לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-04-2010, 22:07
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מה שהיא קיבלה חמור דיו
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה ברור מאיליו."

העונש שנתנה לתלמיד בוטל והיא תאלץ להתנצל בפניו בנוכחות כל הכיתה. זה מאוד משפיל ופוגע מאוד בסמכות של המורה מול התלמידים. לא ברור לי איך בכלל תוכל להמשיך ללמד אחרי זה.
האמת ששמעתי מורים אומרים לתלמידים דברים חמורים לא פחות (לפעמים הרבה יותר) רק שלא היה להם גוון פוליטי (בדרך כלל-גם כאלו שמעתי בכיתה) ומעולם הם לא נשאו בתוצאות. מאוד מדאיג אותי לשלוח את ילדי לבית ספר כשאני זוכר את ההתיחסויות המשפילות של חלק מהמורים לתלמידים. מורים לא מודעים לפעמים לכח שיש להם או שהם מודעים ופשוט הם חלאות. בעיני לומר לתלמיד תיכון (שיש בשולחן לידי) "אתה לא חייב ללקק" גרוע יותר ממה שאמרה המורה במקרה נידן, שלא לדבר על מקרה אחר שבו מורים פצחו בנאומי השפלה ארוכים (שבאותו רגע כמובן שיעשעו מאוד אותי ואת חבריי) כלפי הקורבן המסכן שכשל בבחינה או משהו מעין זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-04-2010, 22:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אתה צודק בעיקרון אבל זה המקום להזכיר את הפרשה הזו:
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה שהיא קיבלה חמור דיו"

http://www.psakdin.co.il/fileprint....te/ver_dlkl.htm

בחודש אוקטובר 2000, כחודש לפני יום הזיכרון לראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל, הפיץ העותר מכתב בקרב מורים, מנהלים ואנשי חינוך, במטרה שיוגש כעצומה לשר החינוך. במכתב הביע את השקפתו החולקת באופן נוקב על דרכו הפוליטית של יצחק רבין ז"ל והשלכותיה עד ימינו וביקש להפריד בין הנצחת יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל ודיון חינוכי ברצח ראש הממשלה והשלכותיו לבין הנצחת "מורשת רבין" - משנתו הפוליטית.

דבר העצומה הועבר לאמצעי התקשורת. המשיב 4 ומנכ"לית משרד החינוך דאז הורו על השעייתו של העותר מכל תפקידיו החינוכיים בכלל ובבית הספר שבנדון בפרט וכן אסרו על כניסתו לכל מוסד חינוכי שהוא. לטענת העותר, עמותת בית הספר פנתה למשיב 4 והבהירה כי אין כל מניעה שהעותר ימשיך בעבודתו החינוכית, אך מכתבה לא זכה למענה. העותר טוען עוד כי המשיבים פעלו להצר את צעדיו של העותר, התנכלו לבית הספר ואף נקטו איומים של ממש נגד הנהלת בית הספר והכפישו את שמו של העותר.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pag...l?itemNo=379306

השופט דוד מינץ קבע כי "השעיה היא סנקציה קשה וחמורה שאין להקל בה ראש מבחינת הנפקויות המוקרנות על המושעה. פוטנציאל הפגיעה של השעיה בכבודו ובחופש עיסוקו של המושעה הוא רב, ולכן גם השעית מורה אינה סנקציה נפוצה". השעייתו של שירן, קבע השופט, היתה פסולה גם בשל מחסור בבסיס חוקי לסמכות להשעות, וגם בשל אי מתן זכות הטיעון לשירן קודם להחלטה. עם זאת, טענותיו בדבר לשון הרע נגדו, בראיונות של אנשי המשרד בתקשורת, נדחו.

http://www.reader.co.il/article/139...ן-נ-משרד-החינוך

http://www.news1.co.il/Archive/001-...ml?tag=23-33-46

ישן 14-04-2010, 23:45
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
אבל התלמיד לא אמר שכל הערבים זונות. הוא לא השתמש במילים גסות.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אין קשר בין דמוקרטיה לנעשה בכיתה"

המורה היא שיזמה דיון בסוגיית ענת קם ואז - מנעה ממנו להביע את דעתו שהיא הדעה הרווחת בציבור. לדעתי, זה שמורה לאזרחות יוזמת דיון ומשתיקה דעות שלא מוצאות חן בעיניה - זה חמור אפילו יותר מהנאצי הקטן (שנאמר אחרי ההשעייה) וזה מלמד שהיא לא צריכה להיות מורה ובטח ובטח שלא לאזרחות. מורה לאזרחות במדינה דמוקרטית חייבת לשמור על חופש הביטוי של הכיתה, בטח בדיונים פתוחים. אני לא מתפלא כלל שזה קרה בתיכון חדש בת"א, אבל יש גבול לכל תעלול.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 15-04-2010, 08:43
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
תנוח דעתך, דווקא מהבחינות האלה המצב השתפר
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה שהיא קיבלה חמור דיו"

ב"ימי" ראיתי מורים (מכובדים ומבחינה פדגוגית בהחלט מתעלים ב"רמתם" על אלה שלכאורה נכנסים למערכת היום) שבאופן שיטתי וכמעט מערכתי "מיררו" את החיים לכמה תלמידים מכיתה א' ובמשך שנים: זו הייתה התעללות מובהקת בחלש, דיכוי והשפלה מתמידים שבהם נעלם כל היבט ממלכתי ובמקומו הופיע יצר אכזרי שאופייני יותר לילדים: גרוע מכל – היום די ברור לי שבחלק מהמקרים הם נגררו אחרי הילדים הדומיננטים שהם אלה שמלכתחילה היו אלה שהחלו במסע האכלת המרורים לאותה ילדה או ילד (לרוב עניין שהתחיל עוד בימי הגן, כאשר אותו ילד/ה אומללים איתרא מזלם להיות שכנים של 1-2 ילדים כריזמטיים, שגם עברו אתם לכיתה א' אחר כך ו"הפיצו את הבשורה"). אין דבר שיותר מזעזע אותי, מבחינת הניסיון האישי בחיים, מאשר הזיכרונות של איך אני רואה מהצד את האמא של אותה ילדה, חסרת אונים לחלוטין נגד המערכת, כשהיא מנסה איכשהו להלחם נגד קואליציה רחבה של ילדים ומורים אכזריים וחזקים, ועוד הרבה יותר ילדים ומורים "נגררים" שכמעט לאיש מהם אין שום רגש ביקורת עצמית ש"אולי משהו פה לא בסדר". אני זוכר איך אמא שלי הייתה שואלת אותי, בטיול שנתי כמלווה, שאלות שמהן השתמע שהיא לא ממש מבינה "מה הולך פה" עם הילדה הזו ואיך יכול להיות שכולם כ"כ מתאכזרים אליה כולל המורים בחלקם, אבל כילד אתה לא תמיד מבין עד כמה זה לא בסדר, ונע בין רגעים של סיפוק אכזרי כשאחד חלש "נזרק" לזירה אל מול חיות הטרף, ובין רגעים שבהם אתה מגלה רחמים שאתה עדיין מנסה להדחיק מפחד ה"חברים".

היו 2-3 ילדים כאלה, לכל היותר, בכל השכבה. מלבד העניין הזה (שבשבילם אני מניח שהוא לא פחות מאשר אסון אישי וגזל הילדות) אני אסיר תודה למערכת שבה גדלתי – בטח כשאני מסתכל על מקומות מקבילים – שהייתה נדיבה ובהחלט עם מידת טוב לב מובנה שלא פגשתי בעוד הרבה מקומות. במקום להשחיר את כל האנשים ההם, אני הגעתי מתישהו למסקנה שהתעמרות בחלש הייתה למעשה חלק בלתי נפרד כמעט מכל חברה, או יותר נכון דחיקתו לפינה מוגדרת (שבה הוא חי, ואפילו ראוי לרחמים, אבל לא ניתנת לו הזדמנות) ושהטמעת הרעיון שכל בני האדם שווים גל בשוויון ההזדמנויות שלהם, לא רק בעצם זכותם לחיות, היא משהו שעדיין בהתפתחות גם בימינו.

היום, לשימחתינו, דווקא יש שיפור עצום בתחום המסוים הזה : בהרבה בתי ספר ישנו שילוב של ילדים מחינוך מיוחד, או ילדים עם מוגבלויות קשות, במידה חלקית או מלאה בכיתות ה"רגילות", מה שמביא לכך שתופעות של התאכזרות מערכתית לחלשים הופכות נדירות יותר, שיטתיות פחות וקיימות בעיקר מצד גורמים שהתנהגותם למעשה פלילית (גם אם הם קטינים). בסניף ארומה ומקדונלדס שבהם אני אוכל תדיר מועסקים צעירים הלוקים בתסמונת דאון בתפקידי ה"פיקולו", ואפשר לראות שהצוות מאוד מאוד חיובי כלפיהם, וכן חלק נכבד מהסועדים (ותאמין לי שאיפה שאני גר לא חסרים אנשים שאפילו לילדים שלהם אין להם סבלנות בגרוש) אם לא כולם. את אחת מהן ראיתי עושה "חפיפה" לעובד חדש (נער, "רגיל" כמובן) בעניין תפעול אזור ההסעדה, והוא הלך אחריה ולמד – מצב שלדעתי לא היה אפשרי ב"זמני" כלפי האדם הממוצע, משום שהיה גורר צחוק או לעג או חוסר הבנה.

מצד שני: בעניין הרדיפה הפוליטית, ויותר נכון ה"מיני טרור" אידאולוגי שמפעילים אנשים בודדים כמו זו הנידונה פה, לדעתי תמיד מתוך ידיעה ברורה שהמערכת תפחד מהם, התופעה הולכת ומתרחבת, וכבר הזכרתי פה איך גם אני נקראתי לבית הספר בשביל הערות שלי שבני ציטט, "אבל רק בשביל לבדוק שאלה רעיונות שלי, לא של הילד". כ"העמדתי במקום" את הפונקציונרית החביבה, מאוד בנימוס ובלי להתרגש, אז פתאום הייתה לי תחושה שרוחו של "מיסטר הייד" מתעופפת ממנה החוצה והיא כמו הבינה שמדובר פה על חריגה חמורה מכמה כללים, חריגה שככל הנראה מראש לא הייתה על רוחה, אלא שכל אחד מפחד מאיזה "אח גדול" (לא קיים) שיתעורר בדיוק כאשר הוא לא "יעמיד במקום" איזה "עשב שוטה" פוטנציאלי. אני שומע "כל הזמן" על אנשים מזרמים שבעיני הם מתונים מאוד, ואשר מפחדים להגיד את אשר על ליבם משום שהתגובה תחריד ממקומה את מפלצת הרדיפה, ותשלול מהם את אחת מזכויות היסוד של האזרח הקטן: שיניחו לו לנפשו.

מי שמתפעל את כל התופעות הללו הם חבורה לא גדולה, וגם לא מתואמת, של קומיסרים מטעם עצמם שלכל היותר ניזונים מכמה ערוצי תעמולה פוליטית שנותנת להם את המוטיבציה "לקחת את כללי האתיקה לידיים". מן הצד השני ישנה שתיקה של שאר המערכת – גם השמאל המתון והמרכז, וגם הרבה מן הימין שכל אחד מצידו מפחד מסיבה אחרת (חובש הכיפה אומר תודה על דקה בין חילוניים שבהם לא מצביעים עליו ואומרים לו "נו, ולך יש כיפה ואתה לא קם לאישה זקנה באוטובוס?!", המזרחי עם התלתלים התימניים לא רוצה להיות מתוייג, וגם ה"רוסי" לא ממש רוצה שיעשו עליו חיקוי גס שהוא "ליברמן", רק בגלל שהוא דיבר על נאמנות למדינה).

לא מאותן סיבות, אבל אני מניח שאני מסכים אתך שמערכתית לא נכון "לטפל" בה בצורה של פיטורין (היא מיד תעשה קריירה מוצלחת בהדרכה/לימוד במוסד הרבה יותר הומוגני פוליטית, ואפילו תרוויח יותר כסף) : ברור לי שהיא תנצח את המערכת, או שהמערכת תנצח נצחון פירוס. דרך הטיפול היחידה בקומיסרים מטעם עצמם היא להפנות נגדם את אותו נשק שחביב עליהם : מקרתיזם פרטי – לא רק ההשפלה שבהתנצלות (שאני מקווה שתתועד ותקבל תפוצה), אלא נגזרת של אחד מכלי הנשק החזקים ביותר של היהדות הטרום מדינית: "חרם היישוב". יש להציק לאנשים כמותה כל הזמן וב"קטנות" כך שיוכלו לבחור בין 2 ברירות: לסתום את הפה עם הדיעות הפוליטיות הפרטיות שלהם כאשר הם בתפקיד, או להתמיד בהן, ואז מהר מאוד להפוך לדמות מגוחכת. מאחר ורבים פוחדים, או לא חושבים שהם יכולים, "לנטרל" את הקומיסרים האלה, לפעמים אני לוקח את התפקיד על עצמי : כשבית הספר החליט שאחר הבנים שלי ישולב במסלול חינוכי מיוחד לבעלי כישורים של רטוריקה והנהגה, הגעתי לאסיםפת הורי המועמדים, ואחרי שראש היחידה החינוכית (הוא מין פרי לנסר שעובד עם משרד החינוך) גמר את הנאום והמצגת שלו, אמרתי במילים מאוד ברורות וברהיטות שאני מקווה מאוד שמדובר אכן על הכשרה נטו, ולא חינוך פוליטי כי "אם יסתבר לי שמדובר על מעבר לכך אני אדאג ששום הורה לא ישאיר את הילד שלו בבית הספר הזה בתוכנית שלכם, כי לכולנו נמאס לשמוע על כל מיני אייטולות שמתגנבים לתוך תוכניות חינוכיות במסווה של חינוך לערכים". מאחר ואני עמי ושכונתי אני מכיר (לא הייתי עומד ואומר את זה בנוסח זה בביה"ס ברמה"ש, אני מניח) המסר המאוד מוקפד עבר היטב, ומייד קמו הורים אחרים ותמכו במה שאמרתי. אין לי מושג מה הייתה הכונה של ראש התוכנית, אבל היה אפשר לראות שהוא לא רגיל לשמוע הערות כאלה ובהחלט לקח לתשומת ליבו. כמובן שאין לי כוונה להשפיע על התוכנית, ואולי סטטיסטית בכלל סביר שמדובר על משהו תמים, אבל הרעיון הוא לעורר אצל האזרח הממוצע את המודעות לכך ש"לא בושה לעמוד על שלך ולדרוש שהילדים שלך יקבלו את החינוך הנייטרלי שאתה רוצה". אני לא חושב שאני יכול לבטל תוכניות שלא לרוחי, אבל אני בהחלט יכול לגרום להם "לפחד" מהורה כמוני (שמעורב בבית הספר, מכיר מערכות חוץ חינוכיות, ולכן עקרונית "מכבדים" את מה שיש לי להגיד ובפועל "מפחדים ממני") וכתוצאה מכך לכבד קצת יותר את המערכת שלפי חוקיה הם אמורים לפעול. פה בדיוק אני נחלק על חלק נכבד מאנשי הימין (גם פה) – אני לא חושב שאפשר "לכבוש את המערכת" מפני שהמערכת מוטה עקב אותו פחד שיש לרובינו מקומץ אנשים כריזמטיים ובעלי תחושת שליחות משיחית. אם אתה רוצה להתמודד עם אמנון יצחק, אל תעשה את זה מתוך הטריבונה בהיכל נוקיה כשהוא מוכן עבורך, תעשה את זה כשהוא מדבר דווקא במקום שבו הוא לא מצפה לפגוש אותך. ואם יהיו שמונים כמוך, אתה תראה שאתה יכול לקצץ לו את העוקץ הרבה יותר טוב מאשר 10 חוקים.

ישן 15-04-2010, 17:41
  משתמש זכר פלמינג פלמינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.09
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תנוח דעתך, דווקא מהבחינות האלה המצב השתפר"

בגדול, יש פואנטה בדברים שלך.
באופן מעשי - נאצי זאת לא קללה, אלא מילה בסלנג הישראלי וטבועה עמוק בהוויתו ובתרבותו.
קח למשל את אוהדי בית"ר שזועקים חמאס על השופט וקוראים לו "יא נאצי" - הם בטח לא מתכוונים שהוא טהור גזע, עיניים כחולות ושער בהיר.
קח לדוגמא חבר כנסת שמכנה את יריבו "גזען נאצי", הוא לא מתכוון כי אותו חבר כנסת שייתכן והוריו ניצולי שואה, גודל בהחבא כגרמני והלך לכנסייה מדי יום ראשון.
קח לדוגמא את מר ישראלי שאומר לשוטר עברי "אתה נאצי" - האם הוא באמת חושב שאותו שוטר למד את השוטרות בגסטאפו?

בקיצור לא צריך לקחת את זה כל קח קשה, בכל אחד מאתנו יש נאצי קטן שצריך רק שיימצא בן הזוג לעימות שיגלה אותו.

גם המורה לא התכוונה בכינוי נאצי לאותו תלמיד, שהרי הוא בן דור רביעי לכאלה שאולי ניצלו מהשואה. הוא בסך הכל ילד חמוד שלומד סוף סוף כיצד יש להגיב במקרה של כעס ובמקרה שאתה פוגע באושיות הדמוקרטיה ומבקר את מי שלוחם למען חירותה הדמוקרטית של מדינת ישראל.
ישן 15-04-2010, 19:45
מנהל

ההודעה שלך משמחת אותי מאוד מסיבה כפולה
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תנוח דעתך, דווקא מהבחינות האלה המצב השתפר"

גם בגלל שאני שמח שהמצב השתנה מאז שהיינו ילדים (דומני שאנו באותו גיל בערך) וגם משום שניסחת את מחשבותיי הרבה יותר טוב ממה שאני מסוגל.
ורק הערה לגבי המעורבות ההורית-קראתי לא מזמן ספר שנקרא outliars (אין לי מושג אם תורגם לעברית) שמנתח את הסיבות להצלחה או כישלון של בודדים ידועים או קבוצות אוכלוסיה בתחומים מוגדרים. אחת המסקנות שלו היא שאלו שמצליחים בחיים נהנים בין השאר מהורים בעלי רמת התערבות גבוהה בבית הספר ומקומות אחרים. הילד לא רק מקבל בזכות זה את הצרכים שלו בצורה טובה יותר, אלא גם לומד שיעור חשוב על איך לעמוד מול המערכת, לדרוש את שלו וגם לקבל.
ישן 15-04-2010, 23:42

תאומים (לא זהים)
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תאומים? מלח מיים, מלח מיים..."

הם אך ורק (אם בכלל) תוצר של נטיית האשה, כך שלתאומים במשפחתך אין השפעה על כך. זו בסך הכל נטיה לשחרר צמד ביציות. אתה את שלך תשחרר במליונים עם או בלי נטיה ותמיד יהיו מספיק בשביל שתי הביציות.

עם תאומים, כמו עם כל דבר שהוא לא צרה עצובה, מתמודדים בכיף, רוגע והלוואת מחזור משכנתא "לכל מטרה". העניין היחסית מעיק היחיד שאני יכול לחשוב עליו, "פוסט" ההריון והלידה הקשים, זה שבערך כל אדם שני חייב לשאול אותך שאלות בלי בושה (כולם נועצים מבטים, שזה ניחא). לפחות אני נהניתי/נהנה. אחרים (בין השאר כל ה"לגיסתי/אחותי/שכנתי גם יש תאומים"), ככה נראה, חוו משהו כמו שנה של סיוטים.

ישן 16-04-2010, 00:16

אני לא חושב שהקרביות של הראשנים שלך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כך אומרים אבל דומני שזה לא 100% מדויק"

משפיעים על ההסתברות לקבלת תאומים, יותר מאשר באופן מאוד שולי. בטח לא מעלים את הסוכי לתאומים רק כי במקרה גם יש תאומים במשפחתך. לא ששאלתי את שלל המומחים שמדי פעם התעניינו בהריון (כי אשתי שיתפה פעולה), אבל אני די בטוח שנעשו מחקרים שבדקו האם ישנן "משחררות צמדי ביציות סידרתיות" או שבעצם כל אשה מדי פעם "עושה את זה" והשאלה רק האם במקרה באותו החודש היא נכנסת להריון. בעצם כשאני חשוב על זה אז פעם בתור לאיזו בדיקה הייתה ליידנו אחת שאמרה שהיא כמעט קבוע "מבייצת כפול" מאחת החצוצרות. בקיצר: צריך אשה כזו, ולא משנה פה מה עושה הגבר. בעצם אם יש לך ספירת זרע "על הפנים" האירוניה היא שיש יותר סיכוי לתאומים מפני שבהפריה מלאכותית נהוג "ללכת על תאומים" (ולכן השאלה שבמזן ההריון אתה יודע לענות על אוטומאט בכל כמה ימים אצל הרופא היא "ס-פ-ו-נ-ט-א-נ-י", ואחרי הלידה, ואז השואלים הם אנשים ברחוב, "לא זו לא הפריה מלאכותית דווקא" (וכמעט כמה פעמים יצא לי "זו הפריית &*ן", אבל תמיד אני חושב חיובי שהיא לא בעצם דבק חצופה, אלא סתם שמחה בשבילנו).

מחקר אחד שלמיטב הבנתי לא מצליחים לקדם הוא הקביעה ה"סופית" ושאלת מליון ה-$ בענייני תאומים: "מה יותר משתלם? CS או וגינאלית???". נאמר לי, אאל"ט, שאפילו במדינות כמו דנמרק שמלאות בנשים שמוכנות להקריב עצמן למדע, אי אפשר להרכיב קבוצת דגימה שתעמוד בסטנדרט מדעי.

ישן 16-04-2010, 21:14

אם היא שוחחה בזמן הפרוצדורה (על השאלה "איך נתנו לה?" אני לא יכול לענות)
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש המון נשים כאלה, לפחות בארה"ב"

אז נראה לי שזה מין קטע של "להראות מה זה". הניתוחים האלה קצרים (הניתוח עצמו. להערכתי משהו כמו 15 דקות, וזה במקרה של תאומים) והאשה לא אמורה לראות דבר כי יש מין "פרגוד" מעל החזה שלה. בהרבה מקרים היא גם מקבלת איזשהו חומר הרגעה, בנוסף להרדמה האפידורלית.

אני מניח שכשאתה אומר "הרבה" על תפוצת קיסרי "שלא לצורך" אתה מדבר על אזורים עירוניים מרובי נשים קרייריסטיות. הרצון לשלוט בלו"ז עד לרמת הדקה הוא חולני לפעמים, ולכן הקיסרי נראה פתרון טוב. אלה גם הרבה פעמים נשים שיש להן 1-2 ילדים (מבחירה) ולכן השלכות הניתוח על ההריונות הבאים לא נראות חשובות.

ישן 14-04-2010, 23:13
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מקנא בהם? רוצה להיות כמוהם?"

לא להיות כמותם בדיוק, אבל לפחות שיהיה לנו את הכבוד שיש להם. זו לא בושה שיש לך כבוד. השמאל בארץ עובד קשה מאוד כדי לנכס את ה"רשות" לשינאה ולכבוד רק לערבים, ומנסה "לשלוח אותנו לפינה" בכל פעם שמתעורר אצלנו רגש כזה, חס וחלילה.
רק חבל שאין שום פסול בלשנוא את האוייב ולרכוש מעט כבוד עצמי - אלה הם רגשות טבעיים של אדם ואף חיוניים ביותר לעיתים, אז כן. הייתי רוצה להיות כמותם לפעמים, לפחות חלקית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-04-2010, 00:25
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ולאן ה"כבוד" הזה הוביל אותם?"

יש מה ללמוד מכל אחד, ולא יעזור כלום. גם על הכבוד שלך בתור אדם ושלנו בתור מדינה צריך לשמור, ולו ברמה המינימלית. כל מדינה עושה זאת, והפלא ופלא - רק אנחנו צריכים להתבייש כשרומסים את כבודנו.
לא.
אני חושב שצריך שיהיה לנו מעט יותר כבוד ממה שיש לנו עכשיו. יש אינספור מקרים בהם הייתי רוצה שההתנהלות של המדינה תהייה שונה ממה שבוצע בפועל, כשכבודנו נרמס ברגל גסה והשמאל מיהר להצדיק הרומסים, או שסתם המדינה לא נקפה אצבע.
זה כמובן מה שמתקרא wishful thinking, אבל אני עדיין לא חושב שאני מבקש יותר מדי...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 15-04-2010, 08:48
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש רמות של שמירה על הכבוד"

לעולם לא טענתי אחרת - למעשה מה שכתבת היא בדיוק עמדתי, אבל חשובה לא פחות העובדה שאנחנו כמדינה ועם צריכים שגם את כבודנו לא ירמסו, על אף שיש לא מעט גורמים שמנסים פעם אחר פעם - כשכבודנו נרמס - לטפוח לנו על ראשינו בחביבות ולומר שזה בסדר ושככה זה צריך להיות.
אותו הדבר גם לרגש השינאה - אם לא שמת לב, זה כמעט בקונצנסוס שרק לפלסטינאים מותר לשנוא אותנו, ואילו לנו "אסור" לשנוא אותם, וכל גילוי שינאה כלפיהם מייד מתפרש כימניות קיצונית וה"שונא" מייד מוקצה מחמת המיאוס.
ציטוט שאני לא זוכר מי אמר אותו במקור (למיטב זכרוני גנרל יפני), אומר פחות או יותר שכדי שתוכל להתגבר על האוייב שלך, אתה חייב להטמיע שינאה כלפיו אצל החיילים שלך. עכשיו, מה זה אומר לגבי המאמצים שתיארתי לעיל, "לאסור" עלינו לשנוא את האוייב?

בדיוק.

ציטוט:

ישן 15-04-2010, 20:58
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא צריך להתמזג במרחב בכדי להבין שרצוי להבין אותו...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא נראה לי שאנחנו רוצים להתמזג במרחב"

נכון שעניין הכבוד נראה כמו בדיחה דבילית למערבי הממוצע, ולכן אותו מערבי
ממוצע מוכן למחול על כבודו בקלי-קלות - אלא מה? הכבוד הוא בעל חשיבות
אדירה במזה"ת, ומי שמוחל על כבודו, לא נתפס רק כרכרוכי - אלא נתפש
כחלשלוש - ויש משמעות מאוד מאוד מוחשית להיתפשות כחלשלוש.

עולם המושגים הזה הוא אולי פריטימיבי, אבל הוא מאוד מאוד הגיוני. עפ"י
שיטה זו שולט סוג של ברירה טבעית דרוויניסטית, במסגרתה אלה שנחשבים
חלשים, מותקפים בידי אלה שחשים חזקים מספיק.

לא רק במזה"ת פועלים על סמך הגישה הזו, אלא גם האימפריה הרוסית
המתחדשת פועלת כך, ועד כה - בהצלחה כבירה.

עובדתית, בכל פעם שהצד השני זיהה אצלנו חולשה ורפיסות - האלימות
כאן גברה. אפשר לחפש אלף ואחד תירוצים אחרים (לא וויתרנו מספיק,
יש שם סכסוכים פנימיים והדרך להתבלט היא ע"י הקצנה ביחס לישראל,
החתול חרבן להם על שיעורי הבית, ועוד כהנה וכהנה...), אבל הסיבה
החשובה ביותר לכל סיבוב ערבי מול ישראל - הוא זיהוי חולשה, וכשישראל
מבליגה על כל דורסנות ערבית, היא נתפשת כחלשה, ועל היתפשות
כחלשים, שילמנו, אנו משלמים - ועוד נשלם - בדם.
ישן 15-04-2010, 02:40
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
כן כן, "כבוד", "פרימיטיבי", "מתינות". העולם המערבי חזק במשהו אחד - בפחדנות
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מדבר על ארה"ב, מדינות מערב אירופה או שמא על אוסטרליה וקנדה?"

בינתיים איראן שמאיימת כמו הביריון השכונתי על ישראל ועל כל מי שינסה לפגוע בה, ממשיכה בשלה
ואף יורה פרובוקציות לכל עבר ומה עושה העולם החופשי? "המעצמות" שוברות את הראש בין עצמן
על: "לתקוף?, לא! להטיל סנקציות? לא יודע, לדבר? מה נראה לך?!".

זה מציק, כי המנהיג האיראני מחמוד אחמדינג'אד הוא אידיוט ממדרגה ראשונה או שהוא גאון על. הוא
אידיוט כי דבריו לא מראים על חוכמה יתרה והוא בעצם חושף את מערומיו ברבים. אם הוא דווקא גאון,
זה כי הוא יודע שהמערב יותר טיפש ממנו. המערב מתחבט בשאלות של סנקציות, עיצומים, חרם, משא
ומתן, או"ם, הוועדה לאנרגיה אטומית, ובינתיים השמוק מכין פצצת אטום תוך שהוא בכל נאום קורא
להשמדת היישות הציונית בפרהסיה.

אז כבוד או לא - בינתיים המערב לא מוכיח חוכמה גדולה, בטח לא כשדבר דומה לזה כבר קרה לא
לפני אלף שנים. אותם נאומים, אותה התנסחות, אותה שנאה, והפעם יש לחנטריש יכולת ליצור פצצת
אטום. ואחת הוא צריך, לא יותר. אחת כדי להרוס את כל החלום הציוני.

ישן 15-04-2010, 03:00
מנהל

אלוהים שבשמיים, אתה מבין את ההבדל בין "כבוד" לעניינים אסטרטגיים?!
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "כן כן, "כבוד", "פרימיטיבי", "מתינות". העולם המערבי חזק במשהו אחד - בפחדנות"

איראן לא פוגעת בכבוד של אף אחד. הבעיה איתה היא שהיא מפתחת נשק גרעיני ולמערב או שאין רצון מיוחד או שאין אפשרות ריאלית לעצור אותה. היחידים שיש להם רצון (חלקי) וגם יכולת הם האמריקאים והם כבר שקועים בשתי חזיתות אחרות שהם נכנסו אליהן מרוב פחדנות. לישראל יש הרצון ואין (כנראה) היכולת המודיעינית-מבצעית. איך כל זה קשור ל"כבוד"? אולי אתה יודע, וגם בזה יש לי ספק קל. אתה מערבב פה המון דברים שקשורים בקושי, אם בכלל, זה לזה.
בשורה התחתונה, אירן למרות כל המשאבים הטיבעיים שלה, הגודל והמיקום האסטרטגי היא עדיין במקום נחות מאוד בהשוואה למדינות המערב. מדוע? אני לא הראשון לטעון שהסיבה לכך היא בראש ובראשונה תרבותית.
ישן 15-04-2010, 13:56

איראן לא פוגעת בכבוד של אף אחד?! :)
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אלוהים שבשמיים, אתה מבין את ההבדל בין "כבוד" לעניינים אסטרטגיים?!"

איראן לא פוגעת בכבוד של ארצות הברית שהיא מצפצפת על דרישותיה\בקשותיה של
מזכירת המדינה עם הבלונד הצבוע?! איראן לא פוגעת בכבודה של ישראל בכך שקוראת
להשמידנו יום יום? איראן לא בזה לכל נציגי המדינות בבניין האו"ם כשאחמדינג'אד שטח
את נאום השטנה שלו שבעקבותיו קמו ממקומם רוב נציגי המדינות?

המערב גם הוא פועל ע"י כבוד, ולא מעט כפי שאתה אולי חושב. מלחמת לבנון השנייה
פרצה בגלל אסטרטגיה?! היא הייתה מוגדרת כאסטרטגית אילו הייתה פורצת חודש
אחרי פעולת החטיפה של חיזבאללה, אבל היצר המיידי הזה של "להיכנס פנימה ולז**ן
להם ת'צורה" זה אך ורק כבוד, שאולי חשבו שיוסיף אח"כ יתרונות אסטרטגיים - מה
שלא בדיוק קרה והתבדינו.

אתה חושב שמלחמת עיראק השנייה הייתה קשורה לאסטרטגיה?! יש הטוענים שבוש
עשה הכל כדי להשתלט על שדות\בארות הנפט, אבל מדובר בקונספירציה לא מוכחת.
עיראק כאמור, לא הייתה קשורה לאל קאעידה, לטאליבן, אבל אליה פלשה ארצות-
הברית ראשונה אחרי 9 בספטמבר. למה, אסטרטגיה? לא - כבוד זאת המילה. יותר
מזה, יש אנשים שטוענים שבוש הבן רצה לסיים את עבודת בוש האב (וזה האמ-אימא
של לפעול בגלל הכבוד).

ישן 15-04-2010, 20:24
מנהל

עכשיו אני כבר לגמרי מבלובל
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "איראן לא פוגעת בכבוד של אף אחד?! :)"

קודם כתבת שאנחנו לא שומרים על כבודנו ועכשיו אתה טוען שמלחמת לבנון השניה פרצה בגלל שיקולי כבוד. צריך להחליט. אני חושב שאתה מבלבל בין כבוד ובין יכולת הרתעה. לא שאין קשר בין השניים, אבל שיקולי הרתעה הם שיקולים אסטרטגיים שיכולים להתקבל ביישוב דעת. ואגב, אני בכלל לא בטוח אם במלחמת לבנון השניה היה מדובר בפגיעה בכבוד, דאגה ליכולת ההרתעה של ישראל או שילוב של השניים.
לגבי עירק-עם בוש באמת קשה לדעת, אבל דומני שהשיקול המרכזי ליציאה למלחמה שם היה בהחלט אסטרטגי.
ובכלל, עניין ה"כבוד" הוא הרבה פעמים פרשנות מוטעית שאנחנו נותנים להתנהלות של מדינות אחרות. אני מתייחס לכבוד יותר כעניין של מדיניות פנים, למען האמת.
לגבי אירן-אני באמת לא חושב שהיא פוגעת ב"כבוד" של אך אחד. אתה באמת מרגיש מושפל כשאחמיניג'אד מדבר בפורומים השונים? אני לפחות מרגיש משהו בין גיחוך לחשש. לא השפלה. אני כן מרגיש השפלה מול ההתנהלות של טורקיה ובעיקר ארדואן מול ישראל. אני גם חושב שזו דוגמא לא בהכרח מייצגת של חוסר עמידה על הכבוד שמזיק למדינת ישראל.
ישן 15-04-2010, 22:46

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עכשיו אני כבר לגמרי מבלובל"

אכן, לאורך טווח ממושך לא שמרנו\שומרים על כבודנו, ונתנו לכל פישר "לאיים" על עלינו.
זה לא סותר לאפשר לאחרים לזלזל בנו ולפגוע בכבודנו אך גם לפעול ע"פ כבוד לעיתים.
זה שפגעו בכבודנו אין אומר שעל כל "פגיעה בכבוד" אנחנו נגיב.

ושוב, המלחמה כיכולת הרתעה לא סותרת את עניין הכבוד. חטפו לנו לוחמים, וארבעה ימים
לאחר מכן פרצנו במתקפה כוללת על לבנון. לא הכנות מראש, לא צעדים חכמים (האמת
שאני לא בהכרח מאשים את אולמרט. היה לו רמט"כל שאמר: "אנחנו יכולים לקרוע אותם"
אז הוא כאיש פוליטי הקשיב לאיש הצבאי, שאמור היה להבין).

אם היה שיקול אסטרטגי במלחמת לעיראק השנייה, אזי אני לא ממש רואה אותו (מה הוא?).
חוץ מתאוריית הנפט, לא ראיתי הצלחה במלחמה העיראקית. הרבה טרור יש עכשיו, כאוס
בלתי נסבל, ועדיין לא מצאו שום נשק כימי (בין אם היה או לא - אנשים אוהבים עובדות,
אוהבים לחוש ולהריח).

לגבי שיקול הכבוד, גם מנהיג הוא בנאדם, ולמרות שהוא צריך להתעלות על היצר הנקמני
הזה, זה לא תמיד פועל. אני מאמין בלב שלם שיש הרבה פעולות שאינן נטו אסטרטגיה\
חשיבה קרה - לדעתי יש פעולות רבות של ממשלים וצבאות שדווקא פועלים מרגש (בעיקר
נקמני).

אני לא מושפל מאחמדינג'אד, אבל בהחלט, הציפצוף המתמשך הזה על מלך העולם החדש
והשחרחר, זאת פגיעה בכבודו (בייחוד כשאחמדינג'אד משתמש בביטויים כל כך סרדוניים
וש"אצלם" הכבוד והזלזול הם דברים מאוד קריטיים). כשמונתזר אל זיידי זרק נעל לעברו
של בוש זה לא כי ניסה להרוג אותו, אלא להביע את חוסר הכבוד ואת הזלזול כלפי הנשיא.

לגבי ארדואן, האיש דביל. נכון, ישראל קצת פיפצפה עליו. שבוע לאחר ביקורו של אולמרט
באנקרה בעניין שיחות עם סוריה, פרץ מבצע "עופרת יצוקה" ושרף הכל. ארדואן לקח את
זה קשה אבל הכבוד הפגוע שלו דופק לו את כל המדיניות. עכשיו הוא חבר של סוריה ואיראן
במקום של ישראל וארצות הברית. האיש התחרפן וזה לא עניין אסטרטגי לדעתי. אולי אני
שוגה (אני לא רואה את הגיגיו של רג'פ).

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 15-04-2010 בשעה 23:02.
ישן 15-04-2010, 23:09
מנהל

בסיפא שלך קלעת בדיוק לדעתי
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אכן, לאורך טווח ממושך לא..."

ארדואן פועל כמו דביל בגלל שהוא מכניס שיקולי כבוד שמנחים אותו לדרכי פעולה שסותרים את האינטרסים של טורקיה. בכלל, דומה שמהדוגמאות שאתה נותן (עירק של בוש, מלחמת לבנון השניה) שגם אתה מאמין, אולי אפילו יותר ממני, ש"כבוד" זה עניין די מזיק. ההבדל בעיני בין הרתעה לכבוד הוא שביחס להרתעה אתה מפעיל שיקולים קרים בעוד ש"כבוד" בדרך כלל מנחה לשליפות וחוסר חשיבה שקולה. דומני גם שכושר ההרתעה של ישראל מבוסס יותר על "בעל הבית השתגע" כשכלים כל הקיצין (וככה נתפסות ההפצצות בעזה ובלבנון) ופחות על רגישות לכבוד.
לגבי מלחמת לבנון השניה כבר כתבתי בעבר שהצבא נושא באחריות כבדה לתוצאות, ובכל זאת אולמרט הוא בעל האחריות הסופית למחדלים. אני חושב שהוא היה צריך לצאת למתקפה משום שלמה שהתרחש היו השלכות חמורות על יכולת ההרתעה הישראלית. מאידך, ההחלטה שלו לצאת למבצע קרקעי הייתה כושלת ביותר-לא ממש ברור לי מה בדיוק הדרג המדיני רצה להשיג ואיך רצה להשיג זאת, ובוודאי שהוא היה מנותק לחלוטין מהבנת היכולות של צה"ל. ולא צריך היה להיות גאון או נביא להבין שצה"ל היבשתי לא התאמן שנים ולא היה ערוך ללחימה כזו. בוודאי לא צבא המילואים.
ישן 15-04-2010, 23:32

תשמע, אם אני לא טועה
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בסיפא שלך קלעת בדיוק לדעתי"

אורי כתב בפורום שחיסולים של בכירים (סיכול ממוקד) זה סוג של נקמה. יכול מאוד להיות
שאותו חיסול סייע אסטרטגית לבטחון (ע"ע חיסול יחיא עייש ב-96' וחיסול עדנן אל -ע'ול ב-04'),
ויש חיסולים שהם נקמות גרידא. יש מחבלים שאין בהם צורך מודיעיני והם מקבלים עונש צבאי
ללא משפט - ובצדק. זאת נקמה? זאת הרתעה? זה צדק? זה כבוד?

לבנון השנייה "בעל הבית השתגע" זה שילוב של אסטרטגיה (שיפחדו) וכבוד ("הם ילמדו בכוח
לכבד אותנו כי אנחנו משוגעים"). ככל הנראה מדובר כמעט תמיד בשילוב של שניהם, ואם כבוד
היה יוצא מהמשוואה, אז רוב מדינות העולם המסוכסכות היו היום בשלום.

לגבי אולמרט - אכן שליחת הכוחות האחרונה לשם "השגת יעדים" הייתה טיפשית ביותר, ועל
אף אחריותו הכבודה - אני מאשים בראש ובראשונה את הרמטכ"ל המעופף (תרתי משמע).

ישן 15-04-2010, 20:31
מנהל

חביבי, הערבים בכל רע
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אם אתה חושב שניתן להשוות אלפי..."

הם יודעים את זה והמערב יודע את זה. מתייחסים אליהם בדיוק כמו שתיארתי, כאל חבורת ילדים ערסים פרמיטיוויים שצריך להזהר בכבודם כי הם עלולים לנשוך ואפילו לנשוך כואב ועדיין מדובר בחבורת ילדים ערסים שלא מסוגלים לתרגם את המשאבים העצומים שברשותם לכדי עוצמה כלכלית-מדינית אמיתית שיש בה כדי להתחרות עם ההגמוניה של העולם המתועש. אז האמריקאים מתחנפים לסעודים (למשל) ונזהרים מלפגוע חלילה בכבודם או בכבוד התרבות המפגרת שלהם שמדכאת נשים ומטפחת רוצחי המונים, אבל במקביל דואגים להמשך הספקת נפט זול יחסית ולכך שחלקים גדולים מרווחי הנפט יילכו לקניית מערכות נדק אמריקאיות יקרות, מתיישנות במהירות וחסרות ערך של ממש לאותם שליטים ערביים שממילא צריכים להשען על התערבות אמריקאית במקרה של עימות.
ישן 15-04-2010, 22:13

יש לי תאוריה לפיה אתה 'גדל גוף'. גיליתי שהשקפות העולם של בעלי שריר
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "המממ...לא אצלנו..."

אודות ההתנהלות מול הערסאוות [האישי או המדיני] הן מתונות יותר. הרשה לי להיות פילוסוף בגרוש ולחשוב שדווקא אנו החנונים שהיינו צריכים לתמרן מול בריונים כל החיים [משחקי כח-מח] נאלצנו ללמוד את שפתם.

לפני מספר חודשים צעדתי עם חבר טוב [וע-נ-ק] למכוניתו. רכב שעצר לידנו ושאל אם אנו יוצאים נענה על ידי בנימוס ובחיוב. התגובה המפתיעה הייתה קול צווי שאמר: "יאללה רק תעשו את זה מהר". אני לא התכוונתי להתווכח אבל חברי על שלל שריריו וקומתו גהר אל מכוניתם וביקש לשמוע שוב את מה שהיה נדמה לו ששמע. חנה בבלי הייתה מסמיקה למראה הביישנות שתקפה את שני בחצופים.

אתה לא מפחד להתעסק עם טיפוסים כאלה? שאלתי אחרי שהצמד התנצל בקול פעמונים.

- לא, למה? הוא ענה בתמיהה. הם אף פעם לא עושים לי שום דבר....

ישן 15-04-2010, 23:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא יודע היכן שביל הזהב, אבל אם ישנו כזה - אנחנו מיילים רבים מתחתיו...
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נדמה לי זה מה שכיוונתי אליו"

להיות מוגדרים כילד הכאפות של השכונה, לעולם לא יביא לכך שמתישהו
יימאס לערס השכן להכניס לנו כאפות. מה לעשות, ערסים מפסיקים כשהם
חושבים שיחטפו יותר. רפיסות רק משכנעת אותם שזו הדרך.

זה נכון לחצר ביה"ס, זה נכון לחצר בית הכלא - וזה נכון לפוליטיקה בינ"ל.
צ'אבז, צדאם, אחמדי נג'אד, הם כולם בריונים מסוגים שונים. כשהם מרגישים
שכולם סביבם חנונים - הם מתנפחים.

העולם היה מקום טוב בהרבה אם כשהבריון הנאצי החל להתנפח, ב1935 -
היו מכניסים לו את הכאפה המתאימה. או ב-1936, או ב-1937 - או אפילו
בחודשי הזיצקריג המטופשים בין סתיו 1939 לאביב 1940.
ישן 16-04-2010, 00:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, זה מאוד רחוק מהמצב בינינו לבין הערבים...
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני חושב שאתה מגזים"

מעולם לא יצאו הערבים ממלחמה בנו בשן ועין (למעט חוסיין ב1967, ובכל
מקרה לא הייתה לו ברירה, אלא להיגרר למלחמה). הם לעתים סבלו מנזק
צבאי כבד או מאובדן טריטוריה - אבל הדבר היחיד שיכול להיתפס אצלם
כשן ועין, איום ממשי על עצם שלטון החונטה השלטת, מעולם לא היה קרוב.

סוריה איימה על ישראל בה שמדה של עריה, וכאשר שר החוץ הגיב באיום
נגדי על הדבר היחיד שלאסד אכפת ממנו - קפצו אדיוטים כאן, ורצו להביע
את הזעזוע שלהם, ואת חששם מכך שהדברים יגרמו להתדרדרות. אותם
אנשים שכל פעם מופתעים שהערבים תמיד מציגים דרישותצ נוספות אחרי
השקודמות נענו, שוב הצליחו להוכיח חוסר הבנה בסיסית במה שמבין כל
ילד: חלשלושים מזמינים איומים ובריונים.
הסורים פותחים ג'ורה כי הם מרגישים שאין ממה לפחד. המדינה שרצה
להתנצל בפני ארדואן, שמבליגה על קריאת רחובות וכיכרות ע"ש רוצחי
המונים ברמאללה, היא מדינה חלשה. מדינה מותשת. מדינה שמזמינה
הצקות ולחץ.

הרבה יותר נכון להגיב כמו ערס - גם אם אלה שבין כה מעקמים אפם
באנינות כלפינו, יעשו זאת ביתר שאת. המדינה הזו לא תשרוד לאורך זמן
אם האזור יתח\זק בהרגשתו שהיא אפיזודה, ושימיה הטובים כבר מאחוריה.
ישן 15-04-2010, 01:57

איזו מגמתיות. גם אתה דמגוג?! :P
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "ולאן ה"כבוד" הזה הוביל אותם?"

"הכבוד" הזה קיים אצל כל מדינה מערבית, החל מצרפת ועד לדמוקרטיה הגדולה בעולם. לומר
שהכוח שלנו במתינותנו זה הבל הבלים, בייחוד שהמיקום הגיאוגרפי שלנו, עד כמה שאני זוכר -
הוא המזרח התיכון. "מתינות" ואיפוק במקום הזה מתפרשות כחולשה. אני יודע שזה נשמע מאוד
סיסמתי ומנטרי - אבל זאת המציאות.

לינץ' לא עושים בישראל (כמובן אם אתה לא מחשיב את הלינץ' שביצעו ערבים משפרעם בעדן נתן
זאדה שהיה כפות ואזוק), אנחנו לא חיות (ע"ע טלטול, מתקן 1391) וגם האמריקנים ושאר מעצמות
המערב אינם ברבריים (אבו גרייב\גואנטנמו). שורה תחתונה, אם איזו מדינה מערבית הייתה "מתונה"
כפי שאתה כותב ושואף, אזי לא מלחמת אפגניסטן, לא עיראק, שום דבר. רק התאומים היו נופלים,
הפיגועים היו ממשיכים והכל בשם "המתינות" והערך המקודש מכל! הדמוקרטיה.

ולא - כבוד לא היה מביא אותנו למה שהפלסטינים כיום. ארץ ישראל הייתה לפני שחזרו אליה יהודים
שממה נטולת בעלים, חבל ארץ נטוש - כעפרא דארעא. אנחנו תוך 60 שנה הקמנו את מה שיש לנו
פה היום, ויש לנו כבוד. אנו ברשימה הפותחת בענייני כבוד בעולם הזה.

הערבים הם שלא התפתחו וזה לא בגלל כבוד, זה בגלל רצון לסטגנציה, קיפאון, רצון להמשיך להתמסכן,
להשתעבד לאללה, ולא להיפתח לקדמה. סוריה למשל קיבלה שנתיים לפנינו עצמאות ותראה איפה היא
היום (מכיר איזה זוכה פרס נובל סורי? אני לא).

ישן 15-04-2010, 02:41
מנהל

טוב שהזהרת מראש מדמגוגיה...:)
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "איזו מגמתיות. גם אתה דמגוג?! :P"

כמו שכתבתי באשכול הזה במקום אחר, הכל עניין של מינון. אני לא חושב שאנחנו מוחלים על כבודנו יותר מאומות אחרות מהעולם המתקדם. ארה"ב היא בעלת עוצמה כל כך גדולה שהיא יכולה להרשות לעצמה לעשות כל מיני דברים, וגם היא מוחלת באופן מופלג על כבודה גם בפנים וגם בחוץ.
העולם הערבי מתאפיין ברמות קיצוניות של "שמירה על כבוד" שבאה לידי ביטוי גם ברצח על רקע "כבוד המשפחה" ומעשי אלימות ורצח בתגובה לכל דבר. לאן זה מוביל אותם? לזה שהם מחניקים על התחלה של ביקורת ומחשבה חופשית ולכן מבוססים ויבוססו במי אפסיים. זה שאין כמעט חתן פרס נובל ערבי למדעים (יש דומני פקיסטני אחד ומצרי אחד) נובע בצורה ישירה מזה. מתינות נוסח המערב זה בהחלט מה שעושה אותנו ל"וילה בג'ונגל". אני משאיר לפלסטינים את הכבוד של מי שעושים לינץ במורים טיפשים בעלי דיעות מפוקפקות. כפי שכתבת בעצמך, אצלנו לא עושים מעשי לינץ (זאדה אגב לא היה החריג היחיד, היה לפחות מחבל ערבי אחד שזכה לגורל דומה אחרי שדקר ופצע 2 חיילות באיזה צומת). אנחנו קצת יותר מתקדמים.
ישן 15-04-2010, 13:19

לית מאן דפליג שהמצב נראה כעת טוב, לכאורה כמובן
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "טוב שהזהרת מראש מדמגוגיה...:)"

אתה טוען שאין אנו מוחלים על כבודנו יותר מאומות אחרות, אבל לא תמצא מדינה מערבית
שסבלה כל כל הרבה שנים מטרור רצחני, ואם נתייחס לשנים האחרונות - איזו מדינה ספגה
שמונה שנים רצופות ארטילריה מארגון טרור קטנצ'יק, והיא עמדה מנגד בלא להגן על אזרחיה
(אזרחים סוג ב' אבל זה לא הדיון).

אכן, ארצות הברית, רוסיה, סין, הן מדינות חזקות שלא באמת עושות חשבון לעולם. זה באמת
כואב, שמדינות כאלה עושות דברים נוראיים אבל איש לא יעז לדבר סרה עליהם. לא האו"ם,
לא ארגוני זכויות אדם, לא מדינות אחרות. דוגמה: רוסיה לא עשתה דין מאז ומעולם. ב-79
פלשה כידוע לאפגניסטן ובמשך 10 שנים מחקה שם מאוד אלפי בני אדם, יש הטוענים
שהמספר הגיע לפחות עד שני מיליון אזרחים אפגניים.

אני לא מסכים איתך בנקודה מאוד קריטית. אני לא חושב שהכבוד הוא זה שהביא את העולם
הערבי למצב עגום כפי שהוא היום. מדובר בפונדמנטליזם קיצוני וניסיון מסוכן להשתלט על כל
חלקת אדם בגלובוס, תוך הסתמכות על האסלאם שיקח אותם לגן עדן. העולם המוסלמי הקצין
את עצמו בשנים ההאחרונות יותר ויותר, ויש מחקרים מאוד רציניים שמראים זאת. כבוד יש
להרבה אנשים, עמים, אבל הטוטאליטריות הזאת היא שהביאה את המוסלמים למצבם העגום.
במקום שיורידו את הרעלה הם עכשיו משתמשים בבורקה.

אגב, לגבי זוכי פרסי הנובל - תלוי למה אתה קורא מוסלמי-מוסלמי. המצרי שקיבל פרס נובל
לכימיה הוא אחמד זוויל. בשנת 1999 קיבל את הפרס, לאחר שאת רוב שנותיו המקצועיות
הוא העביר בארצות הברית, כמובן רחוק מהפונדמנטליזם האסלאמי. הזוכה הפקיסטני היא
עבדוס סלאם, שבכלל נולד ב-1926 בהודו שהייתה בשליטת בריטניה (יחסית מפותחת).
בסופו של דבר אותו "מוסלמי אדוק" הוכרז ע"י הפרלמנט הפקיסטני כ"תאכפיר", "כאפיר",
כופר, בוגד בדת, לא מאמין. במחאה הוא עזב ב-74' את פקיסטן ועבר לאנגליה.

כן, שניהם מוסלמים, ערבים - אבל יד המקרה היא בין היותם מוסלמים וערבים. רוב חייהם
המקצועיים חיו כמערביים.

אגב, תודה על הדאגה למצב הבריאותי, אני מאוד מעריך את זה.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 15-04-2010 בשעה 14:17.
ישן 15-04-2010, 20:48
מנהל

אני לא חושב שיש קשר בין התגובה לטרור ובין כבוד
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לית מאן דפליג שהמצב נראה כעת טוב, לכאורה כמובן"

אין שיקולי כבוד בהגנה על אזרחיך, יש שיקולי ביטחון. אם לא נעשה מספיק להגן על ביטחון אזרחי המדינה, הרי שזה חמור בהרבה מעניין של מחילה על הכבוד. ונכון, לגבי מדינות מערביות מול טרור, אני חושב שלבריטניה היו שנים קשות מאוד, לא מאוד מזמן, מול הטרור האירי.
רגש הכבוד הוא רק אחד מהגורמים במכלול התרבותי שמשאיר את הערבים מאחור, ושהשאיר אותם מאחור עוד לפני שהאיסלם הפונדמנטליסטי החל להפיץ עצמו. כשאתה כל כך חרד לכבוד המשפחה שלך, החמולה שלך והמשטר שלך, אתה מחניק כל מחשבה חופשית ו"מסוכנת" בעודה באיבה. לך תיבנה ככה אקדמיה ראויה לשמה, מוסדות מחקר ראויים לשמם או כלכלה חופשית מצליחה. כפי שציינת נכונה, זוכי פרס הנובל המוסלמים התפתחו מבחינה אקדמית במערב, וזה בדיוק העניין. הפוטנציאל בעולם הערבי-מוסלמי הוא עצום אבל בגלל עניני כבוד ועוד גורמים תרבותיים (כולל אותה אדיקות דתית קיצונית) הם לא ממשים ולו את אפס קצהו של הפוטנציאל הזה.
לגבי בריאות-יש לי הכרות אישית מהעבר עם המצב שתיארת, לצערי עניין טרגי בגלל שהחולה לא טיפלה בעצמה כמו שצריך גם אחרי ההשתלה ונפטרה בגיל צעיר. עשה טובה ושמור על עצמך. ואחרי היציאה הפולנית, מבטיח שלא תשמע ממני יותר על זה...
ישן 15-04-2010, 01:03

ישראל איבדה, בעיקר בגלל אנשים מסויימים, את כבודה ואת חוסנה
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מקנא בהם? רוצה להיות כמוהם?"

ראה איך אצת להגן, או לפחות בעקיפין להגן על אדם שהוא מחנך וזה מה שהוא מעביר לצעירים של
המדינה. כן, אלה הם דברי בגידה לכל דבר. לא יכול להיות שאישה ישראלית, יהודית, מחנכת - תקרא
לחניך שלה נאצי, ועוד על כך שאותו נער, ובצדק, כינה את אותה בוגדנית פישרית בשם הראוי לה.

שום כבוד לא מתווסף לך בתגובה כזאת מגוחכת. אני לא קראתי לתלות אותה בכיכר העיר, אך לצערי
בישראל לא מממשים את העונשים האמיתיים והראויים לבוגדים ולמי שמסית נגד המדינה. הדמוקרטיה
שלנו היא הדמוקרטיה היחידה שנוהגת בכל כך סלחנות אל מול הרפש הזה שקיים פה כל הזמן.

לגבי אותה גברת חמדה - את המורה העגומה הזאת היה צריך מיד להעיף קיבינימאט מכל סוג של מוסד
חינוכי - אסור בתכלית האיסור לאפשר לאישה עם דעות כאלה קיצוניות להשפיע על הילדים במדינה שלנו.
מספיק גיס חמישי משחית גדרות, תובע קצינים, זורק אבנים יש לנו פה - די והותר, לא צריך עוד.

ישן 15-04-2010, 02:53
מנהל

כן, רצתי להגן עליה...
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "ישראל איבדה, בעיקר בגלל אנשים מסויימים, את כבודה ואת חוסנה"

אם זה מה שהבנת מכל מה שכתבתי, כנראה שהבגידה העיקרית של המורים במדינת ישראל איננה בביטחון המדינה או באתוס שלה אלא בתפקידם המקצועי.
איך אצת להגן, או לפחות בעקיפין להגן על אדם שהוא מ
ולא הבנתי מה בדבריה היה "דברי בגידה". להזכירך, לא דווח שהיא אמרה שום דבר. היא הגיבה באופן קיצוני ומטומטם על דברים שאמר התלמיד ושלא מצאו חן בעיניה ואחר כך אמרה משהו על זה שבכולנו יש נאצי קטן. איפה כאן "דברי בגידה"?
ואתה מבין, בניגוד לתרבות שאתה שואף לה במדינת ישראל ושמתקיימת אצל שכנינו, אין לי שאיפה לכבוד. לא מהתגובה ההיא ולא מהתגובה הזאת. אתה ואחרים כאן שהחרו החזיקו אחריך קראו לנו ללמוד משכנינו איך לעשות לינץ בכאלו שפישעם מסתכם באיזה משפט או שתיים. מה קרה כבר למען השם? היא עשתה שטות חמורה ונענשה באופן קשה והולם עבור מורה. אתה מחפש על דבר כזה לתת "עונש אמיתי"? אתה רוצה משטר שזורק לכלא או גרוע מזה רק בגלל התבטאות כזו או אחרת? אתה יודע בכלל מה קורה בדמוקרטיות אחרות?
לא מאחל לך להיות אזרח של מדינה בעלת משטר כזה. גם אותך, כן כן, אפשר יהיה להאשים באופן כזה או אחר בבגידה במדינה, הכפשה שלה או סתם אי עשיה מספקת למענה שזה גרוע יותר מכל התבטאות מילולית זו או אחרת.
ןאשאיר לך לנחש מי המורה המפורסם שאכן נאסר עליו ללמד בגלל דיעותיו הקיצוניות עד שבית המשפט הישראלי פסק אחרת, למורת רוחו של הדרג המדיני: רמז, מדובר באביו של ח"כ שאיננו בדיוק מהשמאל הקיצוני.
ישן 14-04-2010, 23:22
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "אני לא חושב ש"העם" כל כך טיפש..."

דורון, זה לא משנה כלל אם "העם אוכל את זה" או שלא - זה מחלחל לתודעה בנקודה מסויימת, ולא צריך יותר מזה.
בדומה, לעיתים אנשים מסויימים מתעקשים להשתמש במושג "זרקו עלינו קסאם" - לחלק מהאנשים זו נראית כמו סתם טעות מטופשת, אבל אם תחזור על זה מספיק פעמים ולאורך זמן, זה לא ישמע לך כ"כ נורא ש"זרקו על שדרות קסאם". העובדה היא, שאם תשתמש במונח "שיגרו", זה ישמע רציני ומסוכן הרבה יותר.
טילים משגרים, לא זורקים - והעם כן "אוכל" דברים בסופו של דבר.

ציטוט:

ישן 15-04-2010, 20:45
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זו סמנטיקה חסרת משמעות. היא לא עסקה בסוגייה רחבה, אלא הבהירה שבעיניה דיעותיו נאציות..
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בבקשה לדייק-היא לא כינתה אותו "נאצי""

מעבר לכך השקביעה ש"בכל אחד יש נאצי קטן" היא מתחסדת - היא לא
נכונה באופן מוחלט. מה לעשות, מלחמות היו הרבה - ומעשי רצח-עם
היו מעט...
אכן, באזור שלנו יש בעלי פוטנציאל להישגים נאציים, לו הייתה בידם היכולת,
אבל זה קשור אליהם - וממש לא קשור אלינו.

כאשר מתחיל מישהו להסביר שהנאצים אינם ייחודיים, אזי מעבר לזילות
שואה (שבאה כמובן מתוך יומרה חסרת בסיס לנאורות), הרי שיש כאן לקונה
עובדתית. הנאצים היו ועודם תופעה ייחודית. הם שילבו פנאטיות פסיכית, עם
הקדשת מאמץ ארגוני ותכנוני נדיר, חסר תקדים וחסר פשרות (גם כשעמדו
להפסיד, עדיין השקיעו משאבים עצומים, ע"ח צרכי הצבא בחזית, בהמשך
ההשמדה).
לא, לא בכולנו קיים נאצי קטן. במורה הזה, לעומת זאת, קיים בולשביק
גדול - וחסר מוח...
ישן 15-04-2010, 21:15
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זו סמנטיקה חסרת משמעות. היא לא עסקה בסוגייה רחבה, אלא הבהירה שבעיניה דיעותיו נאציות.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
מעבר לכך השקביעה ש"בכל אחד יש נאצי קטן" היא מתחסדת - היא לא
נכונה באופן מוחלט. מה לעשות, מלחמות היו הרבה - ומעשי רצח-עם
היו מעט...
אכן, באזור שלנו יש בעלי פוטנציאל להישגים נאציים, לו הייתה בידם היכולת,
אבל זה קשור אליהם - וממש לא קשור אלינו.

כאשר מתחיל מישהו להסביר שהנאצים אינם ייחודיים, אזי מעבר לזילות
שואה (שבאה כמובן מתוך יומרה חסרת בסיס לנאורות), הרי שיש כאן לקונה
עובדתית. הנאצים היו ועודם תופעה ייחודית. הם שילבו פנאטיות פסיכית, עם
הקדשת מאמץ ארגוני ותכנוני נדיר, חסר תקדים וחסר פשרות (גם כשעמדו
להפסיד, עדיין השקיעו משאבים עצומים, ע"ח צרכי הצבא בחזית, בהמשך
ההשמדה).
לא, לא בכולנו קיים נאצי קטן. במורה הזה, לעומת זאת, קיים בולשביק
גדול - וחסר מוח...

האם אתה סבור שלו נולדת (ואני לא משווה, אני שואל שאלה סוציולוגית) למציאות ההיא, לא היית בדיוק כמותם רוצח יהודים וכו'?
הפרטים (האנשים) לא היו מיוחדים או פסיכים באופן מיוחד, הם היו אנשים רגילים במציאות חברתית ייחודית שדחפה אותם לעשות מה שעשו, וכל אחד מאיתנו שהיה בנעליהם היה עושה בדיוק את אותו דבר, בין אם זה נראה לו או לא נראה לו.

ישן 15-04-2010, 21:37
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, אני לא חושב שייתי נוהג כמותם, ומעציב אותי שאתה חושב שאתה כן..."

זה צריך להדליק לך נורה אדומה כי חוסר הידע שלך בסוציולוגיה מפריע לך בראיה היסטורית ובהבנת אירועים היסטוריים שאתה חושב שאתה מבין לאשורם.

העובדה שאלה היו יחידות התנדבותיות או לא, לא אומר כלום.
כמו בכל חברה, חלק בוחרים לצעוד בראש.
חלק מתנדבים לשירות צבאי, חלק מתנדבים ליחידות עילית, חלק שואפים להיות טייסים,
אף אחד מהם לא פסיכי ולא מטורף או צמא דם built in.

אם אתה גרמני וחונכת באופן שבו חונכת, thats it.
כ-ל אדם היה עושה ב-ד-י-ו-ק מה שהם עשו.
זו אובר-טעות לחשוב אחרת, וזו שגיאה שנובעת מחינוך שגוי ומטעה.

אני מעודד אותך ללמוד מעט סוציולוגיה כדי להבין את ההיסטוריה, אני מקווה שתקח את זה איתך. בהצלחה.

ישן 15-04-2010, 22:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כן, חוסר הידע שלי בסוציולוגיה הוא המונע ממני לראות שבעצם גם אני איש אס.אס בפוטנציה...
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זה צריך להדליק לך נורה אדומה..."

לא, חוסר הידע שלך בהיסטוריה של גרמניה הנאצית, בנוסף לשטיפת מוח
במשך שנים שהסבירה לך במשך שנים ש"כולם בעצם אותו הדבר ורק
התניות חברתיות קובעות לגבינו", הם שגרמו לך לכתוב את אותן פירכות
חסרות לוגיקה בסיסית. אם כולם הם נאצים בפוטנציה - למה לא ראינו דברים
כאלה בשום מקום בעולם? אין עוד מדינות עם כאלה יכולות ועם מיעוטים
שנואים? ודאי שיש, אבל מה לעשות שרובנו לא רצים להתנדב ליחידות
שדוחקות אלפי אנשים ביממה לתוך תאי גאזים, ואיש מאיתנו בכלל לא מעלה
על דעתו ליזום מערכת שתאסוף, תמיין, תסיע, ותבנה תאי גאזים כאלה
מלכתחילה.

המערכת שמוכנה לבנות תעשייה שלמה שכולה מיועדת להשמדה, היא כ"כ
ייחודית - שאבסורד פתטי לטעון שיכולה להתרחש בכל מקום ולכל אחד.

אני מסכים ששטיפת מוח יכולה להביא אנשים למרחקים גדולים - אבל
בשביל זה צריך ששוטפי המוח ייעדו את החסידים ללכת את המרחקים
הללו, ועובדתית שאין כמעט שוטפי מוח שהגיעו עד לשם.
ישן 15-04-2010, 22:45
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, חוסר הידע שלי בסוציולוגיה הוא המונע ממני לראות שבעצם גם אני איש אס.אס בפוטנציה..."

אתם מדברים על דברים שונים, אתה מדבר על התופעה הכללית שהיא יחודית במהלך כל ההסטוריה
הוא מדבר על הפרטים בתוך אותה תופעה

כשאתה לוקח את המרכיבים, היחודיים אמנם מבחינה היסטורית, של התופעה הנאצית, קרי: החינוך והתרבות הנאצית, ומחיל אותם על פרט מסויים, לא משנה מיהו, רוב הסיכויים שהוא יפעל על-פיהם

אילו אתה או אני היינו נולדים בעולם בו הומוסקסואליות הייתה ברירת המחדל, ואנשים היו מתרבים במבחנות, רוב הסיכויים שגם אנחנו היינו נמשכים לגברים
אבל הגורמים ליצירת עולם כזה יכולים להיות אולטרה-מיוחדים..

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 15-04-2010 בשעה 22:47.
ישן 16-04-2010, 00:09
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, הוא הציג תופעה סופר-מורכבת ככזו שיכלה לקרות בכל מקום ולכל אחד"

אני הבנתי את דבריו אחרת
ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
האם אתה סבור שלו נולדת (ואני לא משווה, אני שואל שאלה סוציולוגית) למציאות ההיא, לא היית בדיוק כמותם רוצח יהודים וכו'?
הפרטים (האנשים) לא היו מיוחדים או פסיכים באופן מיוחד, הם היו אנשים רגילים במציאות חברתית ייחודית שדחפה אותם לעשות מה שעשו, וכל אחד מאיתנו שהיה בנעליהם היה עושה בדיוק את אותו דבר, בין אם זה נראה לו או לא נראה לו.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אם אתה גרמני וחונכת באופן שבו חונכת, thats it.
הוא לוקח את המציאות ההיא כנקודת מוצא, לא בא להסביר אותה

מה שאמרת הרגע זה בדיוק מה שהוא ניסה להסביר...
שאם תשנה את מוצאו וחינוכו של בנאדם הוא יתנהג אחרת כי הוא באמת בנאדם אחר
מה שמגדיר את הבנאדם הוא, בין היתר אך עם משקל מאד כבד, החינוך שקיבל
האופי וההתנהגות שלו אינם טבועים בו מלידתו.

ישן 16-04-2010, 21:40
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כן, חוסר הידע שלי בסוציולוגיה הוא המונע ממני לראות שבעצם גם אני איש אס.אס בפוטנציה..."

לדוגמא:
ישנם שני אחים, ארים 100% "טהורים".
אח אחד גדל במשפחה המלמדת סובלנות, שוויון, חירות וערכים דמוקרטיה ככלל...
אחד שני גדל במשפחה נאצית המלמדת שנאת זרים, שלטון החזק על החלש, שנאת יהודים בפרט וערכים פשיסטים ככלל...

בוא נניח באופן היפוטתי ששני האחים הם בדיוק אותו הדבר מבחינה ביולוגית, זאת אומרת שהמוח שלהם בנוי אותו הדבר וכך גם כל דבר בגוף, והם גם כן באותו הגיל בדיוק, הם גדלים באותו מצב סוציו-אקונומי, ובקיצור - אין ביניהם הבדלים.

שני האחים גדלים בגרמניה של התקופה שלפני השואה.
מגיעים לבגרות עם תחילת השואה.

אתה חושב שהאח הראשון יגדל להיות חייל נאצי?
יכול להיות שהוא יהיה חייל, בלית ברירה. כי אחרת הוא יחוסל. אבל אם הוא גדל במשפחה המקדשת דמוקרטיה ומחנכים אותו להיות פעיל חברתית, הוא כנראה יתנגד לשרת את הגרמנים ואף ינסה להגן על אותם יהודים וצוענים נרדפים.

האח השני כן יגדל להיות נאצי. תהיה לו מוטיבציה לגדול להיות קצין SS מוצלח ששולט בארמיות שלמות. הוא ישנא יהודים עמוק בנפשו, הוא יהרוג כל יהודי שיהיה בדרכו.

אתה מסכים עם זה?
אתה חושב שהדעות של אנשים וההתנהגות שלהם זה תוצר טבעי של גנטיקה?
לא. זה הכל עניין של חינוך. הכל תוצר של חינוך.
אתה תהיה מה שיגדלו אותך. וזה לאו דווקא אומר שאם יגידו לך בילדותך להיות רופא אתה תהיה רופא. אלא, אם יחנכו אותך לעצמאות ולדעה עצמית, לחשוב בצורה אובייקטיבית, להתעניין בדעות אחרות, להגן על ערכים בסיסיים כמו שוויון וחירות, אז אתה תגדל להיות אדם כזה. שברגע הנכון אתה תדע להחליט אם אתה יורה בחייל הנאצי הפצוע שנמצא לידך, או שאתה לא יורה בו. ואם היית גדל בתור ארי, אז אתה היית יודע להחליט אם להתגייס ל-SS או לא, ואם לחסל את היהודי או לא - גם אם זה יעלה לך בחיים של עצמך.

אם אני הייתי גדל בתור ארי בגרמניה הנאצית, סביר להניח שהייתי גדל להיות נאצי.
אילו הייתי גדל בתור יהודי בגרמניה הנאצית, סביר להניח שהייתי הולך לפי איך שההורים שלי היו מחנכים אותי. או כצאן לטבח, או מתנגד.

נערך לאחרונה ע"י alonmore28 בתאריך 16-04-2010 בשעה 21:44.
ישן 16-04-2010, 21:47

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "אתה חושב שחינוך מגיע רק..."

משפחה זה סוכן החיברות הראשון והראשי של הבן אדם.
גם נערים מורדים שכביכול הולכים נגד ההורים שלהם, בסוף גדלים וחיים על פי הערכים הבסיסיים אותם הם קיבלו מהוריהם.
נכון שיש עוד גורמים שמשפיעים על אישיותו של אדם. כמו בית ספר, קהילה וכו'...
אבל בוא נכניס את זה לדוגמא שהבאתי.
הנער שגדל במשפחה שמקדשת דמוקרטיה, גדל גם בקהילה כזו בפרבר בגרמניה.
הנער שגדל במשפחה שמקדשת פשיזם, גדל גם בקהילה כזו בפרבר בגרמניה.

ברור שלא חסרים נערים אשר מרדו בהוריהם והלכו נגדם. כמו לדוגמא הנכד של מנחם בגין.
אבל לרוב זה נובע מבעיות פסיכולוגיות אחרות, שגורמות לנער למרוד בהוריו בתור "פרנציפ" ועיקרון.
יכול להיות שנער שגדל במשפחה דמוקרטית אך בקהילה נאצית יגדל להיות נאצי. מאוד יכול להיות. אבל זה תוצר של החינוך שהוא קיבל מהחברה, ובתכלס גם מהמשפחה.
אם המשפחה שלו הפכה אותו לאדם לחיץ, שאפשר לשכנע מהר ולשנות מהר - הוא יהפוך לנאצי בקלות. ושוב - חזרנו לעניין החינוך.
ישן 16-04-2010, 22:02

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי KRIDoron שמתחילה ב "אני מכיר את הסיפור על הכפר..."

אוקיי... אין לי דוגמא לתת לך אז אני לא יכול להתווכח איתך.
אבל אתה לא יכול להגיד באופן גורף שלא היו משפחות וקהילות בגרמניה שהיו דמוקרטיות והאמינו בדמוקרטיה.

היו. כמו שבכל מקום יש יוצאים מן הכלל.
כמו שבארה"ב הדמוקרטית הנאורה יש ארגונים פאשיסטים.
גם בגרמניה הפאשיסטית היו קהילות דמוקרטיות (לא ארגונים, טוב, כי אסור).

עריכה:

בכל מקרה. אנחנו סוטים מהנושא.

אני דיברתי על מצב היפותטי כזה. גם אם קיים במציאות וגם אם לא. כל עוד המצב הגיוני (לא כמו "אם אני אסע מעל מהירות האור") אפשר לדון בו בלי להיכנס לויכוחים אם כן או לא היה.
הנקודה שלי הייתה שהחינוך הוא הגורם שמשפיע על מה בן אדם יהיה, ובייחוד החינוך מהמשפחה.

נערך לאחרונה ע"י alonmore28 בתאריך 16-04-2010 בשעה 22:04.
ישן 15-04-2010, 22:15

בלבול מח
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "זה צריך להדליק לך נורה אדומה..."

מה אתה ילד קטן? למדת לימודים גבוהים אז אתה ישר שולח אחרים ללמוד כדי שיהיו ב"רמה שלך"? יש פה אנשים שלמדו 2 או אפילו 3 מקצועות, ועדיין לא שולחים אותך לכמה שיעורי מבוא, למרות שבעליל יש כמה תחומים שמומלץ לך ללמוד בהם כמה שיעורים. אה... וזה עוד בלי להתייחס לאנשים שסתם ראו כמה דברים בחיים שלמים שחיו.

היו עשרות אלפי יהודים שיכלו בקלות לקחת נקמה מהגרמנים, ואפילו ממש מהשומרים שלהם. היו אנשים כמו סבא שלי שזה הוצא להם בגלוי ע"י חיילים אמריקאים ששיחררו אותם. מספר המקרים שזה קרה הוא אפסי, כל שמסתבר שכל התאוריות הסוציולוגיות שלך על "כולם יכלו להיות נאצים, רק בזמן ובמקום הנכונים" הם או:

א. שטויות בכלל.
ב. פרשנות פשטנית של בוגר טרי של לימודים גבוהים שעדיין "מתלהב".

ישן 15-04-2010, 22:38

אפשר לטעון עד מחר...
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "דווקא זה לא כזו הוכחה, כי..."

העובדה היא שהם לא עשו את זה - ואגב כשאמרתי "עשרות אלפים" בכוונה כיוונתי לעשרות אלפי יהודים שהגיעו ל"קו הסיום" בריאים במידה זו או אחרת, לא למאות האלפים האחרים שהיו שבורים ורצוצים.

אתה יכול גם למצוא, אם באמת רוצים, המוני דוגמאות של יהודים ששירתו בכל צבאות הברית והיו מראשי המדינים על גרמנים מפני לינץ', ובטח לא המובילים בעשיית שפטים.

מה שיש לנו עכשיו הוא מצב שבו ברור שיש כאלה ש"לא עשו" ויש כאלה ש"כן עשו" ואפשר בקלות להבדיל ביניהם בהרבה רבדים. לחפור בתוך זה כדי להצדיק איזו תאוריה אלילית של מתלהבים מהאקדמיה, או כל מיני ססמאות של טינאייג'רים שרואים הכל בשחור ולבן וחושבים שניתן לכמט את כל העולם לסיפריה מדעית (או לפחות אפשר בתאוריה רק אם יהיו משאבי הזמן בשביל זה) -זה בולשיט שאני ואתה יודעים שהוא לא רק לא נכון, אלא גם אופייני לאנשים מאוד מסויימים.

ישן 15-04-2010, 22:59
מנהל

במקרה הזה אני מסכים עם פסטן
בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בלבול מח"

אתה צודק מאה אחוז בזה שיהודים יכלו לנקום ולא עשו זאת. לסבא שלי שאיבד את כמעט כל משפחתו היו אינספור הזדמנויות כחייל באירופה אחרי המלחמה אבל כל מה שהוא רצה הוא לא לראות גרמנים, לא לשמוע אותם ולא לדרוך על אדמתם גם אם זה אומר ללכת מכות עם שוטרים צבאיים שרוצים שתרד מקרון הרכבת בזמן עצירת ביניים בפרנקפורט. הוא העדיף לחפש (בהצלחה) את אחותו ששרדה ולבנות את החיים במדינה שלו ולא לבזבז אנרגיות על נקמות דם. זה גם הטיעון הקבוע שלי מול מי שטוען שצריך "להבין" את המחבלים המתאבדים.
אולם, יש הבדל בין זה ובין להיות אזרח במדינה לאומנית קיצונית ולהיות חייל ביחידה שמעודדת אלימות רצחנית ועם הכח לעשות פחות או יותר מה שאתה רוצה לאזרחים של האויב. אני חושב שבסיטואציה הזאת רבים יגלו שהם בקלות ממלאים פקודות מאוד לא סימפטיות. אפילו בניסוי של מילגרם, שם התנאים הסביביתיים היו כמובן הרבה יותר קלים, רוב המשתתפים נתנו ל"תלמיד" מכות חשמל קטלניות פשוט כיח הנסיין אמר להם לעשות זאת. אני מודע לחולשות של הניסוי הזה ובכל זאת זה מראה משהו.
ישן 15-04-2010, 23:09

אז מה שבעצם אתה אומר
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "במקרה הזה אני מסכים עם פסטן"

זה ש:

א. זורקים אותי בזמן לגרמניה, 1920, רצוי סכסוניה או פרוסיה המזרחית, כתינוק בן יומו היישר למשפחת שמידט
ב. מוחקים אצלי כל תודעה קיימת, זהות יהודית נרכשת וכו'
ג. דואגים שאגדל כ"גרמני רגיל"
ד. מבטלים אצלי כל מראה מולד יהודי אופייני, או אפילו "בלתי גרמני".

ומה קיבלנו? 50% סיכוי שאני נאצי...

ת'שמע... אני ממש מתרשם, ומזועזע בו זמנית. עכשיו רק צריך למצוא דלוריאן וכמה לובים שימכרו לי פלוטוניום... אה... וגם את המכונה ההיא מ"טוטל ריקול" (רק בלי שרון סטון המעצבנת).

אני בטוח שכמוני אתה מכיר היטב את ה"תרגילים" שמתקיימים בבועה האקדמית, ואתה אמור אז גם לדעת עד כמה המסקנה שלהם אולי נכונה מבחינת מערכת החישובים הבירוקרטית שהובילה אליהם (כי הם מתדמים למדע מדוייק), ומצד שני עד כמה מסקנות אלה למעשה לא אומרות כ-ל-ו-ם, פרט אולי לתחושת סיפוק זמנים לסטודנטים שיוצאים מההרצאה בטח עם אותה ההרגשה שהייתה לי כשבכיתה י"א הבנתי בתום 2-3 שיעורים מה זה בדיוק ביקוע גרעיני (אחרי זה הבנתי שעם כל הכבוד ל-5 יח', יש עוד דרך ארוכה להבנה).

ישן 15-04-2010, 23:22
מנהל

נו נו, לא מדובר במדע מדויק
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אז מה שבעצם אתה אומר"

אבל כן, יש סיכוי סביר שאם היית נולד למשפחה גרמנית ב-1920 וכו' שהיית מוצא עצמך חבר בהיטלר יוגנד, מתגייס נלהב לזרוע זו או אחרת של הכוחות המזוינים של גרמניה הנאצית ולוקח חלק ישיר או עקיף במעשי זוועה. זה עניין של סטטיסטיקה יותר מכל, אני מניח. אבל לא על זה אני מדבר, כי אם על הלחצים הסביבתיים שמובילים אדם רגיל לבצע מעשים של מפלצת. ולא שזה פוטר אותו כמובן מאיזשהיא אחריות, זה ממש לא הכיוון שלי. מבחינת התהליך הפסיכולוגי, אין הבדל גדול בין החייל הנאצי שנשלח לשמור על גדר הגיטו ויורה בילדים שמנסים להבריח אוכל, ובין החייל האמריקאי שמבצע הפקודה טבח בכפר וייטנאמי או איש משמר הגבול שמעמיד אזרחים ערבים אל הקיר וקוצר אותם (כפר קאסם) כי זו הפקודה ובגלל נסיבות אחרות שבהן הוא פועל. לא מדובר באף אחד מהמקרים במפלצות מלידה. מפלצות מלידה הם אלו שמתכננים מראש מעשי טבח המוניים (ע"ע אייכמן והבכירים מימנו) ואלו שבולטים במיוחד בסאדיזם שלהם בסיטואציות האלו (ע"ע דמאניוק).
ושוב, יש כל מיני ניסויים פסיכולוגיים מבוקרים שהמחישו את זה. לא פעם משתתפי הניסויים האלה יצאו בטראומה כשהבינו בדיעבד כיצד נהגו ויש הרבה שאלות אתיות סביב זה.
אני חושב שלרובנו יש צד אפל שייצא בנסיבות המתאימות. אני ממש לא בא להפחית ממעשי הנאצים או מייחודם השטני. אני רק מזכיר שכולנו צריכים לעמוד על המשמר.
ישן 15-04-2010, 23:36

בתגובה להודעה מספר 125 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נו נו, לא מדובר במדע מדויק"

בשביל ה"אם היית נולד ב 1920 אז היית ככה וככה" הבאתי את דוגמאת הדלוריאן והפלוטוניום הלובי : זו בעיני לא טענה רצינית כמוציאים אותה מתחום הכיתה - זה לא "אני", זה גרמני, וכולנו מסכימים שלגרמני יש סוכוי (אם הוא נולד ב 1920) להיות בנוער היטלר. בשאות ה"אם" או "מה היה קורה" אפשר להפליג עד אין סוף, במיוחד עד גיל מסויים שבו מערכת ההפעלה של המוח מתחילה (אצל הרוב) לקבל את קבצי העדכון שתחת תקיית ה"נסיון חיים". זו ככל הנראה הסיבה שכל פורטל פורומים היסטוריים בעולם הרחב שמכבד את עצמו מקצה פורום מיוחד לשאלות what If ושם בשמורה זו בלבד, אפשר להשתעשע בשאלות אלה.

בעניין שאר האלוגיות בסגנון "אין הבדל בין X ל Y" אני לא חושב שניתן להקל ראש בהשוואות אלה, ובטח לגזור מהן את המסקנה אליה אתה חותר. ובכלל: לא החייל הגרמני ששומר על גטו וארשה, ואולי יורה בילד שמטפס על הגדר, הוא בבסיס הטענה שהתנהגות הגרמנים הייתה חריגה אפילו בשכונת הג;נוסייד.

ישן 15-04-2010, 23:52
מנהל

ממש לא רוצה להכנס לתסריטי אילו ומה היה קורה
בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "בשביל ה"אם היית נולד ב 1920..."

אני רק מנסה להבין את נפש האדם. המסקנה שלי שמבוססת גם על החוויות האישיות, גם על הניסיון ההיסטורי, גם על הידע המצטבר במחקר פסיכולוגיית האישיות והפסיכולוגיה החברתית וגם על הנטיות האישיות (קרי-מה שאני מאמין בו במסגרת תפיסת העולם) היא שבני אדם מסוגלים ככלל לגרוע מכל בהינתן הסיטננואציה המתאימה. יש כמובן הטענה שהגרמנים היו גרועים יותר בגלל משהו אינהרנטי גרמני. משהו בתרבות והמסורת הגרמנית. אבל, רוב הנאצים הקטנים (אלו שביצעו את ההשמדה בפועל) לא היו אכזריים יותר מאנשי ההוטו עם המצ'אטות (ואני מקווה שאני לא מבלבל בין ההוטו לטוטסי) או מהחיילים הטורקים שטבחו בארמנים או מהחיילים היפנים שטבחו ואנסו קהילות סיניות או קוריאניות.
לרוע מזלנו, הנאצים היו הרבה יותר שיטתיים ותעשייתיים ברצחנות שלהם ונהנו מיתרון צבאי שאיפשר להם לבצע את מעשי הזוועה בהיקף עצום וכמעט ללא הפרעה. כאן ייחוד הנאצים (יחד עם הדגש על השמדה מוחלטת) ולא במעשים הספציפיים של החלאה הנאצית הקטנה.
ישן 16-04-2010, 00:21
מנהל

אכזרית ללא ספק, אבל לא יותר מההוטו או האמריקאי בכפר הויטנאמי
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "החלאה הנאצית הקטנה בהחלט הייתה אכזרית"

לא כל החלאות הנאציות הקטנות באו מבתים למופת. רבים מהם באו בדיוק מהיכן שהגיעו חיילים פשוטים ליחידות בשאר הצבאות-מרקע של מעמד נמוך או בינוני-נמוך, חינוך בסיסי עד מפוקפק וכו'. מה עוד שרבים ממבצעי הזוועות בפועל היו בני איכרים מפגרים מלטוויה, ליטא ואוקראינה. אני ממש לא מוצא סיבה לחשוב שמי שגדל ברואנדה והפך איש הוטו רצחני לא גדל בבית מסודר והיה אב למופת. כנ"ל לגבי החיילים הטורקים בצבא העותמאני או החיילים האמריקאים בוויטנאם (במיי לאי השתתפו בטבח גם קצינים מרקע חזק) או היפנים בסין. אני פשוט חושב שזה מוצא נוח מדי לייחס את הרצחנות האכזרית למשהו גרמני ייחודי.
ישן 15-04-2010, 22:21
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09

חוסר ידע בסוציולוגיה מבחינות רבות שקול לחוסר ידע בקריאת טארוט ולחוסר ידע באלכימיה:
יש אנשים בתחומים האלה שמשהו מצליח להם מדי פעם, אבל הערך שלהם באופן כללי מוטל בספק.

ולעניין הספציפי: כולנו ראינו את הסרט "הנחשול", וכולנו יודעים שאפשר לגרום לאנשים לעשות
כל מיני דברים. יש כמה ניסויים שהפו לקלאסיקות בפסיכולוגיה חברתית (עד כדי כך שכתבו עליהם
ערכים אפילו בוויקיפדיה העברית...), והם מראים שניתן לגרום לאנשים לציית לפקודות בצורה עיוורת,
ועוד ועוד.

אבל זה מסיט אותנו מהעניין. איננו זקוקים לניסוי שיראה לנו שהשואה אפשרית מזווית כזו ושהשואה
אפשרית מזווית אחרת. השואה היא עובדה היסטורית. בעליל, היא אפשרית. השאלה המעניינת היא
איך זה שהיא התרחשה דווקא ברגע שהיא התרחשה. אפשר להגיד שמדובר היה בצרוף מקרי של
גורמים רבים (גם הימצאותם של היהודים, וגם קיומה של תופעת האנטישמיות בכלל, וגם מצבה של
גרמניה בעקבות מלחמת העולם הראשונה והמשבר הכלכלי, וגם קיומו של פרט ייחודי כמו היטלר,
וגם וגם וגם). זה נחמד מאוד. אבל עוד פרט שצריך להכניס למסגרת הגורמים שאפשרו את השואה
היא התרבות הגרמנית על כל מה שניתן לכלול במונח (גם תרבות הציות לפקודות, אבל לא רק).

ואפילו זה לא הכל, כי עדיין נותרות שתי שאלות ללא מענה:
  • האם באמת היה זה רק צרוף מקרים שכל הדברים הללו קרו היכן ומתי שקרו?
  • מדוע (או כיצד) מלכתחילה נוצרו בגמרניה של שנות השלושים כל התנאים שאיפשרו את קיומה של השואה?
ישן 15-04-2010, 07:01

אתה מרמז לכך שהיו ימים טובים יותר למשרד החינוך בארצנו מימי מרצ העליזים?
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני דווקא רואה המון חיוב בסיפור - משהו בריא קורה פה: בניגוד לעבר, מורה כזו נענשת"

זה חמור מאוד ועליך לצאת מהכתה ולהביא פתק עם חוות דעת של ההורים [במחשבה שניה תאמר המורה - במקרה שלך מוטב שלא...]
הרי 'ידוע לכל' כמובן מאליו ש'יוסי שריד היה שר החינוך הטוב בתולדות ישראל' ושכחתי לציין ש'אפילו כל ראשי עיירות הפיתוח בכו כשהוא עזב'... [ססמאות שיש לכתוב הרבה פעמים בעיתון הארץ ובעשרת אתרי ערוצי ועיתוני המיעוט של 2.5% האיכותיים בכדי להעלות את דרוג גוגל ולשכנע שזה ממש אמיתי]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:25

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר