לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2010, 15:48
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
הסניגור: "ענת היא ציונית ומתנגדת לסרבנות. כל המסמכים שפרסם בלאו עברו את הצנזורה."

פרקליטה של ענת קם, עו"ד איתן להמן, טוען כי בשום שלב בפרשה החמורה לא נגרם נזק לבטחון המדינה. "אני מנוע מהתייחסות לפרטים, כי החומר לא בידינו", אמר במסיבת עיתונאים שכינס אחרי הצהריים (יום ה'). "בשום שלב לא נגרם כל נזק לביטחון מדינת ישראל". הוא הוסיף: "כל הכתבות שפורסמו עברו צנזורה, דהיינו הצנזורה הכירה שאין מדובר בביטחון המדינה".

הוא הכחיש כי קם נמנית עם השמאל הקיצוני. "המשפט הזה הוא נגד העיתונות הישראלית כולה ולא רק נגד ענת. חשוב להדגיש שענת אינה נמנית על קבוצה פוליטית קיצונית. איו לה כל חלק עם קבוצות קיצוניות. מדובר בנערה ישראלית, ציונית, מלח הארץ ומתנגדת לסרבנות, ולפיכך אני רואה את המשפט הזה כמשהו שמסכן את הדמוקרטיה".

"מבלי להיכנס למסמכים, ניתן לומר בוודאות כי כל המסמכים שפורסמו על ידי בלאו (כתב "הארץ" - ש.ג) עברו את הצנזורה", אמר פרקליטה של קם.
עו"ד להמן מחה על כך שבפרשה נעשו "כמה פעולות לא שגרתיות" וטען כי שלושה חודשים לאחר הגשת כתב האישום - ההגנה עדיין לא קיבלה את חומר הראיות. עוד ציין כי "לו היו גורמי אכיפת החוק סבורים שהפרשה כה חמורה אף אחד לא היה מתיר לענת לחזור לביתה ולעבוד במקצועה".

הוא מתח ביקורת על צה"ל, שלא דאג לשמור על המסמכים. "המסמכים היו חשופים ללא אבטחה מינימלית. אם יש חומר כל כך מסוכן - מדוע הוא לא אובטח?"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3873262,00.html
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2010, 16:45
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אל תהיה צודק, תהיה חכם...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא אכפת לי, שיהיה קדוש."

אתה לא מבין? עם משאבי הפרסום שיש לשמאל הקיצוני הישראלי איש לא יתעניין בפרטי הפרשה מבחינה פלילית ואתית (שלא לדבר על הפוטנציאל להסתבכות במהלך החיסול)ף יעשו מישראל דרום אפריקה שבה רודפים עיתונאים והורגים אותם. אתה תספק יצר נקמה (נגד אחד מאלפים דומים לו) ותרוויח מעמד עוד יותר גרוע מזה שיש עכשיו - וכל זה כאשר יש בידינו עדיין כמה כלים יעילים יותר, אפילו במושגים של "נקמה".

שלא תבין לא נכון: בעיני נקמה היא לגיטימית, אבל חשוב לעשות בה שימוש מושכל, ולא להתמכר לה: בכ"ז אנחנו עדיין לא בתעלות הביוב של וארשה בקיץ 1943...

החברים של הבלאו הזה, ופליטי הארץ, יעברו בטמפלים אמריקאים, וברחבי העולם שם עדיין מאמינים שפגיעה בעיתונאי היא כמו דריסת ילד: הנהג תמיד א-ש-ם! (אגב: יש מדינות שבהן זה באמת ככה! כמו גרמניה לדוגמא). וכל זה כאשר היו בידך האמצעים לטפל בבעיה בלי פוטנציאל הסתבכות. ומה ימכור פליט הארץ? שלא רוצים לדבר אתו במסיבות עיתונאים של משרד הבטחון?

יש לך שם מותג "יהודי שמאלני חתרן": הרי אם הייתה איזו "ענת קם" יהודיה אבל אזרחית ארה,ב שהייתה מדליפה מסמכי פנטגון לאיזה עיתונאי אמריקאי (ללא קשר לישראל) אז היו כולם קופצים ואומרים "נו... מאתל רוזנברג ועד ענת' קאאם היהודים לא יודעים מהי נאמנות". לך על ה"טיקט" הזה - אם אתה מעניש את הבלאו הזה באמצעים שנחשבים מעשה של פיראטיות בינלאומית, אתה מעלה אותו בדרגה. מיהו בכלל בהיררכיה של שונאי ישראל? האם פרעה, או שאולי הוא סתם אחד השומרים בארמון. מה אתה משיג בכך שאתה מפעיל "נשק יום הדין" נגד פורע חוק אקראי. לך לראש המאפיה קודם כל.

אולי ראוי לצפות בסרט "השלתי משוחדים" - יש לנו פה בעיה עם חבורה בעלת מנטליות של ארגון פשע, ויותר מכך: עם ציבור ביניים רחב שמרגיש שהמשטרה מנוונת ולכן לא שווה לשתף אותה פעולה, או שמשום מה חושב שהגנגסטרים הללו הם חברה טובים ששומרים על החוק במקום שאין בו חוק. צריך לנקות את המערכת - אבל ניקוי כמו ניקוי: לא הפגזת הליכלוך בתותחים.

ישן 08-04-2010, 19:48
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
הטעות של הצנזורה שאשרה בדיעבד את פרסום המסמך - חמורה ביותר.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "קניית המחשב החדש למיטב הבנתי..."

ועדיין הצנזורה (מכיוון שאינה עוסקת בכך!) לא נתנה לו אישור להחזיק מאגר של אלפי מסמכים מסווגים - סד"כ, תנועת כוחות, מבצעים בתכנון ועוד ועודשזו הבעייה העיקרית בסיפור הזה. אה, מכיוון שצא"פ בוטל, אפשר לספר גם על מנהגו של בלאו להדליף מסמכי שב"כ לפעילים אנטי-ציונים שהשב"כ עוקב אחריהם, אני חושד, על סף בטוח, שמר בלאו לא הפלה בין דם לדם ושיתף פעולה גם עם יתר מבוקשי השב"כ ולאו דווקא מהמחלקה היהודית.

ול- glsh - זה בדיוק המידע הנוסף אליו התכוונתי בפרשה

ישן 08-04-2010, 20:18
צלמית המשתמש של looklook

בוודאי שלא ראית - זו התקשורת הישראלית.
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "איזה מידע נוסף? לא ראיתי כתבה..."

http://www.news1.co.il/Archive/003-...ml?tag=16-25-14

אבל אם תקרא פה - תראה שבלאו פועל כך באופן שיטתי..
"...
. מסמך רגיש ביותר של פיקוד המרכז שכותרתו "דרכי פעולה בפעילי שמאל באזור יהודה ושומרון". בלאו ציין, כי המסמך נשלח לשב"כ ולמחוז יהודה ושומרון (ש"י) של המשטרה, וצוין בו שעל המשטרה והשב"כ להקפיד שהטיפול בנושא ייעשה ב"סודיות מלאה". דיווח על המסמך פורסם ב-7 בנובמבר 2008 בעיתון הארץ. כפי הנראה מדובר במסמך עדכני יחסית מלפני כחודשיים-שלושה, שכן הכתב אורי בלאו ציין ש"צה"ל סימן בעבור שירות הביטחון כמה פעילים נגד גדר ההפרדה וכאלו המסייעים לפלשתינים במסיק זיתים וביקש שייאסף עליהם מודיעין". עונת המסיק ביהודה ובשומרון הייתה בחודשים אוקטובר ונובמבר."

ואם זה לא מספיק תראה את הכתבה של בלאו עצמו

http://www.haaretz.com/hasite/spages/1035297.html

...
אחד הפעילים שצה"ל ביקש מידע על אודותיו, אמר אתמול שאינו מופתע מההתפתחות ושכבר לפני כשבועיים זימן אותו השב"כ לשיחה בתחנת משטרה בתל אביב. "אמרו לי שגדשה הסאה של פעילותי ושאם היא תימשך, יינקטו נגדי צעדים פליליים או מינהליים", סיפר הפעיל, "עניתי שכל הפעילות גלויה ופתוחה ושבמידה שיש בה אלמנטים לא חוקיים, אלו דברים שהם בסמכות המשטרה". "

הפעיל לא מופתע מההתפתחות, אבל הוא גם לא ידע על ההתפתחות - לפני שבלאו סיפר לו.

מדהים.. מדהים מה שניתן לקרוא במקורות גלוים.

ישן 09-04-2010, 08:13
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ציונות היא לא דת אלא תנועה רעיונית ולא צריכים להיות לה קומיסרים האומרים מי שיך ומי לא
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "אני חבר ב"שמאל חדש", ואולי גם..."

ולכן התשובה היא עמדתי אני בלבד:

לפי הדעות שאתה מציג בפורום אתה בהחלט ציוני בעיני. העובדה כי אתה נגד בניה יהודית בחלק משטחה הריבוני של בירת ישראל עפ"י חוק יסוד ירושלים אינה הופכת אותך ללא ציוני. החתימה שלך האומרת כי שלום בכל מחיר הוא פילוסופיה של עבדים בוודאי שאינה מתאימה לשמאל האנטי ציוני. היא בקושי מתאימה למה שנותר מהשמאל הציוני...

לארגון שמאל חדש התוודעתי כעת באדיבותך ובעזרת גוגל. לא ירדתי לסוף דעתם של הכותבים. מצד אחד רצון לאגד מחנה גדול של שמאל ציוני מקדימה דרך העבודה וכלה במרצ ומצד שני במה נרחבת לשטרנהל?

די דומה להחלטה תאורטית של בן ארי לאגד את הימין הציוני ולהזמין את מרזל להרצאת פתיחה... בכל אופן אם הכוונה המוצהרת הינה הקשת שמקדימה ועד החלקים השפויים במרצ - עדיין מדובר בעיני בתנועה ציונית

אבל... המסר היוצא מאותן הפגנות בשכונות ירושליים - רחוק מלהיות ציוני. הפגנה תחת דגלי פלשתין - ישות טרוריסטית בעלת קולות רבים שלכולם אותו טון עויין לציונות, קול צורם של גופים אנטי ציוניים מובהקים כח"כים ערביים הנוגעים במדינות אוייב ובארגוני טרור, מטריה גדולה של קרנות וארגוני בת הנמשכים בחוטים במימון מדינות זרות וגופים זרים להם אינטרסים שונים מלציונות החל מ'מדינת כל אזרחיה' [כלומר הרס המדינה היהודית] לצד פלשתין נקיה מיהודים ועד תאוות רצח חמאסניקית מטוהרת ע"י דהלגיטימציה של העם היהודי בישראל.

אז אתה כנראה ציוני אבל המסיבה שאתה הולך אליה לא כל כך וכמו אותה אם פולניה אומר לך:"ב-ט-ח שאתה יכול ללכת למועדון, אני לא חוסמת אותך. רק שים לב ובאם יהיו בחורות בלבוש מופקר וריח של אלכוהול אל תכנס פנימה ותזכור שגם המוסיקה הרועשת מזיקה לאוזניים!!"

ישן 09-04-2010, 16:20
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "ציונות היא לא דת אלא תנועה רעיונית ולא צריכים להיות לה קומיסרים האומרים מי שיך ומי לא"

ציטוט:
העובדה כי אתה נגד בניה יהודית בחלק משטחה הריבוני של בירת ישראל עפ"י חוק יסוד ירושלים אינה הופכת אותך ללא ציוני. החתימה שלך האומרת כי שלום בכל מחיר הוא פילוסופיה של עבדים בוודאי שאינה מתאימה לשמאל האנטי ציוני. היא בקושי מתאימה למה שנותר מהשמאל הציוני...

אני דווקא בעד(אלא אם מדובר בגירוש משפחות מכל מוצא אתני שהוא,ללא מתן פיצוי,אם כזה מגיע להם).
אני רוצה להירשם לקבוצה הזאת כדי שתהיה לי היכולת לומר פה ושם מילה או שתיים, ולבדוק איך "מריחה" כל החבורה הזאת.
הביטוי הזה נאמר ע"י טרוריסט(או לוחם חופש,-היופי הוא בעיני המתבון ) צ"צ"ני, שלפני כ-5 שנים נהרג,כנראה, ע"י הפדרלים הרוסיים בדוחא שבקטר.

ציטוט:
אז אתה כנראה ציוני אבל המסיבה שאתה הולך אליה לא כל כך וכמו אותה אם פולניה אומר לך:"ב-ט-ח שאתה יכול ללכת למועדון, אני לא חוסמת אותך. רק שים לב ובאם יהיו בחורות בלבוש מופקר וריח של אלכוהול אל תכנס פנימה ותזכור שגם המוסיקה הרועשת מזיקה לאוזניים!!"

אמא יהודיה קונה לבנה שתי עניבות ליום הולדת.כולם נאספים לאירוע משפחתי כלשהו,והבן מגיע עם אחת משתי העניבות.אמו רואה את זה ואומרת:בטח,ידעתי שהשנייה לא מצאה חן בעיניך!

ישן 08-04-2010, 23:53
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "הסניגור: "ענת היא ציונית ומתנגדת לסרבנות. כל המסמכים שפרסם בלאו עברו את הצנזורה.""

מצחיק, כמה פה שלא מפסיקים לצווח שהאמריקאים עשו לפולרד עוול ממהרים עכשיו לחרוץ את דינה של בחורה בפרשה שרב בה כרגע הניסתר על הגלוי.

כן, האמריקאים הגזימו ומגזימים עם פולרד שמזמן הגיע הזמן לשחרר אותו ובהתבסס על המעט שאני יודע כרגע הגברת קם הפגינה שיקול דעת גרוע פעמים; פעם כשגנבה מסמכים צבאיים ופעם כשהפקידה אותם בידי מר בלאו. בהנחה (הלא המוכחת) שנציגי המדינה מספרים לנו את האמת ושהעיתונות מדווחת במדויק הגברת קם ביצעה עבירת בטחון שדה חמורה למדי (וצריכה להענש על כך בהתאם).

זהו!

לא בגידה, לא נסיון להרס המדינה, לא איזה שמאל אידאולוגי נוראי, בוודאי לא קוויזלינגית (לעזאזל, אתם שומעים את עצמכם? ענת קם = לוידקון קוויזלינג? אין פה גבול לשנאת יהודים על בסיס אידאולוגי עלוב?). על פניו (וחובת ההוכחה, כמו תמיד, על המאשים; מדינת ישראל) חיילת מעט נימהרת ועם פה גדול שהקישור ה"חמור" ביותר שזכיתי לשמוע עד עכשיו בינה לבין השמאל האידאולוגי הוא שאמרה שהיא מקווה שקצינים מסוימים יגיעו להאג… קראתי דברים לא פחות גרועים מכותבים רבים פה ולא כל אמירת ריתחה אני לוקח כמו שהיא.

נחזור, למען המתקשים, על הפרטים (אני בכוונה נימנע מלקרוא לכך עובדות) כפי שאתם ואני יודעים עד עכשיו: קם גנבה מסמכים והחזיקה אותם על מחשבה הבלתי מאובטח במשך שנתיים (בהתחשב בהשתלשלות הארועים אני כבר לא בטוח שמחשבי הצבא בטוחים יותר). השימוש היחיד הידוע עד עכשיו במסמכים הנ"ל היה בכתבה שאושרה לפרסום ע"י הצנזורה ושהצביעה על עבירות לכאורה על החוק בתוך צה"ל (מעניין שהעניין החמור הזה לא מפריע לאבירי החוק הסלקטיבי).

היו אלף דרכים בהן ניתן היה, לו אכן היה פה איזה רצון שטני להחריב את המדינה, להשתמש במסמכים הנ"ל ולגרום הרבה יותר נזק ויתכן שאכן נעשה שימוש כזה רק מה, עד עכשיו המדינה לא העלתה האשמות כאלו (מה גם שקם שיתפה פעולה עם חוקריה ונימצאה דוברת אמת בבדיקת פוליגרף).

אבל, כמו כל מיני אנשים פה גם לי מותר להעלות ספקולציות, שלי לא טובות יותר, או פחות, מאלו של אחרים:

למשל על מערכת שניתפסה ברשלנותה באבתחת מידע רגיש ומחפשת נקמה שיש לה מעת מאוד עם בטחון המדינה,

למשל על קצינים שהפרו הוראות של ביה"מ ורוצים לדפוק את מי שניסה לדפוק אותם,

למשל על שירות בטחון ופרקליטות שפישלו עם הדג השמן ומכסחים לדגיגה את הצורה,

למשל על מערכת שלא כל כך אוהבת שמפשפשים במעשיה ומצאה הזדמנות פז להפחיד חטטנים,

למשל על ימין חזק שמנסה לעשות דלגיטימציה לשרידי השמאל

כל אחת מהספקולציות הללו מדאיגה אותי לא פחות מגניבת מסמכים מסווגים (ורשלנות הצבא בשמירתם והחשד לכאורה שקצינים עוברים על הוראות בית המשפט) כי לדעתי אם יש ולו גרעין אמת בכל אחת מהן הרי שהדבר אינו משרת את בטחון ורווחת המדינה ואזרחיה, נהפוך הוא.

ישן 09-04-2010, 00:28
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "מצחיק, כמה פה שלא מפסיקים..."

מי שמדבר על צווחות (ועוד מנותקות מהמציאות)...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
מצחיק, כמה פה שלא מפסיקים לצווח שהאמריקאים עשו לפולרד עוול ממהרים עכשיו לחרוץ את דינה של בחורה בפרשה שרב בה כרגע הניסתר על הגלוי.

אין מקום להשוואה לעניין פולארד, וזה מראה על בורות בנוגע לפרשת פולארד, או על מוכנות
לטעון כל טענה - לא אמיתית ככל שתהיה - ובלבד שתוכל להגיד מילה טובה על אדם שביצע
מעשה עבריינות קשה, רק כי במקרה הוא גם שייך לצד (ההזוי) שלך של המפה הפוליטית.

הקישור לפרשת פולארד כל-כך הזוי, שלא אתייחס אליו בהמשך ההודעה הזאת. רק אומר
שהמידע שפולארד העביר לישראל הוא מידע שככל הנראה ארצות-הברית אמורה הייתה
להעביר בעצמה לישראל מתוקף הסכמה ו"נמנעה" מלעשות זאת, ושפולארד חתם על הסכם
טיעון שהשופט ביטל לאחר שידיד ישראל גדול בממשל דאז העביר לו "מזכר סודי".

הדימיון למקרה של גברת קם בדימיון שלך בלבד...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
בהתבסס על המעט שאני יודע כרגע הגברת קם הפגינה שיקול דעת גרוע פעמים; פעם כשגנבה מסמכים צבאיים ופעם כשהפקידה אותם בידי מר בלאו. בהנחה (הלא המוכחת) שנציגי המדינה מספרים לנו את האמת ושהעיתונות מדווחת במדויק הגברת קם ביצעה עבירת בטחון שדה חמורה למדי (וצריכה להענש על כך בהתאם).

זהו!

לא בגידה, לא נסיון להרס המדינה, לא איזה שמאל אידאולוגי נוראי

אבל זהו, שכן. "שיקול דעת גרוע" הוא לעשות משהו בטעות. היא העתיקה בכוונת תחילה 2000
מסמכים מסווגים, וטרחה להפריד בין דיסק למסמכים ודיסק למצגות. זו פעולה שמראה בבירור
על כוונת תחילה, ולא על "שיקול דעת גרוע בלבד". הניסיונות לעוות ולסובב לא יצלחו - גברת
קם לקחה ביודעין, בזדון, ובכוונת תחילה מסמכים ברמת סיווג גבוהה והעבירה אותם ללך-תדע-כמה
גורמים שאינם מוסמכים לכך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
נחזור, למען המתקשים, על הפרטים (אני בכוונה נימנע מלקרוא לכך עובדות) כפי שאתם ואני יודעים עד עכשיו: קם גנבה מסמכים והחזיקה אותם על מחשבה הבלתי מאובטח במשך שנתיים (בהתחשב בהשתלשלות הארועים אני כבר לא בטוח שמחשבי הצבא בטוחים יותר). השימוש היחיד הידוע עד עכשיו במסמכים הנ"ל היה בכתבה שאושרה לפרסום ע"י הצנזורה ושהצביעה על עבירות לכאורה על החוק בתוך צה"ל (מעניין שהעניין החמור הזה לא מפריע לאבירי החוק הסלקטיבי).

ה"פרטים" שלך אכן אינם עובדות. יותר נכון יהיה לקרוא להם "ההפך מעובדות", והמבין יבין.
ההחלטה שהתקבלה בצבא לא הייתה עבירה על החוק. השימוש הידוע במסמכים היה העברתם
לכתב אחד לפחות (ונסיונות להעביר לנוספים). זה שבעיתון שבו הכתב עובד פורסמה רק כתבה
אחת שבה פורסמו עותקים של המסמכים לא אומר שלא נעשה בהם שימוש בכתבות נוספות (למען
האמת, נטען באחד הפרסומים היום שכן היה שימוש בכתבות נוספות), וודאי שאין זה אומר שהכתב
לא העביר את המסמכים לגורמים נוספים, או שהם השיגו אותם ממנו ללא ידיעתו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
היו אלף דרכים בהן ניתן היה, לו אכן היה פה איזה רצון שטני להחריב את המדינה, להשתמש במסמכים הנ"ל ולגרום הרבה יותר נזק ויתכן שאכן נעשה שימוש כזה רק מה, עד עכשיו המדינה לא העלתה האשמות כאלו (מה גם שקם שיתפה פעולה עם חוקריה ונימצאה דוברת אמת בבדיקת פוליגרף).

לא מרשים ולא מוכיח דבר, בהתחשב בכך שהיא עברה תחקיר בטחוני כדי לשרת בלשכת האלוף...

ונסיים בצווחות שמביאות את ההזיה לשיא:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
אבל, כמו כל מיני אנשים פה גם לי מותר להעלות ספקולציות, שלי לא טובות יותר, או פחות, מאלו של אחרים:

למשל על מערכת שניתפסה ברשלנותה באבתחת מידע רגיש ומחפשת נקמה שיש לה מעת מאוד עם בטחון המדינה,

למשל על קצינים שהפרו הוראות של ביה"מ ורוצים לדפוק את מי שניסה לדפוק אותם,

למשל על שירות בטחון ופרקליטות שפישלו עם הדג השמן ומכסחים לדגיגה את הצורה,

למשל על מערכת שלא כל כך אוהבת שמפשפשים במעשיה ומצאה הזדמנות פז להפחיד חטטנים,

למשל על ימין חזק שמנסה לעשות דלגיטימציה לשרידי השמאל

נכון. הימין עשה יד אחת עם גורמים מחוץ למדינת ישראל כדי להביא לדלגיטימציה של צה"ל,
קציניו, חייליו, וממשלתו. אה, אופס. אלה היו אינספור ארגוני שמאל קיצוני וחיים רמון הנכבד...
ישן 09-04-2010, 01:23
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "מי שמדבר על צווחות (ועוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
מי שמדבר על צווחות (ועוד מנותקות מהמציאות)...
רק כי במקרה הוא גם שייך לצד (ההזוי) שלך של המפה הפוליטית.
הקישור לפרשת פולארד כל-כך הזוי

כשמי שבפורום הזה רמז שהוא סבור שמדינת ישראל צריכה לחסל את נשיא ארה"ב (וגרם לאדמין להסתייג מיידית) וקרא למדיניות חיסולים המוניים בחו"ל משתמש שלוש פעמים בנגזרות של המילה "הזיה" בתגובתו אלי אין לי אלא לראות בכך מחמאה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אין מקום להשוואה לעניין פולארד, וזה מראה על בורות בנוגע לפרשת פולארד, או על מוכנות לטעון כל טענה - לא אמיתית ככל שתהיה - ובלבד שתוכל להגיד מילה טובה על אדם שביצע מעשה עבריינות קשה, רק כי במקרה הוא גם שייך לצד (ההזוי) שלך של המפה הפוליטית.

הקישור לפרשת פולארד כל-כך הזוי, שלא אתייחס אליו בהמשך ההודעה הזאת. רק אומר
שהמידע שפולארד העביר לישראל הוא מידע שככל הנראה ארצות-הברית אמורה הייתה
להעביר בעצמה לישראל מתוקף הסכמה ו"נמנעה" מלעשות זאת, ושפולארד חתם על הסכם
טיעון שהשופט ביטל לאחר שידיד ישראל גדול בממשל דאז העביר לו "מזכר סודי".

הדימיון למקרה של גברת קם בדימיון שלך בלבד...

תפסיק לבלבל במוח, כל מה שכתבת פה ידוע לי היטב וגם כתבתי על כך בפורום הזה בעבר, הידיד אגב הוא מזכיר ההגנה לשעבר של ממשל רייגן, קספר ווינברגרג ואתה יודע על פרשת פולארד בערך את מה שאני יודע. הטיעון בנוגע למה ממשלת ארה"ב היתה אמורה ומה לא היתה אמורה להעביר לישראל גם הוא טיעון ישן אבל, ובגלל זה אני בכלל מתייחס לחלק הזה של הודעתך, לא מוכח! (כמו, אגב, הטיעון שהועלה ע"י מקורות אמריקאים מסוימים שפולארד הציע את מרכולתו לא רק לישראל אלא גם למדינות עוינות יותר לארה"ב). ההכפשה שלך כלפי, כביכול אני בור בפרשת פולארד, היא מופרכת ומחוצפת.

אבל המטריד ביותר הוא הטיעון המופרח ("הזוי"?) שלך שכביכול רק התאמה של 100% מאפשרת השוואה בין שני מיקרים. בסייג שאנחנו (כולל אתה) עוד לא יודעים הכל על פרשת קם ההשוואה שאני עורך בין שני המקרים היא שבשניהם אנשים שלא הוכח שהתכוונו באמת להזיק למדינתם מואשמים (או, במקרה קם, עלולים להיות מואשמים) בהאשמות מוגזמות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
אבל זהו, שכן. "שיקול דעת גרוע" הוא לעשות משהו בטעות. היא העתיקה בכוונת תחילה 2000 מסמכים מסווגים, וטרחה להפריד בין דיסק למסמכים ודיסק למצגות. זו פעולה שמראה בבירור על כוונת תחילה, ולא על "שיקול דעת גרוע בלבד". הניסיונות לעוות ולסובב לא יצלחו - גברת קם לקחה ביודעין, בזדון, ובכוונת תחילה מסמכים ברמת סיווג גבוהה והעבירה אותם ללך-תדע-כמה גורמים שאינם מוסמכים לכך.

ב"יודעין"? ב"זדון"? מר פסטן, ברכות למנוייך לשופט בישראל, שמה תירצה גם ברשיון תליינות? אני, הקטן, אחכה לבית המשפט.

אגב, לי, בניגוד כניראה לך, אין גישה לחומרי חקירה חסויים של המדינה ואני שמעתי שקם בינתיים הואשמה רק בהעברת מסמכים למר בלאו. הואיל ואתה כמסתבר יודע יותר שמה תחלוק אם שאר חברי הפורום את הסקופ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ה"פרטים" שלך אכן אינם עובדות. יותר נכון יהיה לקרוא להם "ההפך מעובדות", והמבין יבין. ההחלטה שהתקבלה בצבא לא הייתה עבירה על החוק. השימוש הידוע במסמכים היה העברתם לכתב אחד לפחות (ונסיונות להעביר לנוספים). זה שבעיתון שבו הכתב עובד פורסמה רק כתבה אחת שבה פורסמו עותקים של המסמכים לא אומר שלא נעשה בהם שימוש בכתבות נוספות (למען האמת, נטען באחד הפרסומים היום שכן היה שימוש בכתבות נוספות), וודאי שאין זה אומר שהכתב לא העביר את המסמכים לגורמים נוספים, או שהם השיגו אותם ממנו ללא ידיעתו.

עוד ספקולציות מצידך. בוודאי שזה שפורסמה רק כתבה אחת לא אומר שבלאו לא העביר את המסמכים לאירנים, לחיזבאללה, לאדולף היטלר שמתחבא באמזונס (ושעבר ניתוח פלסטי אצל אחד, "חוזה" מנגלה). תישמע, זה שלא כתבו על זה בעיתון גם לא אומר שאתה לא חייזר ושאני לא קיסר שבעת היקומים...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
נכון. הימין עשה יד אחת עם גורמים מחוץ למדינת ישראל כדי להביא לדלגיטימציה של צה"ל, קציניו, חייליו, וממשלתו. אה, אופס. אלה היו אינספור ארגוני שמאל קיצוני וחיים רמון הנכבד...

מה הקשר? ואם חיים רמון עשה יד אחת עם גורמים בחו"ל בכדי להביא לדלגיטימציה של צה"ל (אשמח לסימוכין) איך זה בדיוק סותר את הספקולציות שלי בדבר נסיונות הדלגיטימציה של הימין את השמאל וכו?

ישן 09-04-2010, 03:52
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
כמה הערות חלקן כתגובה וחלקן בלי קשר ישיר
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "מצחיק, כמה פה שלא מפסיקים..."

1. ככל הידוע הבחורה מודה בעובדות - היא גנבה מסמכים שנחשפה אליהם מתוקף תפקידה, ואחרי כן סחרה בהם. בהבט ההרתעתי, בלי קשר לאידאולוגיה שכן או לא הניעה אותה, צריך לנקנק לה את הצורה, שלולא כן יהפוך מידע צבאי למטבע עובר לסוחר.

2. על פניו לא מדובר ב- whistle-blower שניסתה להתריע על דבר פסול זה או אחר בצבא. לו היתה כזאת לא היתה נזקקת לאלפי מסמכים אלא רק לכמה בודדים. whistle-blowers לא בונים קייס משפטי, הם רק מצביעים על ליקויים ומביאים הוכחה. הבחורה הזאת, לפי הפרסומים שאיש לא הכחישם, אספה מכל הבא ליד, משמע שכוונתה היתה לסחור במידע או להעבירו לידיים עוינות. זה לא בעיה בשיקול דעת, אלא משהו חמור בהרבה.

3. מה המניע? בצע כסף? אולי, היא אכן זכתה למשרה צנועה מטעם המו"ל. אבל בהנחה שלא מונחים לה כמה מליונים בחשבון בשווייץ, המניע הזה נשמע לא משכנע. מה נותר?

4. השיוך לשמאל הקיצוני יותר או פחות לא נעשה על ידי הימין, אלא דווקא על ידי השמאל עצמו. ראה מי קפצו להפיץ את הסיפור שלה. הם עשו זאת כי הם חשים צורך להגן על כל נפגעי שרירות ידו של החוק הישראלי? הרשה לי לגחך. יש פה הזדהות עם המעשה ואמפתיה לעבריינית.

5. האכסניה שנמצאה למסמכים - עיתון הארץ - זה מכבר הוכיחה את עצמה כמקדמת סדר יום שמאלני קיצוני בלי לבחול בכיפוף או חיפוף כל סטנדרט עיתונאי מקצועי. זה לא מעורר אהדה יתרה ולא שום הזדהות עם טיעוניהם על פגיעה בחופש העיתונות וכו'.

6. אחריות עיתונאית לא נגמרת בחשיפת האמת (ולא ברור כלל שנחשפה אמת כלשהי באמצעות החומר הסודי), אלא היא ממשיכה באחריות האזרחית שאומרת במקרה זה שהמסמכים, לכל הפחות, צריכים לשבת בכספת המערכת ולא לטייל בעולם ולהפוך, במקרה הטוב, קלף מיקוח לשמירת העיתונאי מכל תביעה.

7. עיתון הארץ חשף את המסמכים עצמם ובכך הפך את גילוי המקור לעניין כמעט טריוויאלי. הם האחרונים שיכולים לטעון לדאגה לחסיון מקורות. הם עשו זאת כי ידעו שהמקור יבש ולא יספק עוד חומר, ולכן האתיקה נזרקה לפח לטובת הסיפור.

8. בלאו עצמו נהג ונוהג כנוכל בספור ומערכת העיתון מגבה אותו. עיתונאים במדינות הרבה פחות ליברליות נשארים להלחם על חירותם ועיסוקם. הבריחה של בלאו והסחר מכר שלו בחומר המסווג הם חרפה ופחדנות, ולמען האמת אני מאמין שזה הרבה מעבר לזה.

9. אין ספק שיש פה כשלון מביש של השב"כ בטיפול בפרשה, ושחלק מההתגלגלות הפאתטית שלה בזירה הצבורית נובעת מנסיון של אנשים לכסות את גודל המחדל שלהם. אבל הזעם הכללי לא מנותב ומעוצב על ידי אף אחד, הוא אותנטי לחלוטין.

10. כן, יש נסיון של הימין לעשות רווח פוליטי על העניין, ויש לו אגב קייס טוב, שהשמאל הקיצוני רק יוסיף ויחזק אותו. אבל הימין לא המציא את העסק, יש לו עוד הרבה מה ללמוד על מינוף של ארועים לצורך דה-לגיטימציה והשתקה של יריבים פוליטיים.

בקיצור, הסיפור הזה רע מאד לכולם. רע למדינה שניזוקה בטחונית ללא סיבה של ממש. רע לעיתונות, שאמינותה מוטלת גם כך בספק, שנהגה פה בחוסר מקצועיות משווע וכעת תתגייס כולה להתגוננות ללא טיפת יושרה ויכולת להודות בטעות. רע לימין שיראה בזה הוכחה שחופש המידע והעיתונות הוא דבר פסול. ומי שיחגוג הם אלה שחפצים ברעת המדינה.
ישן 09-04-2010, 06:38
צלמית המשתמש של looklook

אתייחס ברשותך לכמה מסעיפיך ודרכם לדיון כולו
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "כמה הערות חלקן כתגובה וחלקן בלי קשר ישיר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
1. ככל הידוע הבחורה מודה בעובדות - היא גנבה מסמכים שנחשפה אליהם מתוקף תפקידה, ואחרי כן סחרה בהם. בהבט ההרתעתי, בלי קשר לאידאולוגיה שכן או לא הניעה אותה, צריך לנקנק לה את הצורה, שלולא כן יהפוך מידע צבאי למטבע עובר לסוחר.

מכיוון שבלאו אגר בשיטתיות מסמכים מסווגים ולא רק של חיילת זו ומכיוון שהוכחתי, כי לפחות במקרה אחד הדליף אותם לגורמים שהשב"כ לא רצה ביקרם, יש לבחון מקרים אחרים ואם יסתבר כפי שאני סבור, כי בלאו הדליף את המסמכים לטרוריסטים - יש לנקנק אותו הרבה יותר ממה שיש לנקנק את החיילת שעומדת לה הגנה (מסוימת!) שפותתה למעשה על ידי בלאו.

3. מה המניע? בצע כסף? אולי, היא אכן זכתה למשרה צנועה מטעם המו"ל. אבל בהנחה שלא מונחים לה כמה מליונים בחשבון בשווייץ, המניע הזה נשמע לא משכנע. מה נותר?

המניע הזה נשמע לא משכנע לאדם בוגר,נבון ובעל שיקול דעת - כלומר לך ולי ולרבים בפורום זה, אבל תחשוב לרגע על בחורה-ילדה בת 19 שמציעים לה להיות כתבת באחד מאתרי האינטרנט הגדולים במדינה וצריכה לבחור בין גורל זה ובין עבודה מועדפת בתחנת דלק..

6. אחריות עיתונאית לא נגמרת בחשיפת האמת (ולא ברור כלל שנחשפה אמת כלשהי באמצעות החומר הסודי), אלא היא ממשיכה באחריות האזרחית שאומרת במקרה זה שהמסמכים, לכל הפחות, צריכים לשבת בכספת המערכת ולא לטייל בעולם ולהפוך, במקרה הטוב, קלף מיקוח לשמירת העיתונאי מכל תביעה.

אחריות עיתונאית איננה נעצרת בכספת המערכת, לולא היה משדל בלאו את החיילת לגנוב את המסמכים והיה מתוודע אליהם בתמימות - היה עליו לדאוג להחזרת המסמכים לגורמים בטחוניים ולא לפרסום של שום דבר. זכותו הייתה להוציא מהחיילת מידע לא ממוסמך על עבירות שבוצעו על ידי הצבא, לבדוק אם יש בו ממש (ואין בו כפי שהוכיחו ב - news1 ) ואם יש, לפרסם אותו או עדיף - לעתור לערכאות.

7. עיתון הארץ חשף את המסמכים עצמם ובכך הפך את גילוי המקור לעניין כמעט טריוויאלי. הם האחרונים שיכולים לטעון לדאגה לחסיון מקורות. הם עשו זאת כי ידעו שהמקור יבש ולא יספק עוד חומר, ולכן האתיקה נזרקה לפח לטובת הסיפור.

יש לבחון אם מישהו שולט ביקום ולהודות לו על טעות זו של עיתון הארץ, אחרת לעולם לא היה נודע לנו על המאגר

10. כן, יש נסיון של הימין לעשות רווח פוליטי על העניין, ויש לו אגב קייס טוב, שהשמאל הקיצוני רק יוסיף ויחזק אותו. אבל הימין לא המציא את העסק, יש לו עוד הרבה מה ללמוד על מינוף של ארועים לצורך דה-לגיטימציה והשתקה של יריבים פוליטיים.

אני חושב שצריך להיות ניסיון של הציונים במדינת ישראל לעשות רווח פוליטי על העניין ולפגוע במגמות אנטי ציוניות וזה לא אינטרס של הימין בלבד. צריך לעשות דה לגיטימציה לטיפוסים האלה מכיוון שהם מנסים להחריב את המדינה היהודית-דמוקרטית במודע וזה - לא לגיטימי . אני לא חושב שצריך להשתיק אותם - אבל אם הכלב שאמור לשמור על הדמוקרטיה, נגוע בכלבת צריך להתריע על כך בפני הציבור.

בקיצור, הסיפור הזה רע מאד לכולם. רע למדינה שניזוקה בטחונית ללא סיבה של ממש. רע לעיתונות, שאמינותה מוטלת גם כך בספק, שנהגה פה בחוסר מקצועיות משווע וכעת תתגייס כולה להתגוננות ללא טיפת יושרה ויכולת להודות בטעות. רע לימין שיראה בזה הוכחה שחופש המידע והעיתונות הוא דבר פסול. ומי שיחגוג הם אלה שחפצים ברעת המדינה.

אני מסכים כמובן, עם יתר הדברים שכתבת.

ישן 09-04-2010, 10:45
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הבדל בסיסי -פולארד עשה למען בטחון ישראל והגברת הזיקה לבטחון

בטחון ישראל אינו מושג מופשט. זהו הסכוי שלי, של יקירי ושל יקירך להגיע הביתה בשלום מהעבודה ומגן הילדים.

מה שניצב לנגד עיני [בצרף דברי הבלע של ס.עורך העיתון] הינה שינאה צרופה של הגברת ושולחה לקיום שלי כאן כיהודי חופשי ובנוסף לכך צפצוף ארוך על חוק, מוסר ובטחון קיומי של אותם אנשים המקדשים חיי כל טרוריסט אונס ושוחט אפילו במחיר חיי אני בשם החוק המוסר וכו'.

זו לא בושה לקרוא לאויב אויב ולמי שחשוד בריגול חמור - חשוד בריגול חמור. זו לא בושה לתעב את ואנונו, יגעל עמיר וגם את הטיפוסים המציצים אלינו מצידו של השמאל הקיצון בפרשה זו.
ישן 09-04-2010, 00:02
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Segmany שמתחילה ב "הסניגור: "ענת היא ציונית ומתנגדת לסרבנות. כל המסמכים שפרסם בלאו עברו את הצנזורה.""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
"בשום שלב לא נגרם כל נזק לביטחון מדינת ישראל". הוא הוסיף: "כל הכתבות שפורסמו עברו צנזורה, דהיינו הצנזורה הכירה שאין מדובר בביטחון המדינה".

הצנזורה היא גוף כושל שכבר "אישר" יותר מפעם אחת מידע מסווג לפרסום.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Segmany
הוא מתח ביקורת על צה"ל, שלא דאג לשמור על המסמכים. "המסמכים היו חשופים ללא אבטחה מינימלית. אם יש חומר כל כך מסוכן - מדוע הוא לא אובטח?"

זה גם טמטום וגם שקר. בראש המסמך כתוב "סודי ביותר", ולחלאה הובהר שזה אומר שלא מספרים את זה לכל החברים...

נו, טוב. עוכר-הדין עושה את העבודה שלו...
ישן 09-04-2010, 00:47
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Segmany]"בשום שלב לא..."

למותר לצין שהצנזורה אישרה כתבה אחת, עם שניים, שלשה מסמכים ולא יותר. איש בצנזורה לא אישר ל-2000 מסמכים להיות בקרב חפציו של איזה עיתונאי זוטר וכתבת זוטרה עוד יותר מ'וואלה'.

העניין הוא לא הפרסום, זה שולי. אלא הענייין הוא בחיילת שגנבה מסמכים והעבירה אותם לגורמים זרים ומי יודע לאן עוד. במעשה זה יש פגיעה חמורה בביטחון המדינה, שאינה שונה במהותה מזו של מרדכי וענונו. אה כן וכמובן בכך שכתב מתחבא בחו"ל עם כל המסמכים הללו שנשמרו בינתיים על אמצעי תקשורת נוחים יותר להעברה, עושה איתם מי יודע מה ומי יודע למי, כשהעיתון מממן את שהייתו שם והוא מנסה לסחוט כרטיס יציאה מהכלא ומחקירות השב"כ ע"י מגוון איומים שונים.
ישן 09-04-2010, 00:45
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06

צריך לחקור כיצד לא עצרו את זה לפני זה. 2000 מסמכים סודיים ביותר לפי המידע שפורסם.

א, צריך לסגור את עיתון הארץ, כי הוא יצא נגד האשמות הללו באופן מיידי עם צו סגירה מהצנזורה ובית משפט צבאי.
ב, בכל הנוגע לאותה נאשמת להכניס אותה לבית מעצר ולא למעצר בית ולהקפיא לה את כל הרכוש והאזרחות שלה ואם היא אשמה לקחת לה את האזרחות וכל הרכוש.
ג, אותו עיתונאי להחרים לו את כל הרכוש בארץ ואת האזרחות שלו, אפילו עכשיו!
ד, לבדוק מה הדעות הפוליטות של כל חייל, שזוכה לראות מסמכים סודיים בכזאת דרגה או להצפין אותם, שאותן פקידות או חיילים שלא צריכים לדעת מה רשום שם לא ידעו ורק אנשים שכן צריכים לדעת מה רשום ידעו לתרגם אותם לטקסט ואם המידע לא יהיה מוצפן אז להכשיר חיילים עם שמירה שכל התפקיד שלהם זה להעביר מסמכים לידי האנשים עם הסמכות בלבד ולא פקידות או חיילים בלי הרשאה.
ה, להכניס לכלא את נתן זהבי עם הקפאה של כל רכושו ולשפוט אותו בבית משפט צבאי, אם הוא אשם לקחת לו את כל הרכוש ואזרחות.

הגיע הזמן שאנשים יבינו, שלבגידה במדינה יש מחיר וכבד וכן יש גבול לדמוקרטיה!!!

ללאנס בבקשה תראה כמה טעית בסיפור הזה.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 11-04-2010, 05:21
  frtred frtred אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.10
ענת קם הפיצה מסמכים לגורמים עויינים

ענת קם וחבריה קיימו תנועה אנטי ציונית שהתחילה עוד במועדון הכובעון המטורף בירושליים אשר היה מועדון אנטי ציוני כשמבקריו הקבועים בין היתר סמי סוקול
ההיגיון אומר ש ענת קם אורי בלאו סמי סוקול וחבריהם הפיצו את המסמכים לגורמים עויינים
בעידן האינטרנט קבצים יכולים לעבור מהר מאד,קשה לי להאמין ולקבל את התמימות ש ענת קם לא העבירה אל נתן פינטו למשל או לגיסה סמי סוקול או לערבים רבים שהיא הסתובבה עימם את המיסמכים אשר היו אצלה למעלה משנתיים ואף הוכח כי ניסתה להעביר אותם לגורמים שונים
נוצרה פגיעה חמורה בבטחון של ישראל, האנשים שגרמו לכך הם בעצם מחבלים
השמאל הקיצוני לקח את החוק לידיים, אותם יפי נפש אשר טוענים לשלום פועלים בדרך הטרור
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:29

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר