעת- בדגש על יוצרים, יש עדיין מזרחית איכותית. אפילו בטקסטים. לא הכל מסחרה.לגבי זה שהיא נשמעת כבדה בטלפון - לא כולם נשמעים קלילים ומשוחררים עם אנשים שהם זה עתה הכירו. בקיצור, נקוט את שיטת נשיאנו לשעבר משה קצב - נשיא ותהני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2010, 11:42
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לשמוע רק מזרחית יכול להיות משהו מעצבן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אם בחורה שומעת רק מזרחית זה אומר עליה משהו?"

אבל לא הבנתי מה חשוד בזה שהיא "רוסיה" ושומעת "רק" מזרחית... מה לעשות, לא כל הרוסים פוטין ויש כאלה ש"זורמים" עם הסביבה שלהם. היא לא רוצה שיקראו לה "נטאשה" כי אז אתה מתוייג, ובנאדם נורמאלי לפעמים לא רוצה להתבלט בשום דבר שלא בשליטתו. לא שאני מתלונן, אבל המראה האשכנזי/אירופי המובהק שלי גרם לכך, ועדיין פה ושם גורם, שבהיבטים מסויימים הייתי "מתוייג" אוטומאטית עוד לפני שפתחתי את הפה, ולפעמים זה עוזר, ולפעמים ההיפך, אז איכשהו יש אנשים שרוצים לא להתבלט בגלל משהו שהוא לא ממש ה"אני" שלהם.

חוצמזה שאם למרות ההתמכרות ל"מזרחי" איכשהו היא עדיין נשמעת לך "מנטלית" דווקא מתאימה (אמרת שדיברתה איתה, לא בצ'אט או משהו כזה) אז אני מניח שזה לא רע... בסופו של יום לפי מה שאתה אומר "לשמוע רק מזרחי" אמור להיות סימן מחשיד לקיום התנהגויות מסויימות אחרות, לא בעיה בפני עצמה. אני, אם לקחת דוגמא, בשלב מסויים לחלוטין הזנחתי את הדקדוק וההגיה הנכונה: אני לא מבדיל בין זכר לנקבה (למרות שיודע), מבלבל בין מילים דומות ובהקלדה (כולל אי מיילים אישיים) אני יכול לפעמים להשמיט מילים שוליות כמו "לא" או "אבל" מה שגורם להבנה מהופכת של מה שהתכוונתי אליו. מי שהוא קנאי בעניין השפה אמור להתרשם שאני מישהו שברח מבית הספר בגיל 13 ומאז עובד כשליח בחנות ירקות. העניין הוא שזו דווקא ה"סטיה" היחידה שבה אני ממש יכול להיות משוייך למשהו כזה. אני דווקא מאוד מוקפד בלבוש, מרוסן בהתנהגות הפיסית והמילולית (לא מנפנף בידיים, או מגלה סימני עצבנות) ויודע לאכול יפה עם סכין ומזלג.

ישן 08-04-2010, 13:15
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "לשמוע רק מזרחית יכול להיות משהו מעצבן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
אבל לא הבנתי מה חשוד בזה שהיא "רוסיה" ושומעת "רק" מזרחית... מה לעשות, לא כל הרוסים פוטין ויש כאלה ש"זורמים" עם הסביבה שלהם. היא לא רוצה שיקראו לה "נטאשה" כי אז אתה מתוייג, ובנאדם נורמאלי לפעמים לא רוצה להתבלט בשום דבר שלא בשליטתו. לא שאני מתלונן, אבל המראה האשכנזי/אירופי המובהק שלי גרם לכך, ועדיין פה ושם גורם, שבהיבטים מסויימים הייתי "מתוייג" אוטומאטית עוד לפני שפתחתי את הפה, ולפעמים זה עוזר, ולפעמים ההיפך, אז איכשהו יש אנשים שרוצים לא להתבלט בגלל משהו שהוא לא ממש ה"אני" שלהם.

תשובה מאוד חכמה. לא חשבתי על זה ככה תודה.

חוצמזה שאם למרות ההתמכרות ל"מזרחי" איכשהו היא עדיין נשמעת לך "מנטלית" דווקא מתאימה (אמרת שדיברתה איתה, לא בצ'אט או משהו כזה) אז אני מניח שזה לא רע...

האמת שאמרתי שבשיחות טלפון ביננו אין ממש זרימה.. היא די כבדה..

בסופו של יום לפי מה שאתה אומר "לשמוע רק מזרחי" אמור להיות סימן מחשיד לקיום התנהגויות מסויימות אחרות, לא בעיה בפני עצמה.

מסכים. למרות שיש כאלה שהמוזיקה אצלם זו דרך חיים..

אני, אם לקחת דוגמא, בשלב מסויים לחלוטין הזנחתי את הדקדוק וההגיה הנכונה: אני לא מבדיל בין זכר לנקבה (למרות שיודע), מבלבל בין מילים דומות ובהקלדה (כולל אי מיילים אישיים) אני יכול לפעמים להשמיט מילים שוליות כמו "לא" או "אבל" מה שגורם להבנה מהופכת של מה שהתכוונתי אליו. מי שהוא קנאי בעניין השפה אמור להתרשם שאני מישהו שברח מבית הספר בגיל 13 ומאז עובד כשליח בחנות ירקות. העניין הוא שזו דווקא ה"סטיה" היחידה שבה אני ממש יכול להיות משוייך למשהו כזה. אני דווקא מאוד מוקפד בלבוש, מרוסן בהתנהגות הפיסית והמילולית (לא מנפנף בידיים, או מגלה סימני עצבנות) ויודע לאכול יפה עם סכין ומזלג.

בדיוק! הסטיגמות הסטיגמות.. למדתי על זה רבות בסוציולגיה. דע לך שזו תכונה הכרחית כדי שהמוח שלנו לא "יקרוס" תחת עומס.
מה שקורה שאנחנו פוגשים כל כך הרבה אנשים במהלך חיינו שהמוח חייב לתייג אותם.
הכוונה היא לפני שאתה לומד להכיר אותם אתה מתייג אותם לפי סגנון הלבוש , סגנון הדיבור וכו'
למשל:
שאתה נכנס לכיתה חדשה יושבים מולך 30 פרצופים המוח לא יכול למיין את כולם כל כך מהר . אז מה שהוא עושה הוא ממיין אותם לפי קבוצות מגדר שאתה מכיר. הצופפניק,הפריק,החנון,,הערס,הפרחה וכו' ושאתה לומד להכיר אותם, אתה מגלה שלרוב הקבוצות החברתיות הם רק סממן חיצוני שולי והבנאדם אחרת לגמרי ממה שחשבת.
כך שהמוח שלך לומד להכיר אישית כל אדם בכיתה פרטנית לאט לאט ולא בבת אחת, הוא לא צריך יותר למיין אותם בצורה של סטיגמות מוטעות.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 08-04-2010 בשעה 13:24.
ישן 08-04-2010, 13:41

טוב... אם לא זורמים, אז לא זורמים
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]אבל לא הבנתי..."

אני לקחתי את המצב ההיפוטתי שרק המזרחית מפרידה בינך ובין גן עדן רומנטי של לפחות חודש.

סטיגמות הן חלק בלתי נפרד מהחיים בין בני אדם: אפילו לא "מנגנון הגנה" - פשוט חלק ממך. "רוסיה ששומעת מזרחית ולא רוצה שיקראו לה נטאשה" יכול לרמוז לסטיגמה של "מין אחת כזאת פרחה (רק רוסיה) שבארץ התאימה עצמה לדמות הפרחה המקומית", או סטיגמות יותר מרחיקות לכת כמו על "פרחה לבנה שמסתובבת עם ראפרים". אפשר גם ללכת על משהו מתון יותר: היא אמנם נטאשה בשם, ובטח גם יודעת רוסית, אבל היא כבר לא ממש רוסיה (נולדה פה או הגיע בגיל קטן, או אפילו הגיע ישר לאיזה קיבוץ) ומתנהגת כמו ישראלית לכל דבר (מסוג מסויים כמובן, אבל לא משהו יחיד במינו) היא שומעת מה ששומעים חלק מהאנשים, ורוצה שם שישמע איכשהו קרוב ל"מיין סטרים". אתה יודע: זה לא ממש נעים אפילו שפעמיים בשבוע אתה ממש מרגיש בבירור איך משהו שנאמר לך, או משהו שמצופה ממך, נגזר מאיך שאתה נראה, או איך קוראים לך. אפשר להיות אדם שכאילו "הולך בראש זקוף",אבל אני חושב שהנורמאליות בהתגלמותה זה דווקא לזרום, בדיוק כמו שאני חושב שהנורמאליות זה לא לריב עם נותני שירות רק בגלל שהם חרא, אלא להמשיך הלאה (מה שאני עושה יותר ויותר, למרות שאני יודע, ובעל יכולת בהרבה מקרים, "להעמיד במקום" אחד כזה).

בסביבה שלי, ושל הילדים שלי, יש כבר הרבה "רוסים" שהם די "ישראליים" לכל דבר. אני כבר לא ממש שם לב בכלל לרקע הזה כשצריך לשפוט אדם, לפחות לא בהרבה תחומים (אני מניח שעל הלכות קטניות לפסח אני לא אשאל נערה עם מראה סלאבי טיפוסי). חלק גדול מה"רוסים" כבר די מתחלקים התנהגותית לזרמים שונים בהתאם לרקע של אופי, ופחות לפי רקע של מדינת מוצא. אנשים שיש להם מנטליות "פרחית" או "ערסית" יותר ויותר מתחברים למקבילים שלהם מילידי הארץ, "חנוניות" מסתובבות בחהורות על "חנוניות" תוצרת הארץ, וכו'. יש עוד הרבה שלא, אבל מספרם הולך וקטן.

בכך מקרה: אני עושה שימוש מרוסן, אבל בכ"ז נפוץ בהסקה על פי סטיגמות, וזה הרבה מאוד פעמים עובד, לצערם של כמה אני מניח. הרקע שלך משפיע על התנהגותך בכל מיני דקויות שהרבה לא יודעים לשים לב אליהן, או בכלל לעשות את ה"1+1", אבל לפחות אני כן מרגיש. אני יכול לזהות די בקלות חלק מהאנשים שהם בנים יחידים להורים מבוגרים, בנים להורים שהתגרשו גירושים מכוערים, אנשים שלחוצים להתחתן ולא מצליחים ועוד כמה ענייני "רקע: שמאוד משפיעים על ההתנהגות, או לפחות על אמירות מאוד חוזרות ומרכזיות שלהם, או דעות על ענינים די חשובים. זה לא ממש רלוונטי עבורי, ואני לא חושב שהייתי מסיק מסקנות על אדם, אבל לפעמים יש לי מין חיוך כזה כשמסתבר לי שההסקה הייתה 100% נכונה.

ישן 11-04-2010, 13:37

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "טוב... אם לא זורמים, אז לא זורמים"

ציטוט:
אני לקחתי את המצב ההיפוטתי שרק המזרחית מפרידה בינך ובין גן עדן רומנטי של לפחות חודש.

סטיגמות הן חלק בלתי נפרד מהחיים בין בני אדם: אפילו לא "מנגנון הגנה" - פשוט חלק ממך. "רוסיה ששומעת מזרחית ולא רוצה שיקראו לה נטאשה" יכול לרמוז לסטיגמה של "מין אחת כזאת פרחה (רק רוסיה) שבארץ התאימה עצמה לדמות הפרחה המקומית", או סטיגמות יותר מרחיקות לכת כמו על "פרחה לבנה שמסתובבת עם ראפרים". אפשר גם ללכת על משהו מתון יותר: היא אמנם נטאשה בשם, ובטח גם יודעת רוסית, אבל היא כבר לא ממש רוסיה (נולדה פה או הגיע בגיל קטן, או אפילו הגיע ישר לאיזה קיבוץ) ומתנהגת כמו ישראלית לכל דבר (מסוג מסויים כמובן, אבל לא משהו יחיד במינו) היא שומעת מה ששומעים חלק מהאנשים, ורוצה שם שישמע איכשהו קרוב ל"מיין סטרים". אתה יודע: זה לא ממש נעים אפילו שפעמיים בשבוע אתה ממש מרגיש בבירור איך משהו שנאמר לך, או משהו שמצופה ממך, נגזר מאיך שאתה נראה, או איך קוראים לך. אפשר להיות אדם שכאילו "הולך בראש זקוף",אבל אני חושב שהנורמאליות בהתגלמותה זה דווקא לזרום, בדיוק כמו שאני חושב שהנורמאליות זה לא לריב עם נותני שירות רק בגלל שהם חרא, אלא להמשיך הלאה (מה שאני עושה יותר ויותר, למרות שאני יודע, ובעל יכולת בהרבה מקרים, "להעמיד במקום" אחד כזה).

לצערי אתה צודק. הרי אם החברה שלנו הייתה מקבלת כל אחד כמו שהוא, לא היית רואה אנשים מוותרים על השמות שלהן והזהות שלהם כדי להיות "ישראלי" מספיק בשבילנו.

בסביבה שלי, ושל הילדים שלי, יש כבר הרבה "רוסים" שהם די "ישראליים" לכל דבר. אני כבר לא ממש שם לב בכלל לרקע הזה כשצריך לשפוט אדם, לפחות לא בהרבה תחומים (אני מניח שעל הלכות קטניות לפסח אני לא אשאל נערה עם מראה סלאבי טיפוסי). חלק גדול מה"רוסים" כבר די מתחלקים התנהגותית לזרמים שונים בהתאם לרקע של אופי, ופחות לפי רקע של מדינת מוצא. אנשים שיש להם מנטליות "פרחית" או "ערסית" יותר ויותר מתחברים למקבילים שלהם מילידי הארץ, "חנוניות" מסתובבות בחהורות על "חנוניות" תוצרת הארץ, וכו'. יש עוד הרבה שלא, אבל מספרם הולך וקטן.

כן נכון, כי חלק כבר דור שני פה . הרבה כבר נולדו פה ללא מבטא בכלל. גם מהעדה האתיופית קורים אותם תמורות של הטמעה בחברה ואיבוד הסממנים התרבותיים שהם הביאו מארץ מולדתם. קצת ישאר נכון. אבל הרוב לאט לאט יילך, יידחק הצידה ואף יעלם..
ככה אני למשל - אני דור שלשי לסבא וסבתא מעירק. אין לי שום סממן או תכונה משם. אובכן אולי חוץ ממילים כמו "דח מאחק" שאני אוהב להשתמש (האמת שרק חצי. החצי השני רבע פולני רבע גרמני)
יש בזה גם משהו יפה, ב"כור ההיתוך" הזה. כי בסוף כולנו מפתחים סוג של מנטליות ישראלית ייחודית לנו. עד שאתה כמעט שוכח שהארץ הזאת בדיוק כמו במקרה של ארה"ב, היא בעצם מוקד עלייה של מאות עמים שונים שהופכים בתהליך איטי אך עקבי למלוכדים ובעלי זהות משותפת. וזה דבר מדהים.

בכך מקרה: אני עושה שימוש מרוסן, אבל בכ"ז נפוץ בהסקה על פי סטיגמות, וזה הרבה מאוד פעמים עובד, לצערם של כמה אני מניח. הרקע שלך משפיע על התנהגותך בכל מיני דקויות שהרבה לא יודעים לשים לב אליהן, או בכלל לעשות את ה"1+1", אבל לפחות אני כן מרגיש. אני יכול לזהות די בקלות חלק מהאנשים שהם בנים יחידים להורים מבוגרים, בנים להורים שהתגרשו גירושים מכוערים, אנשים שלחוצים להתחתן ולא מצליחים ועוד כמה ענייני "רקע: שמאוד משפיעים על ההתנהגות, או לפחות על אמירות מאוד חוזרות ומרכזיות שלהם, או דעות על ענינים די חשובים. זה לא ממש רלוונטי עבורי, ואני לא חושב שהייתי מסיק מסקנות על אדם, אבל לפעמים יש לי מין חיוך כזה כשמסתבר לי שההסקה הייתה 100% נכונה.

בזה כבר אין לי מושג האמת, איך זה מתקשר לעדות.. אני יודע שבד"כ להרבה רוסים יש בן יחיד במשפחה אבל מעבר לזה אינני מתמצא. וגם זה במגמת שינוי

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 11-04-2010 בשעה 13:39.
ישן 11-04-2010, 14:00

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "[QUOTE]אני לקחתי את המצב..."

טוב... בכ"ז תשובות...

1. נראה לי ש"ילד אחד" זה אופייני יותר לרוסים שעוד באו כתא משפחתי מברה"מ, או טיפוס המשפחות השבורות ששם אנשים התחתנו והתגרשו מהר, והספיקו רק ילד אחד. בקרב ה"רוסים" שהם שכנים שלי יש מספר ילדים אפילו קצת יותר גדול מאשר אצל ה"צפוניים" (בפירוש מעל 2 בממוצע למשפחה, אצל הרבה יש 3). יש לזה הרבה סיבות, אבל בראש ובראשונה אנשים חייבים להשתנות גם בלי רצון ולהתאים עצמם למקום בו הם חיים. בישראל אין "לגיטימציה" מאוד רחבה למנטליות האירופית של "נהנים מהחיים בלי ילדים" וחוצמזה שחם פה (הכוונה היא שאין פה חורף אכזרי וגשום) שזה יתרון שמאוד מקל על גידול ילדים (אני אוהב חורף, אבל רק בגלל הילדים, במיוחד כשהם קטנים, אני תמיד שמח כשהחורף נעלם).

2. יש החלפת שם, ויש החלפת שם: אם היה קוראים לי "זלמנוביץ" אולי הייתי שוקל איכשהו לקצר (למרות שאני לא רואה סיכוי שהייתי לוקח שם משפחה כמו "רון" או "בר") כי במצב הנוכחי זה משהו שסתם יוצר "מערבולת אוויר" קטנה פה ושם. יש שמות שפשוט גוררים סטיגמה, כמו "רוטמירקובסקי" או "בוזגלו", או שמות משפחה שנשמעים מאוד מאוד רוסיים או ערביים, ואז אני יכול להבין שיש בנאדם שאומר "למה שלילדים שלי יהיו פה ושם רגעים כאלה?" הרי בעניין שם פרטי לא הייתה חושב פעמיים להמנע משם "מצחיק" או שמושך אש. לעומת זאת את רוב שמות המשפחה לא הייתי מחליף פשוט כי אני חושב שזה לא ממש חשוב. באופן כללי אני לא רואה בזה עניין משמעותי, אגב. יש ממש מצבים מגוחכים כמו אחת שאני מכיר ושיש לה רק אחיות, והיא החליטה ששם המשפחה שלה ("סתם" שם אשכנזי לא ממש נדיר) אסור שיכחד במשפחתה אז היא שיכנעה את בעלה שזה יהיה שם המשפחה שלהם (לא שם שני, או ראשון, שלה, אלא של שניהם וילדיהם), וממש לא כי היא פמיניסטית יוצאת דופן. אם לוקחים בחשבון ש 99% מהיהודים קיבלו את שמות המשפחה שלהם מקסימום 6-7 דורות אחורה (אצל יהודי עיראק ותימן אפילו הרבה פחות מזה), ושלא פעם תהליך קבלת השם היה ממש לא "רציני" אז זה בכלל נראה מצחיק.

3. הסטיגמות המאוד עמוקות על עדות לרוב מקורן בגיל צעיר: אז זה "נצרב" בך. אני חושב שאף אחד מהילדים שלי עדיין לא ממש מודע לעניין "אשכנזי" VS "מזרחי/ספרדי". אני יודע כי אף אחד עוד לא שאל אותי "שאלות קשות". זה, כמובן, כי לא שמעו על זה כלום בבית ולכן הם מקבלים מאוד "בקלות" מציאות של ילדים שמדברים במבטאים, או אפילו שפות, שונים. זו פשוט המציאות וככה הם חיים אתה: יש בגן כמה ילדים שמאוד מתקשים בעברית, ואחרים שקופצים משפה לשפה. אף פעם לא ראיתי שהם הגיעו למסקנות כלשהן על זה שיותר עמוקות מאשר "אלכס לפעמים אומר דברים ברוסית שאני לא מבין".

4. עיראקים: אני לא בטוח שסיפרו לך (כי זה סוד מדינה שמור) אבל חלק נכבד מהעיראקים (המבוגרים) הם בעצם פולנים. עובדה: תראה פעם חבורת זקנות עירקיות יושבות בבוקר בארומה ותגיד לי בעצמך אם אתה לא בטוח מרחוק שזו חבורת פולניות זקנות! פרט לניואנסים של מבטא ואוכל, בשלב שבו השיער ממילא אפור-לבן, והעור של כולם חום-זקן, הם דומים להפליא...

ישן 11-04-2010, 14:59

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "טוב... בכ"ז תשובות... 1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
טוב... בכ"ז תשובות...

1. נראה לי ש"ילד אחד" זה אופייני יותר לרוסים שעוד באו כתא משפחתי מברה"מ, או טיפוס המשפחות השבורות ששם אנשים התחתנו והתגרשו מהר, והספיקו רק ילד אחד. בקרב ה"רוסים" שהם שכנים שלי יש מספר ילדים אפילו קצת יותר גדול מאשר אצל ה"צפוניים" (בפירוש מעל 2 בממוצע למשפחה, אצל הרבה יש 3). יש לזה הרבה סיבות, אבל בראש ובראשונה אנשים חייבים להשתנות גם בלי רצון ולהתאים עצמם למקום בו הם חיים. בישראל אין "לגיטימציה" מאוד רחבה למנטליות האירופית של "נהנים מהחיים בלי ילדים" וחוצמזה שחם פה (הכוונה היא שאין פה חורף אכזרי וגשום) שזה יתרון שמאוד מקל על גידול ילדים (אני אוהב חורף, אבל רק בגלל הילדים, במיוחד כשהם קטנים, אני תמיד שמח כשהחורף נעלם).

אין לגיטמציה? גם ככה צפוף פה. בכלל שמעתי שישראל מס' 12 במדינות הצפופות בעולם.
לדבר על איום כמותי זה מגוחך. כי איום כמותי אם מסתכלים על המזרח התיכון לא נצליח לנצח. אצלנו הכח הוא בשכל, הגדולה שלנו היא בחשיבה,בחינוך, בתרבות, בפטריוטיות , בעזרה
לזולת, באכפתיות וכמובן בטכנלוגיה הצבאית. ככה שלעשות 10 ילדים ולהחזיר את המדינה שנות אור למדינת עולם שלישית זה בטח לא פתרון.
ולא הבנתי את הקשר בין חורף לקיץ לגידול ילדים סלח לי.

2. יש החלפת שם, ויש החלפת שם: אם היה קוראים לי "זלמנוביץ" אולי הייתי שוקל איכשהו לקצר (למרות שאני לא רואה סיכוי שהייתי לוקח שם משפחה כמו "רון" או "בר") כי במצב הנוכחי זה משהו שסתם יוצר "מערבולת אוויר" קטנה פה ושם. יש שמות שפשוט גוררים סטיגמה, כמו "רוטמירקובסקי" או "בוזגלו", או שמות משפחה שנשמעים מאוד מאוד רוסיים או ערביים, ואז אני יכול להבין שיש בנאדם שאומר "למה שלילדים שלי יהיו פה ושם רגעים כאלה?" הרי בעניין שם פרטי לא הייתה חושב פעמיים להמנע משם "מצחיק" או שמושך אש. לעומת זאת את רוב שמות המשפחה לא הייתי מחליף פשוט כי אני חושב שזה לא ממש חשוב. באופן כללי אני לא רואה בזה עניין משמעותי, אגב. יש ממש מצבים מגוחכים כמו אחת שאני מכיר ושיש לה רק אחיות, והיא החליטה ששם המשפחה שלה ("סתם" שם אשכנזי לא ממש נדיר) אסור שיכחד במשפחתה אז היא שיכנעה את בעלה שזה יהיה שם המשפחה שלהם (לא שם שני, או ראשון, שלה, אלא של שניהם וילדיהם), וממש לא כי היא פמיניסטית יוצאת דופן. אם לוקחים בחשבון ש 99% מהיהודים קיבלו את שמות המשפחה שלהם מקסימום 6-7 דורות אחורה (אצל יהודי עיראק ותימן אפילו הרבה פחות מזה), ושלא פעם תהליך קבלת השם היה ממש לא "רציני" אז זה בכלל נראה מצחיק.

זה כבר משהו אחר. פחות מדובר על עדות יותר על שמות ש"יצאו מהאופנה". שמות כמו עובדיה, יחזקאל (שוב עירקאי ) , יפה, מרסל, יצחק.. כי הרי לא מתאים שתקרא לילד שלך כך היום כי אלו שמות שלפי הלך הרוח היום לא מתאימים יותר לילדים . אלה יותר לאנשים שחצו את ה50+.

3. הסטיגמות המאוד עמוקות על עדות לרוב מקורן בגיל צעיר: אז זה "נצרב" בך. אני חושב שאף אחד מהילדים שלי עדיין לא ממש מודע לעניין "אשכנזי" VS "מזרחי/ספרדי". אני יודע כי אף אחד עוד לא שאל אותי "שאלות קשות". זה, כמובן, כי לא שמעו על זה כלום בבית ולכן הם מקבלים מאוד "בקלות" מציאות של ילדים שמדברים במבטאים, או אפילו שפות, שונים. זו פשוט המציאות וככה הם חיים אתה: יש בגן כמה ילדים שמאוד מתקשים בעברית, ואחרים שקופצים משפה לשפה. אף פעם לא ראיתי שהם הגיעו למסקנות כלשהן על זה שיותר עמוקות מאשר "אלכס לפעמים אומר דברים ברוסית שאני לא מבין".

וטוב שכך. הם לא חוו את שנות העלייה האינטנסיבית של העדה הרוסית והאתיופית. , את מרד "הפנתרים השחורים",את הההבדלים הקיצוניים שהיו בין מעמדן של אשכנזים לבין הספרדים.
וככה שיגדלו, יראו את המצב כיותר טבעי מאיתנו וכך סביר להניח שיקבלו אותם יותר טוב.

4. עיראקים: אני לא בטוח שסיפרו לך (כי זה סוד מדינה שמור) אבל חלק נכבד מהעיראקים (המבוגרים) הם בעצם פולנים. עובדה: תראה פעם חבורת זקנות עירקיות יושבות בבוקר בארומה ותגיד לי בעצמך אם אתה לא בטוח מרחוק שזו חבורת פולניות זקנות! פרט לניואנסים של מבטא ואוכל, בשלב שבו השיער ממילא אפור-לבן, והעור של כולם חום-זקן, הם דומים להפליא...

מסכים איתך חחח. אני זוכר את סבתא שלי ז"ל והקרובים שלה.. רק היו יושבים ביחד ומקטרים ומקטרים . חחחח אבל כנראה שזה פחות על עדה ויותר בכללי על אנשים שמזדקנים. כל עכבר הופך לפיל, כל נושא שולי נהפך לשיחה קולחת..
ישן 11-04-2010, 15:09

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]טוב... בכ"ז..."

אין לגיטמציה? גם ככה צפוף פה. בכלל שמעתי שישראל מס' 12 במדינות הצפופות בעולם.
לדבר על איום כמותי זה מגוחך. כי איום כמותי אם מסתכלים על המזרח התיכון לא נצליח לנצח. אצלנו הכח הוא בשכל, הגדולה שלנו היא בחשיבה,בחינוך, בתרבות, בפטריוטיות , בעזרה

לזולת, באכפתיות וכמובן בטכנלוגיה הצבאית. ככה שלעשות 10 ילדים ולהחזיר את המדינה שנות אור למדינת עולם שלישית זה בטח לא פתרון.
ולא הבנתי את הקשר בין חורף לקיץ לגידול ילדים סלח לי.
אידאולוגיה זה טוב לגיל צעיר: אחרי זה עושים את מה ש... את מה שאתה עושה. אתה באמת חושב שיש לבנאדם לחשוב על "מה יהיה עם העולם יהיה צפוף?". חוצמזה שילדים זו שמחה אמיתית (לפחות לחלק גדול של האנשים שמסוגלים לחלוק עולם עם ילדים, ולא אנוכיים באופן קיצוני). "לגיטימציה" זה לא משהו כברף פשוט איך הסביבה מתנהגת, ולכן איך אתה מתנהג. אם תחיה בסביבה ששם "אין לגיטימציה" להסתובב עם מרצדס יוקרתית - זאת אומרת שאפילו מי שיש לו כסף לא מנקר עיניים - אתה "תיישר קו". 2-3 ילדים זו הנורמה בסביבה שלי, אפילו 4 לא נדיר בכלל, וזה שורש ה"לגיטימציה".

כשיהיו לך ילדים, ותבין עד כמה שגידולם זו משימה באמת "כבדה", אז תראה מהר מאוד איך היבטים סביבתיים "עושים" הבדל. כאשר אתה גר במדינה גשומה, וכל יציאה החוצה כרוכה בהלבשת הילדים כמו איש שלג, כיסוי העגלה בניילון, הסקת עוד חדר זו הוצאה והכנסת אמבט לתינוק זה עניין של 20 דקות חימום החדר וכל מיני "אופרציות" מסובכות מסביב, אתה תבין למה אחרי ילד ראשון אנשים מתפתים לקחת הפסקה ענקית, או בכלל לא לעשות יותר ילדים. כנ"ל עניין הבטחון לילדים (חטיפות, פדופילים, אלימות לא מרוסנת ברחוב) שהחששות הפסיכולוגיים והחרדות, שלא לדבר על ההתמודדות עם התופעות עצמן, שוחקות אותך וגורמות לחשוב ש"עדיף שלא יהיה עוד ילד". בישראל יש עדיין רמה מאוד סבירה של בטחון ברחובות (עובדה שאנשים נותנים לילדות בנות 7 ללכת לבד לביה"ס - דבר שהוא בלתי נתפס בעיני אמריקאי יהודי, לדוגמא) ומזג האוויר מאוד נוח מהבחינות שציינתי למעלה. עקב כך גודול X ילדים דורש X מינוס 40% משאבים.

אגב: הרבה מאוד מבקרים זרים שהם בעלי משפחות אומרים, בגרסאות שונות, שישראלים נראים כמו אנשים שיודעים לגדל יהודים. נכון שקשה להאמין, אבל אני לא מתווכח.

ישן 24-04-2010, 21:34

אמנם אני יחידה אחת (*) מתחת לרף התחתון שקבעת עבור "חסרי התחשבות"
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "לא הבנת אותי"

אבל לצורך הדיון אני יכול לדבר כאחד שכבר כלול שם... אני חושב שהדיבורים (לרוב מצד אנשים צעירים ו/או אנשים "אינטלקטואלים" על גודל משפחות, שהם תמיד לא שלהם (או בתכנון שלהם) נגוע בהרבה מאוד צביעות. החמולה שלי, ולא מאתמול וגם לא בגלל "יום כדוה"א" או PR בולשיטי אחר, מראה "התחשבות" בעתיד החברה, כדוה"א וכל מה שתרצה הרבה מעבר למשפחה "צפונית" אינטלקטואלית של ילד ו-2 חיות מחמד (מאומצות מצער בע"ח). אני אפילו לא רותה להכנס לפירוט, כי זה לא נושא הדיון, ובכלל אני לא חי ככה "בשביל להראות את עצמי", אלא כי ככה אני חי וזהו. לאנשים ש"נכנסים לי לרחם/אשכים" אני מעדיף לענות ב"קודם שימנעו מאנשים שמסיבות של אישיות, או אנוכיות ילדותית, אינם ממש כשירים לגדל ילדים, להביא אפילו אחד, אחרי זה אני אתחיל לדבר על הגבלות עבורי.

בכלל כשעולים דיבורים כאלה אני נזכר באחד שהיה איתי במסלול, והיה מין דמות מובהקת של "עמחה מושבניק חסר השכלה וגינונים אבל עם הרבה חוכמת חיים", ושאני אסיר תודה על כל שמירה שהעברנו יחד, והייתי ממיר 10 הרצאות מבוא באוניברסיטה, בעוד שמירה של 14 שעות בחאן יוניס : באחת השיחות הוא נתן לי באופן ישיר ובלי בושה את מה שהוא חושב על השיר "ילדים" של הברירה הטבעית, ובכלל על כל עניין הילודה ואלה שמדברים גבוה-גבוה על הגבלתה (ותמיד לגבי מגזרים מסויימים). בעניין ה"כניסה לרחם" של העניים יש לא רק הרבה התנשאות מצד העשירים ורוכשי ההשכלה, אלא גם מין קנאה שהם אפילו לא מודעים לה. תחשוב על זה.

* אם אני לוקח בחשבון את הילדה של השכנה שלי, שהיא גרושה חד הורית שעובדת משמרות, ושלמעשה גרה אצלינו יומית, אז אולי אני אפילו כבר בקטגוריה.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 24-04-2010 בשעה 21:36.
ישן 11-04-2010, 13:41

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "טוב... אם לא זורמים, אז לא זורמים"

[QUOTE=g.l.s.h]אני לקחתי את המצב ההיפוטתי שרק המזרחית מפרידה בינך ובין גן עדן רומנטי של לפחות חודש.

לצערי אתה צודק. הרי אם החברה שלנו הייתה מקבלת כל אחד כמו שהוא לא היית רואה אנשים מוותרים על השמות שלהן והזהות שלהם כדי להיות "ישראלי" מספיק בשבילנו.

כן נכון, כי חלק כבר דור שני פה . הרבה כבר נולדו פה ללא מבטא בכלל. גם מהעדה האתיופית קורים אותם תמורות של הטמעה בחברה ואיבוד הסממנים התרבותיים שהם הביאו מארץ מולדתם. קצת ישאר נכון. אבל הרוב לאט לאט יילך, יידחק הצידה ואף יעלם..
ככה אני למשל - אני דור שלשי לסבא וסבתא מעירק. אין לי שום סממן או תכונה משם. אובכן אולי חוץ ממילים כמו "דח מחאק" שאני אוהב להשתמש (האמת שרק חצי. החצי השני רבע פולני רבע גרמני)
יש בזה גם משהו יפה, ב"כור ההיתוך" הזה. כי בסוף כולנו מפתחים סוג של מנטליות ישראלית ייחודית לנו. ואתה כמעט שוכח שהארץ הזאת בדיוק כמו במקרה של ארה"ב היא בעצם מוקד עלייה של מאות עמים שונים שהופכים בתהליך איטי אך עקבי למלוכדים בעלי זהות משותפת. וזה דבר מדהים.

בזה כבר אין לי מושג האמת, איך זה מתקשר לעדות.. אני יודע שבד"כ להרבה רוסים יש בן יחיד במשפחה אבל מעבר לזה אינני מתמצא. וגם זה במגמת שינוי.
[QUOTE]
ישן 16-04-2010, 17:58
צלמית המשתמש של fealls
  fealls fealls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "יפה מאד! אתה ממחיש בדיוק את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
יפה מאד! אתה ממחיש בדיוק את מה שאני טוען בציון הסטיגמה שהליריקה בז'אנר הזה הוא נחות
זו סטיגמה שאין לה אחיזה במציאות
אמנם כמעט כל שירי החאפלה הפופולריים הם כאלה, אך זה לא משליך על הז'אנר כולו

גם מישהי ששומעת רק סגנון מזרחי נכללת בתגובה שלי לעייל
כי היא פוסלת את כל השאר..

אני, אגב, ממש לא מחסידי הסגנון, את רובה המוחלט המוזיקה המזרחית אני לא אוהב, אבל איני לא פוסל את כולה על הסף

כל הנשים יפות
שלומי סרנגה
מילים ולחן: יוסי גיספן

כל הנשים יפות בלילה,
אבל הרבה יותר ביום
את הסיבה לקום בבוקר,
אפשר לראות בכל מקום
כאן בגלריה של הטבע,
הן כמו ציור של אלוהים
אישה זה כוח מנצח,
במשחק של החיים

כל הנשים יפות
כל הנשים יפות
כל הנשים יפות
אך אין יפה כמוך

כל הנשים יפות בלילה,
כל כך יפות שזה מפחיד
מנהלות את ההיסטוריה,
ומעצבות את העתיד
בתל אביב אלפיים ועשר,
וגם ברומא הקדומה
בכל אישה יש איזה קסם,
שילוב של יופי וחוכמה

כל הנשים יפות...
ישן 17-04-2010, 19:15
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי fealls שמתחילה ב "[QUOTE=ShoobyD]יפה מאד! אתה..."

יוצא לך לפעמים גם לקרוא הודעות שאתה מגיב אליהן?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
אמנם כמעט כל שירי החאפלה הפופולריים הם כאלה, אך זה לא משליך על הז'אנר כולו

גם אני יכול להביא בדוגמאות

ניצחת איתי הכל / עמיר בניון
מילים: עמיר בניון
לחן: עמיר בניון

מזל שיש אותך
תמיד את מנגנת תמיד שלמה עם עצמך
ברוך את מלטפת את מיתרי אהבתך
איזה מזל

מזל שיש אותך
את מבינה אותי ואת מראה לי את עצמי
מתלהב כמו ילד מתפנק בך
ואז אני נשאר

בסוף כל לילה אני בא
את רזי צניעותך את נותנת לי ללמוד
וריחמת עלי כמו אם
וניצחת איתי הכל

מזל שיש אותך
אני שקוע בנסתר שבך אוהב מה שגלוי
אני עבד לחוכמה שלך ואין בך כלום שפוי
איזה מזל

בסוף כל לילה אני בא
את רזי צניעותך את נותנת לי ללמוד
וריחמת עלי כמו אם
וניצחת איתי הכל

אפשר לקחת גם קלאסיקה שחוקה:
בדד / זוהר ארגוב
מילים: עמשי לוין
לחן: עוזי מלמד

בדד, במשעול אל האין
בדד, בנתיב ללא כלום
בדד, עם הזמן הבורח
והזמן לא שוכח להציב את הגבול

בדד, בלי כף יד מלטפת
בדד, ללא שכם ידיד
בדד, כמה טוב לא לדעת
שידך כבר נוגעת
בידו של אחר

בדד אלך גם תפילה אין לי
בדד בלי עתיד בלי תקווה בלי חלום
בדד אלך גם תפילה אין לי

בדד, כמו השמש אנדודה
בדד, במדבר הלוהט
בדד, גם דמעות הן רק הבל
שיר מזמור אין לסבל
שיר מזמור של אילמים.

בדד אלך גם תפילה אין לי
בדד אלך גם תפילה אין לי

ישן 09-04-2010, 12:54
  משתמש זכר Swinger7714 Swinger7714 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.03.10

קודם כל תרגיע תדיבור הנגוע שלך, אחשלי, למה זה נראה כאילו אתה סובל קומפלקס עליונות. מזרחית זה אחלה מוסיקה, יש בזה שימחה, יש בזה עצב, יש בזה נשמההה, ואם יש לך בעיה עם זה אז אתה מוזמן ללבוש גטקעס וללכת לרקוד באלט ביחד עם החברים האשכנטוזים'שך.

לא כל מי ששומע מזרחית ערס. אם הבחורה רוסיה והיא שומעת מזרחית, אז כנראה זה הדרך שלה למרוד בהורים שלה, שמהיותם רוסים, הם חושבים שכל מה שמזרחי זה נחות. יכול ליהיות שיש לך חזות מזרחית, ולכן כדיי למצוא חן בעינייך היא מנסה להראות לך שהיא מחוברת לתרבות שלך.

הקיצר מה אתה מבלבל במוח עוד לפני שניסית? לך תנסה את הבחורה, תבדוק איך היא, ואז תחליט בעצמך אם היא שווה אותך או לא. מקסימום יתברר שהיא ערסית בדם, תמשיך הלאה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://i22.photobucket.com/albums/b326/Swinger7714/Swinger-1.png?t=1268825224]

בין אם אתה חושב שאתה יכול או לא יכול, בכל מקרה אתה צודק.

הבלוג של הכלב של פבלוב

ישן 13-04-2010, 07:07
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הוא בכלל לא זלזל
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "כי הגולש זלזל בכל מי ששומע מזרחית"

הבחורה אמרה שהיא שומעת רק מזרחית ולא גם מזרחית למרות שהיא באה מרוסיה ובגלל זה (וגם בגלל שהיא גרה בארץ) היא אמורה להיות פתוחה ולהכיר עוד סגנונות. ובניגוד לכל אלה שהגיבו ב"+1" למעלה, אני חושב שלכתוב "הכל חוץ ממזרחית" זאת תגובה ממש לא מוצלחת. מילא אם זה בגלל המוזיקה עצמה, אבל מזרחית זה שם קוד להרבה סגנונות שקשה לי להאמין שהמגיבים התנסו בכולם. יש גם מוזיקה מזרחית טובה שלא לדבר על זה שמי ששומע מוזיקה עברית בשנים האחרונות (שני עשורים לפחות!) לא ממש יכול להתלונן*על טקסטים. כ שזאת נראית לי יותר פוזה של "שופוני, אני לא שומע מזרחית ואני מתייחס בביטול לכל אלה שכן, איזה מתקדם ומגניב אני"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 13-04-2010, 18:38
צלמית המשתמש של סנאי
  משתמש זכר סנאי סנאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile
לכבוד צחי שמאזין למוזיקה שהיא לא רדודה

הנה כמה דוגמאות לשירים מזרחיים עם מילים רדודות:

המילים:

כבר כמה זמן ששתקתי ,
הסתרתי את המחשבות
האור בי דעך הימים עברו
ובליבי נשארו החלומות
האמת תשחרר אותי , תחשוף אותי
הגיע הזמן לומר -
אני חולם אותך, אוהב אותך
יותר מכל דבר

לא מחפש את החופש
באופק ציפורים נודדות
אבל גם לא מוצא את המילים
בשקיעות הכי יפות
הימים פשוט חולפים
ועכשיו לראשונה שובר שתיקה
וכותב לך , ולוחש לך - מתגעגע נסיכה

אם הייתי יודע שזה יגמר
היייתי מחבק אותך יותר
אם הייתי מבין שכבר בסוף
הייתי מקדיש כל שנייה לאהוב
אם הייתי חושב שאת תעלמי
לא הייתי מסיר את העיניים ממך
אם עוד לא מאוחר , רוצה לחזור
למקום הכי חם בליבך

שובי אליי עכשיו בלילותי
וכך אמשיך לעד
כשהיית עצובה זעקת אליי
עכשיו תורי ואין אף אחד
הלילות פשוט ריקים
ועכשיו לאחרונה שובר שתיקה
ורוצה בך וזועק לך - את חסרה בנשמה

אם הייתי יודע שזה יגמר
היייתי מחבק אותך יותר
אם הייתי מבין שכבר בסוף
הייתי מקדיש כל שנייה לאהוב
אם הייתי חושב שאת תעלמי
לא הייתי מסיר את העיניים ממך
אם עוד לא מאוחר , רוצה לחזור
למקום הכי חם בליבך

עוד דוגמא:

המילים:

להתעורר איתך כל יום כל בוקר,
להביט בך זה לראות עוד יום של אושר,
ואם תיהי לבד אהיה כמו רוח מלטפת,
את ואני עד סוף הדרך את ואני יחדיו לעד,
תני לי יד חזק שלא אפחד.

[פזמון]:
לי את השמש והאור הלב רוצה אלייך
הביתה לחזור אל השקט בעיניך
לזרום איתך כמו נחל אל הים
ליהיות שלך את לי לעולם..

רוצה ליהיות בתוך חלומותיך,
ליהיות שבוי אי שם בלילותייך,
את תיהי לי אור אם חשכה אותי עוטפת,
אם ארוכה מאוד הדרך אם כבר הגענו עד הלום,
יחד בואי נצעד נגשים חלום.

[פזמון]:
לי את השמש והאור הלב רוצה אלייך
הביתה לחזור אל השקט בעיניך
לזרום איתך כמו נחל אל הים
ליהיות שלך את לי לעולם..

ועכשיו לשיר לא מזרחי עם מילים לא רדודות!!! :

המילים המושלמות:

אני יודעת שאתה לא יוצא מדעתך
מכל המהומה (ויש על מה) שמסביבי
אתה אומר בעייתית יותר מידיי יפה
לא איכותית אבל עושה קמפיין
ומתבכיין על חשבוני

פזמון:
אז מה אם אני פופ סטאר פופ סטאר
יותר טוב מלהיות רוק סתם רוק סתם
משחק אותה כל כך מושלם מתוחכם
אתה מרגיש מעל כולם

אז מה עם אני פופ סטאר פופ סטאר
יותר טוב מלהיות רוק סתם רוק סתם
עושה שורה מכל דבר (כל דבר)
תבין הזמן שלך עבר

נרקב בברים הקטנים
הראש כואב ממשקאות זולים
וילדות רצות , מעריצות אותך את החיים
אתה בולע כל דבר מהר לפני שהוא נגמר
שוכח מי אתה, אתה כבר אבא להזכיר לך

אז מה אם אני פופ...

לא אכפת לי לוותר עליך
רק תפסיק להתלונן
אתה עוד תחפש אותי
אתה עוד תתחנן

בקיצור צחי,

אתה הוא האדם הרדוד,
אני סמוך ובטוח (בטח אתה חושב עכשיו איך מישהו ששומע מזרחית אומר סמוך ובטוח..) שאינך מתמצה במוזיקה המזרחית ולכן אתה מפריח מפיך מילים שאין להן שום אסמכתא בפועל על כלל המוזיקה המזרחית.
אני מאוד מקווה שהבחורה שאיתה אתה בקשר תבין כמה אתה מהר מאוד.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.quotez.org/quotez3.gif]

תואר בהנדסה זה כמו כוכבת פורנו. בסוף יש כסף טוב אבל בדרך עושים אותך מאחורה...

ישן 13-04-2010, 19:03
צלמית המשתמש של סנאי
  משתמש זכר סנאי סנאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile
אז אני אצטט ואדגיש
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי Samantha שמתחילה ב "אני לא חושבת שהוא התכוון..."

"איך אפשר לשמוע רק מזרחית? איך?? איך אפשר להיות מקובע רק על סגנון מוזיקה אחד? ועוד מזרחית??
מזרחית - שירים עם אוצר מילים רדוד ועלוב שפוגע באינטלגנציה של המאזין. כל השירים במזרחית נשמעים לי אותו דבר..במיוחד הלחן. מוזיקת מסחרה שמזמן איבדה את הנשמה שלה."

אם הוא לא היה כותב את מה שציטטתי לא הייתי מגיב פה, אבל הוא מראה כמה הוא רדוד מחוסר ידע.

אגב, אני לא שומע שום טון מתבכיין.. דווקא רוב השירים במזרחית הם שמחים או איך שלא תגדירו את זה.
אין לי שום בעיה עם דעות של אנשים ושכל אחד ישמע מה שהוא רוצה אבל שלא יזבלו ת'שכל על משהו שהם לא מכירים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.quotez.org/quotez3.gif]

תואר בהנדסה זה כמו כוכבת פורנו. בסוף יש כסף טוב אבל בדרך עושים אותך מאחורה...

ישן 14-04-2010, 01:10
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "אז אני אצטט ואדגיש"

מוזיקת הפופ המזרחית בארץ היא מוזיקה נחותה. נקודה. מדובר בתרגומים לעברית של שירי פופ ערביים במקרה הטוב, עם מקצב שחוזר על עצמו וללא שום פרץ מקוריות מוזיקלי.

מילא היית מתכוון למוזיקה מזרחית אוריגינלית כמו של אום כולתום.. אתה יודע, האוריגינלים אז היית צודק. מוזיקה ערבית אותנטית היא לא רעה למי שאוהב אתזה ואפשר לשפוט אותה כמוזיקה. אך את מוזיקת הפופ הערבית ששרים אותה בעברית, אי אפשר לשפוט בסטנדרט מוזיקלי כלשהו - אולי בתור פארודיה על מוזיקה ערבית.

אגב, כדי שיהיה ברור- אין הרבה הבדל בין אנשי תעשיית הפופ בארץ (מיכל אמדורסקי) שמריצים קליפים ושירים על סרט נע לבין זמרי חתונות כמו אייל גולן שמוציאים אלבומים ובשמים באריזות מבצע - זאת בבחינת זה נבלה וזה טריפה, הכל די עלוב ומי שאוהב את המקצב הזה שיהיה לו בכיף.

אני באופן אישי גם כן די אוהב מוזיקה נחותה שאפשר לספוג הרבה ממנה באמ.טי.וי ואין לי שום בעיה להודות בזה. אני גם מציע לאנשים שיצאו מהסרט כאילו כל שיר של הזמר האהוב שלהם הוא פאר התבונה האנושית - כל הפרצים והאייל גולנים לא מתוחכמים במיוחד וללא מעט אומנים מז'אנרים אחרים יש לא מעט שירים מגוחכים בלשון המעטה. אין שום בעיה בלאהוב לשמוע שירים מטומטמים. זה לגיטימי ואפילו אני חוטא בזה
ישן 19-04-2010, 04:04

תגובה
בתגובה להודעה מספר 130 שנכתבה על ידי סנאי שמתחילה ב "אז אני אצטט ואדגיש"

תמיד יש יוצאי מן הכלל וזה לא מעיד על הכלל. אז מצאת שניים -שלוש שירים ממש יופי לך. באופן כללי לא יעזור לך, כי רוב המוזיקה המזרחית כפי שהיא כיום היא רדודה וממוחזרת.
אמנים גדולים כמו זוהר ארגוב ז"ל, אביהו מדינה, בועז שרעבי כבודם במקומם מונח. הם עשו מוזיקה טובה ואיכותית. אבל היום יש זמרים שדאגו להוריד את הז'אנר הזה נמוך, נמוך מאוד.

אבל זה לא העניין פה. כי אין לי בעיה עם אנשים ששומעים מזרחית ואין לי סטיגמות עליהם. אני סך הכל שאלתי אם הנ"ל שומעת רק ואני מדגיש
רק מזרחית ולא שום דבר אחר האם זה אומר משהו. ואם אני שואל זה אומר שאני לא יודע ואם אני לא יודע זה אומר שאין לי שום שיפוט מוקדם.
בכל מקרה די מצחיק אותי שאתה מדבר על לשפוט אנשים ואתה ברוב חוצפתך יש לומר, מתיימר לשפוט אותי וכבר יודע מא' עד ת' איזה סוג של אדם אני על פי הודעה וחצי שבכלל לא הבנת.

שמע אני כבר בן 21 , אז אני מספיק בוגר בשביל להגיד לך שבאמת אין לי שום דבר נגדך. קראת לי אפס שיהייה לך לבריאות, אינני כועס. אתה לא מכיר אותי אז זה לא מעניין אותי.
אם חבר או מכר קרוב היה קורא לי כך אז זה כן היה מעניין אותי. אז העיקר שהוצאת קיטור ושיהייה חג שמח בחור.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 19-04-2010 בשעה 04:20. סיבה: שגיאת כתיב
ישן 22-04-2010, 23:48
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 139 שנכתבה על ידי shai-li שמתחילה ב "אתה מציג את זה כאילו שוחר..."

כן, אבל אנחנו מדברים על מישהי ששומעת *רק* מזרחית. כלומר, היא פוסלת מראש סגנונות אחרים ודבקה בסגנון אחד. בדרך כלל אנשים שנכנעים לקיצוניות כזו מנסים לבסס על ידה אמירה כלשהי לגבי עצמם ובדרך כלל הם יהיו גם בסביבה עם אנשים בעלי תחומי עניין כאלה גם כן (חובבי מזרחית, פריקים על גווניהם השונים, חובבי מוזיקה קלאסית וכיו"ב - ניתנים לאיפיון ולסטיגמתיזציה שבדרך כלל אפשר יהיה להסיק ממנה המידה רבה של וודאות לגבי הבנאדם) כי אנחנו אוהבים להיות בסופו של דבר בחברת אנשים שדומים לנו.

אם תגידי לי שאת שומעת רק רגאיי כל היום, אני אוכל לאפיין את הדמות שלך מבלי להכיר אותך ולא מעט מהדברים יחפפו את המציאות כי ככה זה - כולם חושבים שהם מיוחדים, אבל ע"י חשיפת פרטים כמו דבקות בסגנון מוזיקה אחד ויחיד או הגדרה עצמית, אפשר בקלות להסיק לא מעט על בני אדם

וסורי, ניסיתי למצוא תירוץ טוב מספיק לבילבוליזציה שעברתי בקשר למין שלך, אבל לא הצלחתי כך ש..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:51

הדף נוצר ב 0.31 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר