לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-04-2010, 21:55
  ekek ekek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "נמר בעינית: דברים מעניינים שראיתם במשקפת במהלך שמירות"

1. ב-3 בלילה הוקפצה כיתת כוננות בגלל שאחד השומרים שמע רעשים מהשיחים שבצד השני של הגדר והיה בטוח שמנסים לחטוף אותו. אחרי כל הבלגאן התברר שזה היה חמור.
2. באחת השמירות שלי פתאום התחילו להגיע כבשים לש"ג ואיתם רועה צאן בדואי שהציע לנו לשחוט כבש ולעשות על האש ורק שלא נגרש אותו.
3. במילואים בדרום תצפתנו על מגוון אנשים שעוצרים בצד. באחת הפעמים עצרה משפחה בצד והאבא התחיל לחפש בשביל הבת שלו (לא קטינה) איפה אפשר להשתין בלי שיראו מהכביש. מצא סלע גדול בדיוק מול נק' התצפית. כנראה שהשמש הייתה במשקפת כי פתאום הוא קלט אותנו והתחיל לזרוק עלינו אבנים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2010, 22:34
צלמית המשתמש של סנייפר
  סנייפר סנייפר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "נמר בעינית: דברים מעניינים שראיתם במשקפת במהלך שמירות"

1- סוף שנת 1987 קו ראשון בלבנון מוצב נרקיס כשבועים לאחר ליל הגלשונים . אני מזהה עב"מ מגיע מכוון צפון שילוב של כמה אורות שטס לאט ומדיי פעם מאיץ למהירות מטורפת ונעצר ( נשמע הזוי ) דיווחתי לחמ"ל ומייד עלה מולי המג"ד סא"ל צביקה ברקאי (גדוד 13 ) שהורה ל- מסיעת מרגמות להכנס לכוננות "שק עור" . אפילו אני חייל בקושי שנה בצבא לא הבנתי איך בדיוק מרגמות אמורות להתמודד מול איום שכזה חה חה חה ...עוד באותו ערב ציוותו לנו למוצב נגמ"ש וולקן!
( מכיוון שכל הגזרה נכנסה לכוננות מעניין אותי לשמוע ממישהו שגם היה מעורב בארוע הזה מכוחות אחרים שהתערבו ואולי יודע מה עלה בגורלו של אותו עב"מ ) ....

2- אמצע 1988 שיא האינתיפאדה הראשונה מחנה הפליטים אל-עמרי ברמאללה ראיתי מקומי מניק (מלשון הנקה ) עגל בן יומו של פרה ללא בקבוק ! והמבין יבין
ישן 15-04-2010, 23:00
  שקדי 1 שקדי 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.07
באחת התעסוקות שלנו בתצפיות בלבנון........

ישבנו בנבי על הוואדי ואחת המשימות שלנו היתה לתצפת על מוצב גבעון שהדרך המובילה אליו היתה בשמיר משה לגביו. אני כמפקד הצוות בניתי לי זולה עם מיטה מחוץ לעמדה וכשלא הייתי בתפקיד הייתי מתנמנם לי בזולה.
לילה אחד התצפיתנים צועקים לי שנפתחה אש בגבעון.אמרתי להם שיכוונו לשם את התב''ם ויפעילו הקלטה .
כמובן שהגעתי לעמדה וסקרתי את המצב ולהתרשמותי השומר פתח באש על שועלים שחיטטו במזבלה לא רחוק ממנו והטרידו את מנוחתו.במהרה יצא גם טנק מהמוצב והצטרף לחגיגה אבל ההתרשמות שלי נשארה בעינה.
בהמשך עלה על הקשר מג''ד העגל והתחיל לארגן סגירות וסריקות ומרדף ומה לא.עליתי מולו בקשר ואמרתי לו שלדעתי זהו ארוע סרק ומוטב שישלח את כוחותיו לישון. הוא ענה לי ''לא לא אני סומך על החילים שלי''
אמרתי לו בסדר גמור אבל בבקר תבוא אלי ואני אראה לך בדיוק מה קרה.
בבקר הוא אכן הגיע ולמראה עיניו השתכנע שצדקתי.....................

ישן 15-04-2010, 23:41
  ukeboy ukeboy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.08

בערך בשנת 1998 המפג"ד שלי ישב בחורשת טל.
באחד הלילות הוקפצנו ל"שק עור". חולקו אמר"לים, האנשים צוותו לרכבים ויצאנו לכיוון הגדר לסריקות יחד עם מה שאז נראה לי ככוחות רבים.
לאחר מספר שעות שלא הניבו כלום חוזל"שנו וחזרנו לישון.
בבוקר נכנסתי לחמ"ל ובמקרה יצא לי לראות את היומן מבצעים של אותו לילה.
וזאת הייתה השורה שפתחה את כל האירוע:
"עצם דמוי ביצה נראה חודר משמי לבנון אל שטח ישראל"...

במקרה אחר - בזמן ש"שמרתי" בלילה על הכלים במה שכונה "המשטח הלבן", ראיתי מן זיקוק לבן שנורה לעבר השמיים. הוא המשיך לטפס ופשוט נעלם.
לאחר מספר דקות הוא הופיע שוב והחל צולל לכיוון הקרקע. בערך בחצי גובה הוא החל להאט ו"להשתולל" - זז בצורה של ספירלות עד שהתפוגג. לא היה שום רעש.
ישן 15-04-2010, 23:43
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

עד כמה שזה מרשים לשמוע על חוויות התצפיתניות ומימושי תאוות ע"י גורמים עויינים לקהילת הכבשים / עזים / עוללים יונקים, בתוך עמי אני חי ולא בתוך משקפת. הטוקבקים בכתבה של Ynet הם מהמשעשעים ביותר שקראתי לאחרונה. מצ"ב מספר טוקבקים נבחרים:
  1. נפקא מינה שאלה האם הנמר מדבר עברית או ערבית
  2. סילבי קשת טענה שהנמר בעצם מתנחתול
  3. דימיטרי בוזגלו טען שזה לא נמר... זה אלי יצפאן
  4. אופיר מגוש דאנס שאל שאם אפילו אין סוסים שמדברים עברית, אז נמר?
לדעתי, נפקא מינה והחברים ששאלו אם זה נמר מדבר, למה לא שומעים כלום בוידאו לוקחים את המקום הראשון בתחרות טוקבק השבוע

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

ישן 15-04-2010, 23:47
  ekek ekek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.03

איך שכחתי, שיא השיאים.
ש"ג בה"ד 15, סוף 1998. שמירה רגועה ביום שבת באחד הימים הכי יפים של השנה. פתאום, שומעים צעקות מהכביש ממול. מחכים קצת, ופתאום בחור בעל חזות מזרחית מגיע בריצת אמוק מעבר לכביש ופונה אל כיוון הש"ג!! כמה שניות אחריו מופיעים בריצה שני שוטרים שצועקים לו לעצור. לאחר נוהל מעצר חשוד מקוצרר עד כדי לא קיים תוך כדי ריצה לכיוון הבחור, אחד השומרים תוקע לו קת בבטן והבחור נופל. כולם קופצים עליו ומתחילים להרביץ כשהבחור, שמתברר כגנב רכב צועק "לא בניתוח לא בניתוח".
הסמל שלנו אגב, התחבא בחדר השומרים בתואנה שהוא "מתקשר לחמ"ל".
אם לא הייתי שם לא הייתי מאמין.

ישן 16-04-2010, 04:38
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06

קורס מ"כים, ירוחם (450), 1993.
שמירה בבונקר (שמרוחק מהבסיס עצמו), חושך מצרים. שני לוחמים.
שומעים צעדים וקולות של גרירת ארגזים - נשמעים כמה עשרות מטרים מאתנו.
צעקת "מי שם" משתיקה את הרחשים למספר דקות. הסיפור חוזר על עצמו כשלוש פעמים - ולשנינו ברור שמישהו מסתובב בבונקר וסוחב תחמושת.
בפעם הבאה ששומעים את הקולות - יורדים לכריעה, צועקים "עצור", "עצור סיסמה" וכשאין תגובה (מלבד המשך הקולות) "עצור אני יורה" ופותחים נצרה תוך כיוון לאזור הכללי ממנו נשמעים הרעשים.
בשלב הזה, שניה לפני הירי, אני מדליק פנס... ותופס שועל על חם בניסיון לגנוב קופסת קוטג' מארגז האוכל שלנו. השועל עמד במרחק של שלושה מטרים מאתנו, לכל היותר...

http://www.baking.co.il

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 16-04-2010 בשעה 04:43.
ישן 16-04-2010, 10:26
  לוגיין לוגיין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.09.06
דברים מצחיקים גם על המים

באחד הסיורים קרוב לחוף עברנו לא רחוק מעמדה מצרית,וכמו בכל פעם העלנו את האופטרוניקה עליה.המראה הרגיל,בחור משועמם נשען על החלון הרחב של העמדה.שניה לאחר מכן נשלחות שתי ידיים מאחוריו ומושכות אותו פנימה.הדבר הבא שאנחנו רואים זה ידיים מתנפנפות,אנשים בעוטים במשהו ששרוע על הרצפה.אחד מהם תפס יוזמה וראינו אותו מתרומם באוויר וצונח עם שתי הרגליים על הבחור.
רגע לאחר מכן הקורבן פרץ אל מחוץ לעמדה בריצת אמוק,הוא לא הספיק לעבור עשרה צעדים עד ששלושה מהחבר'ה שלו תפסו אותו ואחרי שתי בעיטות נמרצות לראש גררו אותו פנימה.
בחור מסכן.

במהלך סיור לילה זיהינו מטרה חשוכה וקטנה שנסחפת על הזרם.מבט אחד באופטרוניקה גילה לנו קיאק ועליו זוג שבחר במקום ייחודי.ייצר הקונדסות השתלט עלינו ו"התגנבנו" אליהם עד לטווח של מספר מטרים (מיותר לציין שבשלב הזה חצי מהצוות בוהה במסך ומעיר הערות מאוד חכמות).
כשהיינו בטווח נגיעה מהם הדלקנו את הקסנון,המראה שהתגלה היה יותר מצחיק ממאכזב.שני ילדים,הילד בן 15 הילדה 13 לכל היותר בחגורת הצלה ענקית נאחזים בפחד בקיאק המתנדנד ובוהים בנו בעיניים ענקיות.אחרי צעקה אחת בכריזה שיאירו את הקיאק התקפלנו משם-מעולם לא ראיתי מישהו חותר כלכך מהר בקיאק כמו שהבחור חתר לכיוון החוף.

לגבי סיפורי התצפיתניות,יש שלל קלטות בפלגה שמנציחות רגעים יפים וכואבים אלה,שלא לדבר על החבר'ה שהעבירו שמירות ארוכות עם קסנון ואמר"לים במרינה בהרצליה.אני אספר על אחד שאני זוכר במיוחד.

היינו באמצע ארוחה על החרטום כשאחד הצופים שנשארו צעק לנו להסתכל שמאלה.מה שראינו זה אחד המחזות ההזויים ביותר שראיתי על המים.קטמראן מפליג בזיג-זאג שיכור ועל סיפונו חבורה של אנשים ערומים מרקדים ומצווחים,שאני די בטוח שהכניסו לתוכם עוד כמה דברים חוץ מאלכוהול.כשעברו מולנו נישאו אלינו הצעקות שלהם בליווי מוזיקה רועשת "we love soldiers,we love soldiers.come with us israeli navy".
רק הרבה אחרי שהם נעלמו מישהו מאיתנו הצליח להכניס אוכל לפה.
ישן 18-04-2010, 13:27
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
1984, יום תחילת הטירונות, לילה. עומדים במסדר אינסופי

בסיס טירונים אי שם בדרום.
הגענו לשם בלילה מבקו"ם, ומיד הועמדנו למסדר שנדמה היה כאינסופי. עומדים, ושומעים הטפות ודיבורים...
אני מעיף מבט למעלה- פנס מהבהב באמצע השמים. תלוי על כלום. שום עמוד או מבנה לא נראה. הוא פשוט מרחף לו בשמים החשוכים ועושה צחוק מחוק המשיכה. ברור שזה זה לא מטוס או מסוק. לא כוכב. והוא מנצנץ.
רק בבוקר מסתבר שזה צפלין. בלון תצפית של חיל המודיעין. אבל עד שנתנו לנו לישון - היינו בטוחים שזה עב"מ. לא היה לזה כל הסבר אחר ...ללמדך כמה חשוב לא לסמוך על תצפיות שזיהו עבמ"ים. לא תמיד הניסיון שיש לך מסוגל להסביר את התצפיות...והיות ואין לך במוח שום תבנית ההולמת מראה כזה- קל מאד לגלוש לתסריטים מופרכים, כפי שיראה המקרה הבא שקרני...

1985, פיסטין נידח אי שם בלבנון, והימים הם ימי הנסיגה הראשונה מלבנון מהשוף וכו' אל רצועת הבטחון. צה"ל בחילו זורם דרומה. שיירות אינסופיות.
לילה. קור כלבים. אני שוכב בעמדת "כחול". פתאום - מאות אורות מהבהבים, מרחפים בלאט בשמי הלילה, בערך 200-300 מטרים צפונית ממני. האורות בגובה נמוך של כמה מטרים - ולא עושים כלום. מתנודדים לפעמים מהרו לפעמים לאט.
זה לא מטוס. לא מסוק. אין רעש ואין צווחה.
אני מרותק - קורא לסמל (היינו אחרי טירונות). הסמל מגיע - ולוקח לו ולי משהו כמו 5 דקות עד שאנחנו מבינים שזו להקת גחליליות מאירות. אני שגדלתי בטבע לא ראיתי מעולם מראה מדהים כזה.
והתסריטים שעברו לי בראש תוך כדי...התסריט הכי מופרע שחשבתי עליו היה שכוח אויב בן מאות לוחמים לא זהירים במיוחד, נושאי פנסים קטנים, מתקרב אלינו לאט לאט מהפיסטין השכן... (-;
ישן 18-04-2010, 14:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מעיין ומין נאת מדבר קטנה ממש צפונית לחוף עין גדי

סופ"ש, או איזה חג ואני מוצב ליד האכסניה בעין גדי לתצפית בגלל ניסוי שמתוכנן יותר מאוחר (משהו כמו פיצוץ בעומק ים המלח). בחורה לבושה חלקי מדים יורדת לסבך (כמה שיחים ועצים, מין נביעה מתוקה קטנה. מקום מאוד נחמד לכל הדעות) עם ציוד לינה ומין כלי נשיפה מזרחי (משהו של האבוריג'ינים באוסטרליה אאל"ט), מה שמעורר את תשומת הלב של הסיור. בדמדומים אחד שהשקיף עליה מדי פעם קורא לנו למשקפת (אנחנו במיקום שממנו רואים את הנאה, בעוד שממקומות אחרים היא די מוסתרת) ושם רואים אותה יושבת עירומה כביום היוולדה, ככל הנראה מנגנת בכלי ביד אחת ובשניה "מספקת את עצמה", ולא לדקה או אפילו חמש.

ישן 18-04-2010, 18:54
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
תרומתי הצנועה

פברואר 2002, משטח הטנקים של פלוגה ז' גדוד 77- סוף הצמ"פ.
יום יחסית בהיר אחרי חורף מושלג, אני שומר על הטנקים.
לפתע, רביעיית F-16 מופיעה משום מקום וצוללת אל הטנקים בצווחות מנוע מחרישות אוזניים.
ממש ראיתי את הטייסים דרך החופה.
הם נוסקים חזרה ואחרי מעט זמן חוזרים וצוללים שוב.
אחר כך גם הוסבר לנו מה זה היה אבל את זה כבר לא נספר פה.

סביבות פסח 2003, נצרים, מארב ארטישוק. רק אני (טען בקמ"ט) והתותחן ערים. הוא קורה לי פתאום לעמדה שלו ומראה לי בארטישוק את מה שרבים פה כבר ראו ואני מאז משתדל לשכוח
(אי-אה, אי-אה...)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-04-2010, 11:44
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
סיפור של מישהו אחר

בשנת 96 סיורי חי"ר של אחד המוצבים קלטו בית בשולי אחד הכפרים, ממנו מתצפתים עליהם. לא משהו קבוע, ודי קשה לאיתור. לאחר כמה שבועות התצפיתן החל להופיע בתדירות גוברת, מה שהעלה חשד לאיסוף מל"מ לפני מארב. צוות עורב הוקפץ מהארץ ותפס עמדת מארב על גבעה מול הבית, בהמתנה לשובו של התצפיתן. בפעם הבאה שזה קרה, החבר'ה של העתף כבר "ישבו" על הבית ודיווחו - מי שצריך לאשר נתן את המילה הנכונה, והטיל יצא לדרך.

בסרט של העת"ף, התצפיתן נראה מוריד בהשתוממות את המשקפת ומנסה להבין מה הדבר שמתקרב אליו. בקטע האחרון, החלון תופס את כל התמונה ונראה בו הטיל עובר צמוד-צמוד לתצפיתן ונכנס לתוך החדר - ושניה אחר כך שולח אותו לעולם שכולו רע...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:09

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר